feuilleton DE AMATEUR DETECTIVE tveede blad Motorrijders op elkaar gebotst. Naar het Engelsch van ANTHONY BERKELEY assen eert den stichter VAN het bosch. nv. rotterdamsche LLOYD. drukke***.! coster. W44RDEEK SMERING MET MAAR HETC.EE> ZE KOST Ï1 4 A R K A R H F T G F, I BESPAART t' i Twee dooden. Ter hoogte van het Kruis te Vlijmen (N.B.) zyn gisterochtend twee motor rijders in snellen gang op elkaar ge reden, met het noodlottige gevolg, dat beiden den dood hebben gevonden. De heer M. van Helmond uit Vught was naar Vlijmen gekomen om bij den garage houder van Grinsven een motorrijwiel te koopen. Hij ging een der machines probee- ren, terwijl de garagehouder op een andér motorrijwiel rondreed. Zij naderden óp een gegeven oogenblik van tegenovérgestelden kant de bocht bij het Kruis en, doordat zij beiden met flinke snelheid reden, was de positie zeer gevaarlijk. Van Helmond tracht te nog het stuur naar rechts om te werpen, doch het was te laat: van Grinsven reed hem met groote vaart in de flank. De ga ragehouder werd eenige meters omhoog ge slingerd en kwam op de keien van den weg neer. Hij was zoo zwaar gewond, dat hij nog slechts enkele minuten leefde. Van Helmond viel onder het motorrijwiel, dat in brand geraakte. Omstanders trokken hem onder de machine uit, doch hij moet op slag dood zijn geweest. Het lijk van den 34-jarigen garagehouder, die vader van drie kinderen was, is naar de woning gebracht, dat van van Helmond werd naar het ziekenhuis te Vlijmen ver voerd. De 27-jarige van Helmond laat een vrouw en vier kinderen na. Hij was in mili tairen dienst. ONDER DE TRAM GERAAKT. Ernstig gewond. Gisteravond is op den Amstelveenscheweg te Amsterdam een ongeveer 25-jarige man onder de tram gekomen. Hij trachtte op een lijdenden motorwagen van lijn 23 te sprin gen, kwam daarbij te vallen en geraakte onder den bijwagen. Met een gecompliceer de onderbeenfractuur en talrijke ernstige wonden, vervoerde de G. G. en G. D. hem in ernstigen toestand naar het Wilhelmina- gasthuis. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Echtpaar zwaar gewond. Gisteravond, omstreeks kwart voor elf, is op het kruispunt PutschelaanMaashaven te Rotterdam het echtpaar C. van Winger denvan Kouferden, wonende aan de Fuchiastraat, aangereden door een motor wagen van lijn 2. De man werd daarbij door den linkerhoek van den wagen aan het hoofd getroffen en liep een schedèlfractuur op vrouw bekwam een ernstigg hersen schudding. Beide slachtoffers zijn per auto van den G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht èn tér verpleging opgenomen- De toestand van den man is zorgelijk.. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdag is hét ruim 1%-jarlg zoontje van dénwoonwagenbewoner B., Op derf Heuge- merweg te Maastricht, door een vrachtauto overreden en gedood. De kleine was met. zijn moeder naar de ouders der vrouw gegaan. Toen de moeder even naar binnen was, is het kind den weg opgeloopen, juist op het moment, dat een vrachtauto passeerde. Het knaapje werd door de auto gegrepen en op slag gedood. ONDER WAGEN GERAAKT EN GEDOOD. Een vierjarig dochtertje van de familie F. in de Turfstraat te Breda is gistermiddag om circa 3 uur bij het spelen onder een met een paard bespannen wagen geraakt. Een der wielen ging over het hoofdje van de kleine. Het kind was op slag dood. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE TILBURG. Het mes K~~"ste Gisteravond omstreeks half acht kregen in de Piusstraat t. Tilburg twee mannen, die uit een café kwamen, ruzie. Bij de hier op volgende vechtvartij kreeg een der beide mannen, de 42-j-.rige H. Donders, een steek met een mes in de hartstreek. Per zieken auto werd hij naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij kort na aankomst overleed. De vermoedelijke dader, de 28-jarige A. D., is later door de politie aangehouden. 