Jiadiopcogeamma t I Bezoek acm de Luiksche tentoonstelling. ooeooool tweede blad Officieel© ontvangst op de „Expo" aan de Maas. Gala-diner in het gezant schapsgebouw. Een Duitsche beschouwing De positie van de bside landen. Kroonprins Boudewijn onderscheiden. Zes verdachten van N.S.B.- overval achter slot. Houtzagerij te Wildervank afgebrand. Machinekamer, zagerij en schaverij verloren. Verkrijgbaar bij JAC. MET's Automobielbedrijf N.V., Alkmaar auto met GESPRONGEN GEMENGD NIEUWS. (Van onzen specialen verslaggever). LUIK. 25 Mei. „La bonne dame de Soestdyk vient d'arriver", schrift de hoofdredacteur van de Gazette de Liège in zijn ochtendblad van dezen dag, dat op en om de rue Guillemin druk van de hand gaat. Dat „Soestdtyk" klopt wel niet heelemaal, maar 't is goed bedoeld, en de Luikenaars, die op de Boulevards hun Export of Café-filtré komen drinken, lezen het in zeer hartelijke bewoordingen gestelde begroetingsartikel van a tot z. Luik is geen Brussel, het Stationsplein hier haalt eenvoudig niet bij het Rogierplein in de hoofdstad, 't is eigenlijk meer een breede straat; het uitzicht in de rue Guillemin, waar huis aan huis gevlagd wordt, vergoedt echter veel. Vlak tegenover het station is een groote stellage opgericht, waarop tientallen vlaggen zijn bevestigd, onderling verbonden door oranjewimpels in W-vorm. Belgische infanterie betrekt de wacht langs de route, die straks de koninklijke stoet zal volgen. Recht vóór den stationsuitgang posteeren zich de hoofd- en opperofficieren van het Luiksche garnizoen, burge meester Neujean, in ambtsgewaad, begeeft zich naar het perron, en dan, enkele minuten na het middaguur, davert het eerste schot van het in de avenue Blonde opgestelde geschut. Een schitterende open Packard super eight schuift geluidloos voor het bordes en enkele minuten later doet de koningin, aan den arm van koning Leopold, haar intrede in Luik, le petit Paris! Zoo jubelend en overweldigend geestdriftig als in Brussel is hier de ontvangst niet, ten minste niet op het Stationsplein. Maar in de Rue Guil lemin en Rue Raikem is het toch ach ter de stram het geweer presenteeren- de soldaten benauwend vol, men staat op de stoepen dicht opeengepakt tot tegen de gevels der huizen, en wan neer de koningin, die een zeer flattee- rend gewaad van blauwe kant draagt, passeert, is het „Vive la Reine" niet van de luchtt. Velen zwaaien met rood-wit-blauwe vlagjes, die hier de laatste dagen bij duizenden verkocht zijn. Slechts enkele minuten duurt de tocht van het station naar de Maaskade. welke hier den toepasselijken naam draagt van „Au Paradis", 't Is werkelijk een wonder mooi punt, waar de „Sloha", het jacht van baron de Launoit, ligt gemeerd, en waarop de koningin zich thans gaat inschepen. Een haag van rood-wit-blauwe vlaggen wap pert In den frisschen wind, hortensia's sieren het pad, waarlangs de vorstelijke personen gaan, aan boord staan allen van den kajuitsjongen tot den kapitein stram, en salueeren wanneer de gasten het schip betreden. Inmiddels stroomt het publiek, dat bij de aankomst aanwezig was, naar de Maas kade, om ook van de vaart naar de „expo" nog een glimp op te vangen. De met vlag gen bekleede bruggen zijn blijkbaar voor het publiek verboden, maar langs de kade is het overal een drukte van belang. Statig doorsnijdt het jacht het woelige Maas water, maar van de opvarenden Is van den oever af, weinig of niets te zien. Officieele ontvangst. Zooals men weet, gebruikte de koningin den middagmaaltijd aan boord van de Aloha. Het jacht bleef midden op de Maas dryven, tusschen de tentoonstellingster reinen. In het indrukwekkende gebouw van het generaalcomjnissariaat, waarin vooral opvallen de geweldige groote wandschil deringen van