GOLD fTAR 'ft KNOOP io JxuiiCeton DE AMATEUR DETECTIVE HEERHUGOWAARD AKERSLOOT Die knoop wil U herinneren aan Uw zoo-goed-als-leege pakje Gold Star Shag. Wilt U dus vanavond volop genieten van een zacht en geurig pijpje, dan vlug naar den winkel om een versch pakje GOLD STAR Shag! TEXEL CASTRICUM Naar het Engelsch van ANTHONY BERKELEY DERDE BLAD 3 POLDER GEESTMERAMBACHT (Oosterdijk en .Molengeerzen). Het polderbestuur van Geestermeram- bacht (Oosterdijk en Molengeerzen) verga derde Woensdag in Het Huis de Brederode, met de commissie uit den Ringpolder, onder leiding van den heer Jb. Kroon Jbz. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter in het bijzonder de commissie uit den Ringpolder en den heer Baas, den nieu wen vertegenwoordiger van de banne Ha ren karspeL Ged. Staten hadden het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening van 10.000 gulden goedgekeurd. Aangezien echter in het besluit vermeld staat, dat de rente ten hoogste 1 zal zijn, werd de opmerking gemaakt, of het niet wenschelijk was, nu men toch in vergadering bijeen was, om hierin een wijziging aan te brengen, omdat de rente wel eens hooger zou kunnen zijn dan dit percentage. Na eenige gedachten wisseling besloot men het bestuur te machtigen tot 1 boven het promesse-disconto van de Nederlandsche Bank te gaan. Ged. Staten verzochten een besluit tot aankoop van rentegevend goed aan te vul len met de bepaling, dat ook obligaties van NederL publiekrechtelijke lichamen kunnen worden aangekocht Deze wijziging werd aldus aangenomen. Van den Prov. Waterstaat was een schrij ven ontvangen, waarin eenige mededeelin- gen worden gedaan over de bezichtiging van den Oosterdijk, in verband met het opleve ren van dit werk door den aannemer aan de Provincie. De geconstateerde lekken zul len worden verbeterd. Eenige hekken zullen worden aangebracht, terwijl de verbreeding van het pad naar het motorgemaal in over weging is genomen. De voorzitter merkte op, dat hierdoor aan de verlangens van den polder is vol daan. Ingevolge een brief van den Pensioenraad zal de arbeider D. Jong, die voor verschil lende werkzaamheden bij den polder in dienst is, pensioengerechtigd zijn. De heer Jong heeft inmiddels zijn aanstelling ont vangen. Nadere gegevens over de nog te be talen en event. te verhalen pensioenbijdra gen zullen nog volgen. Eenige pensioengrondslagen werden her zien. Van een aantal bewoners van het Noord- einde buiten Oudkarspel is een verzoek ontvangen, een sloot te willen dempen. Het bestuur heeft aan de belanghebbenden medegedeeld, dat het dempen van deze sloot geen polderbelang is. De voorzitter zeide, dat de menschen wel een bijdrage wilden geven, doch dat deze te laag is. Het werken met de Heide Mij. geeft tenslotte een financieele uitkomst, welke ook niet altijd meevalt. De burgemeester van Oudkarspel had ook nog een brief ge zonden over deze demping, welke hij gaarne als werkobject in zijn gemeente zou hebben. De heer T. Kostelijk vond, dat men gerust de machtiging kon geven, dat de sloot ge dempt werd. Poldergeld moet er echter niet aan besteed worden. De heer Duif, Sint Pancras, vond het wel iets voor de gemeente. De voorzitter merkte echter op, dat de gemeentefinanciën er niet heel best voor stonden. Hierna sprak de voorzitter een rede uit, waarin hij waardeerende woorden sprak ter nagedachtenis van wijlen den heer P. Borst, die als molenmeester zeer veel voor den polder heeft gedaan. Zijn nagedachtenis zal steeds in hooge eere blijven. Bij