PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN £uchtuaad De 3-Kringenwedstrijd in Zandvoort. De Alkmaarsche heeren op de eerste en de dames op de tweede pla ts. Een succes boven verwachting! Dioc. Haarlemsche Sportbond. Kampioenschappen keurturnen. speelt DERDE BLAD Derksen wint te Sloten De uitslagen van de Zondag op de Olym pia-Wielerbaan gehouden wedstrijden, waar aan o.m. werd deelgenomen door de voor loopige Olympische wielerploeg, luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs: 1. j. Derk sen: 2. P. Smits; 3. M. van Gelder. Tijdrace over 200 M. met vliegenden start 1. J. Derksen, tyd 11.8 sec.; 2. P. Smits 12.2 sec.; 3. M. van Gelder 12.6 sec. Wedstrijd over 10 K.M. met 5 klassemen ten: 1. v. d. Heyden 9 pnt.; 2. J. Stern 7 pnt. Op één ronde: 3. J. Pronk 14 pnt.; 4. M Lobberegt 5 pnt.; 5. O. Moeke 4 pnt.; 6. P. Evers 3 pnt.; 7. M. Mensen 3 pnt.; 8. Hismit 1 pnt. WIELERCLUB ALCMARIA. Zondag heeft Alcmaria den laatsten rit van de recordcompetitie gehouden, n.L voor de A- en B-klasse over 74 K.M., voor de C- klasse over 55 K.M. en voor de junioren over 3 ronden. Daar er door verschillende renners op de baan in Assendelft en Heemstede gefietst moest worden, wös de opkomst toch nog goed te noemen, behalve in de A-klasse, waar alleen Eenhoorn startte. Daar ook de B-klasse 8 ronden moest rijden, kwam er toch een goeden strijd, wat wel blijkt uit de tijden die er gemaakt zijn. Vooral het goede rijden van Glas viel op. Doch ook B. Een hoorn en W. Wester hebben uitstekend ge reden en bleken waarachtige concurrenten van elkaar. Bij de C-klasse ging het ook terstond hard en in de eerste ronden waren er al verschil lenden, die den strijd staakten. Ward Visser eindigde als eerste. Zomerdijk en Lambert Ekkers hebben in Heemstede gereden en moesten ook thans in Bijster en Veerman hun meerderen erken- nennen. Kuilboer en Ottenbros maakten hun debuut in een koppel wedstrijd en eindigden op de vijfde plaats. Jn. Groot en E. Bos hebben op de Zaan- sche wielerbaan gereden en ook zij hebben zich van hun besten kant laten zien. Jn. Groot werd vijfde ii) een langen afstand wedstrijd, doordat hij in de laatste ronde ten val kwam. E. Bos heeft met den Am sterdammer Floor een koppel wedstrijd ge reden en werd tweede. De uitslagen waren: A-klasse (74 K.M.): 1. K. Eenhoorn, tijd 1 uur 53 min. 18 sec. B-klasse (74 K.M.): 1. Jn. Glas 1 uur 57 min. 37 sec.; 2. B. Eenhoorn 2 uur 7 min. 3 sec.; 3. W. Wester 2 uur 8 min. 22 sec.; 4. L. Holtes 2 uur 18 min. 25 sec. C-klasse (55 K.M.): 1. W. Visser 1 uur 32 min. 5 sec.; 2. Groot 1 uur 35 min. 32 sec., 3. Jonkman 1 uur 36 min. 30 sec.; 4. G. Schouten 1 uur 40 min. 7 sec. Junioren (2734 K.M.): 1. C. Mijer 53 min.; 2. P. de Boer, 3. Vreuling. WEDSTRIJDEN TE ASSENDELFT. Op de Assendelfter Wielerbaan werden Zondag wedstrijden gehouden, die ondanks het mooie programma weinig publiek trok ken. Begonnen werd met een af val wedstrijd voor profs en onafhankelij ken. In dezen mooien wedstrijd werd de uitslag: 1. C. Bakker, Zaandam; 2. J. v. d. Stel, Apel doorn; 3. v. d. Wulp, Amsterdam. Voor de pauze werd verder een koppel- wedstrijd voor amateurs en nieuwelingen over 25 K.M. verreden. In dezen wedstrijd startte ook de Alcmariaan E. Bos met als koppelgenoot Floor uit Amsterdam. Jam mer was, dat Bos de eindsprint te vroeg in zette en op de streep werd verslagen door het koppel MullerGrootes uit Amster dam. De uitslag was: 1. MullerGrootes, Amsterdam; 2. E. Bos Floor, Alkmaar-Amsterdam; 3. V. Olmen Roozenboom, Zaandam; 4. J. ten Wolde de Wit, Wormerveer; tijd 38.17 minuten. 