Damestasschen Koffers. Aqwda SPAANDER Co FRANKENBERG N.V. Als er in alkmaar een goede kleermakerij is.waarom gaat u dan nog naar buiten BERGEN HEILOO SCHAGERBRUG EGMOND A. D. HOEF WARMENHUIZEN ZIJPE 'n Halve Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. |i Stad en Omgeving, Alkmaar, Vrijdag. DE KAASMARKT. De Pinkstervacantie bracht heden weder om een stroom van leerlingen van middel bare schole nnaar onze kaasmarkt. Ook de buitenlandsche belangstelling viel op door een reisgezelschap uit Genève. Een Neder- landsch reisbureau benutte het toeristen bezoek voor een reclametocht met een aan tal prachtige touringcars, zoodat het markt- beeld wel wijst naar het komende reis- seizoen. Hoewel de aanvoer ditmaal geheel uit opzetkaas bestond, was de prijs f 17.50 wederom een halve gulden per 50 kg. lager. Deze prijs was dan nog slechts de hoogste markt. Het grootste deel bracht niet mee dan 16 op. Wanneer men weet, dat voor een kaasje, dat 0.64 opbracht, 23 liter melk noodig is, dat wijst een eenvoudig reken sommetje uit, dat de boer op deze wijze nog geen 2 yt cent voor een liter melk uitbetaald krijgt. De positie van onze zuivelproducten is dus allesbehalve gunstig. Ook met die voor den handel is dit het geval. Van het N.H. product gaat slechts een gering deel naar Duitschland en bovendien valt daar, door de hooge heffingen, nagenoeg geen winst te zoeken, terwijl de handel bovendien, door de clearing, maandenlang moet wachten op de betaling van het geleverde. De vrees, dat bij de groote melkgift van thans de productie niet verwerkt kan worden, wordt wel bewaarheid. Het pasteu- risatieverbod wordt dan ook dringend noodig. De aanvoer bedroeg heden 120.000 kg. tegen 118.000 in de vorige week, 127.000 in dezelfde week van het vorig jaar en 143.000 in die van 1937. In dezelfde week van 1938 was de prijs 3.50 hooger en in die van 1937 1.50. HET R.K. VLUCHTEHNGEN-COMITE CONTRA EEN DUITSCHEN VLUCHTELING. Het comité in het gelijk gesteld. Voor enkele weken maakten wij melding van een geschil tusschen het R.K. vluchte lingen-comité en den te Berg,en wonenden Duitschen vluchteling dr. Sindermann. Dr. Sindermann had de leiding van het comité, bestaande uit prof. Schmutzer en den heer Leinze te Utrecht en den heer Veenings uit Amersfoort gedagvaard tot betaling van 600 dollar, die dit cdmité voor de emigratie van hem en zijn gezin van pater Ostermann uit Amerika had ontvangen, plus de betaling van 21, welke het R.K. comité van het Joodsche voor zijn Joodsche echtgenoote had ontvangen en niet had uitbetaald, be nevens 2000 schadevergoeding. Deze zaak is behandeld voor de Utrecht- sche enkelvoudige kamer van de rechtbank. Het comité, dat aan een steun-instantie te Bergen had geschreven, dat ze slechts 225 dollar had ontvangen, die pas mocht worden uitbetaald, wanneer dr. Sindermann in het bezit was van een visum voor Amerika, had thans, bij monde van haar advocaat, mr. v. Maarseveen aangevoerd, dat dit bedrag, ver strekt voor de emigratie van de kinderen (de gelden voor de emigratie van de Jood sche echtgenoote, zou het Joodsche comité verschaffen) pas mocht worden uitbetaald, wanneer dr. Sindermann aan bepaalde algemeene voorwaarden voldeed en dit door pater Ostermann telegrafisch laten beves tigen. De door den advocaat van dr. Sindermann gevorderde overlegging van de brieven van pater Ostermann, waaruit