laatste berichten, ,Vaag geredigeerd, met veel te wijde strekking". Voorstel tot beperking van vereenigings- en vergaderingsrecht. Verscheidene leden tegen het ontwerp. Trek van vluchtelingen houdt aan. Voorloopig te Oldenzaal ondergebracht. Hulpverleening aan Spaansche kinderen. Hoofdpijn, Kiespijn, gfiTbSS GEMENGD NIEUWS. Hitier spreekt vanmiddag. De rede, welke Hitier heden middag zal houden en welke juist door de rede van Cham- berlain van zeer groote be- teekenis wordt geacht, zal ongeveer om 4.20 woiden uitgesproken. Britsche pers geestdriftig. Keerpunt der Britsche politiek. Weidmann ter dood veroordeeld. Million ook schuldig. Twee tunnels te Velsen. Beslissing reeds gevallen THELDE BLAD. Verschenen is het Voorloopig ver slag der Eerste Kamer over het ont werp van wet tot wijziging en aanvul ling van de wet van 22 April 1855, tot regeling en beperking der uitoefening van het recht van vereeniging en ver gadering. Verscheidene leden verklaarden voor nemens te zijn hun stem aan dit wets ontwerp te onthouden Deze leden erkenden, dat bij de behan deling er van in de Tweede Kamer vele bezwaren tegen hetgeen aanvankelijk was voorgesteld zijn weggenomen. Zij waren evenwel van meening, dat niettemin nog vele bedenkingen tegen de ontworpen re geling zijn overgebleven, welke zwaarder bij hen wogen dan de, in de oorspronkelijke voordracht aangebrachte, verbeteringen. Zoo waren zij van oordeel, dat het, in artikel III opgenomen ontwerp-arti- kel 3, tweede lid, te vaag is geredi geerd en dat daardoor de strekking ervan veel te wijd is. Immers, het gewaagt van deelnemen aan een vereeniging door lidmaatschap „of op andere wijze" en van „uitstrekken" van werkzaamheid „tot het buitenland". Deze omschrijvingen nu werden veel te ruim geacht. Elk oorbaar contact met den vreem de zou aldus kunnen leiden tot ontbinding van de vereeniging. Vergaande consequenties. De leden, hier aan het woord, hadden den indruk, dat de minister te licht denkt over de consequenties van het verbod van een staatkundige vereeni ging. Vervolgens opperden deze leden bezwaar tegen hetgeen wordt voorgesteld in het, in artikel IX opgenomen ontwerp-artikel 23. waarbij aan vreemdelingen wordt verboden het woord te voeren in aldaar nader om schreven vergaderingen Ook dit artikel gaat huns inziens veel verder dan strikt noodig is. Andere leden oefenden eveneens critiek op het in artikel IX opgenomen ontwerp- artikel 23, waarbij aan vreemdelingen wordt verboden het woord te voeren in el ke vergadering of bijeenkomst, zelfs niet openbare, waarin uitsluitend of mede de Nederlandsche staatkunde in algemeenen zin wordt behandeld. Deze bepaling over schrijdt huns inziens de grenzen der rede lijkheid. Met voldoening constateerden weder an dere leden, dat de bemoeiing der overheid bij toepassing van de ontworpen bepa lingen slechts een repressief karakter zal dragen evenals tot nog toe. Eenige leden spraken hun bevreemding uit over het in overweging jegeven ver bod aan Nederlandsche Staatkundige Ver eenigingen, hare werkzaamheden uit te strekken tot de Nederlanders in den vreem de. De leden, hier aan het woord, waren voor het overige van meening, dat het ge- heele wetsontwerp den indruk maakt van te zijn gericht tegen de N. S. B. Met betrekking tot hetgeen werd opge merkt over aan de S. D. A. P door vreem delingen verstrekten steun werd betoogd, dat dergelijke steun indertijd vrij normaal was, weshalve wijlen mr. P. J. Troelstra