nzwin- Dr.Dushfeind Agenda £aatste éecichteu JUüuwciaat Tlieuw* Weec&eddit AMSTERDAMSCHE BEURS AMERICAN CIGARETTE OUDORP HEILOO Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. T EXAMINATOR AANGEWEZEN. De heer Th. M. de Rover, alhier, lid van den Bond van Belastingconsulenten, Wes terweg 50 alhier, is aangewezen als examinator voor de te Roermond af te nemen examens ter verkrijging van het middenstandsdiploma Algemeene Handels kennis, welke in Mei en Juni worden ge houden. KEESJE DE RUITER IN ALKMAAR. Keesje de Ruiter, die, in verband met zijn leeftijd, eenigen tijd als jeugdig bil- jartwonder vacantie heeft moeten nemen, treedt thans weer in het openbaar op. Hij zal Woensdagavond om 8 uur in De Unie spelen tegen een der beste biljarters uit deze provincie. Bijzonderheden vindt men eldors in dit nummer. INTERNATIONAL FRIENDSHIP LEAGUE. Doel en streven. Wij maakten Vrijdag melding van deze organisatie, die meerdere vreemdelingen naar onze kaasmarkt hoopt te brengen. De I. F. L. werd opgericht in Engeland met het doel de jonge menschen van de geheele wereld met elkaar in kennis te brengen, om aldus een geest van vriend schap en wederzijdsche verdraagzaamheid t. o. v. eikaars ideeën en idealen te helpen bevorderen. Op deze wijze hoopt zij mede te werken aan het tot stand komen van een duurzamen wereldvrede. De vereeniging is volkomen neutraal t.o.v. politiek en godsdienst, is niet gegrondvest op een commercieele basis en dankt haar bestaan geheel aan vrijwillige medewerkers. Behalve in Engeland heeft de vereeniging afdeelingen in Nederland, België, Frankrijk, Zwitserland, Zweden, Noorwegen e.a. In 1938 brachten ruim 4500 jongelui, waar van 750 Nederlandschen hun vacantie door met de I. F. L. De vereeniging tracht haar doel te be reiken door: Het bevorderen van reizen, in het bijzonder van jonge menschen. Het or- ganiseeren van internationale vacantie- centra, waar jonge menschen uit verschil lende landen hun vacantie tezamen kunnen doorbrengen, en gemeenschappelijk kunnen deelnemen aan sport, spel en studie. Het bekendmaken van de idealen der vereeniging in de omgeving dezer centra, door het organiseeren van bijeenkomsten, wandelingen, e.d., zoodat de vreemdelingen in vriendschappelijk contact kunnen worden gebracht met alle groepen der samen leving. De bevordering van het uitwisselen van ideeën en inlichtingen omtrent de cultu- reele, maatschappelijke en economische ver houding in de wereld. Jonge menschen met beperkte middelen in staat te stellen hun vacantie in het bui tenland door te brengen in het bijzonder door: a. Het leenen van gebouwen om hen onder te brengen; b. vrijwillige helpers te verzamelen, die zorgen voor een aangenaam verblijf der gasten; c. het organiseeren van groepsreizen. Dit jaar worden wederom in diverse landen vacantiecentra georganiseerd, waar over het hoofdkantoor der Ned. I. F. L. Overtoom 118, Amsterdam, gaarne nadere inlichtingen verstrekt. COVOTO. Men verzoekt ons nog even er op te wijzen, dat de plaatsbespreking voor de vierde en laatste abonnementsvoorstelling in dit seizoen op 19 April om 11 uur aan vantg aan de Harmonie. Opgevoerd wordt „De Onbekende Vrouw" met Else Mauhs in de hoofdrol. GESLAAGD. Zaterdag slaagde onze stadgenoote mej. M. van Gij zen voor het te Amsterdam ge houden eamen „Chemisch Analiste" eerste gedeelte. MAANDAGMARKT. Overvloed schaadt was het slagwoord van de markt van heden. Want de groote aan voer zoowel van koeien als varkens maak te, dat de stemming traag en afloopend was. Begon de varkensmarkt op 24 cent vooi het beste materiaal, spoedig was de prijs 24 cent, zonder dat op deze basis de markt geruimd kon worden. Aan het slot was de noteering ongeveer 23 cent. Ook voor het rundvee was de stemming ongunstig. Hoewel een goed beest soms bo ven 30 cent te plaatsen viel, werd de groote meerderheid beneden deze prijs verkocht, of en dit is veel erger keerde onver kocht