VRAAG EN AANBOD ETAMATEUR DETECTIVE Sport zijn ideale pijnverdrijvers m j SÊ WO W3k NAAR ARNHEM! JeuiUetoa S I WOENSDAGS ra ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels. TWEEDE BLAD 3 Schiphol blijft te bezichtigen. - Naar de dienst der gemeente handelsinrichtingen te Amsterdam heeft vernomen, is men op ver schillende plaatsen in ons land van mee ning. dat de luchthaven Schiphol voor het gewone bezoek in verband met militaire maatregelen voorloopig niet toegankelijk is. Deze geruchten hebben reeds verschillende groepen van menschen. die het plan hadden Schiphol te bezoeken, ervan weerhouden, aan hun plan gevolg te geven. Dat er geen sprake is van sluiting van Schiphol voor het publiek moge blijken uit het feit, dat het vliegveld gedurenae de Pinksterdagen door duizenden personen is bezocht. UITVOER VAN TOMATEN NAAR NOORWEGEN. De Noorsche regeering heeft besloten de tomaten, die onder glas zijn geteeld, niet te laten vallen onder het op 1 April jj. af gekondigde invoerverbod in verband met den Coloradokever. NILLMIJ. VAN 1859. Blijkens het jssrverslag der Nilmij van 1859 over 1938 sluit de bedrijfsrekening met een saldo ad 323.500 (414 639). waarvan 184.000 (126.597) werd toegevoegd aan de reserve voor eventueele rentedaling en verdere voorzieningen en 1 84.600 werd ge reserveerd voor latere verdeeling onder verzekerrden. die aandeel in de winst be dongen. Het voor verdeeling gereserveerde bedrag der z.g. bedrijfsoverschotten, zijn daarmede gestegen tot 485.400. Uit het saldo van de bedrijfsrekening werd voorts 59 000 beschikbaar gesteld voor aandeelhouders: deze ontvangen een divi dend, becijferd op 5 (onv.) over het op hun aandeelen gestorte en 1 (onv.) over het daarop niet-gestorte kapitaal. W ielrennen. SCHULTE WINT IN ZAANDAM. Bosma thans achtste. Een ongekend groot publiek heeft gisteren de Ronde van Zaandam bijge woond en het heeft (gelukkig) kunnen genieten van goede sport waarbij voor al het rijden van Schulte opviel. Schulle bestond het, om een ronde uit te loo- pen, wat wel een buitengewone presta tie is. Bij de amateurs waren het weer de echte wegrenners, die met de prijzen gingen strij ken. Beschenen door een heerlijk zonnetje starten eerst de 60 amateurs en nieuwelin gen op het 850 M. groote traject en het moet voor de organisatoren en jury-leden een spannend oogenblik geweest zijn, want dit kleine rondje was niet zonder gevaar. Ge lukkig kwamen de meesten de eerste tour goed door. Een renner, Lodewijks (Leiden), had meteen het zekere voor het onzekere genomen en begon maar uit te loopen, wat hem werkelijk goed af ging. Na enkele ron den begon het veld al uiteen te geraken en dit zou het geluk worden voor Lodewijks en Chris Smits, welke laatste kans had gezien zich bU Lodewijks te voegen. Beiden be landden In een groepje goede renners, die achtergeraakt waren door pech etc. en nu, koste wat kost, niet meer gedubbeld wilden worden. De kop van het er achter jagende hoofd- peleton heeft den geheelen wedstrijd (die zeer interessant was) veranderingen ender gaan; het meest Tegelmatig bestond hU uit Moeke, J. Pronk, P. Evers, J. Hofstede, v. Vliet, Jb. Engel en A. Bosma. Halverwege den strijd probeerden Pronk en Evers hel samen en het geleek er aanvankelijk op of zij zouden slagen, maar het groote peleton trok weer bij en de moeite was voor niets geweest. Bosma probeerde het ook nog en kele malen, maar moest eveneens het nut- telooze er van inzien. De voorsprong van Smits en Lodewijks bedroeg ongeveer 20 25 sec. Op