mm derde blad. De Chr.-Dem. Unie en de Statenverkiezingen. Verschillende programpunten toegelicht. 2 BROS reepen /gfa voor 5 cent Jgjfc BROS ALS BESCHUIT ffien&dorp ingekomen personen. de openbare school. De andere wethouders gaven nimer blijk, het openbaar onderwijs te willen benadeelen. Van de tegenstel ling, door de heeren van der Vall en Cou- wenhoven genoemd, is in het college geen sprake. Toen de zaak ter sprake kwam, werden alle bezwaren, hier naar voren gekomen, naar voren gebracht. Wij heb ben alles in het werk gesteld, door aan wijzing van particuliere gebouwen en ba raken om een andere oeplossing te krijgen. Het resultaat was, dat men ons mededeel de „Tot onzen spijt moeten wij naar een andere gemeente gaan." Spr. kan zich indenken, dat er zijn, die het offer niet willen brengen. Dat is een gradueel verschil. Een keuze tusschen het ideëele en het materieele, zooals mr. de Groot die stelt is niet het verschil. Er moet iets gebeuren. Niemand onzer ont kent, dat er eenige schade wordt toege bracht. De zaak staat echter precies zóó, dat één school in z'n geheel overgaat naar een andere school. Beteekent dit nu on herstelbare schade? De leerlingen behou den dezelfde leerkrachten en dezelfde leer middelen. Zij komen slechts in andere lokalen. Overdrijving schaadt. Menschen, die zeggen, dat ze vóór het openbaar onder wijs zijn, schaden dit onderwijs met zulke beweringen. Spr. v.eet, dat de overplaat sing niet bevorderlijk is voor het onderwijs, maar dat dit onherstelbare schade betee kent, ontkent hij met nadruk. Spr. weet ook, dat er bij het onderwijs tekortkomin gen zijn. Het college is echter wettelijk gebonden. Een vierde en een vijfde klas met 28 kinderen moet 3 maanden lang, tengevolge van het voorstel, in een ander lokaal worden ondergebracht. Dan is dit uit, en is er geen schooil meer. Is dat een onherstelbare schade voor het openbaar onderwijs? Dat is verkiezingspraat. Mag men daarvoor de vestiging van het geheele kazernement in de waagschaal stellen? Honderden middenstanders hunkeren naar verhooging van hun omzet. Als voorstan der van het openbaar onderwijs, zal spr., in hef algemeen stadsbelang, vóór het voor stel stemmen. De v o o r z i 11 e r zei nóg, in antwoord aan den heer van der Borden, dat hij ver wachtte, dat er Zaterdagsmiddags wel steeds gevoetbald kan worden. Als het niet kan, vindt hij dit ook niet zoo erg. De heer Stoutjesrijk moet bedenken, dat defensie geen barakken wil en dat bij mobilisatie eerst alle scholen, ook de bizondere, in beslag worden genomen. Tegen den heer van der Vall voerde spr. aan, dat de comandant geer, dreigementen gebruikt heeft. Deze heeft open kaart ge speeld en dat juist waardeert spr. Men behoeft niet in Alkmaar te komen. Ook spr .wilde er extra den nadruk op leggen, dat er geen strijd is tusschen openbaar en bizonder onderwijs en dat men het open baar onderwijs schaadt door de bezwaren zóó te overdrijven. Men wekt daardoor de ouders op, hun kinderen niet in Alkmaar op school te brengen. Het voorstel kwam hieroo ui stemming en werd met 11 tegen 7 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren van der Vall, Stoutjesdijk, Mr. de Groot, Couwenhoven, van der Wal, Dekker en Sietsma. Inrichting van een gaskamer. Voorgesteld wordt een lokaal, grenzende aan de brandweerkazerne aan de zijde van de Schoolstraat, beschikbaar