Aanbod 8 Woensdags en Zaterdags. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). Inbraak bij Amsterdamsche juwelier. Voor groote waarde geroofd. Duitscher sprak op 1 Mei in ons land. Vragen aan den minister. Auto vol geld over de grens. Bestuurder kwam „regelrecht van Göring". #oo«»oooo Jiadiopcogtamftm TV EEDE BLAD 3 Handnaaimach. met gar. 5-10 en 15 gulden, luxe trapmach. 45, Singer schoenm. mach. a .n. 20. losse traptoe- stellen. 5 en 10 guld. Naaim.-rep.-lnr. Guus Klünnen, Hofdijkstraat 13. Te koop: 2 grasmachines, groote maat, z. g. a. n. 4 en 5 me$sen, voor 6 en 8. Autoband met binnenband, extra zwaar 32 x 6 12. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop: prima Singertrapnaaimachine als nieuw (koopje), Piano klavierhar- monika. Pracht Duitsche piano's. Ner gens zoo goedkoop. Mandoline 2.50. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop gevraagd: lompen, flesschen en jampotten, tegen de hoogste markt prijzen. L. DE JONG ZOON, Oudegracht 48, Alkmaar. Z. g. a. n. Thermometers vanaf 15 ct., goedgek. koortsmeters 60 cent. De Hygiënische Artikelenwinkel „Hygiëna", Achterstraat 45. Tel. 2052. Te koop: antiek Salon-spiegeikastje. Adres te bevr. bureau van uit blad. Te koop gevraagd tegen de hoogste waarde zakken, lompen, metalen, fles schen, kranten, meubelen, enz. Wordt van huis gehaald. RAMEN 2. Te koop gevraagd: goed onderhouden rrtod kinderwagen. WESTDIJK I, Omval. Alkmiar. Te koop: 2 fauteuils en 4 stoelen tegen zeer bill. prys. STUARTSTRAAT 35a. Z. g. a. nieuw: D. rjjwiol 16.00, een prima D. rijwiel 13.00, een prima D. rijwiel 10.00. een prima H. rijwiel 10.00. LANDSTRAAT 19. Te koop: dubbeldaks kampeertent voor 2 of 3 pers., compleet m. grond zeil, stokken, haringen en lijnen. Prima staat. Voor elk redelijk bod. B. BOTTEMANNESTRAAT 70. Te koop uit nette inboedels: prima kapokbedden van.-.f 2.50, veeren- bedden vanaf 6.50, gasstellen f 0.50, Lits-jumeau ƒ15. closetstoelen, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. In den afgeloopen nacht is te Amster dam de ruit van een juwelierswinkel In geslagen. Voor een groote waarde aan goud en diamanten is door de daders buit gemaakt. Ditmaal hebben de dieven, die reeds meer malen op dezelfde wijze hebben geopereerd, hun slag geslagen in de zaak van den heer J. W. van Litsenburg, Eerste Constantijn Huygensstraat 74, de eigenaar woont boven de zaak en hij had van het inslaan van de ruit niets gehoord. Tegen half vijf echter werd hij gewekt door-een agent van politie, die hem waarschuwde dat in de groote spiegelruit een gat zat. Een groot deel van den etalage-inhoud bleek verdwenen te zijn. In den linkeronderkant van de spiegel ruit bevond zich een gat van naar schatting vijftig centimeter in het vierkant. Stukken glas werden in de etalage en op het trottoir gevonden en het bleek, dat de dieven, die met veel overleg te werk waren gegaan, de ruit hadden ingesmeerd met zeep en waar schijnlijk hebben zij daarna met een gummi hamer een tik op de ruit gegeven, waar door zonder veel lawaai het gat is ontstaan. Zy hadden speciaal den linkerkant uitge zocht, omdat daar de kostbare stukken lagen geëtaleerd op twee glasplaten boven elkaar. Zoo goed als dat in den nacht mogelijk was, maakte de winkelier inventaris op en hij kwam tot de ontdekking, dat een groot aantal ringen, briljantwerk, bloedkoralen en antieke ringen, benevens een schild met vijftig trouwringen, waren verdwenen. Dieven hadden haast. Het