PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN Die lastige Tweede Kamer toch! 3 Straffen tegen landverraad Een wetsontwerp tot wijziging van het W, v. S. Maximum 5 jaar. PARLEMENT Zij bezorgde minister van Dijk een échec. Minister Steenberghe evenmin gelukkig. TWEEDE BLAD Ingediend is een wetsontwerp hou dende aanvulling van den eersten titel van het tweede boek van het Wetboek van Strafrecht (misdrijven tegen de Veiligheid van den Staat). De tekst is als volgt: Na artikel 96 van het Wetboek van Straf recht worden ingevoegd twee nieuwe arti kelen: Artikel 96a. „Hij die bij anderen tracht op te wekken of aan te kweeken een gezindheid om, al dan niet bij het intreden van bepaalde omstandigheden, te bevorderen of te aanvaarden, dat het Rijk geheel of gedeeltelijk onder vreem de heerschappij komt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren. Artikel 96b. „Hij die een geschrift of af beelding, waarin getracht wordt bij ande ren op te wekken of aan te kweeken een gezindheid om, al dan niet bij het intreden van bepaalde omstandigheden, te bevorde ren of te aanvaarden, dat het Rijk geheel of gedeeltelijk onder vreemde heerschappij komt, verspreidt, openlijk ten toon stelt of aanslaat, om verspreid, openlijk tentoonge steld of aangeslagen te worden, in voorraad heeft, wordt, indien hij weet of ernstige re den heeft om te vermoeden, dat in het ge schrift of de afbeelding getracht wordt by anderen zoodanige gezindheid op te wekken of aan te kweeken, gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste een jaar of geld boete van ten hoogste driehonderd gulden. Met dezelfde straf wordt gestraft hij die, met gelijke wetenschap of een gelijke reden tot vermoeden, den inhoud van een zoodanig geschrift openlijk ten gehoore brengt. Indien de schuldige een van de misdrij ven omschreven in dit artikel, in zijn beroep begaat en er, tijdens het plegen van het mis drijf, nog geen vijf jaren zijn verloopen, sedert een vroegere veroordeeling van den schuldige wegens een van deze misdrijven onherroepelijk is gewerden, kan hij van de uitoefening van dat beroep worden ontzet". Ter toelichting schrijft de minister van Justitie o.a.: In genoemden eersten titel wordt bij de misdrijven, die men met het algemeene be grip landverraad kan aanduiden, uitgegaan van de figuur, dat de veiligheid of de zelf standigheid van den staat wordt bedreigd door rechtstreeksche samenspanning met personen of lichamen in het buitenland. Er zijn andere methoden denkbaar en in zwang. Ofschoon niet kan worden gezegd, dat deze in Nederland in eenigszins belangrijke mate toepassing vinden, hebben toch de hier bedoelde verschijnselen een dermate erger nisgevend karakter, dat zij, zeker onder de tegenwoordige omstandigheden, niet kun nen worden geduld, niet in de laatste plaats ten einde vertroebeling in de goede verhou ding van Nederland tot buitenlandsche mo gendheden te voorkomen. Naar de regeering vertrouwt, zal de voor gestelde voorziening hiermede in haar alge meene strekking, die overigens voor iederen Nederlander zonder meer duidelijk is, vol doende zijn toegelicht. Wat den gekozen opzet betreft, is bij het voorgestelde artikel 96a uitgegaan van de gedachte, dat dit misdrijf zich in verschil lende vormen zal kunnen voordoen. In de eerste plaats moet wel gedacht worden aan het uiting geven in het openbaar, in woord, geschrift of afbeelding, aan een. gezindheid, als in het artikel omschreven. Zoodanige uiting zal welhaast steeds de strekking heb ben, gelijke gezindheid bij anderen op te wekken of aan te kweeken. KUSTVISSCHERIJ NOG STEEDS NIET LOONEND. Uit Scheveningen wordt gemeld: Reeds eerder is melding gemaakt van de zeer slechte uitkomsten van de kustvisscherij en als oorzaak opgegeven de langdurige koude-periode in het voorjaar. Hierin is tot op gister nog geen verbetering ge