11 1 PELS |i Stad en Omqeoinq. i| Agenda IVeec&ecicht SRacqedii&e Stand Qemeentecaden MUSCAT LUNEL, Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. TEXEL Alkmaar, Maandag. DE AANRIJDER IS ZOEK! Vanmorgen is de belasting-ambtenaar B., die met zijn collega P. in de Molen buurt reed in de richting van den Helder- scheweg, bij het zwembad door een jon gen op een transportfiets, die van het betegelde pad, dat lartgs het zwembad ligt, kwam, pardoes in de flank gereden. De heer B. viel en kreeg een wonde boven het oog. Waar hij bovendien over pijn klaagde, vond de behandelende ge neesheer overbrenging per auto naar zijn woning gewenscht. De aanrijder is onbekend gebleven, maar wordt dóór de politie gezocht. GASVERGIFTIGING. Door een gelukkig toeval aan den dood ontsnapt. Buren bespeurden Zondagmiddag omstreeks 1 uur een sterken gaslucht, die afkomstig bleek te zijn uit een woning aan de Wilhelminastraat te Egmond aan Zee. die verhuurd was aan badgasten en pas Zaterdag was betrokken. Men waarschuw de onmiddellijk de autoriteiten, die de woning binnentraden en in den keuken mevr. Sn. uit Hilversum in bewusteloozen toestand aantroffen. Dokter Berkhout was spoedig ter plaatse. Met een zuurstofappa raat mocht hij er in den loop van den middag in slagen de levensgeesten weder op te wekken, waarna mevr. Sn. in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd werd. Het is slechts aari een gelukkig toeval te danken, dat mevr. Sn. aan den dood is ont snapt. Vlak boven de gaskraan, die open stond bevindt zich namelijk een lucht rooster en daardoor kon dus een groot deel van het gas ontsnappen. Anders was zij zeker het slachtoffer geworden van het feit, dat zij zich alleen in de woning be vond, doordat de verdere familie eerst enkele dagen later naar Egmond aan Zee zou komen. DE MAANDAGMARKT. Als om onze stelling der vorige week te bevestigen, is heden door een te ge ringen aanvoer de varkensmarkt voor ver- koopers gunstig geweest. Het was niet de onwil of onmacht der slagers om een iets hoogeren prijs te geven, doch het al te groote aanbod deed de markt kelderen. Hoewel door den grootsten aanvoerder van het beste product een 4-tal a 25 ets. verkocht is, moet overigens 24 y3 ets. de hoogste en 24 ets. de gangbare marktprijs heeten. Dit is altijd nog 'U a 1 ct. hooger dan de voorkoop op 1.1. Zaterdag te Hoorn besteedde. Ook de rundveemarkt gaf het beeld van het latere voorjaar met een iets aantrekkenden prijs bij een vrij beperk ten aanvoer. Practisch komt de prijsno- teering neer op een verhooging van 2 a 3 ets. per pond geslacht en is voor de bete ren de 30 ets. in opwaartsche richting gepasseerd. Ook de nuchtere kalveren waren bij geringeren aanvoer beter gevraagd, zoodat voor 60-pondsche kalveren 12 te maken viel. Het eenigste wat een strop bood was het schapenvleesch, dat door den snellen groei van dit bodemproduct thans ruimer aangeboden werd en in nieuwen vorm, n.1. als geschoren schaap, ad 54 ets. per K.G. geslacht grif uit de markt ging. Het deed eigenaardig aan, dat reeds zoo vroeg geschoren werd, doch een berekening doet spoedig inzien, dat de verkoopers beter 5'A K.G. voor minder dan 2.50 over kunnen houden, dan het vel met wol a 3.50 hoogstens aan de bleekers ver- koopen. Op deze basis, n.1. zelf scheeren en kaal verkoopen, was ruim genomen 62 ets. de basis voor het schaap in de wol. Zoo juist vernamen wij dat een var kensbeperking van ongeveer 10 pet. in de lucht hangt. Laten wij hier de meening uiten, dat o. i. slechts een grootere be perking de varkensmesters en daarmede ook de overige vleeschproducenten voor dreigende schade had kunnen behoeden. EEN HERINNERING VAN HET A.K.D.