Agenda Reeds 20 jaren 't toppunt van kwaliteit en zuiverheid DE VRIES T^ooiiiciaai Tlieuws Doodelijk verkeersongeval te Santpoort. De heer Westra uit Alkmaar omgekomen. BROEK OP LANGENDIJK1 DIE thee doet je goed! ZUIDSCHARWOUDE OBDAM GROOTSCHERMER ST. PANCRAS EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Zaterdag. Donderdagmiddag ongeveer half vijf vond op den Rijksweg ter hoogte van de kruising van den Slaperdijk te Sant poort een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij de bestuurder van een motor rijwiel zoo ernstig gewond werd, dat hij gisteravond aan de gevolgen ervan over leed. De motorrijder, de heer Westra te Alk maar naderde met een flinken gang het kruispunt uit noordelijke richting, juist toen van Haarlem de heer V., wonende te IJmuiden, met zijn auto kwam aanrijden Door het plotseling uitwijken naar de richting van de Hoofdstraat van de auto volgde een hevige botsing. De motorrijder werd als 't ware door den radiator van de auto geschept, met het gevolg, dat hij met het hoofd door de voorruit vloog, die aan den rechterkant geheel versplinterde. Met een hevig bloedende hoofdwonde bleef het slachtoffer bewusteloos liggen. Spoedig schoten eenige ooggetuigen toe en ook dr. Mak was weldra aanwezig om de eerste hulp te verleenen. Het bleek dat het slachtoffer er zeer ernstig aan toe was. Met de ziekenauto werd de man in bewusteloozen toestand naar het Antonius-Ziekenhuis te IJmuiden vervoerd. Het motorrijwiel werd geheel vernield en ook de auto werd ernstig beschadigd. De heer V. bleef echter ongedeerd, hetgeen hij vooral daaraan te danken heeft, dat de ruit vóór zijn zitplaats heel bleef. De auto, die voorts aan de voorzijde op eenige plaatsen ingedeukt werd, werd in beslag genomen. De motorbrigade der gemeente stelde direct een uitgebreid onderzoek in en hield zich voorts onledig met de regeling van het verkeer. Gisteravond overleed het slachtoffer zon der tot bewustzijn te zijn gekomen. AFSCHEID VAN DEN HEER H. DE JONG ALS BOEKHOUDER DER LICHT- BEDRIJVEN. Het afscheid van den heer H. de Jong, boekhouder der Lichtbedrijven, die den dienst wegens het bereiken van den 65-jari- gen leeftijd gaat verlaten, vond plaats in tegenwoordigheid van het geheele perso neel. De directeur sprak den heer de Jong toe, memoreerde enkele voorvallen uit zijn 44- jarigen loopbaan en prees uitvoerig zijn groote verdiensten voor het bedrijf en de gemeente. Tevens sprak hij waardeerende woorden betreffende de prettige verhouding, die steeds had geheerscht tusschen den schei denden functionnaris en het overige perso neel. Met recht konden hier de woorden ge bruikt worden: „Scheiden tut Weh". Hij wenschte den heer de Jong verder nog vele jaren van gezondheid toe, door te bren gen in den kring zijner familie en bood hem, omdat natuurlijk zijn gedachten nog vele malen terug zouden gaan naar de omgeving waar hij zoo lange jaren heeft vertoefd, ter herinnering een album aan, waarin verza meld alle foto's, die in den loop der jaren van het bedrijf waren gemaakt. Hierna nam de heer Elles het woord en memoreerde eveneens de vele jaren pret tige samenwerking en bood hem namens het geheele personeel 'n fraaien lichtkroon aan, benevens een blauw Delftsch bord. Zichtbaar ontroerd dankte de heer de Jong de beide sprekers voor hun waardee rende woorden en het personeel voor zijn blijk van erkentelijkheid. Men bleef nog eenigen tijd gezellig bij een, waarna ieder persoonlijk van den ver trekkende afscheid nam. HET WIT-GELE KRIHS. In de maand April legde de wijkver pleegster 641 uezoeken af bij 42 patiënten, waarvan 505 bij leden van het A.A.Z.A., 109 bij leden van het Wit-Gele