8 8 8 8 8 8 8 Spoct Jiadiopcoqcamma aesooee# Te Madrid heerschf een onwerkelijke sfeer. Vriend en vijand wandelt er naast elkaar. Britsch kabinet onverwacht bijeen. Verontrustende rapporten over Polen. GEMENGD NIEUWS. Waarom Slowakije geen beroep deed op Duitschland. Het wilde toonen zich zelf te kunnen redden. Engeland - Nederland Eervol resultaat mogelijk. Madrid kan zich nog maar nauwelijks voorstellen, dat aan den langen tegenstand thans een einde is gekomen en dat generaal Franco de stad heeft ingenomen, aldus een correspondent van de Daily Telegraph, die met de nationalistische troepen de hoofd stad is binnengekomen Dit is een gevolg van het feit, dat de bezetting van de stad door Franco's troepen eèn zoo weinig dra matisch karakter droeg en ook omdat ge neraal Franco de zaken niet op de spits heeft gedreven. Hij heeft den tijd genomen om de militaire bezetting te completeeren en men kan zich moeilijk een minder mi litair einde van een langdurig beleg voor stellen, dan van dit. De eenige dramatische gebeurtenis van gisteren, was, dat een aan tal ambtenaren met parachutes uit een vliegtuig sprong en de macht over de ver schillende centrales in handen nam. Aan den anderen kant zijn verschillende offi cieren van Franco op een al wel heel pro zaïsche manier de stad binnengekomen, n.1. met de ondergrondsche, die zij aan een sta tion van de een of andere voorstad oppik ten en waarin zij zaten met groote aantal len republikeinsche soldaten, die terug keerden uit de looDgraven, blij dat de oor log voorbij was. Van de ongeveer 180.000 man, die Madrid verdedigden, zijn er onge veer 100.000 teruggekeerd, 40.000 gevangen genomen en 40.000 verspreid over hun hui zen in de stad. De laatsten ziet men ge woon door de stad wandelen. Zij passeeren daarbij vaak nationalistische soldaten, doch deze lieden, die twee dagen geleden nog vijanden waren, loopen thans gewoon langs* elkander heen. Een van de meest opmerke lijke dingen is de gemakkelijke manier, waarop de jeugdige leden van de viifde colonne de politiediensten hebben overge nomen. Zij zijn gewaDend met automati sche geweren en kanonnen. Een bui ter be woon aangename verrassing voor het hongerige Madrid was de aankomst van lange rijen vrachtauto's met aardaooels. meel en brood, maar Madrid wacht rog al tijd op de hoofdmacht van Franco, die de stad nog niet is b;""pri<'etrok'<'on De legers zijn verdwenen. Een groote menigte menschen heeft zich opgesteld voor de hekken van de kazernes, waar de beroemde Moorsche soldaten zijn opgesteld, die door de hekken vriendelijk naar de menschen grijnzen. Een van de merkwaardigste dingen van de overgave van de stad is de manier, waarop in één nacht tijd de beide legers verdwenen lij ken te zijn. Van de nationalistische troepen ziet men nog weinig en van de regeerings- troepen zoo goed als niets. Merkwaardig is ook de onwerkelijke sfeer, waarin zich de reorganisatie van de stad blijft voltrekken. Dit gevoel van onwerkelijkheid wordt nog vergroot door de vreemde vroolijkheid van de falangistenjongens en meisjes, die zonder o shouden „Leve Franco" roepen tegen iedereen, die ze maar tegenkomen. Soms ziet men een militaire auto rijden, die duidelijk maakt, dat nog arrestaties verricht worden, en in de zijstraten ziet men soms op een hoop een aantal republi keinsche uniformen liggen, daar achterge laten door soldaten. De correspondent heeft Woensdagmorgen een tocht gemaakt door het Arguelles-dis trict van Madrid, dat zwaarder van ver woestingen te lijden heeft gehad dan eenig ander deel van de stad. Het eene huizen blok na het andere is compleet verwoest