37) Judith was er vlugger achter. „Hoe dat? Wel omdat dit argument ook Lynn zou vrij spreken. Dat bedoelt u toch, nietwaar mijnheer Chitterwick?" „Ja", antwoordde Chitterwick. Er was een oogenblik diepe stilte. ,„Mijn hemel!" zei Mouse voor den twee den keer. „Ik wilde dat ik kon gelooven", zuchtte Judith. „Maar heusch Ik ben bang Wat denkt u ervan juffrouw Chitterwick?" „Als Ambrose denkt, dat er een of ander bewijs is, moet hij het maar aantoonen", zei juffrouw Chitterwick onverschillig. „Dat houd ik nu juist voor een bijna on mogelijke taak", jammerde haar neef. Judith keek hem aandachtig aan, „Wilt u de politie uw idee meedeelen?" „Ik ben bang, dat zij het daar te fantas tisch zullen vinden", zei Chitterwick. „Ik denk ook, dat het nutteloos zal zijn", zei Judith beglist. „En nog erger dan dat. Zij zijn er immers van overtuigd, dat Lynn schuldig is. Zonder overtuigende bewijzen zal onze overweging niet veel bij hen uit richten. Als er iets is, dat voor Lynn van waarde kan zijn, wil ik niet, dat het in den IN HET ZAND GESTIKT. Slachtoffer door een toeval getroffen. Zaterdagmorgen is op de kalkzand- steenfabriek Rijsbergen te Huizen een on geluk gebeurd met doodelijken afloop. De 39-jarige ongehuwde arbeider D„ afkomstig uit Soest, die aan toevallen lijdt, was bezig op het fabrieksterrein een wagen met zand te laden. Hij verwijderde zich even in de richting van het ketelhuis, waar hij waar schijnlijk door een toeval getroffen is. De man viel voorover in het zand, waardoor hij stikte. Het lijk is door de politie in beslag geno men voor een nader onderzoek. GOEDE VANGST TE ROERMOND. De politie te Roermond heeft gisteravond in een hotel aldaar een man, zekere J. de R„ gearresteerd wegens overtreding van de vuurwapenwet. Hij was in het bezit van twee revolvers, zonder daartoe de ver- eischte vergunning te hebben. Bij nader onderzoek bleek de politie een goeden slag geslagen te hebben. Talrijke politie-autori- teiten verzochten o.a. door middel van het algemeen politieblad zijn aanhouding. Bij het doorzoeken van zijn bagage werden allerhande voorwerpen gevonden, welke o.a. afkomstig waren van inbraken te Ha ren, Groningen, Zeist en de Bilt. In een akten-tasch trof de politie verschillende valsche identiteitsbewijzen aan, alsmede een aantal blanco cheques, ten name van een inwoner van Utrecht. De R. had reeds enkele van deze cheques ingevuld voor be dragen, varieerende tusschen de 100 en 250 gulden. Ook had hij nog pandbriefjes van banken van leening te Amsterdam en Gro ningen in zijn bezit. Het bleek, dat hij te Middelburg een fiets had gestolen. Tevens wordt hij er van verdacht zich in verschil lende andere plaatsen schuldig te hebben gemaakt aan soortgelijke kleine diefstallen. DE WOLFHEZER BOSSCHEN BEDREIGD. Actie van de Vereeniging tot behoud van natuurmonumenten. De bosschen van Wolfheze in de gemeente Renkum, welke tot nog toe onbelemmerd toegankelijk waren voor het natuurminnende publiek, loopen gevaar verkaveld te worden. De opdringende bebouwing heeft zich reeds hier en daar in de omgeving van de bos schen meester weten te maken van het prachtige, door zoo talrijke dichters en schilders bezongen en uitgebeelde landschap en nu dreigt het gevaar, dat ook de kern van dit historische woud, de omgeving van den welbekenden duizendjarigen den en de beroemde