Vraag en Aanbod Spoct Het Pinksterprogramma van den K.N.V.B. Lastige opgave voor D.W.S. Woensdags en Zaterdags. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijl regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). we kon nog niet ter zitting aanwezig zijn, om dat zij nog niet hersteld is van haar won den. De rechtbank stelde daarom de verdere behandeling voor onbepaalden tijd uit. Verdachte was het met dit uitstel niet eens „Geeft u mij maar straf of geen straf, dan ben ik er van af. Ik wil naar huis te rug. Holland bevalt mij niet meer". VOETBALWEDSTRIJD IS GEEN PERSOONLIJKE VERMAKELIJKHEID. De kantonrechter te Leeuwarden heeft Donderdag schriftelijk vonnis gewezen in de zaak tegen het bestuur van de voetbal- vereeniging „Zwaagwesteinde", dat, in strijd met de Zondagswet, bij een vanwege den Frieschen Voetbalbond georganiseer de wedstrijd, publiek als toeschouwer zou hebben toegelaten. De kantonrechter over woog, dat de in de dagvaarding bedoelde wedstrijd niet is een vermakelijkheid en ook niet doordat daarbij publiek tegen betaling werd toegelaten een openbare vermakelijkheid kon worden. Hij achtte 't feit niet strafbaar en ont sloeg verdachte van alle rechtsvervolging. D. W. S. moet met de Pinksterdagen naar Nijmegen en hoewel het reisje op zich zelf aangenaam kan zijn, zullen de Amsterdammers waarschijnlijk heel blij zijn, als dat uitstapje achter den rug is. Want er liggen hier voor hen een flink aantal voetangels en klemmen. Ajax bijvoorbeeld kan er van mee pra ten. De meest gevoelige nederlaag, die de club van Anderiessen maar kon noteeren, kwam uit Nijmegen, waar het trotsche Ajax roemloos ten onder ging. En al mag D. W. S. daardoor gewaarschuwd zijn, de prestatie van N. E. C. tegen Ajax bewijst, dat de Nijmegenaren heel wat van het voetballen kennen. Zal D. W. S. evenals haar stadgenoote dan verliezen? Zoover hoeft het natuurlijk niet te komen, maar dat D. W. S. op meer dan een gelijk spel moet rekenen, gelooven wij toch niet. EindhovenAchilles beteekent natuur lijk niets meer. Beide clubs zijn kansloos geworden en dus kan het daar in de licht stad een zeer genoeglijk partijtje worden. Waar Achilles zijn vorm geheel kwijt is, gelooven we niet, dat de puntjes naar Drente zullen verhuizen. Promotie-degradatie. Wat de promotiewedstrijden betreft, in onze afdeeüng wordt de ontmoeting E. D. O.Hilversum gespeeld. Hilversum heeft wel zeer teleurgesteld en zal dan ook wel geen kans krijgen tegen het sterke E. D. O. dat daarna nog naar den Haag moet. In elk geval, óf H. B. S., dat vrij heeft, óf E. D. O. komt hier bovenaan. D. F. C. moet tegen S. V. V. spelen en nog wel op hèt terrein van laatstgenoemde club. Het treft voor D. F. C. natuurlijk niet erg gelukkig, dat S. V. V. nog een klein kansje heeft en dat de Schiedammers zich dus geheel zullen geven. En waarschijn lijk zal dan ook alleen U. V. V. kunnen lachen. Tenzij D. F. C. toch weet te winnen. In het Oosten krijgen we een nieuwe eerste klasser. S. C. H. moet naar Enschedé en hoe het resultaat van den wedstrijd ook mag zijn, er is er één, die feest vieren kan. De Enschedesche Boys kunnen dat al doen, wanneer de wedstrijd in een ge lijk spel eindigt en de Nijmegenaren kun nen het doen, wanneer zij winnen. Natuur lijk zijn de Boys favoriet, maar tenslotte kan er van alles gebeuren. Afwachten dus. In het Zuiden worden weer twee wed strijden gespeeld, n.1. BleijerheideHel mond en MiddelburgLimburgia. Men mag een kleine overwinning voor Bleijerheide en een flinke voor Limburgia verwachten en het gevolg zou dan zijn, dat deze twee clubs vrijwel definitief bovenaan eindigen. En waar in de eerste klasse dezen keer plaats is voor twee clubs zullen zoo wel Bleijerheide als Limburgia een feest op touw kunnen zetten. In het Noorden kan G. R. C. kampioen worden, als ze thuis maar van het reeds gedegradeerde F. V. C. wint. Waar de Friezen in eigen huis al een flinke neder laag leden, mag verwacht worden, dat ook nu de buit door de Groningers ingepikt wordt. Bij een gelijk spel zou W. V. V. nog een kansje krijgen door middel van een be slissingswedstrijd tegen G. R. Z. en bij een G. R. C.