'SUNLICHT ZEEP DE AMATEUR DETECTIVE Staat en gemeenschap als theologisch vraagstuk. Twee goederenwagons bij Delft ontspoord. Treinverkeer gestagneerd. tfeé Vui+eAt icrf> Wijziging lager-onderwijs- wet. Schriftelijk overleg met ministers. JeuiüetM Naar het Engolsch van ANTHONY BERKELEY congres „een kwart eeuw kinderbescherming". bejaarde dievegge ingesloten. bouw van een kerk te eindhoven. rijwieldief en heler aangehouden te amsterdam. De Alkmaarsche Courant De heer Faber (s.d.a.p.) heeft de vol gende vragen gesteld aan den minister van justitie: 1. Is het met 's ministers voorkennis en goedvinden geweest, dat, enkele dagen geleden, aan prof. dr. Karl Barth geen verlof werd verleend om, in een besloten bijeenkomst van theologische studenten verenigingen te Amsterdam, een tweetal vragen te beantwoorden, omdat deze zou den liggen op politiek terrein? 2. Meent de minister dat eén buiten- landsch hoogleeraar, die algemeene vraagstukken van staat en gemeenschap als theologische vraagstukken behandelt, valt onder den regel dat het aan buiten landers verboden is hier te lande politie ke redevoeringen te houden? 3. Is de minister van oordeel, dat er in het, in vraag 1. bedoelde, geval met het noodige onderscheidings-vermogen voor gewaakt is, dat het Nederlandsche gees tesleven, hetwelk met zoo ruim mogelijke uitwisseling van gedachten gebaat is, niet ernstiger worde geschaad, dan door de tijdsomstandigheden en de daaruit voort vloeiende vrijheidsbeperking strikt gebo den moet worden geacht? NED. BOND VAN LEERAREN BIJ HET NIJVERHEIDSONDERWIJS. Jaarvergadering te Rotterdam. De Nederlandsche bond van leeraren en leeraressen bij het nijverheidsonderwijs heeft gisteren in Tivoli te Rotterdam zijn vier en veertigste algemeene jaarvergade ring gehouden. De voorzitter betreurde het, dat de regee ring ten .aanzien van die vraagstukken, welke in de kringen der leerkrachten bij het lager nijverheidsonderwijs warme be langstelling hebben, niet bereid is gebleken, op de door den bond aangegeven wijze tot overleg te komen. Loffelijk noemde spr. het streven om de meisjes tot haar 16de jaar uit loondienst te weren en voor de jongens tij delijk, waar dit noodig mocht blijken, den arbeid in loondienst eerst toe te staan op 15-jarigen leeftijd. Beter zou nog zijn wan neer de regeering besloot tot verlenging van den leerplicht tot het 16de jaar. Het hiaat, dat nu ontstaat tusschen den volbrachten leerplicht en de intrede in het bedrijfsleven, moet dienstbaar worden ge maakt aan de betere voorbereiding van de jeugd voor haar toekomstige taak door de goed geoutilleerde dagnijverheidsscholen. De minister van sociale zaken wekte ech ter het particulier'initiatief op tot het ont werpen van opleidingsvormen op-de- basis van centrale werkplaatsen en werkkampen. Daarmede zou de opleiding van onze.-jeugd? echter worden ondergebracht;* waar 'ze niet thuis behoort, opleiding is de zorg van on derwijs en niet van sociale zaken. UIT VRACHTAUTO GEVALLEN EN GEDOOD. Gisteravond reed op den Utrechtscheweg te Oosterbeek een zeswielige vrachtauto van de bouwmaterialenhandel te Westervoort op weg naar Wijk bij Duurstede. Plotseling sloeg het portier van de cabine open, waar door de naast den bestuurder gezeten per soon, zekere J. uit Westervoort, uit den wa gen viel en op den straatweg terecht kwam. Hij was op slag dood. De man was gehuwd en vader van vier kinderen. Gisteravond om acht uur zijn ten zui den van het station Delft door onbeken de oorzaak