Wodanseiken, verloren zal gaan, waarmede dan tevens een belangrijk studieveld voor onderzoekingen op het ge bied der geologie, archaeologie en cultuur historie verdwijnt. De Vereeniging tot Behoud van Natuur monumenten in-Nederland tracht te voor komen, dat deze landstreek binnenkort van. haar ouden luister beroofd zal zijn. Zij is in de gelegenheid gesteld voor een lagen prijs de Wolfhezer bosschen aan te koopen erj aldus te. behouden om tot dit doel „te ge- reiken is echter de hulp van het publiek noodig, waarop de vereeniging thans een beroep doet. Het kantoor der vereeniging is gevestigd Heerengracht 540, Amsterdam C„ postgiro nummer 32391. HET BLOEMENDAALSCHE HUIS. Tehuis voor meisjes geopend. Mevrouw A. baronesse Roëll--de Vos van Steen wijk, echtgenoote van den commissaris der koningin in Noordholland, heeft Zater dagmiddag te Bloemendaal het gebouw ge opend van de stichting „Het Bloemendaal- sche Huis", welke beoogt een aanvullende opvoedingsperiode te verschaffen aan meis jes, die de gewone gezinsopvoeding in een harmonisch milieu hebben moeten missen. Meer in het bijzonder is het de bedoeling meisjes op te nemen, die in een inrichting werden opgevoed en waarvoor de overgang naar de vrije maatschappij bepaalde moei lijkheden dreigt op te leveren, welke door een aanpassingsperiode kunnen worden voorkomen of verminderd; voorts meisjes, die vóór haar meerderjarigheid bij zonderen steun en extra persoonlijke leiding noodig hebben om tot grootere zelfstandigheid te komen of ook de normale verhouding tus schen kind en ouders terug te vinden. doofpot wordt gestopt, en ik heb gehoord, dat de politie volkomen scrupuleus te werk gaat, als je je op de jury wilt verlaten". „Ach kom", wierp Chitterwick tegen, „ik kan mij niet indenken dat ze zoo iets zouden doen". Judith zag er niet erg overtuigd uit. „Ik heb gehoord dat zij tot alles in staat zijn, als het erop aankomt", hield zij hardnek kig vol. „Is het eigenlijk niet aan je advocaten, om te beslissen of de theorie aan de poli tie moet worden voorgelegd of niet?" gaf Mouse in overweging. „Neen, dat is mijn zaak", zei Judith be slist. Zij zag er uit, als of zij zich de volle verantwoording bewust was. „Ja, misschien heb je gelijk", stemde Mouse direct toe. Judith ging zonder aarzelen verder. „En ik zeg neen. Ik ken de advocaten. Zij zou den nauwelijks naar ons luisteren. Alles wat er gebeuren moet, zullen wij zelf doen. Vindt u ook niet, mijnheer Chitterwick?" ..Goed", zei Chitterwick. Even was er een onaangename stilte. Judith maakte hieraan een einde, terwijl ze op erg zakelijken toon sprak, net alsof ze hierdoor wilde laten uitkomen, dat nu na die fantasieën en utopieën, eèns daden moesten volgen. „Ik heb mijn man de dingen gevraagd, die u weten wilde mijn heer Chitterwick. Ik wil u even vertellen, wat hij daarop te zeggen had. Ik heb alles genoteerd". Zij zocht in haar taschje, en haalde er een tamelijk verkreukeld stukje papier uit, dat zij even inzag. „Hij heeft er geen idee van, waaom Piccadilly Palace als punt van samenkomst werd uitgezcht. Het voorstel ging niet van hem uit. Hij KANO OMGESLAGEN. Inzittende verdronken. Gistermiddag is de achttienjarige W. M. wonende Ondiep te Zuilen, met zijn kano in het Merwedekanaalin Maarssen, ter hoogte van de rubberfabriek, omgeslagen en ver dronken. De jongeman liet zich door een sleep meetrekken, waardoor de kano slagzij maakte en ten slotte omsloeg. HET VLUCH'' ELINGENKAMP IN TRENTE. Naar wjj vernemen, ligt het in het voor nemen een commissie van bijstand te be noemen, welke zoowel den minister van bin- nenlandsche zaken