Is niet onwaarschijnlijk, adt de dieven gestoord werden. Immers: betrekkelijk dicht in de buurt van het gat lagen, op fluweel uitgestald, nog vele kostbare en fonkelende voorwerpen, die met een haak gemakkelijk in de buurt van het gat getrokken hadden kunnen worden. Deze haak, die in de on derwereld een pikhaak wordt genoemd, werd op straat teruggevonden. Ook vond de recherche van het bureau Leidscheplein in de eerste Kelmerstraat het schild, waarop de vijftig trouwringen bevestigd waren ge weest, evenals een aantal cartouches, waarop de briljanten ringen uitgestald waren ge weest achter de spiegelruit in den juwe- lierswinkeL De heer van Litsenburg schat het ge- stolene op meer dan tweeduizend gul den. Hij is verzekerd tegen inbraak en ook de schade, aan de groote spiegelruit toege bracht, wordt door verzekering gedekt. De etalage was niet beschermd door een ijze ren raster of door een rolluik. De heer van Litsenburg vertelde, dat hij juist de kostbare voorwerpen ana de lin kerzijde van de kast had gelegd voor de groote ruit en niet aan de linkerzijde, waar zich een kleinere ruit bevindt, die gemak- kleyker te vernielen is. PERSONEELE BELASTING VAN BIOSCOPEN BLIJFT. In de kringen van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf heerscht groote teleurstelling over het bij de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal aanhangig gemaakte wetsontwerp tot wijziging van de wet op de personeele belasting 1896. Dit wetsvoor stel bevat immers het voorstel om cafe s, restaurants, hotels, winkels, e.d. vrij te stel len van betaling van personeele belasting, maar het handhaaft de beffing van perso neele belasting van bioscopen. Een aantal leiders van belangrijke bios cooptheaters heeft in een tot het hoofdbe stuur van den Nederlandschen Bioscoop bond gericht telegram uiting 8e8even aan zijn teleurstelling over deze onbillyke be handeling van het bioscoopbedrijf, welk be drijf in tegenstelling tot de café s, restau rants, hotels en winkels ook nog gebukt gaa onder de vermakelijkheidsbelasting en dat dus zeker met evenveel recht als deze an dere bedrijven aanspraak kan maken op vrijstelling van personeele belasting. In be doeld telegram wordt het hoofdbestuur uit genood igd met den meesten spoed energieke en vergaande maatregelen te willen ne men om dit dreigend onrecht af te wenden. De heer Donker (s.d.a.p.) heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld: 1. Wil de minister mededeelen, of juist is het bericht in de „Völkischer Beobachter" van 3 Mei j.1., dat op 1 Mei voor Duitschers in Nederland het woord hebben gevoerd: ruksstadhouder Sanckel, dr. Grosz, de lei der van het Duitsche rassenbureau, rijks- stadhouder Hildebrandt, de propagandalei der Mauer en oberstfeldmeister Kieszling? 2. Zoo ja, was de minister te voren van de te houden spreekbeurten op de hoogte er. heeft hij daarvoor vergunning verleend? 3. Is de minister bereid mede te deelen, of er een algemeene gedragslijn is vastge steld voor het verleenen van vergunning voor het spreken van vreemdelingen in bijeenkomsten van hun landgenooten hier te lande en zoo ja, welke deze gedragslijn Een geheimzinnig geval van deviezen- smokkel en kapitaalvlucht uit Duitsch- land houdt in Enschede vele gemoede ren bezig, aldus schrijft de Ov. Crt. Er is Zaterdagavond laat een auto vol geld in verschillende valuta's, bankpapier en specie, alsmede talrijke voorwerpen van groote waarde over de grens gekomen. De