te stellen en in te richten tot gaskamer en magazijn ten behoeve van den luchtbeschermingsdienst. De heer v. d. Wal was tegen alles wat naar militairisme ruikt en beriep zich op pacifiteiten, er daarmede op wijzende, dat de kosten gemaakt, weggegooid geld is. Het gas verandert steeds. Conform besloten. De restauratie van de Groote Kerk. Voorgesteld wordt ten behoeve van de restauratie van de Groote Kerk, waarvan de kosten op 520.000 zijn geraamd, van het rijk een voorschot te aanvaarden, groot 124800, zijnde 24 van de kosten, af te lossen in 40 jaar, rentende 3 Aange zien het een annuïteitsteekening betreft, zal jaarlijks aan rente en aflossing 4,683 van de leening verschuldigd zijn. De heer Grondsma had zich geërgerd, dat het zoo lang geduurd heeft. Hij weet, welke moeite de burgemeester zich heeft gegeven en bracht hem daarvoor dank. Op een vraag van mr. Leesberg zeide de voorzitter, dat hij zal bevorderen, dat het puntje het eerst ter hand zal worden ge nomen en op een vraag van den heer v. d. Wal zeide spr. niet te weten, welke arbei ders buiten het contractloon vallen. De heer K e ij s p e r wees er op, dat de organisaties accoord gaan. De heer v. d. Vall bracht het college lof. Weth. B o n s e m a Eén, één. Conform het voorstel werd besloten. Wijziging belastingverordening. De heer Woldendorp veronderstelde, dat ingezonden stukkenschrijvers blijkbaar meer invloed op het college hebben. Toch was hij blij, dat het college betaling in termijnen thans mogelijk maakt. Hij vroeg voorts vrijstelling voor gelijke instellingen als het Witte Kruis. De heer Sietsma maakte een gelijke opmerking. De heer Raat bepleitte ontheffing voor huizen, die 6 maanden leeg staan en de heer Venneker sloot zich daarbij aan, onder waardeering voor de voorgestelde ver betering. De heer v. d. Borden ondersteunde het denkbeeld, de biljetten niet vóór Maart te doen uitgeven en sloot zich voorts aan bij de gewenschte teruggave voor woningen, die 6 maanden leeg staan. De heer H o y t i n k wilde in de verorde ning voorschrijven, dat de biljetten niet vóór 1 Maart mogen uitgaan. Weth. v. Slingerland betoogde, dat het onjuist is, dat B. en W. aan ingezonden stukkenschrijvers meer aandacht schenken dan aan raadsleden. Vóór de ingezonden stukken verschenen, was het college met de ontwerp-verordening klaar op grond van de geuite wenschen bij de begrooting. Practisch zullen de biljetten niet vóór Maart uitgaan. Het is overbodig dit vast te leggen. Spr. heeft tegen vastlegging geen bezwaar. Vrijstelling van N. V.'s als de overdekte is iets anders als het Witte Kruis, doch spr. heeft geen bezwaar tegen de toevoeging van met het Witte Kruis gelijk te stellen instellingen. Spr. erkent, dat vrijstelling na 6 maanden leegstaan, zooals de heer Prins heeft bepleit, voor de huiseigenaren een verbetering is, doch het is een nadeel voor de gemeente en er wordt al een verbetering voorgesteld. De heer K e ij s p e r nam aan, dat moeilijk het bedrag genoemd kan worden, maar in andere gemeenten werd vrijstelling na 6 maanden goedgekeurd. Spr. blijft er voor gevoelen. Het is on billijk als men hen treft, nog deze belasting te moeten betalen. Laat men een poging wagen. Weth. v. Slingerland vond geen vrij heid er 6 maanden van te maken. De heer v. d. Borden steunde het voor- stel-Keijsper. Weth. v. Slingerland zeide, dat de