-nederlaag zouden de Winschoters zelfs promoveeren LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Slechts K. F. C. IVTwisk I in de kampioens-competitie. In de derde klasse nog Oudorp IIKoedijk II. Het programma voor den tweeden Pink sterdag is al bijzonder klein. De kampioens-competitie laat slechts het treffen van K. F. C. IV tegen Twisk zien. Waar de eerste ontmoeting in Twisk reeds een groote Kooger zege bracht, twijfelen we er niet aan of ook nu zullen de puntlooze Twiskers aan de Zaan wel aan het kortste eind trekken. De derde klasse D zal eindelijk worden besloten met de ont moeting van Oudorp II tegen Koedijk II. De Oudorp-reserves zouden slechts bij een gelijk spel, de gelegenheid ten baat kunnen nemen, de minder eervolle onderste plaats voor goed te verlaten. Een dergelijk resul taat lijkt ons voor de Oudorpers zeker mogelijk. Te koop gevraagd: lompen 7 ct., wol gebreid 45 ct. per kg., metalen hooge prijzen. J. BURGERING, Groot- Nieuwland 31. Tel. 2435. Afbraak te koop: groote voorraad best werk- en timmerhout, ramen, deuren, enz. Afbraakhandel H. DE RUIJTER, Alkmaar. Te koop beste hekpalen, antennepalen, pl.m. 8000 gebruikte straatklinkers en groote partij dakpannen. Afbraakhandel H. DE RUIJTER, Alkmaar. Te koop aangeboden: een van Delft's Kinderwagen. Te bevragen 's avonds. UITENBOSCHSTRAAT 81. Het Naaimachine Huis. Pracht in- zinkb. Trapm. eikenhout merk Vesta als nieuw, spotkoopje met garantie bewijs. Ook nog eenige Singers, Veri- tas, Gritzner 15. J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. Tuinstel te koop: 4 stoelen met tafel. KENNEMERSTRAATWEG 63. Te koop moderne kinderwagen, donker blauw. BISKANTER, Leeuwenh >ekstr. no. 8. Aangeboden 2 geëm. Badkuipen even tueel met geyser, 1 Engelsch aarde werk waschtafel compl., 1 keuken- geysertje, 1 kranenmengstel voor bad (chroom). J. Keijsper, v. d. Woudestraat 31. Een prima Heerenrijwiel 14.00, een prima H. rijwiel 8.50, een nieuwe 4 persoons Strandtent. LANDSTRAAT 19. Ter overn. gevr.: Tuinparasol, liefst met knik en voetstuk. WESTERWEG 93. I Te koop z. g. a. n.: dames- en heeren rijwielen, jongens- en meisjesrijwielen, eiken leeftijd, billijken prijs. Fa. S. en J. COERSEN, Rijwielhandel Vrouwenstraat 12, Alkmaar. Te koop gevraagd een houten strand wagen m. breede wielen. Brieven letter R 916 bureau van dit blad. Te koop: mooi Damesrijwiel voor ƒ11 met nieuwe kettingkast, jasbescher- mer, enz. LIJTWEG 21, Bergen. Meisjesfiets te koop, keurig onderh. leeft, tot 12 j. tegen elk aann. bod. TROELSTRAKADE 14. Te koop z. g. a. n. Gazelle meisjes rijwiel, leeftijd 6 tot 7 jaar. Prima Jongensrijwiel met torpedonaaf. Bil lijken prijs. LIMMERHOEK no. 18. Te koop: prima Handnaaimachine met gar., werkt schitterend, voor 11. Prachtige Singer en Veritas Hand en Trapnaaimachine (koopjes). Machi nes vanaf 5. Dekker, Spoorstraat 5. Wegens overcompleet te koop: groot tuinschot (windscherm) 1.80 x 1.80 M. met 2 flinke ruiten. Verder eikenhou ten buffet. KENNEMERPARK 21. Wjj hebben nog z. g. a. n. damesrijw. m. Torpedoremnaaf voor 15, H. rijw. met Torpedoremnaaf voor 17.50, 1 H. rijw. prima 12.50. A. BOOD, rijwielhandel, Heerenstr. 3. PROMOTIE DERDE KLASSE. Zaandijk—Bloemendaal Op den eersten Pinksterdag wordt het programma in deze afdeeling voortgezet met de ontmoeting van Zaandijk tegen Bloemen daal op het H. F. C.