twee goederenwagons van een trein, welke juist naar Rotterdam was vertrokken, uitde rails geloopen, tengevolge waarvan he spoorwegver keer tusschen Den Haag en Rotterdam volkomen gestagneerd is. De electrische geleiding ter plaatse werd beschadigd. In verband met het feit dat een dezer stroomdraden in aanraking met de rails was gekomen, terwijl de mogelijkheid bestond dat ook op het andere spoor een dergelijke aanraking zou zijn geschied, moesten voor- loopig beide sporen tusschen Den Haag en Rotterdam worden uitgeschakeld. De reizi gers die zich in onderweg zijnde treinen be vonden, werden per autobus en van Delft af per tram naar Den Haag vervoerd, van waar zij per trein op de lijn Den Haag Rotterdam (Hofplein), voor zoover noodig hun reis konden voortzetten zij het ook met de onvermijdelijke vertraging, aan een der gelijke omlegging van spoorlijnen verbon den. Met de opruimingswerkzaamheden Werd onmiddellijk een aanvang gemaakt, doch uiteraard ging dit in verband met de duis ternis met moeilijkheden gepaard. Te middernacht waren dé herstellings- werkzaamhedeo nog niet beëindigd, ver schillende lijnen werden.omgelegd. Voor het reizigersvervoer Amsterdam Rotterdam v.v. werd een pendeldienst tus schen Den Haag en Amsterdam ingesteld, waarbij de passagiers van Den Haag met den electrischen trein naar het station Rotter damHofplein worden vervoerd. VAN VRACHTAUTO GEVALLEN EN GEDOOD. Vanmorgen is te Oudendijk onder de ge meente Woudrichem de 9-jarige W. Schou ten, uit Veen, van een vrachtauto, geladen met melkbussen, gevallen en op slag ge dood. De jongen, die tusschen de bussen zat, wilde, toen hij dacht dat een der bussen van den wagen viel, deze grijpen met het noodlottig gevolg dat hij zelf van de auto sloeg. Hij kwam met zijn hoofd onder een der wielen met het vermelde gevolg. AIGEMEENE VERGADERING C.H.U. In de gistermiddag voortgezette algemeene vergadering van de Christelijk Historische Unie is het ontwerp-gemfeenteprogram der Unie behoudens enkele technische verande ringen zonder stemming goedgekeurd. De periodiek aftredende leden van het hoofd bestuur Jhr. mr. D. J. de Geer, H. W. Tila- nus en prof. dr. J. de Zwaan, werden bij acclamatie herkozen, 1 BEPERKING VAN HET FILIAAL- EN GROOTWINKELBEDRIJF GEVRAAGD. De landelijke bond van kruideniers heeft het volgende telegram aan den minister van economische zaken gezonden: „De Landelijke Bond van Kruideniers, in jaarvergadering te Utrecht bijeen, verzoekt uwe excellentie dringend totstandkoming te willen bevorderen van wettelijke beper king van filiaal- en grootwinkelbedrijf in tegenstelling met voorstel van prof. C. Hentzen om tot vrijwillige beperking dier bedrijven te komen in overleg met kruide niersbonden, en betuigt instemming met overeenkomstig besluit van congres Apel doorn van Nederlandschen Kruideniersbond en met strekking telegram van R.K. Krui deniersbond, onlangs ter zake aan uwe ex cellentie gezonden". EN NOOIT ZEEP VAN ONBEKENDE HERKOMST TWEEDE BLAD. Nadat de commissie van rapporteurs voor het wetsontwerp tot wijziging van de Lager- onderwijswet 1920 en van daarmede ver band houdende bepalingen der pensioenwet 1922, der middelbaar-onderwijswet en der wet yan 11 Juni 1921 had kennis genomen van de memorie van antwoord, is zij omtrent eenige in die memorie behandelde punten in schriftelijk overleg getreden met de mi nisters. van o., k. en w. en binnenlandsche zaken. Aan het desbetreffende verslag is het onderstaande ontleend. Welke hoofdlijnen? Hoe' groot