de hierna gehouden stemming voor een opvolger voor den heer Borst werd de heer T. Kostelijk gekozen. De rekening 1938 werd goedgekeurd. In antwoord op een vraag van den heer Zwart deelde de voorzitter mede, dat de kroosopruiming totaal f 2210 heeft gekost, waarvan f 1600 terugontvangen wordt. De voorzitter geloofde, dat men wel eenige extra-kosten heeft gehad, doordat men on deskundige menschen aan het werk heeft gehad. Na eenige besprekingen werd de reke ning vastgesteld op een totaal bedrag van 70480,65, met een batig saldo van 6668,05. De rekening van het motorgemaal sloot met een batig saldo van 88,32, die van den Oosterdijk met een batig saldo van f 2844.27 en die van de Molengeerzen met een batig slot van 3735,46. Aan de orde kwam daarna de begrooting voor den dienst 1939. Deze was opgemaakt op basis van de volgende lasten: Motorge maal 2.25 v. j. 2.50), Oosterdijk 1.05 (v. j. 1.15), Molengeerzen 0.40 (v. j. 0.45) per H.A. Op haar verzoek werd aan mevr. de wed. Kroon, de weduwe van den heer Kroon, die meer dan vijftig jaren in dienst van den polder is geweest, een pensioen verleend van 150 per jaar. Elk jaar zal over deze pensioen verleen in g worden beslist. Het bestuur stelde voor bij wijze van proef een 500 M. lengte van den Oosterdijk benoorden Oudkarspel te asphalteeren. De kosten, hieruit voortvloeiende worden ge raamd op 5000. Gelden hiervoor zou men kunnen gebruiken van den kapitaaldienst. De voorzitter deelde nog mede, dat er op den Oosterdijk nog een schuld rust van 20.000, welke in 10 jaar afgelost zal wor den. Van een tweetal firma's zijn plannen ontvangen. Het plan, waarbij de straatstee- nen als onderlaag zullen worden gebruikt, leek het bestuur wil het beste, als is het iets duurder dan het andere plan. Over dit voorstel werd door verschillende heeren het een en ander gezegd. Men be sloot tenslotte met 11 tegen twee stemmen, die der heeren Baas en Schoorl, het voor stel van het bestuur aan te nemen. Vervolgens werd een voorstel behandeld over het kroosopruimen. Het bestuur wilde het dit jaar eens in eigen beheer houden en den arbeider, den molenaar en den tweeden machinist, desnoods bijgestaan door een vierde mannetje, den strijd tegen het kroos doen aanbinden. Het zal weer een proef neming zijn. Verschillende wenschen werden naar vo ren gebracht Tenslotte besloot men met algemeene stemmen ook deze proef te nemen. Er was een verzoek ontvangen van de commissie, welke proeven neemt met een anderen waterstand, een subsidie te willen verleenen in de daarvoor te maken kosten. De meerderheid van het bestuur stelde voor, 100 te geven. De minderheid wilde hier niet aan meewerken, doch nadat eenige heeren met een en ander hadden medege deeld en hierbij bleek, dat dit met den wa terstand in den polder niets te maken heeft, was ook de minderheid voor het voorstel en werd dit met algemeene stemmen aange nomen. De begrooting werd hierna vastgesteld op een totaal bedrag van 39054,03, met een vermoedelijk batig saldo van 3215.52. In de rondvraag werden nog eenige be sprekingen gevoerd, waarbij de voorzitter toezegde, i n Sint Pancras een peilschaal te zullen doen plaatsen. Daarna sluiting. Fancy fair Burgerwacht. Woensdagavond had de opening plaats van de te houden fancy fair ten bate der Vrijw. Burgerwacht in de zaal van den heer Jac. Wester te Heehugowaard. Aanwezig waren namens het gemeentebestuur weth. Krom, pastoor Chr. de Meulder als voorzit ter van het eere-comité, diverse besturen van vereenigingen, het