komen. Door de aanhoudende schrale en koude noordelijke winden blijft de bodem hard en gesloten. De visch kan zich het noodige voedsel niet verschaffen, met het gevolk dat de schol mager blijft en de vangsten schaars. De achterstand in vergelijking met het vorige jaar wordt dan ook steeds grooter, tot schade en teleurstelling der kustvisschers. De huidige besommingen dekken dan ook lang niet de kosten aan deze visscherij verbonden. CONFLICT BIJ DE WERKVERSCHAFFING TE DIEVER. Grieven wegens de Zondagsregeling. Onder de arbeiders uit de gemeente Em- men, die te werk zijn gesteld bij de centrale rijkswerkverschaffing te Diever, is een con flict uitgebroken, waarbij ruim zestig man betrokken zyn. De oorzaak van dit conflict is gelegen in het feit, dat sedert eenige weken de De- trokken arbeiders uit die gemeente in de omgeving van Diever bij ontginningswerk zaamheden worden te werk gesteld en ge huisvest in een barakkenkamp aldaar. Zij krijgen gelegenheid om eenmaal in de veer tien dagen des Zondags naar huis te gaan. evenals de arbeiders uit de groote steden. Deze maatregel, die hun belet om, hoewel slechts dertig kilometer van huis zijnde, daar den Zondag door te brengen, is van den aanvang af een ernstige grief geweest. Van verschillende kanten en onderscheiden politieke richtingen zijn reeds pogingen ge daan cm de desbetreffende bepaling veran derd te krijgen, tot heden echter zonder resultaat. Een groep der arbeiders deelde nu de vorige week mede, dat zij Zaterdag j.L het kamp zouden verlaten, waarop hun van de zijde der inspectie van de werkverschaffing werd voorgehouden dat dit hun* schcrsing ten gevolge zou hebben. Niettemin hebben eenige arbeiders Zater dag na afloop van het werk het kamp ver laten, waarop de aangekondigde schorsing gistermorgen is ingegaan. De in het kamp gebleven arbeiders hebben thans uit soli dariteit eveneens het werk neergelegd, zoodat bij het conflict ruim zestig arbeiders zijn betrekken. Gisteren heeft een deputatie een onder houd met den directeur van den dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling te Emmen gehad, die nog eens heeft toegezegd, de grief met de hoogere autori teiten te zullen bespreken. Behalve de kwestie van den Zondag heb ben de arbeiders op bepaalde punten grie ven tegen de loonregeling, doch deze zijn in het huidige conflict van ondergeschikt be lang. GEEN ADMINISTRATIEGEBOUW VOOR DEFENSIE TE DEN HAAG. Kamer in haar budgetrecht aan getast. De Tweede Kamer heeft gistermiddag het amendement-Tilanus (c.h.), op het wetsont werp verhooging van de begrooting van het staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen voor 1938 met 42 tegen 35 stemmen aange nomen. Het amendement had tot strekking den bcuw van een administratiegebouw van de artillerie-inrichtingen te 's-Gra- venhage uit te stellen en de begrooting daarom te verlagen met S 375.000. Met den bouw van dit gebouw was reeds een aanvang gemaakt. Het ontwerp werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. CONDUCTEUR VALT TUSSCHEN PERRON EN TREEPLANK. Ongeluk op het station Overveen. Op het station Overveen is gisteravond omstreeks zes uur een 43-jarige treincon ducteur uit Amsterdam gestruikeld, toen hij in den voorlaasten wagen van den naar de hoofdstad vertrekkenden electrischen trein uit Zandvoort wilde stappen, even nadat deze zich in beweging had gezet. De man viel tusschen perron en treeplank en werd door de wielen getroffen. Met een verbrijzelden voet en een ernstige won de aan de hand bleef hij op de rails liggen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp gehaald, waarna het slachtoffer per zie kenauto naar het binnengasthuis te Amsterdam vervoerd werd. FELLE BRAND OP EEN RIJNAAK. Belangrijke materieele schade. Gisteravond is door tot nog toe onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de kajuit en het