als den directeur van het vluchtelingenkamp in Drente zal kunnen adviseeren in zak specüieke problemen, die betrekking hebben op de vluchtelingen. In deze commissie, welke zal bestaan uit negen personen, zullen protestanten, katho lieken en Joder. verhoudingsgewijs verte genwoordigd zijn. Van de ongeveer 2500 kampbewoners zul len de gehuwden zooveel mogelijk worden ondergebracht in afzonderlijke woningen, waarvan een aantal voor kleine en voor groote gezinnen gebouwd zal worden in barak-verband. ZIEKENHUIS VERPLEGING. Vergadering van de federatie van vereenigingen voor zlekenhuis- verpleging. In het Jaarbeursrestaurant te Utrecht vergaderde Zaterdag onder groote belang stelling de Federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging in Nederland ón der voorzitterschap van den heer C. Stolk uit Wassenaar. In zijn openingswoord wees de voorzitter op den gestagen groei en ontwikkeling van de federatie, waarvan het ledental thans 935.000 bedraagt. Het kwam spr. voor, dat nog schatten ver spild zullen worden, indien niet méér sa menwerking tot stand kómt tusschen alle organen, die met ziekenhuisverpleging te maken hebben. Wanneer wij zien, dat het totaal aantal bedden in de Nederlandsche ziekenhuizen sedert 1923 een toeneming vertoont van 21295 tot 31299 in 1937, met 50 pet. alzoo, terwijl toch de bevolking van ons land in datzelfde tijdvak niet in gelijke mate is toegenomen, waarbij in datzelfde tijdvak het aantal artsen steeg van 3697 op 6033, een vermeerdering van niet minder dan 63 pet., dan kan het niet anders of deze ongebreidelde uitbreiding, zoowel van de ziekenhuisruimte als van het aantal artsen moet de uitkomsten van deze vereenigingen beïnvloeden. Zeer te betreuren is dan ook» dat het niet mogelijk schijnt tot een rede lijke overeenkomst met de Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst te komen. Het is zeker niet zonderling, dat deze steeds verder tracht ook de ziekenhuisver pleging onder haar beheer en invloed te trekken. Zij toch krijgt daardoor een groe ten invloed op het beheer der voor de zie kenhuisverpleging opgebracht gelden en er kan worden verwacht, gezien de steeds wèer rijzende conflicten7 op ziekenfonds- gebied, dan zij die geldert zeker niet zal be- heepen tot heil van de verzekerden alleen. Het vraagstuk „open of gesloten zieken huis" d,w,z, ziekenhuis, waarin iedere ge neesheer Vrijelijk toegang heeft voor behan deling van zijn eigen patiënten, dan wel, ziekenhuis, waarin de verdere behandeling geschiedt door leden van den staf der in richting, begint de aandacht te vragen. De tendenz van het „open" maken der „gesloten" ziekenhuizen moet, afgezien van de bezwaren van ethischen en medischen aard, er een zijn van kosten-verhoogenden invloed. Het zal de taak van onze federatie zijn om ook daarop de volle aandacht te doen val len, aldus spreker. Tegenover verwachte critiek van de zijde der geneeskundigen wilde spr. reeds nu vastleggen, dat het geheele federatiebestuur den geneesheer een goed, zelfs een zeer ruim bestaan wil zien toegekend, maar met de „mits" dat de bevolking daardoor niet boven haar draagkracht worde belast. Want in dit laatste schuilt een ernstig gevaar voor de volksgezondheid en niet in het minst wor den medischen stand zelve. Gelukkig gaan ook daar de oogen open. Bij de bestuursverkiezing werd het perio diek aftredende lid, dr. A. S. Kater te Bos koop, de gelegenheid gegeven zijn houding vond het zelf ook vreemd,toen juffrouw Sinclair die afspraak met hem maakte. „Zoo", zei Chiterwick, kruiste zijn bee- nen en zag op tafel. „Het is mogelijk, dat ik