Een tocht naar de duizend eilanden. Alkmaar en Broek op Langendijk werken samen om den vreemdeling iets zeer karakteristieks te bieden. Een ontdekking. HEILOO DERDE BLAD ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 27 MEI 1939. Wij hebben gister een tocht gemaakt naar de Duizend eilanden en wie weten wil waar wij geweest zijn, behoeft niet de kaart van Australië voor zich te nemen om in den grooten Oceaan naar die tallooze minia tuurstipjes te kijken, die in werkelijkheid eilanden zijn. Wij zijn niet in de buurt van de Hawaiën geweest, waar de dochteren des volks in rok je» van bamboe-bladeren voor de bezoekers dansen, niet naar die Oceaanparadijsjes, waar bananen en sinaasappels als rijpe vruchten aan struiken en boomen hangen. Want in het land der duizend eilanden waar wij gisteren vertoefden, dansen de meisjes alleen in de café's als het Zondag of kermis is en wat de vruchtbare bodem er voortbrengt zijn niet de producten uit de landen waar de zon hoog aan den hemel staat, maar aardappelen, uien, tomaten en kool in allerlei kleuren en variëteiten. Wij zy'n en laat die bekentenis niemand weerhouden om dit verder te lezen naar Broek op Langendijk geweest. Wie gaat er nu naar Broek op Langen dijk? Ja, inderdaad, hoeveel Alkmaarders kun nen met een gerust hart verzekeren, dat zij wel eens voor hun eigen genoegen naar Broek op Langendijk zijn gegaan om er iets te gaan bekijken, wat zij waarschijnlijk in hun leven nog nooit eerder zagen. Men zoekt het karakteristieke, het roman tische ver van huis in den vreemde en dan plotseling komt er een dag, dat men als 't ware vlak naast de deur iets zoo moois en zoo merkwaardigs ontdekt, dat men zich verwonderd afvraagt waarom men dat nog nooit eerder gezien heeft. Wanneer men ons tot vóór gisteren ge vraagd zou hebben: „wat is er in Noordhol land in de bekoring van zy'n volkomen na tuurlijkheid 't merkwaardigst?", dan zouden we ongetwijfeld dc kaasmarkt genoemd heb ben. En nu, na dezen wonderlijken tocht naar het sprookjesland der duizend akkers, laten wij er onmiddellijk nog op volgen: „een rondvaart door Broek op Langendijk, om er te eindigen in de catacomben van het ge bouw, waar mogelijk de grootste, maar zeker de oudste veiling van ons land wordt gehouden", Nu wij Jan toch over onze kaasmarkt spreken, zijn .vij ongemerkt tot de oorzaak van deze excursie gekomen, want de kaas markt, of, beter gezegd de vele duizenden jaarlijksche bezoekers van onze kaasmarkt, zijn de aanleiding van een zekere fusie tus- schen Alkmaar en Broek op Langendijk ge worden. Wij behoeven hier niet meer te vertellen waarom de vreemdelingen naar Alkmaar komen. Dat is voor onze kaasmarkt, voor onze kaasdragers, voor den klaroenblazer en, last not least, voor de ruitertjes in onzen toren. En wanneer des Vrijdagsmorgens om elf uur de stadstrompetter zijn klaroen voor het laatst aan zijn houten lippen gezet heeft en het laatste ruitertje weer als een poppetje gezien, kastje dicht" achter het dichtgeklapte deurtje is verdwenen, dan is het hoogtepunt van den morgen voorbij, dan beginnen de QemeetUeiadeit De raadsvergadering van gisteravond werd bijgewoond door alle leden. Onder de ingekomen stukken bevonden zich verschillende mededeelingen van God. Staten met goedkeuring van raadsbesluiten, oa. dat ten aanzien van de uitbreiding der rioleering; voorts waren er berichten van aanneming van benoemingen, gedaan in de vorige raadsvergadering. De heer G r e e u w zei naar aanleiding van het stuk van Ged. Staten inzake de rioleering, dat genoemd college de uitvoe ring nu wel had goedgekeurd, maar dat de bouwvakorganisatie er niet mee accoord gaat, reden waarom zij de kwestie in studie heeft genomen. Spr. wilde hiermee zeggen, dat het dus nog niet zeker is, dat het werk op de voorgenomen wijze zal worden uit gevoerd. Alle stukken werden hierop voor kennis geving aangenomen. Een verzoek met averechtsche