een ruim parcours zouden zij reeds lang bijgehaald zijn, maar hier wilde het niet lukken, zelfs niet aan Guus Saes en Bakker, die echter wel oorzaak zouden worden, dat het groote peleton in twee brokken splitste met Pronk —Evers in de laatste greep. Drie ror.den voor het einde werden ook Saes en Bakker weer bijgehaald en de sprint moest nu de beslissing brengen. Bij de twee wegloopers won Smits deze en daar mee den eersten prijs, en bij het eerste pele- Hartjes VAN ®^MIJNHARDT door de typische hartvorm gemakkelijk in te nemen. Bij epoth en drogisten, 12 st SOct. 6 st. 50 cl ton won Saes en Bosma's spurt was net iets te kort cm xich weer een 6e plaats te bemachtigen. Met een achtste plaats moest hij nu genoegen nemen. Jan Pronk en Evers werden 1 en 2 in de spurt van de volgende groep en plaatsten zich resp. 11 en 12. Bij de profs reden o.a. mede de Alkmaar- ders Jan Groot, Eenhoorn en Panman. In het begin ging het met het drietal goed, maar eerst moest Grcot en daarna Panman den strijd verlaten met machine-pech. Een hoorn hield het langer vol, doch tenslotte was een lekke band oorzaak, dat ook hij moest inrukken.1 Het was een zeer sterk vekl. dat hier startte. En vanzelfsprekend waren de ult- looppogingen ontelbaar. Echter aan geen der renners gelukte het, cm weg te komen, behalve aan Schulte, die kans zag een ronde uit te loopen! De tweede plaats was voor Demmcnie, die zich als jonge prof heel goed thuis voelt bij de „grooten". De uitslagen luiden: Amateurs en nieuwelingen: 1. Chr. Smits (Rotterdam) 1 uur 26 min. 4,5 sec.; 2. A. Lodewijks (Leiden): 3. J. Saes (Weert); 4. C. Hofman (Roermond): 5. C. Bakker (Zaan dam). 6. J. Hofstede (Gouda); 7. Jac. van Vliet (Gouda); 8. A. Bosma (Opmeer); 9. G. Blauw (Zaandam) 10. W. Timmerman (Loe- nen aan de Vecht). Beroepsrenners en onafhankelijken: 1. G. Schulte (Den Bosch) 2 uur 23 min. 29 sec. Op één ronde: 2. J. J. Demmenie (Rotter dam); 3. A. van Amsterdam (Leiderdorp); 4. J. Braspenning (Princenhage); 5. Valen- tijn (St. Willebrord); 6. B. Franken (Clinge, België); 7. J v. d. Stel (Apeldoorn); 8. Lambrichts (Bunde); 9. A. Overwoei (Rot terdam); 10. A. Hellemons (Bleiswijk). A. S. V. VICTRIX. De A. S. V. Victrix hield Zondag haar zesde trainingsrit voor de twaalfweeksche competitie en met een sprint over 500 M. De opkomst der renners was heel goed. Het is jammer dat de B-klasse nooit zoo goed vertegenwoordigd is. Oorzaak hier van is dat verschillende jongens in dienst zijn. Harm Stroom berg was echter met verlof en verscheen dan ook aan den start en wist zoowaar Hiemstra te kloppen; Ottenbros wist in de A-klasse op de eerste plaats beslag te leggen. In de B-klasse kwamen Hiemstra. Mulder en Stroomberg aan een gelijk aantal punten. Hier volgen de uitslagen A-klasse: 1. Jan Ottenbros; 2. Willem Visser; 3. Jaap Schipper; 4. Harri Elok; 5. Jan Alles. C-klasse: 1. Wanten; 2. Beenards; 3. Joop Hennink; 4. Henk Peereboom. Junioren": 1. Constant; 2. Cees Stroom berg; 3. Smit; 4. Jan Hennink; 5. Hartland; 6. Blokker; 7. Joop Wanten; 8. Ooievaar. Voetbal UIT HET KATHOLIEKE KAMP. De le klasse bracht ons één uitslag, n.1. de wedstrijd E.S.V.K.G.B. (1—2). Het kan als een bi zonder goede prestatie aangemerkt worden, dat K.G.B. deze ontmoeting heeft gewon nen, want om momenteel E.S.V. in eigen huis te kloppen daar is wat voor noodig Het was een gelijkopgaande strijd waar- In beide ploegen de kans op een overwin ning hebben gehad, doch het zat E.S.V. niet mee. K.G.B. is door deze overwinning favo riet voor de