AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. JUoowciaal 7lieuws %Micaües 3\ucqediike Stand JbfieepsüfditigeH NOORDSCHARWOUDE Glimlachje DERDL BI.AL). lOMGxcourctaDi INBRAAK BIJ DEN NEDERLANDSCHEN TYPOGRAFENBOND. Brandkast bood weerstand. Toen men vanmorgen in het gebouw van den Neóerlandschen Typografenbond op de Leliegracht te Amsterda n, het kan toor op de eerste verdieping binnen kwam, vond men er alles overhoop gehaald. De brandkast was omgekeerd op de tafel ge legd en er waren duidelijke sporen, dat gepoogd was de achterzijde met carbid- branders te openen. Dit is echter niet gelukt n daarmede is den heeren een groot bedrag aan geld, dat in de brandkast was geborgen, ontgaan. Zij hebben zich tevreden moeten stellen met den inhoud van een spaarbusje ten bedrage van vijf gulden en een postzegel- kas met tien gulden, welke gemakkelijker te bemachtigen waren. Het is duidelijk te zien, dat hier geen beroepswerkers van den eersten rang aan den arbeid zijn geweest en deze inbraak vertoont dan ook geen overeenkomst met di«- van het reisbureau Lissore in de Leidschestraat. Het geheele kantoor was door het gebruik van de carbidbranders zwart gewalmd. 32 PERSONEN BU BRANDEN OMGEKOMEN. In twee dorpen in Neder-Egypte nabij Mehallah Kebir hebben branden gewoed waarbij 32 personen om het leven zijn geko men en omstreeks driehonderd gewond. MINISTER STEENBERGHE NIET NAAR NEW YORK. De minister van economische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, zal wegens drukke ambtsbezigheden geen gevolg kunnen geven aan zijn voornemen, 4 Mei a.s. het Neder- landsche paviljoen op de tentoonstelling te New York officieel te openen. Hr. ms. gezant te Washington, dr. A. Lou don, zal de openingsplechtigheid namens de Nederlandsche regeering verrichten. AMSTERDAMSCHE POLITIE HEEFT SUCCES. Drie verdachten aangehouden De Amsterdamsche politie heeft van morgen drie mannen aangehouden, die ervan worden verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan het ontvreemden van zilvervossen tot een gezamenlijke waarde van duizend gulden uit de étalage van een bontzaak in de Kinkerstraat, welke diefstal van eenige weken geleden dateert. Korten tijd later werden in de zelfde straat uit de étalage van een zaak coupons stof, costuums en schoenen ter waarde van totaal negenhonderd gulden weggenomen. Onder leiding van agent H. Blonk ging de politie aan het werk en al spoedig kon tusschen beide zaken duidelijk verband worden gelegd, zoodat vanmorgen kon worden overgegaan tot aanhouding van een 40-jarigen groentenventer, die in de combinatie, van het drietal de rol achter de schermen speelde en de zaken op touw zette en de uitvoerders van het plan, een 40-jarigen timmerman en een 36-jarigen man, bijgenaamd „de kleine" wiens me dewerking, vooral om zijn klein postuur zco op prijs werd gesteld. Hij liet zich door het kelderraam zakken en wist zoo via een belendend perceel de winkels te bereiken. De heeren hebben getracht de goederen aan den man te brengen. De commissaris van politie in de twee de sectie verzoekt degenen, die de goede ren hebben gekocht in hun eigen belang zich op het politiebureau Marnixstraat te melden. DE ONTVREEMDE 45.000. De vrouw en haar vriend uit Groningen, die ervan worden verdacht een ouden heer uit dezelfde stad, met wie de vrouw in de hoofdstad een dagje heeft gelogeerd, voor 45.000 te hebben opgelicht, zijn na ver hoord te zijn, thans op last van den rechter commissaris ingesloten. DOODELIJKE VAL VAN EEN TRAP. Gistermiddag is de 60-jarige W. G. Scholt- van der Pol in haar woning aan de Berg- schelaan te Rotterdam van een trap geval len. Zij kreeg een schedelfractuur en is in den loop van den avond in het ziekenhuis Bergweg aan de gevolgen overleden. DE RONDVLUCHT DER ZILVEREN VLOOT UITGESTELD. De directie der K.L.M. heeft besloten on der de huidige omstandigheden geen ge volg te geven aan haar voornemen om op a.s. Zondag een eskadervlucht boven Ne derland te laten uitvoeren. Evenals vorige jaren zou n.1. een groep van vyf K.L.M.