achteronder van de 530 tons metende rijnaak „Texel", afkomstig uit Rotterdam, schipper O. Smook, welk schip ter reparatie gemeerd was aan. den stei ger van de N, V. cartonnagefabriek Hol land aan de Persoonshaven te Rotterdam. Ongeveer kwart over 11 bemerkten voor bijgangers een sterke brandlucht, terwijl rookwolken over de schutting van de terreinen van de cartonnagefabriek dre ven. De brandweer werd gewaarschuwd, die terstond met groot materieel ter plaatse was. De Rijnaak was ledig en de brandweer kon van den aanvang af de vijf stralen concentreeren op het achterschip. Men heeft echter niet kunnen verhinderen, dat de roef met alle huisraad een prooi der vlammen werd, evenals het achteronder en de roeiboot, die zich aan het dek be vond. Omstreeks half een had men het vuur vrijwel onder de knie. De schipper en diens vrouw waren afwezig. Verzeke ring dekt de schade. (Van onze., parlementairen medewerker). In deze moeilijke tijden is de Tweede Kamer bereid der regeering zooveel moge lijk tegemoet te komen en zal zij niet gauw haar goedkeuring aan door haar nood zakelijk geachte maatregelen onthouden, en zeker niet als deze liggen op het gebied der defensie. Minister van Dij* kan dan ook niet over gebrek aan meegaandheid der volksvertegenwoordiging in het alge meen of van de Tweede Kamer in het bij zonder klagen. Hij heeft vrijwel alles wat hij vroeg gekregen; de Kamer zag de nood zakelijkheid ervan in,' al liet zij haar toestemming vergezeld gaan van talrijke vermaningen om zuinig met de middelen om te springen. Tot nu toe had zij nog geen reden te dien aanzien een waarschuwings- sein op te steken. Maar gistermiddag is het dan toch gebeurd en kreeg minister van Dijk, gedurende een paar jaren het enfant chéri, zijn eerste standje en straf toe. En dat kwam doordat hij een zeer gevoelige plek der volksvertegenwoordiging had ge raakt: haar budgetrecht. Wat was het ge val? De artillerie-inrichtingen aan de Hembrug zullen moeten worden uitge breid; het groote bedrijf zal tevens gereor ganiseerd worden, omdat 't het centrale punt zal worden van de industrieëele ver dedigingsvoorbereiding. Veiligheidseischen maken het noodzakelijk, dat niet alle fabrieksgebouwen aan de Hembrug blij ven; er zal een vrij sterke dislocatie wor den doorgevoerd. De regeering heeft de hoofdadministratie en directie, den buiten dienst en de kostprijsadministratie in den Haag gedacht, waarvoor zij een nieuw ge bouw vjü stichten, met dienstwoningen en een garage (kosten 375.000 gulden); de laboreerwerkplaatsen gaan naar Rijswijk onder Delft, in verband waarmede ver schillende andere voorzieningen zullen moeten worden getroffen, hulpgebouwen, aanleg van schuilplaatsen voor het perso neel; verder zijn er nieuwe machines en installaties noodig voor aanmaak van mu nitie en geschut, waarvoor alleen 700.000 gevraagd werden; voor de zooeven opge somde rest, waarvan we nog enkele din gen, zooals laboratoria, buiten beschou wing hebben gelaten, werd 735.000 ge raamd. Allemaal kapitaalsuitgaven op de begrooting van 't bedrijf. Men ziet het: 't gaat hier om aanzien lijke bedragen. Voor minister van Dijk nu, was het een bedenkelijk ding, dat het verzet juist kwam van partijen die hem het naast staan. De heer Tilanus (c.h.), oud-officier bovendien, nam den kop! 't Ging hem alleen om de uitgaven voor het in den Haag geprojecteerde admi nistratiegebouw, van welks oprichting hij de urgentie niet kon inzien, omdat de diverse daarin onder te brengen afdeelin- gen al in huurhuizen in de residentie op verschillende plaatsen derhalve ge- disloqueerd, precies zooals de minister het wenscht! zijn ondergebracht en sedert September van het vorige jaar fungeeren. Waarom daarvoor nu een nieuw gebouw te zetten in het centrum van de stad (op het Lyceumplein, het terrein van de voor malige Oranje-kazerne, die daar is afge brand) op grond die 50 per vierkante meter kost, terwijl de P.T.T. aan den rand van de stad voor zijn nieuwe gebouw grond heeft gekocht voor de helft van dien prijs ongeveer. Dat was het eene bezwaar. Het andere lag den chr.