WERK IM E NIEREN COSTERS Simplex rijwielen, de beste voor den prijs 46' I i I s ZORG VOOR u JUouutcUuxl Tlieum WARM EN HUIZEN BERGEN GEMENGD NIEUWS. ftadUxpcoQtamtna I I I TWEEDE BLAD 3 Crisis-publicatie. STEUN KOOLZAAD EN TAXATIE VLAS OOGST 1939. Met betrekking tot den steun voor koolzaad van oogst 1939 maakt de Neder- landsche Akkerbouwcentrale bekend, dat de telers thans hun met koolzaad beteelde oppervlakte dienen op te geven, indien zij ten aanzien van het van die oppervlakte te oogsten koolzaad in de steunregeling voor oogst 1936 wenschen te worden op genomen. Deze opgave moet geschieden op een daarvoor bestemd formulier, hetwelk moet worden aangevraagd bij de provinciale landbouwcrisisorganisaties. De formulie ren moeten vóór 14 Mei a.s. by de land- bouwcrisisorganisati, waaronder de teler ressorteert, zijn ingeleverd. Opgaven, welke na genoemden datum worden ontvangen, zullen niet meer in be handeling worden genomen. Voorts wordt medegedeeld, dat de pro vinciale landbouwcrisisorganisaties aan de haar bekende vlastelers een formulier hebben toegezonden betreffende het aan vrager. van taxatie van vlas "an den oogst 1939 Telers, die zulk een formulier niet mochter. hebben ontvangen, dienen ten spoedigste een exemplaar aan te vragen bij de landbouwcrisisorganisatie in hun pro vincie, aangezien ook deze formulieren vóór 14 Mei bij de betreffende organisatie moeten zijn ingediend. 's-Gravenhage, 4 Mei 1939. RESTITUTIE AARDAPP2LHEFFING WEGENS NIET GEBRUIKEN VAN VERGUNNING. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale vestigt nogmaals de aandacht van houders van een tuinbouwteeltvergunning voor vroege aardappelen en/of Eigen heimers op Bestuursbesluit No. 43, waarby bepaald werd, dat aanvragen tot geheele of gedeeltelijke teruggave van betaalde proef zouden worden geleverd. Ook blijkt, dat slechts, indien naar het'oordeel van het departement van sociale zaken de distributie zou slagen, in dien zin, dat de afname daarvan te zijner beoordeeling in voldoende hoeveelheden plaats zou vin den, een verdere afname zou geschieden. Ook is aan de commissie gebleken, dat inderdaad een groot aantal klachten bij het departement van sociale zaken is ingekomen, terwijl niet is kunnen blijken, dat adressant de bussen zou terugnemen onder voorwaarden, welke hij had gesteld. Wel heeft de commissie den indruk ge kregen, dat adressant in de veronderstel ling verkeerde, dat hem nieuwe opdrach ten zouden worden verstrekt, doch uit de overeenkomst en de verdere stukken kan niet blijken, dat hem een bepaalde toe zegging is gedaan, waarop deze veronder stelling kan worden gegrond. Op grond van tJeze overwegingen meent dc commis sie. dat er voor inwilliging van het ver zoek van adressant geen aanleiding be staat. DE NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING BRENGT EEN LICHTGEVEND SPELDJE UIT. Batig saldo voor een Luchtbescher- mingsfilm. Tijdens het houden van verduisterings- ocfeningen is meermalen gebleken, dat bot singen tusschen personen, die zich dan op straat bevinden, niet altijd kunnen worden vermeden. De Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming kcmt thans uit met een speldje, dat, wanneer het gedurende eenige oogenblikken in de nabijheid van een electrische lamp wordt gebracht, licht uitstraalt. Een maximum van licht bij een minimum van gevaar, zou men kunnen zeggen. Het spreekt vanzelf, dat een derge lijk speldje in tijd van oorlog belangrijke diensten zal kunnen bewijzen. Niet alleen kan men het op straat op zijn jas dragen, maar