daarvan dan ook geen geheim heeft ge maakt. Deze zaak moet, dus sprak men, beoordeeld in het licht van den toen be- staanden toestand en niet in dat van den huidigen, die geheel daarvan afwijkt. A. N. V. ook? Weder andere leden zouden gaarne vernemen, of tot de vereenigingen, die, indien de ontworpen bepalingen in werking treden, als verboden vereeni gingen zullen zijn te beschouwen, ook zou moeten worden gerekend het Al gemeen Nederlandsch Verbond. Het bescheid, dienaangaande gegeven in de Memorie van Antwoord betreffende dit wetsontwerp aan de Tweede Kamer, had hen niet bevredigd. Derhalve verzochten zij den minister, hen ten dezen opzichte nauwkeurig te willen inlichten. In verband met het groote aantal -• vluchtelingen, dat uit Tsjecho-Slowakije afkomstig is en waarvan er enkele hon derden op het station te Oldenzaal ver toeven, terwijl slechts een klein ge deelte naar Engeland is doorgezonden, en mede in verband met het feit, dat nog een veel grooter aantal vluchtelin gen te verwachten is op het grens station te Bentheim wacht een extra- trein met circa 500 vluchtelingen op doortocht heeft de burgemeester van Oldenzaal zich door middel der Olden- zaalsche radio-centrale tot de Olden- zaalsche bevolking gericht, hij deed daarbij een beroep op de bevolking één of meer dezer vluchtelingen tijdelijk tegen eenige vergoeding of uit liefda digheidsoogpunt, in haar woningen op te nemen. Reeds hebben verscheidene inwoners in dien geest toezeggingen gedaan. Op het oogenblik vertoeven in Oldenzaal nog 200 dezer vluchtelingen, welke voorloopig zijn ondergebracht in diverse gebouwen, o.a. het dagsanatorium en het parochiehuis, in hotels en in particuliere gebouwen. Van Bentheim worden vanavond wederom 200 vluchtelingen verwacht, zoodat het aan tal hier vertoevende Tsjechen dan 400 zal bedragen. Het neutrale comité voor hulpverleening aan kinderen in Spanje, deelt, daar thans nadere opheldering noodig is ten opzichte van den toestand in Spanje en de noodza kelijkheid dezer neutrale, uitsluitend hu manitaire en van politiek volkomen vrije hulpactie, het volgende mede: Het comité werkt wat betreft de distri butie in Spanje van levensmiddelen aan kinderen samen met de internationale com missie voor hulp aan kinderen in Spanje, zetelt te Parijs. President van deze inter nationale commissie is Judge Michael Hans- son (oud-president Nansens internationaal bureau voor vluchtelingen te Geneve), Directeur voor het werk in Spanje is Howard E. Kershner van de Amerikaan- sche Quakers organisatie. Deze internatio nale commissie werkt weer samen met o.a. de-Amerikaansche en de Engelsche Quakers organisaties, met de Service Civil interna tional te Bern en met de internationale Unie voor kinderhulp te Geneve. Deze in ternationale commissie werkt o.a. mede aan de distributie van 3.000.000 bushels tarwe uit Amerika en 300.000 pond geld en voed sel aan haar toevertrouwd door meer dan twintig landen en tal van particuliere or ganisaties. Nu er weldra niet langer twee partijen in Spanje zijn, zet de internationale com missie haar werk voort in overleg met de nieuwe Spaansche regeering. Toen het ein de van den burgeroorlog in zicht kwam, hebben president Hansson en directeur Kershner persoonlijk te Burgos de nieuwe werkbasis met de Spaansche regeering vastgelegd. Men kwam o.m. overeen, dat de hulpactie in elk- geval tot na den nieu wen oogst moet worden voortgezet. Meldkpoeder is op het oogenblik het