Agenda |i Stad en Omgeving. i| 60-jarig huwelijksfeest te Brutale roofmoord te Brussel. Wissellooper neergeslagen. Nieuws in 't kort. Met Uw jongens naar SPAANDER Co. Ziet etalage. Er staat wat voor hen in. Candidaatstellingen in onze omgeving. EERSTE BLAD 2 m Alkmaar, Dinsdag. LIMMEN. Het echtpaar A. Rietveld en G. van den Berg hoopt morgen, 11 Mei, zijn 60-jarig huwelijksfeest te herdenken. De bruigom is 90 jaar en nog zeer pienter. Een bijzon derheid is dat hij nooit lezen en schrijven heeft geleerd, doch hij kan zeer goed uit het hoofd rekenen. Hij komt nog geregeld in Alkmaar zijn zaken doen. De bruid is 88 jaar en is wat lijdende. Het Limmer muziek corps zal een serenade brengen. VREEMDELING TE SCHAGEN GEARRESTEERD. Was het een Duitsche spion? Maandagmiddag kwam met den trein van kwart over vier een keurig verzorgd heertje te Schagen aan en nam zijn intrek in hotel Gees tegenover het station. Het was een buitenlandsch toerist, die op zijn vele reizen ook Nederland wilde bezoeken en reeds eenige dagen in ons land vertoefde. Hij deponeerde enkele koffers in het hotel en zeide voornemens te zijn eens een kijkje in Den Helder te gaan nemen. Met den trein van kwart voor negen kwam hij weer naar Schager en begaf zich daarna dadelijk naar zijn kamer. Dinsdagmorgen is. de logé, na zich het ontbijt goed te hebben laten smaken, een praatje met den hotelhouder gaan maken. Hij wilde Wieringen bezoeken en het huis zien waar de kroonprins verblijf had ge houden. Tegelijkertijd zou hij dan den afsluitdijk maar eens gaan bekijken en omdat de af standen hier nog al groot zijn, deelde de gast zijn voornemen mede zijn veldkijker mede te nemen. De hotelhouder ried zijn gast aan om in allen gevalle geen fototoestel mede te nemen, daar bij den afsluitdijk door de militairen allerlei verdedigingswerken zijn aangelegd en hij, als buitenlander, met een fototoestel nog wel eens moeilijkheden kon ondervinden. De man beloofde geen toestel te zullen meenemen, maar het staat niet vast of hij dit inderdaad niet gedaan heeft. Wat wel vast staat is, dat hij blijkbaar op den afsluitdijk door zijn gedragingen de aan dacht der militaire autoriteiten heeft ge trokken, die de rijkspolitie hebben ge waarschuwd. Toen de buitenlander met de bus van 3 uur in Schagen terug keerde, werd hij bij aankomst gearresteerd en aan een verhoor onderworpen. De politie heeft later in, het hotel zijn koffers in beslag genomen. Bij het verhoor bleek de vreemdeling, die zeer gebrekkig Hollandsch sprak, maar in de moderne talen vloeiend kon spreken, de 64-jarige Noor O. B. te zijn. Of hij inderdaad een Noor is of dat hij een andere nationaliteit heelt, staat op het oogenblik nog niet vast. Hij bleek een zeer bereisd man te zijn, die overal in Europa een kijkje had genomen. Na zijn verhoor heeft de Rijkspolitie den man naar Wieringen overgebracht en daar ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld. DE EERSTE PEULEN. De tijd nadert dat ieder zijn peultjes weer zelf zal kunnen doppen. De eerstelingen van deze peultjes werden heden op de Alk- maarsche Exportveiling aangevoerd door den heer G. Jonker te Ursem. Vanochtend is een wissellooper van een financieele instelling te Brussel op het oogenblik, dat hy het gebouw van de natio nale bank verliet, door twee personen aan gevallen en met een ijzeren staaf doodge slagen. De moordenaars maakten zich meester van de tasch van hun slachtoffer welke 775.000 francs bevatte, en hebben de vlucht genomen in een auto, welke twee da gen geleden gestolen was. 11 Mijnwerkers gedood. - Volgens nog niet bevestigde berichten heeft