Dupagne, die zich liet inspi- reeren door de Luiksche zware industrie, verzamelen zich omstreeks half twee de vertegenwoordigers der Luiksche society en flitsend gaat de dialoog over en weer: „Ah, Germaine, est ce que vous avez déja vue la reine de Hollande?" „Mais non, ma chcrie. Et vous?" „Certainement. Une femme ravis sante Inderdaad, de koningin maakt wanneer zij tegen 2 uur het gebouw betreedt, een stralenden indruk, en lachend dankt rij van het charmante „Vive la Reine", der in reverence neerzinkende dames. Een kort oponthoud wordt het slechts in het offi cieel commissoriaat, er worden enkele Luiksche autoriteiten aan de koningin voorgesteld en vervolgens begeven zij zich per auto naar het Nederlandsche paviljoen. Hier staan opgesteld een groote groep leer lingen van het onderwijsfonds voor de scheepvaart, die met schip Prins Hendrik voor het Nederlandsche paviljoen gemeerd liggen en gekomen zijn om de eerewacht te vormen. Bij aankomst der beide vorsten bij het Nederlandsche paviljoen, waar de rol van gastvrouw op onze koningin over gaat, speelt het muziekcorps van de Oranje-Nassaumijn de Brabangonne. Bjj den ingang van het paviljoen wor den de beide vorsten ontvangen door ir. J. P. van Vlissingen, directeur-generaal van den waterstaat. Hij biedt aan koning Leo pold een op speciaal papier gedrukt en fraai gebonden boek aan met een beschrij ving met illustrtaies van de drooglegging der Zuiderzee. De koningin wordt een bouquet bloemen aangeboden. Hierna geleidde de koningin zelf den koning door het paviljoen. Met veel belang stelling werden de inzendingen in oogen- schouw genomen. Een snelle rit ten slotte over het ge- hcele tentoonstellingsterrein, langs de paviljoens der buitenlandsche mogend- i heden, waaronder ook het arme Alba nië half afgewerkt bleef het gebouw tje staan door het Lunapark, langs duizenden schoolkinderen, die geest driftig juichen, en vóór we het weten gaat onze autobus, die trouw den ko ninklijken stoet volgt, al weer sta t- waarts. Het officieel bezoek aan Luis neigt ten einde. Heel het Luiksche garnizoen staat nu in orde van parade langs den weg: infanteris ten, wielrijders, lichte en zware artillerie, gemotoriseerde troepen, pantserwagens, zij vormen de entourage vanaf het tentoon stellingsterrein tot de Place Guillemin^ een afstand van circa 8 kilometer, 't Luiksche garnizoen mag er blijkbaar wezen! Hoe dichter we het Stationsplein nade ren, hoe voller het wordt langs den weg. Veel grooter drukte heerscht er nu dan in de morgenuren, en wanneer de koning'n het bordes opschrijdt naar de perrons, stijgt er één jubelkreet op uit de saamge- pakte menigte daarbuiten: „Vive la reine de Hollande". In een der grootste zalen van het Nederlandsche gezantschap te Brussel heeft de koningin aan koning Leopold een Gala-diner aangeboden tot besluit van haar bezoek aan België. Ongeveer tien minuten voor acht arri veerde de koningin, vijf minuten later koning Leopold. Na de begroeting stelden de beide vorsten zich met hun gevolg en de eere diensten in de groote benedenzaal op en lie ten de genoodigden voorbij defileeren. De uitnoodigingen voor het gala-diner, zoowel als de menu's, waren in het Fransch gesteld voor de Fransch sprekende, in het Nederlandsch voor de Vlaamsche en Neder landsche gasten. Toen de maaltijd geëindigd was, werd in een bovenzaal koffie gebruikt. Nog gerui- men tijd onderhield het gezelschap zich in de groote audiëntiezaal, waarop de koningin en koning Leopola zich tegen half twaalf terugtrokken. Naar aanleiding van het bezoek van ko ningin Wilhelmina aan Brussel schrijft de Deutsche „Diplomatisch politische korres- pondent" o.a. het volgende: Het is voor alle bij een waren vrede geïnteresseerde staten een