haar waardeering ook is voor de kundigheid van de adviseurs der regee ring, tóch meent de commissie, dat niet kan worden gezegd, dat de openbare behande ling van dit wetsontwerp voldoende is voor bereid, als de Kamer niet ten minste de hoofdlijnen van het nieuwe leerplan kent. In hun antwoord zeggen de beide mi nisters, dat bezwaarlijk van hen kan wor den verwacht, dat zij nu reeds mededeelin- gen doen van de voorschriften betreffende het leerplan, die ingevolge artikel 150 van het wetsontwerp bij algemeenen maatregel van bestuur zullen worden vastgesteld. Daarmede toch zou op ongewenschte wijze vooruitgeloopen worden op het overleg, dat met den Raad van State voor het tot stand komen van dat koninklijk besluit noodig is, op het advies, dat volgens het wettelijk voorschrift van den onderwijsraad omtrent de regeling moet worden ingewonnen, en op het advies, dat de minister van onderwijs zeker niet zal nalaten ook van den inspec teur van de onderwijzersopleiding te vra gen. De minister geeft echter een in het ver slag. opgenomen schema van een normale lesurenverdeeling voor de vierjarige kweek school. Practijk en godsdienstonderwijs op kweekscholen. De commissie meent, dat het de be doeling van dit ontwerp is, dat de kweekelingen meer practische oefening zullen hebben dan thans. De ministers kunnen deze formuleering in haar alge meenheid niet aanvaarden. In de me morie van toelichting wordt opgemerkt, dat in de hoogste twee leerjaren ruimte van tijd zal blijven, om de practische oefening der leerlingen „behoorlijk tot haar recht te laten komen". Dit behoeft niet immer te leiden tot vergrooting van het getal oefenuren. Nog minder dan omtrent de bepaling van het aantal lessen in het algemeen kan Je minister van onderwijs zich thans reeds uit spreken over het aantal uren, dat voor het godsdienst-onderwijs in den algemeenen maatregel van bestuur zal worden vastge- st&ci.' Bij de toepassing van deze wet zal geen onderscheid worden gemaakt tusschen lee ningen, strekkende tot converteering van bestaande leeningen, en leeningen, strek kende tot het verkrijgen van nieuw geld voor het stichten van schoolgebouwen. Subsidies aan kweekscholen. Dat de Algemeene Rekenkamer toezicht wenscht uit te oefenen over de subsidieeririg der kweekscholen, is alleszins begrijpelijk. De minister van onderwijs is dan ook vol komen bereid daartoe mede te werken. In het belang van de rechtszekerheid der schoolbesturen acht hij het echter niet mo gelijk, dat dit toezicht zou kunnen bestaan in het verwerpen van een beslissing, die door den minister of in hooger beroep door de Kroon genomen is, en waarop het be langhebbende bestuur staat moet kunnen maken. Er bestaat echter geen enkel be zwaar, dat de Rekenkamer de toegekende subsidies controleert, en dat de gemaakte op- of aanmerkingen een nieuwen leidraad zullen leveren bij volgende toepassing. Zelfs is de minister bereid zijn medewerking er toe te verleenen, indien de Rekenkamer haar toezicht ten departemente zou willen uitoefenen zooveel mogelijk vóór de subsi dies worden vastgesteld, mits dit de tijdige afdoening niet te zeer zou belemmeren. 