financieele commissie dat nader wril over wegen. Hierop werd conform het voorstel be sloten. De benoeming van een wachtgeldster. Naar aanleiding van het antwoord van B. en W. op de door den heer Sietsma schriftelijk ingediende vragen, over de be noeming van een wachtgeldster bij het Bijz. Onderwijs, tot vaste leerkracht bij het Openbaar Onderwijs (de vragen en het antwoord publiceerden wij reeds eerder) had de heer Sietsma een interpellatie aange vraagd, waarbij hij de volgende vragen stelde: 1. Was het B. en W. bekend toen zij het voorstel om mej. van Raalte een vaste aanstelling te geven aan een school, waarvan moest worden aange nomen, dat zij binnen twee jaar zou worden opgeheven, bij den raad indien den dat deze onderwijzeres eventueel als wachtgeldster van het bijzonder naar het openbaar lager onderwijs zou worden overgeheveld? 2. Indien deze vraag bevestigend wordt be antwoord, zijn B. en W. dan niet van oordeel, dat het voorstel om een vaste aanstelling te geven, beter achterwege had kunnen blijven en dat het juister ware geweest de andere door B. en W. gegeven oplossing te kiezen n.1. in de vacature te voorzien door de tijdelijke benoemingn van een leerkracht? 3. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat door de nu gevolgde methode, het probleem van de tewerkstelling van eigen wacht gelders is verzwaard en de vrije keuze van een leerkracht naar de verre toe komst wordt verschoven? 4. Zien B. en W. hierin geen bezwaren voor den goeden gang van zaken bij het openbaar lager onderwijs hier ter stede? 5. Zijn B. en W. bereid aan den raad mede te deelen op welke wijze de eisch van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen om een wachtgeldster te benoemen, was geformuleerd en hoe deze mededeeling, dat het een eisch was, zich rijmt met de mededeeling dat ook een andere oplossing mogelijk ware geweest? 6. Kunnen B. en W. mededeelen in welke onderwijsvak- en andere bladen de „openbare" oproeping is gedaan? De heer Sietsma dankte voor de hem geboden gelegenheid en verwees naar zijn vragen. De voorzitter beantwoordde vraag I ontkennend. Spr. gaf de wettige regeling aan. Als wachtgeldster komt de onderwijze res ten laste van Alkmaar, maar het rijk betaalt; het maakt dus geen verschil. In antwoord op vraag II zeide de voor zitter, dat aan de Bosboom Toussaintschool een wachtgeldster moest worden benoemd en aan de Nicolaas Beetsschool een boven tallige leerkracht. De minister nam ge noegen met een overplaatsing van mej. Kaseberg, maar stelde de voorwaarde, dat aan de Bosboom Toussaintschool in haar plaats een wachtgeldster werd benoemd. Het rijk wilde dus de gemeente helpen, maar stelde terecht de voorwaarde, omdat zy het salaris betaalt. In een tijdelijke voorziening benoemen B. en W. De raad kan alleen iemand vast benoemen, als mej. Kaeseberg niet was verplaatst. Dan hadden wij aart de Nic. Beetsschool een vaste wachtgeldster ge kregen. Voor een 4de en 5de klas van een oplei dingsschool achtte spr. dit niet gewenscht. De verantwoordelijk daarvoor durfde hij niet op zijn schouders nemen In antwoord op vraag III zei spr., dat hij, in verband met de verschillende vacatures, (mej. Stins aan de Lindenschool, van Gulik, die heden is afgekeurd en het aan den heer Mulder verleende ontslag) daarin geen be zwaar ziet. Met de eigen wachtgelders komen we wel uit. De moeilijkheid