50 K.M. individueel. Na de pauze werd er een 50 K.M. eigen kracht wedstrijd verreden met een sterk veld van renners. Er werd om de 100 ronden een klassement verreden. Direct na het startschot werd er een flink tempo ingezet en na ongeveer 50 ron den werd er een serieuze uitlooppoging gedaan met als resultaat, dat Klink, v. d. Voort, v. d. Stel, C. Bakker en J. Groot (Alkmaar) een ronde uitliepen. Verschillende renners deden nu pogingen om een ronde uit te loopen met geen resul taat tot eindelijk Klink er in slaagde alleen een ronde uit te loopen en dus aan den kop ging. Tot het eind bleef deze stand zoo. Jammer was het, dat de jury Klink 5 ron den voor het eind niet uit den strijd nam. Ze liet Klink mederijden, hoewel hij toch al winnaar was. Nu beïnvloedde hij de plaat sen door voor een paar renners de sprint „aan te trekken". Hij stapte plotseling af in de bocht, liep iets overhoop, wat een val partij tot gevolg had, waar J. Groot (Alk maar), die een uitstekenden wedstrijd had gereden, nu de dupe van werd. De uitslag was: 1. Klink, Wieringen, 8 punten. Op één ronde: 2. C. Bakker, Zaandam, 11 punten; 3. v. d. Voort, IJmuiden, 10 punten; 4. v. d. Stel, Apeldoorn, 8 punten; 5. J. Groot, Alkmaar, geen punten. De rest lag op 2 en 3 ronden. Schaken N.H.S.B. KAMPIOEN! De gedetailleerde uitslagen van den wed strijd Noordhollandsche SchaakbondRot- terdamsche Schaakbond om het bondenkam pioenschap van den Koninklijken Neder- landschen Schaakbond luiden: N.H.S.B. R.S.B. L. Prins—J. Muhring afgebroken K. GeusW. Oveggouw 10 D. J. S. de Lange—Chr. Vlagsma 1—0 E. de WaalJ. Dedood 01 J. ZoontjesH. Roos 10 J. van DijkJ. S. van Dongen y234 C. PelsA. Wielinga 3434 A. BreetJ. Mahutte 10 J. J. BertG. Kapsenberg 3434 Dr. P. Veenstra Kuiper- J. van Saus 10 Totaal-uitslag 6)4—2V, plus een afgebro ken partij. Door dezen uitslag is de Noord hollandsche schaakbond kampioen. Turnen „Overweldigend" noemde de voorzit ter van den Turnkring Alkmaar en Om streken het resultaat van dezen avond toen de schare van turnsters en turners, bestuurders en supporters met een vol daan gevoel over het gepresteerde de beide touringcars bevolkte, om met blij gemoed en uitbundig gezang (dat goed klonk met een leege maag als klank bodem!) by het schemerig krieken van den nieuwen dag huistoe te rijden. „Wij zijn niet bang" ontbrak bij de heen reis niet in het programma van den mond harmonicavirtuoos, dien door vele kelen krachtig geaccompagneerd werd, doch in een adempauze merkte iemand heel raak op: „Maar je knijpt hem toch wel een beetje, Ab!" Ziet, dat typeerde de stemming op de heenreis. De T.A.O. had een naam hoog te houden; nu kwam de kring echter uit met een ploeg, die niet de volle kracht vertegen woordigde en tegen ploegen, die er alles op zouden zetten, nu te winnen, wat hen vorig jaar in Alkmaar niet gelukt was. Niettemin de heeren hebben gewonnen, doch met een dergelijk miniem verschil, dat er tot het al lerlaatste moment spanning heeft ge- heerscht. Dat de heeren zwakker waren, blijkt ook uit hun totaal aantal punten: 245 tegen 256 vorig jaar! De dames zijn echter vooruitgegaan, ook wanneer we het laagrek, dat dit jaar aan de toestellen is toegevoegd, buiten beschouwing laten. Wij kunnen het slechts betreuren, dat dit gebeurd is, deze uitbreiding met een toestel, dat ons zoo on geschikt lijkt voor dames. Dit verwijt kan niet de organisatoren van deze 3 kringen wedstrijden treffen: het is te begrijpen, dat zij dit toestel opnemen, wanneer het hoofd bestuur (Techn. commissie) van het K.N.G. V. ook rekoefeningen voorschrijft bij de eischen voor het K.N.G.V.