Geknoei met gedenatureerde suiker. DE AMATEUR DETECTIVE Complot ontdekt in waterland. Werkverschaffingsconflict spitst zich toe. Ontevredenheid onder Drenteche werkloozen. Moordzaak-Lindengracht opgehelderd. Nog twee arrestaties. Nederlander vermoord Westfalen. Twee Hollanders de dader» Naar het Engelsch van ANTHONY BERKELEY TWEEDE BLAD M ei Bier W W W ^^UfNlNMEip W In het Waterlandsche dorpje Lands meer blijkt de haard te zitten van een smokkelaffaire met gedenatureerde suiker, die van zoo grooten omvang is en zoo geraffineerd in elkander gezet is, dat het meer dan een jaar geduurd heeft, voor de ambtenaren van de in voerrechten en accijnzen in de inspectie Zaanstreek konden ingrijpen, aldus het Rott. Nwsbl. Er werd een levendige handel met dit product gedreven in kringen van cacao-, chocolade-, en bonbonfabrikanten. De spe ciale rechercheurs van deze invoerrechten en accijnzen ontdekten dit ongeveer 'n jaar geleden, toen het hun aandacht getrokken had, dat een banketbakker aan de Baarsjes te Amsterdam hagelslag tegen een opval lend lagen prijs verkocht. Een scheikundig onderzoek van dit arti kel bracht aan het licht, dat de prijs van de verwerkte suiker hooger was dan de ver koopsprijs van het afgewerkte product. Dit gaf den rechercheurs te denken. Na moei zaam speuren werd de bron van deze suiker gevonden in Landsmeer bij een fourage- handelaar en veevoederfabrikant, die in het bezit was van een speciale vergunning van den minister van economische zaken, ac cijnsvrije suiker te denatureeren door toe voeging van kalk, beendermeel en zout. Dit product mocht hij verkoopen aan veevoe derfabrikanten e.d. Gebleken is, dat deze suiker echter niet alleen aan veevoederfabrikanten geleverd is. Ook cacao- en chocolade fabrikanten, wier bedrijven den laat- EEN NIEUWE „BOSCHPLAAT" VAN DEN A. N. W. B. Het is al jaren geleden, dat de A. N. W. B. zijn eerste „Boschplaat" uitgaf, ter illustra tie van de algemeen bekend geworden en veel geciteerde berijmde vermaning: „Laat niet, als dank „Voor 't aangenaam verpoozen, Den eigenaar van 't bosch „De schillen en de doozen!" Op ruime schaal is deze plaat verspreid, die een mooi landschap vertoonde, waarvan de grond echter verontreinigd was met al lerlei afval, een sprekende illustratie van het berijmde onderschrift. Het versje is populair geworden, zelfs buiten de grenzen, want toen eens een Vlaamsch blad, in een pers-campagne te gen de, blijkbaar ook elders, heerschende verontreiniging der natuur, er aan herin nerde, kón het volstaan met de beginwoor den: „Laat niet als dank de rest werd bekend verondersteld. Er is daarna een nieuwe uitgave van de plaat gekomen; ze was wat verouderd, de figuren op de teekening waren in den loop der jaren uit den tijd en uit de mode ge raakt en er kwam een nieuwe teekening, met moderner aangekleede menschen maar met hetzelfde onderschrift, want de dringende waarschuwing van het dichter lijk advies had helaas nog niets van haar actualiteit verloren en moest nog steeds weer worden herhaald. Nog altijd laten zorgelooze, onnadenkende of onverschillige lieden bij hun toeven in de vrije natuur hun „schillen en doozen" achter en daarom was een derde uitga--e van de Boschplaat wel noodig. Deze is thans door den A. N. W. B. uit gegeven, vervaardigd naar een aantrekke lijke, fleurige teekening. Ze laat een mooi, zonnig, boschrijk tafreel zien, een zomer landschap, waarin een groepje wandelaars