Nieuwe regeling binnenvaartrecht. Jladiaptoqtamma Vluchtelingenkamp wordt een klein dorp. jongeren zullen een ambacht leeren. PARLEMENT Korte vergaderingen van Eerste en Tweede Kamer. PAARDEN IN DEN SENAAT. Korting op spoorweg pensioenen. Ge'eide ijke opheffing. het verkrijgen van rijbewijzen. Afschuwelijk misdrijf ontdekt te Deil. TVEEDE BLAD Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op het voorloopig verslag inzake het centrale vluchtelingenkamp wordt o.m. ontleend: De taak van den minister van Binnen- landsche Zaken met betrekking tot d vluchtelingen bepaalt zich tot de groep, welke hier te lande werd toegelaten onder de uitdrukkelijke voorwaarde van opne ming in een kamp; ingevolge het vreemde lingenreglement bestaat die taak uit de zorg voor de onderbrenging van de vluch telingen, die hem daartoe door zijn ambt genoot van Justitie worden aangewezen. Toen de regeering de overtuiging kreeg, dat het verblijf van deze vluchtelingen hier te lande van langen duur zal zijn, heeft zij gemeend de oplossing te moeten zoe ken in den bouw van een karr.D, waarbij in den opzet met de eigenaardige eischen, welke het vluchtelingencomplex in zijn verschillende schakeeringen stelt, ten volle kan worden rekening gehouden. Uit het doelmatigheidsoverwegingen is tegelijk het onder het departement van Justitie ressorteerende kamp voor illegale vluchtelingen nabij het centrale kamp ont worpen terwijl uit dien hoofde tevens de voor het inrichten van het kamp voor ille galen benoodigde gelden door den minister zijn aangevraagd. De opbouw. De roomsch-katholieke en protestantsche vluchtelingen zullen in een afzonderlijk ge legen gedeelte worden ondergebracht. Voor de kinderen, voor zoover zij niet in gezins verband zullen kunnen leven, wordt een. van de andere onderdeelen volkomen af te scheiden, gedeelte gereserveerd. De jeugdige vrouwen en de jeugdige mannen krijgen afzonderlijke verblijfplaat sen. De gezinnen krijgen een eigen wo ning. Zooals uit het vorenstaande blijkt, denkt de minister zich hat kamp als een klein dorp, waarin de verschillen de categorieën van bewoners zooveel mogelijk aan elkaar dienstbaar ge maakt zullen worden. Het zal duidelijk zijn, dat het centrale kamp een geheel ander karakter zal dra gen dan die, welke tijdens den wereldoor log zijn gebouwd voor geïnterneerde mili tairen. In het kamp zullen werkplaatsen komen, waarin jongens van 13 tot 18 jaar onder deskundige leiding verschillende ambach ten kunnen leeren. waarbij ingewikkelde machinerieën en laboratoria te pas komen zal. Daarom heeft hij reeds de wenschelijk- heid overwogen, voor dit soort opleiding een apart tehuis in stand te houden of in te richten. Voorts zal, wat de speciale land- bouwopleiding betreft, overwogen worden de Alyah-opleiding, zooals dezo thans aan een groep kinderen in het „Vondelhof' te Amsterdam wordt gegeven, te continuee- ren. In het centrale kamp zal overigens voor landbouwscholing onder deskundige leiding ruimschoots gelegenheid bestaan. Op korten afstand van het kamp ligt een boerderij met 30 è40 hectare reeds goed deels ontgonnen grond, eigendom van Staatsboschbeheer, waarover de beschik king zal kunnen worden verkregen. Arbeidsscholing. Hier kan dus reeds aanstonds met de landbouwscholing worden begonnen; ver der ligt het in de bedoeling, alle daarvoor geschikte arbeidskrachten het omliggend terrein te doen ontginnen. Verwacht mag worden, dat geleidelijk uit eigen land-, tuinbouw- en veeteelt-voortbrengselen in een goed deel van de behoeften van het kamo kan worden voorzien. Alle werkzaamheden in het kamp, welke daarvoor ook maar eenigszins in aanmer king komen, zullen door de vluchtelingen zelf worden verricht. Voor gezinnen zullen aparte gezinsbarak- ken worden gebouwd, waarbij rekening zal worden gehouden