bovenste plaats gebleven en wij zijn benieuwd wat zij In de beide laat ste ontmoetingen tegen H.S.V. en L.S.V.V. er van terecht zal brengen. De 2e klasse bracht ons de competitie-uitslag van P.V. C.B.N.V.A. (14), doch deze ontmoeting is tusschentjjds gestaakt. Verder bracht het een belangrijke beslis sing van den D.H.V.B., dat onze plaatse lijke 2e klasser officieel als kampioen wordt beschouwd. Wij fellciteeren A.F.C. vanaf deze plaats met dit succes en hopen, dat zy onze stad een le klasser zal bezorgen. De uitgestelde wedstrijd Geel-WitA.F.C. is voor Zondag dan ook opnieuw vastgesteld. Geel-Wit is de degradatie-candidaat van de le klasse Centrum. Schaken. PROBLEEM No. 48. Eindspel van V. Halberstadt Parijs Chess. Januari 1939. Zwart. 3 tul - a b c o i g d Wit. Wit speelt en wint. Wit: Ke7. Pe5 pion d6. Zwart: Ka7, Rh6. (Verbeterd diagram van Zaterdag j.L) Zwemmen. D. A. W. 20 JAAR: Nationale wedstrijden in het Zomerbad. Twintig jaar zal het dezen zomer geleden zijn dat onze Alkmaarsche zwemvereeni- ging D. A. W. werd opgericht. In verband daarmee heeft het bestuur besloten om nationale zwemwedstrijden te organiseeren in het Zomerbad op Zon dag 18 Juni. Weliswaar was de oprich tingsdatum een ar.dere. namelijk 21 Aug. 1919, doch om practische redenen zullen de jubileum-wedstrijden worden gehouden op 18 Juni, daar, zoodra de zomer-vacan- ties zijn aangebroken, het aantal leden dat nog in Alkmaar aanwezig is, immer be langrijk daalt en dus de wedstrijden min der goed bezet zouden zijn. Vooral nu de prestaties van de D. A. W. leden een tot dusver ongekende hoogte hebben bereikt, heeft een krachtmeeting met clubs uit Amsterdam, Haarlem, etc., dus met clubs buiten het rayon Noordhol land boven het IJ. belangrijk aan betee- kenis gewonnen. Wel werden reeds verschillende malen successen behaald in nationaal milieu, waarbij in vroeger jaren vooral Caarls en mej. Boulonois van zich deden spreken, terwijl het in de periode van nieuwen bioei na 1934 in het bijzonder Kostelijk en Mays waren, die den naam van D.A.W. hoog hielden, van welk tweetal Mays nog steeds met succes op wedstrijden uitkomt. De laatste maal, dat de D. A. W.-ers hun kunnen voor eigen publiek op nationale wedstrijden hebben kunnen toonen, was in December 1937, toen twee eerste en twee tweede prijzen behaald werden, waarvan de overwinning van de heeren estafette 5 x 50 m. borstcrawl als een der mooiste successen in het bestaav van D. A. W. mag worden aangemerkt. Sindsdien zijn ook de prestaties der damesleden sterk vooruit gegaan, zoodat het opnieuw organiseeren van nationale wedstrijden zeker gerechtvaardigd is. Behalve uit zeven nationale nummers, waarvan de 4 x 100 m. borstcrawl estafette heeren en 5 x 50 m. borstcrawl estafette dames voor D.A.W. wel de grootste krachtproef beteekenen, bestaat het pro gramma uit 4 nummers allten voor clubs uit Noordholland boven het IJ en een com petitie polo-wedstrijd van D.A.W. I. Hierop echter komen wy nog nader terug. Wandelen. WANDELSPORT. Maandag, 2en Pinksterdag, organiseerde de A. W. V. „De Kaaskoppen" haar jaar lij kschen wandeltocht over 35 en 20 K.M. Het weer was schitterend voor deze tochten en de deelname was zeer goed, want ongeveer 300 deelnemers startten. Voor de rust ging het parcours over Heiloo naar Egmond aan den Hoef, het Woud door naar Bergen, zoo langs het nieuwe vliegveld op Alkmaar aan, Aan boord ma. „Victorie". Maandag. m. Het overladen programma heeft ons zoo in beslag genomen, dat wij Zondag niet aan het schrijven