voldoening, wan neer zij de overtuiging kunnen krijgen, dat landen van de beteekenis en positie van België en Nederland het oprechte streven toonen om, in plaats van de plannen van machtengroepeeringen, welke ook, te be verderen en daardoor de spanningen te verhoogen, integendeel door een bewust af stand nemen daarvan de rustende polen in het Europeesche volkerenleven te vermeer dei en en te versterken. Wat Duitschlands standpunt jegens de beide naburige Noordzeelanden betreft, het is ondubbelzinnig: Het Duitsche rijk eerbie digt onvoorwaardelijk de onafhankelijkheid VBn beide landen, wenscht echter ook die onafhankelijkheid door alle anderen geëer biedigd te weten Alle veronderstellingen betreffende Duitsche plannen tot een over val en tot agressie b hooren derhalve zon der meer thuis in het rijk der fabelen. Zij kunnen dus slechts het doel hebben om de beide staten in de rechtlijnigheid hunner politiek te doen wankelen en hen met de middelen van den laster te brengen in een front, waarbij egocentrische voorstellingen of egoïstische motieven overheerschen en ieder rekening houden met erkend gerech vaardigde strevingen van anderen ont breekt. Duitschland zelf heeft in geen enkel op zicht bedoelingen of bijgedachten om bui tenstaanders cn hen, die in het geheel niet betrokken zijn bij politieke controversen, welke het zelf nu eenmaal niet bespaard blijven, daarbij te betrekken. Het verwacht van zijn kant niets anders, dan dat deze derde mogendheden haar welbegrepen be lang er In zoeken> dat aanwezige spanningen door haar houding niet eventueel nog ver hoogd worden, maar dat in laatste instantie de weg naar een vreedzame oplossing ge vonden wordt". De koningin heeft tijdens een intiem noenmaal op het kasteel van Laeken het grootkruis van de orde van den Nederland- schen Leeuw overhandigd aan kroonprins Boudewijn, hertog van Brabant. In verband met de ernstige onge regeldheden, welke Woensdagavond in een bssalon in de Rijnstraat te Amster dam zijn voorgevallen, zijn zes van de twaalf personen op het bureau Pieter Aertszstraat vastgehouden. Deze zijn door verschillende getuigen herkend als degenen, die aan de kloppartij hebben deelgenomen. Van een aantal hunner staat absoluut vast, dat zij zich aan ernstige mishande ling hebben schuldig gemaakt. Het tweetal, dat resp, een bezoekster met een tafel ernstig aan het hoofd heeft ge wond en een bezoeker bloedende ver wondingen heeft toegebracht, kon met zekerheid als de daders worden aange wezen. De zes mannen blijven tot Zaterdag op het bureau ingesloten, waarna zij terzake van zeer ernstige mishandeling en deelne ming aan openlijke geweldpleging voor den officier van justitie zullen worden geleld. De arrestanten blijven intusschen iedere schuld aan het gebeurde categorisch ont kennen. Zij beweren zeer verbaasd te zijn over hun aanhouding gisteravond door de politie, toen zij zoo rustig op weg waren naar hun woningen. Zij hadden dezen avond in het kringhuis van de n.s.b, aan de Am- stelkade gewerkt voor de aanstaande ver kiezingen en toen het kringhuis werd geslo ten, waren allen gezamenlijk met „niets kwaads" in den zin denzelfden weg, welke „toevallig" langs de bewuste IJssalon leidde, gegaan. Binnen waren zij echter niet ge weest. Wanneer echter ooggetuigen hen herkennen als de daders, zal ontken nen, zich aan deze wandaad te hebben schuldig gemaakt, niet veel baten. Herhaling zal worden voorkomen. De heer A. Ass-her, voorzitter van het Comité van Bijzondere Joodsche Belangen en voorzitter van den Kerkeraad der Neder - landsch-Israëlitische Hoofdsynagoge te Am sterdam, heeft gisteren een bezoek gebracht aan den hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, den heer H. J. Versteeg, om hem mede te deelen welk een verontwaar- diging de aanslag op en de verwonding van Joodsche bezoekers van een IJssalon in de Rijnstraat te Amsterdam, in Joodsche en ardere kringen heeft gewekt. De hoofdcommts?