AMSTEROAMSCHE BEURS £antU «h Jjiinéouw JhheepstiUlmom LAATSTE BERICHTEN. SPREEUWEN. Voor kleine tuinen. EERSTE BLAD. 3 iOMGfcCOUUGOaDV ONZE POSTVLUCHTEN. de Torenvalk van vertrokken met als Hedenmorgen is Schiphol naar Indië gezagvoerder Blaak. Meegenomen wordt 460 3/4 k.g. brief post, 24 k.g. pakketpost en 209 34 k.g. vracht. Twaalf passagiers hebben geboekt. MET MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN EN ERNSTIG GEWOND. Vanmorgen reed de 27-jarige C. G. J. uit Amsterdam per motorrijwiel over den nieu wen provincialen weg onder de gemeente Nieuwer AmsteL Vlak bij Ouderkerk aan den Amstel is de straat gedeeltelijk opge broken. Door de groote snelheid, waarmede N. reed, merkte hij de losse steenen niet op, het motorrijwiel begon te slingeren en de man raakte ten slotte geheel de macht over zijn stuur kwijt. Hij sloeg met motor en al over den kop en bleef zwaar gewond liggen. Met een schedelbasisfractuur is hij in zorg- wekkenden toestand naar het Binnengast huis te Amsterdam vervoerd. MATROOS OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Vannacht om 3 uur is de 19-jarige Duit- sche matroos A. H. E. Meyer, wonende te Koningsbergen, bij het afduwen van het in de Maashaven liggende sleepschip „Mann- heim 176", uitgegleden en over boord geval len. Na 2 uur dreggen is het lijk gevonden. TREKKERS EERST INFORMEEREN. De Nederlandsche Jeugdherbergcentrale verzoekt te melden, dat het gewenscht is, dat trekkers zich vooraf melden met hun reisplar, in verband met het feit, dat in ver schillende jeugdherbergen militairen zijn ondergebracht. DE MOEDERMOORD TE SCHIJNDEL. Twaalf jaar gevangenisstraf geëischt. Op 4 Januari van dit jaar heeft zich on der de gemeente Schijndel een vreeselijk drama afgespeeld. De aldaar wonende 52- jarige hoepelmaker P. van der D. heeft zijn 83-jarige moeder P. Bolwerk dusdanig met een hakmes geslagen, dat de vrouw spoedig daarna aan de gevolgen der bekomen ver wondingen is overleden. De dader van dezen moedermoord stond heden terecht voor de arrondissements rechtbank te 's-Hertogenbosch. De officier van justitie eischte tegen hem twaalfjaar gevangenisstraf en ter be schikkingstelling van de regeering. MOTORRIJDER RIJDT IN OP GROEP RUSTENDE MILITAIREN. Een ernstig, zes licht gewonden. Onder de gemeente Langenboom (N.B.) heeft gistermiddag een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij een zevental perso nen min of meer ernstig werd gewond. De verzekeringsagent van der V. uit Schijndel, kwam per motorfiets uit de rich ting MilL In de bocht ter hoogte van Bis- schops naderde uit tegenovergestelde rich ting een auto, bestuurd door den heer Do- demont uit den Bosch. De motorrijder, die met zeer groote vaart reed, nam de bocht verkeerd en zag pas cp het laatste moment de hem tegemoetkomende auto. Hij wilde een aanrijding voorkomen en wierp het stuur om, met het gevolg dat hij van den weg afvloog en het bosch inreed. Juist op deze plaats bevond zich een honderdtal mi litairen, die hier uitrustten, wachtende op hun inkwartiering. De motorrijder reed over eenigen van hen heen, kwam tenslotte te vallen en bleef bewusteloos liggen. Onder de militairen ontstond groote con sternatie. Het bleek dat zes personen wa ren gewond. Een militair uit Maastricht was er ernstig aan toe, een onderdeel van den motor had hem in den buik getroffen. Een tweede had een bloedende wonde aan het hoofd, terwijl vier anderen schaafwon den hadden opgeloopen. DE ONTSPORING TE DELFT. Omtrent de ontsporing van twee goede renwagens te Delft vernemen wij, dat de dienst tusschen den Haag en Rotterdam vanochtend weer vrijwel normaal was. Wel moesten de electrische treinen ten zuiden van het station Delft over een afstand van ongeveer vijfhonderd meter nog zonder stroom rijden. AAN DE GRENS NEERGESCHOTEN. Vannacht