totaal op den verkeerden weg ben, maar ik kan het niet helpen, mijn gevoel zegt het mij, dat de keus van Piccadilly voor ons van groot be lang zijn moet. Kijk eens, het is werkelijk geen plaats om uit te zoeken en zeker niet voor juffrouw Sinclair, vindt u wel?" „U bedoelt, dat iemand haar moet heb ben beïnvloed?" vroeg Mouse. „Het heeft er veel van weg, maar wie?" Daar niemand er een antwoord op wist, ging Judith verder met het volgende punt. „Lynn heeft het fleschje, waar het blauw zuur in is geweest, moeten bekijken en heeft het natuurlijk niet herkend. Ik vroeg hem, zooals u mij had opgedragen, of hij wel eens zoo'n fleschje in handen had ge had. Hij meende in onze badkamer in Queen Annes Gate, toen er mondwater tn was. Ik ben daarom direct naar Queen An nes Gate gegaan om te zien of het er nog was. Hèt was er nog, bovendien was het veel grooter dan het andere". „Ik kan die vingerafdrukken maar niet verklaren", moest Citterwiek bekennen. „Kunnen vingerafdrukken niet vervalscht worden?" vroeg Mouse. „Hm?" deed Chitterwick. „Ik geloof, dat zooiets alleen maar in detective-romans voorkomt". „Ik weet, dat dit een heel gewichtig punt is, dus ging ik er nog verder op door", zei Judith toonloos. „Het fleschje is heel dood gewoon. dus zei ik hem, dat hij er nog meer in zijn handen gehad moest hebben, maar de eenige mogelijkheid, die hij opperde, te verdedigen inzake de behartiging van de belangen van de federatie, waarbij hij in strijd met de principes van de federatie zou hebben gehandeld. Dr. Kater verdedigde zijn houding door zich te beroepen op de persoonlijke behan deling, welke hij had ondervonden. Aan het einde van zijn betoog deelde hij mede, dat het in zijn bedoeling lag zijn can- didatuur in te trekken. In zijn plaats werd vervolgens gekozen de heer -H, C. Smit uit Leiden. In de plaats van den heer P. P. de Ko ning, die geen candidatuur meer kori aan vaarden in verband met een veranderden werkkring, werd de heer A. J. de Wolff ge kozen, burgemeester van Schoonewoerd. DRUKKE DAG VOOR DE BOLLENSTREEK. Auto's met radio-installatie. Deze Zondag is dan eindelijk de lang verbeide bollenzondag geworden. Des morgens straalde de zon uit een wolken- looze lucht en dat is voor de velen, die tot dusverre hun traditioneelen tocht langs de bollenvelden wegens de dreigende regen luchten van de laatste Zondagen hadden uitgesteld, aanleiding geweest, om er nu op uit te trekken. Van langer uitstel zou trouwens waarschijnlijk wel afstel geko men zijn, want tallooze velden zijn reeds van hun bloementooi ontdaan en het is fei telijk aan het koele weer te danken, dat er thans nog juist genoeg van de kleuren weelde was overgebleven, om de kijklusti- gen niet teleur te stellen. Hoewel men in de verschillende dorpen niet- te klagen heeft gehad wat het bezoek betreft, kan toch niet gesproken worden van een echte, ouderwetsche drukte, want daarvoor was het wat te laat in den tijd, terwijl de bloeiende Betuwe, alsmede de voetbalwed strijd NederlandZwitserland waarschijn lijk de bollenstreek wel concurrentie aan gedaan zullen hebben. Bezitters van auto radio konden echter hun bezoek aan bol lenland en het voetbalverslag combineeren. Hun aantal was niet. gering; in menige auto weerklonk de stem van Han Hollander. Voor de wielrijders was het blijkbaar wat te winderig, om een flinken tocht te ondernemen, wandelaars waren er echter des te meer. En zoo heeft deze Zondag nog gedeeltelijk goed gemaakt, wat zijn voor- ganges hadden bedorvens INTERESSANTE BIJZONDERHEDEN UIT „ARTIS". In de wolvenperken van „Artis" heeft de moeder van een gezin