ïris heeft den heer As- scher de meest geruststellende verzekerin gen gegeven omtrent de maatregelen, welke worden genomen om herhaling dezer ge beurtenis te voorkomen. Gistermiddag heeft een felle uit slaande brand de houtzagerij van dc firma Meihuyzen aan het Qosterdiep te Wildervank voor een belangrijk deel verwoest. De brandweer uit Wildervank was on middellijk aanwezig en pakte in samenwer king met de fabrieksspuit, het vuur krach tig aan. Vermoedelijk is het vuu- ontstaan in de zaagselopslagplaats. Ook de brand weren van Stadskanaal en van Veendam verleenden assistentie en trachtten nog zoo veel mogelijk van de groote hoeveelheden hout, die in de loodsen liggen opgeslagen, te rodden. De brandweer was omstreeks vijf uur den brand in zooverre meester, dat het gevaar voor uitbreiding vrijwel voorkomen was. Door de krachtige blusschingspogingen van de brandweer van Wildervank, Veen- dam en Stadskanaal en de fabrieksspuit, welke bijgestaan werden door de motorspuit van de tricotagefabriek A. Schmidt en een groep militairen, kon de brand beperkt blij ven tot de machinekamer, de zagerij en öe schaverij, welke echter geheel door het vuur verteerd werden. Enkele nieuwe machinerieën gingen in het vuur verloren. De aangrenzende groote loods, welke geheel was volgeladen met hout, kon daarentegen.bewaard blijven. De brand is vermoedelijk ontstaan in den z.g. motmolen, een opslagplaats naast den ketel, waarheen spaanders en zaagsel wor den gezogen, welke door de hitte van den ketel aan het gloeien zijn geraakt. Er waren circa dertig man in deze fabriek werkzaam. Verzekering dekt de schade. CAFE UITGEBRAND TE BEEK EN DONK. Niets kon worden gered. Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in het cafépand met woon huis van den heer P. Hoefnagels, gelegen aan den verkeersweg van Lieshout naar Helmond en Gcmert. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niets kon worden ge red. Inventaris en inboedel gingen in de vlammen verloren en het pand brandde tot den grond toe af. De vrijwillige brandweer, die met de handspuiten en met schuimblusschers aan rukte, kon tegen het felle vuur niets begin nen. Met veel moeite gelukte het haar twee tegenoverliggende huizen, welke reeds had den vlam gevat, te behouden. Ook de vier andere huizen, welke met het café in hetzelfde blok lagen en die door het vuur werden bedreigd, konden voor over slaan der vlammen worden behoed. Een varken werd bijtijds in veiligheid gebracht. Bij het blusschingswerk werd een brand wacht door vallend glas getroffen, waardoor hem een ader werd doorgesneden. De dok ter heeft de wonde gehecht. BOSCH- EN HEIDEBRAND TE VORDEN. Gistermiddag heeft te Vorden een bosch- en heidebrand gewoed, waarbij een terrein van baron van Dorth tot Medler en den heer Thate, werd vernield. De brand was ontstaan doordat op een ontginning in de nabijheid takkenbossen werden verbrand, waarbij het vuur door den sterken wind oversloeg naar het aan grenzend gebied. Onder leiding van den burgemeester werd door arbeiders en militairen de brand krachtig aangepakt. Na twee uur hard wer ken konden de vlammen gestuit worden, WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. In de week 8 t.m. 13 Mei waren bij ge- subisidieerde vereenigingen met werkloo- zenkas aangesloten 585.185 personen, waar onder 77.143 landarbeiders. Van de 508.042 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidsper centage 19.5 (in de vorige verslagweek, 24 t.m. 29 April 1939, was dit percentage 20.1), Voor het eerst sinds December 1931 is het percentage tot beneden 20 gedaald. In de overeenkomstige verslagweek van Mei was het werkloosheidspercentage in de laatste jaren als volgt (in het tijdvak Mei tot en met November worden bij de bere kening van de percentages de landarbei ders buiten beschouwing gelaten): 1932: 24.2; 1933: 25.9; 1934: 25 1; 1935: 30.0; 1936: 31.6; 1937: 25.5; 1938: 24.2; 1939: 19.3. 