ronddoolt, zonder zich ook maar iets aan te trekken van de achtergelaten weggewor pen sinaasappelschillen, de leege doozen en blikjes op den voorgrond en wederom laat de A. N. W B. gedachtig aan „de aanhou der wint", zijn vermaning hooren: „Laat niet als dank" enz. Zal 't helpen? sten tijd minder goed floreerden wenschten de belastingvrije suiker te gebruiken. In het bedrijf van de fouragehandelaar in Landsmeer, die als smokkelaar bekend is bij de politie, geschiedde echter alles vrij wel normaal. Er was scherp toezicht van kommiezen, zoodat er geen zak suiker de deur uitging zonder gedekt te zijn door een geleidebiljet. Waarschijnlijk zijn andere handelaren in veevoederartikelen als tusschenpersönen op getreden. Eindelijk ontdekt. Dezer dagen is en zwaar beladen steenko- lenauto in Zaandijk aangehouden. De auto bevatte veertig zakken, die afgeleverd zou den worden bij een bonbonfabriekje. De kristallen, waaruit het mengsel vot ongeveer 75 pCt. bestond, werdén met be hulp van een zeef weer vrijgemaakt van de kalk, het zout en het kwalijk riekehde been- derenmeel. Het is onbegrijpelijk, dat de sui ker, die door het zout eenigszins zuur was geworden, nog bruikbaar vas. Voor fijn proevers moet het toch inderdaad merk baar zijn geweest, dat suiker van inférieure kwaliteit in de bonbons verwerkt was. De Staat benadeeld. Jarenlang is dit goed gegaan. Vele fabri kanten in de Zaanstreek en daarbuiten werden geregelde afnemers, zoodat aange nomen mag worden, dat de Staat der Ne derlanden voor duizenden guldens bena deeld is. Er werd ongeveer 15 cent per pond suiker aan accijns ontdoken. Het onderzoek van de inspectie der in voerrechten en accijnzen wordt nog steeds voortgezet, maar thans staat reeds vast, dat er ook groote firma's bij betrokken zijn, van wie niemand gemeend had, dat ze zich voor deze practijken zouden leenen. Zooals wij reeds verleden week meldden, hebben 86 werkloozen uit de gemeente Em- men, die werken in het werkverschaffings kamp te Diever, voornamelijk omdat het hun onmoeglijk werd gemaakt, vaker dan om de twee weken een Zondag thuis door te brengen, het kamp verlaten. De desbe treffende arbeiders werden daarom ge schorst. In de kringen der werkloozen is dit feit aanleiding geworden tot een uit barsting van algemeene ontevreden heid, welke thans een scherpen vorm gaat aannemen en op een algemeene staking dreigt uit te loopen. Thans is nu niet meer de vrije Zondag, maar zijn ook de loonen en arbeidsvoorwaarden in het geding gebracht. Toen Maandag een nieuwe ploeg van 86 arbeiders voor Diever was aangewezen, ver trokken slechts 47. Men verwacht, dat een groot deel van hen morgen zal terugkee- ren. Bovendien hebben reeds 87 arbeiders uit de gemeente Emmen, die te Hoogeveen bij de ontginning Krembong tewerk ge steld waren, gisteren het werk neergelegd. Gistermorgen weigerde voorts een groep ar beiders uit Nieuw-Weerdinge naar het ont- ginninsgwerk te Westerbork te vertrekken. De stakers voeren een actie voor het alge meen stilleggen der werkverschaffingswer- ken. Van de zijde der directie van de arbeids beurs te Emmen kon men gisterochtend nog geen algemeen overzicht van den om vang van het conflict en de voornaamste grieven verstrekken. De arbeiders-organi saties hebben hun leden geadviseerd, niet deel te nemen aan de staking, omdat op deze wijze geen verbetering zal worden verkregen. Voor een groot deel schijnen evenwel de bestuurders voor het oogenblik