AMBACHTSSCHOOL ALKMAAR. JïuAlicaties Woensdags en Zaterd«c[i! BEVORDERING VAN LEERLINGEN. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijl regels, uitsluitend a (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). "rïïSftSa J DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 1 AP De bevordering van leerlingen van de eeTste naar de tweede klasse op de Am bachtsschool, is een gebeurtenis, die, krach tens de reglementen van de school, steeds den 31 en Maart behoort te geschieden. Voor dit doel waren gistermorgen direc teur, leeraren en leerlingen in een der lokalen verzameld. De directeur de heer Fledderus wees den leerlingen op het groote belang van dezen overgang en toonde aan dat de invoe ring van den 2-jarigen cursus een strenge beoordeeling noodzakelijk maakt. Dit is niet alleen in het belang van de school, maar bovenal in het belang van de leerlingen zelf. Wanneer de leerlingen in de 3e klasse worden toegelaten, moeten de grootst mogelijke waarborgen bestaan dat zij ook daar de lessen kunnen volgen en het tempo bijhouden. Zijn zij daarvoor nog niet geschikt dan verdwijnt de belangstelling voor het vak en kan zelfs een ongunstige invloed op de karaktervorming niet uit blijven. Hierna werden de rapportboekjes uitge reikt en de bevorderingen meegedeeld. Van de le naar de 2e klasse. Smeden en bankwerkers: R. Abbring, J, Bakker, Th. v. den Beidt, G. P. v. den Berg, T. J. v. den Berg, H. Bron, C. ten Bruggen- cate, W. S. Bussen, J. Coppens, J. H. Dekker, A. van Eekeren, L. C. de Graaf, B. Groefse- ma, C. N. J. Groen, B. Groot, J. de Groot, J. Th. Groot, N. P. de Groot, W. Th. Haas broek, D. C. Blokker, D. C. Beeldman, T. Helder, C. P. Ivangh, A. B. M. Jansen, J. Jes, J. de Jong, J. A. Kareis, W. Kat, N. J. Kroone, H. Kuilboer, G. Kuijper, G. Kuijpers, J. Leegwater, A. G. van Maanen, A. Mantel, T. R. Marbus, M. G. Marcker, D. Met, H. Mol, J. H. Pilon, A. J. van Rijn, P. J. Mooij, J. P. Mijlhoff, D. Overpelt, J. Pieterse, J. A. K. Post, D. Potveer, J. Raar, C. Ris, A. Rood- hart, P. H. de Rover, G. Schimmel, J. B. Schut, S. Selhorst, P. C. Smit, C. J. Stam, J. C. J. Valk, W. Visser, Th. Vlaarkamp, J. M. A. Winkelaar, H. J. Zentveld. Niet bevorderd 23 leerlingen. Motor- en rijwielherstellers: A. Bakkum, K. Bosma, J. Duijf, D. Folmer, J. M. Hen- nink, D. Hoogland, P. H. Jager, N. Klomp, C. Kleimeer, D. Kloosterboer, K. Mink, P. J. Mooij, J. G. Paauw, D. Steeman, F. J. Vogel poel, P. Bakker, M. C. Punt, L. Teeuw, Th. G. P. Vermolen, J. D. H. de Vet, N. v. der Vlugt, A. H. de Vries, J. G. Wiebes, Th. J. de Wit, P. v. der Woude, H. IJpma, D. de Groot. Niet bevorderd 22 leerlingen. Electriciëns: A. J. v. Beers, P. v. de Burgt, J. P. Dekker, P. Groot, W. Hendriks, Ph. H Leuw, E. Overdijk, H. Roskam, G. Schekker- man, P. J. Sieuwerts, G. M. Steenis, H. Tis- meer, J. Vinke, F. Wiedijk, K. Witziers, J. E. de Bruijn. Niet bevorderd 10 leerlingen. Timmerlieden: J. Bakker, J. Beutick, A. Butter, J. J. den Das, K. v. Diepen, J. S. Duin, C. J. Groothoff, J. Hopman, W. Kolk, C. H. Koolaard, J. Th. Koomen, P. F. Leeuw, P. Overtoom, P. Brouwer, N. Kuiper, C. L. M. Linssen, G. C. Moejes, P. J. Oudeman, P. Pepping, J. A. Ranzijn, A. R. Rentenaar, D. Schipper, P. Schoen, M. J. J. Schuijt, M. v. Steeg, G. L. Tromp, A. v. Twuijver, C. Veldt, H. Vennik, K. Vennik, A. Zwart, D. Mosk, P. van