Spoct Jeuiiietw DE AMATEUR II DETECTIVE Door rheumatische pijnen ver stijfd en niet in staat te bewegen. Naar Arnhem! Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant De Olympische dag. Naar het Engelsch van ANTHONY BERKELEY DERDE BLAD 3 Loopt thans trappen als de beste, Als al Uw gewrichten stijf waren, zoudt U ook alles doen om daarvan verloet te worden. Deze vrouw probeerde van alles, maar de pijn bleef tot zij Kruschen nam. „Toen ik met Kruschen Salts begon, had ik rheumatische pijnen in mijn beide knieën. Zü waren vreeselijk opgezwollen en ik kon niet zonder hulp uit mijn stoel opstaan; een trap oploopen was een marteling voor mij. Ik probeerde van alles en toen niets had geholpen, begon ik met Kruschen. Nu loop ik hard trappen op en af en kan zelfs op mijn knieën gaan liggen zooveel ik wil." Mevr. H. S. Rheumatische pijnen zijn bijna steeds het gevolg van een overmaat van urinezuur in het lichaam. Twee van de zes zouten in Kruschen lossen het urinezuur op; andere helpen de natuur dit langs de natuurlijke kanalen te verwijderen en blijven boven dien Uw organen aansporen tot geregelde, krachtige werking. Na korten tijd zullen Uw pijnen afnemen, waarna ze tenslotte voorgoed achterwege zullen blijven. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. goed, dat het voor de genoemde heffing be- r.oodigde bedrag uit het minimumprijzen- fonds kan worden betaald, al is het dan juist dat het voor een ander doel is ingesteld. Overigens geloofde spr. niet, dat alle bij de veilinggroep aangesloten veilingen zóó vroeg kunnen vergaderen, dat ook de agenda van het Centraal Bureau kan wor den behandeld. Het prae-advies werd hierop goedgekeurd. Een uitkeering aan de afdeelings- kassen. De L.T.B., afd. Tuitjeenhorn, stelde voor dat 0.1 pCt. van den omzet der leden zal worden uitgekeerd aan de plaatselijke afd. tot steun van de afdeelingskas, te berekenen naar den aanvoer van de bij diverse veree- nigingen aangesloten leden. Het centraal bestuur kon zich hiermee vereenigen en meende, dat meer en nuttig werk in de afdeelingen kan worden gedaan, waarvan ook de leden de gunstige uitwer king zullen ondervinden. Zeventigjarigen niet te oud voor een bestuursfunctie. De L.T.B., afd. Tuitjenhorn, stelde voor om voor de leden van het centraal bestuur een leeftijdgrens te bepalen en zou die wil len stellen op 70 jaar, niet toe te passen op hen die momenteel zitting hebben. Zij zou het voorstel willen zien als een overgangs periode, terwijl de aftredenden zouden moeten bedanken, als zij op dat tijdstip 70 jaar zijn. Het centraal bestuur kon zich met dit voorstel niet vereenigen. Het was van oor deel dat iemand op 70-jarigen leeftijd nog heel goed in staat kan zijn, zijn functie te vervullen; bovendien hebben de vereeni- gingen het geheel in hun macht om iemand, die daartoe niet meer in staat wordt ge acht, niet meer te herbenoemen. De heer Pronk (Tuitjenhorn) bleef het voorstel voor dezen tijd nuttig en noodig achten, omdat in een centraal bestuur jonge krachten moeten zijn in verband met de snelle verandering der omstandigheden, die veel activiteit vereischt. De voorzitter verdedigde het prae- advies. Er zijn wel 70-jarigen, die lichame lijk en geestelijke in betere gesteldheid verkeeren dan iemand van 60 jaar. Spr. wees er op, dat de vereeniging Sa menwerking toch nog onlangs den nu reeds 68-jarigen heer Boekei als lid van het Centraal Bestuur heeft aangewezen. De heer Wilde boer (Schoorldam) steunde het voorstel-Tuitjenhorn, op aan drang van de ouderen zijner