Victoria-Water nooit! nooit! LAATSTE BERICHTE JkouUiciaal Tlieuws Jtheepstiidingm Spoct NOOIT! De belangen van Zuid-Sla vië Britsche ambassadeur bij Ciano. aan verwondingen overleden. nieuwe spaansche gezant in den haag. HEILOO ZIJPE KOEDIJK URSEM SCHOORL WERVERSHOOF EGMOND BINNEN BROEK OP LANGENDIJK TEXEL HEERHUGOWAARD EEN KORTE TOELICHTING OP DE PACHTWET. Prijs f 0.25 - Bureau Alkm. Courant. N.V. Boek-en Handelsdrukkerij v h Herm. Cosler i Zn. DERDE BLAD. De openbare meening van Zuid-Slavië is diep onder den indruk van de ge beurtenissen in Albanië. Den ministers is verzocht de hoofdstad niet te ver laten. Vandaag zal de regeering aan kondigen, welke maatregelen zij zal nemen om haar belangen in de Adriati- sche zee te waarborgen. In welingelichte kringen verklaart men, dat de Italiaansche regeering de regeering te Belgrado geregeld op de hoogte heeft gehouden van de onder handelingen welke zij met Albanië voerde. Gisteravond werd Belgrado ervan in ken nis gesteld, dat aangezien de onderhande lingen met de regeering van koning Zog niet tot een accoord hadden geleid, de Ita liaansche regeering de bases voor een ac coord dat de Italiaansche belangen in Al banië waarborgt, niet zou aanvaarden, Italië aan zijn militaire actie een meer concreten vorm zou geven. Tevens verzekerde de Ita liaansche regeering aan Zuid-Slavië, dat zij met de Zui^-Slavische belangen in de Adriatische zee rekening zou houden. Niet temin neemt men in Zuid-Slavische be voegde kringen nog steeds eenige goed begrijpelijke reserve in acht ten aanzien van de Italiaansche houding. De regeerin gen in Rome en Belgrado blijven met elkan der in contact. De Britsche ambassadeur, lord Perth, heeft zich naar graaf Ciano begeven, om namens de Britsche regeering opheldering te vragen over het Italiaansche optreden in Albanië. De 30-jarige motorrijder Robbertsen, die gisteravond te Barneveld tegen een handkar was gereden en daarbij ernstige verwondin gen opliep, is in den afgeloopen nacht in het St. Elisabethziekenhuis te Amersfoort overleden. Naar wij vernemen heeft de Spaansche regeering den heer Gines Vidal Isaura, tot dusver chef van de afdeeling politieke za ken van het ministerie van buitenlandsche zaken te Burgos, benoemd tot gezant in den Haag. 45.000 urr safe gestolen. Vrouw te Groningen aangehouden. De politie te Groningen heeft vannacht aldaar de vrouw aangehouden, die uit een safe in een der banken te Amsterdam, toe- behoorende aan een vriend, een bedrag van 45.000 heeft weggenomen. De politie stelt thans een huiszoeking bij de vrouw in, zij zal, na te zijn verhoord, op transport worden gesteld naar Amsterdam. Paaschspel „Van de dooden opgestaan'. Het is zeker niet alledaagsch wat Woensdagavond in het Witte Kerkje onder aandachtig gehoor van velen is vertoond. Een groepje jongens en meisjes heeft onder bezielende leiding van ds. H. W. Bloemhoff een opvoering gegeven van Georg's Rendel's Paaschspel „Van de dooden opgestaan". „We willen probeeren de Paaschfeer te benaderen", heeft de voorganger gezegd. En als hij dan ons voorleest uit Lucas 24 1-9, dan gaat aan ons geestesoog voorbij wat er aan de kruisiging, begrafenis en opstanding vooraf voorging. Het geloof in den Profeet is geschokt. De eenvoudige lieden hadden gehoopt, dat hij, de groote Profeet, Israël zou verlossen en nu is Hij als ieder mensch gestorven en begraven alles is uit. Hij was een bedrieger, zeiden de eenvoudige lands lieden, en als zij het nog niet openlijk zei den, geloofden zij het toch. En dat hebben we beleefd in het uiterst sobere spel van de Jeugdbeweging. In allen eenvoud hebben de jongens en meisjes gegeven wat Lucas zoo treffend omtrent Jezus weergeeft. In de uiterste soberheid, maar daarom niet minder tref fend, hebben de jongens en meisjses een spel