meest noodige. - v" De noodige garanties zijn van de Spaan sche regeering verkregen yoor eerbiediging van het on-politièk en on-partijdig karak ter van genoemde internationale commissie. Het Spaansche volk zal zoo volledig mo gelijk worden ingelicht over het werk en het doel van de commissie tot hulpverlee ning. Geen graan zal door Spanje worden uit gevoerd zoolang hulp van de intern, com missie plaats vindt. De toestand zou zeer critiek worden als de buitenlandsche hulp zou worden stopge zet. Gehoopt wordt, dat na Augustus, na den nieuwen oogst, Spanje dan verder zichzelf zal kunnen helpen. De internationale com missie legt er den nadruk op, dat, hoe in tensiever thans geholpen wordt in den nood der kinderen, des te spoediger Spanje her steld en in staat zal zijn zichzelf verder te helpen, hetgeen ook de wereld-«stabiliteit ten goede moge komen Bijdragen in geld en natura (met ver melding „voor het Spaansche kind") wor den gaarne ontvangen op postgiro no. 60000 van de Ned. middenstandsbank of op post giro no. 88267 van den penningmeester, den heer C. J. L. Schüller, beiden te Den Haag. DE BOUW VAN VLIEGTUIGEN IN NEDERLAND. Adres aan minister Colijn. Nadat de arbeiders, werkzaam bij de N.V. Koolhoven vliegtuigfabrieken, daartoe het initiatief hadden genomen, heeft ook het arbeiderspersoneel van de N.V. Neder landsche vliegtuigenfabriek Fokker zich in een adres, voorzien van ieders handteeke- ning, tot den minister-president gericht met het dringend verzoek te bevorderen, dat aanschaffing van vliegtuigen voor Ne derlandsche rekening uitsluitend hier te lande plaats vindt in verband met de uiter mate belangrijke werkgelegenheid, welke vliegtuigbouw oplevert. GEBED EN KRUIS IN DE RAADSZAAL. In de gisteravond gehouden vergadering van den raad van Voorhout kwam een voorstel van B. en W. aan de orde, waarin zij voorstelden als uiting van geestelijke en moreele herbewapening te besluiten bet ge bed, uit te spreken bij den aanvang der raadszittingen, „te wijzigen in dien zin, dat daarin tot uitdrukking vordt gebracht ons aller gemeenschappelijke afhankelijkheid van Christus"; en voorts een houten kruis in de zittingszaal van den raad aan te bren gen op een wijze, welke niet strijdt met de belijdenis der onderscheidene christelijke groepen der gemeente. Het voorstel werd aangenomen met acht tegen één stem. Vóór stemden acht leden der R.K.S.P., tegen een lid van de S.D.A.P. De leden Spierenburg (C.H.) en Colijn (A.R.) stemden vóór het eerste onderdeel van het voorstel en onthielden zich van stemming ten aanzien van het twoede on derdeel. altijd een poeder of cachet van Mijnhard!. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets. genaamd „Mijnhardtjes" 2 st IOct. Doos 50ct. DRIFTIGE BOERENKNECHT DEELT KLAPPEN UIT. Een nogal opgewonden 17-jarige boeren arbeider te Kwadijk heeft gisteren een bij denzelfden boer werkende 16-jarige dienst bode enkele klappen met een mestschop ge geven, waardoor het meisje licht gewond was. De jongeman heeft zich gistermiddag bi de politie van het bureau Adelaarsweg te Amsterdam aangemeld, waar hij voorloopig is ingesloten. Het betreft hier een kibbel partij, waarbij de jongen zich waarschijnlijk driftig heeft gemaakt en enkele klappen heeft uitgedeeld. De verhouding tusschen den jongen en het meisje was al eenigen tijd zeer gespannen. Uit het verhoor, dat commissaris van der Heul, chef van het bureau Adelaarsweg, den jongeman inmiddels heeft