!Bacqecüjkt Stand Agenda KiJKENisKOOPELCLOECK Provinciaal Tlietms JhMicaties JCunst £#t Weienschap MacAtêetichten CH. LAT0UR DU PIN FIGEAC, 1934 NOORDSCHARWOUDE WARMENHUIZEN HEILOO ZIJPE BERGEN KOEDIJK OUDKARSPEL EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. DE ZAAK BROERSMA. De arrondissements-rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den aannemer den heer J. Broersma, tegen wien de officier van justitie voor 14 dagen f 30 boete subsidiair 15 dagen hechtenis had geëischt, wegens beleediging van ir. Wenitholt, directeur-generaal van wa terstaat, eh veroordeelde hem tot 10 boete subsidiair 5 dagen hechtenis. Zooals men weet voert de heer Broersma sinds 1924 een strijd om recht tegen den Rijkswaterstaat, omdat zyn firma, door het onthouden van een arbitrale uitspraak, waarop hij, volgens het bestek recht had. een schade was toegebracht van 375.000 Ten einde raad schreef hy in September 1937 een brochure getiteld: „Ik zal hand haven" en richtte hy in de maand Januari 1938 een „Open Brief' tot den raad van ministers, dien hy aan de Eerste en Tweede Kamerleden en aan 67 Nederlandsche dag bladen deed toekomen. Van hoogerhand werd een vervolging wegens beleediging van ir- Wentholt ge last. Aanvankelijk besliste de Alkmaarsche Rechtbank, dat de door den officier uitge brachte dagvaarding behoorde te worden ingetrokken, doch het Hof te Amsterdam verwees de zaak naar openbare zitting. Ter zitting ontkende verdachte, ten aanzien van de brochure den opzet tot be leediging te hebben gehad en verzocht hy ten aanzien van den „open brief" te worden toegelaten tot het leveren van het bewijs, Ook zyn verdedigr, mr. dr. Buiskool bepleitte voor hetgeen in de brochure ten laste werd gelegd vrijspraak en verzocht ten aanzien van den „Open brief" de mo gelijkheid open te laten tot een veroordee ling wegens smaadschrift, om zijn cliënt de gelegenheid te geven het bewijs van zijn beschuldigingen te leveren. In haar vonnis stelde de rechtbank zich op het standpunt, dat de brochure voor ir. Wentholt beleedigend was, verklaarde het daarvoor in de dagvaarding ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en veroordeelde hem wegens eenvoudige be leediging tot 10 boete subsidiair 5 dagen hechtenis. Ten aanzien van het in den „Open brief ten laste gelegde van de rechtbank van oordeel, dat de dagvaarding op dit punt nietig behoorde te worden verklaard. Aangezien de dagvaarding slechts ver meldde, dat de „Open brief" aan den Ministerraad was gezonden, stelde de rechtbank zich op het standpunt, dat dit geenszins medebrengt, dat daardoor hier sprake was van een openbair geschrift en dat dit geschrift, in tegendeel van een openbaar geschrift, slechts bestemd was om den ministerraad tot voorlichting te dienen. Naar wij vernemen gaat de heer Broersma tegen dit vonnis in hooger be roep. zetters graag tusschen hun materiaal vinden. Daarom is vanmorgen de inspecteur van „Dierenbescherming" gewaarschuwd, die dergelijke karweitjes al eens meer bij de hand heeft gehad en ongetwijfeld zijn best zal doen moeder en kinderen een zorgelooze toekomst te verzekeren. Wie in de naaste toekomst een kaasmarkt' poesje wenscht zal zich wanneer de ge meente althans geen bezwaar tegen de af gifte heeft tot den inspecteur van Dieren bescherming, den heer Verwer in de Baan straat kunnen wenden. DE STATENVERKIEZING. Woensdagavond zullen wij, zooals trou wens altijd gebeurde, de resultaten der Statenverkiezing op de bekende wijze be kend maken. Allereerst hebben wy de ge> luidsinstallatie weer te onzer beschikking, zoodat voortdurend berichten zullen worden omgeroepen, en daarnaast zal per bulletin het verkiezingsnieuws worden bekend ge maakt. De „uitzending" zal te plm. 6 uur Woens dagavond beginnen. GESLAAGD. Geslaagd is te Utrecht voor het Anal.-examen (le gedeelte) mej. Brandse te Heiloo. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor gedeelte van het machinistendiploma-B heer J. Stoppels te 't Zand. Chem. J. G. het le de NIEUW LEVEN OP DE KAASMARKT. Er is de laatste, jaren herhaaldelijk ver klaard, dat de kaasmarkt in stand moet blyven, dat er in breeden kring propagan da voor moet worden gemaakt en in het algemeen, dat er nieuw leven op de kaas markt moet komen. En ziedaar, een grijze poes heeft het goede voorbeeld gegeven, zij heeft nieuw leven op de kaasmarkt gebracht al is het dan ook niet het leven, dat men bij de pro paganda voor deze markt voor oogen gehad heeft. Een dikke Alkmaarsche poes heeft eenige dagen rond het kleine Waaggebouwtje ge zworven en eens aan de daar opgeborgen berries geroken. De kaaslucht maakte blijk baar een goeden indruk op het dier dat melk en zuivel als bijzondere lekkernijen heeft leeren kennen en poes bedacht zich dan ook niet lang, maar zocht zich tusschen het marktmateriaal een veilig plekje op een paar oude zakken. Het gevolg laat zich raden. Eèn poes is het Waaggebouwtje binnengewandeld en zes zullen er dezer dagen weer uit vertrek ken. Een der kaaszetters was de eerste die de verblijdende mededeeling kon doen dat de gemeente wanneer men op het stadhuis althans iets voor deze adoptatie gevoelt eigenares is geworden van een moederkat en vijf hulpelooze jongen. Al is een vijfling bij de katten niet zoo zeldzaam als in de menschenwereld, het is toch te begrijpen, dat de kaaszetter by de onverwachte vondst min of meer verwon derd stond te kijken. Zijn medelijdend hart heeft hem eenige malen naar den melkboer laten gaan en moeder-poes is dan ook uiterst tevreden over de tot dusver ondervonden voeding en verzorging. Maar Vrijdag is het kaasmarkt en een kraamvrouw met vijf jongen is nu juist niet een combinatie, die de kaasdragers en kaas- HET MILITAIRE VLIEGVELD. De werkzaamheden van het militair vliegveld te Bergen vorderen flink. De drainage blijkt goed te voldoen en reeds is 50 pet. van bet landingsterrein geëgali seerd en van een grasmat voorzien, die goed aanstaat. Verwacht kan worden, dat het geheele terrein in Augustus gereed zal zijn. Aange zien het land geen groote ongelijkheden ver toont, moet het egaliseeren geheel met hand kracht geschieden. Vandaar dat aan het werk zooveel arbeiders te werk konden worden gesteld. De kleilaag in de zuidoosthoek, die ver wijderd moest worden, is slechts een dunne laag gebleken te zijn. Van ophooging van het terrein is geen sprake. HYPOTHEEKBANK NOORD- HOLLANDSCH GRONDCREDIET N.V. Jaarverslag 1938. Winst 30.722,16 over te boeken naar Reserve voor diverse belangen. Aan het jaarverslag over 1938 ontleenen wij het volgende: De sterke rentedaling zette zich in 1933 onverminderd voort. De 4^ pandbrieven zijn uit de balans verdwenen, terwijl een groot bedrag onzer 4 pandbrieven is om gezet in 3i/2 pandbrieven. De belang ryke kosten aan de pandbrievenconversie verbonden, zijn geheel ten laste van de winst over 1938 afgeschreven. Wij consta teerden verbetering in het nakomen van verplichtingen onzer debiteuren, zoowel wat betreft rentebetalng als aflossing. Een aan merkelijk bedrag werd ontvangen op vroe ger afgeschreven rente. Een executie vond plaats, die een onbeduidend verlies oplever de: van drie hypotheekdebiteuren werden de onderpanden onderhands ingekocht. Het daarbij geleden verlies is gebracht ten laste van de Reserve voor diverse belangen. Het rendement der ingekochte panden is, hoe wel nog niet tenvolle bevredigend, aanmer kelijk beter dan verleden jaar. Nieuwe hypotheken werden in 1938 niet gesloten Ofschoon wij onae reserve voldoende ach ten, meenen wij ook dit jaar nog niet tot dividenduitkeering te moeten overgaan Hierbij is mede overwogen, dat wij ons in een overgangsstadium bevinden, doordat de pandbrievenconversie nog niet geheel is voltooid. De jaarcijfers luiden als volgt: Balans-debetzijde: Aandeelhouders nog te storten f 900.000. Hypotheken 5.567.890,65. Ingekochte onderpanden f 264.615,88. Debi teuren 