-vaardigheidsdi- ploma. Is dit nu weer een van de nadeelen van wedstrijdsport, dat men het rekturnen van dames gaat propageeren? Of ziet men hier een waardevol oefenstofterrein in ten aanzien van de lichamelijke opvoeding van de vrouw? Dan zouden wij gaarne een be hoorlijk geargumenteerde verdediging hier van willen zien. Om hygiënische en physio- logisch-anatomische bezwaren naar voren te brengen is een dagblad niet het aangewezen orgaan, maar reeds het zien van een geheel of gedeeltelijk mislukte lendentrek, buik- draai, molendraai, kniedraai, borstwaarts- om, etc. moet toch een gevoel van onaesthe- tica en onhygiëne geven, het is te manlijk en dat juist in een tijd, waarin het besef groeit dat er een wezenlijk verschil is tus- schen de lichamelijke opvoeding van het meisje en die van den jongen en dat de oefenstof gericht moet zijn naar den aard, naar den lichaamsbouw en de taak van het meisje en de vrouw. Daarom betreuren wij het ook, dat bij de individueele vrije oefeningen de dames af stappen van het karakter van de moderne groeps-vrije oefeningen en hun oefenstof meer zoeken in het acrobatische, zooals we dat steeds geperfectionneerder zien bij de heeren. Bij de heeren is het een voordeel, dat de oefenstof zich van de starre, sta tische oefeningen met de gevarieerde uitval len meer en meer ontwikkeld heeft in de richting van de soepele lenigheids- en be^ hendigheidsoefeningen, hoewel ook hier weer voor overdrijving gewaarschuwd moet. worden: gewrichtsbanden laten zich niet on gestraft rekken! Wij zouden onze waar schuwing aldus willen formuleeren: Bouw uw vrije oefeningen tot een harmonisch ge heel op, welk geheel dan een eenheid dient te zijn en niet een serie van fragmenten met een verschillend karakter, want dan wordt het een karakterloos geheel; en neem als onderdeelen, die bewegingen, welke door een normaal geoefend lichaam uitgevoerd kunnen worden en niet zulke, waartoe het lichaam door speciale training, door ballet oefeningen e.d. eerst in staat gebracht moet worden. Dan zijn het factoren als behendig heid, spiergevoel, beheersching, ademha- lingsverdeeling (zeer belangrijk!), even wichtsgevoel, gevoel voor logischen opbouw en rationeele werkverdeeling, die de voor naamste rol gaan spelen, en die toch voor het leven van practischer waarde zijn, dan groote lenigheid, eenzijdige kracht en an dere bijzonderheden. Een turner en turnster dient te beseffen, dat zijn, resp. haar sport als deel van de lichamelijke opvoeding gericht moet zijn op verhooging van het verantwoordelijkheids besef voor het eigen lichaam en dat van an deren en voor de gezondheid, van de waar deering voor de bewegingsmogelijkheid van het normale lichaam, méér dan op de ver hooging van eventueel te bereiken bewe gingsmogelijkheden en van uitsluitend sportprestatie. Dit geldt net zoo goed voor het toestel- turnen. Steeds zien we weer op wedstrijden dat de turners bij het keuze-werk te veel prestatie van zich zelf vragen: het gevolg is. dat zij met de moeilijkste onderdeelen be ginnen, dat de kwaliteit dan steeds meer daalt, om tenslotte te stranden op een mis lukten of slordig afgewerkte afsprong. Neen, niet zoo; de schoonheid van opbouw moet bij de samenstelling van integreerend be lang zijn; een wedstrijdoefening moet groeien voor het publiek, met juiste verdee ling van