zich gister middag een hevige ontploffing voorgedaan in de goudmijnen van Ouro Preto in Brazi lië. 11 Mijnwerkers zijn om het leven geko men en vele zwaar gewond. Brand aan boord van Deensch passa giersschip. - Lloyds meldt uit Colombo, dat aan boord van het Deensch passagiersschip „Alsia", dat op weg is van Bangkok naar Londen, brand is uitgebroken. Het schip be vindt zich 20 myl ten Zuiden van Ceylon. Het Britsche schip „Canton" is in de nabij heid en neemt de opvarenden aan boord. In een vroeger bericht werd gezegd, dat de brand ontstaan is in de machinekamer. Te middernacht is een sleepboot met blusch- middelen van Colombo vertrokken. 1600 jaar oude muurschilderingen ge vonden. - In de crypte van de kathedraal van Pees in Zuid-Hongarye zyn eenige muurschilderingen ontdekt uit het begin van de vierde eeuw, en wel niet alleen ont werpen, maar ook menschelijke figuren, waarschijnlijk van heiligen. De zoldering van het gewelf is versierd met zwarte St- Andries-kruisen om een vermiljoenrooden achtergrond. De crypte, welke onder een puinmassa ge vonden werd, toont aan, dat in Pees, toen bekend als Sopianae, reeds vroeg een bloeiende christelijke gemeente bestaan heeft. EEN JUBILEUM IN DE PIUSSTICHTING. Men* schrijft ons: In de Piusstichting, waarin ouden van dagen een liefderijk en comfortabel onder dak vinden, ongeacht, of zij straatarm zijn of niet. In dit huis wordt morgen een groot feest gevierd. Dan zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de leiding van het huis en de verpleging van deszelfs bewoners en bewoonsters door de Eerwaarde Zusters Augustinessen van Delft werd overgeno men. Het was op den 6en Juni 1872. dat eenige Alkmaarsche burgers bijeen kwamen om te beginnen aan het plan, dat men een jaar tevoren had gemaakt, n.1. om ter gelegen heid van het 25-jarig Pontificaat van Z. H. Paus Pius IX een monument ter eere van den jubliaris op te richten in den vorm van een Pius-Godshuis ter verpleging van oude mannen en vrouwen. Moeizaam heeft men jarenlang gewerkt om dat doel te verwezenlijken en eerst in 1888 werd het bouwen van een huis aan het Verdronkenoord aanbesteed. In October 1889 werd het gebouw in gebruik genomen met de opneming van 6 verpleegden, die aan de zorgen van een vader en moeder werden toevertrouwd. 25 Jaar lang hebben een vader en moeder de leiding van het huis gehad. Het aantal verpleegden nam steeds toe en in het oor logsjaar 1914 moest men tot de conclusie komen, dat met het oude systeem diende te worden gebroken. De vader en moeder werden, in verband met hun leefijd, gepen- sionneerd en de zusers van Delft deden hun intrede in het bekende huis aan het Ver dronkenoord. Twee zusters waren het slechts, die met het behulp van een paar gedienstigen de zorgen voor de ouden van dagen op hun schouders namen. Acht en dertig verpleegden hadden ze te verzorgen, maar gelukkig kregen ze hulp van medezusters en met elkaar hebben ze vel oudjes een onbezorgden en behage- lijken ouden dag gegeven en een zalig sterfbed. Het huis raakte verouderd en te klein. Dank zij veel opofferingen en door het aangaan van groote schulden kon in 1929 een fraai huis op het Nassauplein worden geopend. De opening van dit nieuwe huis, dat plaats biedt aan honderd en twee verpleeg den, geschiedde met veel luister in tegen woordigheid van geestelijke en wereldlijke autoriteiten, Tien jaar lang werken de zusters, thans 14 in geval, met behulp van een vijftal meisjes, in het nieuwe gebouw, waarin zij eerst recht den ouden menschen hebben kunnen geven wat deze noodig hadden. Negentigers zijn er geen zeldzaamheden. Op