14) „U zei", ging Chitterwick door, „dat u den advocaat van majoor Sinclair gespro ken had. Heeft hij ook gezegd, dat hij den anderen erfgenaam al gevonden heeft?" De verdediger van den majoor had het beter gevonden om met den eenigen, nog levenden, bloedverwant van Sinclair con tact te zoeken, hetgeen tot ongekende moeilijkheden aanleiding gaf. Het was de neef uit Amerika, waarmee juffrouw Sin clair haar wettigen erfgenaam gedreigd had. Men was er in geslaagd nog een paar jaar van zijn levensloop te volgen, in aan sluiting op het tijdstip, waarop juffrouw Sinclair het laatst iets over hem had. ver nomen. Hij was waarschijnlijk tooneelspe- ler geworden, maar men kon niet nagaan, waar hij nu was en ook niet of hij nog in leven was. Discreet opgestelde advertenties in de dagbladen hadden geen resultaat ge had. In het testament van juffrouw Sinclair kwamen geen legaten voor; alles verviel aan haar neef, majoor Sinclair, maar deze had aan zijn advocaat te kennen gegeven, dat, ingeval hij ter dood veroordeeld werd. het grondbezit, daar hij zelf geen kinderen had en er voor zijn vrouw gezorgd was, aan den neef uit Amerika zou komen, hoe wel die vent den naam van dien onmoge- lijken journalist en niet dien van de Sin- clairs droeg. Kort daarop werd Chitterwick meege deeld, dat men hem, totdat de zaak voor kwam, en dat was pas over zeven weken, niet meer noodig zou hebben. Van den beginne af aan had Chitter wick met groote belangstelling gelet op de reactie van zijn tante op de heele geschie denis. De eerste week had zij eenvoudig geweigerd om ook maar iets daarvan te willen hooren en volgehouden, dat het maar fantasie van haar neef was. De reden hiervan was waarschijnlijk, dat zij het voor onmogelijk hield dat een neef van haar in de hall van Piccadilly zou komen. Nadat zij gelukkig over dat stadium heen was haar neef had haar betrapt, dat zij de laat ste berichten over het geval als het ware verslond uit het ochtendblad en de foto van haar neef als voornaamste getuige wel, ondanks zichzelf, had moeten herkennen, sloeg haar handelwijze tegen den ongeluk kige om in ware verachting. Zij was zeer ontdaan, dat een Chitterwick iets uit te staan had met zoo'n ordinair geval als de ze moordzaak was en zij behandelde haar neef alsof hij het slachtoffer van een schurkenstreek geworden was. Deze hou ding liet tenminste toe Chitterwick's ver halen aan te hooren en hem aan een kruis verhoor te onderwerpen. Dit tweede stadium duurde bijna een week, waarin juffrouw Chitterwick drie maal haar rijtuig met appelschimmels liet voorkomen zij weigerde niet alleen er 'n auto op na te houden, maar zij probeerde tevens den indruk te wekken, dat zij van het bestaan van die dingen niets afwist om naar Scotland Yard te rijden om bij de rechterlijke macht te gaan pleiten voor haar neef. Zij gaf als haar meening te ken nen, dat door een of andere niet voorziene gebeurtenis, niet de roodharige, doch haar neef, Ambrose Chitterwick aan den galg zou komen. Chitterwick had groote moeite om haar hier van terug te houden en bereikte dit, bij de derde maal slechts, door aan te bie den, in plaats hiervan met haar naar den slager te rijden om de stapels kranten te brengen, die zij altijd opspaarde. Dit was een onderdeel van haar spaarsysteem; zij verkocht de zorgvuldig opgestapelde kran ten vpor vijf cent per kilo en iedere laatste van de maand reed zij met haar equipage met de twee appelschimmels naar de hoofd straat. Op die dagen had Chitterwick nu eens vreeselijke hoofdpijn, dan weer had hij een afspraak, die hij onmogelijk uit kon stellen. Tenslotte kwam juffrouw Chitter wick tot de slotsom dat haar neef opzette lijk en uit ordinairesensatie-honger, zijn opdracht om voor haar gordijnstof te zorgen verwaarloosd had, met.liet snoode plan om voor getuige bij een moord te gaan