ook binnenshuis ken het goede dien sten bawijzen, als de normale verlichting aardappelheffing of tot geheele of gedeei- j n'et ontstoken kan worden. De lichtgevende telijke ontheffing van een aangegane ver- E?sld-<2s zullen verkrijgbaar worden gesteld plichting tot betaling dier aadappelhef- ds plaatselijke afdeelir.gen der vereeni- fing op grond, dat de vergunning niet of 3ing- t,?"en den Prii8 ven een kwartje. Het slechts gedeeltelik wordt gebruikt u'ter- I tatig !sldo> dat de verkoop der speldjes Üjk op 13 Mei a.s. moeten zijn ingediend I eve!«u£=l oplevert, zal worden gestort in bij de Centrale of de landbouw.»-iri<ior"-f- c-n do=r da vrreeniging gesticht filmfonds, nisatie, afdeeling Tuinbouw waartoe de n'ed* lrrg fce3taat dringend behoefte aan cm luch'.':eschermin?sfilm en het vervaar digen daarvan zal zoo mogelijk dcor dit fords gefinancierd worden. Wanneer men zich een dergelijk speldje aanschaft, komt men dus niet alleen in het bezit van een nuttig voorwerp, maar ondersteunt men tevens het propagandistisch en instructief war): der vereeniging. Speldjes zijn alleen dan bij het algemeen secretariaat der vereeniging verkrijgbaar, indien ter plaatse geen afdeeling aanwezig is. Het adres is dan: Nassau Ouwerkerk- straat 3, 's-Gravenhage. vergunninghouder b°hoort. 's-Gravenhage, 4 Mei 1939. HERDENKINGSBIJEENKOMST VAN HET LEGER DES HEILS. VIJf-en-twintig jaar reclasseerings- arbeid. Gisteren was het 25 jaar geleden dat het Leger des Heils zijn reclasseeringsarbeid <s begonnen. Ter viering van dit jubileum is gistermiddag in Pulchri-Studio te den Haag een herdenkingsbijeenkomst gehouden, in welke vergadering verschillende korte rede voeringen zijn gehouden. Luitenant-kolonel J. P. Rawie, maatschappelijk secretaris van het .Leger des Heils, sprak woorden van welkom tot de aanwezigen in het bijzonder tot den hrsr S. L. Veenstra, inspecteur der reclasseering, die den minister van justitie vertegenwoordigde. Hij deed eenige mede- deelingen over het reclasseeringswerk van het Leger des Heils in andere landen, waar na hij de ontwikkeling van dit werk in Ne derland schetste. In het afgeloopen jaar wer den 1840 voorlichtingsrapporten uitgebracht en 14.000 gevangenen bezocht. De heer S. L. Veenstra, de vertegenwoor diger van den minister van justitie, zeide, dat het reclasseeringswerk van het Leger des Heils belangrijk is wegens zijn omvang, zijn gehalte en zijn voortreffelijke organi satie. Daarvoor verdient het Leger des Heils grooten lof. Tenslotte deelde de heer Veenstra mede, dat de koningin den heer Rawie heeft be noemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau voor zijn werk als leider van de re- classeeringsafdeeling van het Leger des Heils. (Applaus.) Nadat luit.-kolonel Rawie voor deze on derscheiding had gedankt voerde het woord mr. dr. J. Wijnveldt, advocaat-gene raal bij den Hoogen Raad. De voorzitter der vereeniging van reclas- seerings-instellingen, mr. dr. F. Kranen burg, lid van den Hoogen Raad, pater Pa- tricius, secretaris der r.k. reclasseeringsver- eeniging, jhr. mr. J. M. M. van Asch van Wijck, bestuurslid der prot. chr. reclassee- ringsvereeniging, de heer H. Ploeg Jr„ alge meen secretaris der Ned. vereeniging tot afschaffing van alcoholische dranken en de heer J. H. Varekamp, vice-voorzitter van den Amsterdamschen reclasseeringsraad, waren de volgende sprekers. Commandant Bouwe Vlas sprak een slot woord. Hij wees op de eensgezindheid, die in de toespraken tot uiting is gekomen. En wel duidelijk is ook nu aangetoond, dat 't Leger