-vliegtuigen, waarbij zich ditmaal twee vliegtuigen der Deutsche Lufthansa zouden voegen, een rondvlucht maken boven de provincies Noordholland, Utrecht en Zuidholland ter gelegenheid van den aanvang van den zomerdienst op 16 April. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN KONINGIN GERALDINE. De gezondheidstoestand van koningin Geraldine baart ernstig zorg, zij is lijdende aan kraamvrouwenkoorts. Gisteren zijn ka ning Zog en zijn zes zusters niet van haar bed geweken in het hotel te Larissa, waar de- Albaansche koninklijke familie haar in trek heeft genomen. DE BERICHTEN OMTRENT MILITAIRE MAATREGELEN. Men ontkent, dat Joego-Slavië aan de Albaneesche grens of aan de Adriatische zee militaire maatregelen heeft genomen. De genomen maatregelen hadden slechts ten doel, aan een eventueelen toevloed van Albaneesche vluchtelingen het hoofd te bieden. De toestrooming heeft opge houden en de meeste vluchtelingen kee- ren naar hun land terug, na vernomen te hebben, dat Zog en de regeering zich naar het buitenland hebben begeven, en dat Zuid-Albanië zich zonder verzet aan de Italiaansche troepen heeft overgegeven. FRANSCHE MINISTERRAAD BIJEEN Vanochtend te tien uur is de Fransche ministerraad bijeen gekomen. Minister president Daladier gaf een overzicht van den algemeenen toestand en van de mi litaire maatregelen, welke noodig zijn ge weest. Ook keurde de ministerraad de maatregelen goed, welke in verband met de gebeurtenissen in het buitenland geno men worden. De minister van buitenland sche zaken. Bonnet, gaf een overzicht van de diplomatieke actie van Frankrijk tij dens de jongste crisis en toonde aan, dat de Fransche diplomatie voortdurend nauw samenwerkte met de Britsche. Bon net zette tevens de houding van Frankrijk uiteen. Vervolgens keurde de ministerraad de verklaring, welke de minister-president morgen zal afleggen, goed. De minister van binnenlandsche zaken. Sarraut, heeft een drietal decreten inzake de controle op vreemdelingen aan den ministerraad voorgelegd, welke werden aangenomen. VAKONDERWIJS IN WEST-FRIESLAND. De Vereen, tot bevordering van het Vak' onderwijs in West-Friesland hield dezer dagen haar jaarlijksche algemeene verga dering in het café van den heer Breed te Hoogwoud. De voorzitter, de heer Hoogland van Heerhugowaard bracht in de eerste plaats dank aan directeur en leeraren, die de ver- eeniging weer in staat hebben gesteld, dit jaar gunstig af te sluiten, ook dankte hij de afdeelingsbesturen voor hunne medewer king, alsmede de leden van het hoofd bestuur. Daarna had de installatie der benoemde hoofdbestuursleden plaats, n.1. de heeren Franke voor de „fd. Hoogwoud. Glas voor de afd. Wognum, Bruntink voor de afd Beemster en Klein voor de afd. Wieringen Jaarverslag over 1938 van den secretaris, den heer G. Bot. Hier van vermelden wij het volgende: Bij 120 patroons waren 123 leerlin gen in werkplaats-opleiding. Het aantal leden der vereen iging bedraagt 597. Door 42 gemeentebesturen wordt een vergoeding voor het vakonderwijs toegekend ten be drage van 30 pCt. der netto-kosten. Het diploma na 3-jarige practische opleiding kon worden toegekend aan 23 leerlingen, moesten worden afgewezen. De teekenscholen werden door 275 leer lingen bezocht. Die te Spierdijk, welke in ernstig gevaar verkeerde, kon behouden blijven, doordat een leerlingental van 25 werd bereikt. Het rondgezonden financiëel verslag over 1938 gaf evenmin als de begrooting 1940 aanleiding tot besprekingen. De