Kruis, 25 bij stadspatienten en 2 bij particulieren. De wijkkraamverpleegster legde 230 bezoeken af bij 20 patiënten en verleende driemaal assistentie bij den dokter. DE BERGENSCHE OOIEVAAR. Men meldt ons uit Bergen dat de ooievaar, die gistermorgen het nest in de hertenkamp geïnspecteerd heeft, gistermiddag op het nest is teruggekeerd. Men heeft nu in Bergen de hoop dat het een blijvertje zal zijn. WERK OPGEDRAGEN. Het opnemen der verharding op den Hoofdweg in den Waardpolder, het aanbren gen van een nieuwe verharding, alsmede het uitvoeren van bijkomende werken, voor rekening van den polder Waard en Groet te Winkel is gegund voor de som van f 47100 aan den aannemer J. J. de Groot, Friesche- weg alhier. raalstraat 8. M. C. A. Luttge, echtg. van T. M. de Rover, Ev.L., van Amsterdam naar Westerweg 50. M. C. de Wit, dienstbode, R.K., van Heiloo naar Kennemersingel 12. A. Meijering, broodbezorger, R.K., van Oudorp naar Oudegracht 142. A. L. H. de Jong, z.b., N.H., van Bad Godesberg naar Helderscheweg 18a. K. Bakker, grond werker, N.H., en gezin, van Workum naar Achterwezel 12a. J. W. Klooster, fabrieks arbeidster, R.K., van Wormer naar Liefde laan 35. J. Mourik, belastingconsulent, geen, van Bergen naar Snaarmanslaan 44. J. Tabois, handelsreiziger, geen, en gezin, van Almelo naar Vermeerstraat 19. M. van Nimwegen, dienstbode, R.K., van Cas- tricum naar Nieuwlandersingel 70. Gouden echtPaa, •Het echtpaar Jb. Zijp—Bakker - heeft Vrijdag onder groote belangstelv het 50-jarig huwelijksfeest gevierd. '';r'g 's Avonds heeft het r.k. Fanfarecorps h gouden paar een serenade gebracht. Tuinhouwt„Mlv.r,utlr|/*. Bij de veiling is een circulaire 0nt' vangen van de Nederl. groenten en fruit" centrale over het opgeven van de op tuin" bouwteeltvergunning geteelde eigenheil mers. Óm deze eigenheimers in aanmerking te doen komen voor de voor vroege aardap. Onze prijzen zijn altijd lager, onze uitvoeringen altijd beter. Centrale Verwarming Alkmaar Rotterdam Tel. 3045 - 2 lijnen. Tel. 44504 VIRGINIA kracht te verklaren, welke verklaring ove rigens voor 10 jaar was aangegaan zonder mogelijkheid van opzegging in den loop van dat tijdvak. Er bestaat aanleiding om op te merken, dat de bewering, dat de verklaring van 1934 opgehouden heeft te bestaan, geschied de. nadat Duitschland geweigerd had de uiteenzettingen te aanvaarden betreffende de vereenigbaarheid tusschen de Poolsch- Britsche garantie en de verklaring van 1934, welke de Poolsche regeering het voor nemen had te richten aan den Duitschen vertegenwoordiger te Warschau. 4. Hoewel de Poolsche regeering niet de meening deelt van de Duitsche re geering, volgens welke de overeen komst van 1934 door Polen zou zijn overtreden zou zij desalniettemin be reid zijn, wanneer de Duitsche regee ring er prijs op zou stellen, dat de Poolsch-Duitsche betrekkingen opnieuw in een verdrag op den grondslag van goede nabuurschap zouden worden ge regeld. voorstellen van dien aard in ontvangst te nemen, onder voorbehoud van haar principieele opmerkingen die hierboven in het memorandum tot uit drukking zijn gebracht. Zie verder Buitenland pag. 3, 2e blad. CHIEF CIGAR ETTE S MURMELLIUS-GYMNA9SIUM TE ALKMAAR. Wij verwijzen belanghebbenden r.aar een in dit nummer opgenomen publicatie be treffende aangifte van nieuwe leerlingen voor het Murmellius-Gymnasium. HANDELSSCHOOL TE ALKMAAR. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer opgenomen publicatie be treffende aangifte van nieuwe leerlingen voor de Handelsschool met vierjarigen cursus. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 7 Mei is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. N.V. AUTOBUSDIENST „NOORD-HOLLAND". In verband met de elders in dit blad voor komende publicatie der dienstregeling der N.V. Autobusdienst „Noord-Holland", in gaande 15 Mei 1939, vestigen wij er de aan dacht op, dat deze dienstregelingen, behal ve het traject: AlkmaarDen Helder v.v., thans ook omvatten de diensten: Alkmaar Oudkarspel v.v. en AlkmaarDirkshorn v.v., voorheen in exploitatie bij rpevrouw J. SpaansDekker te Kalverdijk, met in gang van 15 Mei 1939 overgaan naar de N.V. Autobusdienst „Noord-Holland". DE VOLKSTUINTJES TEGEN 1 APRIL OPGEZEGD. De directeur van Gemeentewerken, waar onder het Grondbedrijf ressorteert, verzoekt ons, in verband met de gister gemaakte op merkingen inzake de diefstallen bij de volkstuintjes aan den Friescheweg, mede te deelen, dat tegen 1 April de huur der tuin tjes definitief was opgezegd. Na 1 April kon dus, aldus de directeur, niemand meer rechten op de daar geteelde bloemen of groenten laten gelden. Wat daar is weggehaald waaronder de heg is geschied met voorkennis en goedkeuring der gemeente. MOTORJACHT TE WATER GELATEN. Hedenmorgen werd aan de scheepswerf „Nicolaas Witsen" met goed gevolg te water gelaten een motorjacht voor rekening van mr. H. J. Wenborn te Southampton. Dit mo torjacht heeft een afmeting van 15 bij 3.45 meter, is voorzien van een Buda-motor van 120 P.K. en ontwikkelt een snelheid van 15 knoopen. Het fraaie, zeewaardige jacht is een sieraad op het water. Voorin bevindt zich het eigenaarsverblijf, daarachter de pantry, daarop volgt de salon en de groote deksalon. Voorts is het jacht voorzien van een douchekamer, toiletten en een dames hut. Voor onze scheepsbouwers is het zeker eervol dat ze thans met vele buitenlandsche orders vereerd worden. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. De Chr. Dem. Unie heeft in haar verga dering van gisteravond besloten aan de a.s. gemeenteraadsverkiezingen niet met een eigen candidatenlyst deel te nemen. U WEET HET AL? Men schrijft ons: Goed, u weet het reeds, dat op 10 Mei de collecte voor het A.K.D.C. zal worden ge houden, maar er zullen ook zijn die het nog niet weten, die het vorige artikeltje niet hebben gelezen. En misschien zult u, die reeds wist dat de bedoelde collecte op 10 Mei zal worden gehouden, dit artikeltje ook nog wel willen lezen u, die belang stelt in het slagen der collecte al staat er nu juist voor u niets bijzonders in. 't Is maar de bedoeling dat het er bij onze stadgenooten goed ingehamerd zit, dat op 10 Mei een beroep op hunne weldadigheids zin wordt gedaan, ten einde het A.K.D.C. in de gelegenheid te stellen, de zorgen van zoovele onzer stadgenooten te helpen ver lichten. En wij koopen voor het geld dat u in een der collectebussen doet nieuwe goederen bij den Alkmaarschen middenstand. De op brengst der collecte wordt dus besteed bij en voor ingezetenen van Alkmaar. Het comité is neutraal alle gezindten zijn er in vertegenwoordigd. Dit laatste zij u een waarborg voor de neutraliteit van het comité. En wy helpen de aanvragers van iedere lichting, nadat de beoordeelingscommissie over de aanvragen heeft beraadslaagd. Uwe bijdrage wordt dus nuttig besteed. JOH. KRAMER. Voor de KRO zal a.s. Dinsdag van 4 tot 5 uur onze stadgenoot, de toonkunstenaar Joh. O. Kramer, een piano-recital geven die zal worden uitgezonden. Het programma bestaat uit werken van Scarlatti, Mozart, Beethoven, Chopin en eenige eigen composities. GESLAAGD. Voor het in April j.1. gehouden examen voetverzorging en pédicure, afgenomen door den Algemeennen Nederlandschen Bond van Voetverzorgers te Amsterdam, slaagde onze stadgeno.ote mej. A. M. Bregman. INGEKOMEN PERSONEN. A. B. Bosscher, z.b., Rem. van