met kleine en groote ge zinnen, die elk hun apartement met eigen ingang krijgen. In het kamp zal ook een contingent jonge kinderen worden opgeno men. Voor dezen zullen scholen worden ingericht. Tenzij bijzondere aanleg of de keuze van het beroep onderricht elders noodig maken, zal het onderwijs in het te stichten dop worden gegeven. In overleg met zijn ambtgenoot van Justitie wordt nagegaan, in hoeverre jeug dige kinderen, wier oiHers niet in Neder land zijn, in gezinnen kunnen worden on dergebracht. Onder de in kampen (tehuizen) onder gebrachte vluchtelingen bevinden zich tn (Van onze*, parlementairen medewerker). Bij onze Kamerstukken bevond zich een pak papier om van te ijzen, van zoo'n paar centimeter dik: de nieuwe wettelijke regeling van het binner.vaartrecht, resul taat van den arbeid van de in 1925 daartoe ingestelde commissie-Molengraaff en van drie opeenvolgende ministers van justitie, de mrs. Donner, van Schaik en Goseling, in samenwerking voorts met de vaste commissie voor privaat- en strafrecht uit de Tweede Kamer en die leden van onze volksvertegenwoordiging, die in het voor- loopig verslag hun opbouwende critiek ten beste hebben gegeven. Met andere woorden een wetsontwerp, dat, gelijk steeds met dergelijke moeilijke en omvangrijke regelingen, op buitenge woon deugdelijke en efficiente wijze is voorbereid. De zooeven genoemde Kamer commissie is ook nog in mondeling over leg met den minister geweest, met het ge volg, dat nog enkele wijzigingen van be lang in het wetsontwerp konden worden aangebracht, zoodat (zooals minister Goseling gisteren mededeelde) de door Molengraaff gegeven grondslag onaange tast is gebleven. De verwachting bestond, dat over een op dergelijke wijze voorbereid en dan nog hoofdzakelijk technische wetsontwerp niet veel zou worden gezegd; die verwachting is uitgekomen, hetgeen o( k al niet vreemd is, want een gang van zaken, als we gisteren bijwoonden, is bijna usance geworden. Dat de Kamer over d;t wets ontwerp en de drie daarmede samenhan gende ontwerpen tot goedkeuring van de in Dec. 1930 te Genève gesloten verdragen op het teirein van de binnenscheepvaart slechts een half uur deed, was voor velen nog een verrassing. De heer Terpstra (a r.) sprak namens de commissie van rapporteurs n eigenlijk slechts woorden van lof aan het adres van hen, die aen de voorbereiding hadden medegewerkt, in het bijzonder daaibij noemend prof. Molengraaff en zijn op volger prof. Star Busmann, en de minis ters, maar ook de in adressen tot uiting gekomen adviezen van het centrale bui eau voor binnenvaart en van de Amsterdam- sche en Rotterdamsche Kamers van Koophandel niet vergetend, daar ook deze voor de vaste commissie voor privaat- en strafrecht van gioot nut waren geweest. Andere sprekers waren er niet, zoodat ministeh Goseling dadelijk van wal kon steken en gracielijk een deel van den aan de regeering gebrachten lol terugzwaaien aan de zooeven genoemde Kamercommis sie en aan de Kamer, die z.i. blijk gegeven had van een juiste afweging van belangen. De minister vond het belangrijkste resul taat van het mondelinge overleg de bepa ling, die de mogelijkheid opent van coör dinatie van het vervoer. De regeering moest echter de ratificatie van de bewuste verdragen van Genève nog wat uitstellen, omdat ze ook eens zien moes.t wat andere landen deden. De wetsontwerpen werden n\ des mi nisters, grootendeels historisch getinte rede, zondei hoofdelijke stemming goed gekeurd. waarna de vergadering tot Vrij dagmiddag werd verdaagd. Vandaag werd namelijk afdeelingson- derzoek gehouden, o.a. van het wetje tot het laten stemmen bij volmacht door mi litairen; wanneer tijdig het eindverslag daarover verschijnen kan, komt het Vrij dagmiddag nog in openbare behandeling. Het schijnt de bedoeling te zijn, dat de