omstreeks een uur probeerde een onbekende persoon langs de bij Hoog- cru ts (L.) aanwezige grensversperring per fiets Nederland binnen te dringen. Aan het herhaald verzoek van de mili taire grenswacht om af te stappen, gaf de man geen gehoor, zoodat de wacht een schot op hem loste. De man was vrijwel on middellijk dood. Naar verluidt was de getroffene niet in het bezit van een nationaliteitsbewij s. BIJEENKOMST VAN HET BRITSCHE KABINET. Vanochtend te elf uur is het Britsche kabinet bijeen gekomen om de laatste hand te leggen aan de verklaring, welke vanmid dag door den minister-president in het La gerhuis en lord Halifax in het Hoogerhuis, zal worden afgelegd. Men verwacht, dat Chamberlain tusschen 15.10 en 15.20 Ned. tijd zal spreken, terwijl lord Halifax omstreeks 15.50 uur het woord zal voeren. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN KONINGIN GERALDINE. Uit Athene wordt gemeld, dat de gezond heidstoestand van koningin Geraldine ver beterd is. Vanochtend was zij geheel vrij van koorts. JONGETJE VERDRONKEN. Vanmiddag is het vierjarig zoontje van de familie Lups te Winschoten te water geraakt en verdronken. HET VRAAGSTUK DANTZIG. De Kuryer Polski bericht, dat op 20 April a.s. in de vrije stad Dantzig betoogingen zullen worden gehouden ter gelegenheid van den verjaardag van Hitier, met het doel de geestelijke en politieke verbonden heid van Dantzig met Duitschland te too- nen. Het blad kondigt verder aan, dat een groep nationaal-socialistische leden van den Volksdag van de vrije stad zullen verzoe ken, ten eerste, dat de hooge-commissaris zal worden weggezonden, ten tweede, de geestelijke verbondenheid van Dantzig met het derde rijk zullen afkondigen en ten derde onderhandelingen zullen openen tot een definitieve regeling van den juridischen status van de vrije stad. Antl-Dantzigsche vlugschriften. Officieel wordt medegedeeld: de laatste dagen zijn uit de treinen van den Poolschen staatsspoorweg tijdens de reis over 't Dant- zigsche staatsgebied vlugschriften uitgewor pen, die een opruiend lied behelzen, dat op een bekende melodie gezongen kan wor den. De Dantzigsche regeering heeft op drin gende wijze bij de diplomatieke vertegen woordiging van de republiek Polen gepro testeerd en gewezen op de gevaarlijke ge volgen van dergelijke provocaties. DE BELGISCHE MILITAIRE MAATREGELEN. Onder de manschappen, die in Begliëon der de wapenen zijn geroepen bevinden zich specialisten van de genie, vernielings detachementen, leden van de luchtafweer- diensten op den beganen grond, ingedeelden bij de forten van Namen en Luik en som mige reserve-officieren, die het kader der genoemde eenheden moeten aanvullen. In het geheel zijn vier tot vijfduizend man op geroepen. KENNEMERLAND. Het gunstige weer heeft niet nagelaten om het beeld van de markt te veranderen. Was er de vorige week nog een onbedui dende aanvoer van natuur-spinazie, nu wa ren het al beduidende partijen. Maar niets kon de goede stemming van de markt ver storen en gelukkig bleven de prijzen aan den hoogen kant. Spinazie bracht een ge middelden prijs op van 0.901.30 per kist van 8 k.g. inhoud en Dinsdag bij een ruimer aanvoer nog 0.751.20 per kits. Radijs en raapstelen komen bij bedui dende partijtjes los. De prijzen waren wel iets lager, doch prijzen van resp. 2.20 3.10 en 1.402 per 100 bos, zijn aller minst laag. Rabarber werd in beduidende partijtjes aangevoerd, doch de prijzen 8 12 kunnen er voor door. Sla was bijzonder in trek en de prijzen van 7.509 per 100, zijn vrij hoog. Andijvie voor f 1722 per 100 k.g. is een behoorlijke prijs en loon voor gemaakte kosten en arbeid. Witlof werd nog in beduidende kwantums aangevoerd en trots het gevorderde seizoen (als regel is er in April weinig animo voor deze groen te) blijven de prijzen op peil