en de correspondent kan het alleen vergelijken met de ravage, welke hij na den wereld oorlog te Yperen heeft waargenomen. In de buitenwijken was nauwelijks iemand op te merken en burgers, die hier rond wenschen te wandelen, moeten zich van een vrijge leide voorzien In het zonlicht maakt deze verwoeste wijk een diepen indruk. De cor respondent kwam een vrouw tegen, die hier had gewoond, haar huis had opgezocht, kerdr nnetS tTerUgVond dan wat zwart gebla- den *rn ude universiteitswijk wandel- ?oop£avePneS geFS °m hCt Slagveld cn de deref ln 2 00genschouw te nemen. Kin souvenir* °TU' a menschen zoeken hier naar souvenirs. In de verte hoort men het la- deskundil 0ntplof[ende mijnen, die door Alle hui^ 0nSCh8delijk worden gemaakt, en ArcuelU en bij de universiteitswijk rf-iT zlJn vernield alsof zij een doorstaan"^ aardbevingen hebben moeten doorstaan. Men verwacht wel, dat er een bedrag van 40 millioen gulden mee ge- herstello °m de Schade te Madrid te herstellen. Van de 200.000 huizen en ge- Ïerwo?t per meer dan 70 000 oompleet verwoest. Buiten het koninklijk paleis hoofd? JrMlg 6en tr0epje geiten" De ont- L«ch»n ngr0epen staan er vreemd Don o,?i de zandzakken. Het beeld van vior 'j *e: dat over de Manzanares-ri- van Pro 6 'uil'!11* van de vroegere linies n Franco klikt droeg een groote, witte vlag aan de lans. De gezondheidstoestand. *n. hat algemeen moet de gezondheids toestand in de stad gunstig zijn; er is geen sprake van een eoidemie en vele Madrile- nen verklaren, dat zij zich nog nooit zoo goed hebben gevoeld. Woensdag zijn de fi- nancieele deskundigen van Franco met hun werk begonnen. Het vroegere geld is on geldig verklaard en men ziet op sommige plaatsen menschen, die ot> straat deze on geldige bankbiljetten verbranden. De Gran Via, vroeger wel Madrid Broadway ge noemd en in den oorlog de straat der bom men, is thans Avenida de Franco genoemd. De gebouwen hebben zeer veel schede op- geloo^en en bijna alle winkels en biosco- nen dragen snoren van de bombardemen ten. F en proote menigte, die voor het hoofd kwartier van generaal Saiquet stond, juich te twee nonhen, die langs kwamen loooen, hartelijk toe. tot Z'i uit het gezmht verdwe nen waren, v»T« Spanjaarden, die toevlucht hebben gezocht in buitenlandsche legaties, vertoeven d®ar nog altijd. Zoo zag de cor- """"p^dent in de Cubaansche je^atie senor "-diiia. comnonist van het nonulaire liedje Valenc'a. d<« dertig maanden in de legatie gezeten heeft. Het plotseling bijeenroepen van een kabinetsraad gisteren, die meer dan 2% uur heeft geduurd en die volgde op den raad van Woensdag, welke was uiteen gegaan zonder voorziening te treffen voor een spoedige bijeenkomst, heeft den indruk gevestigd, dat er verontrus tende rapporten moeten zijn binnen gekomen. Aldus de Hbld.-correspondent te Londen. De effectenbeurs, welke na Daladiers rede vaster was geopend, verslapte onmiddel lijk op dat bericht. De ministers werden reeds voor den raad opgeroepen, dadelijk nadat de koning en de koningin Downing Street hadden verlaten waar zij bij de Chamberlains hadden gedineerd. Naar wordt gezegd, moeten de berichten uit Polen aan leiding hebben gegeven voor de bijeenroe ping van het kabinet. Hiervan is natuurlijk niets met zekerheid te zeggen, daar de be sprekingen altijd geheim zijn. Vóór den kabinetsraad had de premier lange besprekingen met de leiders der op positiepartijen Arthur Gerenwood, bij af wezigheid van Attlee, die ingesteld is, en met sir Archibald Sinclair. Ook dit stemde niet tot gerustheid. Volgens de laatste be richten moet de toestand thans ietwat kal mer zijn en het kan