spelen, de hall van Piccadilly was ingewandeld, alleen maar om later zijn foto in de krant te zien. Chitterwick had in die dagen veel met zijn tante te stellén. Een brief, die hij op zekeren morgen bij het ontbijt ontving, teekent een beetje de moraal en levensopvatting van tante Chit terwick. Hij las hem met verbazing en ge noegen en gaf hem daarna aan z.ijn tante „Wat vreemd, vindt u niet? Kunt u zich haar nog voorstellen?" FELLE BRAND TE HONSELERSDIJK. Eenige brandweerlieden licht gewond. Gistermiddag heeft een felle brand'ge woed in de groote tuindersschuur met aan gebouwde werkplaats van den heer T. Valstar te Honselersdijk, gemeente Naald- wk. De' brand ontstond doordat vuur, waarmede kool teer werd verwarmd, in aanraking kwam met een stapel van vijf tig pakken stroo. De krachtige wind deed de vlammen snel om zich heen grijpen met 't gevolg, dat de schuur en de werk plaats tot den grond toe afbrandden. De brandweer van Naaldwijk wist met groote moeite het woonhuis te behouden. Behalve de vijftig pakken stroo werden nog twee rijwielen en een aantal tuinbouwgereed- schappen door het vuur verwoest. De schade wordt niet door verzekering gedekt. Tijdens het blusschingswerk sprong een groot vat met olie, dat zich in de schuur bevond, uit elkaar, waardoor eenige brand weerlieden lichte verwondingen opliepen. FELLE BRAND TE GRONINGEN. In den afgeloopen nacht, omstreeks drie uur, ontdekten omwonenden, dat in een berghok, staande aan het einde der vee markt te Groningen, brand was ontstaan. In een oogwenk stond het hok, dat aan den heer A. S. uit de Tu'oastraat behoort, in lichtelaaie. De brandweer werd onmiddellijk gealarmeerd, doch nog voordat deze aan kwam was het vuur aan de achterzijde overgeslagen op de veestalling van den heer A. de V., die een hotel-café exploiteert. Het in dezen stal aanwezige vee kon nog bijtijds worden gered. Met drie stralen van de mo torspuit bestreed de brandweer het vuur, doch zij kon niet verhinderen, dat het ooste lijk gedeelte van het gebouw uitbrandde. Een gedeelte van het dak is ingestort. Een groote hoeveelheid stroo is verloren gegaan. De schade wordt door verzekering gedekt. ADVIES AAN HOUDERS VAN GRENSDOCUMENTEN. Vele leden van A. N. W. B. en K. N. A. C. vragen, in verband met den internationalen toestand, aan hun vereeniging advies, hoe te handelen met hun grensdocumenten. De genoemde vereenigingen adviseeren hen, die rekening houden met de mogelijkheid, binnenkort in militarien dienst te worden opgeroepen, tevoren hun triptieken, afge stempeld voor tijdelijken of definitieven uitvoer, bij hun vereeniging in te léveren. Wanneer dit uitvoerstempel ontbreekt, dan rijde men eerst naar de grens om dit stem pel te verkrijgen. Hetzelfde advies wordt gegeven aan hen, die o.a. rekening willen houden met de mo gelijkheid. dat hun motorrijtuig binnenkort voor militair gebruik gevorderd zou kun nen worden. In hoeverre daarop kans bestaat, is na tuurlijk aan A. N. W. B. en K. N. A. C. evenmin bekend als aan de triptiekhouders zelf. Waar echter deze veresnigingen de in geleverde documenten nu of later gratis door nieuwe vervangen, kan degeen, die zijn triptieken momenteel niet noodig heeft, met weinig moeite dit advies opvoigen en zich aldus ontdoen van het financieele ri sico, aan het bezit van onafgestempelde grensdocumenten verbonden. De bovenomschreven maatregelen zijn niet noodig voor carnets, mits dit overeen komstig de voorschriften is gebruikt en dus met een uitvoerstempel