Ei I ROOK TRJUMPH Victoria-Water Aqwda DE BESTE 1 CENT SIGARET De ooievaar. NIEUWE NIEDORP HARENKARSPEL HEILOO 't ZAND EERSTE BLAD Of n |i Stad. en Oi| Alkmaar, Vrijdag. HET WERK IN KOLHORN ZAL HERVAT WORDEN. Medegedeeld wordt, dat door de arbei ders, betrokken in het conflict te Kolhorn, Maandag a.s. het werk zal worden hervat. De inspecteur der rijkswerkverschaffing heeft toegezegd Dinsdag op het werk te zullen komen om dit geval te bespreken. Bergen in blijde verwachting. Bergen is een seizoenplaats en er komen er velen uit het Zuiden naar dit bekoor lijke vacantie-oord die daar alle tijdelijke gasten met enthousiasten worden ont vangen. Maar op één gast die uit het Zuiden moest verschijnen, heef Bergen reeds en kele jaren tevergeefs gewacht. Het heele dorp heeft reikhalzend naar zijn komst uitgekeken en alles was in ge reedheid om den hoogen gast een waar- digen ontvangst te bereiden. Inderdaad een hooge gast. Zoo hoog, dat zijn verblijfplaats voor ge wone Bergensche stervelingen onbereik baar is. Dagen lang zyn gemeentewerklie den met lange ladders bezig geweest een wagenwiel op een hoogen paal te bevesti gen en door de spaken allerlei takken te vlechten om daar in de blauwe lucht een reusachtig nest te maken, dat bestemd was om één maar nog liever twee ooievaars te ontvangen. En toen het nest gereed was hebben alle Bergenaren dagenlang omhoog gestaard en alle bewoners om en bij den hertenkamp hebben na het opstaan vol verwachting naar buiten gekeken in de hoop, dat er eindelijk eens een langpootige pensiongast zou verschijnen. Want Bergen en de ooievaars waren vroeger onafscheidelijk en men kon zich de ruïne niet zonder deze legendarische vo gels denken. Maar hoog schoten de om ringende boomen op. De ooievaars hadden geen uitzicht meer, hun vlucht werd be lemmerd en er kwam een tijd, dat zij zich een andere verblijfplaats hadden gekozen. Toen hebben B. en W. met den deskun dige, den heer d'Ancona geconfereerd en het resultaat was het hemelhooge nest in den hertenkamp, dat nu al een paar jaar als een allerduidelijkste invitatie boven het geboomte uitsteekt. Ooievaar, kom terug, alles is vergeven en vergeten. Helaas, er was een nest, maar de ooievaar liet op zich wachten. Totdat een paar weken geleden een twee tal van die langsnavels, die blijkbaar een verkenningstocht maakten, in de buurt van Bergen gesignaleerd werd. Daar was men ook vol verwachting. Meer dan ooit richtten aller oogen zich op het gratis beschikbare ooievaars-huis en vanmorgen Vanmorgen heeft een dame, die bij het kamp woont waar de hertjes door het gras draven en hun zwarte snuiten tegen de af rastering drukken plotseling een triomf kreet laten hooren. Er zat een ooievaar op het nest, een heusche, werkelijke, levende ooievaar, die de verblijfplaats van alle kanten nauw keurig geinspecteerd heeft. Wij hebben onmiddellijk een seintje ge kregen en de burgemeester van Bergen is zich persoonlijk van de aankomst van den hoogen gast gaan overtuigen. Nu leeft men daar in de hoop, dat de ooievaar voldaan over Bergen en de Ber genaren naar zijn echtgenoote zal terug- keeren en haar de blijde boodschap zal brengen, dat hij het nest gehuurd heeft en dat het jonge gezin het zonder eenige ri sico kan betrekken. En heel Bergen verwacht dat wanneer het jonge ouderpaar hier zijn intrek zal hebben genomen, de legendarische ooievaar bij de distributie van baby's zijn eigen ge zin een extra goede buurt zal geven. OPENING OPENLUCHTZWEMBAD. Morgen opent Pesie's natuurbad aan den Bergerweg. Voor zwemmen in de openlucht achten wij die rijkelijk vroeg, doch de heer Pesie, die maanden heeft gewerkt om deze keurige inrichting weer up to date te ma ken, brandt van verlangen om de liefheb bers van de zwemsport te toonen, dat hij alles doet om zijn