de juistheid van deze bewering beter kon blijken dan uit in het geschil gevoerde telegrammen, werd door het comité geweigerd. Mr. Roelse achtte het onaannemelijk dat het R. K. vluchtelingen-comité wel gelden voor de emigratie van de twee jeugdige R. K. kinderen zou hebben ontvangen en niet voor den vader, die daarover juist met pater Ostermann had gecorrespondeerd. De enkelvoudige kamer van de recht bank te Utrecht heeft heden op juridische gronden dr. Sindermann, die destijds plaatsvervangend rechter in Berlijn was, in het ongelijk gesteld, en alle drie eischen afgewezen en hem bovendien veroordeeld tot betaling van de kosten. Naar wij vernemen gaat dr. Sindermann van dit vonnis in hooger beroep. SCHOOLFEESTEN VOLKSONDERWIJS. Men schrijft ons: De voorbereidingen voor het 55ste school feest van Volksonderwijs zyn getroffen. De commissarissen zijn Woensdag bijeengeko men en de plannen vastgesteld. Met toestemming van de autoriteiten zullen weder de bekende groene lijsten aan de ingezetenen worden aangeboden. Mogen wij ook dit jaar weder een beroep doen op allen die het wel meenen met dit traditioneele Alkmaarsche feest van alle kinderen van de openbare schlen. Op 27 Juni zal de tocht naar Schoorl plaats vinden, op 5 Juli d. a. v. de feesten in den muziektuin, terwijl ook de kleuter scholen hun feestje zullen vieren. De pl.m. 2100 kinderen zullen weder een schoolfeest dag beleven. EXPORTVEILING. Aan de Alkmaarsche Exportveiling zijn heden de eerste slaboonen aangevoerd door den tuinder W. de Vries te Bergen. OPHALEN VAN HUISVUIL. De directeur van de gemeente-reiniging verzoekt ons mede te deelen, dat het opha len van huisvuil in plarts van op Maandag 29 Mei (2e Pinksterdag) zal geschieden op Dinsdag 30 Mei d.a.v., des voormid d a g s. Men wordt verzocht de vuilnisbak ken tijdig buiten tf zetten. Het huisvuil, dat op Dinsdag pleegt te worden opgehaald zal in de komende week worden gehaald op Woensdag. INGEBRUIKNEMING HERBOUW TROOT Een schat van bloemen Gistermiddag 4 uur zijn de nieuwe en de herbouwde zalen van Hotel Proot feestelijk in gebruik genomen. Wij gaven reeds eerder een beschrijving van de uitbreiding en volstaan daarom thans met de vermelding, dat ook de Van Everdingen- zaal, de Murmelliuszaal en de Bosboom Tous- saintzaal zoodanig zijn gemetamorfoseerd, dat een voor Alkmaar uniek geheel is verkregen, Ook de Hotelafdeeling heeft een belangrijke verbetering ondergaan. Een ontelbaar aantal bloemstukken, waar onder van het gemeentebestuur, van Alcmaria V. V. V. en van de afd. Alkmaar van Horecaf, getuigden ervan, hoezeer Alkmaar meeleeft met de totstandkoming van deze eerste klas zaak. Onder de belangstellenden merkten wij op: den Officier van Justitie, Mr. Hijmans, den SubstituutOfficier van Justitie, Mr. van der Feen de Lille, de wethouders Klaver en Bon- sema, de bestuursleden van Alcmaria V. V. V., Mr. J. P. Bosman en de heeren Schouten en Heuseveldt, den voorzitter van de V. V. V, te Bergen, den heer C. F. Zeiler, den directeur van de lichtbedrijven, den heer Hofman, Dr. Hofstee, Mr. A. M. de Lange, den heer P. A, de Lange, den heer G. Grondsma, den heer Tj. Adema, den heer N. Andriesma, den direc teur van Kofa, den heer Spruyt, den adj.