-COMITÉ. Men schrijft ons: Wij wilden u helpen onthouden, dat a.s. Woensdag de collecte van het Alkmaarsch Kleeding- en Dekkingcomité wordt gehou den. Aan huis en op straat zult u in de ge legenheid zijn uwe bijdrage in de collecte bus te deponeeren. Mocht u niet in de gelegenheid zijn er zelf voor te zorgen, neem dan s.v.p. maatre- regelen, opdat het bedrag dat u het comité hebt toegedacht, toch in de bus terecht komt. Al is de zomer in aantocht, aanvragen komen er geregeld binnen. Enfin, u weet zelf veel te goed wat er in een huishouding noodig is en dat alles aan slijtage onderhe vig is. Bovendien wordt er geregeld bij het co mité aangeklopt voor uitzendingen naar herstellingsoord of rusthuis, enz. Verschillende vereenigingen en instellin gen komen bij ons om medewerking vra gen, omdat zij ook dikwijls de belangrijke kosten welke met sommige gevallen ge moeid zijn, niet kunnen dragen. Steeds meer blijkt hoe ons comité in moei lijke gevallen zijne medewerking kan ver kenen in gevallen soms, waarin anders niet voldoende zou kunnen worden voor zien. Alleen met uwe medewerking kunnen wij dat. Wij houden ons graag overtuigd, dat u ons ook dezen keer, a.s. Woensdag, niet on betuigd zult laten. Bij voorbaat willen wij graag dank zeg gen voor uwe medewerking. COLLECTE NATÏONALEN RECLASSEERINGSDAG. De Zaterdag gehouden collecte voor de gezamenlijke reclasseeringsinstellingen heeft te Alkmaar een bedrag van 476.36 opge bracht. 't Vorig jaar was de opbrengst f 397.61 Het comité wenscht al diegenen zijn dank te betuigen, die door hun arbeid en door hun gaven het welslagen der collecte hebben mogelijk gemaakt. DE MOLLEBOONEN. Men schrijft ons: 't Was wel wat loat in tied, moar alder- hande oorzoaken wazzen d'r veur, dat de Grunneger verainen de leste vergoaderen in dit seizoen nait eerder hollen kon, en zoo kwam 't din, dat Zoaterdagoavend 'n dikke honderd Grunnegers bienander kwammen om 't ofschaid van de winter- tied te vieren mit 'n feestelke vergoaderen van heur verainen De Molleboonen. Veur dizze raize har de tooneelclub weer veur 'n mooi stök zörgd, 'n bliespul in drei be drieven, „Zoo woar as ik Jan Diekstroa hait," ain van de leste stokken van de be kende schriefster in 't Grunnensch mevr, Hamstroa-Vos in Hilversum. De verschil lende speulers en speulsters ponder de tien was ain neie en dei zien debuut was eer- lieks best) hebben van dit stök 'n alder beste opvoeren geven, spul, mimiek en uutsproak wazzen te priezen zoodat de luu in de zoal 'n prachtege oavend had hebben. Dat kwam ook wel uut in aal 't lachen dat ze deden en 't applaus aan 't ende van elk bedrief. Zunde is 't dat ain van de beste speul sters (mej. Janssonius) binnenkort ons verloaten gait, omdat ze benuimd is tot onderwiezeres in Velsen. Wèl zol doar veur wéér komen? 