inrichting aan de hoogste eischen te voldoen. Toen wij hedenmorgen ons hiervan kwa men overtuigen, troffen wij den heer Pesie en. zijn zoon in volle actie. De zon over- scheen de inrichting, de grasvlakte was keu rig gerold, het bronwater stroomde over de voorverwarmer in het basin, de beplanting bekoorde door het uitkomende teere groen, terwijl de gebouwen in frissche zomerkleu- ren den feestelijken indruk verhoogden. Nieuwe zitjes zijn gemaakt, terwijl voor de jeugd de speel- en gymnastiekwerktui- gen zijn aangevuld. De heer Pesie was optimist, verzekerde ons, dat het weer zou meewerken en dat daarom zijn inrichting Zondag reeds van zomervreugde zou getuigen. Wij heipen hem dit wenschen. EERSTELINGEN. De eerste aardbeien werden heden aan de Alkmaarsche Exportveiling aangevoerd door de heeren P. v. Leyen te Alkmaar, P. A. Koppes te Heiloo en P. Henneman en D. v. Vende te Schoor L Aanvoerder van de eerste druiven was de heer J. D. Kloosterboer te St, Pancras, DIERENBESCHERMING. Het hondje dat voor eenige dagen op den Achterweg werd aangereden is niet door den eigenaar afgehaald. Het is thans ter beschikking voor liefhebbers. Het sig nalement: bruin, reu, 1 jaar oud, klein (lief karakter). Ter beschikking staat een lichte sypersche poes, één jaar oud; en een 1-jarige witte poes met vier witte jonge (pas geboren). Beide zijn door de eigenaars achtergela ten. Liefhebbers kunnen zich vervoegen bi. den heer C. Verwer, inspecteur dierenbe scherming, Baanstraat, Alkmaar. Al deze dieren zijn in zeer goede condi tiën en moeten worden gedood als er geen liefhebbers komen. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Het comité van uitvoering van de Zater dag a.s. te houden collecte van de gezamen lijke reclasseerings-instellingen verzoekt ons op deze collecte de aandacht onzer lezers te willen vestigen. Nadere bijzonderheden over het reclas seeringswerk zijn te vinden in de dezer dagen huis aan huis bezorgde reclassee- ringskrant. BELASTING OP MOTORRIJTUIGEN. De inspecteur der Dir. Bel. verzoekt ons opname van het volgende: Door de wijziging in de gemeentelijke verordening van Alkmaar tot verandering van belastingbedragen voor den grondslag motorrijtuigen door andere dan de wette lijke bedragen, is de belasting voor dezen grondslag ingaande met het belastingjaar 1939 verhoogd voor motorrijtuigen waarvan de waarde minder dan 400 bedraagt en is de belasting voor deze motorrijtuigen ge bracht op 12 in hoofdsom. Houders van motorrijtuigen waarvan de waarde op minder dan 400 is aangegeven zullen dan bij het nazien van hun aanslag biljet personeele belasting met deze ver hooging van belasting voor den gondslag motorrijtuigen rekening moeten houden. OPBRENGST CHINEESCHE AVOND. De nette opbrengst van de op 13 April alhier gehouden Chineesche avond voor hulpverleening aan de burgerbevolking van China bedraagt 213.16. HET POSTWEZEN IN HEILOO. Een stadgenoote schrijft ons: Het postwezen in Alkmaar wordt be schreven nu eens over datzelfde in Heiloo: De veldwachter was brievengaarder (wat was hij niet?) Bij 't hekje van zijn huis stond een houten paal met een bakje, zoo iets als een naaikistje. Dat was de bus. Er werd weinig geschreven en meestal legde men den brief met het bedrag voor den postzegel op de tafel in de huiskamer, die tevens kantoor was. Achter den stoel van den brievengaarder was een hoekje. Daar lagen alle benoodigdheden. De diligence van Haarlem naar Alkmaar gaf de post af. De veldwachter bracht alles rond, later kwam er een man voor. Intusschen werd de spoorlijn tot Alkmaar doorgetrokken, de diligence-dienst hield op en toen moest de post uit Alkmaar gehaald worden. Alles te voet natuurlijk. De couran ten kreeg men een dag later en aan een halte te Heiloo werd zelfs niet gedacht. Een van de toestanden