- direeteur van V. en D., den heer Seelen, vele collega's en anderen. De heer Frans Proot heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bizonder zijn broers en zusters (door ongesteldheid was zijn moe der verhinderd), de besturen van V. V. V., van Horecaf, het gemeentebestuur en de Pers. Hij herinnerde eraan, hoe vóór ruim 50 jaar wijlen zijn vader een restaurant opende aan het Hofplein, nadat hij te voren een banket bakkerij aan het Fnidsen had geëxploiteerd In 1896 werd in de Langestraat het patri ciërshuis van de familie Coster aangekocht en tot hotel ingericht. Vele bekende en voorname gasten, waaronder Prins Hendrik, de Koningin van Spanje, Maarschalk Pétain, de ministers Colijn, van Lidt de Jeude, Dekkers, de leider van de Karakoroem-expedie, de heer Visser en vele vooraanstaande artisten hebben sinds dien het gastenboek geteekend. De eischen van het publiek werden steeds hooger gesteld. Naast een goede keuken, ver- eischt men thans ook een verfijnde omgeving, waarom spr. had gemeend, tot een uitbreiding te moeten besluiten. Het bouwbureau van den heer Ringers, geëscorteerd door de heeren Kroon, Van Reijendam en Wim Koster, heeft zich op voorbeeldige wijze van de verleende opdracht gekweten. Vol lof was spr. ook over de onderaannemers en de leveranciers, de heeren Licher, Pedroli, Koppens, gebr. Moo-, de firma Lobbers, Dekkers, Kofa, Massee en V. en D. De totale zaalruimte bedraagt thans 600 MJ. De hotelafdeeling heeft de beschikking over 18 kamers met plaats voor 27 gasten. De nieuwe keuken met koelinrichting voldoet aan hooge eischen en de waschmachine kan in één uur 2000 stuks verwerken. Wij kunnen thans, aldus de heer Proot, voldoen aan de hoogste cullinaire eischen van onze gasten. Dank bracht spr. aan het gemeentebestuur voor de verleende medewerking, aan den heer Ringers voor zijn adviezen als commandant van de brandweer en aan de leveranciers en het personeel voor de accurate levering. Spr. verzocht de aanwezigen, propagandisten te worden voor het nieuwe bedrijf. Van zijn kant gaf hij hen de verzekering, het mogelijke te zullen doen om den naam van het hotel hoog te houden. Hierna werd champagne geserveerd, waarna de heer Proot, Mr. J. P. Bosman in zijn kwa liteit van voorzitter van Alcmaria V. V. V., verzocht, de zaak officiéél te openen. Mr. J. P. Bosman herinnerde eveneens aan de vestiging van de banketbakkerij in. het Fnidsen door den vader van den heer Proot en aan de ingebruikneming van Hotel Proot in de Langestraat. De tijden voor het hotel- en restaurantbedrijf, aldus spr,, zijn er met de jaren moeilijker op geworden. De op deze bedrijven drukkende lasten zijn haast niet te dragen. En toch kan in geen enkele samen leving het hotel- en restaurantbedrijf worden uitgeschakeld. Spr. bracht den heer Proot een woord van lof voor de uitbreiding. Gij behoort, aldus spr., tot een geslacht van menschen, die, hoe moei lijker de omstandigheden worden, des te veer krachtiger optreden. Het werk, dat u doet, verhoogt het aanzijn van de geheele stad en daarom gaat uw arbeid samen met het werk van de V. V. V. Namens het bestuur van Alcmaria V. V. V. eindigde spr., onder het aanbieden van een bloemstuk, met het uitspreken van den wensch, dat de verwachtingen ^an de familie Proot in alle opzichten zullen worden vervuld. Waardeering van het gemeentebestuur. Wethouder Klaver uitte namens het gemeen tebestuur zijn voldoening over het tot stand gebrachte en hij huldigde de familie Proot daarvoor, omdat dit bijdraagt tot den bloei van de stad. Het getuigt van ondernemings durf om in deze niet-rooskleurige tijden een dergelijke zaak op te bouwen en ook spr. uitte den wensch, dat het initiatief van den heer Proot tot resultaat zal hebben, dat deze eerste klas Alkmaarsche zaak het gewenschte succes zal brengen. Namens de vereeniging „Horecaf" compli menteerde de heer Van der Garde de familie Bioscopen. Bioscoop Harmonie, av. 8 uur, hoofdnum mer Sergeant Berry (sens.