is er met den heer Govers van de U. L. O. school. In antwoord op vraag IV zei spr., dat de eigen wachtgelders wel herplaatst kunnen worden. In antwoord op vraag V zei spr. nog, dat aan de Bosboom Toussaintschool een wacht geldster moest worden benoemd, ingevolge een brief van den minister. En in antwoord op vraag VI deelde de voorzitter mede, dat de oproep was ge plaatst in de vacature, de Alkmaarsche Courant, het Noordhollandsch Dagblad en het Alkmaarsch Dagblad. Spr. verduide lijkte zijn beantwoording nog door aan halingen vanwetsartikelen en brieven van den minister. De heer Sietsma dankte voor de uit voerige beantwoording en nam aan, dat de minister eischen heeft gesteld, die voor het college bindend waren. Waar het een af- loopende school was, zou een tydelyke aan stelling van mej. van Raalte aanbeveling hebben verdiend. De voorzitter: Deze kwestie hield verband met de extra leerkracht aan de Nic. Beetsschool, die de minister ons geeft. I De heer Sietsma dankte voor de in lichtingen. De heer Van der Vall vroeg of de ge meente verplicht was, een wachtgeldster bij het bizonder onderwijs, bij het openbaar onderwijs aan te stellen. De v o o r z i 11 e r Ja. dat kan den mi nister niet schelen. Er is een oproep ge plaatst en er was één sollicitant. De heer H o y t i n k Het antwoord is alleszins bevredigend. Wie op de hoogte is, wist dit wel, ondanks alle geschrijf in de Schager Courant. Ik wil toch wel een woord van afkeuring spreken, over de wijze, waarop dat gebeurd is. Ik vind het meer dan treurig, dat een zaak, die met in achtneming van de wette lijke bepalingen zeer behoorlijk is behan deld, zóó is beschreven als een benadeeling en een aantasting van het openbaar onder wijs. Ik betreur dit en wil nogmaals zeg gen, dat dit een benadeeling van het open baar onderwijs zelf is. De zaak is behan deld, zooals ze behandeld had moeten worden. Overigens moesten de heeren er zich over verheugen, dat iemand van het bizonder onderwijs principieel is overgegaan naar het openbaar onderwijs. De voorzitter sloot zich bij dit betoog aan en verklaarde, dat de wijze, waarop in de Schager Courant over de zaak is geschre ven, zijn sterke afkeuring heeft. De heer Sietsma verklaarde, dat het niet op zijn weg lag, het geschrijf te ver dedigen, maar hij kon zich toch wel voor stellen, dat het in het belang van het open baar onderwijs geschiedde. Men had erin gezien een benadeeling van het openbaar onderwijs en daarom was het juist goed, dat spr. de vragen heeft gesteld. De voorzitter: Persoonlijk vond ik het zeer onaangenaam, dat dit verwijt tot het college werd gedaan. Er was één solli citant en die was geschikt. De openbare zitting werd hierop gesloten en de raad ging hierop in comité. Stad en Omgeving In een gisteravond in het gebouw De Unie gehouden vergadering vanwege de provinciale af deeling Noordholland der C.D.U. waar slechts een 25-tal belangstellenden aanwezig waren hebben twee sprekers verschillende programpunten van deze partij toege licht, o.a. de eischen voor nationale ont wapening, bestrijding werkloosheid, be vordering volkswoningbouw en invoe ring premievry staatspensioen. De avond werd ingezet met voorlezing van Ps. 72 en gebed, waarna de voorzitter, de heer W. K. B o s, een welkomstwoord sprak, mede tot de beide sprekers van den avond. Hij stelde in het licht de groote waarde