der List. Niet bevorderd 13 leerlingen. Metselaars: G. de Graaff, A. Groot, J. M. Zonneveld. Niet bevorderd 4 leerlingen. Meubelmakers: A. J. Bakker, P. Th. J. Loos, G. H. Martin, H. Schoonhoven, J. A. L. Vedder, J. Wagenaar. Schilders: G. P. H. Bakkum, C. Bol, W. H. Burgering, J. M. Dekker, P. v. Duin, M. Folmer, L. Groen, J. Gij zen, W. Hoogerhuis, A. J. Jansen, J. Kos, G. Liefting, C. Prins, N. C. Smit, J. W. Wittebrood, F. P. Lansen. Niet bevorderd 2 leerlingen Kleermakers: G. N. Bosloper, E. A. A. v. Mastrigt, N. W. v. d. Meijden. T. Ploeger, M. Raven, L. L. Stoop, J. M. Vendel, C. Wal- laart, M. S. Winkel, B. Morsch, A. Broek. Niet bevorderd 1 leerling. AVONDVAKCURSUSSEN. Van de le naar de 2e klasse. Kleer- en mantelmakers: B. Bakker, C. S. C. Boermans, C. M. Gaarthuis, M. J. Hermes, G. J. Kooijman, A. Mooij, A. Roosendaal, M. W. Wortel. Niet bevorderd 2 leerlingen. Behangers en stoffeerders: Th. N. Brou wer, J. P. F. Reuzenaar, J. H. Kollmer. Niet bevorderd 1 leerling. Schoenmakers: A. N. Boerma, P. G. S. van Kessel, A. Kusch, J. Liefting. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse. Kleer- en mantelmakers: A. M. van Dijk, J. van Dijk, A. Leek, M Minnee, J. M. den Nijs, C. G. Pronk, M. G. Rams, L. Stikvoort, G. Struijs, A. C. Verbeek, A. Vrouwe, M. Th. Verberne. Niet bevorderd 1 leerling. Behangers en stoffeerders: J. Burgert, B. J. Paping, H. Tiemstra, J. Verver. Niet bevorderd 2 leerlingen. Schoenmakers: A. W. Plomp, J. M. Ton, p. Trompert. Van de 3e naar de 4e klasse. Kleer- en mantelmakers: A. M. Bakker, Beers, N. Hartenberg, G. Keppel, A. van ïns, P. Vries, C. Vrouwe, C. Jongbloed, A. de Vries, K. MoL •ehangers en stoffeerders: A. Schenken, *J. Tiebie, W. C. de Munk. thoenmakers: W. Schoen. VS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. A\iAARSCHE COURANT. TEL. 3320. GEZELLEN-CURSUSSEN. Van de le naar de 2e klasse. Kleer- en mantelmakers: C. A. Bijman, mevr. H. Wiese—Hottenga, W. M. Liefting, J. W. Lodewijks, N. Molenkamp, S. H. Pool, N. Prins, J. E. S. Schaddenhorst, J. Smit, M. M. van 't Veen, J. F. Hemels. Niet bevorderd 2 leerlingen. Schoenmakers: A. Janson. Schilders: N. Bellis, K. Blok, E. J. van Doornum, H. Druijven, P. Hoogland, C. Jong, J. Koeman, G. Radsma, G. Schipper, J. Ver burg, J. van Ge ene. Niet bevorderd 5 leerlingen. UITREIKING VAN DIPLOMA'S. In den namiddag werd, in tegenwoordig heid van het bestuur der school, aan de ver trekkende leerlingen het einddiploma uitge reikt. Door den voorzitter van het schoolbestuur ir. Bosscher werd de bijeenkomst ge> opend en het woord gegeven aan den dl recteur om tot de uitreiking over te gaan. De heer Fledderus sprak allereerst zijn waardeering uit over de aanwezigheid van het schoolbestuur op dezen, voor de leerlin gen zoo belangrijken dag en prees zich ge lukkig dat een aantal vooraanstaande inge zetenen van onze gemeente steeds bereid zijn de belangen van de school te behartigen. Met eenige toepasselijke woorden werden vervolgens de diploma's en prijzen aan de volgende leerlingen overhandigd. AMBACHTSSCHOOL. Afdeeling smeden en bankwerken: C Baars, O. J. Borst, J. W. Brouwer, G. H. F. Diderich, J. Dirkmaat, J. Docter, A. Essen, A. Faber, J. Franssen, C. A. Grootegoed, E. J. A. Himmelreich, T. de