afgenomen, bleek, dat hij absoluut geen plannen had het meisje naar het leven te staan, zooals aan vankelijk werd vermoed. De burgemeester van de gemeente Kwadijk, de heer W. R. Drost, onder wien deze zaak ressorteert, zal naar alle waarschijnlijkheid den jongeman zijn vrijheid wel teruggeven, hoewel hij zitti wel wegens mishandeling voor de recht bank zal moeten verantwoorden. DE WIJZIGING DER TARIEFWET 1934. Adres aan de Tweede Kamer. De vereeniging „Verbond van Textiel- afnemers" gevestigd te Amsterdam heeft zich naar aanleiding van het wetsontwerp 334 tot wijziging van de tariefwit 1934 en van de wet op het statistiekrecht, als mede van de daarbij behoorende memorie v"i toelichting, evenals van het koninklijk besluit d.d. 24 Februari 1939, waarbij de voorgestelde tariefverhooging krachtens de tariefmachtigingswet 1934 met ingang van 1 Maart 1939 is ingevoerd, tot de leden van de Tweede Kamer der Utaten-generaal gewend. In het belang van de bij haar aan- ges'oten importeurs van weefproducten, met name van de confectieindustrie ver zoekt zij het college met aandrang te wiiien bevorderen, dat de voorgestelde verhooging van manufacturen, weefsels, stoffen, enz. tot 18 pet. genoemd op post 91 onderdeel XXI in haar huidigen vorm niet wordt aanvaard, doch wordt teruggebracht op 15 pet. Het verbond van textiel-afnemers wijst er tevens op, dat artikelen als imitatie bont, welke niet of vrijwel niet in Neder land vervaardigd worden, in veel mindere matt behooren te worden belast dan arti kelen die in ons land Voldoende worden gefabriceerd, zoodat voor imitatiebont met een recht van 10 of 12 pet. zou kunnen worden volstaan. BIJNA 14000 CANDIDATEN VOOR HET MIDDENSTANDSEXAMEN. Men schrijft ons: Het derde midden standsexamen staat- thans voor de deur. Voor de derde maal zal den middenstand de gelegenheid worden geboden te toonen, wat zij op cursussen, uit boeken of in de praktijk zich eigen hebben gemaakt aan kei nis, welke hun bij de bedrijfsvoering van eigen of andermans zaken ten goede zal komen. Het is een verheugend teeken, dat de middenstand de behoefte aan een alge- meene commercieele vorming heeft inge zien. Voor dit derde examen hebben zich bijna 14.000 candidaten aangemeld. Velen van hen zullen hun werken en zwoegen met het behalen van het diploma bekroond zien. Dat de omstandigheden, waaronder de vereischte kennis is verworven, niet altijd even gemakkelijk zijn geweest, is bekend. Er zijn n.1. onder de deelnemers velen die voor het volgen der lessen na volbrachte dagtaak ettelijke kilometers per fiets moesten afleggen om den cursus te volgen, wellicht zijn er andere onder hen, die kostwinnaar zijn of die in hun huiselijk leven met ziekte of andere zorgen te kampen hebben gehad maar niettemin toch hun studie hebben volbracht. Als bewijs van zijn groote belangstelling voor de ontwikkeling van den middenstand heeft de minister van economische zaken besloten een zilveren medaille uit te loven aan hem of haar, die het beste examen heeft afgelegd. Waar het bij een 'zoo groot aantal deel nemers mogelijk zal zijn, dat meerdere ge slaagden dezelfde hooge cijfers behalen, zal deze medaille bij gelijkheid van cijfers worden toegekend aan dengene die onder de moeilijkste omstandigheden, zulks ter beoordeeling van bovengenoemden be windsman, heeft gestudeerd. Het 100.000e lid bij de Ver. voor Lucht bescherming. - De Nederlandsche Vereeni ging voor Luchtbescherming deelt mede, dat gisterochtend het 