vereeniging. De heer Glas (Groententeelt) zag be zwaar tegen den 70-jarigen leeftijd. Als deze grens wordt bepaald, zal niemand ooit voor het hoofd worden gestooten. De heer B 1 o k d ij k (L. T. B. Tuitjen horn) vond dat eigenlijk wel als grens de leeftijd van 65 jaar mocht worden gesteld. Meermalen wordt de klacht vernomen, dat de ouderen vervangen dienen te worden door jongeren, omdat zij dan eigenlijk buiten het bedrijf komen te staan. Mocht het voorstel niet worden aangenomen, dan hoopte spr., dat de ouderen rekening zou den houden met de besprekingen van thans. De heer P. J. Mink (De Noord. War- menhuizen) zag geen aanleiding om ver andering te brengen in de benoembaarheid van leden van het centraal bestuur. De voorzitter geloofde, dat de oude ren vanzelf wel zullen bedanken, gevoelend dat zij plaats moeten maken voor jongeren, al zullen zij zeker meermalen goede diens ten kunnen bewijzen aan de organisatie. Spr. zag tegenstrijdigheid in het voorstel- Tuitjenhorn. dat eenerzijds zegt niet te be doelen de thans zitting hebbende leden en anderzijds wil, dat zij, die 70 jaar zijn ge worden, zullen bedanken voor een herkie zing. Bij stemming over het voorstel van Tuit jenhorn werd dit met 35 tegen 26 stemmen verworpen, zoodat het prae-advies was goedgekeurd; één stem werd blanco uitge bracht Rondvraag. De heer Pronk (Tuitjenhorn) vroeg of er weer een witte-kool-regeling komt De voorzitter antwoordde bevesti gend. hoe zij zal worden geregeld is nog niet bekend. De heer S. de Boer Kz (L. G. C.) gaf nadere mededeelingen; de contract-kool zal geen concurrent kunnen zijn voor de aan voeren op de veilingen, want zij komt pas op 5 Nov. Als de veilingen tot dien datum voldoenden aanvoer hebben, kan de con tractkool geheel worden verboden. De prijzen der kool zullen weer gesteld worden op 60, 80 en 90 cent, om een pre mie te kunnen hebben voor het bewaren. Van een aardappel-regeling, waarnaar ook gevraagd werd, is nog niets bekend. De heer Breet (Groententeelt) vroeg hoe het staat met het minimumprijzenfonds. Is het nog bestemd voor het doel waarvoor het werd ingesteld of is het thans goed voor betaling van extra-dingen? Is het laatste het geval, dan zou het beter zijn het fonds op te heffen. De voorzitter zei, dat het fonds nog steeds bestemd is voor het oorspronkelijke doel. Dat er wel bedragen voor andere doeleinden uit zijn geput, zegt nog niet, dat het thans overbodig is. Er zal intus- schen in den Vierbond nog over worden gespoken. De heer Breet zou gaarne zien. dat de naam van het fonds veranderd werd, als het in zijn tegenwoordigen vorm niet meer noodig is. Dan zou het geld gebruikt kun nen worden voor andere doeleinden. De heer Groet (Sint Maarten) wilde op uitgebreider terrein coöperatie toepassen, b.v. ook voor het inkoopen van kunstmest. De voorzitter antwoordde, dat het voor zuivel gemakkelijker gaat dan voor tuinbouw. Het veilingssysteem is de beste waarborg voor de best mogelijke prijzen. Coöperatief aankoopen, zooals de heer Groet bedoelde, ligt het meest op den weg der t.uinbouwvereenigingen. Samenwerking vroeg om de jaar vergadering in het vervolg vroeger te hou den, b.v. in April. De voorzitter zegde toe in 'die rich ting te zullen streven; spr. was er voor stander van. De heer W i 1 d e b o e r (Schoorldam vroeg activiteit in het veilingswezen ter verkrijging van teeltvergunning voor kool onder glas, zulks in verband met de thans ingezette gerechtelijke vervolgingen voor teelt zonder vergunning. Het telen onder glas geschiedt slechts