weinig vat op hun leden te hebben. De zak van den roofmoord aan de Lindengracht te Amsterdam heeft een overwachte wending - genomen, een wending, die tot gevolg .heeft gehad, dat opnieuw twee personen zijn gear resteerd, n.1. de 21-jarige Simon E., broer van Frans E., en zijn 72-jarige grootmoeder, de weduwe Pr. Bovendien heeft de politie onder leiding van com missaris Schreuder 1900 teruggevon den van de 2400, die; gestolen zijn. Thans'is vrijwel het geheele bedrag te recht. Tegen den jeugdigen kleinzoon van de vermoorde 82-jarige weduwe Stork eischte de officier van justitie, mr. C.= J. van ArkeL Vrijdag j.1. een gevangenisstraf van twintig jaar wegens doodslag, gepleegd om een daarop gevolgd misdrijf, in dit geval dief stal, te verheimelijken, tegen den vriend van Frans, den 27-jarigen Leendert K., vorderde hij twaalf jaar gevangenisstraf. Ter zitting en ook bij het vooronderzoek verklaarden de beide verdachten, dat zij ruim 450 hadden buitgemaakt, doch dê politie vermoedde reeds geruimen tijd, dat de oude vrouw, die zoo nu en dan wel eens geld in de buurt uitleende, hoewel zij geen bekende leenvrouw was, veel meer geld in hui3 had gehad. Zondag J.1. na de zitting bleek de 19-jari- ge Frans sterk onder den indruk te zijn van de eischen van den officier van justi tie. Hij vroeg den commissaris van politie Schreuder te spreken, die nog dien zelfden Zondagavond in het Huis van Bewaring een lang gesprek met Frans had en later ook met Leendert K., den tweeden verdachte. Toen kwam het hooge woord er uit, het afschuwelijke misdrijf had den mis dadigers veel meer geld opgeleverd. Niet minder dan 2400 hadden zij buitgemaakt. Den volgenden dag, Maandagochtend j.1., stónden voor de rechtbank twee jongeman nen wegens heling terecht. Een kennis van Frans, de zoon van zijn kostbaas, had onge veer 100 van hem ten geschenke aangeno men, wetende, dat het geld van misdrijf af komstig was. Deze laatste had weer een deel in veiligheid gebracht bij een vriend te Rotterdam. In het proces tegen deze twee helers werd Frans als getuige gehoord en daar herhaalde hy zijn aangevulde beken tenis. De recherche had inmiddels niet stilge zeten. Frans had Zondagavond aan commis saris Schreuder verteld, dat hij' en zijn vriend Leendert het geld hadden gebracht naar zijn andere grootmoeder, de 72-jarige vrouw P., die aan de Lijpbaansgracht woont en bij wie ook de broer van Frans, de maga zijnbediende Simon E., inwoont, In dat huis is het geld nauwkeurig geteld. Hét zilver geld werd tusschen de beide jeugdige mis dadigers verdeeld, doch ook Simon en vrouw P kregen ieder 20. Het zilyergeld en eenig bankpapier namen Frans en Leen dert mee, de rest werd .weer opgeborgen in een van de twee geroofde knippen. Zij von den een goede sohuilplaats voor het geld, n.L in het gat van de keukenschoorsteen in de woning van vrouw P. Den ochtend na den moord, Zaterdag 21 Januari, enkele uren voor de ontdekking van den misdaad, door de moeder van Frans, ging Frans terug naar het huis van zijn grootmoeder P. aan de Lijnbaansgracht en hij gaf het oudje 100. Op onderzoek uit. Tot zoover het verhaal van Frans. De politie onder leiding van commissaris Schreuder trok nog Zondagavond laat naar de woning van de wed. Pr. aan de Lijn baansgracht het huis was donker, op bellen en kloppen weer niet opengedaan, buren vertelden, dat de oude vrouw ziek was en in het Wilhelminagasthuis was op genomen. De commissaris gaf