en momenteel 13—24 per 100 k.g. Prei was buitengewoon duur en wel f 17 tot 20.50 per 100 K.G. Knolselderie was andermaal buitensporig duur en wel voor eerste soort f 14.50 tot 20 per 100 stuks. De aanvoer van uien wordt minder en ook de prijzen en wel van 2 tot 3 per 100 K.G. De aanvoer van kool vermindert met den dag en ook de prijzen roode kool gold 6.50 tot f 8.20 en gele kool 2.30 tot f 5.30 per 100 K.G. Waschpeen en breekpeen had den de onverflauwde belangstelling en de prijzen, resp. 9 tot 11.50 en 4 tot f 5.30 zijn hoog te noemen. De overige aanvoer bestond uit onbeduidende partijtjes en laten we dus onbesproken. IETS OVER BORDERS. Een goed aangelegd boordbed is een lust voor het oog, en het kan het geheele jaar door vreugde geven, mits we een goede keuze van materiaal deden en daar man keert het nog wel eens aan! Wanneer we onze border uitsluitend uit vaste planten samenstellen is er beslist niet genoeg van te maken, en daarom is de gemengde border absoluut te verkiezen, waar in het 'n linkerbocht afsnijden NOOIT 1 Een boch. naar links moet a ruim nemen, een bocht naar rechts echter juist kort! voorjaar de bolgewassen de open plekjes vullen, later gevolgd door een- en twee jarige zaadbloemen en diverse knolge wassen. Het mooiste komt een border uit tegen een achterwand van struikgewas, Coniferen of een groene haag, terwijl als voorgrond een goed geschoren gazon de meeste vol doening geeft en tevens het kleurspel der bloeiende planten het beste accentueert. Wanneer we een border langs een pad moeten aanleggen, nemen we liever geen afscheiding in den vorm van een grasrand of randplantjes, een natuurlijke begroeiing van enkele vooruitgeschoven toeven kruipende planten zal oneindig veel losser effect geven. Als pad kiezen we dan, gewoon zand, flag-stones of roode baksteenen, doch vooral geen grind, waartegen de bloemenweelde minder goed uitkomt, terwijl het bij 't on derhoud last veroorzaakt omdat het zich tusschen de planten verspreidt. Een groote moeilijkheid bij den aanleg van den border is verder de groepeering, waar voor we als regel aannemen dat de hoogst- groeiende planten op den achtergrond ge plaatst worden en zoo naar voren toe lang zaam in hoogte afnemen. Heelemaal stipt moeten we ons daar ook weer niet aan houden, want als we hier en daar een enkel hooger groepje wat naar voren laten komen, kan dat niet anders dan de stijfheid breken, en het geheel een zekere losheid en elegance geven. Tegenwoordig zet men, afhankelijk van de grootte van den border zooveel mogelijk planten van één soort bijeen om rustiger en tevens meer indrukwekkende kleureffecten te krijgen. Hoe meer verschillende soorten planten, hoe rommeliger indruk het geheel maakt en zelfs in een klein bordertje nemen we daarom niet minder dan drie planten van één soort, daar tusschendoor schikken we hier en daar een grillig gevormd Coni- feertje of decoratief heestertje als het ware om de verschillende groepen te binden, en tevens al te sterke contrasten te breken. Een border aanleggen is niet ieders werk en als we de moeilijkheden onoverkomelijk vinden, nemen we een goed bekende firma of tuinarchitect in den arm, die zijn sporen op dat gebied ruimschoots verdiend heeft. DE NARCISSEN BLOEIEN. Al het kleine voorjaarsgoed heeft de komst van de Narcissen voorbereid, de komst van de zonnigste lenteboden, die zelfs in het kleinste en ongunstigst gelegen stadstuintje nog gedijen kunnen, waar zij kleur en fleur brengen. Want niet alleen in perken, borders of rotstuinen, ook onder boomen en struikgewas voelen zij zich vol komen thuis. Voor schaduwrijke plekken, waar in dezen tijd van het jaar nauwelijks iets groeien wil, zijn zij de meest ideale op lossing. Als we de Narcissen weelde om ons heen eens wat meer van nabij bekijken, zullen we