gemeenteraad van alkmaar. t* LAATSTE BERICHTEN. Provinciaal 7Hemos ÜMQ&umdeH Stukken EGMOND AAN ZEE KOEDIJK Bouw van slagschepen overwogen. Kosten per schip f 75.000.000. ZUIDSCHARWOUDE HEILOO DERDE BLAD De raad kwam hedenmiddag ten één ure, onder voorzitterschap van burge meester van Kinschot, bijeen. De voorzitter sprak zijn vreugde er over uit, dat mej. Nierop, na een lang durige afwezigheid, wederom aanwezig kon zijn en uitte, onder instemming van den raad. den wensch dat haar herstel van blijvenden aard zal zijn. Hierop werd de heer Zeegers. door den secretaris binnengeleid, om als nieuw lid, in handen van den voorzitter, de vereisch- te beloften af te leggen, waarna hij door den voorzitter werd geluk gewenscht. Bericht van verhindering was inge komen van den heer Grondsma. De notulen werden onveranderd vast gesteld. De bode bracht aan mej. Nierop, tijdens de vergadering, een bouquet witte rozen. Ingekomen waren: a. Een brief d.d. 27 April 1939 van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 2 Maart J.I., nr. 1 aa B, waarbij ontslag is verleend aan den heer J. N. Kroone als leeraar aan de Handelsavondschool. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d.d. 19 April 1939 van den Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland, ten geleide van een uittreksel uit het Koninklijk besluit van 5 April 1939, nr. 6, waarbij is goedgekeurd het raadsbesluit van 2 Maart 1938, nr. 18c tot wijziging van de „Verordening inrich ting gemeentepolitie". Als voren. c. Een brief d.d. 19 April j.1. van Ge deputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van een uittreksel uit het Konink lijk besluit van 4 April 1939, nr. 14, houdende goedkeuring van het raadsbe sluit van 2 Maart 1939 tot vaststelling van een Verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. Als voren. d. Een brief d.d. 19 April j.1., van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 6 April 1939, tot verhuring en in gebruik geving van gemeente-eigendommen in verband met de tijdelijke legering van het 2e Regt. Luchtdoel Artillerie in deze gemeente. Als voren. e. Een brief d.d. 19 April j.1., van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 6 April 1939, tot verhuring van het per ceel bouwland, gemeente Nieuwe Niedorp, Sectie D. nr. 1054 ged. Als voren. f. Een brief d.d. 19 April j.1., van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 6 April 1939, tot vervanging als huurder van de boerderij met erf en weiland aan de Noorderkade, van W. Hopman door G. Kuik. Als voren. g. Een brief d.d. 26 April j.1., van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 6 April 1939, nr. 17, tot het aangaan van een geldleening met den staat der Nederlan den ten behoeve van de restauratie van de Groote Kerk, alhier. Als voren. h. Een besluit d.d. 12 April 1939, van hetzelfde College, houdende voorloopige vaststelling van het quotiënt, bedoeld in het tweede lid van art. 16 van het Finan- cieele verhoudingsbesluit voor het reke ningsjaar 1936. Als voren. i. Een kantbeschikking d.d. 13 April 1939, van den Voorzitter van Gedepu teerde Staten dezer provincie, waarbij verzocht wordt in artikel 12 der verorde ning op het heffen en invorderen van de beerputtenbelasting de met potlood aan gegeven wijziging aan te brengen. De verlangde wijziging werd aange bracht. j. Een brief d.d. 20 April 1939. van den Voorzitter van Gedeputeerde Staten dezer provincie, verzoekende art. 1 en art. 4 van de Verordening op te heffen en invorderen van een plaatselijke belasting op de gebouwde eigendommen aan te vullen. Aan genoemd verzoek werd voldaan, k. Een brief d.d. 20 April 1939 van den heer J. Lakeman, alhier, waarbij hij onder inzending van zijn geloofsbrief mededeelt, dat hij zijn benoeming tot lid van den Gemeenteraad aanneemt. De mededeeling aangenomen voor ken nisgeving; de geloofsbrief in handen gesteld van een commissie van onderzoek. De heeren Mr. de Groot, Venneker en v. d. Vall werden met het onderzoek van de geloofsbrieven belast. Gerapporteerd werd dat ze in orde waren bevonden, waarna tot toelating werd besloten. 