gegeven, dat in de lijn was van wat de Paaschgedachte moet weergeven. Alle aard- sche moet wij-ken „Hij is verrezen Hem volgen". Het spel gaf blijk van gedegen studie en juist van den eenvoud in mumiek en spel ging de groote bekoring uit. Request aan Ged. Staten. Na een bespreking tusschen eenige per sonen is besloten tegen de raadsbesluiten inzake de ambtenarensalarissen en uitbrei ding van de rioleering in beroep te gaan bij Ged. Staten. Nu dezer dagen voor den eer sten keer de aanslagen voor de rioolbelas ting zijn uitgereikt en ook zij, die niet zijn aangesloten, moeten betalen, is de ontstem ming tegen het „doordrijven" van de meer derheid in den raad (roomsch en rood) tot uiting gekomen in een verzoek aan Ged. Staten om het raadsbesluit niet goed te keu ren. De actie gaat niet uit van „Gemeente belang" omdat één van haar raadsleden in G.O. en in den raad vóór de verhooging van de salarissen heeft gestemd. Diefstal. Voor de 3e maal zijn ten nadeele van mevr. R. K. en haar dochter goederen ont vreemd van het bleekveld en de drooglijn, thans weer Woensdagavond in den voor avond. Aangifte is gedaan. E in dl es tuinbouwcursus. De van den L.T.B. uitgaande 2-jarige tuinbouwcursus is geëindigd. Geslaagd zijn J. Admiraal Mzn., P. Biersteker, A. de Wildt, T. van Tongeren, F. van Westerop Wzn., J. Stoop, C. v. d. Kaay en Th. van Zaal. Het N.V.V. heeft Donderdagavond een serie films vertoond, waaronder „Merijntje Gijzen's Jeugd". De spreker van den avond, de heer T. Gulden, gaf een resumé van de toestanden in verschillende landen vanaf 1789 tot he den. En hoe is het in ons land? Het is dui delijk dat we ons recht eischen en onze taak is het steunen en uitdragen van de beginse len en leerstellingen zooals NW en SDAP die aangeven. Hoe is het echter in ons land gesteld met de politieke partijen? Voor Mussert behoeven we niet bang te zijn. Een man als hij is uitgeschakeld. Maar we heb ben hier nog een coalitie van rechtsche partijen, waar we rekening mee hebben te houden. Hun reactie belichtte spreker en hij veroordeelde hun taktiek om het recht van vergadering en vergaderingbezoek te be knotten. De Nederlandsche regeering wenscht be zuiniging en aanpassing. Maar, zeide spre ker, daar zullen wij tegen vechten. De ar beiders moeten het weinige wat zij verdie nen behouden en nog niet méér hongeren en verarmen. Bij de actie moeten zich aan sluiten de ambtenaren, het kantoorperso neel en de gepensionneerden en niet te vergeten de vrouwen en meisjes, doch bo venal de jeugd. Maar trots alles is onze geestelijke kracht ongebroken. Dat blijkt nu reeds door de verkiezingsactie en dat zal nog meer tot uiting komen op den 2en Paaschdag. Dan zal Den Haag dreunen van de stappen van tienduizenden. Moge deze klank ook gehoord worden door onze mi nisters. Verbetering begraafplaats. De algemeene begraafplaats te St. Maartensbrug in deze gemeente zal worden verbeterd. De minister van sociale zaken heeft toestemming verleend dit werkobject in werkverschaffing te doen uitvoeren, ter wijl tevens een bijdrage uit het werkloos- heidssubsidiefonds voor dit doel is toege zegd. Raadsverkiezingen. In de Donderdag gehouden afdeelings- vergadering der S. D. A. P. werd de uit slag van het referendum voor de candi- daatstelling van den gemeenteraad be kend gemaakt. De regeling bleef zooals in de vorige vergadering was opgesteld, n.1. 