egmond aan zee nieuwe niedorp petten limmen broek op langend1jk] berkhout bergen haren!<arspel grootschermer egmond binnen Nog verzet in Albanië? Italiaansche troepen aan de grens van Joegoslavië. „Engelsch-Fransche simulatie". „Giornale d'ltalia" over de Italiaan sche bezetting van Albanië. Duitsche persstemmen. Het Engelech optreden „belachelijk". Jiunst en Wztensdiap Jkouinciaal Tlieuws WeeeieeUM Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht UIT DE OUDE DOOS. Twee jubileerende bruggen. MEILOO DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAX WOENSDAG 12 APRIL 1939. Een gemotoriseerde colonne van de Italiaansche troepen heeft thans de Zuid-Slavische grens bereikt en is daar begroet door Zuid-Slavische soldaten. Uit Belgrado wordt evenwel gemeld, dat er in Albanië nog steeds gevochten •wordt. In de provincie Mati, die bewoond wordt door den stam van koning Zogoe zelf, stui ten de Italianen op hardnekkigen tegen stand. De Albaneezen onder aanvoering van prins Hisen, den vroegeren bevelhebber van de koninklijke garde, hebben gedurende 24 uur de Italiaansche troepen belet Korcha binnen te trekken. Intusschen heeft de gewezen minister van onderwijs, Abdurahman Dibra, in het dorpje Burgajetti, waar koning Zogoe geboren is, een vrijwilligerscorps van 600 man gevormd, dat opmarcheert naar Kruja, de vroegere koninklijke residentie, teneinde deze tegen de Italianen te verdedigen. In andere districten zijn de Albaneezen bij duizenden over de Zuid-Slavische grens gevlucht, nadat hun tegenstand ineengestort was. De Albaneezen in de provincie Mati zou den een Italiaansch vliegtuig uit h^t eska der „Aqua" naar beneden geschoten heb ben. Uit Cettinje wordt vernomen, dat een op stand tegen koning Zogoe van 500 leden van den katholieken stam der Miriditi, 15 dagen vóór de landing der Italianen, de in leiding tot de verovering zou zijn geweest. De Albaneesche prins Biba voerde toen zijn mannen naar Tirana en deed een beroep op andere stammen, om zich bij den opstand aan te sluiten. Het voorloopige administratieve comité te Tirana, dat onder leiding staat van Djafer Ypi, heeft de constitutioneele vergadering Woensdagmiddag om 4 uur bijeengeroepen, naar men verwacht om de nieuwe grondwet goed te keuren. Vertegenwoordigers uit de Albaneesche provincies, notabelen en afge vaardigden van handel en nijverheid zijn uitgenoodigd, hierbij tegenwoordig te zijn. Levensmiddelen naar Albanië. De Italiaansche regeering heeft levens middelen, kleeding en schoeisel gezonden ter uitdeeling onder de noodlijdende bevol king. Nieuwe zendingen zijn in voorberei ding. De voorloopige regeering van Albanië heeft gisterochtend opnieuw vergaderd en ó.a. aan alle Albaneesche diplomatieke en consulaire vertegenwoordigingen in het buitenland een telegTam gezonden, waarin kennis gegeven wordt van de vorming der nieuwe regeering en aan de diplomatieke vertegenwoordigingen instructie wordt ge geven, zich voorloopig van alle diplomatie ke activiteit te onthouden. De Albaneesche frank blijft het eenige in Albanië toegelaten betaalmiddel. De „Giornale d'ltalia" oordeelt het in een hoofdartikel opportuun, de openbare mee ning der wereld te wijzen op schijn en werkelijkheid in de huidige internationale politieke situatie. Tegenover de „Engelsch-Fransch-Ameri- kaansche fabel" over een zoogenaamde om verwerping der strategische stellingen ten gevolge van de Italiaansche actie in Alba nië plaatst het Italiaansche blad een docu mentatie van officieuse Engelsche, Fran- sche en Grieksche