ter bestrijding van draaihartigheid. De voorzitter erkende, dat de kwes tie acuut is. Hij had er al over gesproken met den crisis-opsporingsdienst. In elk ge val is men in overtreding, als men teelt zonder vergunning. De regeerings-commis- saris heeft de zaak in handen; ernstig riet! spr. aan om de ramen voor niets anders te gebruiken dan voor de kool. Alleen dan staat men sterk ter verkrijging van wat men wenscht. De heer S. de Boer Kz. deelde nog een en ander mee van hetgeen in dezen is ge daan. Hierna volgde sluiting der vergadering door den voorzitter met de hoop op verbe tering van den internationalen toestand, wat verbetering van dien 'in ons land zal meebrengen. Turnen. a/b ma. „Victoria25 Mei. Dat er met de Pinksterdagen iets bijzonders te doen is in Gelders' hoofd stad, weet zoo langzamerhand iedereen wel, en wat er dan wel in Arnhem is, zullen ook velen weten. Tot driemaal toe heeft Han Hollander op A. V. R. O.'» sporthalfuurtje op verschillende wijze verteld van het 27e Bondsfeest van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond en daarnaast heeft ook de pers voor bekendmaking gezorgd. Zoo'n K. N. G. V.-Bondsfeest wordt re gelmatig om de twee jaar gehouden; het ts de bedoeling, dat alle gymnastiekvereeni- gingen. aangesloten bij het Verbond, aan dit feest deelnemen. En dan niet alleen aan de feesten in Lunapark en feestzalen, maar in ieder geval ook aan de massale optocht, welke een demonstratie moet zijn van den omvang van het ledenaantal, van turnend Nederland, en aan de' diverse ver- eenigingswedstrijden in gymnastiek, athle- tiek en handbal. Arnhem zal deze dagen in het middel punt staan van deze feestvreugde; heel Arnhem zal gedwongen worden, op te gaan in dit turnersfeest; want er wordt niet al leen gewerkt op een afgesloten sportpark, maar ook op de Groote Weide in het park Sonsbeek, ook op de openbare pleinen, ter wijl de verschillende optochten telkens de ze mooie, oude stad zullen doorkruisen. De vorige week waren we zelf nog in Arnhem en toen bleek, dat Arnhemmers, die ove rigens met turnen niets te maken hadden, zich verheugden op het komende Pinkster feest en bekenden van elders nadrukkelijk uitnoodigden een of meer Pinksterdagen daar te komen doorbrengen. Wat merkt Alkmaar van dit feest? Na tuurlijk is turnend Alkmaar vertegenwoor digd. Van de turnkring Alkmaar en om streken gaat de vereeniging De Halter als deelnemer heen, en wel met een ploeg van 15 dames en één van 10 heeren. En dan natuurlijk de aanhang van supporters. Maar waar brengen deze turners en turnsters dit 3-daagsche feest hun dagen en nachten door? Meer dan 10.000 deelnemers moeten in Arnhem en naaste omgeving onderge bracht worden. Denkt U zich dat eens in, 10.000 menschen en dan nog zij, die er als toeschouwer komen! Vele zalen en open bare gebouwen, hotels, pensions en parti culiere huizen zijn dan ook in beslag geno men. Doch de vereeniging „De Halter" heef een eigen onderkomen. De K.N.G.V.-feesten in Arnhem staan voor de deur en natuurlijk zijn wij in Alkmaar nieuwsgierig naar de verrichtingen van de Halter. De deelnemers van deze vereeniging logeeren in de „Victo rie", de motorboot van een Halteriaan. Aan boord daarvan bevindt zich o.a. ook onze speciale verslag gever, die zijn indrukken weer geeft in een paar reisbrieven. De Halter heeft n.1. het groote voorrecht, onder haar talrijke donateurs een ent housiasten vader van twee De Halter-da- mes te bezitten: de heer Phaff, die zoo meeleeft, dat hij zijn motorvrachtschip „Victoria" ter