22.922,52. Onverschenen hypotheek renten 34.063,13. Kassa, postgiro en bank 260.020,11. Belegde Reserve, Belegd on- dersteuningfonds en Belegde Extra Reserve 291.786,25. Inventaris f 1. Zegelvoorraad 108,50. Totaal 7.341.408,04. Creditzijde: Kapitaal 1.000.000. Reserve 135.902,09. Extra-Reserve 120.125,39. On dersteuningsfonds 29.028,46. Reserve Koersverschil op Effecten enz. 7.569,40 Pandbrieven in omloop 5.573.300. Credi teuren 24.895,16. Coupons Pandbrieven 112.922,58. Dividend nog onbetaald 96. Uitgelote en aflosbaar gestelde Pandbrieven 97.804,53 en f 211.00. Reserve voor diverse belangen f 28.764,43. Totaal f 7.341.408,04. Winst- en Verliesrekening over 1938: debetzijde: Interest Pandbrieven f 238.360,58 Onkosten 25.229,92. Uitkeering Provisie aan Agenten 2.019,26. Interest 681,45 Koers- en Kostenrekening 16.197,14. Restau ratie en Verbouwingskosten f 5.250,52. Saldo naar Reserve voor diverse belangen 30.722,16. Totaal 318.461,03. Creditzijde: Int. Hypotheken 282.904,72. Interest Belegde Reserve f 11.922,81. Provi sie 8.537,75. Exploitatie Ingekochte onder panden 7.032,54. Verjaarde Coupons 196. Ontvangen op vroeger afgeschreven Interest Hypotheken f 7.867,21. Totaal 318.461,03. Per 31 Maart 1939 staan uit 3.628.900 3% pandbrieven tegen 1.831.000 4 pandbrieven. Le Roi des Vins Rouges: (mis du Chateau) PELS per kistje van 12 fl. f 24.— per 5 kistjes 12 - 110.— Telefoon 2585. a. i. ALKMAAR. GEBOREN: Wilhelmina C., d. van Cornelis Bloetjes en G. Mekken. Elisabeth G., d. van Bernard Smit en D. M. Verduin. Cornelia L., d. van Hendrik Sneek en K .Kossen. GETROUWD: Pieter Termaat en Adriana B. Schuurman. OVERLEDEN: Johannes van der Veen, wedr. van Renske Blomsma, 67 jaar. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 's av. 8 uur, behalve Zaterdagavond hoofdnummer De moordzaak Holm (detec tive-verhaal); hoofdrollen Walter Steinbeck, Elisabeth Wendt, Ursula Deinert en Harald Paulsen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer La chend door het leven (hum.); hoofdrol Maurice Chevalier. Toegang boven 18 jaar, Woensdagmiddag, half drie, matinee. Woensdag 19 April. 8 uur, de Unie, wedstrijd tusschen Keesje Ruiter, het biljartwonder, en een der beste spelers van Noordholland. 8.15 uur, Harmonie, opvoering voor Covoto van „De onbekende vrouw" door de tooneelgroep Het Masker. Donderdag 20 April. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, lezing over het nieuwe beroep van licht-adviseuse, voor de Vereen, van Huisvrouwen. 8 uur, Harmonie, opvoering operette „Een dag khalif" door koor van Joh. Kuiper. 8 uur, Central, vergadering 8 Oct.-vereen 8 uur, dancing 't Brandpunt, worstelwed strijd SSS (Alkmaar) tegen Achilles (Wor- merveer). 8.15 uur, de Unie, lezing Mieremet over Wichelroede, aardstralen en onze gezond' heid. Zaal Oudejans te Ursem, opvoering van „Oud Heidelberg" door de gem. tooneelver. St. Bavo. R.K. STAATSPARTIJ AFD. BERGEN. De op Zondag 16 April j.1. gehouden stemming tot vaststelling van de defini tieve rangorde op de groslijst voor de verkiezing voor den gemeenteraad heeft bepaald, dat de volgorde van het Advies college gehandhaafd blijft. Deze volgorde is: J. E. Miltenburg, M. C. Dingerdis J. H. W. Schmidt, C. W. Ellis, J. N. Ko ning, J. J. Schouten, C. de Wit, P. Lee ring, N. Feld en J. A. Ranzijn. Succes voor Keesje de Ruyter. Keesje de Ruyter, het biljartwonder uit Waalwijk, heeft Maandagavond in Concor- dia eenige triomfen gevierd. Hij speelde drei partijen, twee van 200 caramboles en één van 100. Hy won ze alle drie, resp. van de heeren C. Langendijk Cz., G. Hop en K. Langendijk Pz. Hij maak te daarbij series van 50, 53 en 91. De tegenspelers behaalden resp. 104, 164 en 49 caramboles. Er was veel belangstelling voor deze demonstratie. Vergadering R.K. Staatspartij. In „De Burg" te Noordscharwoude heeft de heer Jac. Groen Az., lid van de Tweede Kamer en van de Prov. Stalen een propa- ganda-rede gehouden voor