schrijvers, waaruit blijkt, dat algemeen erkend en toegegeven werd, dat- er sedert het begin dezer eeuw sprake is geweest van overheersching en bijna souvereiniteit van Italië over Albanië. „De Italiaansche bezetting van Albanië en het nieuwe regiem, dat Italië daar heeft ingesteld, beteekenen derhalve, aldus het Italiaansche blad, geen enkele wijziging in het Balkan-systeem en de Fransch—Engel- sche-Amerikaansche verrassing is slechts simutatie". Een andere, even fantastische fabel is volgens 't blad de zoogenaamde schending van de Italiaansch-Britsche accoorden door de bezetting door Italië van Valona. Het blad herinnert er aan, dat Valona reeds door Italië in 1914 werd bezet, zonder dat Frankrijk en Engeland een hand uitstaken. Artikel 6 van het pact van Londen erkende ïtalië's volledige souvereiniteit over Valona en het eiland Sasenoet aan de Albaneesche kust. Deze souvereiniteit werd bevestigd door de vredesconferentie van 1919. Tenslotte sluit de aanwezigheid der Ita lianen in Albanië geen enkele gebiedswij ziging in den Balkan in, doch schept veel eer gelegenheid tot meer rechtstreeksche samenwerking van Italië met de nabuur- staten van Albanië. De Duitsche pers verwijt Engeland ge durende de Paaschdagen getracht te heb ben, in en buiten Europa nieuwe onge rustheid te verwekken. Zij verwijst naar de Engelsche berichten over kabinetsbijeen komsten te Londen, over de berichten, vol gens welke Malta en Gibraltar in „alarm toestand" gebracht zijn, dat in Fransche en Italiaansche havens liggende Britsche oor logsschepen bevel tot vertrek gekregen hebben en de Engelsche bezorgdheid voor de veiligheid van Turkije en Griekenland en vooral van Korfoe gestegen was. De „Angriffnoemt het Engelsche op treden „belachelijk". De „Berliner Boersenzeitung" schrijft: „De sabel kletterde en de bazuinen der popaganda dreunden door de stilte van het Waarom haft Engeland plot- ALKMAARSCH SYMPHONIE-ORKEST. Toen het concert voor hobo met orkest van Jac. Jansen door den solohoboïst van het Residentieorkest Jaap Stotijn, op een Kurhausconcert te Scheveningen, onder leiding van Carl Schuricht, uitgevoerd was lieten enkele groote dagbladen zich als volgt over deze compositie uit: De Telegraaf: „Onverdeelde belangstel ling heeft het gevonden, zoowel van de zijde van het publiek als van de uitvoeren den." Nieuwe Rott. Crt: „Jac. Jansen experi menteert niet, hij zet zijn toehoorders niet voor problemen, want zijn muziek heeft kernachtige welsprekende themata en is zoowel melodisch als hadmonisch bevat telijk, kortom, een frisch gedurfd dichter lijk en behoorlijk werk." De Maasbode: ,.De kleurverscheidenheid der orkestratie is boeiend; de architectuur van het werk niet gemakkelijk maar ver raadt voldoende logischen zin." Op het concert van a.s. Vrijdag van het Alkmaarsch symphonie-orkest zal Stotijn dit aan hem opgedragen werk voordragen en zich tevens in een trio door hem, Kohier (viool) en Jansen (piano) gevormd, doen hooren. Daarvoor koos men: Pasto- role en Harlequinade, van Goossens en twee Fransche volksmelodieën van Ethel Smyth. Hoofdwerk van het orkest is een symphonie van Haydn. Zes jaar geleden begon Kohier met het orkest te studeeren, met taaie volharding heeft hij, ondanks allerlei moeilijkheden tot nu toe volgehouden, en s'eeds met eigen krachten wat het ensemble ten goede is gekomen, zoodat hij verleden jaar op het jubileumsconcert met een goed'* uitvoering van Beethoven's tweede syphonie voor den dag kon komen. Tevens heeft hij aan ver schillende stadgenooten