worden gezegd, dat er geen verandering is gemaakt in de plannen voor het bezoek van kolonel Beek. Hij wordt Maandag verwacht, zal Dinsdag een be spreking hebben met Lord Halifax en een WEER EEN NIEUWE OPLICHTERSTRUC. Op het politiebureau Stadhouderskade te Amsterdam bevindt zich op het oogenblik een 50-jarige fotograaf, zonder vaste woon plaats, die er zijn werk van maakte langs de deuren postpapier aan te bieden, waarop links in den bovenhoek een foto van het huis der bewoners zou worden aangebracht. De man hing daarbij tevens een verhaal op van zijn financiëele moeilijkheden en slaag de er meermalen in een voorschot op de leverantie los te krijgen, waarna hij niets meer van zich hooren liet. Op deze wijze zijn zeer velen in verscheidene plaatsen van ons land gedupeerd. De man, die terzake op lichting door de Rotterdamsche politie was aangehouden, maakt thans opnieuw een tournee maar nu onvrijwillig door een tiental door hem bezochte plaatsen, om aan een verhoor te worden onderworpen. BESCHIKKING PARTICULIERE NACHTVEILIGHEIDSDIENSTEN. In de Staatscourant van gisteren is gepu bliceerd een beschikking van den minister van justitie betreffende de particuliere nachtveiligheidsdiensten. Deze beschikking is een uitvloeisel van de wet op de weerkorpsen en van het Kon. be sluit van 2 Juli 1938, houdende bepalingen tot uitvoering van de wet op de weercorp- sen.In de heden gepubliceerde beschikking wordt bepaald aan welke eischen een par ticuliere nachtveiligheidsdienst moet vo - doen. In een twintigtal artikelen wordt o.m. vastgelegd, dat de financiëele basis der nachtveiligheidsdiensten voldoende moet zijn, terwijl daarenboven de sociale posi k. van het personeel wordt geregeld. Door deze beschikking worden de par i- culiere nachtveiligheidsdiensten dus op een heter peil gebracht. Wanneer zij aan de ver- eischten voldoen, waarborgt overheidstoe zicht haar deugdelijkheid. Nieuwe reeks jeugdreizen van de „Tarakan". - Dit jaar zal de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" wederom het vrachtschip „Tarakan" beschikbaar stellen voor het maken gedurende de zomervacantie van vijf kampeerreizen naar Noorwegen. Installatie landelijk comité Segoba- werk. - Woensdag heeft ten departemente van sociale zaken de installatievergadering plaats gehad, onder voorzitterschap van den minister van sociale zaken, prof. mr. C. P. M. Romme, van het Landelijk comité voor geestelijke en lichamelijke ontwikkeling van werkloozen, kort genaamd het Segoba-werk. De boterheffing. - Het bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter, is, be houdens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 30 Maart tot 6 April vastgesteld op 60 cent per kg. (onveranderd). Boternoteering. - De commissienotee- ring voor Nederlandsche boter is gisteren vastgesteld op 77 cent per kg. Deensche boternoteering. - De offi- cieele Deensche boternoteering bedroeg gis teren 243 kronen per 100 kg. is 96 cent. Scheidsgerecht inzake geschil op wer ven te Rotterdam. - De ministerraad heeft, gevolg gevend aan den wensch der partijen, dat hij de scheidslieden ter beslechting van bovenvermeld geschil zou aanwijzen, daar toe benoemd de heeren H. P. J. Bloemers, mr. T. J. Verschuur, mr. dr. S. de Vries Czn„ respectievelijk rijksbemiddelaar in het le 4e en 2e district. De rijksmiddelaar in het 3e' district, prof. mr. A. C. Josephus Jitta was op grond van artikel 29 van de arbeids- geschillenwet 1923 niet bevoegd als scheids man op te treden, omdat ten overstaan van hem de acte van compromis, waarin de scheidsrechtelijke uitspraak werd aanvaard, opgemaakt is. onderhoud