-terrein. Practisch ge sproken zijn de Zaandijkers feitelijk van promotie buitengesloten. Er is een kleine kans, maar dan ook een heel kleine kans; de Zaankanters dienen niet alleen de beide resteerende wedstrijden op de Koog en in Enkhuizen te winnen, maar moeten dan ook maar af wachten, of West-Frisia zoo vriendelijk zal willen zijn in Bloemendaal te gaan verliezen: onder die omstandigheden zouden dan beslissings wedstrijden noodig zijn. En aan deze stroohalm zullen de Zaan dijkers zich vastklampen; waar het in Bloemendaal slechts een bescheiden 10- nederlaag werd, vreezen we, dat morgen de positie van de whites er ook niet beter op zal worden. West-Frisia zou dan wel eens de lachende derde kunnen zijn. In de andere afdeel/ng krijgt Volewijc- kersbezoek van Elinckwijk en «de groen- witten zullen niet alleen trachten hun po sitie wat te verbeteren, doch tevens re vanche te nemen van de eenige weken ge leden nederlaag. Waar de Noord-Amster dammers schijnbaar óók moeilijk promotie wedstrijden kunnen spelen, vreezen we, dat het hen slechts ten deele zal lukken. In de promotie vierde klasse laat de ontmoeting van A. P. G. S. tegen S. L. T. O. nog wat op zich wachten, even als de vraag, of de derde klassers zich nog zullen handhaven. PROMOTIE RESERVE KLASSE. Helder II—K. F. C. III. Waar de ontmoeting van Z. F. C. III tegen Watergraafsmeer II is uitgesteld, passeert dus enkel het treffen Helder IIK. F. C. III de revue. De witgehemde Heldernaren heb ben een pracht kans; een gelijk spel is reeds voldoende hen te doen promoveeren, terwijl een nederlaag, nog een beslissende ontmoeting tegen de Koogers op neutraal terrein zal brengen. Waar het reeds op de Koog een goede 40 zege werd voor de mannen uit de Noordpunt, zullen ze het wel niet zoo ver laten komen en is Den Helder meteen een reserve tweede-klasser rijker. Paarden. LANGEBAANDRAVERIJEN TE ALKMAAR. Zondag 28 Mei a.s. (lsten Pinksterdag) zal het voor de paardesportliefhebbers we derom een echte ouderwetsche sportdag zijn. Lr.ais-pubucalie, STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvorgoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatureerd van 2° t/m. 27 Mei 1939, zal bedragen 1.60 per 100 kg. voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteits klasse C en 1.10 per 100 kg. voor voeder erwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938 in genoemd tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en voldoende aan de kwaliteitseischen, zal 1.50 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 26 Mei 1939. Op het gemeentelijk sportpark alhier zullen n.1. langebaan-draverijen gehouden worden, waarvoor de entree-prijzen aan merkelijk verlaagd zijn. Het programma luidt: 1 Prinses Beatrix-prijs; 2 Prins Bern- hard-prijs; 3 Pinkster-prijs; 4 Alcmaria- prijs; 5 Beverwijk-prijs. In totaal zal pl.m. 1500 aan prijzen worden verreden. Ter opluistering geeft de Postfanfare haar medewerking, terwijl aan de bezoe kers van de draverij een gratis concert wordt aangeboden in den stedelijken mu- ziektuin van 121 y, uur, waarna in op tocht naar het sportpark wordt getrokken. Wielrennen. HET PINKSTER PROGRAMMA DER ALKMAARSCHE WIELERBAAN. De complete N.W.U.-ploeg aan den start. Maandag, Tweeden Pinksterdag, zul len op de Alkmaarsche Wielerbaan zeer interessante wedstrijden gehouden wor den, waaraan o.m. de volledige N.W.U.- ploeg zal deelnemen. Die N.W.U.-ploeg, waarvan behalve de ex-Alcmariaan Jan Derksen ook de twee Alcmarianen Jan Pronk en Piet Evers zitten, heeft nu al wekenlang getraind onder leiding van Guus Schil ling en de renners zijn in uitstekenden vorm. «L-n Derksen bijvoorbeeld is op het ooger.- blik ongenaakbaar en nóch in binnen- nóch in buitenland tot nu toe geklopt. Hij is niet alleen de meest serieuze candidaat voor het nationale sprintkampioenschap, maar ook voor den wereldtitel! Jan Pronk, o.i. ook een uitgesproken sprinter, heeft hoofd zakelijk moeten oefenen in de ploeg-achter- volging, doch juist de vorige week werd het hem toegestaan, ook te sprinten. Natuurlijk is hij in dit nummer neg niet op zijn scherpst, waar waarschijnlijk is hij na Derk sen wel de sterkste sprinter in ons land. Tenslotte Piet Evers: een uitstekende ach tervolger, die in dit soort wedstrijden vol komen op zijn plaats is. We zullen Jan Pronk op de Alkmaarsche baan niet als sprinter zien, omdat het sprintnummer verwerkt zal worden door Derksen, Ooms, Smits en van Gelder. Dat we een zege van Jan Derksen voorspellen, is natuurlijk heel begrijpelijk. Dan is er de Olympische achtervolging. De N.W.U.