uit vroegere da gen. Er waren er zoo nog wel veel meer. En toch.... UITSLAG AANBESTEDING. De directie van de Wieringermeer te Alk maar heeft Donderdagochtend te elf uur in het gebouw De Unie te Alkmaar aanbesteed het bestek no. 82, zijnde: het bouwen van 39 boerderijen in vijf perceelen van 6, 10, 10, 9 en 4 stuks of combinaties van deze per ceelen. Ingekomen waren 113 inschrijvingen, waarvan een zeer groot aantal ongeldig, om dat bij de meesten dezer inschrijvingen voorwaarden waren gesteld, zulks in ver band met den huidigen internationalen toe stand. Geldige inschrijvingen zijn de volgende: Gebr. Frankema te Lemmer, perc. 5, 81813; S. v. d. Wal te Lemmer, perc. 5, 80450; P. Lolkema te Berlikum, perc. 1, 129000 en perc. 5, 84000; K. H. Koop- mans te Oosterzee, perc. 5, 79400; P. Schram te Berlicum, perc. 1, 124000; G. de Jong te Lemmer, perc. 5, 82000; S. Schuit maker te Lemmer, perc. 1, 129400 en perc. 5 79900; Lammers en Kok, perc. 2, 168500; P. Doorn te Sint Maartensbrug, perc. 1, 122200; T. en J. de Boer te Grijpskerk, perc. 1, 143890 en perc. 5 98400; S. Woud stra te Arnhem, perc. 3, 173400 en perc. 4 164700, beide perceelen samen f 336500; O. de Vries te Kortezwaag, perc. 4, 188515 en perc. 5 89800; E. Bos te Uithuizen, perc. 5, 84300; R. v. d. Meer te Koten, perc. 1, 135000 en perc. 5 f 92000; R. Veenstra te Bolsward, perc. 1, f 132100; J. Baron te Drachten, perc. 4., 189800; M. Duinmeyer te Alkmaar, perc. 5, 88980; Gebr. Mijrink te Stadskanaal, perc. 1, 1 102973; L. Luis te Asseltermond, perc. 1, f 103000; T. F. Grakist, perc. 1, 104200; J. Bolt te Stads kanaal, perc. 1, 104000; H. Paas te Nieuw- fcuinen, perc, 1, 99850; S. Benes te Stads kanaal, perc. 1, f 99890; G. Scholten te Weerdingen, perc. 1, f 99600; W. Geveke te Leeuwarden, perc. 3, 184900; J. Wittebrood te Beemster, perc. 5, 81800; R. Brinks te Erica, perc. 1, 99680; H. Huizing en B. Tui nier te Odoorn, perc. 1, f 98988; J. H. de Groot te Hoogkerk, perc. 1, f 106860; H. Bar- BEVORDERT UW GEZONDHEID. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Ma- rie Antoinette (hist.-rom.); hoofdrollen Nor- ma Shearer, Tyrone Power, John Barry- more, Robert Morley e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, uitgezonderd Zaterdag, 's av. 8 uur, hoofd nummer Yoshiwara (rom.-sens.); hoofdrol len Pierre Richard Willm, Michiko Tanaka, Sessue Hayakawa. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 7 Mei. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Het Chineesche Landhuis" door Het Ned. Too- neel. Openlucht-dancing Duinvermaak te Ber gen. ten en Zoon te Amersfoort, perc. 3. 174750; J. Faus te Nieuwe Niedorp, perc. 5, 77777; J. de Jonk te Haarlem, perc. 1, 128000 en perc. 5 82888; P. J. Pennings, St. Michel- gestel, perc. 3, 181200; H. Arends te Dron rijp, perc. 3, 185400; H. v. Dijken te Amers foort, perc. 3, 176200; A. A. v. Weelde te Nieuwerkerk a. d. IJsel, perc. 1, 109800 en perc. 5 86500. Niet minder dan 75 insehrij vingen waren ongeldig. DE BLOEIENDE BEEMSTER. In de Beemster die thans in bloei staat heeft de V. A. R. A. gister een vraag gesprek met den burgemeester van Mid den-Beemster, den heer Kikkert gehouden. Velen hebben medegewerkt om dit vraaggesprek tot een karakteristiek geheel te maken. Medegewerkt werd door ,,'t Maartje" uit den Beemster, die natuurlijk in het West-Friesch heeft gesproken en door de leeraren Hemmer en Köhne, van wie eerstgenoemde sprak over Vondels lofdicht op den Beemster en laatstgenoem de over een legendarisch persoon „Slappe Thijs". Een koortje zong onder leiding van mevrouw Kikkert met piano-begelei ding van mej. Annie Kostelijk. Als slot is mevrouw Kikkert nog a}f soliste opgetre den. Deze zeer geslaagde reportage zal mor genmiddag om 3 uur door de V. A. R. A. worden