1. P. Hart, aftr.; 2. Jb. Boon, aftr.; 3. mevr. Otto—Bierman, aftr.; 4. K. Mol; 5. D. Klomp; 6. mevr. D. Langedijk Grootes; 7. M. Mulder en 8. P. Mul der Pz. Kindersamenkomsten. Men schrijft ons: Gisteravond werd in de achterzaal van den heer J. Groot door ds. J. Ruys een ouderavond van de kindersamenkomsten, die hier gehouden worden, een preekdienst geleid. Eerst begon spr. eenige bezwaren te bespreken, die vaak tegen de kerk worden ingebracht. Toegegeven moet worden, dat de kerk vaak helaas in dienst is gekomen van wereldlijke macht, terwijl Christus zeide: „Mijn Koninkrijk is niet van deze wereld". In de gemeente kent men slechts één hoofd, n.1. Christus zelf. Alle broeders en zusters zijn daar gelijk, rijk of arm! Eenige voor aanstaande figuren in de socialistische be weging in deze streek verklaarden dan ook van spr. „dat hij voor hen „onaanvechtbaar" was, omdat hij geen ambtenaar was, doch zich uitsluitend op geestelijk gebied bewoog. De wereldberoemde professor dr. Karl Barth, die onlangs in ons land in de Univer siteitssteden voordrachten hield, kant er zich sterk tegen, als de kerk in dienst komt van de politiek. Deze beroemde theo loog wil bovendien, om tot reorganisatie der kerk te komen, dat de gemeente weer tucht recht over predikanten krijgt. Na 6 jaar moeten, volgens dezen God geleerde, synode en gemeente, de herberoe ping van een predikant, al of niet, aan de orde stellen, op grond van zijn ambtelijk op treden in die jaren. Hierna hield spr. een lijdensmeditatie naar aanleiding van den Goeden Vrijdag! De kinderen der Kindersamenkomst h - ben daarop, zeer ten genoege der ouders, verschillende versjes ongezegd zonder zich zelfs één maal te vergissen. Ook zongen zij mooie liederen! Spr. roemde vlijt en trouw der kinderen. Zelfs bij ongunstig weder ko men zij trouw op. De gemeente koopt grond. Door de gemeente is een perceel grond gekocht nabij de R.K. kerk, waarop een ambtswoning zal worden gebouwd voor den gemeenteveldwachter. De benoeming van een nieuwen veld wachter is binnenkort te verwachten. In memoriam Zuster de Looper. Donderdag in den vroegen morgen is zeer plotseling in Schoorl overleden Zus ter J. J. E. de Looper, wijkverpleegster in de gemeenten Schoorl, Warmenhuizen en Koedijk, der Vereeniging voor Gezinsver pleging. Dit heengaan heeft in die gemeenten diepe ontroering gewekt, omdat Zuster de Looper een van die zeldzame figuren was, die alleen bemind door het leven gaan. BEVORDERT DE SPIJSVERTERING. Allen die haar in haar werk hebben kunnen gadeslaan hadden zeer hooge waardeering voor de buitengewone wijze waarop zij de haar opgedragen taak ver vulde. Steeds was zij vroolijk en opgewekt en wist met haar sprankelende geest alleen reeds verlichting te brengen aan de zeer vele zieken die haar zorg begeerden. En nimmer werd vergeefs een beroep op haar hulp en bijstand gedaan. Naar menschelijke berekening is zij te vroeg heengegaan uit het werk dat haar zoo lief was, maar wij weten dat zij nog heel lang zal voortleven in de herinnering van allen die het voorrecht hadden met haar in aanraking te komen, omdat zij was de ware zorgende zuster. Geslaagd. Voor het E.H.B.O.-diploma slaagden hier 8 dames en 14 heeren. Examinator was de heer dr. A. K. Dijkhuizen te Alkmaar. VAKONDERWIJS IN WEST-FRIESLAND. In de lokalen van de heeren J. Modder, Café ,,De Eendracht", D. Bakker, café „De Hoop" en D. Dam, café „De Lindeboom" te Hoogwoud, werd heden de jaarlijksche ten toonstelling van de teekeningen en werk stukken geopend, die moeten getuigen van de bekwaamheden en vorderingen der leerlingen. Men vindt er inzendingen van leerlingen van alle leerjaren, terwijl vrij wel alle vakken zijn vertegenwoordigd. Ter opluistering zijn enkele stands op gesteld. De eindexamens van den 5-jarigen en van den 3-jarigen cursus der teekenscholen zijn afgenomen en voor alle vakken zijn vele prijzen aan diverse leerlingen toege wezen. Naar de missie. Voor de Flores-Timor missie is benoemd onze dorpsgenoot, de heer Fr. Nico van der Molen, van de orde van het Goddelijk Woord. Vermoedelijk zal Fr. v. d. Molen dezen zomer naar Indië vertrekken. Het is wel toevallig, dat juist Maandag avond hier voor een geheel gevulde zaal