volgende vergadering Goedgevonden werd de volgende vergade ring en tentoonstelling te Medemblik te houden. Het vakonderwijs en de vestigings- eischen. De heer D. Saai van Alkmaar, directeur, deed hierop verschillende mededeelingen betreffende de voorbereidingen om het vak onderwijs te doen aanpassen bij de gestelde vestigingseischen. Deze eischen zijn t.a.v. de handelskennis zoo hoog, dat zij zonder meer niet in het leerplan van de teekenscholen kunnen worden verwerkt. Daarom heeft het hoofdbestuur contact gezocht met het Insti tuut voor Middenstandsontwikkeling en hebben de besprekingen tot resultaat gehad, dat thans een omlijnd voorstel kon worden ingediend. Als belangrijkste hieruit stippen wij aan, dat op de 4e en 5e klasse der tee kenscholen les zal woeden gegeven in de vakken, welke in verband met de vesti gingswet worden vereischt. Het leerplan hiervoor zal door het Instituut worden ont worpen en dit zal hierop ook toezicht uit oefenen. Na 't beëindigen van den 5-jari- gen leertijd zal rog een éénjarige cursus worden gevormd als laatste voorbereiding voor het examen. De excursies. Besloten werd om, evenals vorige jaren, wederom een tweetal excursies te organi- seeren. Door den heer Saai werd vervolgens een verhandeling gehouden over het practisch gebruik der werkboekjes, over het nut en de gebruiksnoodzakelijkheid als voornaam deel der opleiding. In verband met deze inleiding waren ook de patroons ter vergadering uit- genoodigd. Op voorstel van den heer Hemmer werd in dit verband besloten het bestuur vrij mandaat te geven +ot het ontwerpen van een regeling, welke de patroons van voor lichting kan dienen. De tentoonstelling heeft tijdens de Paaschdagen veel bezoek getrokken. CASTRICUM Burgemeester Sloet voor de radio. Dinsdagavond heeft burgemeester Sloet, onder den indruk van de laarste gebeurte nissen, een redevoering uitgesproken, welke een diepen indruk heeft gemaakt bij de inwoners. De burgemeester begon met te zeggen, dat hy niet over den politieken toestand zou spreken, omdat dit voor den minister bestemd was, die dit beter kan doen dan hy. Wel wilde hy zeggen, dat zijn redevoering een bezoek aan de tentoonstelling voor lucht bescherming, welke Donderdag, Vrijdag en Zaterdag zal worden gehouden in de zaal van de Vriendschap kan bevorderen. Spr. wilde de inwoners aansporen deze te be zoeken, maar tevens zich onverwijld als lid op te geven. Spr. behandelde de punten van de actieve en passieve luchtbescherming, waarbij hij wees op de vele onderdeelen van de luchtbescherming. O.a. bracht hi naar voren, dat het kan voorkomen, dat op meer dan één plaats brand uitbreekt, of gas-, brisant- of brandbommen kunnen neer komen. Tot goed begrip diene, dat lucht bescherming in de eerste plaats beteekent bescherming van zichzelf en van het gezin. Zoo heeft men zelf te zorgen voor de kelders die goed gasdicht moeten zijn, voor het aanschaffen van gasmaskers, enz. Daar om deed spr. een ernstig beroep op allen om de tentoonstelling te bezoeken, want hier kan men zien wat er gedaan moet en kan wor den om de grootst mogelijke veiligheid te verkrijgen. De burgemeester sprak zeer ernstig, toen hij zeide, dat, hoewel een burgemeester vol gens de wet, de macht heeft eiken man en elke vrouw die hij geschikt acht een functie bij den luchtbeschermingsdienst te laten ver vullen, nij liever met een corps van vrij willigers werkt. Dit kan allen ten goede komen. De 200 vrijwilligers, die wij reeds hebben, zullen zeker niet voldoende zijn om bij werkelijk luchtgevaar overal tegelijk te zijn; 't is vanzelfspreke nd, dat zooiets beter tot zijn recht komt, als er voldoende vrij willigers ter beschikking staan, zoodat men een actief corps kan vormen. In dit verband wilde spr. er