huiswaarts. Door de in verhouding tot de vleeschprijen te hooge voederkosten moet rijp materiaal met een lantaarntje ge zocht worden. De kleine hoeveelheid aangevoerde scha pen werden gemakkelijk verkocht. Over jarige, goed bevleeschte exemplaren wer den a 55 ets. per kg. slachtgewicht ver kocht. Op de nuchtere kalverenmarkt heerschte de April-stemming: moeilijk te plaatsen tegen stabiele prijzen, met weinig goed slachtmateriaal. Het laat zich aanzien bij den grooten om vang der varkensstapel, welke de Februari- telling uit wees en de op elk terrein af wachtende houding van de veehouderij- centrale, dat de vleeschmarkt nog een moeilijken tijd tegemoet gaat. GEEN PLAATS. De publicatie van eenige verslagen moest door plaatsgebrek tot morgen wor den uitgesteld. UITREIKING DIPLOMA'S TYPOGRAFEN. Zaterdagmiddag had in De Unie alhier vanwege de Ver. tot Bev. van de Vakop leiding in het Typografisch Bedrijf de uit' reiking van de diploma's plaats aan de leer lingen, die met goed gevolg het eindexamen hadden afgelegd, van de districten Alkmaar, Den Helder en Purmerend. Te ruim half vier opende de voorzitter van het district Alkmaar, de heer A. W. v. d. Hoek, de bijeenkomst. Hij heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer R. J. Kok, controleur, en de onderwijzers van den cursus. Hij sprak zijn vreugde uit over de groote belangstelling, daaruit con- cludeerende dat men steeds meer gaat mee leven met onze mooie leerlingen-opleiding. Tenslotte bracht hy een woord van hulde en dank aan den secretaris, den heer W Harsevoort, voor zijn moeizamen arbeid, aan de voorbereidingen van de examens ver bonden. Daar de secretaris thans jubileerde, meende spr. dit feit, niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan en bood hem namens de Commissie een Parker Vulpotlood aan, hopende dat de heer Harsevoort nog vele jaren zyn functie zal mogen blijven waarnemen. Hierna werd het woord gegeven aan den secretaris, die een uitgebreid rapport uit bracht over het verloop en het resultaat van het examen. Spr. roemde de samenwer king tusschen de opleidings-instanties van theorie en practijk, en constateerde dat het aanvullend vakonderwijs heilzaam werkt en grooten invloed uitoefent op het uit eindelijke resultaat. Over het algemeen hebben de leerlingen goede cijfers behaald. Slechts één candidaat moest worden afge wezen. Het diploma werd uitgereikt aan de zettersleerlingen J. C. Krijgsman, A. Wuur- man en J. C. Grootes van het district Alk maar; D. Hollestelle, W. Mouwe, G. H. Joling en M. G. Muntjewerf van het district Den Helder, en K. de Jong van het district Purmerend. Voor het tusschen-examen zet ten slaagden de leerlingen A. Jonker en J. v. d. Haagen van Alkmaar, F. de Leur van Den Helder en B. J. Ceelie van Purmerend. Voor het tusschenexamen drukken slaagden de leerlingen F. Scharlewie van Alkmaar, A. Bakker van Den Helder en D. Struving van Purmerend. Tenslotte werd aan den leerling Bleke- molen van het district Purmerend de door hem verworven extra-premie uit het G. J Thiemefonds uitgereikt. Hierna was het woord aan den heer R. J. Kok, die zich allereerst richtte tot de ge slaagde leerlingen en hun op het hart drukte om door te gaan met studie. Het boekje „Wat Nu" werd aan alle gediplomeerden uit- gereixt, en spr. gaf hun in overweging hier van een gepast gebruik te maken, omdat het de richtlijnen aangeeft voor het examen tot leermeester-gezel. Verder bracht hij een woord van dank aan de leermeesters, voor hun belanglooze medewerking in het belang van de opleiding en tenslotte richtte ook de heer Kok zich tot den secretaris, hem namens de Centrale Leerlingen Commissie dank brengende voor zijn buitengewonen ijver, waarmede hij het leerlingen-wezen in Alk maar op een peil heeft gebracht als nimmer te voren. Hij hoopte dat de heer Harsevoort ook zijn tweede lustrum met dezelfden werklusf zou mogen volbrengen en dankte hem voor de prettige