AMSTERDAMSCHE BEURS lüeec&ecicfit tBucqediike Stand Macktèecichten JUïeepstiiditiQeti EGMOND A. D. HOEF KOEDIJK WARM EN HUIZEN AKERSLOOT EGMOND BINNEN Verwachting: BERGEN EERSTE BLAD 3 Een aanrijding. Vrijdagmorgen had er op de hoek van den Nieuwen Zeeweg-Heerenweg een aan- rending plaats tuaschen een N. A. C. O.-bus en een melkauto. De N. A. C. O.-bus kwam uit de richting Egmond aan Zee en wilde den Heerenweg op in de richting Egmond aan den Hoef, uit welke richting juist een melkauto van N. P. uit Haarlemmermeer kwam. De N. A. C. O.-bus nam de bocht te kortde melkauto week nog wel naar rechts uit en remde uit alle macht, doch daar de remmen niet in orde waren, botste hij tegen het achterstuk van de bus op, die flink beschadigd werd. De melkauto, die niet remmen kon schoot nog een stuk den Nieuwen zeeweg op. De schade wordt be groot op 100. Proces-verbaal is opge maakt. Concert Zondagmiddag gaf de Harmonie- vereeniging een concert in de muziektent bü het sportterrein. De leden van de muziekvereeniging wa ren allen goed opgekomen en onder leiding van directeur Nieman uit Haarlem werden een 10-tal nummers ten gehoore gebracht Na elk nummer gaf het behoorlijk opge komen publiek een dankbaar applaus, zoo- d«t men wel den indruk kreeg dat het ge- bodene gewaardeerd werd. ^ls een verdienste kan worden beschouwd, dat door de aanwezigheid der gemeente politie, de jeugd tijdens het concert behoor lijk stil was, zoodat hiervoor wel een w6ord van dank past. Dit concert begunstigd door mooi weer is [een succes geweest. Wedstrijd „Vischlust". Zondag hield de hengelsportvereeniging „Vischlust", begunstigd door prachtig mooi zomerweer, haar eersten wedstrijd in den Grebpolder. De vangst is echter niet mee gevallen, doch ondanks dat heerschte er een aangsname stemming. De uitslag luidde als volgt: le pr. W. de Vet, grootste baars 27.4 c.M.; 2e pr. K. Slot, 16 stuks: 3e pr. J. Zon, 13 stuks; 4e pr. D. Pastoor, 11 stuks; 5e pr. J. Barsingerhorn, 10 stuks; 6e pr. D. de Vries, 8 stuks; 7e pr. W. Sevenhuysen Wz. 7 stuks; 8e pr. P. Rempt, 5 stuks, bij loting; 9e pr. P. de Heer, 5 stuks, bij loting; 10e pr. P. Ver gay, 5 stuks, bij lcting. Arbeidsbemiddeling. Het aantal werkloozen in deze gemeente ontwikkelt zich in een stijgende lijn, in ver band met het feit, dat de uit deze gemeente bij het vliegveld te Bergen geplaatste ar beiders zijn ontslagen, daar het werk zoo goed als gereed is. Het bloembo 11 enbedrijf en het veehoudersbedrijf nemen nog geen voldoende arbeiders af. Het aantal inge schreven bedraagt thans 39. Zeilsport. Het mooie weer van de laatste dagen doet ook zijn invloed gelden op de beoefe naars van de zeilsport. Velen maken dan ook gebruik van hun zeiljachten en motor booten om eenige rustige uren op het water door te brengen, vrij van alle beslomme ringen. Het zoo prachtige Alkmaarder Meer is een uitverkoren gelegenheid. De twee prachtige jachthavens zijn modern geoutil leerd, bieden ruimschoots ligging voor de vaartuigen, wanneer men na een tocht op het water weer den vasten wal opzoekt. Ook de niet niet-zeilers kunnen genieten van de bedrijvigheid in de havens. ONZE KAASEXPORT IN GEVAAR. Eigenlijk hadden wij boven dit artikel moeten plaatsen: onze kaasexport in nog grooter gevaar, zegt de N. H. Crt, want de gevaren, waardoor de uitvoer van dit pro duct zich reeds bedreigd ziet zijn op dit oógenblik niet weinige. Scherpe contingen- teeringen in landen, welke vroeger tot on ze grootste afnemers behoorden, samen gaande met de fabricage van namaak- Ne- derlandsche kaas in die landen, zijn wel de grootste hinderpalen op den weg naar den