comité, dat de fancy fair had georganiseerd, alsmede de leden der Burgerwacht met hun commandant in uniform. De heer Zwarteveen opende te ongeveer 9 uur de fancy fair met een woord van welkom. Spr. hoopte, dat alles een ordelijk verloop mag hebben en dat de fancy fair in alle opzichten mag slagen. Daarna sprak de heer Chr. de Meulder de aanwezigen toe en bracht het doel der Burgerwacht naar voren, n.L óm huis, hof en haard te verdedigen tegen eiken moge lijken aanval. Het is een gewapende macht, welke in tijden van nood direct ter beschik king van het gemeentebestuur staat, niet al leen om met de wapens in de vuist te staar., doch ook om regelend op te treden van distri butie. vervoer, enz. Spr. hoopte, dat deze fan fair, welke gehouden wordt voor de uniformen der Burgerwacht, veel ledige beurzen mag maken. In het bijzonder bracht spr. nog dank aan hen, die hadden medege werkt tot het doen organiseeren van deze fancy fair. Hiermede was de gelegenheid geopend tot een bezoek aan de verschillende stands, welk bezoek, gezien het geringe publiek, zeer goed was te noemen. Op Hemelvaartsdag was het bezoek zeer goed. Zelfs in het middaguur was er al veel publiek, terwijl het er 's avonds druk was. De ontvangsten waren volgens den com mandant heel bevredigend en zooals het zich nu laat aanzien, zal deZe fancy fair best slagen, wat een meevaller zal zijn, daar de verwachtingen niet hoog waren gespannen, gezien de drukke werkzaamheden om dezen tijd van het jaar. Aan de noodrem getrokken. Toen de trein van 10.30 uur Woensdag avond zich in beweging zette voor de rich ting Schagen werd deze plotseling weer stilgezet door een enkele handbeweging van een jongedame, die meende reeds in Schagen te zijn en in haar zenuwachtigheid aan de noodrem trok. Vanzelfsprekend bracht dit voor velen op den overweg Bas- serweg nogal eenige consternatie te weeg en vermoedelijk zal ook de consternatie niet klein zijn wanneer deze jongedame de rekening thuis krijgt wegens haar overtre ding. Een heftige strijd om den ouden of den nieuwen tijd. 't Botert weer niet in den Heerhugo- waard. Toen eenigen tijd geleden de ge meenteraad een verordening aannam waar bij vastgesteld werd, dat alle openbare uur werken bij invoering den zomertijd voort aan zouden moeten aanwijzen, heeft menige voorstemmer zich vermoedelijk niet afge vraagd welke verstrekkende gevolgen dit zou hebben. Zooals gezegd, de „verordening" was er, 't welk werd doorgegeven aan de pastoors en kerkbesturen met het verzoek hierin mede te werken door ook de aanvangsuren van kerken en scholen op nieuwen tijd te doen beginnen, 't welk een gunstig onthaal vond. Edochmen had buiten de veehouders gerekend. Van 't Kruis begon de Victorie. Toen hier de kerkmeesters ter oore kwam, dat met den traditioneelen „ouden tijd" ge broken zou worden, was de eerste wande ling naar de pastorie. Een conferentie met den pastoor volgde, met als slot dat men de parochianen zou laten stemmen. Bij de stemming was het overgroote deel voor „nieuwen tijd" en hadden de heeren kerk meesters een tegenvaller te slikken. Doch de motieven tegen den nieuwen tijd waren bij de kerkmeesters (grootendeels veehou ders) van zoo groot belang, dat ze naar „men" zegt bedankt hebben voor de eer langer kerkmeester te blijven of wel de pastoor moest geen rekening houden met hen, die hun stem hadden uitgebracht vóór den nieuwen tijd. De pastoor zwichtte en deed afkondiging, dat de oude tijd ge handhaafd bleef en kerk en school weer op den ouden