-ploeg, bestaande uit Moeke, Mensen, Pronk en Evers, zal moeten strij den tegen een gelegenheids-team, bestaande uit Bakker, Groot, Eenhoorn en Lodewijks. Natuurlijk is de gelegenheidsploeg gehandi capt, omdat zij niet getraind is en geen een heid vormt. Maar diezelfde gelegenheids- ploeg heeft goede kwaliteiten en zal spoedig genoeg één zijn. We verwachten een spannende achtervol ging, waarin de N.W.U.-ploeg natuurlijk favoriet, maar de gelegenheidsploeg toch zeker niet kansloos is. Een klassement-wedstrijd over 10 K.M. .brengt dezelfde N.W.U.-ploeg aan den start met daarnaast Ottenbros, Kusch, Lcbberegt, Kuilboer, de Vries, Scheffer, Drost en Peters. Hier zijn we vooral benieuwd naar de duels tusschen Jan Pronk en de coming- man Peters, terwijl de 10 K.M. wedstrijd, waaraan geen N.W.U.-ers deelnemen, kan sen geeft aan Bakker, Groot en Eenhoorn. al zijn de andere renners z^T" deze voorspelling teniet te doPn StaO Er rest dan nog een klassen*,,, voor de vier sprinters en een tijd het rmÏMl hetzelfde viertal, waarna SchefferT^, Kmlboer-ottenW*. aanr- besloten wordt met een 40 K M i strijd tusschen de koppels r„'Tppel*5c Lodewijks-Lobberegt Eenhoorn—Kusch, Ku Peters—de Vries. Hier durven geen vermoedelijken winnaar omdat de koppels zeer weinig jn i- schillen en verrassingen zeker ht Af sloten zijn. niet uitgj. Men ziet, het is een goed zeer programma, dat Pinkstermaandag wielerbaan wordt afgedraaid e gramma. dat goeden strijd doet ven Pt0" strijd ook van uitstekende kwaliteit TRAININGSWEDSTRIJDEN BEGINlW WEER! Een nieuwe regeling. De volgende week Woensdag zuu.n bekende en zoo populair geworden tr=;w wedstrijden weer beginnen en naar «T ding van eenige veranderingen meeneTl' hier even een en ander nader uit»» 7 moeten zetten. Zoo zullen deze wedstrijden voortaan 8 uur 's avonds beginnen, omdat gebleb! is, dat de renners van buiten moeilijk vro ger op de baan kunnen zijn. Dit aanvang uur lijkt ons zeker een verbetering zoem] voor de renners als voor het publiek da thans voldoende tijd heeft om na den'daEe lijkschen arbeid rustig te eten en naar di baan te gaan. Verder is de entreeprijs op de overdekte verhoogd tot 25 cent. Dit is gedaan, omdat een z.g. brokkenfonds wordt gesticht, waar- in de wielerbaan-directie per bezoeker een cent stort. Daarmee hoopt men te bereiken dat collectes voor „brokken" voortaan niet meer noodig zijn. Overigens zal alles zoo gaan als vorige jaren en wij gelooven, dat de z.g. Woens dagavond-wedstrijden straks weer even populair zullen worden als ze vorige jaren waren. Maar dat zal tenslotte de tijd moe ten leeren! H. L. O.-ERS, ATTENTIE. Het H. L. O.-comité zou Vrijdagavond vergaderen, maar door verhindering van twee der leden, die juist voor deze verga dering onmisbaar waren, moest de bijeen komst worden uitgesteld. De vergadering is thans bepaald op Woensdagavond as, zoodat de deelnemers aan de training op het sportpark pas Donderdag in de dagbla den hierover nader ingelicht kunnen wor den. Waar de oefen avonden toch pas Donder dag zouden beginnen, althans niet meer in de maand Mei, beteekent dit uitstel van vergaderen tenslotte niets. Of toch wel... juist daardoor krijzen zij, die zich nog niet opgaven als deelnemer aan de oefeningen, nog een onverwachte gelegenheid om zich cp te geven. Die gelegenheid is er, maar Woensdagavond na achten is het onherroe pelijk uit. Over het doel en de beteekenis van de H. L. O. behoeven wij toch zeker niets meer te schrijven, wel? Iedereen kan weten, wat de H. L. O. beteekent en iedereen kan weten, dat de oefeningen voor elk geschikt zijn- Dus: welkom dames en heeven van eucw leeftijd; welkom bij de comité-leden, die u nog gaarne willen inschijven voor de trai- nings-avonden. Het vei trek van de koningin uit de Belgische hoofdstad. H. M. op het station in gesprek met kouing Leopold.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8