Zeist naar Juliana van Stolberglaan 20. B. Kort, koopman, geen, van Schagen naar Kool tuin 13. B. Magielse, hoedenmodelleur, N.H., van Groningen naar Boezemsingel 8. M. A. Ligtenberg, huisnaaister, N.H., van Haarlem naar Nieuwlandersingel 55. N. Th. de Wit, chauffeur, R.K., en gezin, van Koedijk naar Hoeverkade 5a. A. van Zon, dienstbode, geen, van Leiden naar Ropj es- kuil 38. G. M. C. Kroeders-Stevenhaagen, z.b., R.K., van Egmond-Binnen naar Molen buurt 27. E. Swagers, echtg. van J. P. J. van Roon, z.b., N.H., van Maartensdijk naar Tuinstr. 9. A. J. F. Benz, kok, N.H., van Haarlem naar Houttil 2. B. Boorsma, grondwerker, N.H., van Oudorp naar Nieu- wesloot 89. J. Opdam, z.b., R.K, van Haarlem naar Nieuwpoortslaan 93. J. Siekman, grondwerker, geen, en gezin, van Opperdoes naar le Kabelstraat 7. S. van der Struik, los arbeider, geen, en gezin, van Schagen naar Achterwezel 22. A. Huite- ma, transportarbeider, G.K., van Oudorp naar Baansingel 1. A. Bakker, werkster, N.H., van Bergen naar van der Woudestraat 57. F. Klaber, bakker, N.I., van Deventer naar Huigbrouwerstraat 8a. A. van Wie- ringen, koopman in lompen, R.K., van Heemskerk naar Oudegracht 114. W. Westmeijer, z.b., R.K., van Heerhugowaard naar Emmastraat 12. K. A. Jong-Vijn, z.b., R.K., van Medemblik naar Kanaalkade 60a. P. de Vries, reiziger, R.K., en gezin, van Heiloo naar Regulierslaan 17. W. J. Petri, broeder onderwijzer, R.K., van Roo sendaal naar Nassaulaan 30. M. J. Steg- gerda, verpleegster, R.K., van Oegstgeest naar Dr. Schaepmanplein 8. W. C. M. Klepper, verkoopster, R.K., van Haarlem naar Payglop 7. A. C. Eldering, z.b., R.K., van Haarlem naar Boomkampstraat 6. J. M. Diependaal, propagandiste, R.K., van I Heemstede naar Snaarmanslaan 99. A. J. Bloothoofd, dienstbode, R.K., van Heerhu gowaard naar Laat 177. M. M. Boot, z.b., geen, van Hoogeveen naar Kennemerstraat- weg 37. Wed. J. C. Leijen, z.b., R.K, van Maarsseveen naar Nieuwpoortslaan 93. Wed. W. de Groot, z.b., N.H., van Heiloo n. Nieuwpoortslaan 12. P. Warmerdam, ex peditieknecht, R.K., van Haarlem naar Hoogstraat 8a. J. E. Bouwmans, kellner, R.K., van Amsterdam naar Magdalenenstr. 231. J. M. Schut, dienstbode, R.K., van Akersloot naar v. Everdingenstraat '8. L. Oostindiën, dienstbpde, N.H., van Heiloo naar Heul 1. Echtg. P. Buis, z.b., N.H., van Bergen naar van Houtenkade 45. K. J. Schiltkamp, off. Ned. Leger des Heils, N.H., en echtg., van Leeuwarden naar He kelstraat 9. M. W. Koeten-van Randeraat, geen, van Eist naar K. van 't Veerstraat 73. P. Burger, chauffeur, N.H., en gezin, R.K., van Hoorn naar Baansingel 32a. A. Klerk, z.b., N.H., en echtg., van Sint Maarten naar Lyceumstraat 47. B. Kleijmeer, verpleeg ster, geen, van Laren 'N.H.) naar Cudor- perdijkje 17. A. N. Visser, z.b., N.H., van Soerabaya naar Korte Lyceumstraat 14. D. Denie, koopman in galanterieën, R.K., en kinderen, N.H., van Rotterdam naar Klein Nieuwland 25. P. Pijl, kapper, geen, en echtg., R.K., en kind, R.K., van Bergen naar Vermeerstraat 25. F. Wiersma, mole naarsknecht, geen, van St. Pancras naar Boezemsingel 52. F. de Joode, instrument maker, geen, van 's-Gravenhage naar Cob- denstraat 4. M. J. H. Maas, kappersbe diende, R.K., van Zaandam naar Geesterweg 15. L. de Bruin, z.b., N.H., en echtg., van Purmerend naar Prinses Julianalaan 14. Wed. D. Bruin, z.b., R.K, en zoon, van Z.