eertijds zoo belangrijken uitvoer van dit bij uitstek Nederlandsche product. Men kent de nieuwe ramp, welke kort geleden onzen kaasexport heeft getroffen: Amerika heeft besloten tot het heffen van compensatierechten op onze zuivelproduc ten, omdat men in de Vereenigde Staten de meening is toegedaan dat wij ons schuldig maken aan „dumping", dat wil zeggen dat wij bijvoorbeeld de kaas in Amerika ver- koopen tegen een prijs, liggende beneden den eigen kostprijs in Nederland, hetgeen natuurlijk alleen mogelijk is, wanneer de regeering de kaasfabrikanten steunt. Wij hebben gewezen op de noodzaak om tegen dezen maatregel te protesteeren, daar deze geacht kan worden inbreuk te maken op vroeger te dien aanzien met Amerika gesloten overeenkomsten. Tot een dergelijk protest is onze regeering dan ook inderdaad overgegaan. Zij heeft daarmede in zekeren zin een matig succes behaald, in den vorm van een kleine, door de Ver eenigde Staten gedane concessie. Deze concessie bestaat hierin, dat bedoel de compensatierecht niet meer zal worden geheven van zuivelproducten, die recht streeks uit Nederland worden ingevoerd en waarbij een verklaring wordt overlegd, dat de Nederlandsche regeering geen premie verstrekt op den uitvoer van zuivelproduc ten naar Amerika. Wij vreezen echter, dat er op die wijze weinig is bereikt en dat onze uitvoer er weinig of in het geheel geen gunstigen terugslag van zal ondervinden. Er zijn zelfs zakenlieden, die voorspellen, dat de uitvoer er eer nadeel dan voordeel bij zal hebben. Zij verdedigen hun meening met er op te wijzen dat men tot dusverre op indirecte wijze onze producten in Amerika kon in- aperen, door dit bijvoorbeeld via Enge land te doen. Zoodoende verviel de ver plichting om er het compensatierecht op te betalen. Daaraan zal nu echter wel een einde komen, omdat er strenger op dezen indirecten uitvoer naar de Ver. Staten zal worden gelet Uit een en ander vloeit alleen als schrale troost dit ééne voordeel voort dat onze boter niet goedkooper naar Ame rika zal mogen worden verkocht dan de prijs, welke wij zelf betalen, het verschil tusschen den prijs op de wereldmarkt en den binnenlandschen prijs zal derhalve niet ten voordeele komen van de Amerikaansche schatkist in den vorm van compensatie recht doch in het Landbouwcrisisfonds te recht komen, evenals dit het geval is met de binnenlandsche heffingen. Met dit al zijn wij evenwel weinig ge baat Het feit blijft bestaan dat onze afzet van kaas opnieuw een veer heeft moeten laten na al de slagen die den uitvoer daar van tot dusverre reeds hebben getroffen. Welke landen blijven er nu nog over, die voor vrijwel ongehinderden invoer van Nederlandsche kaas in belangrijke hoeveel heden in aanmerking komen? Niet anders dan Engeland en België. En wat dit laatste land betreft ziet de toestand er ook niet zoo rooskleurig uit want in het begin van dit jaar heeft men daar bepaalde maatre gelen getroffen, waardoor een soort stelsel van invoervergunningen is ontstaan, naar het heet om een einde te maken aan onge- wenschte toestanden bij den invoer en den verkoop. Het bestaan van zekere wantoestanden op dat gebied kan inderdaad niet worden ontkend, doch het is de vraag, of men daaraan niet op andere wijze den kop had kunnen indrukken dan door het kiezen van den thans ingeslagen weg, die de vrees wettigt dat de invoer er den beperkenden invloed van zal gaan ondervinden. Dit te meer, daar men tegelijkertijd in België de binnenlandsche productie van kaas aan moedigt. Dit laatste is trouwens ook in Engeland het geval. Neen bemoedigend zijn de vooruit zichten niet voor onzen