de gelegenheid gegeven in het openbaar op te treden (wijlen mej. Truus Schouten, de heeren Couvee, Dorgelo, Kramer). Van buiten Alkmaar werkten mede de heeren Zimmer- mann, Herbschleb, Paul Huf 2n nu a.s. Vrijdagavond Stotijn. A. K. Uitvoering van Achilles. De gymnastiek-vereeniging Achilles gaf Maandagavond in de tooneelzaal van De Vergulde Valk een feest-uitvoering. Na de gebruikelijke opmarsch sprak de voorzitter, de heer C. P. Dekker het ope ningswoord, waaruit bleek, dat de vereeni- ging nog steeds vooruit gaat. Dit feit en het achterwege blijven van een meer feestelijke jaarvergadering was de reden, dat Achilles thans in het voorjaar met een f eest-uit voe ring kwam. Op deze uitvoering traden alleen de grooteren op. Voor de kleineren zal nog een aparte avond georganiseerd worden. Onder leiding van den directeur, den heer L. van Bodegraven, werden hierna de ver schillende nummers vlot afgewerkt. Zoo be trekkelijk kort na de najaarsuitvoering weder een gevarieerd programma samen te stellen was niet eenvoudig, doch de heer van Bodegraven was er in geslaagd voor de noodige variatie te zorgen door invoeging van nieuwe oefeningen en wijziging van be kende nummers. Aardig was b.v. het nieu we nummer laagrek voor de grootere jon gens. Jammer voor de uitvoering, die eerst een vlot verloop had, was het dat een klein ongeval, dat één der dames kort voor de pauze overkwam bij het werken aan de rin gen, hoewel het goed afliep, toch blijkbaar een zenuwachtige stemming had doen ont staan. Een technische storing bij de begelei ding van een aardige vrije oefening voor dames met gramofoonmuziek deed aan de stemming ook al geen goed. Zoo alleen is het te verklaren, dat het nummer hoogrek voor heeren, dat altijd correct wordt uitgevoerd, thans niet zonder ongevallen afliep. Twee heeren kwamen bij het uitvoeren van de reuzenzwaai te vallen, doch gelukkig kon het publiek dankbaar en opgelucht consta- teeren, dat zij het er, dank zij hun gym nastische vaardigheid, zonder letsel "van be- teekenis afbrachten. Voor de uitvoering, die als geheel aardig en boeiend was, was het jammer, dat deze incidenten zich voordeden. Het zal de taak van den directeur na deze uitvoering vooral zijn, bü de leden rustige beheersching aan te kweeken, zoodat zij zich niet te spoedig uit hun evenwicht laten brengen. Ter afwisseling van het gymnastiek-pro- gramma trad de humorist André Carrèl drie maal op. Hij toonde zich een vaardig confe rencier, die de zaal wist te boeien met vlotte, onderhoudende, goede humor. Ook zijn levensliedjes en andere voordrachten vielen zeer in den smaak. Het publiek be loonde hem met een hartelijk applaus en zal hem gaarne nog eens zien optreden. Tijdens de pauze werd de gebruikelijke verloting gehouden, waarbij men de origi- seling zulk een luid geschreeuw aan om Albanië? De verklaring daarvan kan al leen in de Britsche mentaliteit gezocht worden. Waar Engeland in het wereldbeeld een verandering meent waar te nemen, die naar zijn meening een verschuiving ten na- deele van Engeland zou beteekenen, ver klaart het, dat de menschelijke moraal in gevaar is en roept het op tot een kruis tocht van rechtvaardigen tegen onrecht- vaardigen. In den corrupten Albaneeschen vorst voelt Engeland het empire bedreigd. Het „Hamburger Fremdenblatt" schrijft onder meer: „De jongste zenuwcrisis, die te Londen op touw gezet is, moest de zwakke gemoederen in de kleinere staten van Europa beinvloeden en voor hen de ge dachte aantrekkelijk maken dat zij door de Westelijke groote