-hist. afgevaardigd nog veel zwaarder op het gemoed. Hij was eens bij dat Lyceumplein gaan kijken en had toen gezien, dat er druk werd gebouwd. Op de vraag, wat daar groeide, had hij ten ant woord gekregen: daar komen Je artille rie-inrichtingen! Al aan het bouwen dus vóórdat de Staten-Generaal er een cent voor hadden toegestaan! Als het nu zuiver militaire uitgaven waren geweest en er had op korten termijn een voorziening moeten zijn getroffen, een en ander ten nauwste verband houdende met 's lands veiligheid, dan zou deze oud-militair de laatste zyn geweest om den minister er over hard te vallen, als de post eerst later in de Kamer kwam. Maar hier lag het ge val anders. Verscheidene leden maakten op dezelfde gronden bezwaren tegen het Joor den heer Tildnus bestreden onderdeel en gaven bij voorbaat al te kennen, dat zij met het door hem ingediende amendement o -i de sup- pletoire begrooting van de artillerie-in richtingen met 375.000 te verminderen, zouden medegaan. Zoo deden de heeren Joekes (v.d.), Wendelaar (lib.) enWijnkoop (comm.) De heer Duymaer van Twist (a.r.) keurde het gevoerde beleid even eens af, maar wenschte door zijn stem aan het amendement te onthouden te demon- streeren, dat hij minister van Dijk bleef vertrouwen. De heer van Poll (r.k.), die aanvankelijk namens zijn fractie eveneens zeer afkeurende woorden had gesproken en de wenschelykheid had geopperd de beslissing nog een paar dagen aan te hou den, teneinde de Kamer de gelegenheid te geven zich nader te beraden, draaide ten slotte bij en stemde met het grootste deel van zijn fractie tegen. Slechts de heer de Marchant et d'Ansembourg (n.s.b.) steun de den minister en gaf hem gelijk dat hij het parlement niet had geraadpleegd; de n.s.b., die het parlement wil afschaffen, kan den minister in deze geen verwijt maken! Een toejuiching uit dien hoek van wat de Kamer als een zonde van den minister tegen >nze constitutioneele geb-uiken be schouwde viel natuurlijk weinig in den smaak, gelijk de heeren Wendelaar en Wijnkoop dadelijk lieten merken! De minister aan 't woord. Minister van Dijk beriep zich op den haast waarmede een beslissing ia het be lang van een zich snel ontwikkelend groot bedrijf moest worden genomen en op tegenwerkende omstandigheden, onder zoekingen, welke nog moesten worden ge daan voordat een ontwerp kon worden in gediend; inmiddels was de Kamer op reces, dus zou het toch niet spoedig aan de orde hebben kunnen komen. Wat den grondprijs aangaat, zeide dr. van Dijk, dat verschillende instanties doende waren ge weest, om goedkooperen grond in het cen trum van den Haag te krijgen, hetgeen niet was gelukt. Men moest het ontwerp in zeer nauw verband met de industrieele ver dedigingsvoorbereiding zien en ook in aanmerking nemen, dat het staatsbedrijf, evenals de staatsmijnen een min of meer autonoom bedrijf is. Hij had dan ook niet zelf de opdracht tot den bouw gegeven, alhoewel hij de verantwooiöelijkheid daarvoor volkomen aanvaardde: de op drachtgevers waren net militairen (aan wie sommigen gebruikmaken van de ge legenheid :n de schoenen hadden gescho ven) maar burgers geweest! Vóór de stemming over het amende ment, waarvar, hij de aanneming ontried, vroeg hij de Kamer nog te bedenken wat er nu gebeuren moest, als het amendement werd aangenomen. Den bouw stopzetten en den boel weer afbreken? Het zou best kunnen gebeuren, dat hij binnenkort met eenzelfde aanvrage 'kwam, die nog wel wat hooger zou kunnen uitvallen, want dat afbr; ken kost ook geld. Van het contract met de gemeente kan de regeering af, want dat was gesloten onder voorbehoud van goedkeuring door de