zijn toegekomen. Deze twee dagen zullen wy dus maar in één brief ver werken. De nacht van Zaterdag op Zondag ver- ilep, zooals verwacht werd. Voordat er ab solute stilte heerschte, diverse slaapbyge- luiden maar buiten beschouwing gelaten, was het twee uur geweest. Een komiekeling, die zyn mond niet kon houden, deed ons tegen 3 uur alweer ontwaken, met het ge volg, dat de eerst onderdrukte giechelgelui den spoedig in schaterbuien uitbarstten, wat weer heftige protesten van uit de dames afdeel ing deed overwaaien. Na een rust periode kwam er tegen 5 uur weer een op laaiing, doch ook dit werd de kop ingedrukt, totdat er om 6 uur de algemeene reveille plaats had. De dames, die het eerst toilet gingen maken, deden een minder aange name ontdekking, toen zij met het hoofd boven dek kwamen. Oh, klonk een kreet, vol van teleurstelling, gevolgd door een: het regent! Algemeen geweeklaag Dan een ander, het regent niet het giet! Toch wa ren wij niet uit het veld geslagen, daar was de stemming te goed voor en het jeugdig optimisme evenzoo. Toen de heeren aan hun waschbeurt toewaren, motterde het nog een weinig en toen het even later droog werd. is het gelukkig den verderen dag droog ge bleven: wel was het "s morgens frisch door den wind, doch 's middags was het ideaal. De repetities voor de boot. op den weg van het Onderlangs, verliepen vlot, zoowel de Bonds-vrije-oefening. als de zelf ontwor pen. Toen ging het heele stel in twee luxe auto's naar het aan het andere eind van de stad gelegen Sportpark. Dat moest in meer dere ritten gebeuren en het was Jammer dat enkelen, die geen haast hadden, toch bij den tweeden rit de auto bestormden, zoodat uw verslaggever met enkele anderen na ruim een half uur loopen, net te laat op het veld aankwam, om de dames hun vrije oefening te zien maken. We hoorden echter, dat deze uitstekend verliep en 'n goeden indruk op publiek en jury maakte. Dit gemeentelijk sportpark is hoog gele gen op een drogen zandgrond met een prachtig uitzicht over de omgeving en be schikt over niet minder dan 14 velden, voor voetbal, hockey, korfbal en tennis. Deze velden liggen op 5 verschillende niveau's. soms met een verschil van 20 meter. Vooral het terrein, waarop Zondagmorgen de drie londen-wedstrijd gehouden werd, blonk uit door een fraaie ligging, in een diepe kom, met rondom beplanting. U begrijpt, dat het onmogelijk is, om bij een dergelijke uitge breidheid alles te zien, zoodat wij nu eens een kijkje genomen hebben bij de driekam pen gymnastiek, dan weer bij de athletiek, bij den drie landen-wedstrijd tusschen Bel gië, Luxemburg en Holland en bij de de monstraties van de Zwitsers. Viel bij den 3 landen-wedstrijd het individueele op hoog peil staande turnen te bewonderen, de Zwit sers toonden ons staaltjes van keurig klassi kaal werken. Het is echter niet ons werk, om verslag uit te brengen over de wedstrij den en demonstraties van dit Bondsfeest, daar zorgen anderen voor; laten wij echter het doen en laten van onze Alkmaarsche vereeniging De Halter blijven volgen. Dat alleen al geeft ons stof genoeg voor heele pagina's, zoodat we een keus moeten ma ken. waar de rust gehouden werd bij den heer Haring aan de Oudegracht. Bij het binnen komen van de stad deed 't zoo echt vier- daagsch aan want de Alkmaarsche wande laars droegen 't Vierdaagsche kruis uit achting voor deze organisatie. Na de rust ging het tweede parcours over Oudorp naai Koedijk en zoo weer langs 't N. H. Kanaal op Alkmaar aan. Er waren op 't einde van dezen zoo mooien