jMQezcmdeH Stukken JiechUaaketi Jladiopccqtamma GEMtNGD NIEUWS. TWEEDE BLAD 3 H.L.O. BIJEENKOMST. In het Carlton hotel te Amsterdam is Za terdagmiddag de jaarvergadering gehouden van de nationale vereeniging tot bevorde ring van harmonische lichaams-ontwikke- ling. Wegens afwezigheid van den voorzitter, prof. dr. G. A. van Poelje, secretaris-gene raal van het deparement van onderwijs, kunsten en wetenschap, stond de vergade ring onder leiding van mr. dr. J. A. van Thiel, officier van justitie te Amsterdam. Deze deelde mede. dat in het reglement eenige wijzigingen waren gebracht, waar door werkloozen en militairen tegen een sterk gereduceerd bedrag de vaardigheids- proeven der H. L. O. kunnen afleggen, de heer A. J. G. Strengholt, lid van het dage- liiksch bestuur, deelde mede. dat ten be hoeve van het werk der vereeniging een loterij wordt georganiseerd, waardoor 20.000 loten a 50 cent. vóór 1 Januari a.s. geplaatst moeten worden. De hoofdprijs is een reis van 26 dagen voor twee personen naar Finland tijdens de as. Olympische spelen. Op de agenda stonden verschillende voor stellen van technischen aard betrekking hebben op de vaardigheidseischen. Een aantal werkcomiét's drong er op aan voor de hindernisloop een tijd te bepalen, waarbinnen de loop moet worden volbracht. De heer Strengholt anwoordde als voor zitter van de technische commissie dat daaromtrent overleg met het N. O. C. was gepleegd en dat deze wijziging zeer bin nenkort haar beslag zu krijgen. Ook voor den ei.sch van wielrijden werd door een aantal afdeelingen verzwaring ge vraagd. De heer Swaab de Beer antwoord de voor de technische commissie, dat de eischen oo het punt van vaardigheid reeds verzwaard waren. Wat de tijdsbepaling be treft stond de H. L. O. oo het standount. dat de deelnemers aan de vaardigheidsproe- ven in de eerste plaats moesten toonen, dat zü kunnen wielrijden, en niet wielren nen. Algemeen bleef de vergadering echter van meening, dat de fiets-proeven te ge makkelijk waren. In tegenstelling hiermede was er een voorstel van Den Haag om de vaardig heidseischen voor dames te verlichten. Vele afgevaardigden bleken het hier mede eens te zijn en in het bijzonder had men de ervaring, dat de proeven voor da mes te zwaar waren. Ook tegen het hoog- en verspringen werden bezwaren gemaakt. Naar aanleiding van deze en andere be zwaren werd medegedeeld, dat de techni sche commissie een enauete zal houden om na te gaan of en in hoeverre wijziging der bestaande vaardigheidseischen noodzakelijk is. In de volgende voorjaarsvergadering zal het resultaat hiervan worden medegedeeld. De afdeeling 's-Gravenhage wees op het gebrek aan medewerking van de regee ring, bij wie de lichamelijke opvoeding ga- heel onderaan komt, waartegen de afge vaardigden van deze afdeeling een protest van het hoofdbestuur bij de regeering ver langde. De voorzitter meende, dat een protest geen zin had, doch verklaarde, dat het hoofdbestuur diligent zal blijven. Bij de rondvraag werd het denkbeeld ge- ooperd er op aan te dringen, dat de H. L. O.