uitgezonden. JjtQe&cmdeH Stukke»t DE VOLKSTUINTJES. Mijnheer de Redacteur. Eenige dagen geleden kwam in uw blad een bericht voor over den ongewenschten toestand van de volkstuintjes. U vestigde er toen zeer terecht de aandacht op dat er toezicht moest zijn, opdat de menschen die daar nog hun planten en goederen hebben niet de dupe worden, o.a. door het weg' halen van hun planten en gereedschappen door onbevoegden. Uw bericht, hoe goed bedoeld, heeft blijkbaar een tegenovergestelde uitwerking gehad, daar nu niet alleen de vaste planten en gereedschappen van tuinders worden weggehaald, doch zelfs de heggen en an dere artikelen, welke eigendom zijn van de gemeente. Zelfs is mij bekend dat een inwoner van Oudorp, die niets met de tuintjes te maken heeft, zich niet ontziet om wagenvrachten heggestruiken die de afscheiding vormen tusschen de tuintjes, weg te halen en ze gebruikt om zijn erf in Oudorp af te bakenen. De wethouder, wien dit aangaat, heeft indertijd meegedeeld, dat de tuinders op eigen risico door konden tuinen, d.w.z. dat zij, als de grond verkocht is of bouwrijp wordt gemaakt, weg moesten zijn, anders gingen natuurlijk hun gewassen er aan. Nu is mij meegedeeld dat er door de gemeente toestemming is gegeven om de heggen weg te halen. Als dit juist is dan is de medewerking aan deze groep men schen, die door het plotseling opzeggen van de huur een financieelen strop hebben door het bemesten en bezaaien van hun tuintje, niet bijster groot. Hedenmorgen las ik op een bord, dat een tuinder op zijn heg geplaatst had het volgende: „S.v.p. de heg laten staan." De man is zeker bang dat als zijn af scheiding ook weggehaald wordt, ook het door hem geteelde wordt gestolen. Indien echter, naar ik verwacht, geen toestemming door het gemeentebestuur is verleend om die heggen weg te halen zou ik willen adviseeren: laten de menschen die hegstruiken en andere ontvreemde goederen terugbrengen of maak anders procesverbaal op wegens diefstal. Met dank voor de plaatsing. VOLKSTUINDER. (De Volkstuinders hebben o. i. alle reden om zich te beklagen. De huur van hun grond is hen plotseling opgezegd op een oogenblik, dat zij reeds door spitten, be mesten en zaaien heel wat arbeid, tijd en geld geofferd hadden aan den grond, die hun niets meer zou opleveren. Met veel moeite hebben zij de toezegging gekregen, dat zij zoo lang mogelijk nog van den grond gebruik konden maken, maar de zekerheid, dat alles wat hier ge teeld werd binnen weinige maanden in be slag zal worden genomen, heeft begrijpe lijkerwijze de lust om hier nog wat tot stand te brengen tot een minimum gere duceerd. En nu, nog vóór de gemeente den grond tot zich trekt, blijkt het hek niet alleen in figuurlijken, maar ook in werkelyken zin reeds van den dam. Blijkbaar heeft ieder die daar profijt in ziet, het recht hier weg te halen wat hem goed dunkt. Paaltjes zijn spoorloos ver dwenen, de heg, die als afrastering diende, is aangetroffen bij een huis welks eigenaar niets met de tuintjes heeft te maken bloemen en jonge groente zijn door onbe kenden voor goeden buit verklaard. Inzender van het bovenstaande deelde ons mede, dat hij vanmorgen vroeg naar zijn tuintje gegaan was om zijn pioen rozen te redden, maar het bleek niet meer noodig. Zij waren reeds door een onbekende ge red. Wat de volkstuintjes betreft kent men geen verschil meer tusschen het mijn en het dijn en wij zijn het met inzender vol komen eens, dat aan dergelijke wantoestan den zoo spoedig mogelijk een einde moet worden gemaakt. Red. Alkm. Crt.) Gemeenteraadsverkiezing. Naar wij vernemen zal van vrijzinnige zijde voor de aanstaande gemeenteraads verkiezing een lijst worden ingediend met de volgende candidaten: 1. Jb. Kooy Cz., 2 Jn. Zijp, 3. Jn. Pijper, 4. N. Stammes, 5. C Nieuwboer, 6. Jb. Wetsteen, 