't Was vanzuls dat veurzitter Barkman 'n ofschaidswoordje tegen heur zee uut noam van de verainen en van de tooneelclub en dat heur 'n aandenken aan boden wuir veur alles wat zai veur de verainen doan het. In 't begun van de oavend het de veur zitter in haartelke woorden daank brocht veur de belangstellen, dei de leden veur hom toond hebben in zien zaikte in dit veurjoar. Hou 't goan zei mit de jongste dochter van onze verainen, de zangclub, zei nog blieken mouten. Hail veul levenskracht het zai veurloopeg nog nait, moar we hebben heur toch nog heurd dizze keer. Doar mout in de loop van dit zummer wel wat aan doan worden. Noa ofloop van 't spelen binnen de luu nog 'n poar uur gezelleg bienander bleven. ALCMARIA VIERDE FEEST. Alcmaria's prestaties op het groene sportveld zijn dit jaar niet zoo erg dave rend geweest en dus waar men toch een feestavond wilde hebben mocht het jaarfeest ook niet daverend zijn. Dat klinkt niet vriendelijk voor het gezelschap, dat Zaterdagavond de Alcmaria-familie in de Harmonie bezig hield, maar zoo bedoe len wij het toch niet. Haasten wij ons dus, nader tekst en uit leg te geven! Alcmaria's feestavonden waren in den regel „lawaaiige avonden": een gezelschap, dat zoo veel mogelijk de massa liet meezingen met refreinliedjes, een groote band op het tooneel, die dikwijls het grootste deel van het programma ver zorgde, een conferencier, die vol zat met dolle grappen. En dan bovendien een feestavond in het hartje van het seizoen, liefst na een belangrijken wedstrijd met de verovering van twee kostbare punten. En nu: een feest na het seizoen! Geen versch succes op het sportveld, geen groote band op het tooneel, geen refreinzanger, geen luidruchtige conferencier, maar een klein gezelschap, dat zich met hart en ziel op de kleinkunst heeft toegelegd en met Wim Sonneveld, Nell Knoop en Peter Kellenbach als hoofdfiguren. Uiterst be schaafd, een apart genre vertegenwoordi gend, liedjes met inhoud zingend, luchtig spelend, maar vooral niet druk, niet over donderend doen. Een programma verzor gend, dat zeer goed was, dat zeer beschaafd was, dat bij het overgroote deel der aan wezigen wel, bij een klein "e '°elte waar schijnlijk niet in den smaak viel. Wim Sonneveld is een uitstekende klein - kunst-beoefenaar, die een zeer verzorgd programma heeft, over een prettige stem beschikt en zijn voordrachten voor de volle 100 heeft uitgebalanceerd. Hij heeft opnieuw getoond, tot de beste in zijn genre te behooren en had buitengewoon veel succes met zijn „Menschen im Grand Hotel", het Waschgoed, de Dominé en na tuurlijk zijn Limrnericken en imiteeren van bekende collega's. Zijn oegeleider, Peter Kellenbach, bleek een voortreffelijk pianist, die niet alleen in het begeleiden goed was, doch in zijn soli eenige staaltjes van zijn kunnen gaf. Nell Knoop zocht terecht haar kracht in het spel, zoodat de „Moord in het ht tel" haar een apart suc ces bracht. Verder declameerde zij een paar whineesche sprookjes, maar voor dit soort kunst was deze avond, jammer ge noeg, niet zoo geschikt. Het programma bestond verder uit een aantal sketches, die in een zeer snel tempo werden afgedraaid. De heer de Haas, voorzitter der feest commissie, bracht aan het einde van het programma het gezelschap dank voor het gebodene, en toen moest de band van Siem Spruit in actie komen. Spoedig gingen de beenen van den vloer en het werd tenslotte zoo gezellig, dat het sluitingsuur voor velen nog te vroeg kwam! Woensdag 10 t/m Vrijdag 12 Mei, 25 en 7—10 uur, Waakt en Bidt, tentoon stelling inzake bolsjewisme en geloofs vervolging. In de Kapelkerk, wijdingssamenkomst; drie sprekers. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Ma- rie Antoinette (hist.