beschikking heeft gesteld. Dit schip wordt nu als „kampeerschip" in gericht en dient de geheele Halter-familie als tijdelijke woning. Om tijdig in Arnhem te zijn, ni. Zaterdagmiddag, vertrekt de schipper reeds Vrijdagmorgen, bij het op komen van de zon. De Halter-leden zelf kunnen natuurlijk nog niet zoo vroeg weg, die gaan pas Zaterdag van hier. Toch gaat er één logé reeds mee. n.1. schrijevr dezes Als gast van De Haltir en van den schipper, om daardoor niet allee 't Bondsfeest mee te maken, maar ook om eens op een andere wegen, deze afstand af te leggen. Van de ze reis nu en van onze belevenissen in Arnhem zullen wij in enkele artikeltjes het een en ander vertellen. Wie vanavond tegen 8 uur op het Zeglis was, zal daar een gezellige drukte hebben opgemerkt. Het was n.1. het tijdstip van in laden; van alle kanten kwamen de Halter leden aanzetten, met koffers, pakken, de- kenrollen. ketels, pannen, gamellen, ver gassers, ja zelfs met twee groote water tanks. Allemaal eigen spullen, slaap- en turngoed, en keukengerei. En de stemming was er al best in! Vooral de bijzondere dingen sloegen in en hadden iederen belang stelling. En die bijzondere dingen waren: oude Wesfriesche kappen, huiletjes, zijden petten, boerenkleeding van jaren her en niet te vergeten, de kaasberry's. Want De Halter zal aan den algemeenen optocht niet deelnemen in turncostuum, doch als verte genwoordiger van West-Friesland en van de Kaasstad. Zoo zullen zij daar in Arn hem voor landgenooten uit geheel Neder land en voor de vele aanwezige buitenlan ders, propaganda voor ons stadje en onze kaasmarkt maken. Doch hierover later meer. Harmonische Lichaams Ontwikkeling: Voor lichaam en geest! Automobilisme. DE PRIJS VAN ZANDVOORT. Hoe het „veld" is samengesteld. Uit de deelnemerslijst van den Prijs van Zandvoort, korten tijd geleden door de K.N.A.C. gepubliceerd, blijkt dat het rij dersgezelschap voor Nederland's eerste auto- mobiel-wegrace uit 54 personen bestaat, waarvan er twee zoowel in klasse F als in klasse K zullen starten, zoodat men van 56 deelnemers kan spreken daarop komt het in de practijk althans neer, zoowel voor de toeschouwers als voor de rijders zelf, en de prijzen. Ongetwijfeld is dit een mooi resul taat voor zoo'n eersten keer, hoe men het ook bekijkt! De verdeeling over de verschillende cy- linderishoudsklasses is als volgt: Klasse A (tot 750 cm3): 8 deelnemers Klasse B (750 t/m 1100 em3): 8 deelnemers Klasse C (1100 t/m 1500 cm3): 7 deelnemers Klasse D (1500 t/m 2000 cm3): 7 deelnemers Klasse E (2000 t/m 3000 cm3): 5 deelnemers Klasse F (3000 t/m 5000 cm3): 13 deelnemers Klasse K (Sportklasse: boven 15000 cm3): 9 deelnemers. Men ziet daaruit, dat klasse H, de zgn. „lichte Sportklasse" is vervallen. Het bleek n.L gewerscht te zijn, in het belang van een sportieve en wedstrijdtechnisch zoo doelma tig mogelijke groepeering der inschrijvin gen, als cylinderinhoud-grens tusschen de twee Sportklassen, reglementair bepaald op öf 1500 óf 2000 cm3, de eerstgenoemde te kiezen, en nu hadden, van het materieel der Sportklasse-liefhebbers, slechts een paar wagens minder dan 1,5 liter cylinderinhoud. Dientengevolge kon een aparte klasse H bezwaarlijk worden in stand gehouden, waarbij zich echter de prettige omstandig heid voordeed, dat één deelnemer wiens strijdros zich daartoe leende naar klasse C kon worden „verhuisd", uiteraard met zijn goedvinden, terwijl een andere, heel spor tief, geen bezwaar er tegen had, in de zware sportklasse te starten. Technisch bezien kwam dat trouwens