getrouw is gebleven aan zijn doel stelling: ieders vriend en niemands vijand. Spr. dankte allen voor hun tegenwoordig heid, in het bijzonder de sprekers voor hun treffende woorden. KWESTIE OM GEHAKT IN BLIK. Inlichtingen op een adres. De commissie, in wier handen zijn ge stelde de inlichtingen op het adres van H. de Biwin, te Santpoort, gem. Velsen, hou dende verzoek om schadeloosstelling in verband met verliezen, welke door hem zouden zijn geleden, ter zake van de fa bricatie van gehakt in blik voor werkloo- zen zegt in haar verslag o. a.: de commissie heeft zich afgevraagd of adressant rechtens aanspraak kan maken op een schadeloosstelling. Te dien aanzien heeft zij, noch in hetgeen haar uit de ge sloten overeenkomst bekend is, noch in de tusschen de regeering en adressant gevoerde schriftelijke gedachtenwisseling, welke aan haar werd verstrekt, gronden kunnen vinden, waaruit een zoodanig recht valt af te leiden. Uit de overeenkomst tusschen den staat der Nederlanden en adressant blijkt in derdaad, dat 200.000 bussen gehakt als iu IEMAND verdraagt «retoooln» «er Inge «randen, maan traag funetionneerende nieren, die ernetige gevolgen kunnen hebben, •orden dikwijle verwaarlooed. Rugpijn, ver- itoorde elaeo. dulzengheld, rheumatlek. schlae ol «Dit iUn da er vaak uit voortkomende gevol gen. Oert verech'jnseien waarvchuvren u. dat ue werking der nieren veretoord raakt Houd derhalve "leien In goeden staat door een dluretlsch middel Stel uw gezondheid niet in de waag-chaal. maar laat Foeter1» RugoUn Nieren Pillen u nieuwe kracht en vitaliteit geven Foster-8 P.llen bevatten geen gevaar. •Uke beetanddeelen en hebben In Holland ruim 30 laren ongee enaard succes behaald I :iTJiimUETTTi Jnrffl harmonie, „St. afd. harmonie, Hoef; 3e afd. (Fr.); Ie afd. gehouden en neg denzelfden avond konden hier de twee andere heeren, die bezig wa ren een kooper voor de auto te vinden, werden aangehouden. De mannen werden op transport naar Am sterdam gesteld en de auto werd in beslag genomen. Thans zijn de drie mannerf, die hun slachtoffers Woensdagavond een hon derd gulden armer hadden gemaakt, inge sloten. SCHRIFTELIJK BEANTWOORDE VRAGEN. Beschermde zangvogels. Op de vragen van mevrouw Bakker Nort (v.d.) betreffende het verleenerr van vergunningen voor den in- en uitvoer van beschermde zangvogels heeft de mi nister van economische zaken als volgt geantwoord: voor den in- en uitvoer van kooivogels is de voorwaarde gesteld, dat van ieder viertal uit het buitenland aangevoerde vogels van een bepaalde soort ten minste één vogel beschikbaar blijft ter vo-rzie- ning in de binnenlandsche behoefte. Deze regeling is in het belang van den Neder- landschen vogelstand getroffen. Zij toch maakt mogelijk de vangst hier te lande door houders van vogelvergunningen a-5. a-6 en a-7 beperkt te houdens en tevens een prikkel tot clandestiene be machtiging van kooivogels te elimineeren. Deze regeling heeft bovendien het voor deel, dat het bestaande handelsbelang van de betrokkenen niet te zeer getroffen be hoefde te worden. Artikel 21 van de Vogelwet 1936 staat toe vergunningen te verleenen tot het verrichten van o. m. bij artikel 7 van die wet verboden handelingen, indien zulks, in het belang is van o. m. den vogelstand. Bij de in het voorgaande omschreven regeling is van deze bevoegdheid gebruik gemaakt om de redenen, daar aange geven. Daar de bestaande regeling zoowel het belang van den vogelstand als dat van den handel dient, acht de minister geen termen aanwezig haar te niet te doen. NATIONAAL