-rom.); hoofdrollen Nor- ma Shearer, Tyrone Power, John Barry- more, Robert Morley e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, uitgezonderd Zaterdag, 's av. 8 uur, hoofd nummer Yoshiwara (rom.-sens.); hoofdrol len Pierre Richard Willm, Michiko Tanaka, Sessue Hayakawa. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. de zachte, volle Fransche Likeurwijn, in Frankrijk bekend als „de dames wjjn" bij uitnemendheid. Per flesch f 1.20 Per 12 flesschen f 1.10 per fl. TEL. 2585. EERSTELINGEN. Vandaag werden aan de Alkmaarsche ex- porlveiling weer eerstelingen aangevoerd. De eerste, die de eerste tomaten aanvoerde, was de tuinder J. Blom te Oudorp, maar of hij precies de eerste was, is niet zeker, om dat ook zijn collega J. Bas uit Heerhugo- waard de eerste was, die het eerst de eerste tomaten bracht. In elk geval was een van de twee de eerste, die de eerste tomaten ten verkoop aanbood en waren deze eerste to maten de eerste, die op den eersten mooien Maandagschen Meidag den volke werden getoond. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. 1. Beëediging van den heer A. F. Zeegers als lid van den raad. 2. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken (w.o. geloofsbrief J. Lakeman). 3. Benoeming van een tijdelijk leeraar aan het Murmellius-Gymnasium (bijlage nr. 47). 4. Benoeming van een hoofd van de Hof- dijkschool (bijlage nr. 48). 5. Voorstel tot vaststelling van het ver slag inzake het verstrekken van kinder- kleeding en -voeding over 1938 (bijlage nr. 45). 6. Idem inzake verhuur van een perceel grond ten Zuiden van de Hoof straat (bij lage nr. 46). 7. Idem tot wijziging van het raadsbe sluit van 10 November-15 December 1938 betreffende het aangaan van geldleeningen ter voorziening in de behoefte aan kasgeld (bijlage nr. 49). 8. Idem inzake de verbouwing van het administratiegebouw der gemeentelijke lichtbedrijven (bijlage nr. 50). 9. Idem tot het geven van namen aan straten in het kwartier „Nooitgcdacht" (bij lage nr. 51). VROUWEN VREDESGANG. Men schrijft ons: „Vrouwen en moeders van Nederland! Diep verontrust over de dreiging van een nieuwen wereldoorlog en over het onrecht dat in de wereld heerscht; in de weten schap, dat de volkeren den oorlog niet willen, roepen wij U op, deel te nemen aan den zesden Vrouwen Vredesgang, die op Woensdag 17 Mei te Rotterdam zal worden gehouden. Vertrek Admiraliteitskade, om half drie. Schaart U bij de duizenden die, zonder onderscheid van politieke of gods dienstige overtuiging door haar stille getui genis van den wil naar een rechtvaardigen vrede, een beroep doen op het geweten der menschheid. Dit is de algemeene oproep van het Cen traal comité voor den Vrouwen Vredesgang een oproep die ook in Alkmaar huis aan huis is verspreid. Hoeveel vrouwen zullen aan dien oproep gehoor geven, door mee te gaan op den 17en Mei? Hoeveel vrouwen zul len het als haar heilige plicht gevoelen zich te scharen bij die onafzienbare rijen zwij gende vrouwen, om te getuigen van haar afschuw van den alle leven vernietigen den oorlog? Laten het velen zijn wier ge weten spreekt; velen die dien éénen dag tenminste het groote, algemeene bleang laten gaan vóór de kleine gezinsbelangen. Vrouwen, moeders, beseft Uw taak; allen verwachten wij!" NAMEN VAN STRATEN. B. en W. schrijven in bijlage no. 51: In verband met de te verwachten bebou wing van het kwartier „Nooitgedacht", komt het ons gewenscht voor, dat aan de in dit kwartier overeenkomstig het uit breidingsplan „Overdie