mogendheden beschermd zouden worden. Londen wil van de Alba neesche aangelegenheid bewust een kwes tie van de geheele Middellandsche Zee en de Engelsche hegemonie in dat bekken ma ken". Voor het geheele land: Iets minder warm overdag, gedeeltelijk bewolkt, droog behou dens kans op onweer vooral in het oosten, zwakke tot matige zuidelijke tot zuidweste lijke wind. Het gebied van hoogen luchtdruk dat gis teren over het Oostzeegebied lag, trok in zuidoostelijke richting naar de Balkan. Te- gelijkertqd steeg de luchtdruk in Frankrijk en Spanje aanzienlijk. Tengevolge van deze wijziging in de algemeene luchtdrukverdee- ling, worden over west-Europa thans iets koelere luchtmassa's uit het zuidwesten aangevoerd. Deze luchtmassa's zijn boven dien veel vochtiger. Het doordringen van deze luchtmassa's gaf in Frankrijk, België, west-Duitschland en het zuidoosten van ons land plaatselijk aanleiding tot het optreden van lichte onweersbuien. Hedenmorgen wa ren de ochtendtemperaturen in west-Europa nog zeer hoog, Maastricht 19 graden Celsius, na een minimumtemperatuur van 15 graden (13 graden boven normaal). De oceaan depressie dringt langzaam in noordoostelijke richting door. Zij doet de luchtdruk in Schotland en zuid-Noorwegen dalen. Ook op IJsland en Groenland daalt de luchtdruk. Een ondiepe storing trok over Lapland en Finland naar Rusland. Zij bracht sneeuwval in noord-Zweden. Overigens viel in geheel west-Europa nergens regen van beteekenis. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.21 tot 4.40 uur licht op. neele gedachte gehad had de loten te ver pakken bij een reep chocolade. De avond werd besloten met een gezellig baL Het was verheugend te constateeren, dat zoowel de afdeeling dames als heeren aan merkelijk grooter was dan korten tijd ge leden, toen deze afdeelingen wel zeer ge slonken waren. De belangstelling van het publiek was ditmaal niet zoo groot als anders, waaraan het mooie voorjaarsweer wel schuld zal hebben gehad. Zij waren liever thuis. Hoewel de verpleging zonder twijfel niets te wenschen overliet, waren de Am- sterdamsche jongens A. D. en P. L., die in het koloniehuis Kerdijk opgenomen waren, blijkbaar toch maar liever thuis. Zjj wisten aan de aandacht der geleidsters te ontsnap pen en trokken langs het strand in de rich ting van Amsterdam. Verder dan Wijk aan Zee brachten zij het echter niet. Hier wer den zij door de politie opgepikt en weder naar het koloniehuis teruggebracht. Onze stad telt tal van bruggen en oud tijds, toen verschillende straten de Laat, de Nieuwesloot enz. grachten waren, telde ze er nog veel meer. Twee zeer bekende en zeer eerbied waardige, zoowel door ouderdom als door aanzien, zijn de beide breede steenen brug gen, gelegen in 't hart van de oude stad. Oorspronkelijk van hout en dus zijn naam nog niet waard, werd de brug aan het einde der Langestraat reeds rond 1500 ver vangen door een steenen; de brug over het Verdronkenoord onderging een dergelijke metamorfose in den jare 1591. Beide vieren dit jaar een jubileum, wat de cirkelvormig in 't midden van de brug dekken aangebrachte dateeringen reeds aan den opmerkzamen beschouwer duidelijk maken. Op de brug over de Mient leest men n.L „Anno 1639", op die over het Verdronken oord „Anno 1889". De bruggen beleefden in genoemde jaren een volkomen vernieuwing. De laatste, oorspronkelijk genaamd de „Hooge Steenenbrug", onderging in 1889 een groote „vernedering". Het in drie sierlijke bogen het water overspannende, sterk- gewelfde brugdek werd vlak-gelegd. De „vervlakking" geschiedde overigens met in stemming der omwonenden. In een adres aan den gemeenteraad d.d. Juli 1888 wezen „42 bewoners van perceelen aan de Hooge Steenenbrug en verdere belanghebbende in gezetenen, waaronder eenige verhuurders van paarden en rijtuigen op de groote ge varen, die bij het voorbijgaan van rijtuigen, zoowel voor de vervoerde personen als voor de eigenaars der aangrenzende perceelen bestaan, het geheele jaar door en voor namelijk in den winter, wanneer de brug een gletscher gelijkt, wat door geen zand- strooien kan worden voorkomen". De kosten, uitgezonderd die van de be strating, werden begroot op 10264,35. Van deze in 1889 voltooide, radicale egalisatie is de naam „Platte Steenenbrug" het onmid dellijk en onvermijdelijk gevolg geweest. De Steenen-brug over de Mient, wel geheeten „Mienterbrug", maar vroeger ter onderscheiding van haar hooger-gerugde zuster juist meestal aangeduid als „Platte Steenenbrug", werd 300 jaar geleden geheel herbouwd. De eerste steenlegging daartoe geschiedde op 11 Juli 1639 door den zoon van den fa briekmeester Jan Harcksz Schagen (N.B. Onder den naam „stads-fabriek" verstond men vroeger wat nu „Gemeentewerken" heet). Reeds maanden tevoren was men begon nen met de aanschaffing van het benoodigd materiaal. Zoo reisde Jan Harcksz Schagen met den stadsmetselaar naar Harlingen en Amster dam, met den stadsstratenmaker naar Fries land en naar Leiden, tot het aankoopen van Friesche en Leidsche klinkers, die daarna door diverse vrachtscheppers geleidelijk werden aangevoerd. Totaal kocht men zoo wel 297000 klinkers (baksteenen) voor on geveer 1085 gulden. Het werk vond blijk baar snel voortgang. Op 29 October werd nog voor 6 schuiten zand totaal 6 gulden betaald en ontvingen drie man voor 't „diep maken van de pijp van de Steenenbrugh" tezamen 62 gulden en 14 stuivers. Als „vereeringe aen haer luyden over 't wel wercken van de Steenenbrughen eenige andere karweitjes betaalde men aan het einde des jaars aan den kastelein van de Doelen, voor door de stadswerklieden gemaakte verteeringen gedurende 1639, de som van 46 gulden 13 stuivers en 8 pen ningen. Op deze voorspoedig voltooide „Mienter- of Platte Steenenbrug" waren voorheen nog eenige merkwaardigheden te zien. Hier duidde eens de z.g. „roosteen" de plaats aan, waar oudtijds terechtstellingen plaats grepen. De meest schokkende was wel die, welke op 11 December 1573 een einde maakte aan de levens van den Alk- maarschen pastoor Mr Eylard Dirksz. van Waterland en diens kapelaan David Leendertsz. Tot diep in de 18de eeuw bleef de „kaak" schandpaal) op de Mienterbrug staan en bood gelegenheid tot het tepronkstellen van veroordeelden. De „aan de kaak gestelden" waren na tuurlijk vaak een voorwerp van verachting en spot voor omstanders en voorbijgangers, die bovendien door een aangebracht op schrift, dat kort en duidelijk den aard van het misdrijf vermeldde, volkomen werden ingelicht. Een erg prettig gevoel zal zoo'n veroordeelde onder dergelijke omstandig heden wel nooit hebben gehad. Tenslotte stond op deze brug, tot 1799, een afslagershuisje, ten dienste van de visch- markt, waar de visch toen bij afslag ver kocht werd. Met dezelfde markt hield een op de Hooge (sedert 1889 Platte) Steenenbrug, geplaatst hok verband. Dit verleende, tot 1835, onderdak aan een paar gekor "vlekte stads-ooievaars, die tot taak hadden hel afval van de vischbanken te verslinden. De beide breede bruggen, die a. h. w. kleine pleinen vormen, boden in hun lang bestaan bovendien ruimte