nog op wijzen, dat in geval van een luchtaanval in den nacht, er vol komen verduistering moet zijn en wel vanaf het tijdstip, dat de zon ondergaat, totdat ze weer opkomt. Propaganda-avond „Eenheid door Democratie". De propaganda-avond van Eenheid door Democratie, welke Dinsdagavond in Con- cordia te Noordscharwoude werd gehou den, was niet heel druk bezocht. Dr. G. W. Melchers, de eerste spreker, had tot onderwerp gekozen „De bedreigde geestelijke waarden". Spr. ging uitvoerig na, hoe in ons land door de eeuwen heen steeds de vrijheid van overtuiging is ge weest, waardoor ons land reeds in de zes tiende eeuw het toevluchtsoord was voo vervolgden. Het gevolg hiervan is geweest, dat groote geesten zich hier hebben geves tigd, waardoor Nederland een groote in vloed heeft gehad op het geestelijk leven van de wereld. Thans heeft ons land nog een grooten invloed op verschillend gebied. Dat dit niet maar zoo is verkregen, toonde spr. aan, door de ontwikkeling van de ge schiedenis na te gaan, o.m. de aandacht vestigende op het toenemen van den invloed van den derden stand op het bestuur van het land. In verband met de geschiedenis trachtte spr. aan te toonen, dat bewezen is, dat één man niet alles kan doen. De rechten, welke de buigers thans hebben, geven hun gelegenheid, hun invloed uit te oefenen op de regeering. Dat deze waarden bedreigd kunnen worden van uit het buitenland heb ben de gebeurtenissen met de Sudeten- duitschers ons geleerd. De economische positie van Nederland besprekende, zeide spr., dat de moeilijkheden voor Nederland als uitvoerland niet liggen in het binnen land, maar in het buitenland. Ons land is aangewezen op den export. Het Verdrag van Versailles, dat Duitsch- land zeer zware verplichtingen oplegde, keurde spr. af. Het is de voedingsbodem geworden van het stelsel van Hitier, die, toen hij eenmaal aan de macht was geko men door het parlementaire stelsel, dit'om hals bracht. Spr. schetste de vreeselijke dingen, welke ich in Duitschland voordoen in concentratiekampen, met degenen, die het régime niet welgezind zijn. Het rassen vraagstuk werd door door spr. behandeld. In tegenstelling met de Duitsche leer zeide spr., dat de beschaving niet alleen van het blanke ras komt. Het innerlijk van den mensch moet niet worden beoordeeld naar zijn uiterlijk. Spr. hoopte, dat Nederland van het anti-semietisme bevrijd mag blij ven. De Joden hebben veel voor ons betee- kend. Spr. vestigde de aandacht op de wijze, waarop in Duitschland de werkloosheid is opgeheven. De schuldenlast neemt steeds meer toe. 47 pCt. van het nationaal inko men wordt besteed aan de bewapening. Dat kan niet voort blijven gaan. Nadat ds. Melchers de overval van Italië op Albanië had besproken en gewezen had op de houding van Mussolini, die, door dit op goeden Vrijdag te doen, blijk heeft gege ven, maling te hebben aan de zedelijke be ginselen, wekte spr. op, by de verkiezingen te stemmen op die partijen, die pal staan voor het behoud van de geestelijke vrijheid. De heer L. M. van der Bijl uit Alkmaar sprak na de pauze, met als onderwerp: „Zij zullen het niet hebben", een versregel uit een gedicht van I. da Costa, dat won derlijk van toepassing is op dezen tijd. Spr. behandelde allereerst de ontwikkeling van de democratie in Nederland, waarbij hij terug ging tot de zestiende eeuw. Hier bij legde spr. den nadruk op het feit, dat juist altijd degenen die zich patriotten noemen, buitenlandsche hulp vragen om binnenlandsche aangelegenheden op te lossen. De geschiedenis heeft bewezen, dat men steeds tot de conclusie kwam, dat het beter was, alles in ons eigen land mee te maken, dan dat men het buitenland er in haalde. De nationale gevoelens van de n.s.b., die hun vergaderingen houden in met oranje