van.de vrijheid om mee te beslissen over de samenstelling van onze regeering in al haar instanties. Deze vrijheid legt evenwel ook zware verplichtingen op, gelijk spr. aantoonde met een aanhaling uit een gezegde van den oud-predikant Gunning. Voorts wees hij op de oorlogtoerustingen onzer dagen, die zullen kunnen leiden tot den ondergang der wereld. Alleen het die nen van Christus zal uitredding brengen, meende spr. Rede van den heer Wolkers. De eerste spreker van den avond, de heer J. H. W o 1 k e r s, van Amsterdam, lid der Prcv. Staten van Noordholland, begon met te zeggen, zich niet te schamen voor zijn belijden met Christus, maar wel voor het feit, dat er nog zooveel geweld heerscht in de wereld. Er is op velerlei terrein een ver laten van de christelijke beginselen merk baar, een bruut, naakt heidendom treedt op. Spr. wees op Mussolini's woord: „een bom in de handen, een dolk tuschen de tanden geeft den echten man weer", cm te consta- teeren, dat een mentaliteit als welke hieruit blijkt, overal toeneemt. Spr. keurde het af, dat onze regeering een der eersten was, die de verovering van Abessinië door Italië en de nieuwe regeering in Spanje erkenden. Wat wij noodig hebben is een zedelijke en geestelijke herbewapening naar Gods woord. De Statenverkiezingen, welke wij in dezen tijd van verwording tegemoet gaan, zijn om verschillende redenen zeer belangrijk: wij hebben door deze verkiezingen invloed op de samenstelling der Eerste Kamer en ook kunnen wij ermee demonstreeren hoe wij staan tegenover de door onze regeering ge volgde politiek. Voorts benoemen wij er in direct mee het college van Ged. Staten. En dan is er nog het zeer belangrijke werk der Prov. Staten zelf, waaraan de nu te kiezen leden meewerken en dat beslaat een breed terrein: waterleiding, electriciteit, waterstaat, enz. Spr. wees erop, hoe hij in de afgeloopen jaren geregeld op de bres had gestaan voor oplossing van het vraagstuk der werkloos heid en hij hoopte, dat straks ook de heer Neering (de tweede spreker) hem daarin ter zijde zal kunnen staan. De nood der werklcozen (in onze provincie zijn er meer dan 100.000) neemt toe, er wordt bitter ge leden en de overheid is verplicht diep in grijpende maatregelen te nemen ten aanzien van werkverruiming; wat tot heden gedaan werd, is ten eenenmale onvoldoende. Er moet komen: verkorting van werktijd, ver vroegde pensionneering en uitbreiding van den leerplicht. In stede hiervan ziet men nu vaak latente tegenwerking, soms wel lijkende op sabotage. Het aantal menschen in werkverschaffing is ontstellend klein in vergelijking met het aantal werkloozen en het loon is vaak zeer gering, zooals spr. aantoonde met te wijzen op den eersten tijd der centrale werkverschaffing in den Dieps- meerpolder. Er kan en moet méér worden gedaan ter werkverruiming, het geld ervoor is ruimschoots in ons land aanwezig, zei ia j •olie melk chocolade ^TTTc-k/FPKOOPFIUALEN EN DEPOTS BIJ UWEN WINKELIER OF IN ONZE VERKOU spr. met een verwijzing naar de inschrij vingen op verschillende leeningen. Thans liggen groote kapitalen vrijwel renteloos op de banken, die veel beter waren te gebrui ken voor allerlei werken. Alleen aan oprui ming van krotwoningen is al ontzaglijk veel te doen: er zijn er in ons land nog 70.000. De groote werkloosheid ook onder jongere menschen bewijst, dat er in onze samen