wagen kwam van Gronau. Zij stopte bij den Duitschen doorlaatpost en de anders zoo minutieus secure Duitsche ambtenaren keken den wagen nauwe lijks na. De grensslagboom ging om hoog en een groot kapitaal was Dultsch- land uitgesmokkeld en op Nederlandsch gebied aangekomen, zonder dat de ver voerder, een Nederlander uit onze Wes telijke provinciën, er veel moeite mee had gehad, eer geval, zooals zich aan de grens nog niet heeft voorgedaan. De Nederlandsche grensambtenaren hiel den natuurlijk volgens voorschrift den wagen aan, ontdekten den schat, onder de kussens van de auto verborgen, en ze moes ten een deel ervan, bestaande uit zilveren Marken, in beslag nemen, omdat invoer daarvan slechts tot een beperkt bedrag ge oorloofd is. Ook de wagen werd in beslag genomen, maar later, na storting van een geëischte borgstelling, prijsgegeven. Op de verwonderde vraag der rijks ambtenaren, hoe hij dit kapitaal over de grens had kunnen krijgen, zonder dat de Duitschers hem moeilijkheden in den weg hadden geiegd, verklaarde de autobestuur der, dat hij aan de Duitsche ambtenaren had verteld, regelrecht van Göring te komen. Hy had een paar papieren kunnen laten zien, waardoor dit beweren schijnbaar gestaafd werd. Te Glanerbrug vermoedt men, dat men hier met een geval van kapitaal- vlucht uit Tsjecho-Slowakije te doen heeft. Iets positiefs is hierover echter niet be kend. Er hangt een geheimzinnig waas over deze affaire, waaromtrent het Nederlandsch grenstoezicht voorloopig geen inlichtingen wenscht te geven, omdat het uitgebreide on derzoek. dat is ingesteld, nog niet afliep en omdat de Duitsche grensbeambten zich door een los gezegde in een paars papiertje gewoonlijk niet laten bedotten. Merkwaardig is, dat personen die connec ties onderhouden met smokkelaarskringen en die anders bij een geslaagde onderne ming wel iets willen loslaten, over het ge beurde van Zaterdagavond even gesloten zijn als de douanebeambten en hun spijt uitdrukken, dat het publiek er toch iets van vernomen heeft. Men mag hieruit afleiden, dat een goed georganiseerde groep deze affaire in handen heeft en een nieuwe methode heeft gevonden uit Duitschland geld te krijgen, die van deze methode nog gaarne vaker gebruik zou willen maken en ondanks het bekend worden van dit geval nog kansen ziet voor de toekomst. Het zeer uitgebreide onderzoek wordt nog voortgezet. EEN' KOSTBAAR VERBAND. Bij een dominee te Woerden vervoegde zich gistermiddag een man met het verzoek hem van reisgeld naar Leeuwarden te voor- zen, aldus het Vbld. Hij gaf voor van een auto te zijn gevallen en toonde als bewijs zijn geheel in verband zittenden arm. De dominee vertrouwde het zaakje echter niet en waarschuwde de politie. Na infor matie te Rotterdam bleek, dat het „ver keersslachtoffer" een berucht oplichter was, die speciaal opereerde onder geestelijken en dominee's. En toen de politie de zorgvuldig verbonden arm eens blootlegde, bleek het verband slechts dienst te doen als portefeuille. De man is in arrest gesteld en zal morgen voor den off. van justitie worden geleid. CONGRES CENTRALE BOND VAN SPOOR- EN TRAMPERSONEEL. In de Harmonie te Groningen heeft de Centrale Bond van Spoor-, Tram-, A.T.O./ Van Gend en Loospersoneel Maandag en Dinsdag zijn congres gehouden. In zijn ope- ninsgwoord belichtte de voorzitter de moei lijkheden, waarin de personeelsgroepen, in den bond ondergebracht, in dezen tijd ver- keeren. De veranderingen by de Spoorwe gen, de rationalisatie in de Tram- en A.T.O.