SPORT EN WEDSTRIJDEN. M0RTH STATE Om het kampioenschap van Nederland. Achilles wint zijn eersten wedstrijd. Alcmaria in veiligheid. Ook H.F.C. ontsnapt aan de 10e plaats. Alcmaria wint van W.F.C. Groote veldmeerderheid der withemden. Kennemers—Alkm. Boys 4-0 20 voor 25 cent. I H AMERICAN ^CICARETTES De uitslagen. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 17 APRIL 1939. V o e tb a L Het ziet er naar uit, dat de kampioens competitie een spannend verloop zal heb ben. N.E.C., dat op den tweeden Paaschdag zoo goed begonnen was door te Eindhoven van de zuidelijks kampioensclub te winnen, leed nu op eigen veld een nederlaag tegen Achilles, waardoor de noordelijke club de eerste twee punten in haar bezit kreeg. Overigens had deze ontmoeting een eigenaardig verloop: de Nijmegenaren leid den met rust met 31 en het einde kwam met een 43-overwinning van het Achilles- elftaL De voorhoede der noordelijke kam pioenen schijnt eindelijk den goeden weg naar het doel gevonden te hebben. D.W.S. en Ajax deelden de punten, een resultaat, dat de verhouding goed weer geeft Ajax scoorde in de eerste minuut van den wedstrijd een doelpunt en eerst tien minuten voor het einde werd de gelijkmaker geboren. Aan spannig heeft het hier niet ontbro ken. De stand in de kampioenscompetitie luidt: D.W.S. 3 1 2 0 5—4 4 Ajax 2 110 4—1 3 N.E.C. 2 10 1 6—6 2 Achilles 3 1 0 2 5—8 2 Eindhoven 2 0 11 45 1 De laatste competitie-Zondag was voor onze tweede klassers wel een zeer belangrijke, omdat nog steeds niet be slist was, wie degradatiewedstrijden zou moeten spelen. Aan alle onzekerheid is thans een eind gekomen: West-Frisia verloor haar laatsten wedstrijd en bleef dus op 11 punten staan. Ze zal straks met Zaan dijk en Bloemendaal moeten vechten om een plaatsje in de tweede klasse. Alcmaria nam het zekere voor het on zekere en sloeg W.F.C. met 30, welke zege zeer verdiend was. Ze behoefde dus niet af te wachten, wat H.F.C. of West-Frisia zou den doen. H.F.C. echter wist het in Oostzaan niet tot een zege te brengen en moest met 34 het loodje leggen. Gelukkig voor haar, verloor West-Frisia. Door deze uitslagen verloor W.F.C. de tweede plaats, die thans door R.C.H. bezet wordt. De Alkmaarsche Boys moesten met drie invallers militaire dienst! naar de Kennemers en kregen geen kans. Met 40 won de thuisclub, waardoor deze nog zoo waar de vijfde plaats bezet. Er zijn nu drie clubs met 16 punten, zoodat wij uit de be palingen van den K.N.V.B. de conclusie trekken, dat alle drie voor/ den K.N.V.B.- beker kunnen inschrijven. Er is n.1. een be paling, die luidt: „bij gelijk aantal punten komt ook het volgende nummer aan de beurt", d.w.z. dan na nummer vijf. In dat geval grijpt Alcmaria er dus precies naast. De eindstand luidt thans: E.D.O. 18 12 2 4 39—9 26 R.C.H. 18 11 3 4 42—26 25 W.F.C. 18 9 5 4 31—20 23 HR.C. 18 7 6 5 43—40 20 Kennemers 18 7 2 9 4545 16 Al km. Boys 18 6 4 8 32—35 16 O.S.V. 18 6 4 8 35—39 16 Alcmaria 18 6 3 9 3345 15 H.F.C. 18 4 4 10 3047 12 West-Frisia 18 2 7 9 26—50 11 PROMOTIE-DEGRADATIE. Hilversum moest op eigen veld in E.D.O. zijn meerdere erkennen. De Haarlemmers wonnen met 20, wat wel een zeer verras send resultaat is. De stand is: F. po. 1.1 0 0 2—0 2 Hilversum 10 0 1 02 0 H.B.S. 0 0 0 0 00 0 In afdeeling III verloor Z.A.C. uit van de Ensch. Boys met 2—1, waardoor de En- schedeeërs de leiding hebben genomen: Ensch. Boys 1 1 0 0 