het oogenblik zijn er nog vier, die den overgang van het oude huis naar het nieu we hebben meegemaakt. Het zijn de heeren van Wees, Keijsper en Beurs en mejuf. A. DekkerPruim. Laatstgenoemde is de oud ste met een leeftijd van 95 jaar. Uit een en ander komt wel duidelijk naar voren, dat een goed huis en een liefdevolle verzorging den levensduur van een mensch in niet geringe mate ten goede komt. Behalve het algemeene jubileum der zus ters zijn er nog twee persoonlijke jubilea. Ten eerste van zuster Harlindes, die een van de twee eerste zusters is geweest en die nog alle dagen haar liefdevolle zorgen wijdt aan de ouden van dagen, bij wie ze buitengewoon gezien is. Zuster Harlindes, die thans 66 jaar is en dus in alle opzich ten al tot de „oude garde" gerekend moet worden, is na haar opleiding te Delft, werkzaam geweest in Den Haag, daarna in het oude St Elisabethziekenhuis te Alk maar, toen in Lutjebroek, daarna weer in het ziekenhuis alhier, om vervolgens den veeleischenden arbeid in de oude Piusstich ting te gaan aanvatten. Verder is de heer J. Spruit 25 jaar regent van de Stichting. Wie eenigszins met den gang van zaken op de hoogte is, weet, dat het regentschap van zoo'n groote instel ling, wil men het goed doen, geen sinecure is, vooral niet, wanneer er zooveel geld zorgen zijn. Daarom zal ook hij veel waar deering oogsten. Behalve de zusters, vieren dus ook de regenten in zekeren zin feest, want de heer Spruijt is niet alleen lid van het college, maar ook voorzitter. De 25 jaar, die de zusters hier in Alk maar aan de zorg voor ouden van dagen hebben gewijd, zijn 25 zeer zegenrijke jaren geweest, waarin werd getoond, dat de christelijke liefde nog overvloedig bedre ven wordt, al heeft de wereld er altijd geen oog voor. In October van dit jaar gaat de Pius stichting zelf jubileeren. Dan bestaat ze vijftig jaar. Men koestert hoop, dat het diamanten jubileum der stichting in twee huizen gevierd kan worden en dat als ge schenk voor het gouden jubileum van Oc tober daartoe het begin wordt gemaakt? Het feest zal kerkelijk gevierd worden met een H. Mis, des morgens om half acht door den Z. E. Rector Zijlstra op te dragen en door een plechtig danklof des avonds zeven uur cjoor den H. D. Deken. Des mid dags zal door de Eerw. Moeder, Zr. Ligo- rina en de Zusters van 3 tot 4 uur een re ceptie worden gehouden. VERPLAATSING MAGAZIJN „HYGIENA" Men verzoekt ons opname van het vol gende: Het magazijn „Hygiëna" tot voor kort ge vestigd in het Fnidsen, is thans verplaatst naar de Achterstraat no. 45 naast het Wa renhuis Heuseveldt. Een tweetal keurig ver zorgde étalages laten zien dat in deze zaak tevens een uitgeb-eide sorteering eau de cologne, toiletzeeepen, was en poetsartikelen voorradig is. Ter gelegenheid van de ope ning der nieuwe zaak worden practische cadeaux aan de klanten gegeven. Tentoonstellingen. Woensdag 10 t/m Vrijdag 12 Mei, 2—5 en 7—10 uur, Waakt en Bidt, tentoon stelling inzake bolsjewisme en geloofs vervolging. Van 10 Mei, 's av. 8 uur, tot 20 Mei in perceel Langestraat 87, voorjaarstentoon stelling vereenigir.g Doorwerken: geopend 2—5, Zondags 10—1 en 2—5. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Ma- rie Antoinette (hist.-rom!); hoofdrollen Nor- ma Shearer, Tyrone Power, John Barry- more, Robert Morley e.a. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, uitgezonderd Zaterdag, 's av. 8 uur, hoofd nummer Yoshiwara (rom.-sens.); hoofdrol len Pierre Richard Willm, Michiko Tanaka, Sessue Hayakawa. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 11 Mei. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, lezing Anke Servaes voor de Ned. Vereen, van Huisvrou wen. 8 uur, ABB-gebouw Koningsweg, openb. verg. N. Math. Bond; spreker en lichtbeel den. 8 uur, de Unie, lezing over de beteekenis van de rijtijdenwet voor chauffeurs. Vrijdag 12 Mei. 7.30 uur, in de herv. kerk te Schermer- horn, uitvoering herv. kerkkoor met kinder koor uit Grootschermer o. 1. v. mej. Terpstra uit Hoorn. DOODELIJK ONGEVAL TE BERGEN. Gistermiddag is het 3-jarig dochtertje van den heer S., wonende Zanegeest te Bergen, van een rijdenden boerenwagen ge vallen en overreden. De ijlings ontboden geneesheer kon slechts den dood consta- teeren. ONTSLAG AAN HET VLIEGVELD TE BERGEN; Wegens beëindiging der werkzaamhe den, werden met ingang van 10 Mei pl.m. 400 grondwerkers aan het vliegveld te Bergen ontslagen. EEN FORMEELE GASAANVAL. Men schrijft ons uit Nieuwe Niedorp: Enkele weken geleden maakten wij mel ding van het feit, dat een stal met vee van den heer A. Jonker, doordat een stuk oer of ijzeraarde van de voormalige gasfabriek door bizondere omstandigheden in dezen stal aan 't smeulen was geraakt, bijna was ge stikt. Deze oer is daarna naar de gemeente lijke stortplaats aan de Rijd vervoerd. Het gemeentebestuur heeft daar maatregelen laten nemen, welke door deskundigen wa ren aangegeven tot het onschadelijk maken en men meende nu, dat er niets meer kon gebeuren. Zaterdagmiddag echter hebben eenige jongens een brandje gemaakt op de stort plaats en is de oer weer gaan smeulen. Hier door is een verstikkende en vergiftige damp ontwikkeld, waardoor een paar H.A. land in gebruik bij den heer J. Kouwenberg, waarover deze gassen zijn getrokken, geheel zijn geel gebrand en verdord. Voor mensch en dier zijn deze gassen levensgevaarlijk. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat thans het grootste gedeelte oer is verbrand en dat wanneer er door een of andere oorzaak binnenkort toch nog eens brand zou ont staan op de stortplaats, deze dadelijk zal worden gebluscht. Oer smeult heel lang zaam, zoodat er voor een herhaling niet be hoeft te worden gevreesd. EINDEXAMENS H.B.S. EN LYCEUM. Van de R.H.B.S. afd. A te Alkmaar zal het eindexamen worden afgenomen op 22, 23 en 24 Juni. Als deskundigen zijn be noemd mej. A. C. Middelveld Viersen te Amsterdam, de heer H. J. van der Schraeff, lector te Amsterdam en Dr. G. Garris hoofd redacteur der katholieke Encyclopaedie te Amsterdam. Van de R.H.B.S. afd. B. te Alkmaar zal het eindexamen worden afgenomen op 5, 6, 7, 8, 10, 11 en 12 Juli. Als deskundigen zijn aan gewezen Dr. H. J. van Lummel oud-leeraar bij het M.O. te Doorn, Dr. L. H. Louwe Kooymans, scheikundige by het Rijksbureau voor wateronderzoek te Bilthoven, Dr. J. Heinsius, oud-redacteur van het Woorden boek der Nederlandsche taal te Wassenaar. Van het R.K. Lyceum te Alkmaar zal het eindexamen worden afgenomen op 13, 14 en 15 Juli. Als deskundigen zyn aangewezen Ir. J. C. Arkelbout Schokker, lector aan de Techn. HoogescLool te Delft, wonende te Scheveningen, mevr. M. J. C. Wijffelman— Rietveld, oud-leerares M.O. te Rijswijk (Z.H.) en mr. dr. A. Fontein, kantonrechter te 's Gravenhage. - EEN LEZING OVER VERKEERS ONGEVALLEN. Men schrijft ons: Dagelijks neemt het aantal verkeersonge vallen toe. Deze worden volgens de sta tistiek het meest veroorzaakt door chauf feurs, die door overmatige arbeidsuren door doodelijke vermoeidheid gekweld, niet meer capabel zijn een auto te besturen. Groot is het aantal slachtoffers, dat hiervan de dupe werd en velen gaan daardoor, als invalide, thans door het leven. Een ongebreideld aantal arbeidsuren voor de