leving iets niet in orde is: het is het kapi talistische stelsel, dat te zeer wordt aange hangen en veroorzaakt, dat we een maat schappij hebben, die niet weet de vele voortgebrachte artikelen te distribueeren. Wij moeten in vele opzichten erkennen, dat de tot nu toe gevolgde politiek der regee ring niet uitgaat van het beginsel, dat de arbeider zijn loon waard is. Daarnaast zijn de belastingen zeer hcog en wat erger is zij drukken te zeer op de minst-kapitaal krachtigen. De progressie in de directe be lastingen wordt opgeheven door de hooge indirecte belastingen. De aangekondigde heffing van 2 pet. op het inkomen drukt ook al weer het zwaarst op de menschen met lage inkomens. Spr. ging hierop over naar de intrede van de N.S.B. in de Staten. De vertegen woordigers dezer organisatie, die zich volge lingen van Groen van Prinsterer noemden, kwamen in de Staten met de verklaring, dat zij den boel zouden afbreken. Na te hebben gewezen op de godsdienst vervolgingen in Duitschland, op de joden vervolgingen daar te lande en het nog steeds daar heerschen van het kapitalisme, con cludeerde spr., dat onze grenzen voor de vervolgden moeten blijven geopend en dat het nat.-socialisme beteekent bedreiging van alle vrijheden in ons land en ook zelfs van leven. Ten slotte wijdde spr. nog eenige opmer kingen aan de oorlogstoerustingen aller- wege, waarbij hij zeide, dat de C.D.U., die in haar strijd voor ontwapening door alle andere politieke partijen is verlaten, nog steeds de nationale ontwapening op haar program voert en dat zij daar geen haar breed van zal afwijken, omdat zy oorlog en oorlogsvoorbereidingen in onverzoenlijken strijd acht met Gods Woord en inhaerent met allerlei gruwelen, zcoals die tot ons kwamen uit landen, waar de geesel van den oorlog woedde. Spr. eindigde met voor de Statenverkie zingen het vertrouwen der kiezers te vra gen voor lijst 11, d.i. de lijst van de C.D.U. De tweede spreker was de heer G. B. N e e r i n g, uit Duiven- drecht. Hij beantwoordde de vraag, waar om naast de vele politieke partijen nu ook nog de C.D.U. aan de verkiezingen deel neemt. Hij erkende, dat de verdeeldheid op politiek terrein reeds groot is, maar toch is er een bepaalde reden waarom de C.D.U. werd opgericht: wy zijn christenen, zei spr. en daarom democraten en wij zullen voortgaan met onze propaganda. Dit is wel noodig, gezien het geringe aantal vertegen woordigers in allerlei lichamen, een gevolg niet van gemis aan christendom bij ons volk, maar wel van onbekendheid met ons program. De practische arbeid van de ver tegenwoordigers der C.D.U. in Kamer en Staten wordt in de partijpers der andere politieke groepen hoogst onvolledig weer gegeven, klaagde spr., hoewel zij veel ver tolken van wat er onder de „klejne luyden" leeft. De C.D.U. is vóór staatspensioen als een rechtvaardige eisch. Dat het leiden zou tot demoralisatie ontkende spr. ten stelligste, het tegendeel is waar: we hebben gezien dat de premievrije uitkeering op grond van de wet van 1918 zegenrijk werkte. Er zijn nog vele duizenden ouden van dagen verstoken van het recht van 3 premievrije invalidi- teitsrente en dat is een onrecht, dat be stendigd is mede door de anti-revolution- nairen. Ten opzichte van het onderwijs geldt de eisch: verkleining van de klassen met aan stelling van behoorlijk gesalarieerde leer krachten. Voorts vraagt