uitwerking. Van den heer C. J. van Velzen was een verzoek ingekomen om te bevorderen, dat hij in den seizoentijd zijn winkel geduren de langer en tijd geopend mag hebben dan thans is toegestaan, t.w. gedurende den zelfden tijd, als aan zijn collega's aan den Kennemerstraatweg is toegestaan. Adres sant mag thans zijn winkel op Zondag ge durende zes achtereenvolgende uren, door hemzelf aan te wijzen, geopend hebben. De uitzondering die voor de banketbak kerswinkels aan den Kennemerstraatweg tusschen Kerklaan en Raadhuisweg bestaat, heeft tot gevolg, dat die zaken gedurende de maanden Juni, Juli, Augustus en Sep tember op Zondag geopend mogen zijn van des voormiddags 11 tot des namiddags 7 uur alzoo gedurende 8 uur. De redenen die hebben geleid tot het vaststellen van die uitzondering, n.L het verblijf van niet-ingezetenen in nabij ge legen koffiehuizen, bestaan, naar B. en W. meenen, voor de zaak van adressant niet. B. en W. gaven in overweging afwijzend og> bat adres te beschikken. rijen der bezoekers langzaam maar zeker te dunnen en zoo tegen een uur of één is er vrijwel geen toerist meer op de kaasmarkt te bekennen. Dat is de oorzaak geweest, dat men zich hier al jaren lang het hoofd gebroken heeft over de vraag: wat kunnen wij den vreem delingen nog meer bieden om ze wat langer in Alkmaar en omgeving te houden? We hebben het hier al jarenlang gepro beerd, het is altijd mislukt en het moest mis lukken omdat wij na onze kaasmarkt niets meer te presenteeren hebben, dat de bezoe kers ook niet elders kunnen vinden. Toen kwam de heer Scheffel van de V. V. V. op de gedachte om tochten naar Broek op Langendijk te organiseeren. Want wan neer er na de groote attractie van de kaas markt in deze streek nog iets zou zijn dat den vreemdeling boeien kon, dan zou het een tocht zijn naar het land der duizend eilanden met als bekroning daarvan een kijkje op de meest markante veiling, welke men hier te lande ooit heeft bezeten. Dat denkbeeld is ingeslagen, er is gecon- fereeerd tusschen Alkmaar en Broek op Langendijk, dat wij terwille van onze plaatsruimte maar Broek zullen noemen en het resultaat was allerverTassendst. B. en W. van Broek waren er dadelijk voor te vinden en de V.V.V. uit deze ge meente neen, er was geen V.V.V., maar dat was allerminst een bezwaar, want wat er niet is kan er komen en binnen enkele dagen is er in deze streek een V.V.V. uit de kool gekomen, die er in alle opzichten we zen kan, een V.V.V., die dadelijk de zaken flink aangepakt heeft en tegen haar oude zuster in Alkmaar gezegd heeft: „komen jullie maar hier met die vreemdelingen, want wij hebben precies wat jullie al jaren lang zoeken: een passend verlengstuk voor een trip naar de kaasmarkt. V.V.V. Alcmaria vond het prachtig en er werd besloten direct op de groote trom te slaan. Nu is de propagandaleuze een andere geworden en wordt men niet alleen meer opgewekt Voor een bezoek aan de kaas markt, maar tevens voor een tocht naar het tweede Giethoorn, met dit verschil, dat men er niet in voortgeboomde punters hoeft te varen, maar netjes via duizend eilandjes naar de plaats var. bestemming getuft wordt. En de spoorwegen, benevens de Alkmaar Packet, die toch al van plan waren eens te demonstreeren hoe gezellig en inte ressant het is om op Vrijdagmorgen naar Alkmaar te gaan heen per trein en terug per boot of omgekeerd hebben dadelijk hun medewerking toegezegd door een groot aantal genoodigden, waaronder verschei dene journalisten, vanuit Amsterdam naar Alkmaar te brengen om dan gezamenlijk met een honderdtal gasten van de Alkmaar- sche V.V.V. per trein naar Heerhugowaard te gaan waar de vaarpartij per koolschuitje dan een aanvang zou nemen. Men heeft wel eens verteld maar het is later niet waar gebleken dat de Indianen aan de Amerikaansche kust stonden toen Columbus er met zijn scheepje arriveerde en dat zij allemaal „hoera" riepen omdat ze nu eindelijk ontdekt waren. Zoo