chauffeurs - als gevolg van het econo misch concurrentiestelsel op gebied van goe deren- en personenvervoer maakt de wegen onveilig. Terecht grijpt de overheid thans hier in en zij beoogt door de aangenomen Rytyden- wet en het Rijtijdenbesluit de gemeenschap te beveiligen. De belangrijkheid van het inwerking tre- den van deze wet wordt door den heer Sor- manie, voorzitter van de Unie van chauf feurs en overig automobielpersoneel, op morgen, Donderdag, des avonds te 8 uur, in de Unie uiteengezet. Deze bij uitstek des kundige is bereid alle vragen over boven genoemd onderwerp te beantwoorden. Chauffeurs zouden goed doen deze lezing by te wonen. Elders in dit blad vindt men nadere bij zonderheden. VERGADERING TYPOGRAFEN. De afdeeling Alkmaar van den A. N. T. B. hield gisteravond in het A. B. B.-gebouw aan den Koningsweg een druk bezochte vergadering, waarin afscheid werd ge nomen van haar voorzitter, den heer J. H. van der Tooren, die op 15 Mei met ver vroegd pensioen het vak gaat verlaten. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter zijn 41-jarig lidmaatschap van den bond, gedurende welken tijd hij ook steeds bestuurslid is geweest. Toen hij in December van het vorige jaar te Amsterdam op den feestavond werd gehuldigd, had hij niet gedacht, dat hij zoo spoedig hierna zou heengaan, maar nu de gelegenheid werd geboden aan menschen van 60 jaar, om ver vroegd met pensioen te gaan, om hierdoor een werkloozen makker in de gelegenheid te stellen, ook nog eens weer aan den arbeid te kunnen gaan, meende van der Tooren hiervan gebruik te moeten maken. Hierna gaf hij de leiding van deze ver gadering over aan den 2den voorzitter, den heer J. Bekelaar, die de volgorde der sprekers mededeelde. Namens de afdeeling sprak de heer W. Harsevoort, die in warme bewoordingen het feit herdacht, dat van der Tooren ge durende zijn 28-jarig voorzitterschap op velerlei gebied de belangen der Alkmaar sche leden heeft verdedigd, en steeds de vraagbaak is geweest voor iedereen. Spr. roemde de prettige samenwerking in het bestuur en de goede kameraadschap op de werkplaats, en bood namens de afdeelings- leden een ailveren horloge en een dito das speld aan. Namens den Alnetybo, afd. Alkmaar, bood de heer J. Bekelaar een bloemenmand aan. De hoofdbestuurder H. Korte Jr. dankte van der Tooren voor het vele werk, wat door hem voor den bond was verricht. Hoe diep men ook in de annalen van de organi satie teruggaat, steeds zag men daartus- schen den naam v. d. Tooren. Uit waar deering voor zijn arbeid bood spr. een zil veren horlogeketting aan. Hierna sprak de heer T. Bonsema namens de Districts-Commissie in de Typografie en bracht dank voor de prettige samenwer king. Spr. liet zijn dankwoord vergezeld gaan van een bloemenmand. Tenslotte bracht de heer Th. Schouten namens den A. B. B. woorden van hulde aan den scheidenden voorzitter en ook zijn woorden gingen gepaard met bloemen. Hierna dankte de heer Van der Tooren voor de hem gebrachte hulde, doch zag in het door hem gedane werk niets anders dan een menscheoplicht. In de pauze, die hierop volgde, werd den aanwezigen een kopje thee gepresenteerd, terwijl de afdeeling daarna in huishoude lijke vergadering overging. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. Bekelaar. BESCHIKKING GEKREGEN. Het Departement van Defensie heeft van de gemeente de beschikking verkregen over de grasmat van het voor den kazerne bouw aan den Bergerweg en den Hoeverweg gereserveerde terrein, ten behoeve van de bezoding van het vliegveld te Bergen, Dezer dagen zal met het afsteken der zoden worden begonnen. Omtrent den kazernebouw is in hoogste instantie nog steeds geen beslissing geno men. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 2 TOT 9 MEI 1939. Nieuwe zaken: Egmond-Binnen: G. Tervoort, Vennewa- tersweg 4 D, aannemer enz. Wijzigingen: Anna Paulowna: Coöp. Boerenleenbank, Molenvaart 132, bestuurswijziging. Den Helder: R. Spits, Californiestraat, galanterie enz.; filiaal den Helder, Keizers straat 51, opgeheven. Limmen: N.V. „Bloembollenkweekerij en handel J. Schermer", Westerweg 9, benoe ming procuratiehouder. Oudorp: M. Molenaar, A 60, kleermake rij, overgegaan aan P. Bos Wzn. Texel: Dros' Ingenieursbureau Auto centrale, Schildereind 56, handel in automo bielen: overgegaan aan A. C. Dros. Opheffingen: Alkmaar: Firma Jan Benjamin, Aster straat 5, verkoop op afbetaling enz. VERTROKKEN PERSONEN. M. C. Zyp, dienstbode, R.K., van Emma- straat 39 naar Hoorn. M. H. Buker, be heerder bijkantoor Eendracht, geen, en ge zin, van Jan van Scorelkade 42 naar Den Helder. M. Meester, dienstbode, R.K., van Nassauplein 11 naar Haarlem. C. C. Schafraad-Heldorp, huishoudster, R.K., en dochter, van Oudegracht 33 naar Smallin- gerland, Drachten. - H. Schuitevoerder, winkel, in electr. art., geen, en echtg., N.H., van Magdalenenstraat 13 naar Amsterdam. M. H. LenarduzziEichelsheim, geen, van le Landdwarsstraat 28 naar Zaandam. J. G. Wilms, los-arbeider, N.H., van K. v. 't Veerstraat 9 naar Apeldoorn. A. Slomp ijsventer, N.H., van Kooltuin 13a naar Hoorn. J. Mammen, timmerman, geen, van Van der Lynstraat 20 naar Oterleek. L. G. Houben, arbeider telegrafist N.S., R. K., en gezin, van Stuartstraat 8 naar Eijgels- hoven. J. Schuitevoerder, electricien, geen, en gezin, van Rembrandtstraat 58 naar Amsterdam. B. de Jong, dienstbode, N.H., van Kennemersingel 2 naar Bloemendaal M. J. Tauber, verpleegster, N.H., van Nic Beetskade 50 naar den Helder. J. M. Goes kinderverzorgster, R.K., van Huigbrouwer- straat 14 naar Castricum. C. A Polle— Ligthart, z.b., R.K., van Westerweg 6 naar Schoorl. A. Mekken, dienstbode, RK van Oudegracht 74 naar Heerhugowaard. A. B. Pot, electr. techn. opz., geen Westerweg 1 naar Velsen. J. E R mans, kellner, R.K., van Magdalenenstr^i 17 naar Amsterdam. J. Jonker ord wijzer, geen, van Van der Woudestraat naar Beverwijk. H. Faber, leerl pleegster, N.H., van Westerweg 5i ^er" Haarlem. G. Geus, bankwerker, N H 331 Koorstraat 13 naar Alblasserdam.'j 't>a.n necke, dienstbode, R.K., van Wilhelmbala6'* 4 naar Duisburg. W. F. Adolf, z.b., n»1 van Brouwerstraat 31 naar Amsterdam Wed. P. A. Melchior, z.b., N.H., van NassaP laan 5 naar Barsingerhorn. Th. H P i man, uitvoerder wegenbouw, R.K., en zin, van Hooverweg 11 naar Heiloo. E A A. M. Homan, z.b., R.K., van Hoeverwe 11 naar Heiloo. J. J. Leeuwenkamp bak8 ker, R.K., van Stuartstraat 85 naar Hoorn* E. C. Klinkert, z.b., geen, van Lange«tr 93 naar Rüschlikon (D.) A. J. J. Van Hul zen, z.b., geen, en echtg., van Krelagestraat 1 naar Schoorl. INGEKOMEN PERSONEN. A. van der Werf, z.b., geen, van Heiloo naar Pr. Julianalaan 14. J. C. Sülsle h«_ ambte N.S., N.H., en echtg., C.G., 'van Oudorp naar Kennemerstraatweg E 30. A. Langeveld, z.b., D.G., en echtg., geeT van Epe naar Westerweg 86. T. Bakker' z.b., N.H., van Heiloo naar Rippingstraat 29 T. Pepping, tuinbouwer, R.K., en gezin' van Heiloo naar Zeglis 179. Wed. h' Scholten, z.b., geen, van Amsterdam naar Rozenstraat 11. A. de Boer, slagersknecht, geen, van Harlingen naar Snaarmanslaan 48. C. de Voos, dienstbode, N.H., van Amsterdam naar Rozenstraat 11.