100.000e lid in haar registers is ingeschreven. Bij deze aanmel ding kwamen gisteren nog 2783 leden, waar door het ledental der vereeniging gestegen is tot 102.783. In de afgeloopen maand nam het ledental met 11.789 toe. Hieruit blijkt wel, dat het werk van de vereeniging in steeds grooteren kring waardeering en in stemming ondervindt. Een schaker, maar geen dr. Euwe. - Eenigen tijd geleden heeft een 24-jarige Amsterdammer een 19-jarig meisje ge schaakt. Samen waren zij naar Friesland ge reisd en het was hun gelukt zich verborgen te houden voor de politie, die op verzoek van de ouders een onderzoek instelde. Op den duur bleek het meisje de situatie echter minder pleizierig te vinden. Of dit kwam door heimwee of dat de „schaker'* toch niet de ware Jozef bleek te zijn, heeft zij niet gezegd, maar een feit is, dat zij naar haar ouders terug wilde en de jongeman was niet zoo goed of hij bracht haar weer thuis. Hiermede zou het avontuur afgeloopen zijn geweest, ware het niet, dat artikel 281 van (ONGECORRIGEERD). De Britsche pers verwelkomt met geest drift de verklaring van den minister president nopens Polen Men noemt deze een keerpunt in de Britsche politiek. De „Times" schrijft, dat in de verklaring van Chamberlam elk woord overwogen was, het was een dappere en duidelijke uitdaging tot de diplomatieke methode, als men het zoo mag noemen, welke on langs de openbare meenif g heeft geschokt. Het historisch belang van de verklaring is, dat zij dwingt tot eerlijk onderhandelen. De niejwe verplichting, welke Engeland gisteren op zich genomen heeft, bindt het niet iedere centimeter van de Poolsche grens te verdedigen. Het voornaamste woord is niet „onaantastbaarheid" doch „onafhankelijkheid". Het. proces van af persen onder bedreiging met geweld moet een einde nemen. De relatieve sterkte van de ianden zal steeds en met recht een be langrijke overweging blijven in de diplo matiek, doch de elementaire rechten en vrijheden van kleine staten moeten ge handhaafd blijven. De onafhankelijkheid in onderhandelen voor een zwakkere moet heisteid worden en dit is het essentieele van de verklaring van gisteren. De „Daily Telegraph" noemt de verkla ring één der meest opmerkelijke mijlpalen van de Britsche geschiedenis en een duide lijk*' verklaring, dat de grenzen van Enge land niet langer liggen aan den Rijn, doch in het vi'eichselgebieid en dat een aanval daarop zal worden beschouwd als een aanval op Engeland zelf. De laatste scha kel van de ,Splendid isolation" is gebroken en voor het eerst worden militaire zoowel als politieke verplichtingen op het vaste land van Europa aanvaard. Het is een wending in de politiek, welke met vreugde in het parlement en het land is ontvangen De „News Chronicle" schrijdt, dat de verklaring van Chamberlain een radicale wijziging is van de buitenlai.dsche poli tiek, doch deze is populair. Tenslotte schij nen de democratieën het initiatief hebben overgenomen van de totalitaire aanvallers. De „Daiiy Herald" schrijft, dat thans alle misverstand inzake een eventuéelen aanval op Polen uit den weg is geruimd. Het proces-Weidmann is geëindigd en de zwaarste straf, die de jury kon uitspreken, is opgelegd: Weidmann en Million werden schuldig bevonden zonder verzachtende om standigheden en beiden werden ter dood veroordeeld. Colette Tricot werd vrijgesproken, terwijl Blanc tot 20 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. FABRIEKSARBEIDER ERNSTIG GEWOND TE