met den minister-president. Op het Foreign Office zal dien dag een officieel diner te zijner eere worden gegeven en op Woensdag zullen, wanneer de plannen door gaan, de besprekingen met de Britsche mi nisters worden voortgezet, waarna kolonel Beek in Windsor Castle door den koning zal worden ontvangen. Vervolgens zal Beek op de Poolsche am bassade een diner aanbieden aan Chamber- lain, Halifax en andere ministers en Don derdag zal hij tot besluit een bezoek bren gen aan Portsmouth waar hij een deel der homefleet in oogenschoow zal nemen. Het is niet onmogelijk, dat Beek na afloop van het officieele deel van zijn bezoek, de Paaschdagen in Engeland zal doorbrengen, indien de politieke toestand dit veroorlooft. Britsche regeering blijft actief. Volgens den diplomatieken mede werker van Reuter hebben berichten uit het buitenland gedurende de afge- loopen 48 uur de Britsche regeering ge sterkt in haar overtuiging, dat zij moet voortgaan met haar actie tot beteugeling van agressie in Europa. Besprekingen met Parijs en andere hoofd steden worden voortgezet. Kort na den ka binetsraad van heden bracht de Poolsche ambassadeur een bezoek aan het Foreign Office, waar hij een gesprek had met lord Halifax. Chamberlain heeft in het Lagerhuis voor Maandag een debat over de buitenlandsche politiek aangekondigd. Hij kon echter niet, zooais normaal zou zijn geweest, zeggen hoe lang het Paaschreces zal duren. Op de vraag van den conservatieven af gevaardigde Adams, of de premier het denk beeld van dienstplicht definitief verworpen had, heeft Chamberlain geantwoord: „niets is definitief in deze wereld" Hij voegde hieraan toe, dat de regeering overweegt een campagne voor uitbreiding der aanwerving voor het geregelde leger op touw te zetten. Chamberlain heeft ontkennend geant woord op de vraag van den oppositieliberaal Mander, of hij de wenschelijkheid wilde overwegen van onmiddellijke maatregelen in samenwerking met de Dominions en be vriende naties, om Duitschland grondstoffen die van wezenlijk belang zijn voor de Duitsche herbewapening te onthouden. In een vraaggesprek met den cor respondent van Havas heeft minister president Tiso verklaard: Naar aanlei ding van de Hongaarsche agressie heeft onze regeering geen beroep op Duitsch land gedaan, omdat zij de wereld wilde tconen, dat Slowakije in staat is, zelf zijn onafhankelijkheid en zijn grenzen te verdedigen. Op de vraag, waarom men het Hongaar sche leger het Slowaaksche grondgebied heeft laten binnendringen, verklaarde Tiso: Op den dag van den inval meldde zich een Hongaarsche afdeeling met een witte vlag bij de Slowaaksche autoriteiten aan. De parlementairen overhandigden den Slo- waakschen comandant toen een eigenhandig door den commandant der Hongaarsche trcepen geschreven brief, waarin gezegd wordt: „In overleg met de Duitsche natie betre den de Hongaarsche troepen het Slowaak sche grondgebied en zullen zij halt houden bij de als volgt getrokken lijn De Slowaaksche commandant, die trouwens door de schending van de door de Hongaren erkende grens verrast was, meende geen tegenstand te moeten bieden. Toen wij van de gebeurtenissen op de hoogte waren ge steld, hebben wij, zonder iemand te raad plegen, order gegeven, de Hongaren tegen te houden. Van toen af hebben zij gesn pas meer voorwaarts kunnen doen. Tiso voegde hier aan toe, dat de Hongaren niet waren teruggedrongen omdat „de Hen garen wenschten, dat wij een Slowaaksche delegatie naar Boedapest zouden zenden, met opdracht, in een gemengde commissie te onderhandelen, en voorstelden, de vijan delijkheden onmiddellijk te staken tot de