tocht twee uitvallers. Door verschillende winkeliers waren diverse prijzen beschikbaar gesteld, waar voor hartelijk dar.k werd gebracht, evenals aan de Alkmaarsche Roode Kruis-afdeeling, die belangeloos medewerking verleende. Wat hun werken betreft, al het wedstrijd- werken viel op den Zondagmorgen, met dat oordeel dus. dat zij hierna met alles klaar waren en vóór den Maandagmiddag, voor den optocht, geen verplichtingen voor het Bondsfeest meer hebben. Moesten de dame« om 8.30 uur aantreden, om 9 uur was het de beurt aan de heeren, voor de vrije oefening r.aar keuze, in de groep: met wederkeeriee ondersteuning. De stevige wind deed ons vreezen voor het goede verloop voor de hoog zweefstanden op de schouders van een onderman, de handstanden, e.d„ doch behou dens een enkele mislukking verliep alles goed: de jury bleek het onderling echter niet erg eens te zijn. wat niet als een goed teeken beschouwd kon worden. Bij de ofte* kampen werden de deelnemers afzonderlijk beoordeeld; het totaal van de persoonlijke waardeeringen leverde het aantal punten van de vereeniging op; de ploegen beston den uit 6 turners met de verplichte samen stelling van één le, twee Je en drie 3e graads turners voor de heeren. en twee le er. vier 2e gr. turnsters voor de dames. Als vrije oefening moest de Bondsoefening 1939 uitgevoerd worden, tevens bedoeld als con trole voor het massaal optreden voor den Maandagmiddag. Daarom was het ook zoo jammer, dat de dames, wier uitvoering bo ven het peil van vele andere vereenlgingen uitstak, bU de opening niet precies op de stippen uitkwamen. Het brugturnen en het bok- en paardbreedte-springen ging echter uitstekend. Allen hadden het gevoel, dat een eerste prijs bijna zeker was. Met de heeren ging het al evenmin slecht: de Bondsoefe ning verliep goed, evenals het rekwerken en het paardlengte-springen. Een enkele mislukking liep er tusschendoor. De indivi dueele cijfers werden toevallig bekend, waarbij bleek dat b.v. Veldstra, die overal zoo keurig werkte, zooals we dat steeds van hem gewend zijn, onbegrijpelijk laag ge waardeerd was, bepaald een vergissing. Aan de hand van deze cijfers begreep men wel, dat een eerste prijs verkeken was. Toeval lig zijn wij in het bezit van de uitslagen ge komen; tijdens den 3 landen-wedstrijd. die 's middags op de theeschenkeri) van Sons- beek vervolgd werd, werd ons n.1. aan de perstafel medegedeeld, dat de uitslagen van de wedstrijden van Zaterdag en Zondag morgen gestencild klaar lagen voor de cou ranten. Natuurlijk hebben wij onmiddellijk een bundeltje bemachtigd, snel ingekeken, successen gezien en zijn toen naar den uit ga g gerend, daar 't publiek reeds vertrek kende was. Spoedig ontdekten wij een groep Hal- Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend 6 contant (Dinsdags en Vrijdags Inzenden). Een pracht Heerenrijwiel 14.00, een prima H. rijwiel 12.50, een prima Jongensrijwiel 10.00, een prima Damesrywiel 12.00. LANDSTRAAT 19. Te koop uit netten inboedel: 20 els Deventer vloerkleed (koopje), prima veeren bed voor 7.50, kapokbed 3, pracht Duitsche piano, als nieuw. Ink. van inboedels. Dekker, Spoorstraat 5. Te koop prima F. N. motor 350 cm3. 1935. Tevens te koop koffergramm. m. platen en 1 paar spikes. JULIANASTRAAT 30 nè 7 uur. Te koop: prima Handnaaimachine met gar. voor ƒ10, pracht Veritasmachine, werkt voor- en achteruit als nieuw ƒ15. Hand- en trapnaaimachines vanaf 5. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop; Invalidewagentje, van 170 voor 110. Adres Huize Westerlicht. Handnaaimach. met gar. 5-10 en 15 gulden, luxe trapmach. 