- bedrijven hebben tal van moeilijkheden op geleverd, doch spr. constateerde, dat naast offers, die gebracht moesten worden, toch ook resultaten zijn bereikt. Het ledental is nog steeds stijgende. De aftredende hoofdbestuurders C. E. van Eykern, C. Jansen in de Wal en J. Draaisma werden bij acclamatie en met applaus her kozen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. Winstsaldo 175.984.92, grooten- deels aangewend voor afschrijvingen en reserveeringen; 5 pet. dividend op de preferente aandeelen. Wij ontleenen het volgende aan het ver slag over het 11e boekjaar (1938) van de Nederlandsche middenstandsbank: In het totaal der toevertrouwde gelden kwam vrijwel geen wijziging, hoewel er eenige verschuiving plaats vond tusschen de rubrieken onderling, zooals blijkt uit de volgende opstelling: Crediteuren, deposito's en spaargelden 31 December 1938 van clienten 21.375.600 (v. j. 20.592.100), van middenstandsban- ken 1.347.800 (v. j. 2.398.000). Ten aanzien van de tredietuitzetting gaf het jaar 1938 een belangrijke verbetering te zien. De credietvraag zoowel voor onze eigen rekening als voor rekening van het rijk was omvangrijk, zoodat het uitstaande crediet per 31 December 1.694.000 hooger was dan het jaar tevoren. Deze verhooging heeft uitsluitend betrekking op de categorie bedrijfscredieten. Credieten werden verleend tot een geza menlijk bedrag van 5.417.200 tegen 3.607.700 in 1937. Het saldo der resultatenrekening is circa 38.000 lager dan over 1937. Het zal geheel voor afschrijving en reserveering moeten worden aangewend. Het totaal der baten bedroeg 1.283.100 (v. j. 1.282.800); de onkosten en salarissen beliepen 1.118.400 (v. j. 1.082.800); bru to winst 164.700 (v. j. 200.000); saldo ao. po. 11.300 (v. j. 13.400). Afgeschre ven werd op inventaris en safe-inrich tingen 21.800. gereserveerd tegen bedrijfs risico's 150.000. Voorgesteld wordt 3000 te bestemmen voor uitkeering van 5 pro cent dividend aan houders van preferente aandeelen, waarna 1.153.39 op nieuwe rekening resteert. EEN PRACTISCHE UITGAVE VAN DE A. V. R. O. De alg. Ver. Radio-omroep heeft naar aanleiding van de vele vragen, die het in verband met lezingen voor de microfoon op het gebied van invullen van belasting biljetten bereikten, besloten ook dit jaar een belastinggids uit te geven,v oorzien van alle nieuwe gegevens, die van belang zijn te weten voor het op de juiste wijze invul len van aangifteformulieren en controle ren van aanslagbiljetten. Deze belastinggids verschaft o.m. uitvoerige inlichtingen om trent rijksinkomsten-, personeele- en ge meentefondsbelastingen. Tevens bevat de Avro-belastinggids een vergelijkend over zicht van de belastingdruk in ca. 100 be langrijke plaatsen van ons land. Aangiftebiljetten voor de inkomsten-, personeele- en vermogensbelasting zijn in de gids opgenomen. ONDER LADING BOOMSTAMMEN BEDOLVEN. Landbouwer te Asten gedood. De landbouwer v. d. W. te Asten (N.B.) was Maandag bezig met het laden van boomstammen op een boerenkar. Plotseling sloeg de kar achterover, waardoor hij door de lading bedolven werd. Met ernstige verwondingen werd hy naar het St. Antoniusziekenhuis te Helmond ver voerd, waar hy gistermiddag is overleden. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Gisteravond laat is te Leeuwarden bin nengekomen de stoomboot „Franeker I" van de reederij Stanfries, welke den dienst tus schen Leeuwarden en Amsterdam onder houdt, met aan boord het stoffelijk over schot van den stuurman H. van Huizen. Van Huizen was by Dronryp over boord ge vallen en in het diepe gedeelte van de Har- lingervaart terecht gekomen en verdron ken. Aangenomen wordt, dat hij is gestruikeld en toen ever de reeling is geslagen. Na twin tig minuten dreggen werd hy opgehaald. Ondanks energieke pogingen van een ge neesheer uit Dronrijp, die, nadat de „Fra neker I" naar den wal was opgestoomd, aan boord was gekomen, mocht het niet geluk ken de levensgeesten weer op te wekken. Van Huizen was gehuwd en vader van vier kinderen. TWEE JONGENS OP DE BUFFERS NAAR PARUS. En daar gearresteerd. Twee jongens uit de Haarlemmermeer hadden het plan opgevat een reisje naar Pa rijs te maken, aldus het Hbld. Tegen andere jongens hadden zij uitgelaten, dat zij zich wilden melden bij het Fransche Vreemde lingenlegioen. ten einde zoodoende wat meer van de wereld te zien. De daad by het woord voegende verlie ten de twee jongemannen zonder toestem ming van de ouders en zonder geld Zater dag de ouderlijke woning. Hun reis begon al avontuurlijk. Zij ver schaften zich toegang tot het perron en wachtten daar de trein AmsterdamParijs af. Ongemerkt zochten de avonturiers een plaatsje op een buffer en de reis begon. Toen beide jongens Zaterdagavond niet thuis kwamen en de Zondagmorgen daarop nog niets van hen bekend was. volgjie een verzoek tot opsporing bij de politie. Zon dagmiddag echter werd door den Holland sehen consul te Parijs aan de politie te hoofddorp telefonisch medegedeeld, dat daar twee jeugdige personen, met name de 17-jarige H. S. en de evenoude P. J. de M., die de vermiste Jongens uit Haarlemmer meer bleken te zijn, waren aangehouden en door den hoogen commissaris van politie in arrest waren gesteld. De jongens waren op de buffers van den D-trein vrijwel bewusteloos aangekomen, vermoedelijk ten gevolge van de uitgestane angst, honger en koude. Aangezien geen van beide geldige papieren bij zich had en dit feit in Frankrijk nogal als ernstig wordt be schouwd, zyn zij in arrest gesteld. Zij zul len vermoedelijk wel vervolgd worden. Van het aanmelden bij het Vreemdelin genlegioen zal wel niets komen, althans voorloopig niet! NOODLOTTIGE VERGISSING VEROORZAAKTE VEEVERGIFTIGING. In de meening verkeerend, dat het fosfor- zure kalk was, voederde de landbouwer Ant. Smits, wonende op de oude boerderü van mr. R. te Baarle-Hertog loodarsenaat, dat nog op zolder stor.d, aan al zijn vee. De uitwerking was vreeselyk, meldt het „Dag blad van N.-Brabant". Alle dieren werden ernstig ziek. Tot nu toe zijn reeds 13 van de 25 stuks runderen bezweken, tengevolge van deze noodlottige vergissing. Ook het is gestorven. Het is onmogelijk nu reeds te zeggen, hoe groot de omvang van deze ramp voor dit hardwerkend landbouwersgezin zaJ zijn, dat er een niet geringe kans bestaat dat nog meer dieren ten offer zullen vallen. Kazerne te Apeldoorn in gebruik geno men. - Te Apeldoorn is heden de koning Willem III-kazerne officieel in gebruik ge nomen. Het garnizoen heeft gedefileerd voor den inspecteur der lichte brigade gen.