tijd begonnen. In de parochie „H. Dyonisius" had de pastoor ook het ernstig verzoek ontvangen om, indien mogelijk, den nieuwen tijd in te voeren. Inschikkelijk als deze pastoor is, had hij dan ook direct aan dit verzoek voldaan en de kerk- en schooltijden op den nieuwen tijd gezet. Het resultaat was: groote voldoe ning bij het meerendeel en een storm van verontwaardiging bij de veehouders en een enkelen tuinder,met als gevolg een pro testvergadering uitgeschreven door den L. T.B. en gehouden in café Veenboer, welks zaal tot in alle hoeken gevuld was niet alleen met voorstanders, doch ook met tegenstan ders van den ouden tijd en enkele sensatie- lustigen. Voorzitter was de heer A. Quant, die deze vergadering presideerde. Harde noten wer den gekraakt tegenover de voorstemmers van de verordening welke was aangeno men. Doch even werd het stil in de zaal toen het a.s. gemeenteraadslid de heer Kok (arbeidersafgevaardigde) het woord kreeg en de vraag stelde of Heerhugowaard alleen uit boeren bestond. Spr. zeide dat niet een onbelangrijk gedeelte arbeiders zich wette lijk aan dezen tijd moest houden en ver plicht was in den nieuwen tijd te werken. Ook dit woord, dat zeer op zijn plaats was, kon de heeren L.T.B.-ers niet vermurwen, zoodat aan 't eind der vergadering besloten werd een adres aan den pastoor te richten, waarin de wensch zou worden te kennen gegeven den tijd, zooals sinds jaren het ge val was, aan te houden en den nieuw inge- voerden tijd wederom af te schaffen. In schikkelijk als deze pastoor is willigde deze ook dit verzoek in en las gistermorgen het besluit van den kansel, dat voortaan kerk en school weer op den ouden tijd aanvan gen met het gevolg in vele gezinnen: vader om twaalf uur, de kinderen om 1 uur eten en moeder de vrouw om drie uur met de afwasch klaar en 's avonds de L.T.B.-er gaan haarknippen. Is het te verwonderen, dat een storm van verontwaardiging opgaat bij de voorstan ders van den nieuwen tijd? Zou dit het einde zijn van het tweede tafreel? Wij mee- nen van niet. Stemmen gaan reeds op een protestvergadering tegen deze handelwijze te houden. Reeds jaren hebben zij, die den nieuwen tijd moeten houden, zich moeten schikken en nooit een protestvergadering gehouden. Dit gedeelte is ongetwijfeld van goeden wille. De tegenstanders (nu het reeds een feit was) doen een storm van verontwaar diging opgaan. Verstandiger was het ge weest dit jaar eens te probeeren en bevalt het niet dan kan men tegen een volgend jaar tijdig protesteeren. Verdeeldheid en beroering heerschen al thans in ons tijdperk al in voldoende mate, laten wij dan om zulke kleinigheden niet iets op den spits gaan drijven, doch ver draagzaam zijn. Vergadering Binnengeesterpolder. Deze polder hield Woensdag een verga dering van stemgerechtigde ingelanden in café Verduin, Kerklaar, alhier. Aan de orde werd gesteld de begrootings- wijziging voor het jaar 1938. Deze werd in ontvangst vastgesteld op f 1224,23 en in uit gaaf op 921,61, alzoo een voordeelig saldo van 303,62. De rekening over het jaar 1938 werd voor- loopig in ontvangst vastgesteld op 1207,74 en in uitgaaf op 900,39, alzoo een voordee lig saldo van 307,35. De begrooting 1939 werd vastgesteld in ontvangst op f 1295,10 en in uitgaaf op 1069,09, alzoo een batig saldo van f 226,01. De omslag van dezen polder voor het jaar 1939 werd vastgesteld op 8 per H.A. Vergadering Klaas Hoorn- en Kijf- polder. De polder hield Woensdag een vergade ring van stemgerechtigde ingelanden in café