MUZIEKCONCOURS TE HOOGKARSFEL. Alhier had loting plaats van de volgorde van optreden der deelnemende muxiekver- eenigingen, welke op het op de Zondagen 25 Juni en 2 Juli te houden nationaal mu ziekconcours uitgeschreven door de muziek- vereeniging „Concordia" te Hoogkarspel zullen deelnemen. Zondag 35 Juni: 4e afd. Caecilea", Akersloot; 3e ,4' Amoral", Egmond a. d. fanfare. „Euterpe", Kollum fanfare, Oost-Knollendam; „D.W.S.", Ven huizen; afdeeling uitmuntendheid fanfare, „Volharding", Ilpendam; Harmonie „Ver kade", Amsterdam; eere afdeeling fanfare, „Ons Genoegen", Wijdenes; „St. Caecilea". Lutjebroek. Zondag 2 Juli: 4e afd. fanfare, „Onder Ons'Hauwert; 2e afd. fanfare, „Olympia". Monnikendam; 2e afd. harmonie, „Cres cendo", Bovenkarspel; le afd. fanfare. „W. I. K.", Lutjebroek; afdeeling uitmun tendheid fanfare, „Wittenburgs fanfare". A'dam; R.K. Fanfarecorjs „Dr. Nuyens Hoogkarspel—Westwoud, eere-afdeeling fan fare, „Ons Genoegen", Schellingwoude; „O. K. K.", Oostwoud „Kunstkring", Spaarn- dam; superieure atdeeling Harmonie, „Zaan- landsche KapelKoog a. d. Zaan. Coöperatieve Boerenleenbank. De heer K. Molenaar heette allen, op de Donderdag in de tooneelzaal van den heer Wester gehouden algemeene vergadering, welkom. Na een jaar van werken zijn wij weder bijeengekomen om de belangen van de Boerenleenbank te bespreken. Dit jaar >s in tegenstelling met de vorige jaren veel beter geweest voor de tuinders en dus ook voor de bank. Het bestuur vertrouwt dat nu de omstandigheden iets gunstiger zijn. de leden met de aflossingen van de leenin gen zuilen gaan beginnen. Rekening en balans 1938. Ontvangsten, spaargelden 38.207.'0, terug betaalde voorschotten 5.258. in loopende rekening 20.205.16, Intresten bij voorschotten 4.673.78. Uitgaven: terugbetaalde voor schotten 32.730.65, verleende voors"hotten 1.925, in loopende ekening 30.917.37, intresten spaargelden 2.898 66, intresten locpende rekening 365.83. De geheele re kening sloot in ontvangsten en uitgaven met 71.839.18. Balans. Activa: uitstaande voorschotten 100.113, tegoed in loopende rekening 3.879.49, resteerer.de intresten van voor schotten 3.933.?»,. Passief: saldo spaar gelden 92.353 21, schulden in loopende rekening 17.010.57, winst 329.32. De boeker waren in orde bevonden en men bracht een woord van hulde aen den kassier, die .rots zijn hoogen leeftijd alles keurig in orde heeft. Volgens het jaarverslag bedroeg het aan tal leden op 1 Jan. 1938 157 en op het einde van 1938 151. Öp 1 Jan. waren er in omloop 295 spaarboekjes en op 31 Dec. 272 stuks. Het getal voorschotten bedroeg bij het begin van het jaar 159 en op 31 Dec. 156. Het getal loopende rekening is van 4 ge daald op 3. Er zijn 15 bestuursvergaderin gen gehouden waarvan S gecombineerd met den Raad van Toezicht. Van Alkmaar uit de liquidatie ia geen uitkeering ontvangen. Er is door de bank weer een belangrijk bedrag aan tarwegeld uitgekeerd, terwijl voor het eerst ook door leveranciers, bonnen voor klein# boeren zijn aangeboden en uitbetaald. De inspectie heeft plaats gehad op 27 en 28 Maart 1938. De kas sier besloot zijn verslag met allen Gods besten zegen toe te wenschen. De heer A. Nannes werd met groote meer derheid van stemmen tot bestuurslid herko zen. Door de vergadering werd goedge keurd. dat bij spaargelden 2 3/4 pCt. wordt uitgekeerd; bU voorschotten en ddbet aan loopende rekeningen wordt 4% pCt. in rekening gebracht. Het bestuur verkreeg machtiging tusschenttjds eventueel hierin wijziging te brengen. De rondvraag leverde niets op. Tn het