1. Verslagen van het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten, van de opneming van kas en boeken op 9 Februari, 15 en 27 Maart j.1., resp. van het Sportparkbedrijf, de Gas-, Electriciteits- en Radiobedrijven en den Reinigingsdienst. Aangenomen voor kennisgeving, m. Een brief d.d. 13 April 1939 van het Scheidsgerecht, alhier, ten geleide n het verslag over 1938. Aangenomen voor kennisgeving, n. Een verslag over het jaar 1938 van de stichting Middensta ïdsborgstellings- fonds „Hollands Noorderkwartier". Als voren. o. Een adres d.d. 27 Maart 1939 van het Hoofdbestuur van den Nederland- schen Modernen Middenstandsbond te 'sGravenhage verzoekende over te gaan tot het stichten van een plaatselijken economischen Raad, naar het voorbeeld van de gemeente Nijmegen. Als voren. p. Een brief d.d. 8 April 1939 van den heer G. C. van Gulik, alhier, verzoekende mr. hem ontslag te verleenen als onderwijzer aan de Lindenschool. Het gevraagde ontslag eervol verleend met ingang van een door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum. q. Een brief d.d. 17 April 1939 van den heer Jb. Maats, alhier, houdende me dedeeling, dat hij zijn benoeming tot lid van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving, r. Een adres, ingekomen 9 Mei 1939 van den heer J. Palenstijn, alhier, verzoe kende te bevorderen, dat de bestemming van het in aanbouw zijnde perceel in de Rembrandtstraat tot kapperszaak annex sigarenwinkel wordt veranderd, resp. de verkoop van sigaren in dat perceel wordt verboden. De heer v. d. V a 11 herinnerde aan een over het onderwerp gevoerde discussie T< egezegd werd dat getracht zou worden aldaar een onjuisten gang van zaken te voorkome 80 M. van een bestaande siga renzaak behooren in een kapperswinkel gfen sigar°n te worden verkocht. Weth. Klaver zeide, dat het college angstvallig waakt tegen misstanden, doch hier gaat het over de vestiging van een speciale zaak. Het gaat te ver om te bepa len hoeveel zaken er in een bepaalde branche in een wijk mogen zijn. Wel kan evenredigheid tusschen woon- en winkel huizen worden gesteld. s. Een brief dd. 10 Mei 1939 van den heer I. Prins, alhier, houdende dankbetui ging voor het in den Raad van 6 April j.1, genomen besluit betreffende de invorde ring der belasting op de gebouwde eigen dommen. Voor kennisgeving aangenomen. Adressant is van meening, dat is toege zegd, dat er in de straat maar één sigaren winkel mag komen. Men moet echter ook wat overlaten aan het particulier initiatief. De heer v. d. V a 11: De mogelijkheid, dat men er brood kan verdienen, lag aan d ordening ten grondslag en daarom moet ook op het soort winkels worden gelet. Weth. Klaver: Dit is iets anders dan een bepaald aantal winkels in een woonwijk. Ook adressant ging zelf over de schreef. De heer v. d. V a 11 drong op prae-advies aan. Mr. Leesberg achtte dit overbodig De verordening geeft niet de bevoegdheid, die de heer v. d. Vall wil. Laat men in dit opzicht het initiatief van den middenstand afwachten. Het stuk werd in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Benoeming leeraar Gymnasium. In verband met de ziekte van den rector dr. J. Hemelrijk, die zich voor algeheel herstel in het buitenland bevindt, werd voorgesteld tot tijdelijk leeraar in de oude talen te benoemen de heer C. Wester, docto randus in de klassieke letteren en wonende te Schagen. Benoemd de heer Wester met 18 stem men. Eén stem werd uitgebracht op Ledeboer. Voorts werd wegens ongesteldheid van den heer ir. D. A. Wittop Koning als tijde lijk leeraar in de natuur- en scheikunde voorgedragen de heer drs. J. Groen. Benoemd de heer Groen met algemeene stemmen. Benoeming hoofd Hofdijkschool. De voordracht luidt: 1. J. van de Graaf, hoofd eener openbare school te Schiedam; 2. A. H. J. van 't Hof, hoofd eener open bare school te Hypolytushoef; 3. C. J. Mol, hoofd eener openbare school te Anna-Paulowna. Bij de eerste stemming verkreeg de heer v. d. Graaf 7, de heer van 't Hof 3 en de heer Mol 9 stemmen, zoodat een tweede vrije stemming noodig was, met het resul taat, dat de heer Mol 11, de heer v. 