versierde zalen blijken wel uit de wijze, waarop zij de rede van de ko ningin over geestelijke en moreele herbe wapening behandelen in hun pers. De heer van der Bijl wees er op, welke verbeterin gen er sinds 1848 onder democratische regeering, met aller medewerking, is tot stand gekomen. De dictatuur is niet histo risch aan de orde, zooals Mussert zegt. De dictaturen in het verleden, van het groote Romeinsche rijk, v. Cromwell Engeland, van Lodewyk XIV in Frankrijk, wiens regime de grondslag is geweest voor de Fransche revolutie, later die van Napoleon hebben de menschheid niet vooruit ge bracht. De dictatuur in Rusland is ge- ge- al- 19 STEMMING PROVINCIALE STATEN De Burgemeester der gemeente Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat de alfabe tische lyst der kiezers, die in een andere meente op de kiezerslijst voorkomen en hier wenschen deel te nemen aan de op April a.s. plaats hebbende stemming ter ver kiezing der leden van de Provinciale Staten van Noordholland, op de gemeente-secreta rie voor een ieder ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten, in afschrift verkrijgbaar is. Alkmaar, 12 April 1939. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. DRANKWET (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer J. A. HOEKMEIJER, alhier, om een VERLOF A. verlof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders, in het perceel KOOLTUIN nr. 15 Binnen twee weken na dagteekening kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 11 April 1939. Burgemeester en Wethouders van 'Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. komen, doordat men de vrijheden, welke hier langzamerhand zijn gegroeid, daar plotseling heeft gekregen. Nederland verwerpt de dictatuur om economische redenen, daar het handels belang aan het landsbelang onderge schikt wordt gemaakt. Er zijn verder godsdienstige en zedelijke bezwaren, ter wijl de Nederlandsche nuchterheid zich verzet tegen de opgeblazenheid in verga deringen en propaganda. Ook is de dicta tuur strijdig met den aard en de beste tradities van ons volk. Wij werden ge hoond om de geldinzameling voor de ver volgden om geloof en ras, maar wij heb ben getoond, dat ook voor ons eigen volk iets gedaan wordt. Spr. herinnerde aan de inzameling voor bi-andstoffenverstrek- king aan behoeftigen te Alkmaar en de aanbieding van de som gelds aan de jubi- leerende Armenraad aldaar. Spr. ging hierna in op hetgeen het Ne derlandsche volk te doen staat. De oprich ting van Eenheid door Democratie, welke beweging zich toelegt op het zoeken van de samenbindende krachten heeft spr. dan ook zeer toegejuicht. Hij hoopte, dat nog meerdere richtingen hieraan zullen me dewerken. Tenslotte besprak de heer Van der Bijl de doelstelling van E. d. D., waarna de vergadering werd gesloten. ALKMAAR. GEBOREN: Catharina E., d. van Simon Kok en C. van Netten. Jacob A., z. van Leendert Hage en M. Clarissen. Maria W., d. van Jacob A. Timmers en J. J. van Gastel. Anneke, d. van Reijer Kok en M. Kloek. Johannes G., z. van Pieter R. Niedorp en E. W. F. KaaL Maria C., d. van Johannes Wortel en C. J. Boots. Wilhelmina C. J., d. vau Jacob C. Clement en W. C. J. van Lienen. Frederik, z. van Bernhart Alons en J. Rog gen. NicMaas, z. van Bernardus Jansen en T. Hendriks. Johannes M. z. van Nicolaas J Slijderink en M. de Vlas. Johannes, z. var. Jan G. Blankenstein en C. M. Bussen. Antonius E. R., z. van Petrus A. Koop man en M. C. C. van Frankenhuysen. Margaretha C. T. C., d. van Hendrikus A. Swart en C. Ligthart. GETROUWD: Pieter Bleeker en Catharina J. Mors. Douwe Boersma en Cornelia Termaat. OVERLEDEN: Nicolaas G. Alleman, gehuwd met A. Konijn, 81 jaar. Jan Raat, wed. van N. Rademaker, oud 73 jaar. Josephus Mans, gehuwd met