Kamer daarna tot na Pinksteren naar huis gaat; de agenda is afgewerkt en' andere zaken, die afgedaan moeten worden, zijn nog niet voor de behandeling gereed. Op 25 Mei zullen in de afdeelingen worden onderzocht de wetsontwerpen van minis ter Goseling betreffende bescherming van de veiligheid van den Staat en bescher ming van de openbare orde. Een paardendebatje in de Tweede Kamer. Aan de overzijde van het Binnenhof is men nog korter bijeen geweest, namelijk eei. kwartier. In openbare vergadering althans, want daarna begaven de leden zich naar de afdeelingen. Gesproken is over een contingenteering, namelijk het wetje tot bekrach.iging van het kon. besluit van 27 October tot rege ling van den invoer van paarden en slacht- paarden. Ook in de Eerste Kamei hield een n.s.b. er, i.c. de heer Maarsingh, een rede om te betoogen, dat de warmbloed- fokkerij ongunstigen invloed ondervindt van de uitvoerregeling, die hoofdzakelijk op koudbloedpaarden betrekking heeft; verder wenschte hij scherpe controle op de schofthoogte van de paarden die buiten de contingenteering vallen, namelijk van de ponny's; de heer van Rappard (lib.) had het oog eveneens op dit punt, waarbij hij er op wees, dat vrijveel paarden, hoo- ger dan 1.45 M., in strijd met de contingen- teeringsbepalingen worden ingevoerd. Minister Steenberghe achtte dit overdre ven; hij erkende dat er misschien wel eens een vergissing wordt begaan, maar zette uiteen, dat het geen belangrijk aantal paarden betreft. Wat de opmerkingen van den heer Maarsingh aangaat, ontkende hij dat de regeering „handelspolitiek per arti kel" kan voeren; zij kan op den u'tvoer van warmbloedpaarden weinig invloed uitoefenen. Het wetsontwerp werd z. h. s. goedge keurd met aanteekening dat de n.s.b. tegen was. Vandaag behandelde de Eerste Kamer o.m. de wijziging en aanvulling van de wet op het recht van vereeniging en ver gadering. totaal 129 protestanten en 253 r.-k., waar van 8 protestanten en 28 r.-k. in het kamp voor illegalen zullen worden onderge bracht Voor de protestanten en r.-.k wordt geen apart kamp ingercht, wel worden de wo ning-ruimten op een afzonderlijk gedeelte van het terrein geplaatst en wordt voor de ze groep van de kampbewoners een eigen centrum geschapen. Het aantal in kampen en tehuizen onder gebrachte vluchtelingen bedraagt thans omstreeks 3000. Dit cijfer wisselt met den dag. In verband met deze omstandigheden is het gewenscht niet direct voor de becij ferde bevolking benoodigd aantal barakken ten volle te doen bouwen, doch dit aantal kleiner te nemen. De nader nog noodig blijkende barakken zullen dan zooveel mogelijk door de vluchtelingen zelf wor den bijgebouwd. Exploitatiekosten. De jaarlijksche exploitatiekosten worden door den minister voor een kampbevolking van 2500 personen, geschat op ongeveer 1 1/ millioen. Uiteraard is dit bedrag slechts een ruwe schatting. De minister heeft goede gronden voor de verwachting, dat de Joodsche gemeenschap, gesteund door de particuliere liefdadigheid in bree- der kring dit bedrag althans gedurende 'n groot aantal jaren zal kunnen opbrengen. Alle tot nu toegemaakte kosten zijn ge- financieerd uit bankgaranties door de di verse comité's aan den regeering verstrekt. De minister acht het noodig, aan het hoofd van het kamp een directeur te plaat sen. Een commissie van toezicht en bij stand, waarin vertegenwoordigers der ver schillende comité's zitting zullen hebben, zal de thans bestaande commissie ver vangen en in nauw contact met den minis ter en den directeur zich met de belangen der vluchtelingen blijven bemoeien. Ingediend is een ontwerp van wet tot wijziging van de pensioenwet voor de spoorwegambtenaren 1925. Aan de memorie van toelichting wordt o.m. ontleend: 13 April 1938 werd aan de Kamer een ontwerp van wet aangeboden