1 "tamuiSUEN VOni>„ TEGEN EEN BOOM. Gistermiddag is een personen* stuurd door den 46-jarigen heer j Katwijk, op den rijksweg tusschen n Ut en Ede door het springen van een -S met groote kracht tegen een bnrLorb»«d en gekanteld. °0ffi De bestuurder, die alleen in de zeten was, liep ernstige hoofdwond.* verloor veel bloed. Nadat de offi cp *5 gezondheid, tweede klasse, S c uT Vl5 van Doorn, die juist met een milit»8%Iwijk kenauto passeerde, den gewone d hulp had geboden, is deze vervoerd etr,lt Juliana ziekenhuis te Ede. naïr tat De auto werd geheel vernield. JONGETJE AANGEREDEN EN DOODELIJK GEWOND. Gistermiddag is te Emmerschans h.» jarig zoontje van de familie Kamst wi ouderlijke woning door een vrachtaut gereden, toen het zich plotseling v,°n T" wegberm op straat begaf. flen Het jongetje werd met een zware hers.„ schudding en een verbrijzeld beentje het diaconessenhuis te Emmen vm£S waar het in den loop van den avond MOTORKOTTER „VIER GEBROEDERS" DOOR TANKBOOT AANGEVAREN. Gistermiddag is te IJmuiden binnenge komen de motorkotter „Vier Gebroeders", IJm. 203, eigenaar de heer Wezelman te IJmuiden, welke kotter nabij Norderney is aangevaren door de Nederlandsche tank boot „Muron", die Maandag j.1. van Am sterdam naar Hamburg vertrokken was. De kotter werd aan den voorsteven zwaar be schadigd. Het waterdichte schot heeft vaartuig drij vende gehouden en zender assistentie heeft het IJmuiden gunnen bereiken. WILLEM DE MERODE TER AARDE BESTELD. Op de stille en landelijke begraafplaats te Eerbeek is gistermiddag in allen eenvoud en geheel naar plaatselijk gebruik ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den op 51-jarigen leeftijd overleden dichter •Willem de Merode, het pseudoniem van W. E. Keuning. Slechts enkele kransen, van den Christelijken Auteurskring, dekten de baar. overleden. Het kind speelde met zijn 5-jarig broertW aan den weg en liep plotseling tegen J juist passeerende vrachtauto, die met uursnelheid van 30 kilometer' reed. 640 OPENBARE ARBEIDSBEMIDDELING Op 13 Mei 1939 waren bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschreven 312.388 werkzoekenden (296.188 mannen en 16.200 vrouwen), W| Hiervan waren 230.623 (219.295 mannen en 11.328 vouwen) werkloos en waren 6580J personen door overheidshulp tewerkgesteld bij cultuurtechnische en administratief daarmede gelijkgestelde werken. Blijkbaar waren er dus 16.163 personen als werkzoe kende ingeschreven, die in het vrij# bedrijf werkten, doch ander werk zochten. Boterprijs Kopenhagen. - De officie*!» Deensche boternoteering is gisteren vaatge- steld op 207 kronen of 81 cent per kg. Boternoteering. - De coromissienotee- ring voor Nederlandsche boter is gisteren vastgesteld op 69 cent per kg. De boterheffing. - Het bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter ia, be houdens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 25 Mei tot 1 Juni vastgesteld op 60 cent per kg. (onveranderd). Zaterdag 27 Mei. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 10— VPRO-morgen wij ding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedr. 12. Gr.pl, (12.15 Ber.) 2.Hoogtij in het bijenleven, causerie. 2.15 Gem. arbeiderszangvereen. „Herleving", Arnhemsche Orkestver. en soliste (opn.) 3.Rep. 3.30 VARA-orkest. 4.Gr.pl. 4.30 Esperanto-uitz. 4.50 Gr.pl. 5.50 Mondaccordeonvereen. „De Nachtegaal" (opn.) 6— Orgel spel (opn.) 6.28 Ber. 6.307. Gron. uitz. 7.05 VARA-kalender. 