opmerken dat het wel een zeer uitgebreide familie moet zijn, want telkens ontdekken we weer andere vormen en kleuren. Omdat dit herkennen nogal wat moeilijkheden op levert, als we dit zonder hulp moeten doen, is het een geluk dat de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur in samenwerking met The Royale Horticultural Society de Nar- cissenfamilie in verschillende groepen heeft onderverdeeld. Groep 1 omvat de Trompetnarcissen, waarvan de kenmerkende eigenschap is, dat de trompet even lang of langer is dan de lengte van de bloemblaadjes. Deze worden nog onderverdeeld in éénkleurigen en twee- kleurigen, de z.g. bicolors. Groep 2 omvat de Incomparabilis of Half- trompetten. De trompet is hier niet zoo lang als de bloemblaadjes, maar ook niet korter dan een derde deel er van. Groep 3 zijn de Barrii, te herkennen aan een kroon of cup. Van een trompet wordt hier niet meer gesproken omdat zij korter is dan een derde van de lengte der bloem blaadjes. Groep 4, de Leedsii onderscheiden zich door witte bloembladen, terwijl de cup, wit, crème, licht geel, rose of abrikooskleurig getint is. Hierbij vinden we twee vormen, één waarvan de cup niet minder is dan een derde van de lengte van de bloemblaadjes, doch nooit even lang, en één waarvan de cup korter is dan een derde deel van de lengte der bloembladen. Groep 5 omvat de Triandus hybriden en Groep 6 de Cyclamineus hybriden, beide dwergachtige verscheidenheden, z.g. bota nische vormen of species, die gemakkelijk van de grootbloemigen onderscheiden worden. Groep 7 zijn de Jonquille, eveneens kleine Narcisjes, die meestal twee of meer bloemen aan één stengel dragen, geel van kleur en zeer welriekend. Groep 8 omvat de Tazetten of Trosnar- cissen ook wel Poetazn ar cissen genoemd. Groep 9, de Poeticussoorten of Dichter- narcissen, die bekend genoeg zijn, en geen nadere omschrijving behoeven. Groep 10 brengt tenslotte de Dubbel- bloemige variëteiten. Zoon systematisch overzicht geeft inder daad ook voor liefhebbers een beteren kijk op de verschillende vormen, al zal men ge wapend met deze lijst niet meteen alle Nar cissen kunnen thuis brengen. Dit is ook een kwestie van veel zien en observeeren, voor al op bloemententoonstellingen. Het is ani- meerend werk en nu de Narcissen bloeien, kunnen we allicht gemakkelijker de soorten noteer en, die we in 't najaar in den tuin willen aanplanten. BLOEMEN OM BUITEN TE ZAAIEN. Voor hen, die niet in de gelegenheid wa ren, éénjarige zomerbloemen vooraf in bakjes te zaaien, is nu de tijd gekomen om het zaad meteen buiten aan de aarde toe te vertrouwen. Niet elke soort is daarvoor geschikt en daarom willen we er hier enkele naar voren brengen, waarmee we onge twijfeld succes zullen hebben. Allereerst de vrooijke Papavers of Klap rozen, waarvan we de variëteit Shirley the Queen eens gaan probeeren. Dit is een se lectie uit de enkelbloemige Engelsche Rhoeas the Shirley, met prachtige half- dubbele, langgesteelde bloemen in bijzonder fijne tinten als: wit, wit met rood randje, zalmrood en abrikooskleurig met verschil lende tusschennuances. Als snijbloemen zijn ze eveneens buitengewoon geschikt, de hoogte varieert van 6575 c.M. zoodat zij op de middelste rij van den border thuis hooren. In April of Mei worden ze buiten gezaaid hetgeen afhankelijk is van het weer. als dat guur is zal het zaad minder snel ontkiemen als na een mild groeizaam regentje. Later worden de plantjes tot op 2530 c.M. uit gedund, verplanten gaat moeilijk met zaai- papavers omdat zij alleen maar penwortels maken, zoodat zij meteen ter bestemder plaatse worden uitgezaaid, en bij voorkeur op een zonnig plekje buiten den wind in goed bewerkten, maar vooral niet te vetten grond. Bij Papavers behooren eigenlijk Lupinen en daarom moeten we het ook eens met zaai- lupinen