't Hof 3 en de heer v. d. Graaf 5 stemmen ver kreeg, zoodat de heer Mol was gekozen. Kinderkleeding en kindervoeding. Voorgesteld werd het verslag over 1938 inzake het verstrekken van kinderkleeding en -voeding vast te stellen. Conform besloten. Verhuur perceel grond. Voorgesteld wordt het speelterrein, ten Zuiden van de Hooftstraat, opnieuw aan de woningbouw-vereeniging „Goed Wonen" te verhuren. De heer S i e t s m a vroeg, waarom B. en W. in afwijking van het advies van de com missie, die 45 huur wilde, 35 huur stelden. De heer v. d. Vall vond het voor de school minder goed, dat de speeltuin daar vóór is. Spr. wil voor één jaar verhuren en uitkijken of voor het speelterrein een ander terrein is te vinden. Weth. Klaver: De vereeniging kan niet meer dan 35 betalen en zoo was het ook te voren. Weth. v. Slingerland wees er op, dat de vereeniging weer bezig is, de werk tuigen te schilderen. Spr. heeft geen be zwaar den speeltuin naar elders te ver plaatsen. De inrichting kost veel geld en spr. vond het voor de school geen ontsiering als vóór de school kinderen spelen. De heer v. d. Vall oordeelde het onvoor zichtig van de vereeniging, daar groote kosten te maken, omdat daar op het uit breidingsplan een gracht is geprojecteerd. Spr. vond de entourage voor de school jammer. De heer v. d. W a 1 oordeelde het speel tuinwerk een mooi werk. Spr. betreurde het, dat de bokken weer van de schapen zijn ge scheiden en wilde de speeltuinen vrij van huur stellen. De heer Stoutjesdijk vond den speel tuin daar ook minder goed geplaatst. Laat men dien een paar honderd meter verder plaatsen. Spr. was het met den heer v. d. Vall eens en wilde overleg met de vereeniging plegen. Wethouder v. S'ingerland wees op de moeilijkheid om aan terrein voor speel tuinen te komen. Het hek werd in overleg met gemeentewerken gemaakt en in het belang van de school. Belangrijke sommen zullen voor verplaatsing noodig zijn. De gemeente doet zoo goed als niets aan het belangrijke speeltuinwerk en spr. voelt voor het voorstel van den heer v. d. Wal Bij verhuring voor één jaar maakt men het niet mogelijk, dat voor onderhoud kosten worden gemaakt. Wethouder Klaver: Wij zoeken vooral raar terrein voor kinderspeelplaatsen Waar moet men bij verplaatsing naar toe? Laten wij dankbaar zijn, dat de vereeni ging de groote kosten voor haar rekening neemt en blij zijn dat wij dit terrein heb ben. Wethouder v. Slingerland oordeelde de kosten, gezien de constructie, niet kost baar. De bijlage werd z. h. s. aangenomen. Geldleeningen. Voorgesteld werd het 10 Nov. genomen besluit tot het aangaan van kasgeldleenin gen zoo te wijzigen, dat geleend kan wor den tegen 1 boven het promessen disconto van de Nederlandsche Bank. Mr. de Groot verheugde zich er over, dat zijn voorspelling in de financieele commissie bewaarheid is geworien. Conform besloten. Verbouwing administratiegebouw der Lichtbedrijven. Voorgesteld werd B. en W. een crediet van 1700 te verleenen om het administra- triegebouw van de gemeentelijke lichtbe drijven te vergrooten met de vrijgekomen dienstwoning van den boekhouder, den heer de Jong. De heer Couwenhoven zeide, dat zijn fractie zich met de voordracht kon vereenigingen. Spr. vroeg inlichtingen, om' dat hij veronderstelde, dat de kosten wel hooger zullen zijn. De heer Raat informeerde wat er met de demonstratiezaal gaat gebeuren, terwijl de heer v. d. Wal vroeg hoe het stond met het proces tusschen de gemeente en de provincie. De voorzitter merkte op, dat het laat ste met het voorstel niets had te maken. Weth. Bons erna beantwoordde den heer Couwenhoven uitvoerig. Spr. wees er op, dat geen extraman wordt aangenomen, al moet het voor het werk uit te geven loon op het werk drukken. De demonstratiezaal wordt voor den mid denstand geen gevaar, omdat verkoop via den middenstand zal plaats hebben. Conform het voorstel werd besloten. Namen