voor het houden van groente- en bloemenmarkten en deden b(j feestelijke gelegenheden dienst als centra van vermaak. De geschiedenis van onze stad is op vele punten nauw met deze bruggen verbonden en er is zeker reden om in dit „jubileum jaar" nog eens al het wel en wee te ge denken, dat met den tijd over hun breede ruggen is heengegaan. T. P. H. WORTEL, Gemeentearchivaris. Rookverbod Evenals verleden jaar zal er ook dit jaar weer van 1 April 1939 tot 1 October 1939 een rookverbod bestaan voor alle duinterreinen, gelegen in deze gemeente. Gemeentebegrooting. De gemeentebegrooting dienstjaar 1938 is eerst bij besluit van Ged. Staten van Noordholland d.d. 29 Maart 1939 goedge keurd, terwijl mede werden goedgekeurd de begrooting voor het gasbedrijf en drie suppletoire begrootingen, allen dienstjaar 1938. Knie gebroken. De heer F. de W. was Zaterdag j.1. bij het steenzetten zoo ongelukkig zijn knie-te breken. Dr. Heringa uit Schoorl verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna de pa tiënt werd vervoerd naar een ziekenhuis te Alkmaar. Uitvoering damestooneel. Met de Paaschdagen gaf het damestoo- neel een uitvoering in het gebouw Sint Maarten. Beide avonden werd voor een uitverkochte zaal gegeven „Magdalena", spel in 3 bedrijven met een slot-tafereel door zuster Margaretha Maria. Het spel was in menig opzicht te roemen. In de pauze trad de Reidansclub op. Het waren geslaagde avonden. Aanbesteding. In het café van den heer Vijzelaar al hier werd door den bouwkundige J. M. de Jong alhier aanbesteed het bouwen van 'n koolschoor met bijbehoorende werken voor rekening van den heer S. Groot Dz. De uitslag was: T. Gootjes te Broek op Langendijk 4700; Jb. Balder te Broep op Langendijk 4650; J. Vroegop te Broek op Langendijk 4420; W. Giltjes te Broek op Langendijk 4340; Bot en Rustenburg te Medemblik 4232; H. Metselaar te Zuid- scharwoude 4150; C. de Geus te Broek op Langendijk 4129; A. Schram te Sint Pan- cras 3978; T. v. d. Plas te Broek op Langendijk 3697. De begrooting was 3950. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. IN B05CH EN HEIDE Z'JTeil 6AST VOOC. &CAND6EVAAÊ DU6 OPGEPAST. - Uitslag gemaskerd bal. Maandag, 2en Paaschdag, is er in de Prins Maurits een gemasker bal gehou den, waarvoor zeer veel belangstelling was.. Niet minder dan 66 gemaskerden namen hieraan deel. Ook de publieke be langstelling was groot. De zaal was geheel gevuld. De jury bestond uit de dames: mevr. RemptBakker, mevr. Hesselink van Nieuwe Niedorp en de heer Goettsch van Alkmaar. De prijzen werden als volgt toegekend: Enkelingen: Mooiste: le pr. „Pop in Doos", mej. An- nié Nauts te Barsingerhorn, aan wien ook de extraprijs ad 10 van de Prins Maurits- Directie ten deel viel; 2e pr. „Harten vrouw", mej. Nel Kistemaker te Groetpol der, Winkel; 3e pr. „Sneeuwwitje", naam niet bekend. Origineel: le pr. „Paraplu", mej. J. Kernspecht te Winkel; 2e pr. „Beugel- tasch", mej. A. Faus te N.-Niedorp; 3e pr. „Uitverkoop", mej. T. Kuiper te Barsin gerhorn. Komisch: le pr. „Kermisreiziger", mej. Swan te Lambertschaag; ."ie pr. „Vader", Chr. Biesheuvel te N.-Niedorp; 3e pr. „De Duivelin", mej. Coba Boer te N.