-rom.); hoofdrol Hans Albers. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen van 2 uur af door- loopende voorstelling; 2e Pinksterdag 's av, twee voorstellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, av. 8 uur, hoofdnummer Kameraden van dt straat (rom.-real.); hoofdrollen Wallace Beery en Micky Roo- ney. Toegang bover 14 jaar. Beide Pinksterdagen van 2 uur af door- loopende voorstelling Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 28 MeL (Eerste Pinksterdag). 8 uur, 't Gulden Vlies, Haarlemsche band The Rhythm Sellers. Maandag 29 Mei. (Tweede Pinksterdag). Voorm. 810 uur, Muziektuin, concert van Alcm. Victrix (dir. Willy Kohier). 8 uur, 't Gulden Vlies, Haarlemsche band The Rhythm Sellers. Proot, Aan Mr. Bosman bracht hij dank, om dat deze terecht gewezen had op de zware lasten die op het hotelwezen drukken. En voor den heer Proot èn voor de collega's hoopte spr., dat de verlaging van belasting spoedig zal komen. Ook spr. bood, namens Horecaf, een fraai bloemstuk aan. Hierna bleef men nog gezellig bijeen. De feestelijke stemming werd verhoogd door een uits'ekend strijkje, dat ook des avonds bij den dans goede diensten bewees. Van deze gelegenheid tot dansen werd een druk gebruik gemaakt. Zelfs uit Den Helder was een groep marine-officieren verschenen en in alle zalen, vooral in de gezellige bar, heerschte een feestelijke stemming. THE RHYTHM SELLERS IN 'T GULDEN VLIES. Tijdens de Pinksterdagen zullen tot be sluit van het seizoen nog twee dans-avon- den georganiseerd worden, waarbij de groote Haarlemsche Swing-Band zijn medewerking zal verleenen. Dit dans orkest is hier reeds meerdere malen tot tevredenheid van de bezoekers opgetreden o.a. voor Autoï Esmen en op Zondag 16 Maart in 't Gulden Vlies. De toen aan wezige jazz-enthousiasten hebben dit op treden op hoogen prijs gesteld, zoodat met reden verwacht mag worden dat er voor een hernieuwd optreden tijdens de Pink sterdagen een groote belangstelling zal blijken te bestaan, CONCERT OP MAANDAGMORGEN IN DEN MUZIEKTUIN. De traditie getrouw, wordt ook dit jaar v.-eer op Pinkstermaandag voor de burgerij een concert aangeboden door de muziekver eeniging Alcmaria Victrix (het voormalige stedelijk orkest) onder leiding van Willy Kohier. Zooals steeds, wordt ook, nu weder geen entrée geheven. Het programma biedt een keur van goede nummers van bekende componisten, waarbij ook zeer populaire. De tijd van aanvang is bepaald op 8 uur 's morgens. We hopen, dat vele stadgenooten dezen keer eens vroeg uit de veeren zullen komen om in den Muziektuin te genieten van de muziek en van de voilé zomer- pracht. Het programma voor het concert luidt als volgt: Muziekver. „Alcmaria Victrix" (v.h. Sted. Muziekkorps), op 29 Mei '?9 (2en Pink sterdag) des morgens van 810 uur in den Sted. Muziektuin te Alkmaar, onder leiding van den heer Willy Kohier. 1. Feestmarsch. J. R. v. d. Glas. 2. Ouverture-Charles VI. F. Halevy-Chomel. 