probeeren, al kennen de meeste menschen alleen de combinatie Papavers en Lupinen van vaste planten. Wat nu de één jarige Lupinen betreft, zij vormen forsche planten met flinke takken en trossen wel riekende bloemen. Als snijbloem zijn zi, bovendien voortreffelijk. Evenals Papavers vragen zij vollen zon, maar zij hebben meer ruimte noodig, zoodat we hier de jonge plantjes uitdunnen op 3540 c.M. We on derscheiden hooge en lage soorten, waarvan de eerste lal 1/4 M. hoog worden en de lage ongeveer 30 a 40 c.M., met een enkele uitzondering die een hoogte van 60 c.M. kan bereiken. Onder de hooggroeiende is Blue King wel de opvallendste blauwe, mutabilis roseus de beste rose verscheidenheid, terwijl hier de gele kleur vertegenwoordigd wordt door luteus splendens. Bij de lage soorten bewonderen we hybri- dus roseus met donkerrose bloemen, luteus Romulus met donkergele bloemen die zeer welriekend zijn, texamus een fraaie hemels blauwe tint en nanus albus Innocence, een zuiver witte verscheidenheid. De laatste nieuwe variëteit laat zich nog niet geheel zuiver uit zaad reproduceeren, maar zij is bijzonder mooi met haar weelde van sneeuw witte bloemtrossen, en alleszins waard om toegepast te worden. A C. MULLER—IDZERDA. Ontploffing eischt veertien dooden. Tengevolge van een ontploffing van steen koolstof te Saksen-Altenburg zijn 14 men schen om het leven gekomen en talrijke gewond. Spreeuwen met lange strooslierten in den bek verdwijnen onder de dakpannen, mus- schen gaan getooid met moutaches van witte Leghornveeren en merels haasten zich, den snavel gevuld met toefen ruigte, naar de dichte naaldendonkerte van de coniferen, de boomen van de roekenkolonies lijken vol heksenbezems te zitten, de kauwtjes dragen takken naar een schoorsteen en tusschen de pijpenstrootjes van de hei zitten de wilde eenden op haar veeltallig legsel: de vogels nestelen en broeden. Onder den hoogen blauwen koepel van den hemel ondernemen de houtduiven met strakgespannen waaierstaart minutenlange liefdevluchten, de Vlaamsche gaaien pre velen malle verliefde geluiden en voortdu rend betrekken de zwartkopmeezen elkaar in een stoeiziek achtervolgingsspeL Tusschen de pijlers van het dennenbosch devert de geestdrift der zingende mistel- lijsters, de psalmodieerende merelsilhouet ten zijn een edele muzikale bekroning der fijnspartoppen en op een dooden tak rekt een boomklever met hooggeheven kop zijn liedje uit tot een langen triller. Groene en groote bonte spechten lachen en tromme len, boomleeuwerikken luiden hun klare klokjes boven de witgebleekte verstuivin gen en boven de callunaterreinen parelen de ronde wulpenrollers door de lichte door zonde ruimten. Dof zoeft en roffelt de stompe kievitvleugel boven het goud der paardenbloemen, speenkruiden en dotters, de geelgors draait onverdroten zijn primi tieve deuntje af, de pimpel gooit daar een dun trillertje tusschendoor en de sijsjes be oefenen in de berken, die al weer groene wazen krijgen, zoetgevooisd community sin- ging. Naar links en rechts spatten de lied schilfers der tjiftjaffen, uit alle boschjes klinkt de blijde weemoed op der honderden fitissen en de spreeuwen met hun groene staalglanzen schieten hun melodieuse vuur pijlen- af: opgetogen en eindelooze fusées van geluid. Het geel van de vleugels der citroentjes, die hun winterschuilplaatsen hebben verla ten, wappert langs de zonnekleuren der Chineesche klokjes, langs de blanke bloe sems der kroosjespruimen en de Japansche sprookjespracht der rose perziken. Af en toe onderbreken de vlinders hun vlucht en snoepen nectar uit de roode en vleeschkleu- rige ribesbloemen. De eerste witjes, nu pas de pophuid te hebben verbroken, reppen hun jonge vleugels boven de fijne hemel kleuren van sneeuwroem, scilla en blauwe druifjes. Plots gloeien er soms op