21 2 Z.A.C. 2 10 1 5—4 2 S.C.H. 10 0 1 2—4 0 In het Zuiden speelden Bleijerheide en Limburgia gelijk. Waar er hier twee kun nen overgaan naar de eerste klasse, is de kans voor Bleijerheide vrij zeker niet ge ring. Toch valt het gelijke spel op eigen veld iets tegen. Zóó komt Bleijerheide er niet! Bleijerheide 10 10 22 Limburgia 10 10 22 1 Helmond 0 0 0 0 0—0 0 Middelburg 0 0 0 0 0 In het Noorden werd de wedstrijd W.V.V. F.V.C. uitgesteld. PROMOTIE DERDE-VIERDE KLASSE. B. K. C. doet het al bijzonder goed. Werd vorige week deze belangwekkende compe titie door de kampioenen met een 1—0-over winning ingezet; thans stond de lastige trip naar Assendelft op het programma. En deze trip leverde echter nog een 11 gelijk spel op, zoodat de Breezanders het tot nu toe bijzonder goed doen. De stand is thans: B. K. C. 2 110 2—1 3 Assendelft 10 10 11 1 K. V. V. 10 0 1 0—1 0 DE VIERDE KLASSERS. In de vierde klasse A werd de laatste wedstrijd gespeeld; WieringerwaardTexel die volgens onze meening een puntendee- ling zou kunnen opleveren en inderdaad: het einde kwam met een 22 uitslag, waardoor de ex-derde klassers de derde plaats blijven bezetten en de eindstand er als volgt uit ziet; B. K. C. 18 15 2 1 57—19 32 Schagen 18 10 3 5 42—23 23 Texel 18 7 5 6 52—42 19 W.-Waard 18 6* 6 6 33—30 18 D. T. S. 18 ■7 3 8 47—33 17 Atlas 18 6 5 7 31—34 17 M. F. C. 18 7 3 8 34—39 17 N.-Niedorp 18 7 3 8 34—51 17 Watervogels 18 6 1 11 3844 13 Strandvogels 18 3 1 14 19-67 7 DE RESERVE KLASSEN. In de reserve derde klasse A besloot Alcmaria II de competitie met een 30 thuiszege tegen K. V V. H. De B-afdeeling liet een 20-overwinning van Z. F C. IV tegen het bezoekende Meer- vogels II zien, terwijl Purmersteijn II an dermaal in eigen huis een nederlaag, 13 te slikken kreeg, waardoor nu W. F. C. IV zorg droeg. Zondagmorgen waren we even op het tafeltennistornooi van L.U.T.O. en daar maakte we een kort praatje met Alc- maria's doelverdediger Brouwer. De oolijkerd vertelde ons met een zeer ernstig gezicht, dat hij zich dezen mid dag niet zou laten passeeren en dat Geer van Wieringen en de andere lui minstens drie doelpunten zouden ma ken. Zondagavond was de Alcmaria-doelman weer op het L.U.T.O.-tornooi en hij lachte; hij lachte als-maar-door. Net of hij zeggen wilde: zie je nou wel? Intusschen, de 30-zege was dubbel en dwars verdiend en drukt de groote veld meerderheid van Alcmaria nog lang niet uit. Was bijvoorbeeld slechts de helft van de kansen benut, dan zou Alcmaria een record zege hebben kunnen boeken! En nu zullen er zijn, die zeggen: Alcma ria kreeg den wedstrijd cadeau, maar dezul ken hebben het mis. W.F.C. heeft zich met man en macht verzet, heeft alles gedaan, om te winnen, zoodat het een zware wedstrijd werd voor de withemden, die bovendien nog verrast werden door al te fanatieke po gingen van enkele W.F.C.-ers, die zich een „enkelen keer" vergaten, 't Gevolg was, dat een der spelers vroegtijdig de kleedkamers kon opzoeken en was de scheidsrechter daarna even streng gebleven, dan waren nog minstens twee anderen hem gevolgd! De gekste dingen zag men soms gebeu ren. Zoo werd van Wieringen, toen hij al leen was doorgebroken, netjes om zijn mid del gepakt en vastgehouden. De iets lichtere Hamstra werd even later, toen hü in de zelfde omstandigheden verkeerde, dood-leuk om zijn middel gegrepen, opgetild en een meter zijwaarts weer neergezet. Terwijl