3. Suspinul, wals, J. Ivanovici. 4. Ouverture, Die Fledermaus. Joh. Strauss. 5. Indië-vlucht, marsch. Alph. Dreissen Pauze. 6. Sarie Marais, marsch. C. J. M. Cori. 7. Ouverture Banditenstreiche. Fr. von Suppé. 8. Ganz allerliebst, wals, v, Waldteufel. 9. Ouverture Ein Morgen, Middag und Abend in Wien. Fr. v. Suppé. 10. K.L. M.-marsch. W. Schootemeyer. EEN KLEUTERKLASJE AAN DE WESTERWEG 93. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Nu de groote vacantie weer in zicht is, en de aangifte voor den nieuwen cursus van de lagere scholen alweer achter den rug is, is er voor vele moeders de teleurstellende ge dachte dat haar kind, hoewel het reeds 5 jaar, misschien al bijna 6 jaar is, toch nog een jaartje zal moeten wachten. De peuters hebben behoefte hun hersentjes wat te laten werken. Welnu moeders, wees niet teleurgesteld, dat Uw kindje nog niet naar de lagere school kan. Aan den Westerweg is een klasje, dat het midden houdt tusschen Montessori- en Fröbelklasje en dat uitsluitend daarop gericht is, de kinderen voor te bereiden voor de lagere schooL Niet alleen dat daar het onderwijs moei lijker is dan op een gewoon kleuterklasje (er wordt b.v. aan leerarbeid gedaan en de meisjes leeren handwerken) er worden ook de allereerste beginselen van lezen en reke nen geleerd, zoodat de kleintjes als ze van 't klasje komen, vlot onder de 10 kunnen rekenen en een gemakkelijk boekje kunnen lezen. Ook wordén de handjes geoefend. De onderwijzeres bezit de akte Lager- Onderwijs en de akte handenarbeid. Zijn er kinderen, die weinig interesse of aanleg toonen, wel, er zijn nog zooveel an dere leuke werkjes te doen. Dat is het voor deel van een klein '-lasje (het maximum aantal leerlingen is hier 16), dat het onder wijs individueel is. Veel buitenlucht en ken nis der natuur doen ze tijdens de dagelijk- sche wandelingen in den Hout op. Er zijn vele voordeelen verbonden aan het onderwijs in dit kleuterklasje, waar alleen kinderen van 5 jaar of bijna 5 jaar toegela ten worden. Het klasje staat onder leiding van mej. C. H. den Adel (voorheen mej A. Bergsma). TkoiuHciaai Tlieuws Vertrokken personen. C. Balk (gesch. v. J. Mourik), geen, zonder, naar Alkmaar. E. van Lunteren (wed. A. J. v. Ligtermoet), N.H., zonder, naar Rotterdam. - J. Weeteling, N.H., zonder, naar Bovenkarspel. B. L. de Zeeuw, N.H., geleidster, naar Voorburg. P. Kaspersma, N.H., schilder, naar Fer werderadeel. A. Bakker (geh. met D Ingekomen personen. A. Pornper, R.K., hotel café rest.h., Zuid laan 42 van Amsterdam. A. J. Himmel- reich, R.K., bakker, Dorpsstraat 80 van Alkmaar. Th. van Hattum, N.H,, landar beider, Colnotweg 16 van Koedijk. G Hondorp, N.H., schilder, St. Antoniusstraat 43 van Lochem. J. de Groot, N.H., zon der, K. de Grootelaan 48 van Wydenes. Th. Galob, R.K., dienstbode, Breelaan 19 van Wassenaar. M. Wagner, R.K., dienstbode, Breelaan 6 van Alkmaar. J. M. E. Hen- kelman (wed. v. A. Leuver), R.K., huis houdster, Kruisweg 35 van Amsterdam. - J. J. Henkelman, R.K., zonder, Kruisweg 35 van Amsterdam. W. Buur, N.H., dienst bode, Breelaan 26 van Wieringen. L. Leemhorst, geen, tandarts, Broekbeeklaan 28 van Enschedé. K. Rezelman, N.H., zonder, Meerweg 43 van Zijpe. B. Bruijn (echtg. v. A. Wijmenga), geen, zonder, Lijt- weg 31 van Oudendijk. H. H. Dal (geh. met J. J. v. Dijk), N.H., zonder, Ruïnelaan 29 