onderhandelingen geëindigd zouden zijn. Sterk in ons goed recht hebben wij het Hongaarsche voorstel aanvaard, om blijk te geven van onzen wil, bij te dragen tot het herstel van den vrede in dit deel van Euro pa, doch wij erkennen de Hongaarsche eischen niet." „Onze delegatie is gisterochtend weer naar Boedapest vertrokken. Zij zal onze tegenvoorstellen overhandigen, die in één woord samengevat kunnen worden: „terug keer tot de oude grens". Op de vraag of de Hongaren waren aan gemoedigd om tot hun actie over te gaan, antwoordde Tiso: „Ik kan u onmogelijk mijn meening op dit punt zeggen". Nieuw grensincident gemeld. Officieel wordt medegedeeld, dat 29 Maart, des avonds te 9 uur, een afdeeling Slowaken de Hongaarsch-Slowaaksche grens bij Iolsva heeft overschreden. De Slowaken openden het vuur op de Hongaren en wier pen met handgranaten. Van Hongaarsche zijde werd het vuur be antwoord, waarop de Slowaken zich terug trokken. Na het incident deelde een luitenant van de Slowaken den commandant van den Hon- gaarschen grenspost mede, dat hij een on derzoek in zou stellen. doorzetten. En alles aanpakken, om aan de kost te komen. Een derde Alcmariaan is vanmiddag naar hetzelfde wielerland vertrokken, om er al lereerst te trainen en daarna zoo moge lijk aan wedstrijden deel te nemen. Het is Ab. Bosma. Het wielerland is België, beroemd om zijn kermiskoersen, berucht om zijn hobbelige keiwegen. Bosma, de amateur, ging er vandaag heen, om zijn vorm te vinden, opdat hij in de Ronde van Purmerend goed voor den dag kan komen en om daarna op te kunnen tor nen tegen andere cracks en bereids schreef hij in voor de Ronde van Keulen, wat be- teekent, dat een renner minstens een 200 K.M. „in de beenen" moet hebben! Eenhoorn en Balvers zijn onafhankelijken en rijden dus om geld. Eiken dag zijn ze in touw, eiken dag wordt geprobeerd, een handvol franken te verdienen. 't Succes is natuurlijk zeer afwisselend. Reeds hebben we geschreven over Een- hoorn's succes in een van die wedstrijden, nu enkele weken geleden. Wij ontvingen thans weer nieuws van de Alcmarianen en kunnen er het volgende uit vernemen: Zondag j.L reden beide jongens in Zele. Eenhoorn was in vorm en tot 10 K.M. voor het einde lag hij alleen op kop met een 300 M. voorsprong. Toen liep zijn band leeg en was zijn kans weg. Den daarop volgen den dag trok het tweetal naar Aalst, waar zij al gauw in het tweede peleton verzeild raakten. Tot overmaat van ramp moesten zij bij een spoorwegovergang afstappen, waardoor de vluchtelingen een nog groote ren voorsprong kregen. Spoedig daarna demarreerde Balvers, maar zijn clubgenoot kon niet uit het peleton loskomen. Eindelijk gelukte hem dit toch en hij haalde Balvers en nog twee anderen in. Een ram dreigde noodlottig te worden, maar Eenhoorn kwam over die inzinking heen en had tenslotte nog kracht genoeg, om verder te demarree- ren. Ook Balvers blëef in vorm en het ge lukte bijna de vluchtelingen in te halen. Bijna, want met nog geen wiellengte ver schil won Deneef, werd Robijns tweede en Eenhoorn derde. Balvers werd wonderlijk genoeg niet geplaatst, terwijl hij zich vijfde, misschien wel vierde geworden was. 't Was een zware koers, waarin zeer sterke renners geen kans zagen zich te plaatsen. In de N.W.U.-ploeg. Om nu iets dichter bij huis te blijven, de twee Alcmarianen Pronk en Evers zijn thans opgenomen in de N.W.U.