-eischen als eischen bij het leger, vooral voor officieren en reserve-officieren, zou den worden ingevoerd. Het lid van het hoofdbestuur luitenant kolonel S. Veldmeyer, verklaarde, dat het legerbestuur zelf reeds minimum vaardig- heids-eischen had gesteld. In zijn slotwoord verklaarde de waar nemende voorzitter mr. dr. van Thiel, dat het hoofdbestuur door een stevige propa ganda de belangstelling voor het streven van H. L. O. zal aanwakkeren, mede door grooter medewerking te verkrijgen van sportbonden en pers. In Indië bleek de be langstelling eveneens toe te nemen, wat tot uiting was gekomen, zoowel door een gift van 2200 gulden uit het sportfonds van Indië als door de oprichting van verschil lende afdeelingen in Indië. NEDERLANDSCH—BELGISCHE HANDELSBETREKKINGEN. Tijdelijke regeling tot stand gekomen. De regeeringpersdienst meldt: De onderhandelingen, die sinds eenigen tijd tusschen een Nederlandsche en een Bel gische delegatie gevoerd zijn over de ver nieuwing van de handelsovereenkomst van 13 Augustus 1938, die op 30 April j.L U afgeloopen, hebben geleid tot het sluiten van een voorloopige regeling van de wederzijd- sche handelsbetrekkingen, welke voor drie maanden zal gelden, tenzij voordien een de finitieve regeling tot stand mocht zijn geko men. De onderhandelingen worden intus- schen voortgezet. NEDERLANDSCHE VARKENS HANDELAREN IN HET ONGELIJT GESTELD. De varkenscentrale pleegde geen onrechtmatige daad. De derde kamer van de Haagsche recht bank heeft uitspraak gedaan in de procedu re, door Nederlandrche varkenshandelaren (Ballering c.s) aanhangig gemaakt tegen de Nederlandsche varkenscentrale. De handelaren hadden schadevergoeding wegens onrechtmatige daad, van dit ^oor de overheid in het leven geroepen crislj~ instituut gevorderd, omdat het, naar meening van de varkenshandelaren, on rechtmatig is opgetreden door ingrijpen op de binnenlandsche markt. De rechtbank heeft evenwel den eisch van de varkenshandelaren niet ontvanke lijk verklaard. Het college overweegt daarbij o.m. dat er geen norm valt aan te wijzen, welke door de N. V. G. is geschonden, met name niet in de crisis-varkenswet, omdat daarin niet voorkomt eenige bepaling, welke de be voegdheid van de N. V. C. om deel te ne men aan den binnenlandschen handel in varkens en varkensvleesch, uitsluit of be perkt, en evenmin is een dergelijke norm in de statuten van de N V. C. te vinden. Ook is niet gehandeld in strijd met de goe- Kr-o TONNEMA 1 Ca. ven IQNG P»pe*T«vM Sneek de zeden of de zorgvuldigheid, welke in 't maatschappelijk verkeer betaamt tegenover eischers, daar eischers niet een monopolie voor binnenlandschen handel voor varkens en varkensvleesch hebben, en zij niet van den derden kunnen verlangen zich van dien handel te kunnen onthuden. Ook door de toezegging der regeering, dat de N. V. C. zich zou onthouden van den binnenlandsche handel, is nog geen norm geschapen, waarnaar gedaagde zich zou hebben te gedragen, of waaaen eischers rechten zouden ontleenen. WEER STEUNTREKKERS BETRAPT OP HAZARDSPEL. Listige politieman. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie te Amsterdam een inval ge daan in een speelhuis aan de Lange Hout straat, waar kaartspelers, onder wie zes steuntrekkers, werden gesnapt. Twee politieagenten van het bureau J. D Meyerplein hadden geconstateerd, dat er druk bezoek was op de derde étage van net bewuste huis. Langs de donkere steile trap klauterden zij naar boven en duidelijk hoor den zij het geroezemoes van stemmen en zelfs waren nu en dan brokstukken van ge sprekken op te vangen. Er werd inderdaad gespeeld om niet onbelangrijke bedragen. De agenten hoorden, dat er o.m. een Jan, een Piet en een Bram tot de spelers behoor den. Zouden de politiemannen de deur, die op slot was, met geweld openen, dan zou er weinig kans zijn op een betrapping op hee- terdaad. Zij bedachten daarom een list. Een hunner klopte op de deur. En toen hij aan den anderen kant het fluisterend: „Wie is daar?" hoorde, vroeg hij eveneens fluiste rend: „Is Bram daar?" Wat is er dan, vroeg een