van Amsterdam. M. C. A. Zwemmer, R.K., dienstbode, Ruïnelaan 13 van Aker sloot M. Pie, N.H., dienstbode, v. d. Wijckplein 2 van Warmenhuizen. C. M. Bos (wed. v. C. Stam), N.H., huishoudster, Groeneweg 3 van Obdam. A. C. Bakker, N.H., planter, Kastanjelaan 10 van Medan (N.I.) A. Poppen, geen, dienstbode, Bou levard 2 van Veendam. E. Posthuma, geen, zonder, Russenweg 11 van Vries. N. Bakker, N.H., dienstbode, Zeeweg 23 van Den Helder. D. Gorter, geen, tuinman, Vinkenbaan 6 van Amsterdam. J. P. Poot, R.K., zonder, Breelaan 41 van Leiden. M. Wip, N.H., dienstbode, Boulevard 2 van Dockum. P. Kool, R.K., schoenmaker, Middengeestweg 26 van Den Helder. H. Jansen (echtg. v. H. B. Hubert), geen, zon der, Ne^dijk 15 van Almelo. P. Kralicek, R.K., dienstbode, Boulevard 2 van Amster dam, M. Piet (wed. v. C. F. Nueboer), N.H., zonder, Rondelaan 1 van Uitgeest. I. Pot, geen, geleidster, Verspijckweg 5 van Het Bildt. B. Seghers, R.K., grondwerker, Leo Gestelweg 9 van Haskerland. J. van der Steen, geen, zonder, Eikenlaan 11 van N.-Niedorp. A. de Heer (wed. v. H. H Buthfer), N.H., zonder, Eikenlaan 11 van N.-Niedorp. N. Groot, N.H., hulp i. d. huish., Kerkstraat 4 van Oterleek. T. M. Zwakmcn, geen, dienstbode, Beemsterlaan 21 van Amsterdam. J. Blokker, geen, dienstbode, Kastanjelaan 9 van N.-Niedorp. Ingekomen Pensionnaat 2 personen. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor het voorloopig machinistendiploma de heer F. N. Beudeker. Been gebroken. De postbode L. Anneveldt alhier kwam Donderdagmiddag met zijn rijwiel op het z.g. Molenpad nabij den molen van den heer Dekker te Schagerbrug zoodanig te vallen; dat hy een been brak. Nadat de heer Anne veldt geruimen tijd op het afgelegen Molen pad had gelegen en om hulp had geroepen, werd hy opgemerkt door een knecht van den veehouder de G., die er voor zorgde dat hij naar zijn woning werd overgebracht. Dokter U. Nanninga uit Schagen verleen de de eerste geneeskundige hulp, waarna de patiënt naar een ziekenhuis te Alkmaar werd vervoerd. Riet- en pijlenschouw. Dijkgraaf en Heemraden van den Polder „De Egmondermeer" brengen ter kennis dat de jaarlyksche riet- en pijlenschouw zal gehouden worden op Donderdag 1 Juni a.s., aanvangende des morgens 10 uur. De Ned. Bond van Boerinnen e. a. Platte, landsvrouwen hield Woensdag een gezelligen avond als sluiting van het winterseizoen. De dames der afd. hadden handwerken vervaar digd, waarvan een tentoonstelling werd gehou. den. De prijzen zijn als volgt: Japansch bor- duurwerk eerste prijs mej. J. Gutker, borduur werk 2de prijs mevr. K, Gutker—Bakker; haakwerk le prijs mevr. I. Sevenhuijsen— Bruin, 2e prijs mevr. Slikker-Woud, eervolle vermelding mevr. M. Kalverdijk—Vla u. Kant- breiwerk le prijs mevr. G. Rempt-Schoorl, 2e prijs mevr. A. Vergaaij-Watertor. Smirna- kussen: le prijs mej. J. Gutker, kussen 2e prijs mevr. de Moor-v. d. Horst. Breiwerk: le prijs mevr. M Laurman-Gutker, 2e prijs mevr. D. Swan—Vlam, eervolle vermelding mevr. A. Heman—Moerbeek. Open naaiwerk, le prijs mevr. Huiberts Waaiboer, 2e prijs mevr. de MoorBos. Er werden nog ecnige attracties gebod zoodat de avond weer gezellig is verloopen, T. in ve,b„dtom-eh:«« 3 veld bestuur der uur verzocht deze gewi het gei - luchtbescherming fn^*nt« h>n renklasse te plaatsen De ho°ger!