ongeveer is het ons gisteren in Broek gegaan. De heer H e ij n e pleitte voor inwilli ging van het verzoek, omdat hy het gerecht vaardigd achtte. De voorzitter betwijfelde, dat de wijziging in de verordening, welke van in williging van het verzoek het gevolg zou moeten zijn, zal worden goedgekeurd. Spr. wees erop, dat adressant zelf de uren kan bepalen, waarop hij zijn zaak wil geopend hebben. De heer Rus achtte het billijk het ver zoek in te willigen, omdat voor de Buurt dezelfde regel geldt. Voor de omgeving, waar adressant woont, is het openstellen van winkels even gewenscht (met het oog op bezoek voor de Willibrordusstichting). Dr. B arnhoorn merkte op, dat dit bezoek is afgeloopen om 5 uur 's middags. De voorzitter betoogde, dat het voor de Buurt wel gewenscht is de winkels open te hebben, zulks met het oog op de passanten en het bezoek aan de Rustende Jager. De heer S e n g e r s wilde de verorde ning soepel zien toegepast en daarom zou hy het verzoek willen inwilligen. De voorzitter vreesde, dat in dat geval ook de thans bevoorrechten van de toegestane twee extra-uren afstand zullen moeten doen. „Dat zou de beste oplossing zijn", zeiden de heeren GreeuwenRus. Eerstgenoemde had waargenomen, dat de meeste koopers in de Buurt niet zijn de pas santen, maar eigen dorpsgenooten. Dat is de reden waarom van Velzen zijn verzoek in diende. Spr. zou 't het beste vinden, als de winkels in de Buurt niet anders waren opengesteld dan de zaak van Van Velzen thans. De heer S chuyyt wilde „gelijke mon niken gelijke kappen" en allen op een even groot aantal uren openstellen. Devoorzitter trok het voorstel in en zegde toe bij de Kroon aanhangig te zul len maken het verzoek om alle banket bakkerswinkels acht uur open te doen stel len. Verschillende stemmen: „Nee, zes uur, anders wordt het een gewone werkdag". Verschillende heeren spraken nog over de kwestie, waarna bleek, dat de meerderheid ervóór was om voor het heele dorp de open stelling te bepalen op zes uren. Daar woeien ter eere van de groote ge beurtenis de vlaggen van torens en open bare gebouwen, daar was vrijwel de getoete dorpsbevolking naar buiten gekomen om de vreemdelingen te zien arriveeren en men zeg er waarschijnlijk in gedachten niet alleen de toeristen, maar ook het geld det sii meebrachten en de voordeelen, die Broek daaruit voor zijn café's, ajjn schuitenvev- huurders en zyn middenatemd io« kmnow putten. Daar lagen, toen wij in Heerhugowaard uit den trein waren gestapt, aan den kant van het breede water een vijftiental motor bootjes, waarin geen koolblaadje meer te bekennen was en waarin men keurig op rijtjes stoelen van allerlei vormen en jaar tallen geplaatst had, terwijl achterop, hij wijze van gondelier, aan stevige Broetfew motor bediende en het roar ban teerde. En daar lag zoowaar een breede sehuit met het opschrift „V. V. V. naar de Duizend Eilanden", waarin het heele Broeker Fanfare korps met zijn dirigent had plaats genomen, blazers en trommelaars met keurige witte uniformpetten, mannen en vrouwen, die nog zeer onlangs op een concours in deze omge ving allerlei eereprijzen als eerhjk verdiende onderscheidingen op hun vaandel naar huis hadden gedragen. En toen burgemeester Schelhaas, die op het perron zyn gasten had afgewacht, alle bezoekers over de diverse schuiten en schuitjes gedistribueerd had, tufte die heele drijvende karavaan met het muziekcorps in het midden, over het breede water en de fanfare blies oude Transvaal- sche volksliederen, zoodat het iedereen dadelijk in de gedachten kwam, dat „de boeren 't hadden overwonnen". Het was, in die primitieve schuitjes alles zoo eenvoudig, eigenlijk zoo naïef en juist daardoor van een zoo wondere bekoring. Daar kwamen de dichte drommen vreem delingen, die van het buitenwater naar het polderwater geschut werden en die Broek gingen bekijken. En overal stond groot en klein langs den kant en alle Broekenaren