der spelers. Laat Bram even luisteren. En toen hoor le de politieman iemand zeg gen: „Het is voor mij, maak maar open!" De deur ging op een kiertje, voldoende voor de agenten om haar op hetzelfde oogenblik met zoo'n kracht open te smijten, dat de gokkers in de kamer verstijfd van schrik bleven zitten. Een ware paniek ontstond, toen de twee agenten met de pistolen in de hand binnenkwamen. Geen der spelers had de tegenwoordigheid van geest gehad de kaarten en het geld te verstoppen. Twaalf mannen gehoorzaamden nu aan het bevel „Allen opstaan en mee naar het bureau!" Daar bleek dat de steuntrekkers hun stem pelkaarten in hun zak hadden. Voorts was er een man bij, die door de politie van de Pieter Aertszstraat gezocht werd wegens verduistering en valschhoid in geschrifte. Een ander had noL een vonnis te goed. Te gen den man, dia zijn woning voor het hazardspel beschikbaar had gesteld, een steuntrekker, is proces-verbaal ongemaakt. (De Crt.) STEENMASSA NEERGESTORT. Geen persoonlijke ongelukken. Zaterdagavond omstreeks half zeven heeft een zwaar stuk vallend steen, van ongeveer 40 bij 40 c.M„ tjjdens de drukte in de Hoog straat te Rotterdam groote ontsteltenis te weeggebracht. Van den gevel van het oude raadhuis op den hoek van den Stadhuissteeg liet n.1. een steenstuk, dat vele tientallen kilo's woog, los en viel van eenige meters hoogte tusschen het wandelende publiek. Gelukkig werd niemand getroffen. Het gedeelte van de straat, waar de val lende steen neerkwam, werd met een schut ting afgezet. FIETS MET TWEE BERIJDERS GESLIPT. Een ernstige gewonde. Zondagmiddag maakte de ongeveer 60- jarige J. D. P., uit Muiden, met zijn schoon zoon J. F. F H., een uitstapje per fiets, waarbij eerstgenoemde achter op het rijwiel zat, dat door H. bereden werd. Bij den afrit van de hooge dorpsbrug in 's-Graveland slipte de fiets, met het gevolg, dat beide mannen kwamen te vallen. Deze val bleek voor J. D. P. ernstige gevolgen te hebben. De man liep een hersenschudding en een schedelfractuur op en was onmiddellijk buiten kennis. Nadat hij in een nabijzijnde garage was binnengedragen, heeft een medicus hem de eerste hulp verleend. Hij is vervolgens naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd. DIEFSTAL TE BADHOEVEDORP. Een buit van bijna 7000. Zaterdagavond te omstreeks 10 uur is ingebroken in perceel Pelikaanstraat 26 te Badhoevedorp, ten huize van den heer G. Gumpertz. Voor een waarde van 1800 gulden aan geld is gestolen, eenige gou den horloges, armbanden, gouden en zil veren ringen met edelsteenen, colliers en verder gouden en zilveren voorwerpen, alles ter waarde van ongeveer 5000. Verzekering dekt de schade. Van de dieven ontbreekt elk spoor. BERUCHT INBREKER GEGREPEN. Een buit van 12 cent. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de gemeente-politie te Venlo er in geslaagd een berucht inbreker, die zich sedert korten tijd in Noord-Limburg had gevestigd, bij een inbraak in de ambachtsschool aan den Tegeischewep op heeterdaad te betrappen. Toen de heer S., administrateur van ge noemde school, die in de nabijheid van het schoolgebouw woont, omstreeks twee uur des nachts huiswaarts keerd hoorde hij, naar De Crt. meedeelt, een verdacht geluid in het gebouw. Hij begqf zich in een nabij gelegen woning en stelde de politie tele fonisch van een en ander in kennis. Deze trok er onmiddellijk op uit en omsingelde het gebouw. Hiebij bleek, dat aan de achterzijde van het schoolgebouw een rij wiel onbeheerd stond. Bij die rijwiel vatte een politieman post. Toen de heer S. hierop