kaasexport. Onttrekking van water uit den bodem. Vrijdagavond vond een vergadering plaats in het café van L. Moojj, over bo- venstaana onderwerp. Daartoe waren uitgenoodigd alle eigena ren van aan den voet der duinen gelegen gronden. De provincie Noordhoiland, die daartoe eveneens behoort, was vertegen woordigd door den heer E. Vogelenzang, hoofd der afdeeling terreinen van 't P. W. N. te Bakkum; de neer de Priester, hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat; en de heeren Wiersma en Tenkinck, resp. delf- en landbouw-ingenieurs van den Prov. Wa terstaat. Voorts waren aanwezig het lid der Prov. Staten, de heer Valkering van Limmen en wethouder J. de Waard. Burgemeester Bos opende de vergade ring, die zich in een flinke opkomst van grondeigenaren mocht verheugen, met een algemeen welkom. Spr. zeide dat men al hier beangst is, over hetgeen er met den grond gaat gebeuren, nu nabij 't Vogel water nieuwe pompstations worden opge licht. Spr. bracht hulde aan 't statenlid aan wiens initiatief het te danken is, dat de provincie deze gemeente de toezegging heeft gedaan, geourende 25 jaar alhier niet te zullen boren. Toch baart datgene, wat aan onze zuidgrens geschiedt, ons groote zorg en dringt ons de vraag op: Wat moet tegen dat alles gebeuren?" De bedoeling van deze vergadering is géén protest te laten hooren, maar uitsluitend om samen zich te beraden welke plannen er geopperd kunnen worden en om een comité te vormen dat bij noogere machten kan aankloppen, indachtig de woorden: klopt en u zal worden opengedaan." De heer van Duin zeide, dat de gronden hier geen onderwater nebben. Zij zijn uit sluitend op hemelwater aangewezen. Er moet buitenwater aangevoeld worden, dan worden de gronden weer voor bebouwing geschikt. In dat geval verkrijgt Egmond- binnen toekomst. Wethouder de Waard zeide, dat nu de provincie planner, voor watervoorziening heeft, er thans voorzichtig gehandeld moet worden tegenover de provincie. We doen beter ons, om juiste inlichtingen in te winnen, te wenden tot die streken welke verdroogd zijn. De heer de Priester zette uiteen, dat naar aanleiding van een rapport van jaren terug er plannen van watervoorziening in Kennemerland zijn opgemaakt. In de laat ste statenvergadering had de verdrooging van gronden in Kennemerland aller aan dacht. De heer Bruch, lid van Ged Staten, hoopt in de a.s. zoraerzitting van de staten met voorstellen te komen. Als adviseur van een hooger college, is 't mij, buiten opdracht van dat college, niet mogelijk inlichtingen te verstrekken. Onze aanwe zigheid (Prov. Waterstaat) is, om van overheidswege te vernemen welke bezwa ren er alzoo te dezer zake zijn. De heer Valkering van Limmen verzocht de plannen der provincie af te wachten. De uitwerking daarvan zal nog geruimen tijd in beslag nemen, doordat het rijk ook in geschakeld dient te worden. Voorts deelde spreker mede, dat er voor deze materie in Kennemerland een comité bestaat, n.L uit de heeren Verhagen, voor zitter bloembollencultuur, de Groot en Tromp. Pater Caron vroeg of de provincie zich bewust i», dat zij door 't boren naar water, schade aan de gronden berokkent. Burgemeester Bos zeide, dat dit naar zijn meening wel blijkt uit de houding van de provincie, doordat zij zelf met plannen naar voren begint te komen, waarop pater Caron meende, dat die plannen zaken zijn die de provincie raken, doch wat stellen wij en de gemeente daartegenover. De heet E. Hopman was voor en plaatselijk comité. Immers wij zijn met onzen grond nog niet verdroogd, dus wij moeten uiterst actief zijn, veel en veel meer dan onze zuiderburen, waar de ver drooging