^- nenlandsche Zaken heeft v-.5"- bovenstaan verzoek bovenstaan verzoek mede aangelegenheid ter naderft ld' 5a? onderworpen aan een int* commissie, die te dezer een nader advies Tot brandmeester voor h ?rana»i«w is benoemd dé heer G Hnii dorP de pl..)s v„ d„ h£ voor toe functie heett i. ol méér dan genoeg om een heel bosch in een half uur in lichterlaaie te doen komen! Voor het geheele land: GedeelUin. wolkt, droog weer, aeUde meest mat,ge wind uit noordelijk^; Het gebied van hoogen luchM^i, Finland trok snel in beteekenis i fc dmgslyn tusschen de koele luchtmail den oceaan en de Britsche eilanden J warmere lucht over het vasteland van 1 Europa verplaatste zich iets naar het ooste en lag vanmorgen over Zweden DenZ ken en west-Duitschland. Tengevolge V.» i, het h, „es Und w„ k.i," en nam de bewolku. tijdelijk toe. Ook ov® Belgie en noord-Frankryk is de bewolkh toegenomen, terwyl het weer in zuid-e midden-Frankrijk nog zeer fraai fs Ove- Duitschland bleef de luchtdruk betrekkelijk laag. In noord-Duitschland werd het iet, warmer. Over het zuiden ligt een geïsoleerd gebied van koude lucht, dat zich zuidwaarts verplaatst naar Italië, Hongarije en den Balkan. In dit gebied valt hier en daar nog al wat regen. Op den oceaan ontwikkelen zich nieuwe storingen, die zieh in noord oostelijke richtingen bewegen en den lucht druk op de Britsche eilanden doen dalen. Zij brengen reeds regen op de faroer en in Schotland. LICHT OP! Voor rijwielen, moterrijtuigen en anders voertuigen van 21.32 tot 4.20 uur licht op. pM&ticaties BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1662 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 2 Maart 1939 waarbij 8 vastgesteld een Verordening tot wijziging van de verordening, betreffende de clas sificatie van de gemeente Alkmaar voor de heffing der personeele be lasting. Deze verordening is heden afgekondigd «n gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der koeten verkrijgbaar. Alkmaar 26 Mei 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester- A. KOELMA, secretaris. SRucgeciiike Stand ALKMAAR. GEBOREN: Jan H., z. van Johannes H. van en G. Rook. Adriana, d. van Jan Mun nikhof en H. Wijtzes. ONDERTROUWD: ^|i Jan Gol en Frederika Langenberg. Struijf en Jannetjr M. Kansen. SjW Drost en Johanna Voerman. Hendh Horio en Anna Jonker. JCeck S. School PREDIKBEURTEN. ZONDAG 28 MEI 1939. (EERSTEN PINKSTERDAG). ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. van Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein vv (liturgische dienst m. m. v. mevr. penbroekLange veld; extra colL v zending; 5 uur, ds. Warners. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 u Rappoid. 11)30 uur. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), lu-°u.onds ds. v. d. Woude (extra colL syn' pen em.-pred.); 5 uur, ds. Meiners, Helder. j. F- Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, Kuiper (extra colL) Meyen* Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. von feldt. t io eo Herst. Apost. Gem. Toussamtstraax, 4.30 uur en Woensdagav. 8 uur, die 7 Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, l"-* uur, ds. Ruys (openbare belijdenis)- th;( Leger des Heils (stichter Willam uur Limmerhoek 40; Zaterdagav^n openluchtsamenkomst op de uur Zondag voorm. 7.30 uur bidstond, tjng heiligingsdienst, 3.30 uur openlu es^fr by den Kattenberg, 8 uur verjossiw»""^

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2