spanning en ontspanning, om ten slotte te culmineeren in een fi aaien en per fect uitgevoerden afsprong! We hebben ons in het bovenstaande ver oorloofd tot het maken van enkele alge- meene opmerkingen, kantteekeningen zou den we het kunnen noemen, waartoe wij op dezen avond geïnspireerd zijn. We kunnen ons billijkheidshalve niet gaan bezig houden met een nadere bespreking van de verschil lende deelnemers; zelfs de Alkmaarders hebben wij niet steeds kunnen volgen in hun evoluties en daarbij moesten we toch ook iets zien van de Kennemers en de turners uit de Haarlemmermeer. Want deze 3 krin genwedstrijd, die voor de derde maal ge houden werd tusschen de Kennemer Turn kring (K.T.K.), de Turnkring Noordholl. Zuiderkwartier (N.H.Z.K.) en Alkmaar Omstreken (T.A.O.), vond ditmaal plaats in het „Groot-Badhuis" te Zandvoort, welks dancing en tooneelzaal de meest geschikte gelegenheid is, die zich in het rayon van de K.T.K. bevindt. En die zich niettemin niet zoo goed leent voor dergelijke wedstrijden als het Veilingsgebouw te Aalsmeer en de Korenbeurs te Alkmaar. Op het tooneel de vrije oefeningen, er voor op 4 verschillende plaatsen tegelijk de toestellen en in de ach terste helft van de zaal het publiek, aan hun plaatsen gebonden. Daardoor was voor velen het paardvoltigeeren der dames (en dat was maar goed ook) en het brugwerken aan het oog onttrokken en veelal ook de vrije oefe ningen. Enkele indrukken willen we weergeven. Honneur aux dames. De kracht van de Kennemer dames bleek onverzwakt te zijn: zoowel aan de brug als in het ringenzwaaien stonden zij weer ver boven aan, én in oefenstof, én in uitvoering. Alkmaar bleef bij de ringen eenvoudig, doch werkte goed af. N.H.Z.K., vorig jaar op de tweede plaats, deed voor Alkmaar weinig onder; de strijd om de tweede plaats bleef dan ook spannend, daar de K.T.K. reeds spoedig van de eerste plaats verzekerd was. Na 2 onderdeelen was de verhouding: K.T. K. 9934, N.H.Z.K. 92 en T.A.O. 91)4 punt. na 4 onderdeelen resp. 189, 174 en 177 en ten slotte, na 6 onderdeelen: 260, 232)4 en 238. Bij de Kennemer dames waren de bekende krachten, de dames Kwant, van Konings- bruggen, Brouwer en Swart weer van de partij; van hen was vooral mej. Swart goed vooruit gegaan. Bij het Zuiderkwartier mis ten we de gezusters Witziers; eigenlijk was de ploeg geheel van nieuwe samenstelling, alleen mej. P. Tromp, vorig jaar de „kam pioene", nu veel minder, herkenden wij. Bij de Alkmaarsche dames ging het voorname lijk tusschen de dames H. Phaff en T. Wuur- man. Hester bleek veel beter op dreef te zijn, dan bij de Korenbeurswedstrijden; haar vrije oefening was heel goed en werd dan ook door het publiek, dat juist waar deerde, met een applaus beloond. Truus Wuurman die we steeds vooruit zien gaan en nu immers de kampioene van de T.A.O, is, is alzijdig en bleek ten slotte nog pt. hooger dan mej. Phaff te eindigen, zoodat deze geen revanche kon nemen. Bij de heeren ging het tusschen de K.T.K. en de T.A.O. om de eerste en tweede plaats. Bij de Alkmaarders misten we de goede krachten, als Otten, v. Bodegraven en Len- sen, die door mindere makkers vervangen waren. Ook hier is het Schuuring niet gelukt revanche te nemen op den kampioen, Veld- stra, die met 44 punten, 3 punten hooger eindigde en als no. 3 van alle heeren. De uitblinkers van de K.T.K., de heeren Guit en Van Duyn waren ook present en bleken ook nu weer de sterksten van hun ploeg te zijn. P. van Duyn, die voor een perfecten hechtsprong (paardlengte) maximaal