7. B. Persijn. GEKNOEI BIJ DE KAASFABRICAGE. Wij hebben dezer dagen een ingezonden stuk uit het Handelsblad overgenomen, dat daarin was geschreven door den heer Veldstra, bestuurslid van het Kaas- en Botercontrölestation „Noordholland" en waarin deze zich tegen den heer Nobel keerde, die openlijk zijn afkeuring had uit gesproken over de slechte kwaliteit van de kaas, welke uit gepasteuriseerde melk wordt gemaakt. De heer Veldstra heeft thans ook zijn ar tikel aan de Telegraaf gezonden en deze heeft den heer Nobel gelegenheid gegeven, dit van een onderschrift te voorzien. Wat de heer Nobel op het stuk van den heer Veldstra heeft aan te merken, laten wij hieronder volgen: Met veel genoegen las ik dat de heer Veld stra mijn beschouwingen over het verbod voor het pasteuriseeren van de kaasmeik krachtig steunt; volgens Noordhollandsche opvattingen heb ik dat dus wel goed ge zegd, gelukkig! Ik hoop, dat ook buiten Noordholland vele voorstanders van een pasteurisatieverbod van de kaasmeik deze actie zullen steunen. Uit Utrecht en Zuidholland zullen dat er velen zijn en ook in het gebied van het Kaascontrölestation Friesland zullen er on getwijfeld ook zijn, die het verkeerde van het kaasmeik pasteuriseeren zeer goed in zien. Laat ons voor dat doel samenwerken. Verder heb ik het bij den heer Veldstra erg bedorven. Ik moet daarom direct beginnen met te verklaren, dat ik er prijs op stel, dat aan mijn beschouwingen geen verkeerde uitleg wordt gegeven, want ik heb speciaal- ge wezen op de handelingen van die fabrieken, die op meer dan de helft der contróledagen, 26 per jaar, dus meer dan 13 keer, niet vol deden aan de gestelde voorwaarden. Anders heb ik niet gezego en dat moet niet ver draaid worden, daar moet ik tegen op komen. Het is voor mij by technisch goed in gerichte zuivelfabrieken een groote te leurstelling, dat dit gebeurd is, want het is treurig. Stelt u eens voor, dat alle leden van het station hetzelfde deden als deze fabrieken, dan zouden er 4410 overtredingen zijn ge weest in 1938, nu waren het er 568, hét ver schil spreekt duidelijk. Alle producenten hebben te kampen ge had met een koude Meimaand en de tong- blaarperiode, maar die brengen het er beter af, hetgeen blijkt uit bovenstaande cijfers. De door den heer Veldstra genoem de bezwaren mogen eenigen invloed hebben gehad, maar op verre na niet in die mate als de heer Veldstra het wil doen voor komen want dan moest het overal zoo zyn als by genoemde fabrieken en zoo is het niet. Inderdaad waardeer ik dat ik als oprich ter van het kaascontrölestation en gedurende 20 jaar voorzitter steeds door den Bond als vertegenwoordiger ben aangewezen. Ik werk gaarne mee, maar het moet ook goed gaan, anders maar niet. De heer Veldstra kan als bestuurslid weten, dat ik ovér de hier behandelde kwes tie in het bestuur mijn afkeuring ook heb uitgesproken. En ten laatste over den moed van onzen directeur om de genoemde fabrieken te re- habiliteeren; daaromtrent wil ik opmerken, dat de meer genoemde 'abrieken het beste doen door het beter te doen en niet steeds op de grens te werken, waardoor ze 14 keer, en meer, van de 26 keer de voorwaarden overschrijden. Deze fabrieken en zy, die daarvoor verantwoordelijk zijn, moeten zichzelf verbeteren; dat is 't middel, dan wordt het kwaad doeltreffend bestreden. Daarover gaat het voor mij en anders ner gens over. Onderling veefonds Bij de op Woensdag gehouden rekening van het Onderlinge Veefonds alhier, bleek dat er verzekerd waren over de maand Febr. 1267, Maart 1244 en April 1246 stuks vee. Verloren of afgekeurd waren 23 stuks. De omslag per rund werd bepaald op Februari f 0.50, Maart 0.50 en April 1 per stuk. COMITÉ OPGERICHT. In Bergen is een comité opgericht het bieden van ontspanning aan de ri°°r in de Franschman