sluitingswoord, herinnerde de voorzitter nog aan de verplichting van de leden om de vergadering te bezoeken. De maandomzet van de veiling geeft het volgende beeld: April 1939 April 1938 Roode bew. kool 322.500 K.G 489.850 K.G. Gele bew. kool 253.850 H 407.025 D. witte kool 566.025 426.250 Uien 17.700 Peen 4.675 4.050 Bieten 170 1.960 Aardappelen 1.875 2.541 Savoye kool 775 Knolseldery 835 st. Rapen 210 K.G. Rabarber 5.788 bos 9.350 bos De omzet bedroeg in April 1939 77.210,97 tegen 67.736,21 in April 1938. Gevonden voorwerpen. Blauw-wlt geblokt étui met kammetje; bruine jongensjas; bruine padvindersriem doublé armbandje; blauwe ceintuur; diverse portemonnaies; hondenzweep; zwart vulpot lood; paar werkwanten; paar werkschoe nen; diverse handschoenen; ceintuur; kin derwantje; grijze wollen heerensjaal; zak mes; huissleutel; heerenrijwiel; blauwe cein tuur; grauw konijn; verchroomd polshorlo ge; twee sleuteltjes; étui met sleuteltjes; zwarte rozenkrans; parapluie; zwarte vul pen; padvindersriem; broodzak; belasting plaatjes; zilveren dameshorloge; rijwielslot met ketting; witte emmer; naafdop van auto; vier doosjes met Emmabloempjes; bij beltje; bruine alpino muts; tasch met ver bandmiddelen; beige ceintuur;" zwart zeil doek; roode ceintuur; zwarte portefeuille: aangeloopen langharige jachthond; wit ras hondje. VRUCHTBOOMEN STAAN NOG IN VOLLEN BLOEI. Na de mislukking van de vorige Zonda gen, toen het weer zoo weinig meewerkte, is er nu voor de liefhebbers nog een goede kans om den vruchtboomenbloei te zien ge durende het a.s. week-eind en dus eenige vergoeding te krijgen voor de ondervonden teleurstelling. Blijkens de door den A.N.W.B. uit ver schillende bloeistreken ontvangen berich ten is er nog veel moois te zien. In de Betuwe staan de vruchtboomen alle in vollen bloei. De kersen, peren, appels bieden een prachtig gezicht. In Over-Betuwe (omgeving Eist) is de voornaamste bloei voorbij; de kersen zyn bijna uitgebloeid, maar de appelboomen moeten nog bloeien en de peren staan in vollen bloei. Op Zuid-Beveland staan de appelboomen prachtig in bloei; ook de kersen bloeien nog. De peren zijn de volgende week uitge bloeid. De speciale, goedkoone spoorwegretours zullen ook Zondag 7 Mei verkrijgbaar zijn. In den Beemster en de Purmer bloeien de peren volop. Voor de appel bloesems is het in deze streek nog iets te vroeg. Bij goed weer zullen deze ech ter ook in het aanstaand week-end in bloei staan. De pruimenboomen van de Bangert (bij Hoorn) zijn uitgebloeid. De peren staan nog in vollen bloei; de appelbloe sem staat op openspringen en behoeft nog maar een paar dagen goed weer om zich te ontplooien. DRIE BEKENDE HAZARDSPELERS AANGEHOUDEN. De Amsterdamsche politie is er in ge slaagd drie bekende hazardspelers, die in de hoofdstad pienig slachtoffer hebben ge maakt, aan te houden. Woensdagavond waren deze lieden by een garagehouder in de Kerkstraat, zoogenaamd om over den koop van een auto te onder handelen. Een van hen zonderde zich intus- schen van de anderen af om een praatje met een kennis van den garagehouder te maken. Van een praatje kwam een spelletje kaart. In den tijd, dat de kennis een aardig som metje lichter werd, had de auto-verkoo- per vergeefs getracht zaken te doen. De koop ging niet door. Maar de aspirants- koopers hadden wel zin in een „kaartje" en ze wisten den garagehouder ook tot een spelletje hazard over te halen. De kennis, die spijt had van het verloren geld, ging inmiddels weg om aangifte te doen. De politie vond bij haar komst in de ga rage nog een