beoor deeld werd, eindigde met 47)4 punt. De heer J. Roodenburg, dé eenige uitblinker van N.H.Z.K., wist hem hierin te evenaren. De kracht van Alkmaar ligt voornamelijk in het paardvoltigeeren, waarbij Nol, Schuu- r'ing, Veldstra en Schuyt de besten zijn. Als steeds waren Spaans en Veldstra superieur met hun vrije oefening. De gestrekte hurk- sprong over het paard van Spaans was goed, de radslag van Veldstra kon beter. Als bewijs van de spanning geven we hier de puntenstanden na 3, 4 en 6 onder deelen: K.T.K. 133, 177 en 243; T.A.O. 134 17934 en 245; N.H.Z.K. 120, 159 en 223 34. Wat de organisatie betreft, deze bleek bij de plaatselijke, 35-jarige vereeniging O.S.S. in goede handen te zijn; alles verliep vlot; dat er met de toestellen te dicht op elkaar gewerkt werd, kwam door de beperkte ruimte, terwijl de teleurstellingen over het „souper" haar niet verweten kan worden. De voorzitter van de Kennemer Turnkring, de heer J. Hop, opende en sloot den wed strijd, terwijl de resp. voorzitters van T.A.O. en N.H.Z.K. repliceerden. Wij willen nog even memoreeren, dat de heeren van de Turnkring Alkmaar Omstreken voor de derde maal in successie op de eerste plaats geëindigd zijn en de dames achtereenvol gens op de tweede, derde en tweede. De ploegen van de T.A.O. bestonden dit maal uit: dames: A. Kramer, M. ten Pas, J. Dijs, G. Dekker, Beeldman-Smit, Bochtman- Koning, H. Phaff en T. Wuurman; heeren: C. Spaans, F. Nol, M. Volkers, J. Jonker; A. Wassink, J. Schuyt, J. Schuuring en W. Veldstra. Voor de onderdeelen: vrije oefening, brug, rek (dames laag, heeren hoog), paard volt., ringen (max. elk 10) en paardspringen (max. 5) werd behaald door: N.H.Z.K.-dames: 39)4, 4434, 48, 37, 42)4 21; heeren: 37y,, 43)4, 39, 38)4, 44, 21 pt. K.T.K.-dames: 48)4, 50)4, 48)4, 41, 49, 22)4; heeren: 47)4, 45, 44. 3934, 46, 20)4 pt. T.A.O.-dames: 45, 45, 46)4, 40)4, 41)4, 19)4; heeren: 44, 45)4, 44)4, 45, 45, 21 pt. B. BRUINVIS. Bedoeld als propaganda voor het turnen in katholiek verband in Alkmaar, werden juist hier Zondagmiddag in het Gulden Vlies, de jaarlijksche kring- en individuee le turnkampioenschappen van den Dioce saan Haarlemschen sportbond „DHAK- DHGB" georganiseerd. Het zal dan ook voor de organisatoren een teleurstelling geweest zijn, te moeten constateeren, dat het publiek (een honderd toeschouwers) voor het overgroote deel uit niet-Alkmaar- ders bestond. Zijn dan de katholieke tur ners uit Alkmaar (turnend in niet-katho- liek verband) verwend door de turnuitvoe- ringen, Korenbeurswedstrijden en kring wedstrijden van het K. N. G. V.? Dan had den zij toch ongelijk, want ook bij deze wedstrijden was veel goeds te zien, hoewel de kwaliteiten van deze keurtunners sterk uiteen liepen; met name de heeren T. Vos (Jong Leven, A'dam) en L. van Velzen (St. Rafaël, Den Haag) staken ver boven de anderen uit. De strijd om het kampioenschap van de ze mannen-turners ging tusschen de kringen: Amsterdam, Den Haag Haarlem, West-Friesland. Van de 27 aangemelde tur ners waren er 20 present, die de volgende onderdeelen verwerkten: Vrije oefeningen, brug, ringen, paardvoltige en hoogrek. Een algemeene fout was de slordige af werking, de geringe accuratesse, eigen schappen, die men zoo gaarne bij turners wil zien. Dit kwam o.a. tot uiting: bij de opening en voorstelling der deelnemers: een deel stond in rusthouding (en hoe rus tend!), een deel in de houding, en bleven zoo staan bij het oplezen der namen, zoodat we nog niets wisten; in de spanningslooze handstanden, de