Staten-Generaal. Het amendement werd met 42 tegen 35 stemmen aangenomen. Tegen stemden de meeste katholieken, de anti-rev., de n.s.b., en de heer Rutgers van Rozenburg (c.h.); zeven katholieken stemden vóór. Wat er van het ontwerp was overgebleven, werd z. h. s. goedgekeurd. Het was eenigszins opvallend dat geen sociaal-democraat het woord heeft gevoerd; hoe hun opinie was bleek echter duidelijk bij de stemming over het amendement; allen stemden vóór. Het pufaanvoerverbod. De kamer was minister Steenberghe ook niet welgezind gistermiddag. Zelfs het feit, dat hij verjaarde kon daaraan niets vernaderen. Terwijl de minister zat te luisteren hoe zijn collega van defensie gecritiseerd werd, kwamen vele leden hem al de hand drukken, zoo dat hij wel begrepen zal hebben, dat zyn persoon met een of ander wetsontwerp niets uitstaande heeft. Wat trouwens maar goed is en ook algemeen aanvaard wordt; geen minister zou anders meer een leven hebben! In dit geval ging het om het wetsont werp tot goedkeuring van het op 23 Maart 1937 te Londen gesloten verdrag inzake het vaststellen van een maaswijdte van vischnetten en van minimummaten op sommige vischsoorten. De strekking ervan is, een einde te maken aan de overbevisschin^ van de Noordzee, hetgeen de uitvaardiging van een verbod van aanvoer van ondermaat- sche visch (de z.g. puf) tengevolge zal hebben. En nu wordt er een aardig quantum puf door onze trawlers en de kustvisschers mede opgehaald. Deze ondermaatsche visch kan uitstekend dienst doen als een- denvoer en als grondstof voor vischmeel- fabrieken en heeft als zoodanig nog wel eenige handelswaarde. Zooals de heer Duymaer van Twist (a.r.) vertelde, wordt er aan puf per jaar door Hollandsche vis- schers voor 300.000 opgehaald, waaruit hij, gezien de verhoudingen, kon conclu- deeren, dat qus voor 3.000.000 jaarlijks aan volwaardige visch voor de visschers verloren gaat, door de vernietiging van de jonge visch. Deze afgevaardigde was een warm voorstander van het wetsontwerp, waarvan z.i. de visscherij en de visschers slechts beter konden worden, al zou den zich in de overgangsjaren wel eenige moeilijkheden voor de bovengenoemde ca tegorieën van personen in de visscherij, in de visclimeelbranche en he* eendenhou- dersbedrijf voordoen, maar die worden dan ook door den minister onder het oog gezien. Dat de belanghebbenden daaraan iets zullen hebben, daarvan was de rest van de Kamer niet overtuigd. Zij betwijfelden of de voordeelen van dit verdrag wel zouden opwegen tegen de nadeelen, welke alleen nog maar speculatief worden ondervan gen. Of een pufaanvoerverbod wel nuttig effect sorteert als de ervaring leert, dat weder in zee geworpen puf toch vrijwel allemaal doodgaat? De deskundigen van den minister zeggen van ja en weer andere deskundigen ontkennen het. En daarom wilde men daarnaar eerst nog een onder zoek zien ingesteld, evenals naar een voe der in plaats van de puf, dat de eenden houders aan hun pluimvee kunnen geven zonder dat de productiekosten voor hen belangrijk hooger worden. De minister heeft al een onderzoek laten instellen en beweert, dat er andere stoffen zijn die de puf kunnen vervangen, maar de Kamer wil nu wel eens weten, wat voor stoffen dat zijn en hoe nu de vork precies in den steel zit. En zoo hebben we tot half zes (me dunkt: de minister moet naar een koelen of hartigen dronk in den huiselijken kring hebben zitten springen!) een lange spre- kersrij gehad, die allemaal hetzelfde zei den en op aanhouding van het ontwerp aandrongen. Zoo deden de heeren Rutgers van Rozenburg (c.h.), Kievit (s.d.), Ruy- ter (r.k.), mevr. MackayKatz (c.h.), Stumpel (r.k.), Posthuma (c.d.u.), Schilt- huis (v.d.), Wijnkoop (comm.) en Mes (r.k.), welke laatste veel voor het prin cipe van het ontwerp gevoelde, maar ook erg veel waarde eraan hechtte als het ver drag door Duitschland