-p Moes, chauffeur, N.H., en echtg., van Me! naldumadeel naar Spoorstraat 72. p. g P. J. van Buchem, boekhouder lichtbédr.' R.K., van Arnhem naar Lyceumstraat 51. -I B. Broekman, monteur, N.H., en echtg., W Gem. en kinderen, N.H., van Amsterdam naar Ferdinand Bolstraat 4. F. A. de Buij bloemist, N.H., van Bergen naar Corfstraat 10. N. de Graaff, h.i.d.h., G.K., van 's- Gravenzande naar Bergerweg 5. T. J. Bosma, z.b., R.K., en gezin, van Heiloo naar Westerweg 71. S. Boontjes, h.i.d.h., geen, van Barsingerhorn naar Voordam 7. a! M. de Vries, echtg. van D. N. Fleur, z.b., R.K., van Berkhout naar Verdronkenoord' 36. G. Tol, dienstbode, R.K., van Heiloo naar Snaarmanslaan 36. J. Troost, agent van politie, N.H., van Stellendam naar Co- mansstraat 8. A. van Dok, dienstbode, G.K., van den Helder naar Kraanbuurt 4. Echtg. J. de With, z.b., N.H., van Rotter dam naar Costerstraat II. K. Jansen, koopman, N.H., en echtg., van Heiloo naar Vermeerstraat 43. G. Poland, z.b., R.K., van Oudorp naar Nassauplein 11. N. Nan- nings, los-arbeider, R.K., van Hoorn naar Noorderkade 5. P. Heus, N.H., van Heiloo naar P. C. Hooftstraat 25. J. Kuipers, z.b., R.K., van Medemblik naar woonschip aan het Kwakelpad. C. Jong bouwvakar beider, R.K., en gezin, idem. J. Heus, sui kerbewerker, geen, en gezin, van Heiloo naar P. C. Hooftstraat 25. J. van der Heide, grondwerker, geen, en gezin, van Oudorp naar Vaartuig, ligg. in de Oude gracht. P. Wilms, wed. van A. v. Dormo- len, z.b., N.H., van Eist naar Pr. Juliana laan 14. G. J. Hollander, arbeider, geen, van Waldniel (D.) naar Verdronkenoord 107. RIJKSTELEFOONDIENST. Locaal telefoonnet Alkmaar. Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand April 1939 tot stand gekomen: 2807 R. de Vries, v. de Woudestraat 39; 2839 C. Mols, Mient 31; 3203 J. Blankman, Nassaulaan 21; 3879 P. Kluitman, Rijks straatweg A218, Heiloo; 3881 G. Boonstra, Nicolaas Beetskade 12; 3903 Th. M. de Ro ver, Westerweg 50; 3907 Fa. IJ. Kops en Zonen, Stationsweg 14; 3912 Bert v. Kam pen, Mient 2; 3915 Nic. Ruiter, Dijk 20; 3965 F. A. Legdeur, Bayershoffweg D 41, Heiloo; 3967 J. Ennik, Middellaan 202; 4015 Jac. Walter, Appelsteeg 5; 4017 G. van Veen, Dr. Schaepmankade 4; 4036 Gem. Alkmaar, G. J. Jansen, Kennemerstraatweg 197; 4037 H. D. Lindner, Kennemerstraatweg A 504a, Heiloo; 4050 K. Miedema, Frederikslaan 110, Heiloo; 4212 H. Voorman, Jan van Scorel kade 51; 4225 Handels- Adm. en Correspon dentiekantoor „Zuurbier", Langestraat 53. ALKMAAR. OOK DE COMMUNISTEN HEBBEN EEN LIJST INGEDIEND. De C.P.N. afd. Alkmaar heeft gisteren haar candidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen ingediend, welke als volgt is samengesteld; P. van Bronkhorst J. Kolk R. Rempt A. Folkers (partyloos) T. Mantel J. H. Jansen D. J. Kolk K. Soer R. van Roeden J. Amelsbeek A. J. van Doorn De afd! Alkmaar der C.P.N. heeft de Troelstrabeweging het voorstel gedaan on gezamenlijk met een lyst van candidaten, voor de raadsverkiezing, uit te komen. Dit voorstel is echter door de afd. der Troelstra beweging afgewezen. GRAFT. De navolgende candidatenlysten zijn in gediend: Plaats. Belang: Jan Blaauw Azn., dr. Jn- Koppen, W. van Ammer Sr., L. Bruin Pzn-> S. Haas, P. Rol, Ant. Caton, P. Bruin Hzn;> A. van Petten, Ch. J. Zondervan, Jan Kaay Sr. en Jac. Heinis. S.D.A.P.: S. Heinis, J. Houtkooper, Altman, W. Brouwer, R. Leegwater. R.K. partij (diss. kath.): J. C. Heijnis, Jan Oudejans, N. A. Klijn, Corn. Jongkind en P. MuL HEILOO. Men verzoekt ons te melden, dat de can- didaat voor de Liberale Staatsparty niet is E. C. Schuytemaker maar P. C. Schuytema- ker. was teiu^cKGt*-, ♦■—v

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2