man de beide anderen wa ren er vandoor gegaan in de auto, die zy hadden willen koopen. Het was de politie bekend, dat er des Woensdag te Amersfoort auto-markt wordt Botsing tusschen auto en motorrijwiel. - Gistermiddag heeft op de Laan van Meer- dervoort bij de Suezkade een botsing plaats gehad tusschen een personenauto bestuurd door den 31-jarigen J. C. M. uit de Akelei straat en een motorrijwiel bestuurd door den 22-jarigen O. van K. uit de Reinken- straat. De motorrijder van K. bekwam een gecompliceerde linkerbeenbreuk, terwijl de 20-jarige duopassagiere mej. H. P. W. K., wonende in de Pijnboomstraat het linker been brak. Beide slachtoffers zijn naar het Roode Kruis-ziekenhuis overgebracht. Statistiek onderwijs in het Friesch op Friesche scholen. - In het jaar 1937 is na het 2e lid van artikel 2 der Lagercnderwijs- wet 1920 een nieuw lid ingevoegd, luidende: „Daar, waar naast de Nederlandsche taal een streektaal in levend gebruik is, kan om der lezen en Nederlandsche taal eenige ken nis van die streektaal begrepen zyn". Deze bepaling werd speciaal ten behoeve van het sinds lang begeerde onderwijs in het Friesch ingevoegd. De afdeeling cultureele statistiek van het Ceitraal bureau voor de statistiek heeft on derzocht aan hoeveel scholen Friesch wordt onderwezen. Op 31 December 1938 bleek dit het geval te zijn aan 109 scholen voor ge woon lager onderwijs, welke allen in de provincie Friesland gelegen waren. In tctaal zijn er in Friesland 538 scholen voor gewoon lager onderwijs. Men vindt het leervak aan 24 vaii 261 openbare scholen, 82 van de 241 protestantsch-christelyke scholen en 3 van de 33 rcomsch-katholieke scholen; op de 3 neutraal bijzondere scholen der provincie Friesland werd geen Friesch gegeven. Aan de scholen voor uitgebreid lager onderwijs komt het vak niet voor. Eoternoteering. - De eemmissienotee- ring voor Nederlandsche boter is gisteren vastgesteld op 73 cent per kg. De boterheffing. - De heffing en steun- uitkeering op boter is, behoudens tusschen- tydsche wijziging, voor de week van 4 tot 11 Mei vastgesteld op 55 cent per kg. (on veranderd)). De biggenmerken. - In de week van 17 tot 22 April zijn aangebracht 58.484 big genmerken, tegenover 52.294 in de overeen komstige periode van het vorige jaar. Van 1 Januari tot 22 April j.L zijn in totaal gemerkt 611.087 biggen en in het zelfde tijdvak van het jaar 1938 617.806. Deviezenbepalingen in Joego-Slavië. - De K.N.A.C. meldt, dat krachtens de jong ste bepalingen het verzenden per post naar Joego-Slavië van alle dinar-bankbiljetten abscluut is verboden. Het invoeren van dinaren in bankbiljetten van 1000 en 500 dinar is eveneens niet toegestaan. Het invoeren van 100 dinar-banknoten is veroorloofd tot en met een bedrag van vijfhonderd dinar. Slechts de invoer van dinarei in chèques evenals van vreemd geld, contant en in den vorm van chèques kan vrij geschieden. Zaterdag 6 Mei. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.— VPRO-morgenwyding. 10.20 Voor arb. in de Continubedr. 12.Gr.pl. (12.15 Ber.) 2.Filmpr. 2.15 Zang met pianobegeleiding. 2.30 De Ram- blers. 3.— Rep. (opn.) 3.30 VARA- orkest en soliste. 4.15 Gr.pl. 4.30 Econ. overzicht. 4.45 Residentie orkest en solist (opn.) 5.30 Film land. 6.Uit de roode jeugdbewe ging. 6.28 Ber. 6.uO Gr.pl. 6.40—6.55 Trompet en orgel. 7.— VARA- kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Po litiek radiojournaal. (7.30 VPRO: Lezing „Amer. hotels". 8.Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA- Varia. 8.20 VARA-orkest en solist. 