het tuinpad, tusschen het gazongras met de kinderlijke madelieven of tegen den muur van een huis warme exotische kleuren, rijk gerangschikt: kleine en groote vossen, soms nog wonder lijk gaaf ondanks de lange overwintering, zonnen zich in het lentelicht en zwierig zeilt bij wijlen boven de tuinen, waar de eerste tulpen fel kleuren en ook nog de laatste crocussen een nobele lentesfeer hel pen scheppen, een voorname dagpauwoog. Berkendaguilen vliegen rusteloos boven de rankgetwijgde witstammige boomen met het eerst eprille vlinderlichte loof. Libellen flitsen boven de nog dorre hei, honderden bijen zoemen een tevreden lied, nu de nectar zoo overvloedig wordt, maar het zonnigst van alle insecten brommen de dikke hommels: soms ploffen zij plots neer op de teere anemonen, die dan tot den bo dem toe doorbuigen, maar ineens weer licht en blinkend opveeren, als de zware ge- pelsiaste bezoeker weer wegvliegt om andere bloemen zijn basgeluid in de ooren te zoemen. RINKE TOLMAN. STOOMVAARTLIJNEN Stoomvaart Mij. Nederland. Bintang thuisr. 12 April te Lnden. Johan de Witt uitr. 12 April v. A'dam. Tabin in ballast 12 April te Semarang. Talisse J. N. L. 12 April te Batavia. Christiaan Huygens thuisr. 12 April van Batavia. Poelau Roebiah thuisr. 11 April van Port Soedan. Tanimbar J N. L. pass. 12 April Kaap de Goede Hoop. Mamix van St. Aldegonde thuisr. 11 April van Genua. Tajandoen thuisr. 8 April van Batavia. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland uitr. 12 April 7 u. te Santos. Westland 16 April te Amsterdam. Waterland uitr. 12 April van Las Palmas. K. N. S. M. Berenice 12 April 19.20 u. Ouessant gepass. Colombia 11 April 12 u. v. Barbados naar Plymouth. Hebe 13 April te Rotterdam. Hermes 12 April te Jaffa. Merope 12 April 19.30 u. v. Hamburg naar Amsterdam. Nereus 12 April te Oporto. Orestes 12 April v. A'dam n. Hamburg. Perseus 12 April v. A'dam n. Kopenhagen. Socrates 12 April te Amsterdam. Stella 13 April te Amsterdam. Tiberius 12 April te Piraeus. Trajanus 13 April te Amsterdam. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCHi LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 13 April 1939. 2.45-3.00 96'/* 92% 17'/i Vor. k STAATSLEENINGEN. 3—3)4 NederL 1938 3 Ned.-Indië 1937 534 D ."schl. m. verkL BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. BankU6V, Handel Mpij. Cert. v. 250 114'/4 Koloniale Bank13S1/, Ned. Ind. Handelsbank ,105 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 31'/» Calvé Delft Cert. 79»/* Nederl. Ford 343 Lever Bros1176/8 Philips Gloeil. Gem. Bezit 1763/4 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 29% 17'/, 41»/, §4% 29'/, 221/g 10'/, 10'/s 4% 35>/4 2% Anaconda Bethleh. Steel Cities Service. General Motors Kennecott Copper North American Rayon Rep. Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Can Pac, tExclaim. "Exdividend. jNoteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers 1, heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. i 383»/, 167 191 74 60'/, 131 260W* 283i/4 62i/t 24 81/, 8'/* 180»/* H7 91 105 83'/, I 27x4 94 677, 947, 941/s 150 178 169 19»/* 8'/, 9'/* 9»/* 657, 3 17»/,-»/* 112 115 141»/* 1061/, 327/8.3 341 117i-8| 1S0J-1 30 17%-ï 417,-2 47/s 30'/, 237i6 11V. Hè-% 342-51/4 27/s 385-7 170 191-2 767, 60 285f-6* 60 243/* 8»/*-9 97,-Vis 1811-2* 120'/, 94 96'/* 967,-7 155 187 172 21 89/i6-Y, 9Vs-»/. 67 33/ia Vorige koers heden New-York 1.88'/,. 1.88»/„ Londen 8.81«/s 8.81'/* Berlijn 75.5234 75.50 Parjjs 4.98 4.98'/» Brussel (Belga) 31.7034 31.70 Ziirich 42.25 42.25 Kopenhagen 39.40 39.3734 Stockholm 45.4734 45.45 Oslo 44.3234 44.30 .\\i Neen, als een cz a t o naar links uitwijkt om n anderen wagen voorbij te komen, dan noogt u dat voertuigen- pgar met nr.9)an|

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3