lang niet slecht uit, want de wagen in kwestie, een 1,3 liter M.G., heeft een compressor en is de eeni- ge, aldus uitgerust; waar bleven de Sport- klasse-inschrijvingen der H.H. Nederland- sche Alfa Romeo-rijders? zoodat hij het tegen compressorlooze vehikels van aanmer- Amilda-créme, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct. keüjk grooteren cylinderinhoud kan opne men. Het gaat hier weliswaar om drukvul- ling met betrekkelijk lagen overdruk, die de handicap ten opzichte van de B.M.W.'s, Fords. enz. in klasse K niet kan goed ma ken, maar het verschil is in ieder geval niet zoo groot, als een vergelijking der cylin- derinhouden zou doen vermoeden. De indeeling der wedstrijden voor deze 7 klassen wordt aldus. Categorie A opent 't bal met afzonderlijk te rijden; B en C. star ten tezamen, evenals D en E, waarna de numeriek grootste groep (kiasse E) en ten slotte de snelste categorie (K) weer elk af zonderlijk over de baan gaan. Er zijn dus 5 races, en een max. aantal van 14 wagens tegelijk op het circuit. De gymnaetiek-uitvoering. Precies om half twee begint de Olympische dag den elfden Juni met een gymnastiek- uitvoering onder de persoonlijke leiding van den technischen voorman van het K. N. G. V., den heer C .J. Sommer. Deze uit- voering zal bestaan in een snellen, massa- len opmarscfi. gezamenlijke vrije oefeningen en een slot-apotheose. Het eigenaardige van de vrije oefeningen zal zijn, -dat gelijktij dig twee verschillende groepen van vrije oefeningen uitgevoerd zullen worden door jongere en oudere turners onder begelei ding van dezelfde muziek. Reeds een jaar geleden werd deze mu ziek, geheel in overeenstemming met de al- gemeene opvatting en bedoeling der oefe ningen door den heer C. J. Sommer spe ciaal gecomponeerd, uitgevoerd door het A. V. R. O.-orkest en vastgelegd op gramo- foonplaten. Deze oefeningen dienen ten deele ook voor het 27e Bondsfeest te Arn hem gedurende de Pinksterdagen. Uit de deelnemers, aan dat 27e Bondsfeest te Arn hem worden de ca. 1200 turners van 32 vereenigingen zorgvuldig uitgekozen voor den Olympischen dag. De wieler-wedstrijden. Behalve de Italiaan Astolfi zal ook de Chineesche sprintkampioen Wing deelne men aan de sprintwedstrijden op den Olympischen dag. Van de Nederlandsche Olympische ploeg zullen vier tandems gevormd worden. In de eerste plaats noemen we het tandem- paar LeeneOoms, dat in 1936 te Berlijn den tweeden prijs won, en voorts een ster ke nieuwe combinatie SmitsPronk. De voetbalwedstrijd. De heer Joh Laagenus, de Belgische scheidsrechter die enkele dagen geleden te Boekarest den wedstrijd RoemeniëEnge land leidde en die reeds 80 interland-wed strijden tot een goed einde bracht, is uit- genoodigd den wedstrijd tusschen het Ne- erlandsch Bondselftal en de ploeg der Joegoslaven te leiden. Zw e m m e n. DE D. A. W.-ZEVENTALLEN. Voor de komende zomer-competitie, die voor D. A. W. op Woensdag 7 Juni zal be ginnen, zijn het eerste en tweede zevental als volgt samengesteld: D. A. W. I: J. Bos G. Soecker D. A. Imhülsen P. Vogtsehmidt A. D. Imhülsen F. Mays H. Meiman D. A. W. II: J. Romar J. Quast J. Hoogland H. Caarls F. Dijkstra D. J. van der Wille J. Vrijhoef Voor Woensdag 7 Juni zijn vastgesteld: D. A. W. II—Nereus III en D. A. W. I— Neptunus I. Schaken. JHR. D. VAN FOREEST. Vandaag herdenkt jhr. D. van Foreest, rustend arts en bekend schaker, den dag waarop hij 50 jaar geleden tot arts bevor derd werd. Jhr. van Foreest is 3 Mei 1862 te Haar lemmermeer geboren. Hij volgde de H3.S. te Zaandam, deed