voor straten. Voorgesteld werd de straten in het kwar tier „Nooit Gedacht" namen te geven van leden van het Oranjehuis uit den tijd van Willem den Zwijger en diens zonen. Wij krijgen daar een Mauritskade, een Anna van Saksen-, een Charlotte de Bourbon-, 'n Louise de Coligny-, een Lodewijk van Nas sau-, een Adolf van Nassau' en een Jan van Nassaustraat, benevens een Frederik Hen driklaan. De heer v. d. Vall vreesde verwarring. De volksmond neemt voor de straten niet de voornamen. Wij krijgen van het Nassau te veel. Spr. verzocht het college er nog eens over te denken. De heer Venneker vreesde ook ver warring met het oog op het Nassaukwartier. Het is niet wenschelijk om in een ander stadsdeel weer Nassaustraten te maken. De heer S i e t s m a had bezwaren tegen de lange namen. De voorzitter had bemerkingen ver wacht. Vindt men graaf Lodewijk, graaf Adolf en graaf Jan beter, dan is Spr. dit ook goed. Hiertoe werd besloten. Mr. de Groot gaf in overweging het Nassaukwartier maar om te doopen. Verkoop grond. Voorgesteld wordt aan den heer A. Vos 358 M2. grond aan de Zaagmolenstraat te verkoopen voor 2685, voor den bouw van drie woningen, alsmede 12 vierk. m. grond, voor den aanleg van een steeg voor 1 in totaal. Conform besloten. Aan de orde was tenslotte een voorstel om 2070 M2. aan den Frieschenweg voor 15525 te verkoopen aan het bouwbedrijf gebr. D. en L. Schoonewil en L. Jonker. De voorzitter zegde na een be merking van den heer Stoutjesdijk nog toe, dat de volkstuinders, met het oog op den gang van zaken, niet hals over kop weg moeten. Conform het voorstel werd hierop be sloten. Hierna sluiting. Huis ter Duin 15 jaar. Het koloniehuis Huis ter Duin van de Vereeniging Ziekenzorg te Amsterdam bestaat op 14 Mei 15 jaar. In die 15 jaar werden ruim 3400 kinderen verpleegd. Het mooie van Huis ter Duin is, dat het geheel zonder overheidssubsidie, uitsluitend uit particuliere middelen wordt gefinancierd. Gedurende het 15-jarig bestaan werd nóch van rijks-, nóch van gemeentewege ooit eenig subsidie verleend of ook zelfs maar gevraagd. (ONGECORRIGEERD). De meer dan eens in verscheidene kringen uitgesproken meening, dat de bouw van een eskader slagschepen voor de Nederlandsche Marine meer en meer noodzakelijk wordt, begint thans, naar in parlementaire kringen verluidt, concreter vormen aan te ne men, aldus het Rott. NwsbL Met vrij groote zekerheid kan worden aangenomen, dat binnenkort in het parle ment een desbetreffend wetsvoorstel aan hangig zal worden gemaakt. Voorts verluidt, dat de plannen van de regeering het bouwen van twee slagsche pen van ongeveer 30000 ton zouden betref fen. Deze schepen zouden een groote snel heid krijgen. Meermalen is echter door des kundigen met klem betoogd, dat pas een eskader van vier snelle slagschepen, verge zeld van een betrekkelijk kleine aanvulling van het lichtere materieel, een harmonische vloot zal vormen, die voorbereid kan zijn op alle gebeurlijkheden en een factor van groote beteekenis in het Verre Oosten kan worden. Bij den bouw van vier slagschepen zou, naar een voorloopige raming, elk schip een bedrag van ongeveer 75.000.000 vergen. ANTI-SEMIETISCHE WANDADEN IN SLOWAKIJE. Te Bratislava hebben zich opnieuw anti- semietische onlusten voorgedaan, Duitschers en Slowaken hebben het internaat van Joodsche studenten aangevallen en ver nield. De bewoners werden de geheele stad doorgedreven naar het oude ghetto. Hier barricadeerden de aanvallers de straten en riepen hun slachtoffers toe: „Hier moet jul lie blijven, vuile Joden". De politie heeft huiszoeking verricht in de door Joden bewoonde huizen en 142 Joden zijn gearresteerd wegens „deviezen-delic ten". ONGELUK MET DOODELIJREN Ar? Gisteravond is op den Maassluis-u L°0,>- te Vlaardingen de 49-jarige T Jfoa een hem achterop rijdende auto aan** <3°°t Hij sloeg tegen den grond schedelbreuk en ernstige verwn 5 aan het hoofd. In het ziekenhuis ish"1®611 kele uren later overleden. Maat w ea" duwe en vader van vier kinderen ONTSPANNING GRENSVERDEDIGIN