opnieuw jongen ge worpen, -zóodat daar hu een groote, ver draagzame wolvenfamilie te zien ls, waar de groote kinderen de pasgeboren jeugd onge moeid laten. Vooraan in het perk heeft de moeder naar wolvenaard een leger ge graven waarin ze, ten aanschouwe van de bezoekers, met haar zeven donker gekleurde jongen ligt, die nog niet de spitse wolven- snoeten, maar een uiterlijk van jonge hond jes vertoonen. Vader en de jongen van 't vorig jaar loopen of liggen in de buurt en worden door de wolvin niet in 't minst als „nestgevaar" gezien. In de schapenperken huppelt een aller aardigst lammetje van het groote Barba- rijsche manenschaap, de tedal of mouflon a manchettes van 't Atlasgebergte, waarvan de kolossale ram met zijn geweldige horens en harig omtabberde voorpooten een aartsvaderlijke verschijning is. Nobele zilverreigers en verschillende ibissen trekken de aandacht in de groote volière tusschen Minangkabausche huis en fazanterie. De Braziliaansche tijgerroerdomp zit er al te broeden, bij verontrusting drei gend kop en hals met wijduitstaande veeren böven den nestrand opstekend. Prachtig pronken nu de gewone-, witte- en zwart- was, dat hij er zoo een op Earlshaze gezien had, waar zijn tante oogdruppels in had staan, maar hij wist niet zeker of dat wel hetzelfde was. En zelfs als dit wel zoo was, zie ik nog niet hoe dat ons zou kunnen hel pen". „Nu misschien heeft hij dat opgepakt", meende Chitterwick. „Ja, dat kunnen wij wel haast met zekerheid aannemen. Hij heeft het misschien eens voor juffrouw Sinclair gehaald. Op die manier zouden zijn vingerafdrukken te verklaren zijn", „Maar dat zou Lynn niet veel helpen, tenzij wij konden bewijzen, dat het een derde in handen gevallen is. En ik kan mij zoö indenken", zei Judith met een ondeu gend lachje, „dat juffrouw Goole niet erg behulpzaam zou zijn, als wij weer eens bij haar aankwamen om te vragen of soms den laatsten tijd het fleschje waarin juf frouw Sinclair haar oogdruppels bewaarde, op een geheimzinnige manier verdwenen is". „Maar toch", hield Chitterwick manhaf tig vol, „als zij ons zou kunnen zeggen, in wiens handen het terecht gekomen is, -zou den wij direct de identiteit van den moor denaar kunnen vaststellen. In ieder geval mógen wij dit punt onder geen beding ver- waarloozen". Judith zuchtte. „Ach, zulke onbenullig heden. Vooruit, we gaan verder. Lynn kan verder niets aan de reeds eerder gege ven beschrijving van de stem van dien man aan de telefoon, toevoegen. Een overdreven Oxford-accent is alles wat hem is opgeval len". „Kwam hem dat indertijd al vreemd voor?" „Nu, alleen maar, dat Eccles het nog vleugelpauwen en een zwerm duiven strijkt nu volkomen vertrouwd tusschen het wande lende publiek neer, zelfs op de hand komend om zich te laten voeren. Als groote bijzonderheid mag het broeden van een paar condors, de groote roofvogels afkomstig van de Cordilleras de los Andes' worden vermeld. Mannetje en wijfje lossen elkaar regelmatig af op het groote witte ei dat niet in een nest, maar in een kuil op den grond ligt. Verrukkelijk ontluikt de alpine bloemen weelde op den rotstuin, in de serres bloeien verschillende zeldzame orchideeën en bui tendien heeft men er een mooie verzameline phyllocacteeën tentoongesteld. in het Insectarium zijn weer jonge wan delende bladen uit Oost-Indië uit de zaad achtige eitjes gekomen en hebben prachtige tropenvlinders de cocons verlaten om aan stonds met het leggen van eieren een aan vang te maken. Over hei nu zoo boeiende vogelleven aan vijvers en ruïnegracht een volgende maaL „Wolter Hendrik Hofstede, grondlegger van dit