45, Singer schoenm. mach. a. n. 20, losse traptoe- stellen, 5 en 10 guld. Naaim.-rep.-inr. Guus Klilnnen, Hofdijkstraat 13. Wegens overcompleet een Turenne- haard te koop, 15. FONTEIN VERSCHUIRSTRAAT 18. Naar het EngeSsch van ANTHONY BERKELEY 55) Chitterwick werd weer verlegen. „Wilt u dat beslist weten? Het raakt u persoonlijk en het zal waarschijnlijk erg pijnlijk voor u zijn". „Vertelt u het toch maar". ..Nu dan. ik geloof dat de drijfveer van de heele misdaad te zoeken is in het feit. dat uw broer verliefd op haar was. Ik ge loof, dat hij al direct veel van haar gehou den heeft, maar toen zy trouwde, was hU nog te jong om in aanmerking te komen Mijn hemel!" Lady Milbornb verbleekte. „Wat laag. U bedoelt, dat. als zy niet al leen juffrouw Sinclair, maar ook Lynn kon wegwerken, zij kans had om hertogin te worden?" De zekerheid om hertogin te worden verbeterde Chitterwick. „Zy speelde om een hoogen inzet". Zij bleven zwijgen, terwijl de kellner de borden verwisselde, en pas een paar minu ten daarna sprak lady Milbrne weer Zij hervatte het gesprek, daar waar zy het hadden onderbroken. „En daarom moest die Benson voor Lynn doorgaan?" „Van haar standpunt gezien, ja. Hy ech ter dacht, dat hy het deed om heel andere redenen". „Dat heb ik niet goed begrepen. Vertelt u mü de heele samenzweering, mijnheer Chitterwick, van het begin af. Wilt u?" „Nu" Chitterwick stak vlug een stuk je eend in zyn mond, en begon aandach tig wat erwten op zijn bord te doen. „Nu de heele geschiedenis schijnt met juffrouw Goole, zooala zy zich noemt en misschien ook wel heet te beginnen. U weet, dat zy een beroepsmisdadigster ia. Bovendien is zy schrander, want ze weet precies hoe ver ze gaan kan. Het verhaal, dat zjj Mo- resby en mij bij ons eerste bezoek vertelde, was volkomen waar. en zy deed dat met het doel, dat men haar absoluut vertrou wen zou. Zy had ook in Amerika altijd haar sporen zoo goed weten te verbergen, dat men haar nooit te pekken kreeg. Zij nam de betrekking bij juffrouw Sin clair aan, om de vrienden van haar te kun nen bestelen. Het was heel handig van haar, dat zij zich voordeed als de deugd in eigen persoon. Al die kleine vrouwelijke zwakheden voor mooie kleeren en derge lijke. scheen ze niet t^ hebben. Toen zij een tijdje by juffrouw Sinclair was hoorde zij toevallig het verhaal van dien onbekenden neef in Amerika, waar zij echter in het eerst geen acht op sloeg; maar langzamerhand, toen zy den naam. van dien neus en andere kenteekenen hoorde, werd het haar duidelijk, dat die neef haar bekend moest zijn, ja zelfs, dat zij eens samen met hem een diefstal had uitgevoerd. Hij behoorde tot een bende, had niet genoeg ondernemingsgeest om een werkelijk groote misdaad te begaan en kon er toch ook niet toe besluiten, om weer een eerlijk burgerleven te gaan leiden. Zy verachtte hem, maar zij zag in, dat zij hem prachtig zou kunnen gebruiken. Daarom zocht zij contact met hem, deelde hem het een en ander mede en schreef hem, dat, als hij direct zou overkomen zij een plan had, dat hun bijna het heele vermogen van de oude dame zou kunnen opbrengen. Ben son kwam onverwijld over. Haar plan was gebaseerd op twee din gen. Ten eerste geloofde zy, dat het juf frouw Sinclair met haar bedreigingen om het testament te veranderen, vee] meer ernst was. dan de majoor dacht en dat zy het doen zou ook, als men haar daartoe aanspoorde, als b.v. haar neef op spottende manier haar zyn huwelijk mee zou