-maj. H. F. M. baron van Voorst tot Voorst. De burgerij heeft diverse geschen ken aangeboden. Man verdronken. - Gistermiddag is een onbekende man van een uit Amsterdam ko mende schuit by Lexmond in de Lek geval len en verdronken. TWEE INBREKERS TE AMERSFOORT GEARRESTEERD. Juist hun slag geslagen. De Amersfoortsche politie is er gister nacht in geslaagd twee bekende inbrekers uit Amsterdam te arresteeren. De twee mannen liepen in de Nijverheids straat te Amersfoort, toen zy gesignaleerd werden door een agent van politie. Deze ging op onderzoek uit en al spoedig bleek, dat de Amsterdammers twee inbraken op hun geweten hadden. Zij werden toen gear resteerd en naar het hoofdbureau van po litie overgebracht. De mannen hebben eerst ingebroken in de fabriek van De Gooyer en Schep in de Sluisstraat. Hier hebben zij zich toegang verschaft door het forceeren van deuren en het vernielen van ramen. De kantoren van de fabriek werden overhoop gehaald en het bleek achteraf, dat het de mannen slechts om geld of geldswaardige papieren was te doen. Een groote voorraad postzegels, rente zegels en andere zegels was hier hun buit. Nog niet tevreden met deze hoeveelheid gingen de mannen naar het Warenhuis v?n de firma Baugharz in de Eemstraat. Onbe grijpelijk is het hoe hier de inbrekers bin nen konden dringen zonder door voorbij gangers te zijn opgemerkt. Door het forceeren van een raam gelukte het hen In het warenhuis te komen. Hier was een keur van artikelen voor de man nen aanwezig, doch zij hebben zich beperkt tot het meenemen van de duurste voorwer pen. Liefst 35 horloges hadden zij uit het warenhuis meegenomen. Verder nog tal van andere kostbare voorwerpen, welke een aanzienlijk bedrag vertegenwoordigen. Toen de twee mannen de inbraken had den gepleegd en op weg waren naar Am sterdam, konden zij nog juist bijtijds door de politie worden aangehouden. De mannen hebben een volledige beken tenis afgelegd. ERNSTIG VERKEERSONGELUK IN DE HOOFDSTAD. Met een harde klap botsten vanmorgen te Amsterdam aan de Gelderschekade een groote vrachtwagen en een personenauto tegen elkaar. De kracht van de botsing was zoo hevig, dat de kleine personenauto een snorderswagen over den kop sloeg en daarbij grondig werd vernield. De chauffeur kreeg geen noemenswaardig letsel, daarentegen werd een 34-jarige in zittende vrouw ernstig gewond. Met een vermoedelijk wervelfractuur en een hersen schudding heeft de G. G. D. haar naar het O. L. Vrouwengasthuis vervoerd. HENSBROEK (April) Geboren: Johannes z. van N. Mooi en M. E. Beers. Ondertrouwd: Th. van Baar en Cor- nelia Seijts. Jacobus Theodorus Nicolaas Klaver en Geertruida Anna Wit. - Petrus Smit van Wervershoof en Catharina Afra Wit. Nicolaas Petrus Groot te Ursem en Geertruida Cecilia Klaver. Getrouwd: Theodorus van Baar en Cornelia Seijts. Nicolaas Pluister te Ob- dam en Elisabeth Boot. Overleden: Jantje Boots, wed. van J. Commandeur, 75 j. 8 8 Donderdag 11 Mei. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pL (8.15 Ber.) 10. Morgenwijding. 10.15 Gewijde mu ziek (gr.pL) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Het Omroepstrijkorkest en solisten. 11.— Voor de vrouw. 11.10 Omroeporkest en soliste. 12.15 Ber. 12.17 Gr.pl. 12.45 Avro-Amus.- orkest. 1.30 Gr pl. 1.45 Orgelspel. 2.Voor de vrouw. 2.30 Piano voordracht. 3.Cursussen voor de vrouw. 3.45 Gr.pl. 4.Voor zieken en thuiszitenden. 4.30 Viool en piano. 5.Voor de jeugd. 5.25 Ge- lukwenschen. 5.30 Avro-Salon- orkest. 6.28 Ber. 6.30 Sportpr. 7. Orgel en zang. 7.40 Zonnestelsel en atomen, causerie. 8.ANP-ber., Radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Concertgebouw-orkest en soliste. (9.Boekbespr.) 10.20 Het Renova- septet en solist. 11.ANP-ber., dansmuziek (gr.pl.) 11.4012. Pianovoordracht. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (8.10.