den Woensdag a.s. te houden verkiezingen. Spr. schetste de werkzaamheden van de Prov. Staten, die hoewel zij slechts twee maal per jaar een zitting houden, zeer veel doen in het belang van de gemeenschap. Ook de verkiezing van Ged. Staten en van de leden van de Eerste Kamer is een be langrijke taak voor de Prov. Staten. Vervolgens ging spr. nader in op de al gemeente politiek, de aandacht vestigende op de alom toenemende bewapening. Spr. schetste de werkloosheidsvoorziening van de regeering, waarna hij de veranderingen op economisch terreih besprak. De tarief machtigingswet was een middel voor de economische politiek en bedoelt een pogin om matig beschermend op te treden. Deze wet geldt echter maar voor enkele artike len. Met de prijzen loopt het nogal los. Het offertje dat van ons gevraagd wordt, moet worden gebracht in het belang van de werk- loozen. De regeering schiet in de gezinspoli tiek niet te kort. De ouderdomszorg dient verbeterd te worden. Dit is een groot, vraagstuk. Spr. wekte op, de tegenwoordige regeering vertrouwen te schenken. De dicta tuur keurde spr. af. Er moet een politiek met Gods wetten tot basis, worden gevoerd. Spr. wekte op, de R.K. Staatspartij te stem men. Daarna sluiting. Herv. vrouwenclub. De Ned. Herv. vrouwenclub hield Maandagavond haar jaarvergadering. De door de secr.-penningm. uitgebrachte jaarverslagen werden goedgekeurd. De dames Bourvens en Knegt werden gekozen als leden van de kascommissie. Mej. E. van Die en mevr. Tuin werden als bestuursleden herkozen. Als afgevaardigden naar de vergade ring van de federatie der Vrijz. Herv. vrouwenvereenigingen werden benoemd mevr. Muller en mevr. Zeeman. Uitvoering „Varia". Zondagavond gaf de zangvereeniging Varia", onder leiding van haar directeur, den heer Jn. Vlam, een uitvoering in zaal Slikker. Een achttal liederen werden op zeer verdienstelijke wijze gezongen. Ter afwisseling werden een paar tooneel- stukjes gegeven, t.w. Blauw Bloed, klucht in één bedrijf, Villa-bewoners en De Artisten Revue, beiden één-actertjes. Deze tooneel- stukjes zijn heel aardig opgevoerd en voor al het laatste bracht de lachspieren nog weer eens in beweging. Hier zagen we nog weer eens iemand optreden van de oudere garde, in volle creatie en goeden stijl. Van wege het late uur is nummer 12 van het programma achterwege gebleven. Na afloop zorgde de Jagrieband voor keu rige dansmuziek, waardoor een gezellig bal volgde. De S. D. A. P. vergadert. De S. D. A. P. hield gisteravond een vergadering in de Rustende Jager. Het bezoek had grooter kunnen zyn. De voor zitter, de heer P. Greeuw, opende, be sprak den internationalen toestand en gaf daarna het woord aan den lijstaanvoer der, den heer A. de Vries. Deze behandelde de internationale en politieke problemen en beide zijn van groote beteekenis. In ons land heeft men vrijheid van handelen en spreken. In Duitschland kent men dat niet. Hoewel er 99 pet. achter den leider staan spr. wantrouwde dat cijfer knevelt men alles en ook de kerk komt meer en meer in den greep van Hitier en zyn vazallen, die zijn wil trouw opvolgen. In ons land heeft men vrijheid. Mussert plakt zijn bil jetten even goed aan als andere partijen. In Duitschland daar is het droevig ge steld, ook in ander opzicht. Na 1933 dat zijn hun eigen cijfers, zeide spreker zijn de loon^n er met 12 pet. gedaald en de levensbehoeften met 18 pet. gestegen. Er is daar geen werkloosheid, heet het. Zeker, zeide spreker, alle weerbare man nen zijn in dienst van het militairisme en een half millioen vrouwen van boven de 60 jaar werken op het land. Duitschland is arm en als er een wereldoorlog komt, kan het dien niet doorstaan. Moeten we óns daarover verheugen? Allerminst, want na een oorlog wordt een haard ge legd voor een nieuwen oorlog. Spr. wilde dat rondom de ronde tafel de internatio nale geschillen vredelievend worden op gelost. In dit licht bezien is het kapitalistisch regiem te