- Scharwoude naar Oudegracht 78. C. Schoenmaker, timmerman, R.K., en echtg., van Opmeer naar Tuinstraat 18. H. van Oosterum, bouwkundige, N.H., en gezin, van Haarlem naar Rembrandtstraat 72. J. H. de Vilder, uitvoerder, R.K., en gezin, van Wijk bij Duurstede naar Dahliastraat 3. A. W. M. Spruijt, koopman in manufactu ren, R.K., van Duitschland naar Emmastraat 2. Wed. J. de Bakker, D.G., van Oudorp naar Verdronkenoord 94. Echtgen. J. de Hoog, R.K., en kind, geen, van den Helder naar Eikelenbergstraat 62. A. Abbekerk, z.b., N.H., van Bovenkarspel naar Lamo- Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Ma- rie Antoinette (hist.-rom.); hoofdrollen Nor- ma Shearer, Tyrone Power, John Barry- more, Robert Morley e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, uitgezonderd Zaterdag, 's av. 8 uur, hoofd nummer Yoshiwara (rom.-sens.); hoofdrol len Pierre Richard Willm, Michiko Tanaka, Sessue Hayakawa. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 6 Mei. 8 uur café Renses te Stompetoren, lezing ir. Huisman, rijkszuivelconsulent. Zondag 7 Mei. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Het Chineesche Landhuis" door Het Ned. Too- neel. Openlucht-dancing Duinvermaak te Ber gen. Coöperatie Nieuw Leven. Donderdagavond hield de coöperatieve verbruiksvereeniging Nieuw Leven te Zuidscharwoude haar 18e jaarvergadering in het lokaal van den heer P. Kramer. De voorzitter, de heer S. Kramer, open de de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezige leden. Spr. besprak de moeilijke omstandigheden, waarin wij thans leven. Hij hoopte, dat men het volgend jaar onder betere om standigheden bij elkaar zou komen. Groote veranderingen hebben in het bedrijf niet plaats gehad. Wel zijn kleine verbeterin gen aangebracht. Er zijn in het afgeloopen jaar negen coöper. vrouwenclubs opgericht. Het jaarverslag over 1938 werd behan deld. O.m. werd hierin medegedeeld, dat met de r.k. coöperatie „Samen Sterk" te Bakkum een overeenkomst is aangegaan voor de broodlevering aan die coöperatie. Het ledental van de vereeniging was per 31 Dec. 1938 219. De omzet van de bak kerij was 92682.50 (v. j. 88626. van de winkel 383:55.49 (v. j. ƒ40310.54) en van de afd. brandstoffen 4092.12 (v. j. 4097.30). Totaal 135130.11 (vorig jaar 133.033.84). Het jaarverslag werd aldus vastgesteld. Hierna was aan de orde de balans per 31 DeC. 1938. De commissie rapporteerde, dat alles in uitstekenden staat was bevonden. De balans sloot op een totaalcijfer van 43702.23. Het overschot voor 1938 was 3995 40. Onder de passiva is opgenomen een reservefonds van 19077.05. De resultatenrekening van de bakkerij afd. Zuidscharwoude sloot op een totaal van 37412.42, met een overschot van 1908.10 (5.10 Die van de afd. bak kerij coöp. Alkmaar sloot op een bedrag van 50.'<79.01 met een overschot van 802.27 (1.58 De afd. winkel had tot eindcijfer 38355.49, met een overschot van 896.33 (2.34 De afd. brandstoffen sloot op 4092.12, met een overschot van 399.13 of 9.76 Het bestuur stelde voor, het volgende dividend uit te keeren op 't verbruik van de bakkerij 5 ove. het verbruik van den winkel 2% en over het verbruik van de brandstoffen 8 Dit voorstel werd aldus aangenomen. Ook het voorstel om te bepalen, dat zij, die hun aandeel nog niet volgestort hebben 50 van het dividend krijgen bijgeschre ven bij hun aandeel, werd aangenomen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer E. Biersteker herkozen. De heeren Jn. Vink en C. Kist werden bij enkele candidaatstelling als zoodanig her kozen. pelen te stellen prijsregeling, zal, evenals in vorige jaren, opgave der beteelde op. pervlakte aan de veiling moeten geschie den. Voor deze opgave komen niet in aan merking die telers, die in het bezit zijn van een teeltvergunning welke is voorzien van de stempel-opdruk „Pootaardappelbedrijf". De telers zullen dus bij de opgave hun teeltvergunning moeten medebrengen, op dat aan de hand van deze vergunning de