de Amorira-film dezer paters werd vertoond, waardoor de bezoekers zoowel met de op leiding der priesters van bovengenoemde orde, en de reis naar Indië, als met het eiland Flores en het werk der missionarissen hebben kunnen kennismaken. Cursus. De derde wintercursus in deze gemeente werd Dinsdag geëindigd. De heeren Jager en Beun gaven de eindles van den tuinbouw cursus te Egmond-Binnen. Weer gaven de rijkstuinbouw-consulent Volkerzs en burge meester Bos blijken van belangstelling. Voor de Commissie van Toezicht was aan wezig C. Valkering; voor den L. T. B. de heeren P. Klaver en N. Koning. De heer Volkerzs, die aan de 12 leerlin gen, die het eind bereikten, het diploma overhandigde, prees den ijver der cursisten, die trots 1Y, uur fietsen of werk aan het vliegveld, hadden volhard. Het bleek hem, dat er hier meer belangstelling was ge toond voor het bloembollenvak, dan voor tuinbouw. Toch spoorde hij aan, dit laatste niet te verwaarloozen. Ook burgemeester Bos sprak in dezen geest. De heer Jager braclft dank aan allen, die op eenige wijze aan het tot stand komen en het welslagen van den cursus hadden meegewerkt. Namens de cursisten, bood de heer Jan Klaver de beide leeraren als be wijs van erkentelijkheid sigaren aan. Chr. Lagere Tuinbouwschool. Voor de openbare eindles van de hoog ste klasse der chr. lagere tuinbouwschool, Woensdag gehouden, bestond vrij veel be langstelling. Aanwezig waren het schoolbestuur, de Commissie van Toezicht, de rijkstuinbouw- consulent ir. Rietsema de beide wethouders der gemeente en eenige ouders van leer lingen. Na de opening op de gebruikelijke wijze werden den leerlingen vragen gesteld in de verschillende vakken, waarna de rijkstuin- bouwconsulent de diploma's uitreikte, waar bij hij een toepasselijke rede uitsprak. Alle leerlingen van de hoogste klasse had den het einddiploma verworven, t.w. K. Kaan en G. Duyves te Noordscharwoude, P. Kooij en K. Glas uit Heerhugowaard, Jac. Kooy te Sint Pancras en J. Leegwater, A. Glas, B. van Heerde, A. Dekker en N. Wiersma te Broek op Langendijk. Namens de commissie van toezicht en het gemeentebestuur sprak de heer Oyevaar zijn waardeering uit over het gegeven on derwijs. Namens de leerlingen bood J. Leegwater het hoofd der school, den heer Witteveen, een kistje sigaren aan. Bij de gehouden overgangsexamens wer den 8 leerlingen bevorderd tot de vierde klasse, 16 tot de 3e, 15 tot de tweede. Voor de eerste klasse werden 22 leerlingen inge schreven. Een verkooping met protest. Donderdag is te den Burg een eigenaar dige verkooping gehouden. Voor de Duodo- ra Willemina Keyser- en de Sijbrand Rijer Keyserstichting te den Haag werden een paar perceelen grond verkocht. Vóór de verkooping protesteerde een advocaat tegen dezen verkoop, terwijl de heer C. Boon Pz. (de echtgenoot van wijlen Duodora Keyser en zwager van wijlen Sijbrand Reijer Key ser) mededeelde, dat hij dit protest onder schrijft. Notaris Mulder te den Burg, die den verkoop zou houden, trok zich evenwel van dit protest niets aan en deelde mede, dat de verkoop zou doorgaan, wat ook wer kelijk gebeurde, hoewel de heer Boon tegen de koopers nog meende te moeten zeggen: „Weet wat u doet". De uitslag der verkooping was als volgt: 1. een perceel bouwland aan den Middel weg in Waalenburg, groot 1.78.30 H.A. Af gemijnd door den heer K. Langeveld voor 3530 en 2. een perceel grond aan het eind van den Westerweg in Waalenburg, groot 1.78.30 H.A. Kooper de heer N. Kortenhoeve voor f 50. Verder werden nog 2 perceelen bouwland verkocht voor mevr. wed. Sutvoet-Boon, een zuster van den heer C. Boon. 1. het eerste groot 2.45.80 HA., gelegen in den Hemmer werd gekocht door den heer R. Langeveld voor 4000 en het andere eveneens in den Hemmer, groot 2.24.70 H.A. werd afgemijnd door den heer