Verduin, Keklaan, alhier. Als punt van de agenda werd naar voren gebracht een wijziging der begrooting 1933. Deze begrootingswijziging werd vastgesteld in ontvangst op f 1626,93 en in uitgaaf op f 954,36, alzoo met een voordeelig saldo van 672,57. De rekening 1938 werd voorloopig vast gesteld in ontvangst op f 1586.68 en in uit gaaf op 890,47, alzoo een batig saldo van 696,21. De begrooting voor het jaar 1939 werd in ontvangst vastgesteld op 1712,24 en in uit gaaf op 1500,51, alzoo een batig saldo van 211,73. Als leden van de commissie belast met het onderzoek der rekening 1938 en begroo ting 1939 werden benoemd de heeren N. Polle, J. Verduin Jnz. en J. Verduin Pzn. De omslag voor het jaar 1939 werd va3t- gsteld op 15 per H.A. Vergadering Hem polder. De Hempolder hield een vergadering op Woensdag in café Verduin te Akersloot. Een begrootingswijziging voor het jaar 1938 werd in ontvangst vastgesteld op 1605,34 en in uitgaaf op 1184,15, alzoo met een voordeelig saldo van 421.20. De reekning werd voorloopig vastgesteld in ontvangst op 1524,45 en in uitgaaf op 1004,89, alzoo een batig saldo van f 519,86. De begrooting 1939 werd in ontvangst vastgesteld op 1677,47 en in uitgaaf op 1183,06, alzoo een batig saldo van 494,41. De omslag voor den Hempolder werd voor het jaar 1939 vastgesteld op 17 per H.A. Vergadering Zwartedijkspolder. De begrooting voor 1938 werd gewijzigd in ontvangst op f 1350,50 en in uitgaaf op 836,46, alzoo een batig saldo op 836,46. De rekening 1938 werd voorloopig vast gesteld in ontvangst op 1380,14 en in uit gaaf op 824,20, alzoo een voordeelig saldo van 555,94. De begrooting 1939 werd in ontvangst vastgesteld op f 1202,26 en in uitgaaf op 784,24, alzoo een batig saldo van f 418,02. De omslag voor den Zwartedijkspolder werd vastgesteld op f 11,50 per H.A. voor het jaar 1939. Door een ingeland werd de opmerking gemaakt, dat het bestuur in het vervolg prijsopgave van de betrekkelijke leveran ciers vraagt alvorens tot de werkzaam heden c.q. leverantiën over te gaan. O 'n Extra Tractatie: Gold Star dt Luxe, 12 et. Bescherming van vogels. De jaarvergadering der Vereeniging tot bescherming van vogels is dit jaar gehouden te De Koog op Texel op Dins dag 16 Mei. De vergadering werd geleid door den vice-voorzitter, den heer Van Tienhoven, die bij de opening mededeel de, dat in deze vergadering tevens het 40-jarig bestaan der vereeniging werd herdacht. Uit het financieel verslag bleek, dat dit jaar weer enkele legaten aan de vereeni ging waren geschonken, terwijl het aantal giften minder is geweest dan gewoonlijk. De aftredende bestuursleden, de heeren jhr. de Beaufort, E. D. Dissel en L. Gel derman werden tot bestuursleden her kozen. Door mr. A. F. Kamp, burgemeester Texel, werd medegedeeld, dat het voor nemen bestaat het Texels museum over te plaatsen van Den Burg naar De Koog en dit onder te brengen in een nieuw ge bouw, waarin dan ook het vogeltreksta tion en studiecellen voor Ned. studenten zouden kunnen worden ondergebracht. De burgemeester vroeg hiervoor steun aan leden der vereienging. De vergadering werd door ongeveer 140 personen bezocht. Woensdag werden onder leiding van verschillende personen van Texel, en de heeren J. Drijver en Strijbos 6 verschil lende excursies over Texel gemaakt. Zondag zal ds. J. N. Sulijn worden bevestigd. Naar de heer N. de Haan ons mede deelde zal Zondag om 10 u. ds. J. N. Seu- lijn worden bevestigd en zijn intrede doen. Ds. Poldervaart te Naarden zal den nieuwen voorganger in zijn ambt bevestige, terwijl des middags om half drie door ds. Seulijn zijn intrede wordt gehouden. In verband met de te verwachten belangstelling in de beide diensten zijn door de kerkvoogden de noodige maatregelen getroffen, waar door het aantal zitplaatsen vergroot is. Overdag op de kantoorkruk, des avonds een H. L. J.