de zelfde speler even te voren radicaal ge vloerd werd! En Brouwer werd door een andere netjes uitgenoodigd, om eenige stompen te incasseeren. Nee, 't was geen prettige wedstrijd en dat was jammer, want de verstandhouding tus- schen beide clubs is altijd prima geweest. Dat de beide clubbestuurderen de voorval letjes na afloop ten zeerste betreurden, is dan ook zeer begrijpelijk. Trouwens, we gelooven, dat de spelers zelf de zaak spoe dig bijgelegd hebben, toen het warme bad zijn weldadigen invloed had doen gelden. Intusschen bewijst dat alles wel, dat W.F. C. hard gewerkt heeft. Ze hield langen tijd stand, dank zij een versterkte verdediging, waarbij de reserve- doelman wonderen deed. Pas vlak voor de rust moet hij visschen bij een schot van de Grand, die een trekbal van Hamstra naar behooren verwerkte. In de tweede helft bleef Alcmaria sterker en het duurde niet lang, of van Wieringen passeerde de backs. Toen hij wilde schieten, werd hij van achter gegrepen, hetgeen slechts uitstel van executie was, want Ram pen schoot den strafschop raak (30). Even later tikte van Wieringen netjes naar SJhaa- per, die met een schuiver den stand op 30 bracht. Er was toen ruim een kwartier gespeeld en Alcmaria was „binnen". Er deden zich toen nog tal van kansen voor, in die periode gebeurde ook de gekke dingen, die niets met het spel te maken hebben, palen en lat hiel pen W.F.C.'s doelman nog een enkelen keer en eindelijk klonk het eindsignaal. Alcmaria kon de uitslagen van andere wedstrijden toen weinig meer interesseeren! Nog iets over de leiding. Uit bovenstaand relaas zou misschien afgeleid worden, dat de scheidsrechter slap was in zijn optreden. Echter, men vergisse zich niet. De scheids rechter was zeer correct in zyn optreden, zeer beslist in zijn beslissingen en dat het laatste gedeelte van den wedstrijd zoo rom melig verliep, was zeker niet zyn schuld. Misschien zou men hem kunnen „beschul digen" van lankmoedigheid t.a.v. eenige spelers. Het was een slechte wedstrijd daar in Beverwijk, die den rood-witten Alkmaar- de rs nog een flinke nederlaag bracht. Er was een oorzaak, die gelegen was in het feit, dat de geblokten in verband met den militairen toestand enkele goe de spelers misten en dus met even zooveel invallers moesten uitkomen, terwijl bij in formatie bleek, dat de gastheeren juist over onvolledigheid niet te klagen hadden. Er was meer! Een ieder weet, dat de rood-witten aanval toch al niet tot het sterkste deel behoort en hier kon de inval lers-kwestie, de betrekkelijke onproducti- viteit niet op een hooger peil brengen. Erger was het nu, met de anders zoo hechte verdediging gesteld, waar men niet de beschikking over Pater Sr. had. Een in valler back kan in de rood-witten gelede ren soms aardige dingen doen; het wegne men van een schakel uit het blok v. d. Horst, Pater en Slikker, heeft maar al te vaak fatale gevolgen gehad. En zoo was het ook nu! Toen eenmaal de achterstand kwam, een achterstand, die met dezen aan val niet zoo heel gemakkelijk meer was in te halen, bleek de, aanvankelijk aan den dag gelegden animo en activiteit van den linksback en doelman, zienderoog te ver dwijnen. Voor de thee ging het anders niet zoo heel slecht. Weliswaar hadden de Kenne mers onbetwist de meeste aanvallen opge zet en tot de rust een kleine 10 voor sprong behaald, maar het zou niet zoo gek geleken hebben, als de stand 13 was