in 1881 staatsexamen en studeerde in de medicijnen te Amsterdam. Het binden van den naam van Foreest aan dit vak, aldus schrijft J. Baart de la Faille in het Tjjdschr. v. Geneeskunde, moge niet vreemd zijn voor een nazaat van den beroemden Petrus Forestus, lijfarts van Prins Willem I. Naast de geneeskunde had het schaakspel 52) „Mevrouw Sinclair zeggen wij niets; we zullen de foto's meteen halen". In den fotowinkel wachtte hen een ver rassing. „De foto's, mijnheer?" vroeg de bediende verbaasd. „Maar die heb ik tien minuten geleden aan iemand, die door u gestuurd zou zijn, medegegeven „Door mij gestuurd?" herhaalde Chit- terwick. Hij scheen niet zoo erg verwon derd. Mouse daarentegen luisterde met open mond. „Hij noemde uw naam en adres", verde digde de verkooper zich. ..Kunt u hem uitduiden?" vroeg Chitter- w* ck. „Nu", zei de man vaag, „hij zag er heel fatsoenlijk uit. Ik hoop, dat ik niet ver keerd gedaan heb". „Heeft hij u aan iemand doen denken?"' '.Aan iemand doen denken? Neen, mijn heer, hoe bedoelt u?" „Ik had hem niet gestuurd", zei Chitter- wick. „Het spijt mij erg. Ik had geen reden om hem te wantrouwen. Hij zei: Mag ik de foto's voor den heer Chitterwick en toen heb ik ze hem meegegeven". „Natuurlijk", zei Chitterwick, die heen en weer ijsbeerde. „Ik zie wel in, dat u er niets aan doen kunt. Ik had u moeten waarschuwen. Maar ik dacht nietHet is mijn eigen schuld. Goeden dag". „Wacht u nog even", zei de winkelbe diende. „Omdat u gisterenavond zei, dat het nog al van gewicht was. heb ik van de vergrootingen duplicaten laten maken. Ik dacht, dat u die misschien wel gebrui ken kon". „En die duplicaten hebt u niet meege geven?" vroeg Chitterwick, niet weinig opgelucht. „Ze zijn in de kamer hiernaast", zei de bediende. Terwijl de verkooper ze haalde, richtte Chitterwick zich tot Mouse. „Wilt u den wagen vast op gang bren gen? Wij mogen geen oogenblik meer ver liezen". „O, dat is zoo gebeurd", zei Mouse on verschillig. Het gelukte Chitterwick er tegelijkertijd verlegen en geheimzinnig uit te zien. Ver legen omdat hij liegen moest en geheim zinnig, omdat hij er zoo uitzien wilde. „Toch zou ik graag hebben, dat de motor al loopt, als ik buiten kom en als het kan, dat de wagen al begint te rijden". „Lieve hemel, u denkt toch niet, dat het op handelen aan zal komen?" „Je kunt nooit weten", zei Chitterwick geheimzinnig. Mouse ging naar buiten. Chitterwick wachtte op de foto's, bekeek ze nauwkeurig, betaalde en ijlde den win kel uit Een halve seconde nadat hij den drempel over was, zette de wagen zich in beweging en Chitterwick sprong op zeer onwaardige wijze op de treeplank. Mouse mocht dan niet in staat zijn, om erg inge wikkelde dingen te ontwarren, maar or ders opvolgen, dat kon hij. „Dorfetshire?" vroeg hij laconiek. Chitterwick knikte. „En geef flink gas, Mouse. Zoo heet het toch, is het niet?" Eerst toen ze het Londensche verkeer ach ter zich hadden, sprak Chitterwick weer. „Den hemel zij dank, dat ik direct ge handeld heb". „Dus u bent er zeker van, dat die brief vervalscht is?" vroeg Mcuse. toen zij vlak langs een vrachtwagen suisden. Chitterwick staarde naar den snelheids meter, die vqn 130 naar naar 140 ging, maar hij zag er heelemaal niets van. „Ik ben er van overtuigd. En dit zaakje met die foto's laat ook geen twijfel over". „Schitterend werk, dat moet gezegd". „Fantastisch", stemde Chitterwick som ber toe. Dat had men al eerder gezegd. „Maar voor den duivel, van wien wist hij, waar wij ze afgegeven hadden?" „Wij hebben met een