M. Kuip voor 3680. Zou dit muisje nog een staartje hebben? Te water geraakt. Gisteren gehaakte mej. B. aan 't Kruis terwijl ze kleeren aan 't spoelen was, op de stoep te water met het gevolg dat ze ondanks de ondiepe sloot toch nog in moeilijkheden geraakte. Gelukkig werd het opgemerkt door den juist passeeren- den rijwielhersteller Jn. de W., die oogen- blikkelijk te water sprong en de drenke ling kon redden. Vooruitgaande. De toestand van onzen oud-gemeente opzichter is steeds vooruitgaande, de pa tiënt mag reeds weer eenigen tijd opzitten en de toestand is alleszins bevredigend. De toestand van den heer Geuzebroek, ambtenaar ter secretarie, die in Jan. werd aangereden door een auto, is ook vooruit gaande, doch hij is altijd nog bedlegerig. 72 PROCESSEN-VERBAAL IN MAART. 110 waarschuwingen. Bij de door de Verkeerspolitie dezer .ge meente in de maand Maart 1939 gehouden controles werden 72 processen-verbaal op gemaakt, terwijl 110 personen werden ge waarschuwd terzake slechte handremmen, stuurinrichtingen, spiegels, achterverlich ting, verblindende verlichting, onduidelijk letter en nummer en te snel rijden. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de navolgende feiten: Autorijden zonder goede remmen 4 Autorijden zonder goede stuurinchting 1 Autorijden en op vordering geen geldig rijbewijs kunnen vertoonen 5 Autorijden zonder verlicht letter en nummer 1 Autorijden zonder duidelijk letter en nummer 2 Autorijden zonder spiegel 1 Rijden met vrachtauto breeder dan 2.10 M. zonder „B" bord 1 Rijden met ingeschreven vrachtauto zon der de voorgeschreven aanduidingen 1 Motorrijden zonder goede remmen 2 Motorrijden en op vordering geen geldig rijbewijs kunnen vertoonen 6 Motorrijden en niet rechts houden 2 Rijden met 3 wielige bakfiets zonder de voorgeschreven verlichting 1 Wielrijden en het verkeer op een voor- rangsweg den doorgang niet vrij laten 2 Wielrijden op zoodanige wijze dat daar door de vrijheid en veiligheid van 't verkeer in gevaar wordt gebracht 2 Wielrijden naast 2 andere rijwielbe stuurders 2 Wielrijden zonder rem 2 Wielrijden zonder bel 15 Wielrijden zonder achterlicht 7 Wielrijden zonder wit achterspatbord 2 Wielrijden en geen richting aangeven 5 Wielrijden met te breede lading 1 Wielrijden links voorbij een verkeers heuvel 3 Voorwerpen op den openbaren weg aanwezig hebben zonder vergunning 2 Overtreding Reglement Autovervoer Personen 1939 1 Openbare Dronkenschap l Totaal 72 Verkrijgbaar aan ons bureau: Uiteengezet door een ter zake kundig Jurist, met eenige modellen van brieven en eenige verzoekschriften aan de Pacht- kamer benevens eene eenvoudige uiteenzetting van hetgeen verpachter en pachter te doen staat met het oog op de overgangsbepalingen der pachtwet (loo- pende contracten.) Onmisbaar voor ieder, die iets met de pachtwet te maken heeft. Pachtcontracten A 15 ct. idem B 7y» ct. Voor dam 9 Alkmaar. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! TeL 3320. BROEK OP LANGENDIJK (Maart). Geboren: Greetje, d. v. Dirk Ven en van Tonia Kansen. Jenny Roelfina, d. v. Klaas Huiberts en van Trijntje Kruis. Willy, d. v. Wiltje Aardema en van Arietje Wagenaar. Cornelis, z. v. Jacob Kommer en Antje Huibers. Klaas Pieter, z. v. Pieter Hollenberg en Maartje Zwaan. Cornelis, z. v. Cornelis Boon en Sytje Wa genaar. Getrouwd: Gijsbertus Bos en Wilhel- mina Vroegop. Overleden: Marijtje Kroon, oud 74 jaar, echtgenoote van Maarten Kaas. Weineen! Gas los laten - desnoods wat bijreramen, als n zoo'n waarschuwingsbord passeert. Want dat staat slechts op plaat sen, waar onverwacht gevaar kan dreigen. Dus: weest op uw hoede! STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aurora 6 April 22.05 Lydd gepass. Bennekom 7 April 7 u. te Antwerpen. Boskoop 5 April v. Arica n. Mollendo. Costa Rica 