zijn mannen last de deur te forceeren, het huis werd grondig onderzocht en de schoorsteen, waar het geld zou zijn verstopt, werd half afge broken, doch er werd geen cent gevonden. Ook de broer van Frans, Simon, was niet in de woning. Hij bleek thuis te zijn bij zijn ouders, die aan de Palmgracht wonen. De politie arresteerde hem en hij was vrij spoe dig tot een bekentenis te brengen. Hij gaf toe, geld van Frans te hebben gekregen er eveneens bekende hy te hebben geweten, dat er door zijn broer een misdrijf was ge pleegd. Intusschen kwam de politie te weten, dat de oude vrouw P. eenigen tijd na de arrestatie van haar kleinzoon Frans bang was geworden en het geld bij een harer vriendinnen in de buurt in bewaring had gegeven. Daar is het dan ook thans in beslag genomen door de politie. Gisteren is in het ziekenhuis de oude vrouw P. aan een verhoor onderworpen. Zij gaf de heling toe, Frans had haar ruim 120 gegeven en zelf had zij later nog f 100 van het bij haar verborgen geld afgenomen. Zij zal na haar herstel naar het huis van bewaring worden overgebracht. Frans heeft bij zijn bekentenis op Zondag j.1. ook nog beweerd, dat zijn grootmoeder P. hem had aangezet zijn grootmoeder Storck te beroo- ven. Ook dit punt zal nog nader worden onderzocht. Toen de politie Simon E. Zon dagavond j.1. in de ouderlijke woning aan de Palmgracht wilde arresteeren, bleek hij met zijn ouders naar een familiefeestje te zijn in een huis aan den overkant van de straat. Het ging er vroolijk toe, van muziek en drank werd volop genoten. De ouders, die enkele dagen geleden twintig jaar ge vangenisstraf hadden hooren eischen tegen hun verwenden 19-jarigen zoon Frans, ble ken weinig onder den indruk van het mis drijf, waarbij zoowel familieleden als vrien den zijn betrokken. Door deze wending zal de zaak ongetwij feld middels een interlocutoir 'vonnis naar den rechtercommissaris worden terugge wezen voor een nader onderzoek. AMSTERDAMSCH K. v. K. ADRESSEERT AAN DEN MINISTER. In de gistermiddag onder voorzitterschap van den heer Gottfried H. Crone gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam werd beslo ten een adres te zenden aan den minister van economische zaken, naar aanleiding van het rapport betreffende overneming der landbouwcrisismaatregelen door de bedrijfs- genooten. Hierin wordt met teleurstelling vastge steld, dat het rapport de belangen van han- 'd.el en nijverheid als geheel secundair be schouwt, die pas ter sprake komen als eerst de landbouw aan het woord is geweest. De Kamer zóu het wanneer als essen tieel onderdeel van de landbouwcrisismaat regelen een steunregeling blijft bestaan, waarvoor de geheele bevolking bijdraagt om den landbouw op de been te houden, principieel onjuist achten de beslissing daarover en over de daarmede samenhan gende maatregelen te leggen in handen van de bedryfsgenooten zelve. Minder dan de overheid zullen zij in staat zijn objectief de algemeene belangen af te wegen tegen de groepsbelangen. Voorts wordt gezegd, dat de Kamer de stelling on juist acht, dat de voorgenomen regeling van ouderen op komt. De agrarische belangen vertoonen niet voldoende homogeniteit om de organisaties van de belanghebbenden zelf in te schakelen om de maatregelen te bepalen, welke op dat gebied noodzakelijk zijn. Ongeveer veertig procent is niet aangeslo ten bij een der drie centrale landbouworga nisaties, zoodat deze geenszins geacht kun nen worden alle