zweefstanden met gebogen standbeen, de kromme kieën en enkels, het niet voldoende kennen van de iindividueele vrije oefening, waardoor de ruim gestelde tijdlimiet van 100 sec. nog al eens over- scheden werd. Wat betreft de samenstel ling van de oefeningen, zoowel vrij als aan de toestellen, willen wij de geintresseerde lezen verwijzen naar onze opmerkingen in het verslag over de 3-kringenwedstrijd te Zandvoort. Met waardeering willen we echter vermelden, dat de sluitsprongen van de vrije oefeningen en de afsprongen van 't toestel vrijwel steeds goed beheerscht wer den en keurig uitgevoerd, terwijl diverse moeilijke onderdeelen succesvol verwerkt werden. Inderdaad, er viel te genieten. Uitslagen: Resultaat kringkampioenschap pen: 1 Amsterdam, 542 punten; 2 Den Haag, 498. (Daar van elke ploeg de 4 bes ten geteld werden en kring West Friesland met slechts 2 turners uitkwam, had deze geen kans). Kampioen keurturnen: 1 T. Vos 161; 2 L. van Velzen 149; 3 B. Kaay 130 p. Zwemmen. WERELDRECORD 500 METER SCHOOLSLAG GEEGALISEERD. Zondagmiddag is Herman Smitshuysen, de Europeesche recordhouder op de 500 meter schoolslag, in wedstrijden te Solingen uitgekomen tegen den Duitscher Arthur Heina, wereldrecordhouder op den 400 me ter schoolslag. Heina heeft daarbij een po ging gedaan om het wereldrecord 500 me ter op zijn naam te brengen. Door een tijd van 7 min. 18.8 sec. te maken egaliseerde hij het wereldrecord, dat op naam staat van John Higgins die het op 20 Februari 1937 te Columbus vestigde en verbeterde het Europeesche record op dien afstand, dat op naam stond van onzen landgenoot Smits huysen, die het op 28 Februari van dit jaar met 7 min. 21.4 sec. vestigde. Smitshuysen kon het hooge tempo niet volhouden en lag na 100 meter 3 sec. ach ter. Na 300 meter moest hij den strijd op geven wegens spierkramp. Heina noteerde voor de 100 meter 1 min. 18.6 sec., voor de 200 meter 2 min. 47.2 sec., voor de 300 meter 4 min. 16.8 sec. en voor de 400 meter 5 min. 45 sec., waarbij hij slechts 1.2 sec. boven zijn eigen wereldre cord op dien afstand bleef. Lawntennis OM DEN DAVIS-BEKER. PolenNederland 41. wint het dubbelspel. Nederland Hughan en van Swol hebben Zaterdag middag het dubbelspel van den Davisbeker- wedstrijd PolenNederland gewonnen door Tloczynski en Hebda met 6—4, 64, 1210 te slaan. Zoowel van Swol als Hughan verloren echter Zondag hun enkelspel, van Swol met U13, 64, 36, 26 van Tloczynski, en later op den middag Hughan met 6—0, 3—6, 46, 26 van den Pool Baworowski. Polen zal nu in de volgende ronde uitkomen tegen Duitschland, dat met 30 voorstaat tegen Zwitserland. Tennis. ADVENDO WINT EN BE QUICK GELIJK. Eindelijk een tenniszondag met zonder wind en kou. De uitwerking h"1 en op de Alkmaarsche tennissers is m 'frvatl b4ikbi niet uitgebleven. Be Quick I wist eeiT"?3^ baar punt te veroveren en nog wel op h kampioenen van haar af deeling. De u®4, op het behoud van het tweede klasse x is hiermede niet onbelangrijk gestegen80 Advendo won met dezelfde cijfers ak vorige week en heeft geen zorgen mee de deze competitie. r Be Quick II kon het niet tot een winning brengen. 