en Achtermeer" aangelegde en aan te leggen straten, namen worden gegeven. Wij zouden aan deze straten de namen willen zien verbonden van leden van het Oranjehuis uit den tijd van Willem den Zwijger en diens zonen, waarbij dan tevens zou worden aangesloten op de namen Ju- liana van Stolberglaan en Willem de Zwij gerlaan. Wij hebben hierbij gedacht aan de namen van de achtereenvolgende gemalin nen van den Prins de broeders de Graven Jan, Lodewijk en Adolf, en de zonen Prins Maurits en Prins Frederik Hendrik. Aan de namen van de broeders ontbreekt die van Graaf Hendrik, die later aan een straat in het aansluitende gedeelte zou kunnen worden gegeven. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor: aan de op bijgevoegde kaart aangeduide straten de volgende namen te geven. Aan die gemerkt A: Mauritskare. Aan die gemerkt B: Anna van Burmstraat. Aan die gemerkt C: Anna van Saksenstraat. Aan die gemerkt D: Charlotte de Bourbonstraat. Aan die gemerkt E: Louise de Colignystr. Aan die gemerkt F: Lodewijk van Nassau- straat. Aan de gemerkt C: Adolf van Nas- saustraat. Aan die gemerkt H: Jan van Nassaustraat. Aan die gemerkt I. Frederik Hendriklaan. TIJDELIJKE GELDLEENINGEN. In bijlage no. 49 schrijven B. en W.: Uw vergadering machtigde ons bij besluit van 10 November jj. tot het zoo noodig aangaan van tijdelijke leeningen ter voor ziening in de behoefte aan kasgeld voor den dienst 1939 tot een bedrag van ten hoogste f 1.000.000 en tegen een rente van ten hoog ste 1 pet. boven het promessen-disconto van de Nederlandsche Bank. Dit besluit is op 15 December j.1. op ver zoek van Gedeputeerde Staten in dier voege gewijzigd, dat de hierboven, na „1 vol gende woorden kwamen te vervallen. Sindsdien is echter gebleken, dat het besluit geen voldoende speling laat, om met een mogelijke stijging van de rente voor tijdelijk geld rekening te houden. Het is ons bekend, dat Ged. Staten bereid zijn deze moeilijkheid te ondervangen, door een bijvoeging, als in het oorspronkelijke besluit voorkwam, thans goed te keuren. Wij behoeven hierbij nauwelijks op te merken, dat steeds getracht wordt de gelden voor kasvoorziening op zoo voordeelig mo gelijke wijze te verkrijgen. In verband met het bovenstaande stellen wij U voor aan het besluit zijn oorspron kelijke redactie te hergeven. VERBOUW ADMINISTRATIEGEBOUW DER LICHTBEDRIJVEN. In bijlage no. 50 schrijven B. en W.: Tengevolge van het aan den heer H. de Jong verleende eervol ontslag is de dienst woning van den boekhouder der licht bedrijven in het administratiegebouw dier bedrijven vrijgekomen. Aangezien door den groei van deze bedrijven de voor den dienst beschikbare ruimte onvoldoende is en dringend uitbreiding behoeft, zouden wij de vrijgekomen woningruimte voor dat doel willen bestemmen. Handhaving van een dienstwoning voor den boekhouder achten wij thans overbodig. De verandering kan, zooals uit het voor U ter inzage gelegde rapport van den direc teur der lichtbedrijven blijkt, op een een voudige wijze geschieden. De kosten der verbouwing en inrichting, met inbegrip van het plaatsen van een drietal „Gasojaar" radiatoren in de ontworpen demonstratie zaal, worden geraamd op 1700. Tevens is het noodig de bestaande ver warmingsinstallatie uit te breiden en te her zien. Behalve dat enkele radiatoren bijge plaatst moeten worden, zal de kleine ver warmingsketel behooren te worden ver vangen door een ketel, van een zelfde