-oefenuur! Harmonische Lichaams Ontwikkeling: Voor lichaam en geest! 47) „Jammer dat u dit niet deed" vond Mou se. „Want een vrouw kan haar gezicht niet veranderen. Zij kan zich verkleeden, maar ze kan geen valschen baard voor doen, >s het niet zoo?" Hij wendde zich tot Judith die hem nadenkend aankeek, maar hem geen antwoord gaf. Maar ze kan wel een hoornen bru op zetten", merkte Chitterwick langs zijn neus weg op. Mouse sprong op. „Lieve hemel, mijnheer Chitterwick, u denkt toch niet dat „Wel neen", protesteerde Chitterwick. „Het was zoo maar een opmerking. Dat is nog nooit in mijn gedachte opgekomen Voor er nog iemand dieper op dat denk beeld in kon gaan werd er op de deur ge klopt. „Wilt u even aan de telefoon komen, mijnheer Chitterwick", vroeg het dienst meisje. Chitterwick verontschuldigde zich en ging de kamer uit. Als om zijn onlangs verwor ven onafhankelijkheid te bewijzen, had hij zich telefoon aangeschaft Hij had zich niet laten weerhouden, door de booze tegenwerpingen van zijn tante. Voor iemand die dagelijks met Scotland Yard in verbinding staat had hij haar duidelijk gemaakt is telefoon een nood zakelijkheid. En nu werd hij ook inderdaad door Scotland Yard opgebeld. Door de telefoon klonk de stem van Moresby. „Bent u daar mijnheer Chitterwick? U hebt ons eenigen tijd geleden vingeraf drukken toegestuurd, niet waar?" Chitter- wick's hart bonsde geweldig. „Ja, dat klopt". „Hebt u misschien een van de foto's, die ik toen voor u liet maken, naar Amerika gestuurd?" „Ja", zei Chitterwick naar adem snak kend. „Ja, hoe dat zoo?" „Ik zou graag willen weten, van wien die vingerafdrukken waren", kwam de stem van Moresby. „Waarom mijnheer Moresby?" schreeuw de Chitterwick opgewonden. „Hebt uhebt u dan iets uit Amerika vernomen?" „Zij hebben aan nrff persoonlijk getele grafeerd", antwoordde Moresby voorzich tig. „Maar waarom dan? Wat hebben ze u geseind?" „Hm. Ja. dat is strikt vertrouwelijk, mijnheer Chitterwick. Dat begrijpt u zeker wel. U hoeft daar niets mee in te zitten", zei Moresby op zalvenden toon. „Alles wat ik van u zou willen weten is: Van wien zijn die vingerafdrukken?" Hoewel hij van zenuwachtigheid zoowat stond te springen, slaagde hij er toch in zijn zinnen bij elkaar te houden. „Maar... wel dat is ook vertrouwelijk streng vertrouwelijk. Ik ben bang... Neen heusch het is absoluut uitgesloten". „Moet ik daaruit opmaken", klonk Mo- resby's stem door de telefoon terug, „dat u het ons niet vertellen wilt, omdat wij u niet zeggen wat Amerika getelegrafeerd heeft?" Misschien kwam het wel, doordat hij niet persoonlijk tegenover den politie ge weldige stond, dat Chitterwick zoo recht door zee durfde sprekende telefoon werkt wel eens meer stimuleerend. „Zeker, dat is te zeggen Heusch, ik moet op mijn standpunt blijven staan, om dat Ja zeker". „Nu goed dan, mijnheer Chitterwick", zei Moresby berustend. „We zullen er gauw genoeg zelf achter komen. Dat begrijpt u wel. Maar als het de persoon is, die ik op het oog heb, dan zoudt u, als u wilt ten minste, een tip kunnen geven. Amerika meldt, dat de afdrukken afkomstig zijn, van een vrouwelijk persoon, die men er van verdenkt, in meer dan een juweelen