opgave door de veiling kan worden gecon troleerd. De opgaven der telers moeten voor 15 Juni a.s. gedaan zijn. Verzocht wordt, de opgaven met de bijbehoorende doorslagen uiterlijk 20 Juni aan de N. G. F. C. in te zenden. Men doet dus goed, de opgaven voor den vastgestelden datum te doen. Aangezien tot nader order alleen eigen heimers geoogst mogen worden, die geteeld zijn op tuinbouwteeltvergunning, zullen ook alleen die eigenheimers geveild mogen worden, waarvan opgave der beteelde op pervlakte aan de veiling heeft plaats ge had. De aldus verkregen opgaven geven dan de veiling tevens de gelegenheid om te controleeen of in verhouding tot de op gegeven oppervlakte niet een te groot kwantum eigenheimers ter veiling wordt aangeboden. Zorg voor de vogels. Naar wij vernemen, zal er van politie zijde streng toezicht op worden gehouden, dat de in vrij grooten getale bij de laad plaats der Ned. spoorwegen broedende fu ten, niet gestoord worden. Er zijn al heel wat nesten uitgehaald, hetgeen heel jam mer is, daar de fuut een mooie vogel is. Een talrijk kroost, De heer S. Klerk mocht het genoegen smaken 16 jongen bij een konijn te krij gen. Zoowel moeder als jongen verkeeren zonder uitzondering in blakenden wel stand. Zeker iets zeer zeldzaams. Serenade. Ter gelegenheid van het 40-jarig hu welijk van het echtpaar S. Klerk, alhier, bracht het fanfarecorps „Muzieklust" Don derdag een serenade. De heer Klerk, die koster der Ned. herv. kerk is, mocht ook blijken van belangstel ling van het kerkbestuur ondervinden, ter wijl burgemeester de Boer persoonlijk kwam feliciteeren. Uitvoering kerkkoor. Donderdagavond gaf het koor van de Ned. herv. kerk een uitvoering. Ds. J. L. Brinkerink opende met een woord vpn hartelijk welkom aan allen, in het bij zonder aan mej. B. Terpstra, de directrice. Gemeenschappelijk werd gezonden Ps. 138, vers 1., waarna het koor zong Blijf bij mij Heer, Zondagmorgenbede en Morgenlied. Speciaal het eerste werd heel mooi uitge voerd. Vervolgens gaf het kinderkoor een uitvoering van het zangspel „De Jaarge tijden", samengesteld door mej. Terpstra. Dit werd door de keurig verkleede kinde ren zeer goed uitgevoerd en gaf blijk van grondige voorbereiding. Veel zorg was be steed aan voordracht en uitvoering. Achtereenvolgens werden de lente, de zomer, de herfst en de winter voorgesteld. Koor en dirigente beide oogstten hiermede veel succes. Vervolgens was het weer de beurt aan het koor, dat 3 liederen zong, waarvan het laatste, Middernacht, het beste werd uitgevoerd. Ds. Brinkerink bracht dank voor den mooien avond, waarop de heer Kluit een dirigeerstok aanbood aan mej. Terpstra. Met gemeenschappelijk gezang 96 1 werd deze wijdingvolle avond besloten. Na rondvraag volgde sluiting. Filmavonden. In het bij-lokaal der openbare school werd Donderdag en Vrijdag een filmvoor stelling gegeven, de eerste avond was geor ganiseerd voor de rijpere jeugd. Het hoofd der school de heer P. de Ruiter, opende den avond. Het deed spreker genoegen zoo veel van zijn oud-leerlingen nog eens voor zich te zien. Als hoofdfilm werd vertoond „Tembi een natuurfilm uit de Afrikaansche wilder nis, de wilde dieren in hun vrijen natuur staat, werden hierin vertoond. Met volle belangstelling werd de film gevolgd. Des middags werd een voorstelling voor de kinderen gegeven, met een voor hun pas send programma. Volop is door de kinderen genoten. Vrijdagavond was de avond voor de voorstanders van het openbaar onder wijs. Ook deze avond is bijzonder goed geslaagd. In de pauze werd door de dames- krans W. I. K. thee geserveerd. was teruggekeerd: van ieu«="

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2