zwaaiden en riepen en waren verrukt, dat zy nu eindelijk ontdekt werden. Daar stonden de schoolkinderen opgesteld met een groot bord „Welkom", en zij zwaai den met Hollandsche vlaggetjes en hielden niet op te juichen en op al die wonderlijk hooge bruggetjes waar wy onderdoor moesten, stonden mannen, vrouwen en kin deren met van blijdschap stralende gezich ten over zooveel gasten als er waarschijnlijk nog nooit tegelijk in het dorp waren ge komen. De zon bescheen dien vroolijken water tocht en zoo tuften wy anderhalf uur door breed water tusschen de ontelbare eilanden, waarvan wy graag willen gelooven, dat het er werkelijk duizend en waarschijnlijk nog wel meer zyn. Al die stukken land, waarvan de bewer kers per bootje komen en gaan, lijken op elkander, er staan in dezen doolhof van waterwegen geen bordjes van den A. N. W. B. en men mag er zich werkelijk over verbazen, dat niemand zich eens vergist en op het bouwland van een ander gaat spitten. Wie in de grot van Han geweest is en aan het einde van den tocht in een bootje stapt, komt plotseling vanuit de spelonken der aarde in het heldere zonlicht en die over gang geeft een wonderlijke sensatie. In Broek gaat dat juist andersom, maar de sensatie is er niet minder om. Daar vaart men anderhalf uur in met zon licht overgoten wateren en tuft dan on verwacht de catacomben van de veiling binnen. Want dit enorm groote veilingsgebouw is als het ware één groot bootenhuis, waarin Een onduidelijk adres. B. en W. ontvingen een adres van den heer C. Zeeman, betreffende een greppel, waardoor het water uit het gedeelte riolee ring langs den Nic. Beetsweg werd afge voerd. Door aanleg van de rioleering in een grooter gedeelte van het dorp is daaraan een einde gekomen. Wy vermoeden, zeiden B en W. in hun prae-advies dat adressant bedoelt alsnog een vergoeding voor het medegebruik van den greppel te ontvangen. Het is echter des tijds gebleken, dat van de greppel gebruik kon worden gemaakt voor loozing van het water. Wij zien daarom geen reden om daarvoor thans eenige vergoeding te ver- leenen en geven u in overweging afwij zend op het adres te beschikken. De heer Kant had gehoord, dat adres sant schade had geleden door de verander de waterloozing. Ja, zei de v o o r z i 11 e r, dat heeft hy ons ook al verteld, maar het kon niet waar worden gemaakt. Het voorstel van B. en W. werd hierna zonder stemming aangenomen. Voorschot vereeniging „Volkshuis vesting". De vereeniging, bovengenoemd, verzocht te bevorderen, dat aan haar een voorschot wordt verleend, waardoor zij in staat wordt gesteld hare zes woningen aan de gemeen telijke rioleering te doen aansluiten en en kele verbeteringen aan die woningen te doen aanbrengen. De kosten zijn geraamd op 1430. Over het plan tot verbetering van de wo ningen is overeenstemming verkregen met den inspecteur der volksgezondheid. B. en W. stelden voor te besluiten bedoeld voorschot te verleenen onder de voorwaar de, dat de gemeente een voorschot tot gelijk bedrag ontvangt van het Ryk en dat het Rijk een bijdrage van 75 verleent in het eventueel verhoogde tekort op de exploita tierekening. De heer S c h u y t bepleitte uitvoering van het werk door ingezetenen van Heiloo. Devoorzitter: Dan mag het niet aanbesteed worden. De heer G r e e u w vroeg zich af, hoe het mogelijk is, dat het plan van verbetering is goedgekeurd, zooals het werd ingediend. de bezoeker kan rondvaren met een houten dak boven zijn hoofd. Hier tuffen dagelijks de met groenten gevulde schuiten in om na een langen vaartocht door gebogen gangen tenslotte weer in het volle licht tusschen de breede rijen banken te verschijnen waar de handelaren met de hand bij het drukknopje naar het electrische afmijntoestel staren en nooit minder dan een volle schuit groente tegelijk koopen. Hier heeft burgemeester H. Schelhaas van Broek op Langendijk het woord genomen om alle gasten hartelijk voor hun komst te