bosch 17251796". Aldus luidt hét opschrift van den gedenksteen, die Zater dagmiddag midden in het Asserbosch, nabij den nieuwen vijver, is onthuld in tegen woordigheid van zeer talrijke autoriteiten van stad en provincie en nakomelingen van Wolter Hendrik Hofstede. De voorzitter van het comité tot oprich ting van het gedenkteek'en, de heer G. C. Lunsingh Meijer, lid van het college van Ged. Staten in Drente liet ih zijn rede het licht vallen op de beteekenis van het door Hofstede gestichte bosch, en verklaarde daarbij, dat Assen door zijn bosch behoort tot de meest met natuurschoon bevoor rechte groote stedén van ons land. Assen heeft ook zijn beteekenis als woonstad voor een goed deel aan het bosch te danken. Ook voor de provincie Drente heeft het bosch z.i. beteekenis. Ds. P: Hofstede genoot als rechtstreeksche afstammeling het voorrecht het monument te .mogen onthullen. Hij zêide o.m. dat de band tusschen de provincie Drente en de familie Hofstede zeer oud is en daarom zag hij in de oprichting van dit monument niet alleen een hulde aan iemand, die van meer dan gewone be teekenis voor Drente is geweest, maar ook. als éen- getuigenis van den band tusschen Drente en de fam; Hofstede. Na deze pechtigheid trad de burgemeester van Assen naar voren om het monument voor- de gemeente te aanvaarden. Dividend van 6 procent. Ondanks de vrachtverlagingen in 1938 heeft de N.V. Rotterdamsche Lloyd, blijkens haar jaarverslag bevredigende resultaten verkregen. - In de komende jaren zal geleidelijk voor de vervanging van de oudere vrachtschepen worden zorg gedragen, terwijl verdere mo derniseering der mailvloot een onderwerp van studie uitmaakt. Naast de gebruikelijke afschrijvingen wordt dan ook voor dit doel 1300000 gere serveerd. Het totaal voordeelig saldo van de exploitatierekening bedraagt 9.737.694.88. Voor afschrijving op de vloot wordt aange wend 6.005.000. Na afschrijvingen en re serveering blijft een saldo van 1.800.000, waarvan wordt voorgesteld 6 procent divi dend uit te keeren. - - ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. steeds niet afgeleerd had. Hij heeft beslist geen argwaan gehad. Nu punt vier. Hij kan aan zijn rekening en verantwoording over den tijd, dien hij in Piccadilly was, niets toevoegen en hij kan ook niet zegge11 hoe men de juistheid van zijn alibi zou kunnen aantoonen". „Hm, maar verder is men nóg iets in de gedachte gekomen", merkte Chitterwick bescheiden op. „Ik dacht dat we dan in ieder geval tóch de negatieve toedracht konden vaststellen, omdat wij er niet in slagen, iets positiefs te bewijzen. U u wilt toch, dat de waarheid komt vast te staan, nietwaar? Eenvoudig de naakte waarheid, hoe die er dan ook uit zal zien?" „U bedoelt, zelfs al zou komen vast te staan, dat Lynn toch zijn tante vergiftigd had''" zei Judith kalm. „Ja zeker". „Dan stel ik voor", zei Chitterwick, „dat u een groote belooning uitlooft voor den- gene die bewijzen kan, dat hij gedurende den tijd, dien de majoor op de trap heeft zoek gebracht, er ook geweest is. Als nie mand zich aanmeldt,, is er tenminste bewe zen, dat de trap om dien tijd volkomen verlaten was .en ik geloof stellig dat het gerechtshof dit punt van beteekenis achten". Fr was een oogenblik stilte. „Acht u dat heusch raadzaam?" stamel de Judith. Chitterwick stak een sigaret op> „Heb ik het goed als ik denk. dat u daar aan niet twijfelt"? zei hij rustig. Judith hief haar hoofd op. „Neen zeker niet. Ik zal uw raad natuurlijk opvolgen mijnheer Chitterwick. Ik vind het nog niet zoo'n kwaad idee". (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6