Hoog, D. de Jong, J. Klaver, H. M. Kluft, J. Koedijker, K. Korver, G. J. Kramer, A. Muileman, H C. Boskamp, E. van den Heuvel, P. Kuit, J. v. d. Molen, G. v. d. Pol, J. Prins, H. Quax, B. W. Rol, H. L. Schaap, H. R. Sul ter, G. J. Tismeer, H. v. Velzen, P. A. Wal- laart, J. Weeteling, L. E. P. Wentink, N. J. de Winde, N. de Zeeuw, C. v. Zoonen, G. C. Zweeres, K. Bak, W. Feller, C. J. Groot, D. v. Helden, J. H. de Jong, H. P. Kareis, K. Koeten, C. Kok, M. Leegwater, F. Lou ter, J. de Maijer, G. Post, W. Roorda, J. v. d. Wissel, W. Rol. Niet gediplomeerd 9 leerlingen. De leerlingen K. Korver, J. v. d. Molen en G. v. d. Pol ontvingen 'n len prijs en de leerlingen C. Baars en E. J. A. Himmel reich een 2en prijs. Afdeeling auto-, motor- en rijwieltech niek: P. Bakkum, M. Beinema, H. Blom, C. E. W. Bos, S. Bijkersma, C. Groot, J. Groot, K. de Groot, A. A. Hoekmeyer, G. L. Kle verlaan, H. Leegwater Kzn., H. Leegwater Pzn., P. Mantel, S. Rentenaar, G. Termöh- len, W. A. de Vet, C. v. Viegen, H. Vink, C. v. d. Vlies, G. Vriesman, A. van der Wolff. Niet gediplomeerd 3 leerlingen. De leerling H. Blom ontving een prijs. Afdeeling electrotechniek: P. N. Beentjes, H. J. Bieman, J. Th. Bos, C. Dikstaal, C. van Exter, J. Klop, C. P. Kruk, J. v. d. Mo len, K. Nijdam, N. Piet, C. J. L. Pijcke, P. Smit, J. J. Stammis, P. Sijm, G. J. Volkers, E. J. Zwaag, H. Boom, C. Bos, J. Hartland, A. C. Jansen, R. A. Knip, A. Kouwen, G. J. J. Pastoor, J. de Ruiter, F. Siedsma, A. Volkers, J. Zoon. Niet gediplomeerd 3 leerlingen. De leerlingen P. N. Beentjes, C. Dikstaal en A. Kouwen ontvingen 'n len prijs en de leerling J. J. Stammis een 2en prijs. Afdeeling timmeren: W. M. Bakker, B. J. Beemsterboer, P. Buis, D. Duin, T. van Dijk, J. Gelder, G. J. v. Harskamp, N. C. Heijnis, G. Jongebloed, J. N. Keetman, S. P. Overtoom, G. Kleijne, D. L. Kruk, P. Tj. Kuperus, G. v. d. Kuyt, F. G. Langerak, G. Min, A. P. Peperkamp, J. M. S. van Riel, C. Schoen, H. Smit, J. L. Strijder, J. Weel, A. de Wit, J. Witziers, IJ. v. Amsterdam, H. W. van Belois, P. Franzen, J. Tromp, G. P. Vonk. Niet gediplomeerd 8 leerlingen. De leerlingen D. Duin en P. Tj. Kuperus ontvingen 'n len prijs en de leerlingen A. P. Peperkamp en J. Witziers een 2en prijs. Afdeeling metselen: J. Bierhaalder. A. Bolten, C. M. de Nijs, H. N. Smit, S. Zee- gers. Niet gediplomeerd 1 leerling. Afdeeling meubelmaken: C. H. Boots, J. van Elven, W. J. de Groot, F. B. Koopman, H. Leguit, R. J. Luijting, R. W. Ober, J. A. Vedder, S. Wognum. Niet gediplomeerd 1 leerling. Afdeeling schilderen: J. M. J. Aafjes, H. Beens, G. Boots, H. Docter, P. van Heems, C. Jimmink, N. Louter, C. Melker, P. C. Nederveen, E. C. Ninaber, J. Schipper, J. Vennik, A. Wester. Niet gediplomeerd 2 leerlingen. De leerlingen C. Jimming en A. Wester ontvingen een prijs. Afdeeling kleermaken: H. W. den Ambt man, M. Blom, P. N. Boermans, G. Bood, T. de Groot, M. ten Haken, E. T. Hazeveld, A. G. C. Th. Jonker, E. C. Kieft C. M. Mee lis, A. Nap, A. J. M. Thesing, H. van der Veer, J. van der Veer, J. Verhoeve, P. War- naar, C. Wilbrink. De leerlingen P. N. Boermans en J. van der Veer ontvingen een prijs. AVONDVAKCURSUSSEN. Afdeeling kleer- en mantelmaken: I. Gootjes, N. Gootjes, W. Kinkhouwers, M. Prins, P. H. Scheer, M. Wiese. De leerlingen I. Gootjes, N. Gootjes en M. Wiese ontvingen een prijs. Afdeeling schoenmaken: N. C. Dingerdis en P. Seewald. GEZELLENCURSUSSEN. Afdeeling kleer- en mantelmaken: B Doekes, A P. van der Vlugt Niet gediplomeerd 1 leerling. De leerlinge B. Doekes ontving een prijs, Afdeeling schoenmaken: C. A. J. Kusch Afdeeling schilderen: C. Bart, A. Bur gert, E. Scheepmaker, P. Slik, A. Stam, J G. van Tol, N. J. Volkers, M. Zijp. Ten slotte merkte de directeur op dat meerdere leerlingen reeds een plaatsje bi een patroon hebben gevonden, anderen zijn nog niet zoo gelukkig geweest. Het is daar om speciaal voor hen noodig het contact met de school niet te verliezen omdat het zeer vaak voorkomt dat de school met haar uitgebreid leerarenkorps bemiddeling bi plaatsing zal kunnen verleenen. Overigens feliciteerde hij de leerlingen hartelijk met het behaalde succes en sprak de hoop uit dat zij in de Maatschappij zullen slagen. Ir. Bosscher feliciteerde de leerlingen namens het schoolbestuur en zeide het steeds op prijs te stellen op deze vergadering aanwezig te zijn. Een onderwijsinrichting als de Ambachtsschool die in zoo'n bloeienden toestand verkeert, verschaft aan een be stuur geen groote moeilijkheden en telkens wanneer een zoo groote schaar van leerlin gen met een getuigschrift de school verlaten geeft dit aan spreker een groote voldoening. Toch mogen de leerlingen niet denken dat zij met dit diploma tegen alle moeilijkheden van hun vak zijn opgewassen. Veel is nog te leeren en daarbij zullen zi den steun en voorlichting van de andere en zooveel oudere vakmenschen, waarmede zi straks moeten samenwerken, niet kunnen verwaarloozen. Overigens is ook op de school met haar diverse avondcursussen nog ruimschoots ge legenheid het geleerde te verdiepen en uit te breiden. Ook voor de leeraren noemde spreker het een groote voldoening om telken jare een groot aantal jonge menschen met de noodige kennis toegerust, aan de Maatschappij te mogen afleveren. Met een woord van dank aan directeur en leeraren voor de goede zorgen aan de leer lingen besteed, werd hierna de vergadering gesloten. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDSONDERWIJS. Uitreiking diploma's. In tegenwoordigheid van den burgemees ter als wethouder van Onderwijs en de heeren ir. Bosscher en mr. Josephus Jitta als vertegenwoordigers van de commissie van toezicht op het M. O., werd gisteravond aan de leerlingen der hoogste klassen van de Gem. Avondschool voor Nijverheidsonder wijs, het einddiploma overhandigd. Door den heer Bosscher werd de vergade ring geopend en het woord gegeven aan den directeur om tot de uitreiking over te gaan. De heer Fledderus sprak zijn waardeering uit voor de aanwezigheid van de autori teiten en gaf de verzekering dat dit door leeraren en leerlingen op hoogen prijs werd gesteld. Vervolgens werd het diploma aan de volgende leerlingen uitgereikt. Afdeeling „A": R. Barneveld, J. Blokker, N. Bijvoet, J. Glas, A. de Jong, G. Kaan dorp, P. S. G. Knuist, C. Langedijk, C. M. de Nijs, W. J. Ploeger (met lof), C. H. de Raadt, C. de Reus, C. Schol, J. J. Smit, P. J. Volkers. Niet gediplomeerd 6 leerlingen. Afdeeling „B": J. Admiraal, P. P. Beem- ster, J. Beentjes, G. L. Bruin, J. Dekker, G. C. J. W. v. Doorn, A. M. Dullaart, F. Jansen, E. van Keulen, W. Kooijman, H. J. Meulenbelt, J G. Pepping, W. de Rover, L. Schenk, A. N. Schrijer, A. Spaans, P. Tei- geler, G. van Til, H. Venverloe, J. G. Vrij hoef, G. J. Willems, J. Winkel, H. Zuidema, R. Zijlstra, J. J. Heemskerk. Niet gediplomeerd 1 leerling. Afdeeling „C": G. Admiraal, J. de Boer, J. F. Druijven, J. P. Geus (met lof), P. Geuzebroek, J. F. Heintzberger, A. Helder man, P. H. Kieft, J. Koeman, H. Kooij, H. P. van Lienen, J. Madderom (met lof), W. P. Oudejans, R. Rohof, W. E. Sander, H. Schotten, P. Tromp. Niet gediplomeerd 1 leerling. VOORTGEZETTE KLASSEN. Afdeeling „A": J. Bruin, A. van der Haar, H. Kreb, M. Zeegers. Afdeeling „B": K. van Dijkhuizen, G. J. Ruiter, C. A. van Rutten, C. N. van der Velden. Afdeeling „C": A. Krom. BEVORDERINGEN. Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd: Afdeeling „A": H. Bruijn, A. P. van Die pen, J. Kaandorp, J. H. Licht, J. Rens, H. A. Rijkenberg, P. Staadegaard, F. G. van Veen, G. Voermans. Niet bevorderd 5 leerlingen. Afdeeling „B": J. Baars. J. A. Barbuio, J. de Boer, P. Bruin, B. Keizer, E. Koops, J. Kuitwaard, A. Leeseman, P. J. Liefting, D. J. Luik, C. P. Min, A. Mooij, J. van Padje, C. J. Smit, D. Wiering. Niet bevorderd 7 leerlingen. Afdeeling „C": A. G. van Eijk, G. de Graaff, J. G. Knuist, J. Tuinman, K. v. d. Wyk, H. van Zuidam. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse werden be vorderd: Afdeeling „A": W. Glas, A. Hoogvorst, L. Huiberts. J. Kemp, A. A. Schoonewil, R. Schoorstra, J. Slooten, W. Timmerman. Afdeeling „B": R. H. J. Adams, Ch. Bar- ten, L. Breek, C. v. d. Burg, A. Dekker, J. J. v. Heems, A. Janse, A. N. Kobes, A. J. Kool, D. Plomp, M. Radsma, D. Slot, G. A. Swart, IJ. J. G. Termaat, P. E. Visser, P. de Wit. Niet bevorderd 3 leerlingen. Afdeeling „C": G. M. v. d. Beek, H. Beu kers, J. M. Bierman, P. de Graaff, K. de GrsrJ TT -Ai Chevrolet 1937 Coach, uitnemend be reden, ziet uit als nieuw, te koop voor 950.d. omstandigh. Te zien Zond. v. Catsstr. J 231, Heiloo. Aan hetzelfde adres theekisten a 25 ct. Aangeboden: Motordrie vieler, met autostuur, merk Goliath, voor zwaar werk, geheel gereviseerd. Autogarage, Kanaalwcg, Heiloo, TeL 2750. Gevraagd een pianokrukje. Brieven onder letter J 770 bureau van dit blad. aan het Gaat weg voor elk aannemelijk bod: stoelen, tafels, oliestellen, nacht kastjes, voortrekwagentje, klokken, enz. RAMEN 7 A. Te koop motor (Indian), in prima staat. SCHERMERWEG 38. Te koop: pracht modern Erres Radio toestel met 6 verschillende golflengtes, beslist zonder gebreken, voor 75. DORPSSTRAAT 78, Bergen. Te koop: 1 dubb. pits gasstel 2.50, 1 dubb. pits Senking gasstel met plaat 10. Te bevragen AKERSLAAN 10. Te koop: keurig onderhouden Sofa met 6 stoelen. Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop: prima Jongensrijwiel, Meisjesrijwiel, pracht Damesrijwiel, billijken prijs. LIMMERHOEK 18. Te koop: antiek staande klok, stoel- klokken, Friesche staartklokken, Fran sche kast- of schoorsteenstel 5 deelig gekl. Oude borden, blauw en ge kleurd. M. BEERS, Gr. Nieuwl. 62. Koopjes in gebr. rijwielen H. rijwiel 16.50-15.00 enz., D. rijwiel 17.50-16.00 enz. J wiel merk „Simplex" 15, all Nierops rijw. Heerenstr. 