— en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—12.— 8.Gr.pl. (8.15 Ber.) 9.Hoogmis. 10.Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pL 11.30 GoJsd. halfuurtje. 12— Ber. 12.15 Gr.pL 12.30 Het KRO-orkest. 1.Gr.pL 1.15 Verv. concert. 2.Handwerkuurtje. 3. Pianovoordr. en gr.pL 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Gr.pL 5.Handen arbeid voor de jeugd. 5.30 Ensemble Marcando en gr.pL (6.25 Ber.) 6.40 6.55 CNV-kwartiertje. 7.Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Gr.pL 8. ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Sa menkomst van het Leger des Heils. 9.15 Het NCRV-Salonorkest. 10. ANP-ber., act. halfuur. 10.30 De Eemlanders. 10.45 Gymnastiek. 11.Verv. de Eemlanders. 11.25 Gr.pL 11.5012.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 10.40—10.45 Gr.pL 11.05 OrgelspeL 11.35 Alfred van Dam's orkest. 12.20 Gr.pL 12.40 Gitaarvoordr. 12.501.20 Gev. con cert. 2.10—2.30 Deel. 2.35 Het Sted. orkest van Bournemouth en soliste. 4.05 „Twenty-one years after", cau serie. 4.20 Kenneth Sydney Baynes en zijn orkest en soliste. 4.50 Gr.pL 5.20 Ber. 5.40 Voor de boeren. 6. Het BBC-Midland-orkest. 7.What is inheritance, causerie. 7.20 Gev. progr. 8.05 RadiotooneeL 8.20 Ber. 8.50 DecL 9.Sport rep. 9.20 Korte avonddienst. 9.40 De BBC-zangers. 10.DecL 10.20 Joe Loss en zyn Band. 10.50 Gr.pL 11.10—11.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 8.—, 9.—, 9.25 en 10.20 Gr.pL 11.35 Zang. 12.25 Victor Pascal's orkest. 1.35 Zang. I.50 Gr.pl. 2.35 Zang. 2.50 Gr.pL 3.35 Vioolvoordr. 3.50 Zang. 4.25 Zang, piano en viool. 5.05 RadiotooneeL 6.20 Het Locatelli-orkest. 8.50— II.05 Uitz. uit het Théatre National de 1'Opéra Comique. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pL 6.30 O. Fricke's orkest. 7.50 Het Omroep- dansorkest. 9.209.50 Volksliede- renconcert. 11.20 en 12.35 Leo Eysoldt en zijn orkest. 1.302.20 Populair concert. 3.20 Het Omroep- amus.-orkest. 4.50 Jeugdkoorcon cert. 6.30 Verzoekconcert. 7.50 Het Omroeporkest en solist. 9.55—11.20 Gev. concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 en 12.301.20 Gev. progr. 4.20, 5.50 en 6.20 Gr.pL 7.20 en 8.20 Lit.- muz. progr. 9.10 en 9.3010.20 Gr.pL 484 M.: 11.20 Gr.pL 11.50 en 12.30 Radio-orkest. 12.501.20 Gr. pL 5.35 Vioolvoordr. 5.55 Omroep- dansorkest. 6.35 Gr.pL 7.20 en 8.35 Radio-orkest en gr.pL 9.3010.20 Het Gertler-kwartet en solisten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Gr.pL 8.20 Gev. Mei-overzicht. 9.20 Ber. 9.40 Karl Ristenpart's Kamerorkest. 10.05 Ber. 10.2011.20 Gev. progr. (opn.) GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lyn 3: Keulen 8.9.50, Radio PTT Nord 9.5010.20, Parijs Radio 10.20—11.35, Brussel VL 11.35— 12.40, Radio PTT Nord 12.40—13.20, Keulen 13.2014.20, Danmarks R. 14.20—15.20, Keulen 15.20—16.20, Brussel VL 16.20—17.05, Radio PTT Nord 17.05—17.20, Brussel Fr. 17.20 —18.20, VL 18.20—18.50, Keulen 18.50—19.35, Radio PTT Nord 19.35 19.50, Parijs R. 19.5023.05, Boe dapest 23.0524. Lijn 4: Brussel VL 8.8.20 Parijs R. 8.20—8.30, Radio PTT Nord 8.30 9.05, Luxemburg 9.059.35, Lond. Reg. 9.35—11.05, Droitwich 11.05— 13.20, Lond. Reg. 13.20—14.35, Droit wich 14.3516.05, Lond. Reg. 16.05 16.20, Droitwich 16.2017.45, Lond. Reg. 17.4518.Droitwich 18.19.Lond. Reg. 19.19.20, Droitwich 19.2020.35, Brussel Fr. 20.35—21.20, Droitwich 21.20—23.20 Danmarks Radio 23.2024.—» Lijn 5; Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7