de C.D.U. een behoorlijke distributie van voeding en kleeding als een eisch van christelijkheid, waar noodig door overheidszorg als schoolvoeding en -klee ding. De volkshuisvesting laat in vele gevallen nog te wenschen over. Er ware veel te ver beteren door opruiming van de nog alom bestaande krotten. Dit is niet alleen een tegemoetkoming in de werkloosheid, maar tevens een eisch van volksgezondheid en van redelijkheid. De voor een en ander noodige millioenen wilde spr. halen door een extra heffing op de groote kapitalen. Als het bankgeheim werd opgeheven, zouden er zooveel kapi talen voor den dag komen, waarvan de regeering rechtmatig belasting kon heffen, dat verschillende sociale voorzieningen al leen daarvan al betaald zouden kunnen worden. Millioenen zijn er wel zie naar de uitgaven voor oorlogsdoeleinden het is alleen maar de vraag ze te krijgen voor de oplossing van de sociale vraagstukken. En dat kan, als die primair worden gesteld, wat ook al weer een manifestatie zou zijn vóór het christendom en tegen het dryven der extremistische partijen: N.S.B. en com munisme. Sluiting. Na een korte pauze werd gelegenheid ge geven tot het voeren van debat of het stel len van vragen. Hiervan werd evenwel geen gebruik gemaakt slechts één der aan wezigen vroeg het woord vcor het geven van een wenk van partij -propagandistischen aard. De voorzitter sloot hierna de bij eenkomst met een betoog om de C.D.U. als de vooruitstrevende richting onder de christelijke partijen te steunen ook bij de verkiezingen cp 19 April a.s. De heer Wolkêts ging nog voor in dankzegging, waarna de vergadering uiteen- ging. p C Wijn, geen, kapper, Laat 169, van Beverwijk. P- H. Romer, N.H., stuurman gr. Vrt„ en echtgen., geen. en kind, N.H., Westerweg 22, van Ameland. G. Veer, wed. v. A. de Bruin. N.H., Westerweg 282, van Ameland. A. de Boer, N.H.. leerl. verpleegster. Turfmarkt la, van Zwaag. - E. Vonk, R.K.. winkelbed., Verdronken- oord 74.' van Amsterdam. T. van der Pot, N.H., cost.naaister, Bergerweg 11a, van'Castricum. J. de Vrind, R.K., rijks ambtenaar strafgev., en echtgen. en kin deren Vermeerstraat 37. van Haarlem. M E. Balder, R.K., hulp i. d. huish., Nieuwpoortslaan 70, van Beverwijk. H. Hoogsteder, R.K., bedrijfsleider Ford. R.K., en echtgen. en kind, Maclaine Pontstraat 40, van Hillefersberg. J. Moorlag, geen, los wekrman, Kwakelpad, van Zaandam. A. J. van Zanen, N.H., bouwk. opz. tee kenaar, Vermeerstraat 23, van Bergen (N.H.) C. A. Wijnker, R.K., dienstbode, Mient 11, van Bergen (N.H.) J. van den Bos, N.H., grondwerker, en echtgen., R.K., en kinderen, Kinheimstraat 9, van Haar lemmermeer. P. Visser, geen. machinist, en echtgen. en kinderen, Stationsstraat 64, van Hoorn. L. Gol, N.H., juff. i. d. huish. Nieuwpoortslaan 130, van Groningen. R. Sinninghe, Ger.kerk, kantoorbediende, Schtrmerweg 26, van Ten Boer. G. Spaan, wed. van J. Borst, N.H., zonder be roep, Rochdalestraat 26, van Beets (N.H.) N. Koning, dienstbode, N.H, dienstbode, Nieuwesloot 87, van Warmenhuizen. A, Cornelise, R.K., dienstbode, Macl. Pont straat 30, van Uitgeest. T. Bok, N.H., winkelbediende, Houttil 62. van Enkhui zen. A. C. Dik, N.H., z.b., Koningsweg 8, van Krommenie. A. de Boer, geen, stuc., en echtgen., HAZEA, en kind., geen, Eikelenbergstr. 