10. 1 Handnaaimach. met gar. gulden, luxe trapmach schoenm. mach. a. n. 20, losse trapti stellen, 5 en 10 guld. Naaim.-rep.-i Guus Klünnen, Hofdijkstraat 13. Te koop: een prima tourfiets mt k Simplex 14 dagen gebruikt van P gulden voor 38.00, een baanfiets z. a. n. 24.00, een baanfiets op nieu' P banden 22.50. een heerenfiets n Torpedo 9.50. Te bevragen bij JAAP SCHIPPI Verdronkenoord 65. Een in goeden staat zijnde klei B. M. zeilboot te koop. VELSERBOER, Jachthaven, Akerslo i Te koop een z. g. a. n. v. Delf kinderwagen. Te bevr. BERGER WEG 143 tegenover café Rustwat. 1®. ze h de Te koop een kasregister, mahonie» kleur met controlestrook en bon, voor r, lagen prijs. Te bevragen v.m. 912 NIEUWPOORTSLAAN 155. Te koop: wit éénpersoons ijzeren ledi kant met zwaar spiraalmatras 4, wringer met bok prima 7, gras machine groote maat 6, zwart em. kolenforn. 7.50. Lijtweg 21, Bergen. Te koop: D.K.W.-motorrijwiel 95, belastingvrij. J. WOLDHUIS, Zuidscharwoude. Te koop: z. g. a. n. H. Rijwiel merk „Raleigh" en z. g. a. n. D. Rijwiel merk „Eysink". JAN DE RUIJTER, Laat 179. Holtes, F. A. Jong, P. Jonker, J. J. Kobes, J. C. Out, M. J. Pronk, A. P. Rits, L. C. Veel, N. P. van Weenen. Niet bevorderd 6 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse werden be vorderd: Afdeeling „A": A. Bakker, L. Ekkers, C. Knijbroek, P. J. Vaal. Afdeeling „B": J. H. Aster, H. M. Cedee, P. Kroon, R. B. Scheppers, S. Wagenaar, T. Woldhuis. Niet bevorderd 9 leerlingen. Afdeeling „C": C. Ens, G. J. Haker, L. Houtenbos, K. Koeman, J. de Rooij, C. C. Wesseling. Niet bevorderd 1 leerling. Van de 4e naar de 5e klasse werden be vorderd: Afdeeling „A": G. Bolten, G. C. Buizer, B. Hoogeboom, F. Jonker, J. Kemper, A. A. Krom, M. de Nijs, H. Ranzijn, M. Smiers, P. Volger, A. O. de Vries, C. Zwart, E. Zwart, J. J. le Noble, W. H. Smit. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afdeeling „B": W. F. Adolf, H. J. Jager, D. Kaij, C. Kater, H. Kramer, J. Min, J. Prins, C. E. Rasch, P. de Rover, W. J. Schipper, B. Singeling, W. Smorenberg, J. R. Stet, J. Veldman, P. J. Velzeboer, L. G. Vier dag, Chr. J. Wolff, R. Zwemmer, M. Nieuw- hof. Afdeeling „C": A. Boots, A. Jensch, C. Kaandorp, J. Krom, C. J. van der Peet, J. Rezelman, J. Slooten, W. Tiebie, L. J. v. d. Togt, J. Wokke. Niet bevorderd 1 leerling. Van de Typografen-afdeeling, bevattende 56 leerlingen, kunnen geen bevorderingen worden aangegeven, wegens de nog te hou den practische examens. VOORTGEZETTE KLASSEN. Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd: Afdeeling ,,A': C. H. A. Balder, D. Boot, P. Heere, C. v. d. Hoek, H. de Jonge, J. Jon- gejan, C. Kaas, K. Kieft, A. Kreb, C. Neder veen, P. van 't Veen, J. de Vet, A. Vis, J. Wester. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeeling ,,-B": G. Doeschot, A. C. Groen, C. Kooij, D. van Oene, J. H. van Rutten, K. Stolp, P. Timmer, G. Vlottes. De directeur feliciteerde de leerlingen met het behaalde resultaat en wees er op, dat dit geen aanleiding mocht zijn om de studie verder stop te zetten. Een goed vakman zal zorg dragen steeds op de hoogte te blijven met de vorderingen van zijn vak en daardoor de belangstelling voor zijn beroep behouden. Spr. dankte de leeraren voor de ijver en toewijding gedu rende dezen