yeroordeelen. Het kapitalisme vraagt naar winst en met het oog daarop moeten de productiemiddelen in handen komen van de gemeenschap. Dat zulks mogelijk is, bewijzen onze prachtige pro vinciale bedrijven. In elk kapitalistisch land is een sterk leger. Het is er noodig, ook in ons kleine land. Doch wanneer we de legers konden afschaffen en dat kan als de internationale geschillen wor den opgelost, zeide spreker dan zou den de kapitalen, thans voor militairisme besteed, de gemeenschap welvaart, voor spoed en brood brengen. Spreker hoopte dat de verkiezing op 19 April in dat licht zal worden bezien. Tot het verdwijnen van het militair isme en kapitalisme zullen we nader komen door te stemmen op de soc.-dem. en een versterking der democratie is een levens belang. De voorzitter sprak nog een dank woord en deed eenige mededeelingen, waarna sluiting volgde. Wielrijder aangereden. Zaterdagavond werd de heer J. Hou- dewind te St.-Maartensbrug, toen hij per rijwiel den Rijksweg wilde oversteken om zijn weg via de brug over het Noordholl. Kanaal te vervolgen, aangereden door een hem achterop rijdende, uit de richting Alkmaar komende auto van den heer D. S. uit Anna-Paulowna. De heer Houdewind brak hierbij op twee plaatsen een arm. Per auto werd hij naar zijn woning vervoerd- Dokter W. v. Slooten van St.-Maartensbrug verleende de eerste geneeskundige hulp. Wij vernamen nog, dat de heer H. zou hebben verzuimd bij het oversteken van den Rijksweg richting aan te geven; dat de auto met een matige snelheid reed en dat de heer H. Maandagmorgen naar een ziekenhuis te Alkmaar werd overgebracht Door de politie wordt een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. HINDERWET. Heden zyn op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd verzoeken met bijlagen van T. KAAGMAN alhier om vergunning tot het oprichten van een automobiel- g- machineherstelinrichting en bergplaats, jn het perceel Molenbuurt nr. 4, en C. DE VRIES alhier om vergunning tot het oprichten van een inrichting tot het blusschen van kalk en het plaatsen vaneen electromotor ter aandrijving van een kalk. molen, in het perceel Zijdam nr. 4. Bezwaren tegen deze oprichtingen kunnen worden ingediend ten Stadhuize, mondeling op DINSDAG 2 Mei a.s., voormiddags te ELF uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwa ren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stuk. ken kennis nemen. Alkmaar, 18 April 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester' A. KOELMA, secretaris. Benoemingen. De heer Th. A. Roelofszen te Purmer- end is benoemd als tijdelijk onderwijzer aan de St. Adelbertusschool. Met ingang van 1 Mei a.s. is in de plaats van mej. Mulder aan de openbare lagere school als kweekeling met akte toegelaten de heer M. W. Petri, alhier. Aan de Meisjesschool der Berger Schoolvereeniging alhier is als leeraar in de biologie benoemd de heer A. W. Mol te Amsterdam. Raadsvergadering. Het ligt in het voornemen van den Burgemeester een openbare raadsverga dering te beleggen op Woensdag 26 April 1939. Er rijdt een autobus. De afdeeling der S. D. A. P. zal even als bij vorige stemmingen een autobus laten rijden. Daar de geheele bevolking hier gebruik van maakt en hier geen anderen mede werking verleenen, zal er een kleine ver goeding worden gevraagd tot eenige dek king der kosten. Bedankt voor het beroep. Ds. Van Mullem te Akersloot heeft het beroep naar de gecombineerde Ned. Herv. gemeenten Oudkaispel en Noord scharwoude niet aangenomen. AANBESTEDING WIERINGERMEER. De directie van de Wieringermeer heeft hedenmorgen aanbesteed het opruimen der aanwezige klinkerbestrating en het aanleg gen van een gewalste verharding van den Nieuwesluizerweg in de Wieringermeer, lang plusminus vijf kilometer, alsmede het maken van een deklaag op een gedeelte van den Schagerweg, lang plusminus 1850 meter, met bijkomende werken. Laagste in- schrijfster de N.V. Moderne Wegenbouw te Heerlen voor 54.373. De gunning is aan gehouden. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebben- den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 19 April tot en met Dinsdag 25 April 1939 de volgende kleuren bons geldig zyn: Margarinebonnen blauwe kleur; Vet. bonnen witte kleur; rundvleeschbonnen groen met roode streep. Alkmaar, 17 April 1939. De directeur' voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL. GEBAKKEN VISCH. Verkrijgbaar voor werkloozen, die in steunregeling of werkverschaffing zijn op. genomen. Bonnen: iederen Donderdag aan het loket Keetkolkschool, 10%11 en 33% uur. Visch: volgende week Vrijdag eveneens aan de Keetkolkschool van 99 3/4 uur. Ten hoogste 3 pond per gezin. Men wordt verzocht op tyd aanwezig te zijn. De directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken te Alkmaar, Ed. v. d. HEUVEL. ALKMAARSCH SYMPHONIEORKEST. Het concert van ons orkest op j.L Vrijdag avond in de zaal van 't Gulden Vlies" begon zeer gemoedelijk. No. 1 van 't programma was de Jubel ouverture van Chr. Bach, die in een helderen toonaard statig begint en in een opgewekt Allegro verder gaat om in een versneld tempo te eindigen. De ouver ture werd gevolgd door een symphonie van Haydn, welks inhoud voor het grootste ge deelte van levensblijheid getuigt. Want al ademen de korte inleidingen het Andante (en dat Andante nog niet eens in zyn ge heel) een anderen geest, Haydn's onbezorgd heid overheerscht ook in deze symphonie. Onder Köhler's leiding speelde het orkest deze nummers zeer goed. Na Haydn's werk trad de solist van dit concert, de hoboïst Jaap Stotijn op met het concert voor hobo en orkest van Jac. Jansen, en de gemoedelijkheid had plaats gemaakt voor andere klanken. Jansen, al heeft hij alle waardeerir.g voor het vele mooie, dat er in de muziek van vroeger tijden te vinden is, schrijft modern, en ziet er niet tegen op, harde, flink dissoneerende klanken op het papier te zetten. Toch doet de inhoud zich niet voor als maakwerk, integendeel, van begin tot einde het werk heeft drie deelen boeit dit stuk. Het klinkt alles spontaan, de componist uit zich op een eerlijke manier. En wie kon hij voor de solopartij beter hebben, dan Stotijn die zyn deel in dit werk uit het hoofd voordroeg? Maar even belangrijk als de soloparty was die van het orkest, welks leden allen zijn toch dilettanten met de uitvoering ervan alle eer hebben ingelegd, dank zy Köhler's nauwgezette voorstudie. Na 't gedane werk Jansen bespeelde de piano werden componist en solist nu eens niet met bloemen gehuldigd, maar met een kaasje. Met Kohier als violist vormden Stotijn en Jansen een trio, dat een Pastorale en een ..Harlequinade", twee moderne werkjes van Eugène Goossens, en twee Fransche volks liedjes, geestig bewerkt door Ethel Smyth. speelde en voornamelijk met laatstgenoemd stukje een uitbundig succes behaalde, t Was een trio, aangenaam van klank, en de drie musici hadden zonder mankeeren contact met elkaar, een homogeen ensemble ontstond daardoor. Met de uitvoering van „Valse triste" van Sibelius, en een Skandinavische Suite in vier deelen van Emil Juel. Frederiksen be vestigde het orkest den zeer goeden indruk, die men reeds by het begin van het con" eert ontvangen had. Dit concert kan men tot een der best geslaagde rekenen door he Alkmaarsch Symphonieorkest gegeven. A- K. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 17 April 1939. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie 10_/ 28, Bieten 1.20—3.80, Gek kool 5.50—7.50 prei 12.60—t l5'6, Roode kool 11.60—12.10, Uien f 2.60— f 4.80 en Wortelen 3.60 per 100 kg; Bloe»- ^nn1 f 2i~f 28 en Kropsla 2.60—/ 8 Vf 100 stuks; Peterselie 4—5, Rabarber 9, Raapstelen 0.80—1.80, Radijs fl-8" 3.50, Selderie 3.50—4.50 per 100 bos. Spinazie per bak (16 pond) 1230 cent en Witlof le s. g—11 en 2e s. 5—/ 7 V* 100 pond. AMSTERDAM, 18 April 1939. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2