tot wijziging van de pen sioenwet voor de spoorwegambtenaren 1925. Bij de behandeling in de Tweede Kamer bleek, dat weinig bezwaar bestond tegen den inhoud van het ontwerp op zich zelf beschouwd. Wel bleek door de aanneming van het amendement-v. Braambeek dat de Kamer, behalve de in het ontwerp neer gelegde regelingen, nog een andere voorziening met betrekking tot de pen sioenen der spoorwegambtenaren wenschte, en wel intrekking van de bij de wet van 22 Februari 1936 ingevoerde korting op die pensioenen. De regeering trok na de aanneming van het amendement het ontwerp in. De door de korting verkregen jaarlijksche bezuiniging beloopt een bedrag van 1.450.000 a 1.500.000 Het verlangen van de regee ring om ten aanzien van deze materie met de Kamer een oplossing te vinden, heeft haar doen zoeken naar een regeling, waar bij zoover mogelijk wordt gegaan in de richting van opheffing van de korting, ter- Wijl anderzijds de financieele gevolgen worden getemperd. Zij meent thans deze regeling gevonden te hebben in het hierbij gedare voorstel, de intrekking van de korting geleidelijk te doen plaats hebben, zoodat zij met 1 Januari 1944 geheel zal zijn afgeloopen. Voor zoover het thans ingediende wets ontwerp betrekking heeft op de kortingen der pensioenen, komt het, in het kort samengevat, hierop neer, dat: 1. De machtiging tot invoering van verder korting bij koninklijk besluit aanstonds wordt ingetrokken, 2 de korting op de pensioenen beneden 500 met ingang van 1 Juli 1939 wordt in getrokken, 3. voor de overige kortingen, te beginnen met 1 Januari 1940, het maximum van 10 percent telkenjare met 2 wordt verminderd, zoodat deze kortingen dus op 1 Januari 1944 geheel zullen zijn afgeloopen. Ernstig ongeval in de hoofdstad. - Gis teren is op de Rozengracht te Amsterdam een ernstig verkeersongeval geschied. Een dertienjarige jongen reed op de fiets de gracht af en hield zich daarbij vast aan een aanhangwagen van een vrachtauto. Een ge geven moment meest de autobestuurder naar links uitwijken voor een anderen wiel rijder, met het gevolg dat de jongen tegen dezen opbotste en viel. Hij kwam onder het achterwiel van den aanhangwagen terecht en werd doodelyk gewond. G!im!ach.e „Welverdraaid, nu is hij weer verkeerd in de kist gaan liggen De A.N.W.B. schrijft ons het volgende: Vrijwel iedere post brengt ons tegen woordig vragen van menschen, die zich on gerust maken naar aanleiding van de nieu we voorschriften omtrent keuring ter ver krijging van een rijbewijs. Zij vreezen bij de nieuwe keuringseischen te zullen worden afgekeurd en daardoor hun middel van be staan, waarvoor het zelf autorijden beslist noodzakelijk is, te zullen verliezen. Die keuringseischen kunnen inderdaad tot misverstand aanleiding geven. Eenzijdige blindheid b.v. maakt hen, die een motorrij tuig als bedoeld in Art. 65, 2e lid, willen be sturen, ongeschikt, indien zij niet reeds tevo ren in het bezit waren van een rijbewijs. De hier bedoelde motorrijtuigen zijn kort sa mengevat: taxi's, autobussen en vracht wagens. Voor hen, die een ander motor rijtuig willen besturen, dus b.v. gewone personenauto's, geldt als eisch, dat zij op het slechtste oog nog 1/10 gezichtsscherpte heb ben en er word. geen uitzondering gemaakt voor hen die tevoren in het bezit waren van een rijbewijs. De eischen zijn dus zwaarder dan voor het besturen van autobussen, vrachtwagens enz. Het spreekt vanzelf, dat er onder de bestuurders van gewone auto's tal van menschen zijn die hun middel van bestaan niet kunnen uit oefenen wanneer zij hun rijbewijs zou den verliezen. Maar nu is ei een tweede bepaling, die maakt dat de tegenwoordige houders van rijbewijzen zich niet ongerust behoeven te maken. Bepaald is n.L: lt. dat er voort aan zeven soorten van rijbewijzen zullen zijn, waaronder no. 