cursus betoond en zei, dat naast deze ijver ook zeer veel geduld en tact noodzakelijk is om leerlingen, die reeds een dagtaak hebben volbracht, gedurende de avonduren nog vakkennis bij te brengen. Hierna was het woord aan den burge meester, die in een krachtig betoog den leerlingen duidelijk maakt dat thans de ;arenlang bestaande band met de school verbroken wordt en dat zij, toegerust met hun verworven kennis, zelf een plaats in de Maatschappij moeten veroveren. Voor velen zal het verbreken van dien band niet gemakkelijk zijn, maar zij hebben bedenken dat ook de jwga\^van nu zich tot flinke zelfstandige meschen '-a' geestelijke en moreele herbewapening, waar bij werd opgemerkt dat ook de .jongelui hun aandeel daarin kunnen bijdragen door al hun krachten in te spannen om zich op te heffen tot een hooger peil. Spr. was er van overtuigd, dat ook de lessen aan de avondschool daartoe hebben meegewerkt. Met den wensch, dat het de leerlingen in de wereld goed zal gaan, besloot spr. zijn hartelijk toegejuichte rede. Ten slotte sprak ir. Bosscher namens de commissie van toezicht op het M. O. en merkte op dat de by het diploma uitgereikte cijferlijst niet alles bevat wat voor het ver krijgen van het diploma noodig is geweest. Een van de belangrijkste eigenschappen van den mensch, namelijk „wilskracht", is niet in cijfers uit te drukken. En toch zou zonder deze wilskracht het diploma nooit verkregen kunnen zijn. Spr. wekte de leerlingen op deze karaktereigen schap vooral niet te verliezen omdat deze in de Maatschappij eveneens van zeer groote waarde zal blijken te zijn. Met een woord van dank aan directeur en leeraren werd hierna de vergadering ge sloten. et t- ïn ;e le TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DE OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zy, die na afloop van de a.s. zomervacantie hun kinderen eender openbare scholen voor gewoon lager onder wijs wenschen te doen bezoeken, daarvan aangifte kunnen doen ter gemeen te-secretarie, afdeeling on der w ij s, onder overlegging van het ge boortebewijs van het kind (of het trouw boekje der ouders), en, voor zoover het kind de koepokinenting heeft ondergaan, van het vaccinebewijs. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de Tesselschadeschool aan de Oudegracht in het bijzonder bestemd is voor opleiding van leerlingen, die na het afloopen der school waarschijnlijk gymnasiaal-, middelbaar-, handels- of uitgebreid lager onderwijs zul len genieten. De kinderen moeten voor toelating op de scholen vóór 1 October as. den leeftijd van zes jaar hebben bereikt (derhalve geboren zijn vóór of op 30 September 1933). De gelegenheid tot het doen van aangifte is opengesteld voor hen, wier geslachts namen aanvangen met de letters: A tot en met F by voorkeur op Maandag 3 April e.k., G tot en met K bij voorkeur op Dinsdag 4 April, i- L tot en met S by voorkeur op Woensdag ven 5 April e.k., x, zei T tot en met Z bij voorkeur op Donder^sch in 6 April e.k., hij met telkens des namiddags machtige 25 uur. De ouders of verzorgers van leert* u een en andere gemeenten zijn verplicht dM de beide gen tot toelating te richten t) meentebestuur van hun woonpla;. Aikmaor- i -4^Ri<CBS. ruk verboden.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9