ge weest, want er waren voor de Alkmaar- ders heel wat betere scoorkansen geweest. Dat de Beverwijkers die weer eens héél goed op dreef waren en een goede partij speelden, uiteindelijk de zege verdienden, zal wel niemand betwisten. Uit den wedstrijd de volgende grepen: In verband met de in vallers-kwestie, zag het Boys-team er als volgt uit: v. d. Horst. Roos en Slikker. Brouwer, Hartog en A. Pater. Goudsblom, Schenke, v. Orden, A. Indri en van Eerden. Slikker heeft de toss gewonnen, zoodat de gastheeren den bal aan het rollen brengen en reeds dadelijk eenige aanvallen op zetten. Nadat v d. Horst eenmaal het leder onvoldoende had weggewerkt, doch verder onheil voorkomen kon worden, maakt Pater Jr. hands in het beruchte ge bied. De Kennemers laten deze kans onbe nut door den bal naast te doen verdwijnen. Nadat de linksbuiten en midvoor der gastheeren om beurten, juist over en naast hebben geschoten, noteeren we een aanval van v. Eerden, die hoog voorzet, doch van Orden komt een onderdeel van een seconde te laat. Dan weer zyn het een paar Kennemers- aanvallen die niets opleveren en waarbij eenmaal v. d. Horst zeer goed redt. Ook de Boys weten uit 'n goeden corner geen winst te halen. Bij een scrimage en een volgende door braak van Schenke beleeft het Kennemer- doel eenige hachelijke momenten. De bal wordt ingeschotennog eens ingescho ten, doch ook hier wordt al het gevaar be zworen. Juist in een korte periode van onbetee- kend spel, komt de K.-linksbinnen in het bezit van den bal en schiet hoog en on houdbaar in, 10. Dan zullen de Boys het weer eens pro- beeren. Goudsblom besluit een aanval met een voorzet, waarna van Orden echter mist. Even later schiet A. Indri hoog over. En zoo wordt dit korte offensief dat niets opleverde afgesloten met een gevaar lijke Kennemer-aanval, waarbij v. d. Horst op schitterende wijze weet te redden. Even later breekt de rust aan. Na de thee. Reeds dadelijk zetten de Boys een goeden aanval op. v. Orden geeft een zeer mooie pass naar van Eerden, deze zet goed voor, maar de doelman is den toeschietenden Goudsblom juist te vlug af. Een pracht scoorkans gaat verloren als Goudsblom bij een verlaten doel voor zet, in plaats van zelf te schieten. Na 'n enkelen aanval van de gastheeren, gaat Goudsblom er opnieuw van door. Een voorzet Schenke komt dan aleen voor den doelmaneven twijfelen en dan gaat het lede juist nog via een zich herstel lende back corner. Aan de andere kant gaat het gemakke lijker. Een der gastheeren komt in buiten spel-positie in het bezit van den bal, een aanval en dan is het 20. Dit schijnt de rood-witten te deprimeeren, de fut gaat er uit en even later kan de midvoor uit een voorzet van rechts, den stand op 30 brengen. Bij een poging van Roos om een rechter- aanval van de gastheeren te breken, wordt de bal op nieuw van rechts voorgezet en nu is het de vrijstaande linksbinnen, die in schiet, 40. Nadat v. Eerden nog eens ra kelings over schiet, breekt het einde aan. D.W.S.