-Niedorp. Paren: le pr. „Op het Schapen weid je", mevr. de WeerdSepas en mej. Corrie Koning te Nieuwe Niedorp; 2e pr. „Espe ranto", de dames B. Deursrm en T. Pool te Barsingerhorn; 3e pr. „Schoenmaker en vrouw", de dames Truus Smit en Hinkje Broekhuizen. Groepen: le pr. „Haite Fantasie", vijf dames van Dirkshorn. De andere groepen kwamen niet voor een prijs in aanmerking. De prijzen be stonden uit zeer mooie kunstvoorwerpen. Ernstige aanrijding. Gistermiddag vond aan het Oosteinde van Berkhout een ernstige aanrijding plaats. De vrouw van den schoenmaker G. S. liep hier rechts van den weg en moest een stilstaande auto passeeren. Hierbij heeft zij waarschijnlijk de vrouw is hardhoorend niet opgemerkt dat juist uit tegenovergestelde richting een luxe auto naderde, waardoor zij werd gegrepen en ernstig aan een der armen verwond. Ook liep zij nog enkele andere verwondingen op, zoodat men het noodig oordeelde haar per ziekenauto naar het stadsziekenhuis te Hoorn te doen over brengen. Een nieuw stemdistrict. Wij meenen onze lezers in Heiloo er mee te gerieven door er de aandacht op te vesti gen, dat het aantal stemdistricten van 3 tot 4 is uitgebreid. Dit heeft tot gevolg, dat verschillende kiezers in een ander lokaal dan bij vorige stemmingen hun stem moe ten uitbrengen. Op de oproepingskaart is aangegeven in welk lokaal het stembureau zitting houdt. Men leze deze kaart nauw keurig. De heer Ruyter verzoekt ons te berichten, dat het door Bergens Harmonie den oud burgemeester aangeboden bord geheel door hem is vervaardigd. Alleen het ontwerp was van den jongen kunstenaar Jaap Min. De ooievaar in Bergen. Bergen, waar het Bureau van de V.V.V. reeds door velen, die de vacantie daar straks willen doorbrengen, bezocht wordt, wacht reeds eenige jaren op een gewenscht paar, waarvoor het voor drie jaar in het van Reenenpark gratis een villa inrichtte. Dit paar liet echter steeds vergeefs op zich wachten. Hedenmorgen half zes werd Bergen echter verrast met een bezoek van de zoo lang verwachte ooievaar. De eiber streek neer in het land van den heer Strooker achter het oude Hof, trok daar op verkenning uit en bleef daar tot half tien, met zijn makker, die een half uur later verscheen, visschen. Daarna trokken de zoo gewenschte vogels weer zuidelijker. De mogelijkheid bestaat, dat de ooievaars in Bergen terugkeeren en daarmede de kans, dat ze dit jaar de villa aan de Her tenkamp betrekken. Een benoeming. Benoemd is tot secretaris-penning meester van de Banne Harenkarspel met ingang van 1 Mei a.s. de heer Johan Jas pers, makelaar te Waarland. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is de candidatenlijst der Arb. Kiesvereeniging als volgt samengesteld: Jb. Heinis Mz. (aftr.), D. Pascha, K. Wiedijk Fz., B. Lage- weg, M. BroertjesKoning en F. Wie- dijk Jnz. De laatste cursus. Donderdagavond werd de laatste der 4 cursussen in deze gemeente gesloten. Thans was het de landbouw-wintercursus, gegeven door den heer Van den Berg. Van de 25 leerlingen waarmee de cursus 2 jaar geleden aanving, hadden er 24 vol gehouden. Na beëindiging der slotles sprak de heer S. N. Zuurbier als voorzitter van de afd. van den L. T. B. zijn voldoening uit over den cursus, waarna ook burgemees ter Bos cursisten en leeraar gelukwensch- te met het welslagen. Ir. Lienesch, Rijks- landbouwconsulent, constateerde uit het groot aantal Sreelnemers, dat er met dezen cursus inderdaad in een bestaande be hoefte was voorzien, zoodat hij durfde hopen, dat nu geregeld meerdere cursus sen zullen volgen. Hij dankte den heer v.d. Berg, de organisatie, die den cursus had tot stand gebracht en den burgemees ter voor zijn belangstelling. Nadat de heer Hes namens de cursis ten een dankwoord had gesproken tot den leeraar, en dezen een keurige haard- fauteuil had aangeboden, sprak de heer Van den Berg het slotwoord.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9