belanghebbenden te om vatten. OFFICIEELE OVERDRACHT GEBOUW HOOGE RAAD. Gistermiddag heeft in de achterhal van het vernieuwde gebouw van den Hoogen Raad der Nederlanden de officieele over dracht van dat gebouw plaats gevonden. De minister van financiën droeg met een toe spraak het gebouw over aan den minister van justitie. De president van den Hoogen Raad aan vaardde daarop het nieuwe gebouw namens het college. Te Völlern, een dorpje in Westf.i (D.) heerscht groote opwinding het vermoorden van den Nederl Jacobus van Dam, melkknecht biib' gemeester Leiffert. De gendarnïi heeft twee personen gearresteerd bekend hebben den Nederlander te ben vermoord. Sedert 24 April werd de veertigjaria. v. Dam vermist, aldus het Rott. Nbld N aanleiding van geruchten ging de «end merie over tot de arrestatie van den il* jarigen Nederlander Peter Bos. Kort daawt werd ook een zekeren Peter Kuyper resteerd. Beiden bekenden van Dam v moord te hebben. Op hun aanwijzing vmu den de gendarmes het lijk van den Ned« lander in een vijver. Het slachtoffer has zware verwondingen aan het hoofd, a/ zijn voeten was een gewicht van 20 kilo T bonden. ge* De aanleiding tot den moord schijnt een geval van chantage te zijn. Op 20 April wat van Dam uit huis gelokt. B. verklaarde dat hij enkele feiten wist, die voor v. Dam' on. aangename gevolgen zouden hebben als hij ze bekend maakte. Als prijs voor zijn stil zwijgendheid vroeg hij een motorfiets, het" geen van Dam weigerde. Daarop heeft Bos die in Nederland reeds 4 moorden op zijn geweten heeft, van Dam den 21en April naar een kamer boven den paardenstal ge. lokt. Daar heeft Kuyper den man op beest- achtige wijze vermoord. Met den scherpen kant van een bijl bracht hij hem twee sla. gen op het achterhoofd toe. Toen van Dam bloedend ineenzakte, heeft Bos hem met de stompe zijde nog meer geslagen en het gelaat onherkenbaar verminkt. Vervolgens hebben de moordenaars het slachtoffer be roofd van 22 mark. Bos en Kuyper hadden van te voren zorgvuldig en breedvoerig overlegd, hoe zij te werk zouden gaan. Na den moord heb- ben zij het motorrijwiel van van Dam gesto len en het lichaam met een kruiwagen ver voerd naar een vijver, die ongeveer ander- halve meter diep is en éen 40 meter v»n de boerderij verwijderd ligt. Zij verzwaarden v. Dam met 'n steen van 20 kilo en goc'- den hem vervolgens in het water. Beiden hebben een volledige bekentenis afgelegd. Zij waren van plan geweest, nog 2 Hollanders te vermoorden en hadden le misdaden reeds in details uitgewerkt Zij zijn naar de gevangenis te Munster overge bracht. Het lichaam" van den Vermoorde is inmid dels naar Hólland gebracht. Het wordt vaft- daag ter aarde besteld. JONGENTJE DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Op de Schans te Rotterdam is gisteravond een ernstig ongeluk voorgevallen. Enkele jongens waren daar aan het spelen rond een geparkeerde vrachtauto. Zij hadden de auto een eind weggeduwd, toen de 25-jarigt chauffeur H. naderbij kwam en de jongens wegjoeg. De man zette zich achter het stuur met het voornemen, den wagen op zijn plaats terug te brengen. Hij zag toen, dat twee jongens achter aan de auto waren gaan hangen. De chauffeur stapte uit en be val de jongens weg te gaan. Daarop nam hij zijn plaats achter het stuur weer in. Hoe wel hij door het achterraampje keek, be merkte hij niet, dat één van de jongens, de achtjarige Jan van Ginkel, wonende aan de Schans, toch weer aan den