deelen. Het tweede was. dat juffrouw Sinclair aan een heel ernstige hartziekte leed en hoog stens nog maar eenige maanden te leven had. wat zij echter in geen geval voor haar neef wilde weten. Dat was van belang voor juffrouw Goole. want in zoo korten tyd was er niet veel kans op een verzoening tusschen tante Sinclair en den majoor, zoodat het testament niet voor een tweeden keer veranderd zou worden. Het heele idte van de persoonsverwisse ling was dus van juffrouw Goole uitge gaan: Benson. dien zij voor een goed too- neelspeier hield, moest juffrouw Sinclair ontmoeten en haar brutaal en onbeschaamd het verhaal ovar zijn huwelijk doen en wel zoo, dat juffrouw Sinclair het hun nooit zou vergeven. Dat was het plan van juf frouw Goole: al het andere kwam van me vrouw Sinclair". „Erg handig door die Goole uitgedacht" merkte lady Milborne op. „Buitengewoon handig en ook de manier waarop zjj te werk ging. Als punt van sa menkomst had zij de hall van Piccadilly Palace gekozen. Daar is het altijd erg druk. Juffrouw Sinclair zou zich daar erg onbe haaglijk en niets op haar gemak voelen Zonder bril een kleine moeite voor juf frouw Goole om die te laten verdwijnen kon zU heel slecht zien. Alles wat juffrouw Goole te doen had. was, in den brief van juffrouw Sinclair aan den majoor, de daar in aangegeven plaats te veranderen in Piccadilly Palace. den tyd van half drie oo half vier te stellen en haar dan te zeggen, dat de majoor in Piccadilly Palace voor gesteld had. Mouse kwam op dit idee en het is heel juist gebleken". Lady Milborne wachtte tot de port ge bracht werd en de kellner weer op vol doenden «'stand was. om niets te kunnen hooren. „En toen kwam Judy er aan te pas: ach, gaat u verder, mijnheer Chitterwick. Uw verhaal ia erg interessant". Chitterwick vertelde verder: „Mevrouw Sinclair werd er in betrokken, doordat Benson met het aandeel, dat juffrouw Goole hem beloofde, niet tevreden was Beiden, zoowel hy als juffrouw Goole. lie ten zich over dit punt niet erg uit, maar ik vermoed, dat het gesprek over de winst- verdeeling erg heftig geweest moet zyn. Als ontwerpster van het plan aischte juffrouw Goole natuurlek het leeuwenaan deel en Benson ging hier niet mee accoord, te meer daar juffrouw Goole de voor waarde stelde, dat hjj haar zou trouwen, en haar bijna alles, wat zy van juffrouw Sinclair hoopte te erven, door middel van een legaat zou vermaken. Daarom be sloot Benson, omdat hy er in geen geval veel mee achteruit zou gaan, juffrouw Goole in den steek te laten, om zoodoende zyn diensten aan een andere party veel duurder te kunnen verkoopen. Door een voor hem gelukkig toeval wendde hy zich niet tot den majoor, die hem zeker de trap zou hebben afgesmeten, maar tot mevrouw Sinclair, die zooiets niet deed. Weet u, dat soort boeven als Benson werkt altijd liever met vrouwen, dan met mannen. Ik kan na tuurlijk niet beoordeelen of mevrouw Sin clair al eens eerder over drastische mid delen, ten einde zich en haar man van juf frouw Sinclair's vermogen te verzekeren, had nagedacht, maar als we in aanmerking nemen, hoe vlug zy de voordeelen van het plan van juffrouw Goole in de gaten had, kunnen wy dat gerust aannemen. Zy was het aldoor geweest dat zie ik nu heel goed in die erop gestaan had. dat het huwelyk voor juffrouw Sinclair geheim gehouden werd: zy hield in tegenstelling met den majoor de bedreigingen van juf frouw Sinclair voor ernstig gemeend. Maar in ieder geval greep zij de kans aan. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7