9.Puzzle-uitz. 9.15 En nu Oké. 10.30 ANP-ber. 10.40 Radio- tooneeL 10.5512.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. half uurtje. 12.— Ber. 12.15 De KRO- Melodisten en solist. 1.Zangpla ten. (1.15 Ber.) 1.20 Verv. concert. 2.Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gr. pi. 2.45 Kinderuurtje. (4.HIRO: Gr.pl. Hierna causerie over den bond ter behartiging van de belangen van het kind. 4.20 Gr.pl. Hierna causerie: Het scheppen van een betere wereld. 4.40 Gr.pL Hierna causerie vanwege den Centr. Bond van Werkmeesters, Opzichthouders en Technici). 5.Gr.pl. 5.15 Intern, sportoverzicht. 5.30 Filmmuziek (gr.pl.) 5.45 De KRO-Nachtegaal- tjes. 6.15 Gr.pl. 6.20 Journ. week overzicht. (6.45 ber., hierna gr.pL) 7.Ber. 7.15 Ons land vóór de in voering van het Christendom, cau serie. 7.35 Act. aetherflitsen. 8. ANP-ber., nu dedeelingen. 8.15 Over peinzing met muz. omlijsting. 8.35 Gr.pl. 8.45 Gev. progr. 10.30 ANP- ber. 10.40 Deel. met muziek. 11.10 12.— Gr.pL DROITWICH, 1500 M. 10.20 Het BEC-Schotsch orkest. 11.20 Het BBC-Northern-Ireland orkest en solist. 11.50 Gr.pL 12.20 Sportrep. 12.50 Mantovani en zijn Tipica- orkest. 1.30 Vertrek van het Brit- sche Koningspaar voor hun bezoek aan Canada. 2.20 Gr.pl 2.35 Sport rep. 4.20 Gr.pL 4.50 Sportrep. 5.20 Ber. 5.50 Sportpr. 6.05 Het Shad- wick strijkkwartet 6.50 Act. progr. 7.20 Music-Hall-progr. 8.20 Ber. 8.50 Uit Amerika: Amer. nieuws. 9.05 Het BBC-Theater-orkest en solis ten. 10.Uit Parys: Fransch progr. 10.20 Jack Payne's Band. 11.10 11.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 8.—, 9.—, 9.25 en 10.20 Gr.pL 11.30 Zang. 12. Gr.pL 12.25 L. Goldy's orkest. 1.40 Gr.pL 1.50 Pianovoordr. 2.35 Zang. 2 50 Pianovoordr. 3.05 en 4.05 Zang. 6.20 Gr.pl. 7.50 Opera-uitz. 11.05 11.50 Jo Bouillon en zijn orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 HJ-concert. 7.50 Schupo-orkest. 11.20 en 12.35 Het Omroepkleinorkest en cither- trio. 1.30 Gr.pL 3.20 Vroolijk progr. 6.30 Accordeon-orkest „Solo" en soliste. 7.50 Verzoekconcert. 9.55 H. Hagestedt's dansorkest. 11.20 Gr.pl. 1.202.20 Het Omroeporkest en solist. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pL 11.50 Het Omroeporkest. 12.50—1.15, 1.25 en 1.55 Gr.pL 2.20 Viool en piano. (In de pauze gr.pl.) 4.05 Zang. 5.20 Het Omroeporkest, solist en gr.pl. 7.20 Klarinet-kwar tet. 7.45 Folkloristisch progr. 8.05 Cabaret. 9.30 Populair concert. 10.20 —11.20 Gr.pL 484 M.: 11.20 en 12.30 1.15 Gr.pL 1.55 Marceau Burton's Musette-orkest. 2.20 Gr.pL (met toelichting). 3.20 Pianovoordr. 4.05 Zangvoordr. 4.35 Jazzmuziek (gr. pi.) 5—, 5.35, 6.05 en 6.35 Gr.pL 7.20 Het Radio-orkest en -koor. 8.20 Radiotooneel. 8.35 Verv. con cert. 9.30 Gr.pL (met toelichting). 10.0511.20 J. Omer*s orkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 O. Dobrindt's orkest. (8.20 8.30 Gr.pL) 9.20 Ber. 9.40 Sport nieuws. 9.50 Klarinet en piano. 10.05 Ber. 10.20—11.20 Het Omroep- dansorkest mmv. solisten. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.50, Radio PTT Nord 9.50— 11.20, Brussel VL 11.20—13.20, Keu len 13.2014.50, Parys R. 14.50 15 20, Keulen 15.20—17.20, Brussel VL 17.20—18.50, Keulen 18.50— 19.35, Brussel Fr. 19.35—21.20, VL 21.20—21.30, Fr. 21.30—22.05, Keu len 22.05—24. Lijn 4: Brussel VL 8.8.20, Parijs Radio 8.208.30, Radio PTT Nord 8.308.50, Luxemburg 8.509.35, Lond. Reg. 9.35—10.35, Droitwich 10.35—14.35, Lond Reg. 14.35—16.20 Droitwich 16.2023.20, Parijs Radio 23.20—24.—. Lijn 5: Diversen. I

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7