WORMERVEER. Hedenmorgen is in de smederij van de firma J. Dekker te Wormerveer een ernstig ongeluk gebeurd. Toen de 21-jarige onge huwde fabriekssmid D. Boot bezig was met het lasschen van een ijzeren vat, sprong plotseling de bodem daaruit en trof hem aan het hoofd. Met een ernstige schedel- wonde werd de getroffene overgebracht naar het gemeente-ziekenhuis te Zaandam. Men vreest voor zijn leven. het Wetboek van Strafrecht, schaken van een minderjarig meisje als een misdrijf kenschetst, waarop een maximum van zes jaar gevangenisstraf staat. Nadat aanvankelijk de kinderpolitie zich met deze zaak had bezig gehouden, heeft gisteren de Amsterdamsche politie van het bureau Marnixstraat den jongeman gear resteerd. Vandaag zal hij zich voor den offi cier van justitie te verantwoorden hebben. Door benzinedamp gedood. - Gister middag werd de politie te Laren gewaar schuwd ,dat de 44-jarige autoverhuurder F. J. C. Schuver in zijn garage aan den Remiseweg onwel was geworden. Dr. Holt- mann werd eveneens onmiddellijk gewaar schuwd en kon slechts den dood constatee- ren. De heer S. is waarschijnlijk door ben zinedamp bewusteloos geworden en daarna bezweken. Motorrijder onder tramwagen geraakt. - Gistermiddag is een 55-jarig Amster damsche motorrijder in de Frederik Hendrik straat onder een tramwagen van lijn 23 ge raakt. Hij is met een schedelbasisfractuur in zeer ernstigen toestand in het Wilhel- minagasthuis opgenomen. Auto's beschadigd in den verkiezings strijd? - Het Kamerlid van Vessem heeft den minister van justitie vragen gesteld over tegen Zwart Front en de n.s.b. gerichte demonstraties te Budel en Hoensbroek, dis zouden hebben plaats gehad bij verkiezings- rede's van de respectievelijke leiders Arnoll Meyer en Mussert in die plaatsen. De auto* van beide heeren zouden hierdoor bescha digd zijn. Hij vraagt in dit verband of evenL de marechaussée niet zorgen kan voor de handhaving der orde. DE BOMAANSLAGEN IN ENGELAND. Behalve de drie gemelde ontploffingen, welke materieele schade hebben aange richt, hebben te Londen twee bommen een schoenwinkel op Edgware Road vermeld, terwijl te tien minuten over zes hedenoch tend een bom ontplofte in een bank aan het Strand nabij Charing Cross. De mate rieele schade is aanzienlijk, doch menschen werden niet getroffen De politie is van meening, dat de terro risten thans hun methode gewtfzigd heb ben. Getuigen hebben gezien, dat de bom men uit snel rijdende auto's naar de winkels werden geworpen. In verband met de ontploffingen is een man gearresteerd. CAMBRIDGE WINT DE BOOTRACE. Vandaag werd voor de 91ste maal de bootrace gehouden tusschen de achten van Oxford en Cambridge, op het beken de traject tusschen Morslake en Putney. Cambridge won van Oxford met 4 leng ten. Naar verluidt, heeft de regeering een beslissing genomen ten aanzien van den bouw van tunnels onder het Noordzee kanaal bij Velsen. Volgens „De Standaard" heeft de regee ring besloten tot den bouw van twee tun nels, een ter vervanging van de spoorbrug, door welke tunnel dus de spoorweg zal wor den geleid, en een tunnel voor het autover keer. Daarbij zal de pontverbinding voor fietsers en voetgangersverkeer gehandhaafd blijven. Met deze plannen heeft de Economische Raad zich accoord verklaard, terwijl ook met de provincie Noordholland en de ge meente Amsterdam onderhandelingen zijn gevoerd over bijdragen in de kosten, welke onderhandelingen, althans voorloopig, tot een gunstig resultaat