aan de voorzijde den hoofdingang der school binnentrad, hoorde hij dat aan de achterzijde iemand het gebouw verliet. Dit bleeK achteraf de inbreker te zijn, die op de vlucht sloeg. Over een tuinmuur vluchtte de dief in een achter de school gelegen tuintje om hier zijn rijwiel op te zoeken. Toen hij dit wilde medenemen, greep de politie den inbreker bij de kraag. Bij onderzoek bleek de aangehoudene te zijn de 35-jarige stucadoor F. M., afkomstig uit Haarlem, die zich sedert korten tijd in Blerik had gevestigd. De aangehoudene is een bekend recidivist, die wegens enkele diefstallen met braak te Amsterdam en Haarlem reeds verscheidene jaren in de ge vangenis heeft doorgebracht. Hij was ook nu eerst sedert korten tijd uit de gevangenis ontslagen. De brandkast, waarin zich een aanzienlijk bedrag aan geld bevond, is geforceerd, doch de dief heeft blijkbaar geen tijd gehad gehad om deze te openen. Slechts met een buit van 12 losse centen die bij het telefoontoestel lagen, heeft hij de vlucht moeten nemen. BLTTENLANDSCH VREEMDELINGEN- BEZOEK IN 1938. Belangrijke toename; inkomsten bijna 10 millioen. De A. N. V. V. schrijft ons: De verhoogde propaganda-activiteit, die de A. N. V. V. in het buitenland heeft kunnen ontwikkelen tengevolge van het feit, dat zoowel van regeeringswege als van particuliere zijde het vreemdelingen verkeer als eminent landsbelang meer belangstelling en steun ten deel viel, weerspiegelt zich op overtuigende wijze in de cijfers over 1938. Volgens opgave van het Centraal bureau voor de sta tistiek bedroeg in het afgeloopen jaar het aantal overnachtingen hier te lande van bezoekers uit het buitenland 782.695. Naar de landen van herkomst verdeeld, komen hiervan o. a.: 217.049 voor reke ning van Duitschland, 106.907 van Groot- Britannië, 69.065 van België, 64.978 van de Vereenigde Staten van Amerika, 62.727 van Frankrijk, 33.524 van Zwitserland, 18.099 van Italië, 15.983 van Noorwegen, 13.014 van Zweden, 10.901 van Dene marken. De Nederlandsche overzcesche gebieden vormen met 48.731 overnachtingen een belangrijk contingent. Hoewel het Duitsche bezoekersaantal het grootst is (ongetwijfeld hebben ook de politieke omstandigheden tot dit hooge aantal bijgedragen) moet hierbij in aan merking worden genomen dat, indien tengevolge der Duitsche deviezen bepalin gen het Duitsch-Nederlandsche reizigers verkeer niet zoo beperkt ware, het aantal Duitsche bezoekers zeker nog veel grooter zou zijn geweest, hetgeen vooral voor onze Noordzee-badplaatsen van uiter mate groot belang is. Onze Belgische naburen vormen ver der, vooral met het oog op de grootte van hun bevolking, een zeer belangrijk con tingent, terwijl eveneens Zwitsers meer en meer belangstelling voor Nederland aan den dag leggen. Ook uit de drie Scan dinavische landen, met in totaal 39.898 overnachtingen, blijkt het bezoek aan Nederland stijgend. Het bezoek uit Groot- Britannië, de Vereenigde Staten en Frankrijk zal bij genoegzame propaganda ongetwijfeld sterk opgevoerd kunnen worden. In afwachting van definitieve cijfers van het Centraal bureau voor de statistiek kunnen de totale inkomsten, die Neder land in 1938 uit hoofde van buitenlandsch toeristenbezoek trok, voorloopig geschat worden op 9,8 millioen gulden. Een vergelijking met 1937 en voorafge gane jaren is niet wel mogelijk, aangezien over die jaren geen voldoende statistisch materiaal aanwezig is om een juiste ver gelijkingsbasis te vinden. In ieder geval kan echter geconstateerd worden, dat het buitenlandsche toeristen bezoek aan Nederland belangrijk