-ploeg. Zij zullen een speciale training volgen voor de komen de nationale kampioenschappen. Jan Pronk zal zich op de sprint moeten toeleggen, ter wijl Evers zich moet specialiseeren op de achtervolging. Hockey Zaterdag gaat ons nationale hockey-team den strijd aanbinden met onze leermeesters aan de andere zijde van 't Kanaal. In beide landen heerscht een groote span ning en Schotland, dat hier op 8 April in Amsterdam tegen Nederland komt spelen, kijkt geïnteresseerd toe. Engeland is het hockeyland bij uitstek en onze nationale ploeg zal het zeer hard te verduren krijgen. Echter is Holland tegen zware tegenstan ders op z'n best. Gaan we de vorige wed strijden even na dan zien we dat Nederland op 20 Nov. 1927 met 3—1 won van een semi- officieele Engelsche ploeg in Amsterdam. Dit was een groote verrassing, evenals de retummatch in Nottingham op 8 Dec. 1933 waar weer het semi-officieele elftal als „Hockey-association-team" het niet verder dan 11 wist te brengen. In de duistere tijden van ons hockeyteam omstreeks 1930 verloor Holland, nu tegen het officieele, nationale Engelsche team, met niet minder dan 91. De volgende ontmoeting tegen Engeland was op 6 April 1935. Dit is een beroemde wedstrijd, waarin Nederland prachtig speelde en slechts met 21 verloor. Nu steekt onze ploeg weer over naar Engeland om zich in Lutow met het Engel sche team te meten. Na het débacle tegen België heeft de Ne derlandsche ploeg enkele veranderingen ondergaan. Zoo werd Koelesmidt (Amsterdam) weer in 't doel gezet, terwijl in de halflinie Ca- viet ('t Gooi) en Ankerman (H.D.M.) zijn opgenomen. In de voorhoede is Heybroek (Amsterdam) teruggekeerd. Geen enkele debutant is hierbij. Allen hebben al meerdere internationale wedstrij den gespeeld en hebben dus de noodige routine opgedaan. De andere plaatsen zijn weer bezet als tegen België, zoodat de opstelling er als volgt uitziet: Koelesmidt (A'dam) de Waal Postma (A'dam) (Zutfen) de Looper Caviët Ankerman (H'sum) ('t Gooi) (H.D.M.) Schnitger Heybroek (P.W.) (A'dam) Roodenburgh v. d. Doll Esser (A'dam) (H.D.M.) (Togo) Dit is een elftal wat tot zeer goede din gen in staat is. Doch wat de fijne kneepjes en het raffinement betreft zal dit team toch wel de meerderheid van Engeland moeten erkennen. Een groote dosis enthou siasme en „fighting-spirit" kan echter veel vergoeden! Het Engelsche elftal is als volgt: J. B. Evans C. E. N. Wyatt J. A. L. Leening A. Brown T. L. Rowen A. J. Stewart F. T. Hopkinson N. F. Borret R. C. Tattersall R. J. Dickenson G. A. Baylis Een sterk geroutineerde ploeg van promi nente „sportsmen". Diverse spelers zijn be kende cricketters en rugbyers, terwijl allen bekend zijn om hun faire sportieve spel. De kans op een overwinning der onzen lijkt wel héél klein, een gelijk spel moge lijk, maar met een eervolle nederlaag zou ons al zeer verheugen. Maar.... men kan nooit weten! Onze beste wenschen vergezellen het na tionale team! Wielrennen. ALKMAARDERS IN DEN VREEMDE. En dicht bij huis. Twee Alcmarianen zitten nu al weer vele weken in het echte wielerland, waar de renners hard en sterk worden. Het zyn Een hoorn en Balvers, die daar een moeilijk be staan hebben, maar die tegelijk over een enorme dosis wilskracht beschikken en Zaterdag 1 April. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz.) 8.Gr.pl. (8.16 Eer.) 10. VPRO-morgen wij ding. 10.20 Voor arb. in de continubedr. 12.Gr.pl. (12.15 Ber.) 1.30 Pianovoordr. 1.50 De nieuwe veilijheieswet, causerie. 2.10 Verv. pianovoordr. 2.40 Zang, piano en gr.pl. 3.Rep. 3.30 Gr.pl. 4.Het VARA-Kinderkoor De Krekeltjes en gr.pl. 4.30 Esperanto- uitz. 4.50 Gr.pl. 5.30 Filmland. 6. Orgelspel. 6.28 Ber. 6.30 Friesch progr. 7.10 Politiek radiojournaal. (7.30 VPRO: Het Amerikaansche kunstleven, causerie). 8.Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA- Varia. 8.20 De Ramblers. 