—AJAX 1—1. De belangstelling voor deze eerste ontmoeting tusschen de beide westelijke kampioenen was buitengewoon groot: meer dan 35.000 toeschouwers bevolk ten de tribunes van het Olympisch Sta dion en waren getuigen van een snellen, zeer spannenden wedstrijd, waarvan het resultaat, het gelijke spel, de krachtsverhouding uitstekend weergaf. Ontegenzeggelijk heeft Ajax beter voet bal laten zien en zeker was dat in de eerste helft het geval, toen D.W.S. maar niet er in kon slagen haar gewone spel te ontplooien. Na de rust speelde D.W.S. echter met meer geestdrift, en deze factor bleek van zoo'n grooten invloed te zijn, dat Ajax in de ver dediging werd gedrongen. De druk op het doel van Keizer werd steeds grooter en na dat eerst een doelpunt wegens buitenspel niet kon worden toegekend, slaagden de gastheeren er tien minuten voor het einde tenslotte in den gelijkmaker te scoren. Pre cies 80 minuten had D.W.S. hiervoor moeten vechten, immers Ajax had de leiding geno men in deeerste minuut van den wed strijd. Van Wijngaarden had den bal na den aftrap gekregen, een hooge voorzet volgde en een kopbal van Bijl was raak geweest. Van den aftrap nam de Ajax-voorhoede den bal mee, het leder kwam bij van Wijn gaarden, die zuiver voorzette. Met een kop bal van Bijl verdween het leder achter Bruist. Ajax had op sensationeele wijze in de eerste minuut de leiding genomen (01). Het elftal van D.W.S. was even de kluts kwijt en Ajax werd daardoor in staat ge steld enkele malen gevaarlijk voor het doel van Bruist te komen. Maar Caldenhove liet zich nu niet meer verrassen. De enkele uit vallen van de blauw-zwarten waren nogal onsamenhangend en deze strandden op de hechte verdediging van Ajax. Keurig sa menspelend keerde de Ajax-voorhoede tel- HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag 23 April a.s. te Amsterdam in het Olympisch Stadion tegen België speelt, is door de Keu zecommissie van den K.N.V.B. als volgt samengesteld: Dijkstra (ZFC) Wilders Caldenhove (Blauw-Wit) (DWS) Paauwe Anderiesen Ronsema (Feijenoord) (Ajax) (GVAV) Drager v. d. Veen Vente Smit de Harder (DWS) (Heracles) (Foord) (HaarL) (VUC) Als reserves zijn aangewezen: van Male (Feijenoord), van Ierlandt (Willem II), Blomvliet (Ajax) en de Bock (Sneek). NEDERLAND—BELGIE-JEUGD. Het Nederlandsch jeugdelftal. Het Nederlandsch jeugdelftal, dat®Zondag 23 April te Amsterdam tegen de Belgische jeugdploeg uitkomt, is door de Keuze-com missie van den K.N.V.B. als volgt samen gesteld: Wille (EDO) Louwe de Boer (Xerxes) (Volewyckers) Stofmeel Bekenes Blatter (NAC) (DHC) (PSV) Engel Lenstra de Jong P. de Boer Colthof (Will.II) (Heer.v.) (Volew.) (KFC) (HW) Als reserves zijn aangewezen: Vos (HSC), Walther (DWS), Beumer (Ajax) en Tim merman (EDO). De ontmoeting wordt op het AFC-terrein gespeeld en vangt om elf uur des morgens aan. FRANKRIJK—DUITSCHLAND UITGESTELD. op verzoek van den minister van buiten- landsche zaken van Frankrijk is de voetbal wedstrijd FrankrijkDuitschland, welke op 23 April a.s. te Parijs zou worden gespeeld en waarvoor de elftallen reeds waren sa mengesteld, uitgesteld tot een nader te be palen datum. Van andere zijde wordt nog gemeld, dat ook de rugbywedstrijd tusschen beide lan den, bepaald op 30 April, geen doorgang zal vinden. kens weer terug en na een kwartier kwam ter Horst plotseling alleen voor Bruist te staan, maar hij was zoo verbouwereerd door dit feit, dat de Ajaxrechtsbinnen met een zacht trapje het leder in de hand van Bruist speelde. Het was een wonder, dat de voorsprong van Ajax niet vergroot werd, toen na een half uur spelen een doelworsteling ont stond, waarbij de Ajaxspelers den bal maar voor het intrappen hadden. Even later kreeg van Wijngaarden het leder in vrije positie toegespeeld, doch ook zijn schot faalde. En toen ook Fischer een prachtigen voorzet van den Ajax-linksbuiten miste was wel bewezen, dat de rood-witte voorhoede van daag niet in productiviteit zou uitmunten. De tweede helft. Onmiddellijk na de hervatting ontwikkel de D.W.S. een enthousiast speL De midden linie steunde de voorhoede buitengewoon goed en ook Caldenhove en van Stokken drongen zoo ver mogelijk op. Dijkstra miste een prachtige kans voor open doel, maar niet teleurgesteld kwam de D.W.S.