toe neemt. Museum „Het behouden huis" op Ter schelling. - Op Vrijdag 5 Mei pL is door de heeren G. Knop te Amsterdam en mr. Jan Leeuwen te Purmerend ten overstaan van den notaris W. Flamman te Terschelling de stichtingsacte gepasseerd van de stichting Schellinger kuituur-historisch museum „Het behouden huis". De stichting stelt zich ten doel het bijeenbrengen, conserveeren en/of tentoonstellen van alles wat betrekking heeft op het volk van Terschelling of daar mede in verband staat. In het bijzonder voorwerpen, schrifturen en gegevens. R.K. Handelsreizigers. - De Nederland sche R.K. Vereeniging voor Handelsreizi gers en Handelsagenten St. Christoffel heeft in haar Zaterdag te Utrecht gehouden alge- meene vergadering met 59 tegen 34 stem men beslcten zich als vakbond aan te slui ten bij het Roomsch Katholiek Werklieden verbond, aan het bestuur overlatende het tijdstip van aansluiting te bepalen. 10de Nederlandsche landbouwweek. - De eerstvolgende Nederlandsche landbouw week te Wageningen zal worden gehouden van Maandag 26 Juni tot en met Vrijdag 30 Juni a.s. De tentoonstelling te New York. - Tot de eerste, uit Nederland overgekomen, be zoekers van het Nederlandsche paviljoen op de tentoonstelling te New-York behoorden ender anderen: het Tweede Kamerlid ds. Kersten, dr. D. Goedhuis, privaat-docent in het luchtvaartrecht aan de Rijksuniversiteit te Leiden, dr. H. van Manen, oud-directeur der Spoorwegen, en de Amsterdamsehe bankiers A. A. Andriesse, L. Koole en J. L. Pierson Azn. Voor geestelijke weerbaarheid. - Zater dag a.s. hoopte het Kunstenaarscentrum voor geestelijke weerbaarheid in Bellevue te Amsterdam een paedagogen-congres voor geestelijke weerbaarheid te organiseeren met het doel een opvoeders-centrum voor geestelijke weerbaarheid in het leven te roepen. DE RAADSVERKIEZINGEN TE OTERLEEK. Gachte Redactie, Wilt u mij een plaatsje in uw blad inruimen voor het volgende: Uw correspondent geeft geen nauwkeu rige opgave van de groslijst en candida- tenljjst voor de aanstaande Raadsverkie zing in de gemeente Oterleek. Er werden n.1. 17 candidaten gesteld, waarvan be dankten de heeren Korver en Schuuring. voorzitter van het comité (geen bestuur), oud-V. D.-er en vurig strijder voor de gecombineerde lijst van vóór 4 jaar, waarvan de heer R. Witteveen met voor keurstemmen als nr. 4 werd gekozen plus de nos. 1 en 2. Aan het schriftelijk referendum onder wierpen zich de 15 overgeblevenen, waar van de namen in alphabetische orde op een schoolbord stonden geschreven. Daar de in te dienen lijst niet meer dan 12 na men mag bevatten, zouden er 3 afvallen. Van de 12, die genummerd werden van 1 tot 12, weigerden 2, de heeren R. Witte veen en Du Prie de belofte af te leggen, te zullen bedanken, als ze met voorkeur stemmen (welk aantal gelijk zou kunnen zijn aan den kiesdeeler!) werden gekozen verklaard door het Centraal Bureau. De 10, die de belofte aflegden, sommige weifelend, bleven gehandhaafd en de lijst aangevuld met de nos. 13 en 14, nu 11 en 12. Als no. 15 viel ondergeteekende af, komt dus niet voor als no. 11 op de lijst. Tot zoover de revisie. Door opstaan en blijven zitten (pl. m. 50 tegen pl. m. 30) was het besluit geno men, dat voorkeurstemmen werden uit geschakeld. Accoord, de vergadering had beslist! Na het afleggen der belofte (n.b. door een zich zelf opgeworpen comité, dat zich van 5 tot 8 of 9 had uitgebreid, geen be stuur door de leden gekozen) kondigde de voorzitter, nadat de heeren rondom de tafel de koppen bij elkaar hadden gesto ken. aan: „de heeren Witteveen