8.50 Gr.pl. 9.Puzzle-uitz. 9.15 En nu Oké! 19 30 ANP-ber. 10.40 Community- singing (opn.) 11.— VARA-orkest, romv. soliste. 11.4512.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. half uurtje. 12.Ber. 12.15 De KRO- melodisten cn solist. 1.Gr.pl. 1.20 Verv. concert. 2.Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gr.pl. 2.3r De Paaschei- actie voor het zwakke kind, cause rie. 2.40 Gr.pl. 2.45 Kinderuurtje. (4.— HIRO: Gr.pl. 4.05 Rede ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de HIRO. 4.20 Gr.pl. 4.25 Vermaak en dierenleed, causerie. 4.40 Gr.pl. 4.45 Causerie: Draagt elkanders lasten, 5.Gr.pl. 5.15 Filmpraatje. 5.30 Gr.pl. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gr.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Ber., gr.pl. 7.Ber. 7.15 Medisch- opvoedkundige causerie. 7.35 Act. aetherflitsen. 8.ANP-ber., mede- deelingen. 8.15 Meditatie met muz. omlijsting. 8.35 Het KRO-orkest. 9.Voordr. en imitaties. 9.10 Verv. concert. 9.30 Fragmenten operette ,,Hofball in Schönbrunn". 9.50 Verv. concert. 10.Voordr. en imitaties. 10.10 Verv. concert. 10.30 ANP-ber. 10.40 Gr.pl. 11.Rel. deel. met muz. omlijsting. 11.3012.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Sport- rep. 11.50 BBC-Northern-Ireland- orkest. 12.35 Orgelspel. 12.55 Gr.pl. 1.20 Het Aston Hippodrome orkest. 2.25 Gr.pl. 2.40 Sportrep. 3.05 Het Crystal Palace-orkest, mmv. solist. 3.40 Sportrep. 4.05 Gr.pl. 4.30 Sportrep. 4.50 Gr.pl. 5.05 Sportrep. 5.35 Mantovani en zijn dansorkest. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 Joseph Lewis en zijn orkest. 7.50 Act. progr. 8.20 Musichall-progr. 9.29 Ber. 9.45 Amer. nieuws. 10.Het BBC-Theaterorkest en solisten. 11.05 Deel. 11.20 H. Roy en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek gramof oonplaten RADIO PARIS, 1648 M. 9.—, 10.—, 10.40 en 11.20 Gr.pL 12.30 Zang. 1.— Gr.pl. 1.25 Franqois Gras' orkest, 2.40 Gr.pl. 2.50 en 3.35 Zang. 3.50 Vioolvoordr. 4.05 en 5.05 Zang. 5.50 Vioolvoordr. 7.20 't Andolfi-orkest. 8.50 Relais. 10.50 Gr.pL 11.2012.50 Jo Bouillon en zijn orkest. KEULEN, 458 M. 5.50 Gr.pl. 6.30 Walter Noack's orkest. 7.50 Het Danziger Landesorkest. 11.20 Mili tair orkest. 1.30 Gr.pl. 3.20 en 6.30 Gr.pl. 7.30 Gev. progr. 9.35 Gr.pl. 9.50 De Melodie-Serenader. 11.20 Gr.pl. 1.202.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.ï 12.20 Gr.pl. 12.50 Bioscooporgelspel. I.502.20 Gr.pl. 2.25 Muz. causerie met gr.pl. 2.55 Pianovoordr. 4.20 Zang. 5.05 Piano" jordr. 6.20 Het Omroeporkest mmv. solist. 8.20 Het Omroepsymph. orkest. 9.20 Gr.pL 9.35 Verv. concert. 10.30 Populair concert. 11.2012.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.55 en 1.30 Het Radio orkest. 1.502.20 en 2.55 Gr.pL 3.20 en 4.Het Lejeune-kwartet. 4.20 Gr.pL 5.35 Het Omroepdansorkest. 6.35 Pianovoordr. 7.05 Zang. 7.35 en 8.20 Gr.pL 9.10 Hoorber. 9.30 Het Radio-orkest en -koor (met toelich ting). 10.30 Het Omroepdansorkest. II.20—12.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 O. Dobrindt's orkest. 9.20 Ber. 9.50 Pianovoordr. 10.05 Ber. 10.20 12.O. Fricke's banjo-ensemble en solisten (opn.) GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30— 9.50, Normandië 9.5010.Parijs Radio 10.—10.20, Radio PTT Nord 10.20—12.20, Brussel VI. 12.20—13.30 Keulen 13.3014.50, Brussel VI. 14.50—16.20, Fr. 16.20—18.20, VI. 18.20—19.50, Keulen 19.50—21.35 Brussel VI. 21.35—22.30, Fr. 22.30—1 23.20, Parys R. 23.2024.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Droitwich 10.35—15.35, Lond. Reg. 15.35 16.50, Droitwich 16 50—24.—, Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7