wagen was gaan hangen. Toen de auto langzaam achteruit reed, viel de knaap er af en kreeg het lin- kerachterwiel over het hoofd. De jongen liep een schedelbasisfractuur op en werd door den geneeskundigen dienst naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd, waar bij ter verpleging werd opgenomen. Zijn toe stand is zorgwekkend. Jeuiiteion 39) Chitterwick trok zich dus terug in de bi bliotheek van zijn tante, ging aan haar schrijftafel zitten en pakte zorgeloos haar lievelingspenhouder. Hy wilde voor alles zijn ideëen, die op dit oogenblik by hem opkwamen, noteeren. „Als ik de moordenaar was", schreef hy, „hoe onwaarschijnlijk het ook lykt HOOFDSTUK XI. Chitterwick lost het probleem op. Nadat hij alle notities had samengesteld, rangschikte hij ze op de volgende manier: Algemeene gevolgtrekkingen Het gaat om een zorgvuldig uitgedach ten moord, die waarschijnlijk geruimen tijd is voorbereid. De moord is gebaseerd op 'n ruiling, op een persoonsverwisseling, die ten doel heeft de schuld op een ander te schuiven. Als dit gelukt, is er dus een dubbele moord gepleegd. (P.S. Myn gevolgtrekkingen gaan van de veronderstelling uit, dat majoor Sin clair onschuldig is). Het hoofddoel van den moordenaar is, het uit den weg ruimen van juffrouw Sin clair. Uit het afschuiven van den misdaad op majoor Sinclair, wiens ter dood veroor deeling daarop zeer waarschijnlijk is, volgt den wensch van den werkelijken moorde naar, om alle sporen, die hem zouden kun nen verraden uit te wisschen. Dit gaat al leen op, als mijn theorie over het optreden van den moordenaar blijkt juist te zijn. Is dit zoo, dan moet men met mijn relatie tot den misdaad drie feiten in oogenschouw ne men, ten eerste, dat ik alleen was; ten tweede dat ik zoo zat, dat ik den moorde naar heel goed kon waarnemen en ten der de, dat hij mij in den spiegel kon zien. Ieder ander, die aan die drie voorwaarden voldeed, zou ervoor in aanmerking geko men zyn. (P.S. Dit verklaart, van het standpunt van den moordenaar gezien, de keus van Piccadilly Palace, want om dezen tijd kan men er bijna zeker van zijn, dat er iemand zou zijn, om hem op die manier van dienst te zijn). Piccadilly Palace lijkt dus buitengewoon geschikt, maar blijkbaar heeft juffrouw Sinclair dit punt gekozen en niet de moor denaar. Bewijsmateriaal om majoor Sinclair vrij te pleiten is er nog niet, moet nog gevon den worden. Ik zelf, de politie en alle anderen zijn in den zeer juist opgestelden val van den moordenaar geloopen. Na rijp beraad, heb ik myn theorie goed gekeurd en wat nu volgt gaat van die ver onderstelling uit. Deducties over het toedienen van het vergif De wijze waarop het vergif haar toege diend werd, is waarschijnlijk nog niet voorgekomen. Dat het de koffie was lykt zeer twijfelachtig. (P.S. Heeft juffrouw Sinclair of de man nog iets anders besteld, misschien likeur? Als het Kirsch of Kum- mel was, zoo dat misschien den smaak en reuk van blauwzuur weggenomen hebben. Dit punt moet nagegaan worden). Daar de moordenaar heel kort na mij de hall verliet en dit niet gedaan zou hebben alvorens er zeker van te zijn, dat juffrouw Sinclair het vergif zou drinken, moet dus dat, waarmee haar het vergif ingegeven is, ook ter plaatse geweest zijn en wel op het oogenblik, dat ik aan de telefoon werd ge roepen. (P.S. Misschien kan de juffrouw, die mij riep, hier opheldering geven). Daar het zeer waarschijnlijk is, dat het vergif door juffrouw Sinclair