persoonlijke samen werking. Hierna werd gepauzeerd, en den aan wezigen een kopje thee aangeboden. In de pauze bracht de heer Harsevoort een woord van dank aan heeren werkgevers voor d% beschikbaarstelling van werkplaats en materiaal en bood hun namens de Leer lingen Commissie een klein blijk van waar- deering aan. Na de pauze was het woord nog weer aan den heer Kok, die een prettige causerie hield over de practische en theore tische opleiding, toegelicht met plaatjes, terwijl ook een beeld werd gegeven van de wijze waarop de afgevaardigden ter con- gresse de belangen van de leerlingen be hartigen. Telkens wanneer een bekende op het doek verscheen, ging een applaus op. Met een dankwoord aan den heer Kok sloot de voorzitter te ongeveer 7 uur de bijeen komst. DE VEREENIGING ZIEKENHUIS- VERPLEGING TE ALKMAAR. Door den heer W. Jupijn, Wollebrandt- straat 2, Alkmaar, en nog 10 onderteeke naars is aan het bestuur van de Ver. Zie- kenhuisverpleging het volgende schrijven gezonden: Ondergeteekenden allen meerderjarige le den uwer vereeniging komen met een voorstel ter ledenvergadering van 28 April om het voorstel van mr. Scholten en 103 andere leden op te schorten tot het nieuwe bestuur benoemd is. Daardoor kan het nieuwe bestuur een beslissing laten nemen door de ledenvergadering, omdat het oude bestuur niet gerechtigd is de ingekomen voorstellen te behandelen, doch alleen de loopende zaken mag afhandelen. AFD ALKMAAR NED. ROODE KRUIS. Tot secretaris van het Nel. Roode Kruis, afdeeling Alkmaar, is benoemd de heer O. P. R. Elema, Nieuwlandersingel 46 te Alkmaar. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 's av. 8 uur, behalve Zaterdagavond hoofdnummer De moordzaak Holm (detec tive-verhaal); hoofdrollen Walter Steinbeck, Elisabeth Wendt, Ursula Deinert en Harald Paulsen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer La chend door het leven (hum.); hoofdrol Maurice Chevalier. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 17 April. 8 uur, Harmonie, rede Sneevliet voor de R.S.A.P. 8 uur, café Klinkhamer, Magdalenenstraat, openb. verg. communistische partij; twee sprekers. Woensdag 19 April. 8 uur, de Unie, wedstrijd tusschen Keesje Ruiter, het biljartwonder, en een der beste spelers van Noordholland. 8.15 uur, Harmonie, opvoering voor Covoto van „De onbekende vrouw" door de tooneelgroep Het Masker. (Ongecorrigeerd.) ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Vanochtend omstreeks half negen is de 19-jarige sleeper H. M. Gelisse uit Stein in de ondergrondsche werken van de staatsmijn Maurits te Lutterade bekneld geraakt tusschen een steenwipper en een wagen, geladen met steenen. De man was onmiddellijk dood. UIT TREIN GEVALLEN EN OVERLEDEN. Vanmorgen is in den electrischen trein uit Haarlem, welke te ongeveer half negen het viaduct Haarlemmer Houttuinen vlak bij het Teerplein passeerde, 'n ernstig on geval gebeurd, dat den 28-jarigen A. v. G. uit Haarlem het leven heeft gekost. G. bevond zich op het voorbalcon. Plot seling zag een heer, die met hem praatte, dat G. uit de zich openende deur viel. Hi; trok aan de noodrem en nadat de trein tot stilstand was gekomen, stelde men een on derzoek langs de spoorlijn in. Men vond het ernstig verminkte lijk van het slachtoffer langs de rails. De oorzaak van het openen der deuren is nog niet vastgesteld. Vermoedelijk sloot de deur niet goed of wel heeft G. zelf de kruk aange raakt. FELLE BRAND TE OVERSCHIE. In den afgeloopen nacht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in het perceel Neel Gijsenstraat 13 te Overschie. In dit benedenhuis woont de verzekerings agent P. van Klaveren met zijn gezin. De heer van K. en zijn echtgenoote werden omstreeks kwart over twee wakker door het hoesten van hun twee-jarig dochtertje, en toen bemerkten zij, dat er in de achter kamer bij den schoorsteen brand was ont staan. Zij waarschuwden de buren en de brandweer. Deze greep krachtdadig in en wist daardoor te verhoeden, dat het geheele blok huizen, waarin het brandende huis lag en dat ernstig door de vlammen werd be dreigd, door het vuur werd aangetast. Wel sloegen de vlammen door naar het boven huis, bewoond door de familie van H. over. Een deel van den inboedel ging hier ver loren en ook was de waterschade groot. De woning van de familie van K. brandde ge heel uit. Raadsverkiezingen. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is door de protestantsche kiezers de vol gende groslijst opgemaakt: 1. A. Jongebloed (aftr.); 8. G. v. d. Post (aftr.); 3. E. Schermerhorn (aftr.); 4. W. Moejes; 5. G. Schot; 6. J. C. Dekker; 7. D. Rol, 8. K. de Geus; 9. A. Snijders; 10. H. Tauber. De heer Th. Geertsma 25 jaar in politiedienst. Zondag werd in tegenwoordigheid van B. en W., raadsleden, de officier van justitie, collega's, ambtenaren en vele vrienden van den heer Geertsma, de gemeenteveldwach ter gehuldigd en vele geschenken werden aangeboden. De fanfarecorpsen brachten een erenade. Officieele toespraken. De heer Geertsma was Vrijdag 25 jaar in politiedienst en werd Zondagmorgen half twaalf ten raadhuize ontvangen. Hier wa ren aanwezig het volledige college van B. en W. en op één na alle raadsleden, de subst. officier van justitie, de brigade van den ryksveld wacht, collega's uit Alkmaar, amb tenaren uit de gemeente, de directeur van het G.E.B., de commandant van de Burger wacht, het bestuur van de Oranjevereeni- ging en vele familieleden en vrienden van den jubileerenden gemeenteveldwachter en zijn vrouw, want ook zij is betrokken by den politiedienst, zooals meerdere sprekers opmerkten. De raadszaal bood een ongewonen aan blik: een illuster gezelschap en overal bloe men, terwijl buiten de fanfarecorpsen kwa men aangemarcheerd, terwijl vele burgers de vlag hadden uitgestoken. De gemeente-secretaris, de heer Bruul, leidde den jubilaris, zijn echtgenoote en kin deren binnen. Stram salueerde de heer Geertsma voor zijn superieuren. De burgemeester, als eerste spreker, zeide ongeveer, dat een jubileum als dit bij B. en W. en den raad het verlangen heeft doen ontstaan, den jubilaris toe te spreken. Toen ge, aldus de burgemeester, 15 jaar geleden hier kwaamt, na een 10-tal jaren in Alk maar werkzaam te zijn geweest, heb ik u. na ingewonnen informaties, voorgedragen en over dit besluit heb ik nooit berouw ge had. Gy waart, aldus de spr., een toegewijd ambtenaar en een goed collega voor den rijksveldwacht. Gij verstond de taak van politie te zyn en mensch en de groote be langstelling en de ryke vlaggentooi getui gen hoe allen met uw feestdag meeleven. Spr. voegde hieraan toe de prettige verhou ding tegenover allen me wie de jubilaris in aanraking komt en betrok hierin ook de vrouw van den jubilaris en de taak die zij vervult. Spr. zeide, dat B. en W. en de raad met algeheele instemming hebben besloten een cadeau aan te bieden en bood spr. een verrekijker in foudraal aan en hoopte, dat de jubilaris er een goed gebruik van kan maken en daarbij zal terugdenken aan den tijd dien hij hier heeft doorgebracht. (Ap plaus.) De subst.-officier van justitie, mr. van Feen de Lille zeide, dat hij eerst gister hoor de van het jubileum en dadelijk was beslo ten om er getuige van te zijn. Bij het parket, aldus spreker, zijn niet alle jubilea's van de 72 gemeenten bekend. Ook deze spreker ge waagde van de goede capaciteiten van den jubilaris en de uitstekende verhouding met den rijks veld wacht. Men kan ook een goed politieman zijn en spr. prefereerde zulks zonder op te treden. De justitie is meer gediend van samenwerking en tactisch op treden en deze goede eigenschappen zyn er. Spr. voegde er aan toe, dat men als regel wel wist wat vleesch men in de kuip had Spr. zeide, dat in een gemeente met een 8000 inwoners en een groote uitgestrektheid tactisch optreden een eigenschap is, die spr. hoog aanslaat. Aan dit woord voegde spr, een