capa citeit als de groote ketel, welke reeds aan wezig is. De kosten van deze werkzaam heden bedragen naar raming 1200 in totaal. Tenslotte voldoet de electrische installatie niet aan de eischen, welke daaraan moeten worden gesteld. Het ligt in onze bedoeling deze geheel te vernieuwen, uiteraard met gebruikmaking van het afkomende nog in goeden staat verkeerende materiaal, en tevens een leiding te doen aanbrengen voor een signaal-installatie, waardoor uitbreiding van het aantal telefoontoestellen kan wor den voorkomen. Aangezien niet is na te gaan, welk ge deelte van de bestaande installatie nog zal kunnen worden gebruikt, is het niet moge lijk de kosten van dit werk te begrooten. De uitgaven zujlen zich evenwel beperken tot de materiaalkosten; het is namelijk onze bedoeling het werk in het zomerseizoen te doen uitvoeren door het personeel van het electriciteitsbedrijf, zoodat voor loon geen extra-uitgaven zullen behoeven te worden gedaan. De commissie van bijstand voor de licht bedrijven kan zich blijkens den voor U ter inzage liggenden brief van 28 April 1939 met een en ander vereenigen. C'ri»»».pnöltcn(ie. UITBREIDING AANPLANT JONGE AARDBEIEN BIJ VORSTSCHADE. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale brengt hiermede ter kennis van de tuinders, wier aardbeiengewas door de vorst van December j.1. aanmerkelijk heeft geleden, dat zij, om tegemoet te romen aan deze teelt en mede om voor 1940 weer een normale teelt van aardbeien te verkrijgen, bereid is extra-vergunningen voor den aanplant van jonge aardbeien te verlee- nen, een en ander onder de volgende voor waarden: 1. Voor deze extra-vergunningen komen slechts in aanmerking aangeslotenen A, in het bezit van een tuinbouwteelt vergunning voor warmoezerijgewassen anders dan onder glas, van wie eenig aardbeiengewas voor de helft of meer door de vorst is verloren gegaan. 2. De extra-vergunningen worden uit sluitend verleend: av voor den aanplant van jonge aardbeien, zoodat tusschenteelt verboden is; b. voor ten hoogste een zoodanige oppervlakte in totaal als waarop de aardbeien voor de helft of meer vorstschade hebben geleden; c. voor den duur van de maanden Mei t/m. October 1939, zoodat per 1 November 1939 de met warmoezerijgewassen anders dan onder glas beteelde oppervlakte, dus inclusief de met jonge aard beien beplante oppervlakte, weer moet beantwoorden aan de op pervlakte, vermeld onder 4 van de oorspronkelijke voor 1939 uit gereikte tuinbouwteeltvergun ning. 3. Aanvragen voor een extra-vergunning moeten schriftelijk worden ingediend uiterlijk voor 4 Juli 1939 "tij de land bouwersorganisatie, afdeeling Tuin bouw, waarbij de aanvrager is aange sloten, op een daartoe bij deze organi satie beschikbaar gesteld formulier 's-Gravenhage, 6 Mei 1939. Voor het noorden: Afnemende bewolki iets warmer overdag, droog weer, zwak/' tot matige oostelijke wind. Voor het zuiden: 7waar tot half bewolkt droog weer, zelfde temperatuur, zwakke v»» anderlijke wind. Sinds Zaterdag is <*e lu ihtdruk over ge. heel west-Europa aanzienlijk gestegen, ter- wijl in de luchtdrukverdeeling betrekkelijk weinig verandering kwam. Het gebied van hoogen luchtdruk boven de Poolzee trok iets naar het zuiden, terwijl zich ook over het Iberisch schiereiland een maximum vormde. De depressie ten westen van Schot, land is verder opgevuld en het lagedruk. gebied over Polen trok noordoostwaartg naar Rusland. De twee