en Du Prie worden van de lijst afgevoerd!" Hiertoe had de vergadering moeten be sluiten; nu werd van den organisatori- schen weg afgeweken. Geen democratie, maar je reinste dictatuur! Deze dictator (en) stellen de Kieswet buiten werking, die wel voorkeurstemmen erkent (zie voor het motief de Kieswet). Ze beknotten de vrije uitoefening van het kiesrecht en meenen de kiezers te kunnen dwingen, hun stem uit te brengen op hun favorieten aan den kop der lijst. Tegen deze reactionnairen protesteeren wij (on dergeteekende en velen met hem). Donderdagavond, 27 April j.1., liet de heer W. Groot te Stompetoren, eerste on derteekenaar van het comité van 5, zich aldus uit tegenover ondergeteekende: „Aan de vergadering van morgenavond Vrijdag 28 April, waartoe ieder was uit- genoodigd, in tegenstelling van de favo rietenvergadering op Woensdag 28 April, is een gevaar verbonden, n.1. als wij niet tot overeenstemming!!! komen, dan komt er een lijst van de liberalen, de socialisten en vrijzinnig-democraten". Overeenstemming veronderstelt overleg. Hiervan is geen sprake geweest. Er werd geen gelegenheid gegeven candidaten te bespreken. De aanwezige raadsleden kre gen geen gelegenheid zich te verdedigen tegen allerlei geheime aantijgingen. In zijn openingswoord kondigde de voorzitter zelfs aan, dat dit niet zou ge schieden. Alleen candidaatstelling en referendum kwamen aan de orde en wie zich niet aangaf als lid, mocht wel in de zaal blijven, maar had geen recht van spreken, candidaatstelling en stemmen. Hierdoor gaven enkelen te elfder ure, o. a. ondergeteekende, zich op, die echter, uit protest tegen dit reactionnair gedoe, be dankte. Met dank voor de plaatsing, geachte redactie. S. HERINGA. Stompetoren, 5 Mei 1939. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 5 Mei 1939. Overtredingen van de Motor- en Rjjwielwet: D. S. te Alkmaar, F. W. te Medemblik, W. R. D. te 's-Hertogenbosch, F. J. S. te Groningen, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis. C. P. N. te Limmen, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. H. L. te Oudkarspel, J. H. te Noordscharwoude, H. H. te Heiloo, H. de R. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. S. G. te Sint Pancras, J. G. Z. te Castricum, ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis. C. V. te Oudkarspel, P. L. te War- menhuizen, ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis. O. J. te Barradeel, 6 boete of 4 da gen hechtenis. A. M. te Hoogwoud, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van de Politieverordeningen: M. M. H. te Heiloo, 2.50 boete of 2 da gen hechtenis. H. N. te Alkmaar, J. B. te Amsterdam, K. S. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. P. K. te Oter leek, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van arti kel 453 van het Wetboek van Strafrecht (loopen oyer verboden grond): J. v. W. te Rotterdam, J. v. W. te Rotter dam, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 427 van het Wetboek van Strafrecht: J. L. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de Ar beidswet: J. J. G. e Alkmaar 6 boete of 4 dagen hechtenis. Dinsdag 9 Mei. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.Orgelsnel. 8.15 Ber., gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gr.pi. 11.Voorraad-vorming met medewerking van velen, causerie. 11.10 Huish. wenken. 11.35 Harp en orgel (opn.) 11.45 Avro-Amus. orkest. (12.15 Ber.) 12.30 Gr.pl. 1. Omroeporkest. 1.45 Gr.pL 2.Om roeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Het Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5. Kinderhalfuur. 