eindigt. HULP AAN SPAANSCHE KINDEREN. Het neutraal comité voor hulp ^an kin deren in Spanje, gevestigd te 's-Graven- hage, Noordeinde 35, hetwelk samenwerkt met de internationale commissie voor hulp aan kinderen in Spanje, gevestigd te Parijs, deelt het volgende mede: „Naar aanleiding van de vraag die ons van verschillende zijden werd gesteld of wij, nu de toestand in Spanje wederom eenigszins veranderd is onze actie blijven voortzetten, berichten wij, dat het comité, gezien de nog steeds heerschende nood in Spanje, de hulpverleening aan kinderen in Spanje voorloopig met kracht blijft voort zetten. Bijdragen met vermelding „voor het Spaansche kind" kunnen worden gezonden per postgiro no. 60.000 van de Nederland sche middenstandsbank of op no. 88.267 van den penningmeester van het comité, den heer C. J. L. Schüller, beiden te den Haag, terwijl ook giften in natura, bij voorkeur melkpoeder, worden ingewacht. „Ik niet, je gelooft toch niet, dat ik dat lezen kan?" mopperde juffrouw Chitter wick. „In geen geval tenminste zonder bril. Ik wilde dat ik iemand had, die niet altijd mijn bril wegborg en dan natuurlijk niet meer weet waar." „Ik zal hem u wel voorlezen," zei Chitter wick snel, dat, als zijn tante werkelijk een geschikt meisje gezocht bad, zij er minstens al een dozijn had moeten vinden; doch ook dit behoorde tot het spaarsysteem. De brief, die Chitterwick nu voorlas, zag er als volgt uit: Riversraead Priory Dorsetshire Waarde heer Chitterwick, Ik kan moeilijk aannemen dat u zich mij nog kunt herinneren, maar ik was een goede bekende van uw moeder. Ik was met haar op dezelfde school en we waren dikke vriendinnen, alhoewel wij elkaar later uit het oog verloren, zooals dat met schoolvriendinnen, jammer ge noeg, zoo dikwijls het geval is. Ik had u al eens eerder willen schrijven, daar ik de vriendschap met uw familie gaarne wilde hernieuwen. Misschien zoudt gij Donderdag a.s. de 25ste dus, voor een weekje bij ons willen komen? Het zou ons een groot genoegen doen u hier te zien; er is hier goed vischwater; we zijn lieelemaal onder ons, alleen wij en 'n vriendin van mij, zoodat alles heel ongedwongen zal zijn. Van Waterloo station gaat een goede trein om 3 uur 30. U moet dan uilstappen in Templecomte, waar u zult worden af gehaald. Met vriendelijke groeten, Uw Agatha Milborne. De derde dag, üp het vandaag voortgezette congres „Eeu" kwart eeuw kinderbescherming" heeft dr I C. van Houte, inspecteur van het buiten.' gewoon lager onderwijs, als eerste referent in de ochtendzitting een inleiding gehouden over het onderwerp: „Zorg voor zwakzin. nigen is kinderbescherming". Na hem sprk ken nog frater Egbertus, hoofd van een r.k, school te Didam over het onderwijs aan zwakzinnigen en prof. mr. W. A. Bonger over de maatschappelijke oorzaken van de jeugdcriminaliteit. Om de criminaliteit doel- treffend te bestrijden moet men de maat schappelijke oorzaken wegnemen. Kinder bescherming is een belangrijk middel. Tenslotte sprak drs. J. Koekebakker, amb tenaar voor de kinderwetten, over het on derwerp „Kinderbescherming in de prac. tijk". Hij ging na welke maatregelen de ef- ficiency der kinderbescherming kunnen be- vorderen. Hij wees daarbij op de verbet», ring van den opsporingsdienst, verbetering van het observatiewezen en vermeerdering van de gelegenheden voor poliklinisch me- disch-paedagogisch onderzoek. Tenslotte pleitte spr. voor meer contact tusschen de preventieve kinderbescherming en de in- stanties op het gebied van