A. Middeiveld, oud 56 jaar. Paulus C. A. M. Beerends, oud 8 maanden. Theodorus J. B. Bruning, oud 62 jaar. Jacob Bruntink, wedr. van W. M. A. Brood, oud 90 jaar. Grietje Kuyper, gehuwd met Pieter Schilder, oud 72 jaar. Arie Nol, wedr. van E. Oly, oud 83 jaar. „Kan jouw pyp ook zulke mooie kringen blazen?" VERFRAAI UW BIBLIOTHEEK. Onze binderij maakt Uw oude boeken als nieuw' BINDERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax U April te Kopenhagen. Alkmaar 8 April te Curagao. Amor 8 April v. New York n. Pt. Au Prince Astrea 5 April v. Curagao n. Maracaibo. Atlas 8 April v. Curagao n. Dom. havens Baralt 8 April v. Curagoa n. Bovenw. Eiland Berenice 11 April 12 u. Finisterre gepass. Boskoop 10 April v. Paita n. Salinas. Breda 8 April v. Curagao n. Liverpool. Deucalion 11 April te Volos. Dido 7 April v. Curagao n. Haiti. Euterpe 11 April te Gdynia. Fauna 11 April v. Algiers n. Adam. Ganymedes 12 April v. R'dam n. W.-Indië. Hermes 11 April v. Alexandrië n. Jaffa. Irene 12 April te Amsterdam. Iris 11 April te Bordeux. juno 11 April te en v. Algiers n. Malta. El Libertador 6 April v. Curagao naar Maracaibo. Nereus 11 April v. Vigo n. Oporto. Orion 11 April v. Piraeus n. Thessaloniki. Orpheus 11 April te Gothenburg. Van Rensselaer 11 April v. Paramaribo n. Trinidad. Rhea 11 April te en van Oran n. Savona. Saturnus 11 April v. Djidjelli n. R'dam. Socrates 11 April 18 uur van Havre naar Amsterdam 12 April 1.54 u. Lydd gepass. Stella 11 April te Rotterdam. Strabft 7 April v. Curagoa n. O.-Venezuela. Tiberius 11 April v. Rodoso n. Piraeus. Trajanus 12 April te Amsterdam. Triton 12 April te Amsterdam. HollandAmerika Lijn. Drechtdijk 11 April n.m. te Liverpool. Edam 11 April n.m. te Tampico. Dinteldijk 11 April n.m. te Lons Angelos Harbos. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCB LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 12 April 1939. STAATSLEENINGEN. 33X' Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5J4 D-itschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 250 114 Vor.k. 963/, 921/, "V. 116% Koloniale Bank .140 Ned. Ind. Handelsbank 115% INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 31V» Calvé Delft Cert. 79'/, Nederl. Ford344 Lever BrosHO3/, Philips Gloeil. Gem. Bezit 177 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting28Vkj Anaconda17®/;» Bethleh. Steel 40'/, Cities Service §4ll/is General Motors28Wi6 Kennecott Copper 22l/g North American Rayon 10'/, Rep. Steel10% Standard Brands4% Steel comm. 347» U. S. Leather3 CULTUUR MAATSCH. H. V. A387 Java Cultuur178 Ned. Ind. Suiker Unie 193 Verg Vorstenlanden 74% MIJNBOUW. Alg Explor Mij61 Redjang Lebong 131 PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon Petr. Perlak Phillips Oil Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber 2.45-3.00 96% 17%-8 112 114% 138% 105 31-% 343 117%-S 177-81/, «'As 17*-»/,, 41%-% 4"/,, 29% 22-% 10% 10% 4% 359/is 2%i 383-4% 167 191 74'/,*5 60% 278»/, 282'/,-4 286% 60 24 24 8%6-V. 8»/, 81%»-% 183% 180-7, 122 117-9 99»/, 90-2 105 2 2%. 957, 94 68 677, 96 94-5 98 94-% 164 150 178 170% 169 20% 8-% 8 8% 9%-'/b 11% 9»/, 66% 64% 3 3 Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli1791/, Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 1 Illinois Central Southern Pacific Southern Railw, Cert. Union Pacific Can. Pac tExclaim. "Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. New-York Londen Berlyn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Vorige koers heden 1.88%, 1.88'/u 8.817, 8.81 75.60 75.52)4 4.99 4.98 i3!u 31.70 31.70)4 42.26 42.25 39.40 39.40 45.47 K 45.47)4 44.32 Vi 44.32)4 OWOORZICHTiöHeiO RAAKT HOLLAND Z'n natuurschoon KW'JT ^NEoeet vHECtM? •-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10