TROEPEN. De gep. luitenant-generaal H. A. c voorzitter van den nationalen bond^"15^ Mobilisatiekruis" schrijft o.m. het v de: Hoewel reeds vele giften werden gemaakt, is het totaal ontvanger, nochtans nog niet toereikend om iets 8 belang te kunnen ondernemen voo ViU vele duizenden, die onder de wapenen geroepen, om te kunnen spreken van daad van het Nederlandsche volk ten zien van de militairen, die onverhoopt'^* eersten stoot zullen moeten opvangen w veiligstelling der mobilisatie. De k- hernieuwt daarom zijn oproep om g»u. lijke bijdragen voor het ondernomen Werl~ dat toch wel de sympathie van elk om» u Nederlander zal hebben. Het adres is: Hoofdbestuur van den n tionalen bond „Het Mobilisatiekruis" J p" Coenstraat 49 te 's-Gravenhage, gironiim' mer 25424. Zooals van zelf spreekt ontvangt ee ieder, die ons een gave als anderszins doet toekomen, daarvoor bericht van den bond NORMALE BETREKKINGEN TUSSCHEN HONGARIJE EN SLOWAKIJE. Vandaag zijn de normale diplomatieke be- trekkingen tusschen Slowakije en Hongarije hersteld door de benoeming van dr. Spisiak tot gezant van Slowakije te Boedapest De ingediende lijsten. Bij de candidaatstelling voor den ge meenteraad werden hier drie lijsten inge leverd, n.1. de R.K.S.P., de S.D.A.P. en de combinatielijst van alle buiten de genoemde partijen vallende. Hier doet zich het eigenaardige voor, dat door deze combinatie, waarvoor thans van uit diverse lijsten 3 raadsleden zitting heb ben, thans evenals de fractie van de S.D. A.P. die ook drie leden telt, beide voor keur van nummering hebben aangevraagd. Goedkoop snoepen. Bij een der winkeliers alhier vervoegde zich dezer dagen een ongeveer 18-jarige jongedame, die een paar reepen chocolade en wat koek kocht. Bovendien bestelde zij nog vijftien gebakjes, welke zij den volgen den dag zou komen afhalen. De gekochte chocolade en koek zou zij dan meteen wel betalen. Tot nu toe is de klant nog niet terugge komen en de winkelier heeft zijn gebakjes maar aan een ander verkocht. Naar zijn geld voor de chocolade en de koek zal hij wel kunnen fluiten, daar inmiddels is gebleken, dat ook in Schagen een dergelijke truc is toegepast. Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank, aangesloten bij de Centrale te Eindhoven, hield Woens dagavond jaarvergadering in het Bruno- gebouw. Aanwezig waren 72 leden. De voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer Jac. Zoon, opende ,op de gebruike lijke wijze. De rekening 1938 sloot in ont vangsten en uitgaven met een bedrag van 209408.91. De ontvangsten zijn: van de Centr. Bank 47195.51, spaargelden en rente 133023.80, voorschot rente 3587. De uit gaven: terugbetaald spaargelden 130138.56, aan de Centrale Bank 55802.33, salaris kassier 775, rente spaargelden 3812.49. De balans sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 166765.14. De uitstaande voorschotten waren 89932.67, het saldo der spaargelden (direct opvorderbaar 156816.85). De winst was 659 en werd bij de reserve gevoegd. De controle-commissie verklaarde bij monde van den heer J. Schuijt, alles in de beste orde. De bepaling van voorschotten werd be paald voor vereenigingen op een maximum van 10.000 en voor leden op 5000. De rente voor voorschotten werd met 1/4 pet. verlaagd en bepaald op 4 pet. De rente voor spaargelden werd belangrijk gewijzigd en vastgesteld als volgt: Voor bestaande spaarders op 2% pet. tot een bedrag van 5000, daarboven 2 pet. voor nieuwe spaarders 2 pet. tot een bedrag van 3000; daarboven 1 pet. met de restrictie, dat men den rentevoet, zoo het bestuur dit wil, ge hoord de Centrale Bank, kan wijzigen. Als lid van den Raad van Toezicht werd her kozen de heer Mt. Dekker. Uit het jaarver slag van den kassier, den heer A. J. Sengers, stippen we aan, dat 4700 spaargeld minder is ingelegd dan in 1937 en 56000 minder is terug gehaald. Het saldo van de spaarders was 3000 hooger dan het daaraan voorgaande jaar en het te goed van de spaarders was 156816.84 en de uitstaande voorschotten zijn vermeerderd met 6000. De reserve is 10237.51. In omloop waren 388 spaarbankboekjes. Het ledental was 147. De klacht werd ge uit, dat niet alle leden hun rente van voorschotten op tijd betalen. Met den wensch dat alle leden en spaarders zullen meewerken om de bank tot grooter bloei te brengen, werd het jaarverslag besloten. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren J. Schuijt en M. Wessel. Na rondvraag volgde sluiting. Bescherm de vogels. Door het gemeentebestuur is aan het onderwijzend personeel verzocht mee te werken om de kinderen in te prenten geen eieren uit te halen of vogelnesten te versto ren. Het voiig jaar moesten de nestkastjes aan den Stationsweg opgehangen, het ont gelden. Ook worden, vooral Woensdags en Zaterdagsmiddags „verkenninsgtochten" on dernomen om jonge vogeltjes op te sporen. Laten de ouders ook meewerken om de vo gelnesten niet te verstoren. Rectificatie, Bij het laatste gedeelte van „Huis- en Kraamverzorging zijn enkele regels door elkander geloopen. We laten den zin hier nog eens volgen: Besloten werd om in de vacatures van mej. Elzer en Visser niet te voorzien. Mevr. Barnhoorn, die periodiek moest aftreden, werd bij acclamatie her kozen. DE RAADSVERKIEZING TE OTERLEEK. Geachte Redacteur, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer S. Heringa wilde ik gaarne enkele dingen recht zetten. De vergadering van 28 April was door het „voorloopig co mité" (wat zeer juist was, want men kan toch geen bestuur kiezen, of men moet eerst een vereeniging oprichten) uitgeschreven met het doel een vereeniging op te richten, waar een ieder uit de gemeente Oterleek lid van kon worden, zonder eenige uitzonde ring. Het doel ervan was: uit de leden can- didaten naar voren te brengen, die uitslui tend het gemeentebelang wilden dienen. Dit is ook gebeurd. Nu de bezwaren, die de heer Heringa naar voren brengt. Eerst het voorstel van het comité dat candidaten voor den gemeen teraad niet met voorkeurstemmen gekozen zouden worden. Dit voorstel is met groote meerderheid aangenomen, wat ook niet te verwonderen is, als men weet hoe het vier jaar geleden gegaan is, hetgeen de heer He ringa heel goed weet. Maar het mooiste komt nog. Toen dit voorstel: „niet met voorkeurstemmen" door mij aan de vergadering werd voorgesteld, was de heer Heringa daar zoo mee ingeno men, dat hij de eenige was, die applaudis seerde. Maartoen wist hij nog niet, dat hij no. 15 op de lijst zou worden. Want mijn meening is, dat als de heer Heringa 3 of 4 had gestaan, hij heel erg met ons voorstel in zijn schik zou geweest zijn. En nu het tweede bezwaar: („Geen de mocratie, maar je reinste dictatuur). Nu slaat mhr. Heringa toch heelemaal de plank mis, want vóórdat gevraagd werd: Wenscht u lid te worden?, heb ik heel duidelijk uit eengezet wat onze bedoeling was en allen, die het woord hebben gevraagd, hebben daar de gelegenheid voor gehad, ook de heer Heringa. Of is hij dat vergeten? Maar nie mand heeft een woord gerept over het voorstel „voorkeurstemmen, ja of nee". En wat mij persoonlijk betreft, het woord dictator, nu, mijnheer Heringa, het pu bliek kent mij wel zoo, dat ze daarom lachen, en wat de V.D. aangaat, u weet wel, dat hier geen V.D.-afdeeling meer bestaat. Ik zou er nog wel meer over kunnen schrij ven, doch hiermede ben ik wel duidelijk genoeg geweest. Mijnheer de Redacteur, u dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik, hoog achtend: Stompetoren. L. SCHUURING. VAN WIE ZIJN DIE DUIVEN? M. de Red. Gedurende eenige dagen ondervinden wij veel last van een paar sierduiven die 's nachts in een vergaarbak of in de goot van ons huis verblyf houden en ons 's mor gens vroeg (meestal om 3 uur) wekken door zeer onaangename geluiden. Weg jagen helpt niet, ze komen geregeld terug- Na informatie hebben wy den eigenaar niet kunnen ontdekken. Zou ik door middel van Uwe couran den onbekenden eigenaar mogen verzoe ken 's avonds zijn duiven op te sluiten. Bij voorbaat bleefden dank. Wed. G. BALDER. Fnidsen 80a.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 1