buitengewonen knappen kop te doen", zuchtte Chitterwick. „Dat had ik achter dien cowboy heele maal niet gezocht", zei Mouse en er klonk bewondering in zijn stem. De volgende 70 kilometer zeiden ze geen woord. Het was juist iets voor Mouse, om al zijn vorige snelheidsrecords te breken, maar om dat goed te doen, bleef er geen tijd tot spreken over. Chitterwick kon nauwelijks adem halen. Toen ze door een stadje kwamen, nam hij de gelegenheid waar, om een vraag te doen. „Mouse, let eens even op. U moet mij alle plaatsen in de buurt van Riversmead op noemen. waar iemand verborgen kan wor den, leegstaande huizen, niet gebruikte mijnen, holen en zoo meer". „Dat is nog al wat. U bedoelt schuil plaatsen, waar iemand zich verstoppen kan?" „Neen, plaatsen, waar men iemand ver borgen kan houden". Mouse floot. „Denkt u, dat hij juffrouw Goole in zijn macht heeft en haar dwong om dien brief te schrijven?" „Zoo iets, denk als het je belieft even na. Het is een zaak waar de dood van af hangt". Mouse dacht eventjes na. „Ja", zei hij met een lachje. „Ik kan u voorloopig al een paar dozijn van die plaatsen opnoemen. Dit deel van het land zit vol met holen en steengroeven. Je zou een week noodig heb ben, om ze allemaal af te zoeken". „In dat geval", zei Chitterwick en zijn anders zoo vriendelijk gezicht werd hard en vastberaden. „In dat geval moeten wij onze toevlucht tot snellere methoden ne men. Wij moeten Benson zelf aanpakken". „Daar doe ik graag aan mee", zei Mouse met geestdrift. Toen zij Riversmead bereikten en onder- de poort aan den ingang doorreden, keek Mouse op de klok. De 393 kilometer had den zij in 2 uur en 40 minuten afgelegd. Greggs. de sterke staljongen, stond toe vallig voor het huis van den conciërge. Mouse hield even in, om hem op te nemen en verklaarde in het kort den toestand, terwijl hij de laan naar het slot opreed. Greggs, een jonge, stevige knaap, scheen te begrijpen, wat er van hem verwacht werd; hij grinnikte al van voorpret. De rest is gauw verteld. Greggs werd in de buurt van een open plek, de oprij laan liep door dicht houtgewas, opge steld en Chitterwick bleef by hem; Mouse ging naar huis toe, en zou Benson, als hij er was, mee naar buiten zien te krijgen. Na heel korten tijd kwam hij met hem te rug. Benson scheen, toen hij de twee an deren onder de boomen zag staan wachten, lont te ruiken, draalde een oogenblik en wilde er vandoor gaan. Mouse echter, die wat achter gebleven was, had een flinken tak opgeraapt, waarmede hij dreigend zwaaide. Benson aarzelde weer even, zoo dat Greggs den tijd had om naderbij te ko men en hem een geweldige rechtsche te verkoopen, die Benson op den grond te recht deed komen. Hir bleef liggen waar hij gevallen was en schreeuwde woedend wat dat te beteekenen had. „Waar is juffrouw Goole, schoft?" vroeg Chitterwick, ziedend van kwaadheid. „Juffrouw Goole?" bromde de ander. „Die ken ik niet. Loop jullie alle drie naar den duivel". „Sla er op Greggs", riep Chitterwick, door het dolle heen. „Geen medelijden met dien hond". Benson vond het blijkbaar beter om te blijven liggen. „Sla er op, Greggs, geef hem", drong Chitterwick aan. „Het is nu geen tijd om sportief te zijn". Greggs liep naar een boom en rukte een dikken tak af. „Dat varkentje zullen we wel eventjes wasschen", siste hij tusschen zijn tanden en begon er op los te slaan. „Waar is juffrouw Goole?" herhaalde Chitterwick, heesch van opwinding. Een half dozijn slagen op het kronkelende lichaam was genoeg. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 11