7.06 Felicitaties. 7.10 Politiek radio journaal. 7.30 Rep. 8.— Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.20 VARA-orkest en solisten. 9. Puzzle-uitz. 9.15 En nu.... Oké. 10.30 ANP-ber. 10.40 Radiotooneel. 10.55 Causerie over het Bondsfeest van het Kon. Nederi. Gymnastiek- verbond. 11.10 Souvenir-orkest. 11.40—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10— Gr.pl. 11.30 Godsd. half uur. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.L20 Gr.pl, 1.15 Ber.) 2— Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gr.pl. 2.45 Kinderuurtje. 4— Gr.pl. 4.30 KRO- orkest en solist. 5.15 Filmpr. 5.30 Gr.pl. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gr.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 8.45 Ber., gr.pl. 7— Ber. 7,15 Het katholiek herstel na de hervorming, causerie. 7.35 Act. aetherflitsen. 8— ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muz. omlijsting. 8.35 Gr.pl. 8.45 Gev. progr. 10.30 ANP-ber. 10.40 Rel. deel. (met muzikale omlijsting). 11.10—12. Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Piano voordracht. 11.50 BBC-Northern orkest. 12.35 Pianospel 12.50 Gr.pl. (In de pauze rep.) 1.20 en 1,50 Rep 2Zangvoordr., 2.20 Mario de Pie- tro's Mandoline-orkest. 3.05 BBC- Zangers, 3.35 Orgelspel. 4.05 Jack Wilson's kwintet. 4.40 Rep. 4.50 Sid Phillips en zijn orkest, solisten en een seclie van het BBC-koor. 5.50 Rep. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 Pianovoordr. 7.20 Act. uitz. 8.20 Variété-progr. 9.20 Ber. 9.50 Uit Amerika: Amer. overzicht. 10.05 Zangvoordr. 10.35 BBC-Theater- orkest en soliste. 11.20 Jack Harrls en zijn Band. 12.1012.20 Ber. RADIO-PARIS, 1648 M. 9—, 10.-, 10.25 en 11.20 Gr.pL 12.30 Zang. 1— Gr.pl. 2.50 Zang. 3.30 Gr.pL 3.35 Zang. 3.50 Pianovoordr. 4.05, 5.05 en 6.35 Zang, 6.50 Pianovoordr. 7,20 Gr.pL 8.50 Radiotooneel. 9.30 Rose Cornaz' gitaar-ensemble. 10.25 Blaaskwintet van de Garde Répu- bücaine, Trio Bathori en soliste. 10.50 Gr.pL 11.20—12.50 Jo Bouillon en zijn orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pL 7.30 W. Noack's orkest. 8.50 Schupo-orkest. 12.20 Weensch Symph.-orkest. 1.35 Omroepkleinorkest. 2.30 Gr.pL 4.20 H. Hagestedt's orkest. 6.05 Piano voordr. 7.Gr.pL 7.30 Mandoline- orkest Harmonie. 8.50 Volksliede ren. 9.20 Gr.pL 9.50 Vroolük progr. 10.55 L. Eysoldt's orkest, solisten en pianduo. 12.20 Gr.pl. 2.203-20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 2.25 Muz. causerie met gr.pl. 3.20 Orgelspel en gr.pl. 5.20 Altviool en piano. 5.50 Gr.pl. 6.05 Sportrep. 7.05 Gr.pl. 8.20 Operette „Schach dem König". 10.30 Populair concert. 11.2012.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pl. 2.55 Omroepdansorkest en gr.pl. 4.05 Gr.pL met toelichting. 5.05, 5.35 en 5.55 Gr.pL 6.30 Rep. 7.35 Gr.pl. 8.20 Radiotooneel. 8.50 Gala-voorstelling van het Eere- Legioen. 11.Omroepdansorkest en het Darcy-Trio. 11.50—12.20 Gr. platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 O. Dobrindt's orkest en solisten. 10.20 Ber. 10.40—11— Rep. (opnJ 11.05 Ber. 11.20—12.20 Zie Keulen om 10.55. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8—10.20, Radio PTT Nord 10.20—12.20, Brussel VI. 12.20—14.20, Keulen 14.2014-00. Brussel VI. 14.50—16.20, Keulen 16.20—17.50 Brussel VI. 17,50—18.08 Radio PTT Nord 18.05—18.20, Brus sel Fr. 18.20—19.20, VI. 19.20—19.50, Keulen 19.50—20.35, Brussel Fr. 20.35—22.50, Parijs Radio 22.50— 22.55, Keulen 22.55—24—. Lijn 4: Brussel VI. 8—9.20, PaiiJ' Radio 9.20—9.30, Radio PTT No" 9.30—9.50, Luxemburg 9.50—W-"» Lond. Reg. 10.35-11.50, Droitwicf» 11.5012.35, Lond. Reg. 12.35 Z4. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6