hebben geleid. Am sterdam zou twee millioen bijdragen in de totale kosten van tien millioen. Het brengen van den spoorweg door de tunnel zal voor de spoorwegen het gevolg hebben, dat een of meer der daar bestaande stations (halteplaatsen) zullen komen te vervallen. Bij de spoorwegen bestonden namelijk bezwaren tegen den tunnelbouw, omdat men daardoor verlies van vervoer vreesde in verband met de opheffing van enkele stations. Het zou in de bedoeling der regeering liggen om aan de spoorwegen een schade vergoeding te dier zake te doen toekomen. De desbetreffende voorstellen, o.a. ook aan den Amsterdamschen gemeenteraad, zijn binnenkort te verwachten, daar het in de bedoeling der regeering moet liggen, dat de werkzaamheden voor den bouw der tun nels nog dit jaar zullen aanvangen. STAFMUZIEK DER KONINKLIJKE MARINE BESTAAT 75 JAAR. Den Helder viert feest. De dagelij ksche vlaggenparade aan boord van H.M. wachtschip „Willemsoord" te Den Helder had hedenmorgen een feestelijk ka rakter. Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de staf muziek der koninklijke marine bracht de marine-commandant een bezoek aan boord. De schout bij nacht H. Jolles, vergezeld van zijn adjudant, den lui tenant ter zee eerste klasse B. J. Velder- man, werd bij zijn aankomst aan boord verwelkomd door den commandant van het wachtschip, den kapitein ter zee P. J. Fete- ris. Ook de commandant van de „Sumatra", oud-commandant van het wachtschip, ka pitein ter zee H. C. Brouwer, was aanwezig. Na de inspectie van de bemanning door den commandant zette de stafmuziek het Wil helmus in. Vervolgens richtte de schout bij nacht zich tot de officieren en manschappen, doch in het bijzonder tot den kapelmeester en de muzikanten van de stafmuziek. Als vertegenwoordiger van de koninklij ke marine bracht spreker het corps hulde en bood spreker zijn gelukwenschen aan, waarop een drie werf hoera volgde. Vandaag werd in den Helder druk ge vlagd. Hedenavond wordt het jubileerende corps ten stadhuize door het gemeentebestuur ontvangen, waarna in een feestelijke bij eenkomst geschenken namens de burgerij en namens de marine worden aangeboden. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. Nederland. Moena thuisr. 31 Maart te Amsterdam. Tanimbar J. N. L. 31 Maart v. St. Vincent. Bintang thuisr. v. Port Said 31 Maart Joh. van Oldenbarnevel uitr. van Genua 31 Maart. Soemba thuisr. te Suez 31 Maart. Poelau Roebiah thuisr. v. Sabang 31 Maart. Rotterdarosche Lloyd. Blitar thuisr. 31 Maart 8 u. te Suez. Jndrapoera thuisr. 31 Maart om 11 uur van f Tanger. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ariadne 31 Maart van Lissabon n. Portimao. Breda 31 Maart van Paita naar Salinas. Costa Rica 31 Maart v. Amst. naar Dover. Deucalion 31 Maart te Piraeus. Fauna 31 Maart v. Thessaloniki n. Cavalla. Hermes 31 Maart v.m. Gibraltar gepass. Irene 31 Maart te en van Napels n. Lissabon. Pluto 31 Maart v. Kopenhagen naar Aar- hus, 1 April te Aarhus. Saturnus 31 Maart v. Piraeus n. Candia. Tiberius 31 Maart v. Istanboul n. Bourgas. Titus 31 Maart v. Sushak n. Dubrovnik. Triton 31 Maart v. Tunis n. Algiers. Iris 31 Maart van Bordeaux n. La Pallice. Mars 31 Maart v. Beyrout n. Tripoli, 31 Mrt. van Tripoli naar Mersina. Nereus 31 Maart v. A'dam n. R'dam, 1 April te R'dam. Oberon 31 Maart n.m. Azoren gepass. Odysseus 31 Maart v. A'dam n. Gdynia. Orion 31 Maart vjn. Gibraltar gepass.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6