-voorhoe- de terug. Ajax moest zich in de nu volgen de periode tot enkele uitvallen beperken, maar deze waren geenszins van gevaar ont bloot. Na 25 minuten kreeg Bijl een prachtige kans den voorsprong van zijn club te ver- grooten: fraai plaatste Fischer voor doel en zuiver kopte de Ajax-midvoor in, maar Bruist wist het leder, keurig uitvallend, nog tot hoekschop te verwerken. De druk op het doel van Ajax werd toen steeds grooter. De middenlinie der gasten bleef nu voortdurend achter. Na een half uur vond Bertus Caldenhove het genoeg: hij zou het zelf wel even doen. Hij passeerde enkele spelers, naderde het strafschopge bied en gaf den bal aan Burg van Stokken door, die op dat moment buitenspel stond. Scheidsrechter Kotte aarzelde met fluiten en voor dat hy het signaal liet hooren lag de bal al achter Keizer. Onder protest van geheel D.W.S. annuleerde de heer Kotte het doelpunt. Deze tegenslag prikkelde D.W.S. sterk en de meerderheid van deze ploeg werd zoo mogelijk nog grooter. Na een cor ner op het D.W.S.-doel plaatste Dijkstra het leder in eens door naar van Stokken, die naar binnen was gekomen. Even liep de D.W.S.-linksbuiten door, passeerde Blom- vliet en schoot den bal buiten bereik van Keizer in het net (11). Nog tien minuten waren er te spelen en de spanning na den gelijkmaker steeg ten top. Maar het einde kwam met een verdee- 4ing der punten. HILVERSUM—E.D.O. 6—2. Voor de eerste ontmoeting in de promotie competitie tweede klasse van afdeeling I, waarin H.B.S., E.D.O. en Hilversum elkan der een plaatsje in de eerste klasse betwis ten, kwamen Hilversum, en E.D.O. in het veld, waar de Haarlemmers met 20 overwonnen. E.D.O. heeft haar overwinning volkomen verdiend, want zoowel voor de rust toen zy den feilen wind in den rug had als ook in de tweede helft, waren zij de meerdere van de thuisclub. Het eerste succes oogstte E.D.O. na ruim twintig minuten spelen door haar midden voor van Putten. Dezelfde speler vergrootte kort voor de rust andermaal met een kop bal den Haarlemschen voorsprong tot 26. Na de rust was Hilversum aanvankelijk sterker, doch toen haar overwicht niet in doelpunten tot uitdrukking gebracht kon worden, verflauwde het Hilversumsche of fensief en kwam E.D.O. in de gelegenheid tot aanvallen. Er kwam echter geen verandering meer in den stand, zoodat het einde van dezen wedstrijd een 2—0-zege voor EJ5.0. bracht. In elk opzicht superieur.' Om het kampioenschap van Nederland. NEC—Achilles 3—4 DWS—Ajax 1—1 Afdeeling I. Promotie tweede klasse. HilversumEDO 0t Afdeeling II. Eerste klasse. RFC—'t Gooi 0—* Afdeeling III. Promotie tweede klasse. Enschedesche BoysZAC i—1 Promotie tweede klasse. BleyerheideLimburgia 2—1 Afdeeling V. Eerste klasse. LeeuwardenVelocitas 3—1 Afdeeling I. OSV—HFC 4—3 West FrisiaRCH 12 (W. moet degradatiewedstrijden spelen.) De KennemersAlkm. Boys 40 Alcmaria VictrixWFC 30 Promotiecompetitie vierde klasse. AssendelftBKC 11 Vierde klasse A. WieringerwaardTexel 