bedanken. Hy heeft daarbij een korte maar interes sante historische beschouwing van het ont staan van den Langendijk gegeven, den dijk, die, ten deele gebruikt als waterkeering, reeds in het verleden dienst deed als weg naar het Noorden. Niet het feit, dat Broek in 1573 reeds met Alkmaar had samengewerkt om het den Spanjaarden zoo moeilijk mogelijk te maken had dit plaatsje een wereldvermaardheid gegeven, maar het had, evenals Alkmaar met zyn kaas, voor producten gezorgd, die van hier uit naar alle werelddeelen worden verzonden. Aardappelen, wortelen, tomaten, niet minder dan 40 verschillende tuinbouw producten en vooral kool, alles geteeld op die betrekkelijk kleine akkereilanden, het gaat van jaar tot jaar via dit veilinggebouw naar alle deelen der wereld. En het bezoek van de vreemdelingen is dan ook niet in de eerste plaats van beteekenis voor het geld, dat zy hier hopelijk zullen verteren, maar voor het bekend en vertrouwd worden met de producten, welker wegen door zoo vele tariefmuren versperd worden, maar die ge zamenlijk als resultaat van aller noesten arbeid het inkomen en tegenwoordig de schamele verdiensten van Broek op Langendijk vertegenwoordigen. En daarbij deed de burgemeester de inte ressante mededeeling, dat hier de aller oudste veiling in ons land was gevestigd, die in 1937 reeds haar vijftigsten gedenkdag had gevierd. Na den burgemeester hebben mr. J. P. Bosman van de V. V. V., C. R. T. baron Kraayenhoff, voorzitter van de A. N. V. V. en de heer J. Wolterbeek van de Neder- landsche Spoorwegen hun enthousiasme over Spr. gaf aan, dat de huizen voor gezinnen met kleine kinderen en voor oude men- schen onbewoonhaar worden. De voorgeno men „portalen" moeten worden verhoogd. En voorts vroeg spr. of het niet wensche- lijk is nu toch blijkt dat de gemeente zeggenschap heeft in het onderhoud der woningen iets meer ten koste te leggen aan dat onderhoud. Hij achtte zulks wel noodzakelijk. De woningen moeten toch be hoorlijk kunnen worden bewoond; men had tegenover spr. al van „een gribus" gespro ken. De regeering heeft nu toch ruimer sub sidies voorgesteld voor dergelijke woningen. De heer H e ij n e merkte op, dat een vorig plan van verbouw is afgekeurd. De voorzitter vond het verstandig het aanhangige plan goed te keuren, anders duurt het nog veel langer eer met den ver bouw kan worden begonnen. De heer Apeldoorn meende, dat Volkshuisvesting met verzoeken moet ko men, als er gebreken aan de woningen zyn. De heer Rus kon de argumenten van den heer Greeuw wel onderschrijven, maar vreesde, dat huurverhooging het gevolg zal moeten zijn van 't maken van groote onkos ten. Worden de woningen dan niet te duur? De heer Greeuw maakte duidelijk, dat hy geen extra onderhoud bedoelde, maar slechts hetgeen noodig is. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte goedgekeurd zonder stemming. Vergrooting van de meisjesschool. Het r.k. kerkbestuur verzocht de gelden beschikbaar te willen stellen, benoodigd voor het vergrooten van de meisjesschool Uitbreiding en het aanbrengen van een bergplaats voor leermiddelen worden noo dig geacht. Een plan en een begrooting wer den nog niet ingediend. B. en W. gaven in overweging te beslui ten de gevraagde medewerking te verleenen en het benoodigde bedrag bij suppletoire begrooting te regelen. Het voorstel werd goedgekeurd. Subsidie centraal ziekenhuis verlengd. Bij besluit van 7 October 1925, gewijzigd bij besluit van 19 December 1929, werd aan de gemeente Alkmaar voor 10 achtereen volgende jaren een bijdrage verleend in een eventueel ontstaan tekort op de exploi dezen tocht uitgesproken en gezegd, dat deze de stoutste verwachtingen had overtroffen omdat hier inderdaad iets zoo karakteris tieks wordt geboden als men elders in ons land tevergeefs zal zoeken. Zij hebben den vollen steun van spoor en boot toegezegd en nadat de veilingleider, de heer S. de Boer de geheimen van de „klok" gedemonstreerd had, was het tijd voor de Amsterdamsche gasten om te vertrekken omdat hun op den terugtocht aan boord van de Alkmaar- Packet een welvoorziene lunch wachtte. Alle andere aanwezigen en er bleven er een honderdtal achter hebben in café Vij zeiaar van een echte Noordhoüandsche koffietafel genoten, waar,- onder presidium van mr. J. P. Bosman, nog velen gelegenheid vonden de indrukken van dezen dag te vertolken. Daar heeft na een rede van den tafel voorzitter, burgemeester Van Kinschot dank gebracht namens de Alkmaarsche gasten, daar sprak de heer H. van Zuylen namens de kersversche Broeksche V. V. V., de heer De Boer als voorzitter van de Langendijker Groenten-Centrale, burge meester Schelhaas, die een keurig voor de ze gelegenheid vervaardigd gedicht van een onbekenden poëet heeft voorgedragen, burgemeester A. J. Wynveldt namens zijn collega's uit omliggende gemeenten, de se cretaris der vereeniging „Koophandel", de heer J. Hoogland namens Schuttevaer, de heer Tj. N. Adema namens de journalisten en de heer W. A. M. Westerouen van Mee- teren namens den A. N. W. B. Hier heeft burgemeester Schelhaas me degedeeld, dat alleen en uitsluitend de V. V. V. toestemming voor deze rondvaarten heeft gekregen waarvoor in Alkmaar en Broek en bij alle groote reisbureaux in ons land voor een onbeteekenend bedrag, met inbegrip van het spoorvervoer, kaarten zijn te krijgen en toen was het tyd om op te staan en naar bus of trein te gaan, die, volgens de officieele dienstregeling, nog wat op zich lieten wachten. Zoodat de meest voortvarende Alkmaar ders besloten den afstand van 8 K.M. te voet af te leggen om daarna in hun woon plaats tot de conclusie te komen, dat deze heerlijke wandeling door het karakteris tieke, zon-overgoten Noordhollandsche land schap, nog een attractie op zichzelf was. tatie van het centraal ziekenhuis, aldaar. Die termijn van 10 jaar loopt in dit jaar af. De toegezegde bijdrage zou nimmer meer kunnen bedragen dan 695 per jaar. In wer kelijkheid heeft ze bijna steeds minder be dragen, b.v. over 1933 599,79, over 1934 433,50, over 1935 245,34, over 1936 4d2,90, over 1937 f 365,94. Nu de exploitatie-rekening van het zie kenhuis telken jare een tekort aanwijst, welke tekort niet door verhooging der ta rieven kan worden gedekt, is er naar de meening van B. en W. aanleiding om de bij drage te blijven verleenen. Zy zien echter geen reden om die opnieuw voor een be paalden termijn toe te zeggen en geven da voorkeur aan een toezegging tot wederop zegging. Zy adviseerden daarom in dien geest te besluiten en daarbij de voorwaar den te handhaven van het raadsbesluit van 19 Dec. 1929. De heer S e n g e r s herinnerde aan de geschiedenis van de totstandkoming van het ziekenhuis en meende, dat, nu in dezen tijd aüe prijzen naar beneden gaan, 't niet aangaat om de gevraagde verlenging vaoB| de subsidie toe te staan. Zou dan ook geenj dergelijke aanvraag voor het St. Elizabeth-. E: ziekenhuis te wachten zijn? I De voorzitter betoogde, dat beide ziekenhuizen even duur zyn en dat Heiloo door de overeenkomst met het centraal ne- kenhuis ontheven is van de verpüchting om barakken te bouwen. De heer Keesman wees erop, dat nog nooit de heele subsidie is opgevraagd en dat, hoewel sinds de laatste tien jaar het inwo nertal van Heiloo zeer is uitgebreid, nu ge«B hooger subsidie wordt gevraagd. I Het voorstel werd hierna zonder stem ming goedgekeurd. Het geld wordt duurder- In het raadsbesluit van 24 Novenib® 1938, waarbij machtiging is verleend tot het j aangaan van kasgeldleeningen, is bepaald, dat de rente niet meer zal mogen bedrageB dan 1 Het is thans niet meer mogehJ* voor die rente kasgeld op te nemen. Daa1^ na stelden B. en W. voor te besluiten o® bepaling omtrent de rente te wijzigen i# een gelijke omschrijving als eertijds te worden gebruikt, ni. „ten hoogste e®

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10