5 voor gewone perso nenauto's, no. 6 voor gewone personen auto's, lichte vrachtwagens en taxi's en no. 7 voor gewone personenauto's, taxi's, auto bussen en alle vrachtwagens; 2e. dat de tegenwoordige houders van de rijbewijzen a. die voor alle auto's gelden, bij het eindigen van den geldigheidstermijn daarvan zonder meer recht hebben op een rijbewijs 7. Als nu een houder van een gewone personenauto maar zoo slim is om een rijbewijs 7 aan te vragen (dus voor alle mogelijke auto's) dan wordt hij goedgekeurd, terwijl hij als hij een be wijs 5 zou aanvragen voor een gewone personenauto, zou worden afgekeurd. Voor hen, die nu een rijbewijs hebben, is er dus geen gevaar, maar later zou de toestand moeilijkheden kunnen be zorgen. De A. N. W. B. heeft echter de aandacht van den minister hierop gevestigd en heeft ook wel goede hoop, dat het nieuwe voor schrift alsnog zal worden gewijzigd. Na ruim twee jaren is te Deil een afschuwelijk misdrijf aan het licht gekomen, in verband waarmede de politie te Deil is overgegaan tot de arrestatie van een 38-jarige weduwe uit deze gemeente, die inmiddels naar de gevangenis te Utrecht is overge bracht. Dinsdagmorgen vervoegde zich bij den burgemeester van Deil een zwager van de weduwe W. B. te Deil, die mededeelde in 1936 een pasgeboren buitenechtelijk kind van deze vrouw achter zijn woning in den grond te hebben begraven en een jaar later een tweede pasgeboren buitenechte lijk kind van de wed. B., nadat het gedood was, in zijn schuur in een kist te hebben gestopt. Na deze ontstellende mededeeling waar schuwde de burgemeester terstond het parket te Utrecht en nog denzelfden mid dag stelde men een onderzoek in de schuur van den man in. Inderdaad vonden zy daar het lijk van het kind, bij het uitgraven van den grond achter de woning van den zwager heeft men niets meer kunnen ont dekken van het kind, dat hier drie jaar geleden moet zijn begraven. Onmiddellijk werd overgegaan tot de arrestatie van de weduwe, die gisteravond naar Utrecht werd overgebracht. Het onderzoek inzake dezen afschuwe lijken kindermoord is nog gaande. BOERDERIJ TE ROSMALEN AFGEBRAND. Door onbekende oorzaak is gisteren brand ontstaan in de boerderij, bewoond door het landbouwersgezin E. v. d. Ven te Rosmalen, Door het ingrijpen van militairen uit den omtrek slaagde men er in een gedeelte der meubelen in veiligheid te brengen, evenals het aanwezige vee. De boerderij brandde geheel af. De brandweer slaagde er in een naast het woonhuis staande schuur, welke reeds vlam had gevat, te behouden. De waterschade is hier evenwel groot. Verzekering dekt de schade. FELLE BRAND TE NIEZIJL. Vermoedelijk door kortsluiting is gister middag brand ontstaan in de woning van de familie Martini te Niezijl (gem. Grijps- kerk). Het vuur greep snel om zich heen en in een minimum van tijd stond de woning in lichter laaie. De gealarmeerde brandweer van Grijpskerk bestreed het vuur, doch kon niet verhinderen, dat de woning tot den grcnd toe afbrandde. Van den inboedel kon zoo goed als niets warden gered. De aan gerichte schade wordt door verzekering ge dekt. Vrijdag 12 Mei. HILVERSUM, 301,5 M. (8.—12.— 4.—7.30 en 9.—12.— VARA, de AVRO van 12.4.en de VPRO van 7.30—9.—), 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) (10.VPRO-morgenwijding). 10.20 Viool en piano. 10.50 Deel. 11.10 Gr.pl. 11.20 Orgelspel. 12. Avro-Amus.-orkes 12.40 Ensemble J. Cantor. In de pauze gr.pL 2. Lafcadio Hearn causerie. 2.30 Disco-variétt. 3.15 De Palladians. 4.Gr.pl. 4.30 Zang, piano en gr.pl. 5.Voor de kinderen. 5.30 Orgel en zang. 6.— Gr.pl. 6.28 Ber. 6.30 Letterkundig overzicht. 6.50 6.55 Gr.pl. 7.VARA-kalender. 7.05 Cyclus: Reizen en trekken. 7.23 ANP-ber. 7.30 Ber. 7.35 Cur sus: De beginselverklaring van de Centrale Commissie voor het Vrijz. Protestantisme. 