diefstal de hand gehad te hebben; maar men is er nooit achter kunnen komen wie het is. Op een gestolen juweelenkistje heeft men dezelfde vingerafdrukken aan getroffen, die niet overeenkwamen met die van de huisgenooten en men heeft nooit kunnen uitmaken, van wie ze dan wel wa ren. Men heeft aangenomen dat ze als ka mermeisje of secretaresse bij welgestelde da mes in dienst ging, om in de gelegenheid te komen, de vrienden en kennissen van haar mevrouw te berooven: ze is veel te verstandig om haar mevrouw zelf te be stelen". „Ach lieve hemel", bracht Chitterwick er met moeite uit. „Dus mijnheer Chitterwick, als u mij nu wilt zeggen of de naam met G begint of niet, denk ik dat dit voor nu aan de te lefoon wel genoeg zal zijn". „Het is zoo, mijnheer Moresby; u bent op het goede spoor. De hemel beware me!" Chitterwick ging naar de bibliotheek te rug, waar hij het pas gehoorde niet onder zich kon houden. „Mijn hemel!" riep Mouse in groote ver bazing uit. „Dat voorbeeld van deugd!" „Ik heb haar nooit vertrouwd", zei Ju dith echt vrouwelijk. Zij keken elkaar aan. Dan was het Judith, die zich als haar verdedigster opwierp. „Wij moeten ons niet door bijkomstig heden van de hoofdzaak af laten houden", zei ze. „Omdat een vrouw een dievegge is, hoeft ze zich nog niet aan moord te be zondigen. En als ik alles, zoover ik ten minste kan, zonder vooroordeel overdenk, zou mijnheer Chitterwick mij eerst nog van de hulp van een medeplichtige moeten overtuigen". „Het was alleen maar een vermoeden", stamelde Chitterwick. „Ik zou er op durven zweren", zei Mouse beslist. „Ik wil wedden, dat Chitterwick haar gevonden heeft". Chitterwick keek Judith aan. „Heusch, mevrouw Sinclair, ik geloof stellig, dat ik haar op het spoor ben". „Zij is donker, groot, zonder bril ziet zjj er niet onaardig uit", zong Mouse bijna. „Dus die zouden we alvast hebben". „Ach, was het maar waar", zuchtte Ju dith, die in gepeins verzonk. Mouse richtte zich tot Chitterwick. „Hebt u dat resumé misschien bij de hand?" „Hier is het", zei Chitterwick prompt en haalde het uit zijn binnenzak. Mouse bla derde het door. Hier zijn we. Duistere pun ten, die nog moeten worden opgehelderd. „Moe je even luisteren, Judy; ik zal op den heer Chitterwick's i's de punten zet ten en de dwarsstreepjes door zijn t's ma ken. Ik weet zeker dat het je zal overtui gen". „Waarom juffrouw Sinclair in Piccadilly Palace afsprak?" „Dat deed zij heelemaal niet. Dat heeft juffrouw Goole zoo geregeld, zij heeft een voudig in den brief van de werkelijk op gegeven plaats „Piccadilly Palace" inge vuld. Toen Lynn's brief kwam, waarin hij zich er mee accoord verklaarde, had zij na tuurlijk een geloofwaardige uitlegging bij de hand. Punt I. Punt n: „Hoe het vergif haar toegediend werd? Nu, dat weten wij al, dank zij Sherlock Chitterwick. Punt ni: Hoe de vingerafdrukken van majoor Sinclair op het fleschje kwamen? Met juffrouw Goole als medeplichtige wordt dit duistere punt ook al weer hel der. Lynn zei toch immers, dat het fleschje er net zoo uitzag als dat, waarin juffrouw Sinclair haar oogdruppels had, is het niet? Dat klopt dus ook. Punt IV: Hoe het fleschje in de hand van juffrouw Sinclair kwam. Sherlock heeft ook dit duidelijk gemaakt. En punt V: „Waarom juffrouw Goole zich vermomt? Dit is nog al logisch. Dus alle bezwaren zijn uit den weg geruimd. Laat het niet heel duidelijk zien, dat dat mormel de medeplichtige en helpster van den moordenaar is?" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 11