6 April v. Madeira n. Barbados. Deucalion 7 April te Istanboul. Douro 6 April v. Cristobal n. Pto Barrios. Fauna 6 April v. Piraeus n. Algiers. Hebe 6 April 18.30 u. v. Hamburg naar Amsterdam. Helder 6 April te Valparaiso. Hercules 7 April te Rotterdam. Hermes 6 April te en van Piraeus naar Alexandrië. Irene 6 April te Lissabon. Nereus 6 April te en van Pasajes naar Bilbao. Odysseus 6 April v. Danzig n. A'dam. Orestes 6 April te Amsterdam. Perseus 6 April 24 u. Brunbuttel gepass. Pluto 7 April v.m. Holtenau gepass. Saturnus 5 April te en van Patras n. Malta. Tiberius 6 April te Constanta. Titus 6 April te en v. Catania n. Messina. Trajanus 5 April n.m. Gibraltar gepass. Venus 7 April te Rotterdam. Vesta 6 April te Triëst. Vulcanus 7 Anril te Rotterdam. HollandAmerika Lijn. Breedijk 7 April 6 u. nam. te Albany. Maasdam 7 April 6 u. nam. te Antwerpen. Edam 7 Anril 6 u. voorm. te Vera Cruz. Rotterdams?he Lloyd. Sibajak uitr. 6 April te Batavia. Blitar thuisr. 5 April 6 u. te Odessa. Kota Agoe J. N. L. 5 April van Belawan. Kota Nopan uitr. 6 April te Batavia. Palembang uitr. 5 April 15 uur passeerde Pantellaria. Siantar thuisr. 6 April 5 uur passeerde Kaap Del Armi. Tosaris thuisr. 6 April 23 u. te Londen verw. Dempo uitr. 6 April 9 u. te Marseille. Ameland 6 April 12 u. pass. Finisterre. Tapanoeli 6 April 10 u. pass. Landsend. Kota In ter 6 Anril 11 u. van Kaapstad. Kon. Holl. Lloyd. Montferland 6 April te Buenos Aires. Eemland 7 April 20 u. te Huil verwacht. Waterland 5 April v. A'dam n. Buenos Aires Ceres 6 April te Santos. Hockey NEDERLAND- SCHOTLAND. Zal Albion zich handhaven? Dezen Paasch-Zaterdag speelt Nederland z'n laatsten officieelen landenwedstrijd in dit seizoen tegen 't sterke Schotsche elftal. Schotland zal er alles op zetten om de reeks Engelsche overwinningen voort te zetten, terwijl Nederland vast besloten is om aan die supprematie een einde te maken. Het belooft dan ook een spannende kamp te worden in het hockey-stadion in Amster dam. Het Nederlandsche elftal heeft eenige wij zigingen ondergaan en wat wel het meeste opvalt is de terugkeer van Aat de Roos als midvoor. Na een lange periode van zoeken is onze beste midvoor, die wegens gezondheids- en studie-redenen steeds verstek moest laten gaan, weer eens van de partij en we hopen dat hij weer z'n oude spel zal spelen. Verder is de Looper naar de spilplaats verhuisd, terwijl zijn plaats als rechtshalf door Smit (T.O.G.O.) is ingenomen. Caviët is van de spilplaats naar de rechts binnenplaats gegaan en v. d. Doll speelt linksbinnen. Dit zijn veranderingen die ongetwijfeld versterkingen zijn. Caviët immers is een uitgesproken voorspeler en de Looper, die eenigen tijd beneden z'n kunnen was tenge volge van een operatie, is de beste spil die we hebben en hij schijnt weer 100 pCt de oude te zijn. Benieuwd zijn we naar de verrichtingen van de Togo-er Smit. De andere plaatsen zijn als van ouds be zet en behoeven weinig commentaar. Deze spelers toonden reeds hun plaats meer dan waard te zijn. Nederland komt dus met de volgende op stelling: Koelesmidt (A'dam); De Waal (A'dam), Postma (Zutfen): Smit (T.O.G.O.), de Looper (H'sum), An kerman (H.D.M.); Roodenburgh (A'dam), Caviët ('t Gooi), de Roos (B.M.H.C.), v. d. Doll (H.D.M.), Es- ser (T.O.G.O.) Het Schotsche elftal, dat nagenoeg even sterk is als het Engeslche, is als volgt sa mengesteld: Mac Ewan (Western); Mason (Edinburgh N.), Kirkcaldie (Edin- burgh N.); Laird (Teddington), Other (Army), Bal- mer (Durham); Young (Whitevraigs), Anderson (Glenal- mond), Bruce (Mid Surrey), Dundas (Ar my), Kerr (Edinburgh Universy). Wij hopen op een eervol resultaat van onze Oranje-mannen en achten hun zeker wel in staat om één puntje in Holland te houden.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 12