0ver- Be Quick III won met flinke cijfers e hiermede zeker van de derde plaats ön J* ranglijst. p d* Hieronder volgen de uitslagen: Advendo I—Score II 7^ Heeren enkelspel: Mr. H. Schuurman Jï"„' van H. Hermens 6—4 8—6, A. C. Asjes «jg[ van J. Wamsteeker 4—6 60 6—0; dam enkelspel: mej. M. Koppen wint wegens niet opkomen, mevr. M. Schuurman wint van m J. de Wolff 6—2 6—4; heeren dubbelspel1.' XI Cnhmivmort ÖTÏ A f1 mr. H. Schuurman en A. C. Asjes verl va H. Hermans en F. Klauwers 3—6 4—6; dam dubbelspel: mevr. M. Schuurman en me? M. Koppen winnen v. mej. R. Terheide en mej. J. de Wolff 6—3 6—1; gemengd dubbel, spel: mevr. M. Schuurman en mr. Schuurman winnen van mej. R. Terheide en' F. Klauwers 2—6 6—0 6—4; mej. M. Koppen en A. C. Asjes winnen v. mej. J. de Wolff en J. Wamsteeker 86 64. Be Quick I—Shell I 4^4 Heeren enkelspel: J. J. Haasbroek verl. v B. Drenth 64, 26, 36; H. Busselman wint v. F. Jarigsma 5—7, 8—6, 6—1; dames enkelspel: mej. B. A. Bos wint v. mevr C. W. J. Kalberg 3—6, 13—11, 8—6, mej. c! Zweedijk wint v. H. M. van Rijn 4—6, 6—3] 119; heeren dubbelspel: J. J. Haasbroek en J. Deetman verl. van B. Drenth en f. Ja- rigsma 26, 26; dames dubbelspel: mej. B. A. Bos en mej. C. Zweedijk verl. v. mevr! C. W. J. Kalberg en mej. H. M. v. Rijn 3—6! 64, 36: gemengd dubbelspel: mej. b. a! Bos en J. Deetman winnen v. mej. h. m, van Rijn en B. Drenth 36, 64, 62, mej. J. M. Asjes en H. Busselman verl. van mevr. C. W. J. Kalberg en F. Jarigsma 2—6, 2—6. Thomas IBe Quick II 6—2. Heeren enkelspel: J. Holtus wint van L. Keizer 61, 86, G. Tripels verl. van M. Zweedijk 97, 6—8, 36; dames enkelspel: mej. P. van Grinsven wint v. mevr. de Bruyn 64, 75, mej. N. Windhorst verl. van mej. D. de Bruyn 46, 16; heeren dubbelspel: J. Holtus en V. Terwindt win nen van L. Keizer en M. Zweedijk 6—3, 62; dames dubbelspel: mej. Ch. van Arcken en mej. P. van Grinsven winnen van mevr. de Bruün en mej. D. de Bruyn 7—5, 6—1; gemengd dubbelspel: mej. P. van Grinsven en J. Holtus winnen v. mevr. de Bruyn en L. Keizer 64, 62, mej. Ch. van Arcken en V. Terwindt winnen van mej. D. de Bruyn en M. Zweedijk 63, 61. Be Quick ui—Verblifa 6-2. Heeren enkelspel: L. Beyneveld wint 'v. J. L. Luynenberg 26, 63, 75, G. Kus- ters wint v. C. van der Waerden 62, 6—1; dames enkelspel: mej. L. van Doorn verl. van mej. G. Seitener 36, 36, mej. T. Schut wint v. mej. W. Kok 61, 119; heeren dubbelspel: G. Kusters en L. Beyne veld winnen van J. L. Luynenberg en C. van der Waerden 63, 60; dames dubbelspel: mej. L. van Doorn en mej. T. Schut verl. van mej. G. Seitener en mej. W. Kok (opge geven); gemengd dubbelspel: mej. L. van Doorn en G. Kusters winnen v. mej. G. Seitener en J. L. Luynenberg 64, 4—6, 64, mej. T. Schut en L. Beyneveld winnen van mej. W. Kok en C. van der Waerden 6—1, 6—0. DE „LIEUTENANT VAISSEAU PABIS HERSTELD. De Fransche vliegboot „Lieutenant Vaisseau Paris" heeft, voorzien van nieuwe motoren, 'n proefvlucht gemaakt van tien uur langs de kust van den Atlantischen Oceaan. Deze proefvlucht is naar wensch verloopen en het vliegtuig zal 15 Mei van zijn basis Biscarosse vertrekken om via Lissabon en de Azoren naar New-York te vliegen. DE REIGER OP SCHIPHOL. De Reiger is, van Indië komend, gister middag om 14.08 uur op Schiphol geland. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERR. DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. 256. Doch er gebeurt nog meer. Daar verschijnt eens klaps een éénwielig wagentje, waarop Pam, volgens mededeling uit de luidspreker, moet plaats nemen. Ook aan dit bevel gehoorzaamt Pam gewillig. 257. Hij moet nu een soort reglement raadplegen, waarin de noodige aanduidingen worden gegeven betref fende de bediening van het vreemdsoortige vehikel. Aan het eind staat te lezen: „Wees vooral voorzichtig voor den tovenaar in gouden bergen".

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10