persoonlijke gelukwensch met dit jubi leum. (Applaus.) De heer Van den Brink te Alkmaar sp' namens den Bond van Politieambtenaren en bood de gebruikelijke enveloppe aan. Hij voegde hierbij een gelukwensch en een ge schenk van de Alkmaarsche collega's. (Ap plaus.) De heer Wessel, brigade-commandant van de Rijksveldwacht, sprak namens de briga de Heiloo en namens boschwachter Mulder, Hij sprak in waardeerenden zin, bracht dank voor de collegialiteit en betrok daarin mevr, Geertsma, bij wie het corps, aldus de ma joor, kind in huis is. Naast een cadeau bood spr. aan mevr. Geertsma een mand bloe men aan. (Applaus.) Mej. M. C. Bakker, die het woord voerde namens alle ambtenaren, gewaagde van de goede verhouding met den jubilaris. Voor ons, aldus spreekster, zyt ge meer ambte naar dan politieman. Ook zij gewaagde van de belangrijke diensten die de heer Geerts ma allen heeft bewezen. Het is een beetje lastig om voor een man wat te koopen, al dus spreekster, en daarom hadden we ge dacht om iets te geven waaraan uw vrouw wel het meeste heeft. Hiermede zult u on- getwijfeld genoegen nemen. Spr. bood een aquarel aan. (Applaus.) Ds. H. W. Bloemhoff sprak namens de Oranjevereeniging, als predikant en als vriend. Hij gewaagde van de groote welwil lendheid van den jubilaris. Als wij feest vieren, is het voor u dienst en daardoor is u aan uw gezin onttrokken. Spr. bracht daarvoor dank. Als predikant sprak hij waar deerend over den band tusschen kerk en gezin en besloot: Moge het voor u een goede dag zijn onder den zegen van den Aller hoogste. Spr. bood een boek in prachtband aan. (Applaus.) De jubilaris antwoordt De heer Geertsma had zich afgevraagd: Waarom al die vlaggentooi en die bloemen' Is dat voor mij? Daar stond hy wel eenigs- zins perplex van. Maar niettemin ben ik, al dus spr., blij met de hartelijke woorden en geschenken, ook namens myn vrouw en kinderen. Mijn diepgevoelden dank aan B en W., den off. van justitie, den raad en de collega's en als ik iemand heb vergeten, aan allen dank. Spr. hoopt op dezelfde wijze door te gaan met de ver illing van zijn taak. Muziek Intusschen waren op het bordes de beide fanfarecorpsen opgesteld, die hun wellui dende tonen lieten hooren. «Hier kreeg ook de heer Bruul de gelegenheid om den jubi laris, diens vrouw, kinderen en familie zijn gelukwenschen aan te bieden. De heer Bruul zou niet in herhaling treden van wat reeds was gezegd, doch wilde wijzen op de moeilijke taak van politieman en mensch En deze eigenschappen aldus de heer Bruul vereenigt u in uw persoon en daar in ligt ook de spontane huldiging. Spr. voeg de hieraan 'n persoonlijk woord toe en sprak daarna namens de corpsen Eensgezindheid en St. Caecilia. Met een „Lang zal hij leven" werd de serenade, die honderden op de been bracht, besloten. Intusschen volgde een algemeene felicitatie en werden teven ververschingen met cake aangeboden. De leden van de corpsen werden in de besogne kamer bedacht. De heer Geertsma, die tot den laatsten dag als een berg tegen het jubileum opzag hij houdt niet van jubileeren en toespra ken heeft wel ervaren hoe in breeden kring de eenvoudige politiebeambte, die al tijd en voor iedereen klaar staat, wordt ge- eerd. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomv. Mij. Marnix van St. Aldegonde thuisr. verwacht te IJmuiden en te Amsterdam 18 April, resp. 8 en 12 uur v.m. HollandAmerika Lijn. Noordam 16 April n.m. van Plymouth. Boschdijk 16 April n.m. te Antwerpen. Loch Monar 16 April v.m. te Londen.. Burgerdijk 15 April v.m. van New Orleans. Volendam 115 n.m. van New York. Zaandam 15 Aoril n.m. van New York, Kon. Holl. Lloyd. Eemland 16 April te Amsterdam. Zaanland 17 April te Amsterdam. Montferland thuisr. 15 April 22 uur van Montevideo. Ceres thuisr. 16 April van Maceio. Rotterdamsche Lloyd. Demppo uitr. 5 April 9 u. pass. Perim. Bantam 16 April 12 uur te Hamburg. Blitar thuisr. 16 April 18 u. pas. Gibraltar Buitenzorg thuisr. 