onderteekend zou worden, waaromtrent men echter geen zekerheid had; een opvatting welke door ei.kele andere leden eveneens werd ver kondigd. Vandaag is er vermoedelijk al een voor stel tot aanhouding geweest, want het leek er gisteren heel veel op dat het daar op zou uitdraaien. BOERDERIJ AFGEBRAND TE WAALWIJK. Gisteravond is te Waalwijk een boerderij, eigendom van de maatschappij „Welstand" te Breda en bewoond door den landbou wer J. Pelt, geheel door brand vernield. Het vee was juist eenige dagen geleden naar de weide gebracht: Een paard en twee kalve ren, die nog in de schuur stonden, konden gered worden. De brand schijnt te zijn ont staan door een defect aan den schoorsteen. Verzekering dekt de schade. 248. „Gevangen", -veronderstelt Pam. Hij besluit eerst maar eens rond te gaan kijken. „Het lijkt my hier erg vreemd", denkt hij. 249. Hij is bij een soort stoel gekomen en kijkt nog even rond. Plotseling voelt hij zich stevig vastgegrepen en in de stoel getrokken. „Dat is niet erg beleefd", zegt Pam hardop. „Ook zonder geweld had ik wel plaats genomen". AUTO BIJ HET REMMEN GEKANTELD. Inzittende geneesheer gewond. Gistermiddag is op den Dommer van Pol- dersveldtweg te Nijmegen een auto-onge luk gebeurd, waarbij de Nijmeegsche ge neesheer dr. R. Bahlmann ernstig werd ge wond. Dokter B. moest plotseling remmen voor een personenauto, welke met groote vaart van rechts uit de Zandstraat kwam. Door het te krachtig remmen kantelde de wagen van den geneesheer. Onmiddellijk schoten twee officieren van gezondheid van het In dische leger uit de nabijgelegen Prins Hendrikkazerne te hulp. Zij wisten den arts, die in zijn auto beklemd zat, te bevrij den. Hij bleek een verwonding aan het hoofd en inwendige kneuzingen te hebben gekregen. Met een ziekenauto werd het slachtoffer naar het Canisiusziekenhuis te Nijmegen overgebracht. De toestand van dokter Bahlmann was gisteravond bevredi gend. VRACHTAUTO TEGEN BOOM GEREDEN. De chauffeur was in slaap gevallen. In den afgeloopen nacht omstreeks één uur is op den rijksweg Grave's Herto genbosch onder de gemeente Schayk, een vrachtauto, welke uit de richting Den Bosch kwam, in volle vaart tegen een boom gebotst. Het ongeluk is ontstaan, doordat de chauffeur in slaap was gevallen. Hij werd uit de cabine geslingerd, evenals de naast hem zittende passagier. Omwonenden waarschuwden direct de marechaussee en dokter Stolz uit Oss. Het bleek, dat de chauffeur, die woonachtig is in Velp (N.-Br.) ernstig was gewond. Hij heeft o. m. een hersenschudding gekregen. In zeer ernstigen toestand is hij naar het ziekenhuis te Oss vervoerd. De tweede inzittende kreeg lichte verwondingen. Na ter plaatse verbonden te zijn, kon hij naar zijn woning terugkeeren. De auto is geheel vernield. WIELRIJDER DOOR MOTORRIJDER AANGEREDEN. De wielrijder L. uit Dongen, is gisteren te Waspik door een motorrijder aangereden. L. kwam uit een zijstraat op den hoofdweg. Het uitzicht ter plaatse werd belemmerd, doordat op den hoek van de straat een ver huiswagen stond. L. liep een hersenschud ding op en is in levensgevaarlijken toestand r.aar het ziekenhuis te Raamsdonksveer vervoerd. PRINS BERNHARD NAAR HET BUITENLAND. Men meldt ons van officieele zijde, dat prins Bernhard gister voor korten tijd voor particuliere aangelegenheden naar het buitenland is vertrokken. Na eenige dagen in Noord-Italië te hebben doorgebracht reist Z. K. H. naar Recken- walde voor een kort bezoek aan zijne moeder H. D. H. prinses Armgard. AMENDEMENTEN DISTRIBUTIE- WET 1939. De heer Donker (s.d.) heeft op het ont- werp-distributiewet 1939 een amendement voorgesteld om te bepalen, dat in gemeen ten, waar meer dan twee wethouders zijn, de taak, in deze wet opgedragen aan den burgemeester, wordt uitgeoefend door bur gemeester en wethouders.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7