gelegerde militair*31 Voorzitter is de burgemeester nir v Reenen, secretaris de heer A. M. de Lan en penningmeester mr. Moens. Verri hebben in het comité zitting genom mevr. Voute en de heer baron Taets vf Amerongen, mr. Ledeboer, mr. Boerrietp11 Dr. van Gelder en de heer Schmidt. Hedenavond wordt een 30 tal militab*. per bus naar Alkmaar gebracht om de bioscoop te bezoeken. aar De kósten der ontspanningen zullen p dekt worden door een huis aan huis col' lecte. De Maskerspelers zullen ee~ uitvoering geven ten bate der militairen waarbij de entree der Bergenaren het doel ..mm *Ua4 nrvo l'f OtTÖTliOOTI <J tCH van het comité eveneens komen. goede zal De raadsverkiezing, In de Donderdagavond gehouden be stuursvergadering van de R.K. Kiesvereeni- ging Recht en Plicht en de R.K. arbeiders die met een vrije lijst wilden uitkomen is men niet tot overeenstemming gekomen 'om ecu R.K. arbeider een verkiesbare plaats te geven. Daardoor is vast komen te staan, dat beide partijen met een lijst zullen uitkomen. In de Donderdagavond gehouden verga- dering van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" is bij referendum de groslijst voor den gemeenteraad vastgesteld. Er i3 besloten om de lijst niet te oubliceeren voor a.s. Dinsdag (den dag waarop de lijst moet worden ingeleverd). Men had echter geen bezwaar om nu reeds te publiceeren, dat de heer C. Kamer (die thans in den raad zitting heeft) wederom no. 1 van de lijst is. R.K. parochie 75 jaar, Woensdag en Donderdag jl. verbleef de bisschop van Haarlem, mgr. Huibers te 't Zand in de gemeente Zijpe, in ver- band met de feestelijke herdenking van het 75-jarig bestaan van de parochie der R. K. kerk aldaar. De bisschop werd Woensdagavond te Alkmaar verwelkomd door een deputatie van het Kerkbestuur. Aan de grens van de parochie, waar een eerepoort was opgesteld, werd de bisschop door de talrijke aanwezige geestelijken begroet. Vervolgens werd de reis voort gezet naar 'tZand. Een ruiterstoet, tal van versierde rijwielen en een muziek corps leidden mgr. Huibers en zijn gevolg het dorp binnen. Schoolkinderen zongen een welkomstlied en voerden dansen uit, waarvoor de bisschop hartelijk dankte. Verder hadden kerkelijke plechtigheden plaats. RECLASSEERING. Steunt morgen de plaatse lijke collecte. Hij is nu wel vrij weer doch i s hij ook vrij? Of blijft hem zijn misstap door U w houding bij? Wat ziet hij? Wat voelt hij? Hoe moet 't hem gaan? Op U, stadgenoot, óók op U komt het aan! Hij heeft voor zijn foutzet lang durig geboet En wéét, dat zijn leven zich wijzigen moet..., Doch staat U hem bij? Of stoot hem af? Verlangt U nog straf né gevange nisstraf? Een oordeel is prachtig, ver- oordeeling niet, Omdat die naar één kant - den sléchten kant - ziet Zijn weg is zoo moeilijk, zijn wil is vaak goed, Hij hoopt, dat hij steun en ver lichting ontimoet..., Die steun (Reclasseering) is imimer actief, Die steun is onmisbaar ,die steun is hem lief... Hij wijst hem de wegen, die thans zijn te gaan En oók op de kansen van „vallen" en „staan"! Die steun Reclassering) kost hinden vo1 geld, Omdat men nog altijd véél dwalenden telt... Collecte voor hen, die ontslagenen zijn En uitzien naar hulp op veelsoortig terrein, Wien z o n de r Uw hulpe steunpunt ontbreekt, Tot wie met Uw hulpe een menschenhart spreekt Ook leiders verlangen jen „leidende" hand'! Zij vragen Uw gift, allereerst Uw., verstand, Zij doen een beroep cp het menschTijk gevoel En wijzen terecht op het waarde - vol doel Om hem, die nog wankel en weifelend staat T onttrekken aan al dat, wat pijnigt en schaadt. Geeft steun aan die poging en offert Uw deel: Al is 't zelfs maar weineg 't beteekent zoo véél! PHILIA. (Nadruk verboden)'. was teruggekeerd; van ïeaere k«-uus-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2