17 April van Singapore Kedoe 16 April 22 uur passeeren Point de Galle, uitr. Kota Pinang 16 April 12 uur te Hamburg. Tapanoeli uitr. 16 AprU 0.45 uur van Am- sterdam. Weltevreden uitr. 15 April 19 uur pass Gibraltar. Ameland 16 April 17 uur pass. Ouessant. Kota Radja thuisr. 17 April 7 u. te Suez. Voor de kuststrook: Nog wat kouder, m. gen of hagelbuien, krachtige tot stormach tige westelijke tot noordelijke wind. Voor het binnenland: Nog wat kouder regen of hagelbuien en tijdelijke opklartu! gen, matige tot krachtige, tijdelijk storm- achtige, westelijke tot noordelijke wind. Sinds Zaterdag is de luchtdruk op den oceaan belangrijk gestegen. De kern van het Azoren-hoogedrukgebied verplaatste zich noordwaarts, en ook thans ontwikkelt zich nog een ferme rug van hoogen druk ten westen van Ierland en over IJsland. Een kerntje van lagen druk bevindt zich ten noordoosten van Schotland, het beweegt zich vermoedelijk naar het zuidoosten. De boven beschreven veranderingen in de drukverdeeling veroorzaken een versterkten aanvoer van luchtmassa's uit het Poolge- bied, tengevolge waarvan de temperatuur over het geheele Noordzeebekken dalende is. Over het noorden van de Britsche eilanden brengt de invallende koude lucht reeds plaatselijk zware buien. Over een- traal-Europa is sinds Zaterdag weinig ver- andering ingetreden. Een secundair koude- front trok gisteren over ons land en noord- Duitschland; het bevindt zich thans nog over noord-Frankrijk, middèn-Duitschland en zuid-Polen. Het veroorzaakte vrij zwaren regen over de Duitsche Oostzeekust. De temperatuur is over het geheele waarne mingsgebied vrijwel normaal. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Hedenmorgen te 9.45 werd geseind aan alle posten: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.29 tot 7.30 uur licht op. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH, LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 17 April 1939. STAATSLEEN1NGEN. 3-3K Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5/2 D-I'.schl. m. verkl. BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank Vor. k 96% 92% "74 1081/, Handel Mpij. Cert. v. 250 116 Koloniale Bank1431/* Ned. Ind. Handelsbank .110 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 311%, Calvé Delft Cert 757» Nederl Ford342 Lever Bro118 Philips Gloeil. Gem. Bezit 182 INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting297» Anaconda "V, Bethleh. Steel 41% Cities Service §4'/» General Motors301/, Kennecott Copper 22% North American Rayon 10'/» Rep Steel11'/, Standard Brands4'/# Steel comm. 35% 2% 385V-, 167 190 75% 6O1/4 8V, 9% 181 118% 94 9d 79 94 7L% 961/4 93'/, 151 181% 171'/4 191/, 8% 91/4 9'Vw 66 3 2.45-3.00 961/s 92>/} "%-'/» 110 140 IOP/4 30-'/, 75 339 118-% 174i-5j 295/, ""/te- 4113/ia 4% 23 10% 11%6"! 351/4-% 2% U S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW, Alg Explor Mij. Redjang Lebong127 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 2621/, Kon Petr285 Rfr'al< 62% Phillips Oil255/. Shell Union Tide Water. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc Rubber2 SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—China—Japan lijn Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN.' Atchison Topeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Can Pac. tExckim. 'Exdividend §-NOieeiing per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers 2K, h:Jen pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM XT Vorige koers heden New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Bel Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 383% 169% 19C% 74%-Vs 60% 287% 64 25% «Vis *Vi 9 176J-7* 117 89% 2-V» 94% 70 96% 94% 146 166-% 20'/, 6%-'/, 9'/»*tyi» 9'Vu 67 3 1.88%» 1.887,» 8.817» 8.817" 75.40 75.37 4.987» 4.99 31.66 31.66 42.25 42.25 39.97 39 97# 45.47 45.45 44.32 44.32#

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2