pas tien mi nuten later werd ingenomen, moet het mid del waarin het vergif was of een sterke drank geweest zijn (zooals likeur b.v.), of iets waarvan de moordenaar wist, dat juf frouw Sinclair het in zou nemen, voordat zij Piccadilly verliet; medicijn misschien. (Nazoeken). Inlichtingen inwinnen of er nog maat regelen door den moordenaar genomen werden, die haar er toe brachten nog te blijven, nadat hij was weggegaan. Zonder twijfel verontschuldigde hij zich voor een oogenblikje en verwachtte zy hem dus te rug. Gevolgtrekkingen over hetgeen ik gezien heb. Dat mejuffrouw Sinclair af en toe twij felde of de man werkelijk haar neef was, maar dat hy er in slaagde, dien twijfel bij haar weg te nemen. Dit verklaart waarom zij hem in het eerst zoo scherp opnam volgens de meening van mevrouw Sinclair en daarna zeer levendig met hem begon te praten. Dat zij haar eene bril in Earlshaze ach terliet en de tweede brak, was een buiten gewoon gelukkig toeval voor den moorde naar, zoo gelukkig, dat men eerder aan op zet, dan aan toeval zou denken. (P.S. Lijkt mij zeer de moeite waard om te onderzoe ken). Het idee dat de man, die ik bij juffrouw Sinclair zag, niet majoor Sinclair was, wordt versterkt door het gevoel dat ik had, toen ik hem later van nabij zag. Hij week af, zy het ook heel weinig en nauwelijks definiëerbaar van het beeld dat ik my van hem gevormd had; hy was iets ouder, wat breeder en had meer waardigheid. Deze af wijkingen zijn heel gering, maar ik zal ze in gedachten houden... Dat de man, die voor majoor Sinclair doorging, niet' zoo'n moeilijke taak had, als men eerst zou den ken. Niet alleen, dat juffouw Sinclair hem niet goed kon opnemen, maar bij het on- dehoud had hij zoowat niets te zeggen; hy moest eigenlijk alleen maar aanhooren. Men kan wel aannemen, dat hij verkoudheid voorwendde om zyn ander stemgeluid te verklaren. Dat, als ik bij mij zelf alles nog eens goed naga myn meening versterkt wordt, dat de manipulaties van den moordenaar bo ven het kopje van juffrouw Sinclair, eerder nonchalant dan geheimzinnig te noemen zijn. Zijn hand bleef veel langer boven het kopje dan noodig was om er iets in te doen gieten, ja zelfs dan om er een paar drup pels in te laten vallen. Men zou eerder aannemen, dat hij het gif er heel vlug in gedaan zou hebben. Dat ik, tenminste zoover ik het tooneel nog voor mij kan halen, zag, Jat de moor denaar, nadat hjj de aandacht van juffrouw Sinclir op iets in de tegenovergestelde rich ting had gevestigd, zijn blik niet, zooiM men zou kunnen verwachten, op het kopje waarboven hy zijn hand had richtte, m»»r één of twee keer omhoog keek. Dit bevestigt mijn theorie, dat hy in n«n spiegel keek om er zeker van te zijn, de ik nog altijd op hem lette. (P.S. Ik zou hier* op niet kunnen zweren, maar den indruk heb ik stellig). Deducties over het fleschje. Dat de moordenaar niet alleen in een of andere betrekking tot juffrouw Sinclai moet hebben gestaan om van de afspr** om half 4 in Piccadilly af te weten ook, zooals de vingerafdrukken getuigen> tot den majoor. Dat het feit, dat de moordenaar vingerafdruk van den majoor kon verkru- gen van het grootste gewicht kan zijn. Dat het zeer wel mogelijk is, dat ne^ fleschje alleen maar diende om den joor verdacht te maken, juist tegenover ae politie, en dat er nooit vergif in het flesch je was. In dit geval (Wordt vervolgd)- Was Utii

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6