8.Cembalovoordr. 8.50 Vrjjz. Protestanten in Amerika, causerie. 9.Fragmenten uit de operette „Die Fledermaus". 10.10 Nederl.Amer. uitz. 10.30 ANP- ber. 10.40 VPRO-avondwijding. 11.Klarinet en piano. 11.30 Jazz muziek (gr.pl.) 11.5512.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (Alg. progr. KRO). 8.9.15 Gr.pL (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.30 Rel. causerie. 12.Ber. 12.15 Het KRO- orkest. 1.Gr.pl. 1.20 Verv. con cert. 2.Orgelconcert en gr.pl. 3. Gr.pl. 3.15 Het KRO-orkest. 4. Gr.pl. 5.15 De KRO-melodisten en solist. 6.Land- en tuinbouwcau- serie. 6.20 Verv. KRO-melodisten. (6.30 Ber.) 7.— Ber. 7.15 Lucht vaart-causerie. 7.35 Musica Catho- lica. 8.ANP-ber. 8.15 Gr.pl. 8.3U Het Aachener Domkoor en orgel. 9.15 Toespraken er. gr.pL 10.15 Rep. 10.30 ANP-ber. 10.40 Het Yvonne Georgi-ballet en het Concert gebouworkest. 11.4012.Gr.pL DROITWICH, 1500 M. 10.40—10 45 Gr.pL 11.10 Orgelspel. 11.35 Geral- do en zijn orkest en solisten. 12.20 Empire Exchange; causerieën. 12.35 1.20 Viola en piano. 1.452 05 Zang. 3.15 Orgelspel. 3.30 Music across America, causerie en gr.pl. 4.RadiotooneeL 4.20 Gr.pl. 4.50 Zang. 5.20 Ber. 5.45 Theaterpraatje. 6.05 Parlementair overzicht. 6.20 OrgelspeL 6.45 Viool en piano. 7.20 Optreden van amateurs en orgel- speL 7.35 Gev. progr. 8.20 Ber. 8.50 Sportrep. 9.05 Het BBC-Variété- orkest en solist. 9.50 Jack Harris' Band en solisten. 10.50 Gr.pL 11.10 —11.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 8.— en 9 Gr.pL 10.20 Het Ellis-orkest 11.30 Zang. 12.25 J. Granger's orkest. 1.35, 2.05 en 2.30 Gr.pl. 2.35 Piano- voordr. 2.50 Zang. 3.40 Gr.pL 3.50 Vioolvoordr. 4.25 Het Moyse-Trio. 5.35 Zang. 6.20 Gr.pL 7.50 Radio tooneeL 9.50 Gr.pL 10.2011.50 Nachtconcert mmv. solisten en het Noyon-koor. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pL 6.30 en 7.50 H. Hagestedt's orkest. 11.20 Strijkorkest van de Rijksarbeids dienst. 12.35 Het Omroeporkest. 1.33 2.20 Populair concert. 3.20 Het Danziger Landesorkest en solisten. 4.35 Mannenkoorconcert en piano- soli. 5.50 Gr.pL 6.20 Verzoekconcert. 7.50 Gev. progr. 8.20 Leo Eysoldt's orkest, vrooljjk instr. kwintet en soliste. 9.5511.20 O. Fricke's or kest en het accordeonduo C. Mahr. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Omroep- dansorkest. 12.50—1.20 Gr.pL 4.20 Omroepkoor. 4.50 Orgelconcert. 5.35 Accordeonsoli. 5.50, 6.20 en 7.20 Gr.pL 7.35 Uit Londen: Het BBC- Symph.-orkest olv. Arturo Tosca- nini. 9.3010.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 11.20 Gr.pL 11.50 Radio orkest en gr.pl. 12.30 Radio-orkest. 12.501.20 en 4.20 Gr.pL 4.50 Piano en zang. 5.35 Gr.pL 5.50 Kamermu ziek. 7.20 Radio-orkest, het Brus- selsch cello-kwartet en gr.pL 8.35 Radio-orkest en het Brusselsch cellokwartet. 9.3010.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Het Münchener Philh. orkest en solist. 8.20 Populair concert. 9.20 Ber. en sportrep. 10.20 Het Ensem ble Capelle en solisten (opn.) 10.50 —11.20 Gr.pL GEMEENTELIJKE RADiODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.40, Radio PTT Nord 9.40— 11.20, Brussel VL 11.20—13.20, Keu len 13.20—14.20, Motala 14.20—15.20 Keulen 15.2016.20, Brussel VL 16.2017.50, Brussel Fr. 17.50 18.20, Keulen 18.20—19.35, Droit- wich 19.3520.20, Keulen 20.20 21.20, Brussel VL 21.20—21.30, Fr. 21.30—22.20, Parijs R. 22.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Parijs Radio 8.20—8.30, Radio PTT Nord 8.308.50, Luxemburg 8.509.35, Lond. Reg. 9.3511.35, Droitwich 11.35—12.40, Radio PTT Nord 12.40 —13.—, Lond. Reg. 13.—16.20, Droitwich 16.2017.40, Lond. Reg. 17.40—18.20, Droitwich 18.20—19.35, Lond. Reg. 19.35—20.20, Droitwich 20.20—20.40, Lond. Reg. 20.40—21.15 Droitwich 21.1523.20, Keulen 23.20—24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7