den algemeenen jeugdzorg, het oprichten van „psychopaten- scholen" en verplichte paedagogische in- spectie voor de gezinsverpleging. Gister heeft de Amsterdamsche politie een ongeveer zeventigarige vrouw, die zich aan diefstal had schuldig gemaakt, gear resteerd en ingesloten. Eenigen tijd geleden had zij zich een obli gatie van de stad Amsterdam ter waarde van 500 gulden toegeëigend. Dit stuk had zij bij een bank beleend. Eenige dagen ge leden werd dit stuk als gestolen herkend en zoo ko'n vanmorgen de vrouw opgespoord en gearresteerd worden. Zij had op het stuk een bedrag van 425 ontvangen. Schriftelijke vragen aan dea minister. De heer Kupers (s.d.a.p.) heeft aan den minister van binnenlandsche zaken de vol gende vragen gesteld: Is het juist, dat de minister geen aanlei ding heeft gevonden, zulks naar aanleiding van een verzoek van den Nederlandschen aannemers- en patroonsbond voor de bouw bedrijven om te voorkomen, dat de bouw van een kerk, die door het gemeentebestuur van Eindhoven tot een bedrag van onge veer 10 pCt. van de totale bouwkosten werd gesubsidieerd, zou worden aanbesteed uit sluitend onder r.k. georganiseerde aanne mers? Zoo ja, is de minister dan niet van oordeel, dat daardoor de overheid op onjuiste wijze partij kiest in den strijd tusschen verschil lende, met name neutrale en roomsch-, katholieke, organisaties? Men is de politie niet zoo gauw te slim af. Dit hebben twee broers, die meenden diefstal van rijwielen behoorlijk te kunnen dekken, door de politie bij hun aanhouding valsche kwitanties voor te leggen, onder vonden. De eene broer'had op verschillende plaatsen in de stad fietsen weggenomen, de ander had op zijn aanwijzing even zoovele kwitanties ten name van een zekeren van Rietschoten geschreven. Daarna werden de rijwielen met een ge rust geweten van de hand gedaan. De po litie toonde bij hun aanhouding veel be langstelling voor de kwitanties en ging op zoek naar de heer van R., die de fietsen zou hebben verkocht. Die was natuurlijk net op het opgegeven adres te vinden, en tenslotte vonden de broers het maar beter te bekennen. is het eenige dagblad met een eigen stadskarakter. Dat is de grootste waarde voor den adverteerderl Tel. 3320. „Hm!" zei juffrouw Chitterwick. „Agatha Milborne," zei Chitterwick, ter wijl hij in gedachten verdiept nog een broodje nam. „Neen, ik kan mij dien naam niet herinneren. Maar wat een aardige brief! Juffrouw Milborne? Neen. die ken ik niet!" Tante Chitterwick stoof op: „juffrouw Milborne! Maar Ambrose heb ik dan het adres niet goed gelezen? Wat ben je toch dom. Lady Milborne natuurlijk! De brief i» van de gravin!" „De gravin," herhaalde Chitterwick. „Hemeltje, hoe merkwaardig. Kent u die dan tante?" „Voor zij trouwde, heeft zij meermalen hier gelogeerd," bromde juffrouw Chitter wick geringschattend, „vrienden van je moeder, een erg vrij type. Ik mocht haar niet." Juffrouw Chitterwick had de gewoonte om haar vereering voor alles wat adellijk was, onder diepe verachting te verbergen- In haar jeugd waren de Chitterwick'» groot-grondbezitters geweest, nu waren ziJ mwoners van een voorstadje. „Werkelijk," zei Chitterwick geinteres* seerd. „Hoe heette ze dan als meisje?" Juffrouw Chitterwick gaf geen antwoord» maar begon haar thee te drinken. Ambrose moest hier maar uit besluiten, dat zijn tante de vraag niet had gehoord. Zij hoorde na melijk nooit iets als zij het niet wilde hoo- (Wordt vervolgd)'

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6