22 Reserve derde klasse A. Alcmaria 2KW 2 30 Reserve derde klasse B. ZFC 4Meervogels 2 20 Purmersteijn 2WFC 4 13 DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de voetbalwedstrijden, welke Zaterdag voor de league zyn ge speeld, luiden als volgt: Eerste afdeeling. ArsenalManchester United 2I Aston VillaBolton Wanderers 13 BlackpoolMiddlesbrough 40 BrentfordBirmingham 01 Derby CountyLeicester City 11 EvertonPreston Northend 00 Grimsby TownLiverpool 21 Huddersfield TownChelsea 31 PortsmouthStoke City 20 SunderlandLeeds United 21 Wolverhampton W.Charlton A. 31 Tweede afdeeling. Blackburn RoversSouthampton 3—0 BradfordSheffield United 03 BuryNewcastle United 11 ChesterfieldLuton Town 12 FulhamCoventry City 10 Manchester CityBumley 20 MillwallTottenham Hotsüur 20 Sheffield W.—Nottingham F. 1—1 Swansea TownPlymouth Argyle 21 Tranmere RoversNorwich City 01 Westham UnitedWestbromwich A. 21 N.E.C.—ACHILLES 3—4. N.E.C. heeft den wedstrijd tegen Achilles, na een 31-voorsprong voor rust bereikt te hebben, op verdiende wijze verloren. De Nijmegenaren begingen de fout te veel na druk te leggen op de verdediging en den aanval te verwaarloozen. Achilles speelde over het algemeen een aantrekkelijker samenspel dan N.E.C. De Nijmegenaren waren onmiddellijk in den aanval en het spel was nog geen vijf minu ten oud, toen bij een gezamenlijken aanval van Lodenstij n, ten Velde en van Hemert, de laatste profiteerde van een missen van van Staveren om nummer 1 te scoren. Vervolgens brak Achilles herhaaldelijk door en moest de N.E.C.-verdediging voort durend op haar hoede zijn. Nachtegaal ver richtte goed werk en soms kroop N.E.C. door het traditioneele oog van de naald. Toch wist N.E.C. de Assensche verdedi ging weer te overrompelen in het tweede kwartier van den strijd, toen van Hemert en Schroth er snel tusschen uitgingen en de bal plotseling bij Lodenstijn belandde, die keihard hoog in het doel schoot, 20. Achilles voelde zich geenszins geslagen en wist zelfs te scoren door Thomassen, welk doelpunt terecht wegens buitenspel werd geannuleerd. Toch was dit slechts uit stel, want onmiddellijk daarop vielen de gasten weer aan en uit een schitterenden voorzet van van Zant schoot Thomassen in eens in, 21. De gasten bleven sterker en men ver wachtte den gelijkmaker, toen N.E.C. haar voorsprong onverwacht vergrootte, toen bij een schermutseling voor het Achillesdoel beide backs heel vreemd deden en Loden stijn een opgelegde kans benutte, 31. Kort hierop was het rusten. Na de rust waren de Nijmegenaren niet meer zoo pittig in hun uitvallen als daar voor. Achilles ontwikkelde nu een prettig en nuttig open aanvalsspel, waarin de vleu gelspelers een nuttig aandeel hadden. N.E. C. toonde een gevaarlijke inzinking, liet zich geheel insluiten, maar doorstond het beleg wel een kwartier lang. De Assenaren scoorden kort na elkaar op schitterende wijze tweemaal, eenmaal door Thomassen en een minuut later door Marring, die een schitterenden voorzet van van Zant inkop te (33). Nu ging de strijd om de winnen de goal, waarbij Achilles door constanter en sneller spel de beste kansen had. Er was nog een kwartier te spelen, toen van Buuren met een onhoudbaar schot Nachtegaal passeerde. Hiermede was de strijd beslist. N.E.C. deed tevergeefs uitval len om althans den gelijkmaker te forcee- ren.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9