56, van Leeuwarden. D. Tol, R.K., dienstbode, van Everdingen- straat 9, van Maartensdijk (U.) J. C. Swager, geen, zonder beroep, en echtge- noote, N.H., Westerweg 21, van Oudkar spel. H. A. Marinus, N.H., reiziger in meel, en dochter, Nic. Beetskaue 5, van Heiloo. H. Meijer, N.H., boerenknecht, Heiligland 15, van Lemsterland. H. Keijzer, R.K., timmerman, en echtgen., Forestusstraat 21, van Berkhout. P. J. N, van Vegten, geen, kermisreiziger, en echt- genoote en kinderen, aan boord schip „Liberty", van Winkel. C. Jonker, R.K., Achterom 12, van Oude-Niedorp. T. van der Hoek, D.G., z. b., Anjelierstraat 10, van Oude-Niedorp. J. M. Biersteker, R.K., dienstbode, Verdronkenoord 47, van Castri cum. W. Maessen, R.K., z. b., Spoorstraat 62a, van België. B. S. Himmelreich, R.K., z. b., Koningsweg 45, van Gemert. F. F. van Buuren, R.K., kapelaan, Verdronkenoord 76, van Bloemendaal. G. P. Dekker, geen, muzikant, Heiligeland 24a, van Winkel. F. S. P. van Buchem, R.K., z. b., Corfstraat 11, van Hoorn. J. Kuiper, N.H., verpleegster, Nieuwpoortslaan 166, van Rotterdam. J. Balt, G.K., kruideniersbediende, Spoorstraat 28, van Leeuwarden. W. A. Booij, geen, timmerman, Stuartstraat 29, van Amers foort. K. H. van Ham, geen, kappers bediende, Voormeer D 8, van Bergen. m. Dekker, R.K., dienstbode, Van Everdingen- straat 18, van Harenkarspel. A. Göddeke, N.H., telefoniste, Stationsweg 108, van Bergen. P. G. J. Hollander, E.L., agent spaar- en voorschotbank, en echtgen., R.K., z. b., Jan van Scorelkade 62, van Amster dam. J. Schoen, D.G., broodbezorger, en echtgen. en kind, Bisschop Bottemannestr. 32, van Heiloo. M. Meijer, G.K., dienst bode, Nassaulaan 37, van Heemstede. A. Mechielsen, N.H., dienstbode, Nassaulaan 1, van Oterleek. M. Droog, geen, dienstbode, Nassauplein 22, van Laren. J. J. Houbaer, R.K., verkooper heerenkl., Geestersingel 38, van Amsterdam. P. J. den Haan, R.K., echtgen. v. J: de Hoog, z. b., en kind, geen, Eikelenbergstraat 62, van Den Helder. A- Mienis, R.K., dienstbode, Stationsweg 60, van Akersloot. A. Peetoom, N.H., dienst bode, Boezemsingel 58, van Winkel. F. A. Struys, geen, z. b., Spoorstraat 11, van 's-Gravenhage. A. J. M. van Meel, R.K, adv. en proc., Emmastraat 29, van 's-Gra venhage. E. Reker, geen, z. b., St. Anna- straat 27, van Zijpe. D. Wijsma, G.K., kan toorbediende, Emmastraat 49, van Amster dam. E. M. Dongelmans, R.K., dienst bode. Nieuwlandersingel 70, van Schagen. J. Toepoel, N.H., z. b., Kanaaldijk 16, van Maastricht. G. C. Avis, N.H., dienstbode, Prinses Julianalaan 14, van Haarlem. D- van Dam, R.K., z. b., Westerweg 10, van Castricum. VERTROKKEN PERSONEN. L. Laan, wed. v. Fr. Buurs, N.H., pen sionhoudster, en dochter, geen, van Ly- ceumstr. 51, naar Beemster. C. Merkx, R.K., directeur stoombootonderneming, en echtgen., van Heiligland 35a, naar Texel. G. Hartz, N.I., onderwijzeres, van Lan- gestraat 34a, naar Utrecht. D. Post, geen, hulp j. d. huish., van Blaegstraat 41, naar Zijpe R. Bossert, geen, kantoor- bea., van V an Everdingenstraat naar den Haag. J Vlug, wed. v. K. Bregman, N.H., z.b van Oudegracht 59, naar Zijpe. F. rrikke, D.G„ mach. bankwerker, en echt gen van Anjelier?,rraai 4 naar Koog a d. Zaan. C. C. Schaaper, R.K., hoofdver- tegenw., en echtgen. en kinderen, van Dahhastraat 3, naar Voorburg. J. C. T. Wijnke., R.K., kruideniersbevan Zeglis 83 naar Beverwyk. s. Bouma. geen,

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10