depressie-kerntjes die Zaterdag over Frankrijk lagen, smolten samen tot een kern, die vanmorgen over noord-Italië ligt. In deze omgeving viel de laatste dagen vrij veel regen, gepaard met onweer. De Zaterdag genoemde storing ver op den oceaan, trok in noordoostelijke richting en doet zijn invloed in Ierland gel. den, maar vertoont overigens weinig acti. viteit meer. Het is overal rustig weer, alleen in zuid-Frankrijk waait het nog hard. Hier vielen Zondag groote hoeveelheden regen. (Toulouse 52 m.m.), doordat uit het noord westen komende luchtmassa's tegen de Py reneeën worden opgestuwd. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.05 tot 3.47 uur licht op. ALKMAAR. GEBOREN: Jan O., z. van Julianus J. Zevenhek en J. de Grand. Cornelis E., z. van Jan Asjes en G. Sluis. OVERLEDEN: Geertrui van der Mark, gehuwd met Joh. J. C. Snel, 73 jaar. Gerrit Bakker, wedr. van A. Meiboom, 76 jaar. Pieter Spel, 3 maanden. Jan Bujjs, wedr. van A. Roemer, 73 jaar. Zaterdag vergaderde de raad. Volgens het op 1 Januari 1938 in werking getreden nieuwe Rijks weringsreglement is voor verschillende, krachtens de gebruike lijke huurovereenkomsten gepleegde hande lingen thans een publiekrechterlijke ver gunning noodig van of vanwege den mi nister van waterstaat. Deze vergunning is aan de gemeente verleend voor de strand- vakken bij het Westerslag, achter de Koog en achter Eierland, ten Zuiden van den vuurtoren, doch van deze vergunning mag geen gebruik worden gemaakt, voordat schriftelijk verklaard is de voorwaarden te aanvaarden. Op voorstel van B. en W. werd besloten hierop in te gaan. Besloten werd steun te verleenen aan den landarbeider D. den Braven voor het verkrijgen van een plaatsje en land volgens de Landarbeiderswet. Het gevraagd bedrag is groot 2250. Aan den heer K. Stoepker te Den Burg werd verkocht een terrein bouwgrond aan de gemeente Texel toebehoorende, gelegen aan de Emmalaan tusschen Dros' Autocen trale en de woning van den heer W. A. Geus, voor de som van f 512,75, d.i. voor 1.75 per M2. Verder werd besloten tot verkoop van verschillende bouwterreinen te De Koog. Ie. Aan Mej. C. v. Meurs te Den Helder een perceel grond aan De Brink te De Koog, groot ongeveer 860 M2. voor f 2150, dit ter rein is bestemd voor een bakkerij, lunch room en woonhuis. 2e. Aan mevr. JansenKool een perceel, gelegen naast het voor eenigen tijd door haar van de gemeente gekocht perceel en naast den Brink weg te De Koog, groot 616 M2. voor 1600 en 3e. aan den heer R. Smit „Tubantia" een perceel aan den Minister Ruysweg, groot 590 M2., voor 1032,50. Vervolgens besloot de raad tot deelname aan een fraude-risico-onderlinge van ëe' meenten. Volgens ontvangen opgave is als voorschotspremie over 12 maanden f 110.40 verschuldigd. Besloten werd voor extra hulp in natura. evenals het vorig jaar weer een bedrag van 372 beschikbaar te stellen. Steun mag voor deze gemeente verleend worden ten hoogste 1063,52, d.i. per werklooze f 5.78, hiervan stelt het Rijk 3.78 beschikbaar, zoodat de gemeente f 2 per werklooze be schikbaar stelt. Op voorstel van B. en W. werd besloten goedkeuring te verleenen aan de T.E.M. om met het Waterschap „De Dertig Polders" op Texel een overeenkomst aan te gaan om trent de levering van electrischen stroom voor de bemaling van dat waterschap. De voorgestelde financieele regelingen werden goedgekeurd.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2