5.307.Omroep orkest. (In de pauze gr.pl., 6.28 Ber.) 7.05 Avro-Dance-band. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., Radio journaal, mededeelingen. 8.20 Gr.pL 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10. Radiotooneel. 10.25 Disconieuws. 11.ANP-ber., gr.pl. 11.4012. Orgelspel. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. half uurtje. 12.— Ber. 12.15 Het KRO- orkest. 1.Gr.pl. 1.20 Vervolg con cert. 2.Voor ds vrouw. 3.Mo decursus. 4.Pianovoordr. 4.15 Gr.pl. 4.30 Verv. pianovoordracht. 4.45 Gr.pl. 5.De KRO-melodisten en solist. (5.456.05 Geluk wen- schen). 6.35 Ber., sportpr. 7.Ber. 7.15 Naar de nieuwe gemeenschap, cyclus. 7.45 Gr.pl. 8.ANP-ber. en mededeelingen. 8.15 't Sted. orkest van Maastricht en solist. 9.15 Het KRO-orkest. 9.50 't Yvonne Georgi- ballet en het Concertgebouw orkest. 10.30 ANP-ber. 10.40 De KRO-boys en solist. 11.1012. Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 10.40—10.45 Gr.pL 11.50 De BBC-West of Eng- land-Zangers. 12.20 Sportrep. 12.50 1.20 Gr.pl. 3.15 Sportrep. 3.35 Het Kutcher-trio. 4.20 Gr.pL 4.50 Sport rep. 5.20 Ber. 5.45 Orgelspel. 6. Radiotooneel. 6.20 De BBC-zangers. 6.35 How do they do it abroad-Holi- days with pay in France. 7.05 The duchess of Dantzic, opera. 8.20 Ber. 8.45 Act. causerie. 9.Het BBC- Harmonie-orkest en solist. 10.B. Bissett en zijn Canadians en solis ten. 10.50 Gr.pL 11.10—11.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 8.—, 9.—, 9.25 en 10.20 Gr.pl. 11.35 Zang. 12.25 Stafmuziek van de Garde Républicaine. 1.35 Zang. 1.50 Gr.pL 2.35 Zang. 2.50 en 3.40 Gr.pL 3.50 Piano en klarinet. 4.25 't Giardino- orkest. 5.35 Pianovoordr. 5.50 Viool voordracht. 6.20 Het Ellis-orkest. 7.50 Piano en zang. 8.2010.50 Radiotooneel met muziek. KEULEN, 456 M. 5.50 en 6.30 Gr.pL 7.50 't Omroepschrammelensemble en solisten. 11.20 en 12.35 Het Om roeporkest. 1.302.20 Populair con cert. 3.20 Leo Eysoldt's orkest, solist en pianoduo. 5.50 Piano en cello. 6.35 Verzoikconcert. 7.50 Gev. progr. 9.5511.20 H. Hagestedt's dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pL 11.50 en 12.30 Omroep- dansorkest. 12.501.20, 4.20, 5.50, 6.20 en 7.20 Gr.pL 7.35 Radiotoo- neeL 8.10 Gr.pL 8.20 Omroeporkest en gr.pL 9.3010.20 Gr.pL 484 M.: 11.20 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.50 en 12.30 Radio-orkest. 12.501.20 Gr. pl. 4.20 Orgelconcert. 5.35 Lit.-muz. progr. 6.10 Gr.pL 6.35 Lit.-muz. progr. 7.20 Omroepsymph.-orkest en solist. 8.35 Omroepsymph.-orkest 9.30—10.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Versterkt Militair orkest. 8.35 Politiek dagbladoverzicht. 8.50 Trautonium en pianoduo. 9.20 Ber. 9.40 Pianovoordr. 10.05 Ber. 10.20 11.20 Het Omroepkleinorkest. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.50, Keulen 9.50—10.20, Pa rijs Radio 10.2010.50, Radio PTT Nord 10.50—11.35, Brussel VL 11.35 —13.20, Keulen 13.20—14.20, Dan- marks Radio 14.2015.20, Keulen 15.20—16.20, Brussel VL 16.20— 18.05, Fr. 18.05—18.20, VL 18.20— 18.50, Keulen 18.50—19.35, Straats burg 19.3519.50, Keulen 19.50 21.20, Brussel VI. 21.20—22.20 Keu len 22.20—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.8.20, Parijs Radio 8.208.30, Radio PTT Nord 8.30—9.35, Lond. Reg. 9.35—12.35, Parijs Radio 12.35—13.20, London Reg. 13.20—15.20, Radio PTT Nord 15.20—15.45, Lond. Reg. 15.45— 16.20, Droitwich 16.20—16.50, Radio PTT Nord 16.50—17.20, Lond. Reg. 17.20—19.05, Droitwich 19.05—23.20. Danmarks Radio 23.2024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7