reeds een feit is gaan worden. De heer v. d. Molen zeide dat men van Voor het geheele land: Droog, warm weer, licht tot half bewolkt, meest zwakke ver anderlijke wind. Buitenlandsch weeroverzicht. Het had er Zaterdag allen schijn van als of het gebied van hoogen luchtdruk over de Britsche eilanden de eerstvolgende 36 uur sterk in beteeken is zou afnemen. De lucht drukdalingen hielden echter gistermiddag weer op, en zij gingen hedennacht in stij gingen over. De kern van de hooge drukking ls thans nog met de luchtdrukwaarde van 1028 millibar (is 771 milimeter) over de zui delijke Noordzee gelegen. Er ontwikkelde zich Zaterdagmiddag bovendien een depres sie voor de Noorsche kust, welke zuidoost waarts trok, en die hedenmorgen in cen- traal-Europa was gelegen. Achter deze de pressie zijn de barometers weer flink stij gende, zoodat de hooge druk zich thans weer naar Duitschland en Polen uitbreidt. Over het geheele vasteland van west-Europa blijft het weer droog en meest zonnig, al is de bewolking daar wat toegenomen. Een vlak minimum handhaaft zich nog steeds over het Iberisch schiereiland en zuid- Frankrijk. Onder invloed van dit minimum blijft het in west-Frankrijk nog onweers- achtig. In bijna geheel west-Europa is de temperatuur gestegen, te de Bilt was zij he denmorgen meer dan vijf graden boven nor maal. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.44 tot 4.11 uur licht op. Castricum, dat door de afzandingen toch gronden genoeg heeft, naar hier komt om gronden; wél een bewijs, dat door de wa terwinning aldaar de gronden verdroogd e heer Th. Apeldoorn was wel voor een plaatselijk comité. Immers wij zijn met hier een lichaam aantreft, by wie zy in lichtingen kan inwinnen. Na stemming bleek, dat de vergadering in meerderheid niet voor 't oprichten was van een piaatselijk comité. De heer de Priester zette nog uiteen, dat men 4 jaar hier een onderzoek heeft inge steld by vele tuinders. Niemand had een boekhouding, waaruit kon blijken dat de 3 hoofdcultures (1. veldsla zaad; 2. tulpen; 3. aardappelen) specifiek wegens verdroo ging (of beter gezegd de z.g. vermeende verdrooging) in productie achteruitgaan de waren. De prijsverlagingen hebben ook andere oorzaken. De inlichtingen, die spreker verstrekt werden, steunden op de memorie van de menschen, en waren sterk bevooroordeeld door die z.g. vermeende verdrooging. Om sterk te staan hebben wij ons nog tot de veilingen gewend, doch ook daar verkre gen we géén gegevens over de achteruit gang in productie, 't Verzamelen dier ge gevens was noodig om in dokters ter men te spreken de diagnose vast te stellen voor de verdrooging der gronden. De gegevens zelf waren in geen enkel op zicht vatbaar om vastgelegd te worden in een objectiet rapport, waai uit Ged. Staten een juist beeld van den toestand voor oogen konden krijgen. De heei E. Hopman merkte hierna op, dat men hier de provincie niet als dokter noodig heeft om hier een diagnose vast te stellen. Wij zijn niet ziek, wij wenschten alleen met rust gelaten te worden door de provincie. De heer v. Duin deelde tenslotte nog mede, dat men vroeger in de duinen we gens 't water niet voor April kon komen, doch dat dit sedert jaren al niet meer het geval is. Hierna een slotwoord met dank voor de goede opkomst door burgemeester Bos, waarna sluiting volgde. Tentoonstelling Berger School- vereeniging. Modern, frisch, fleurig dat is de eerste indruk, dien de geïnteresseerde toeschou wer kreeg van de tentoonstelling in het ge bouw der Berger Schoolvereeniging aan de Rondelaan te Bergen. Zoodra hij een van de lokalen, waarin de werkstukken der leer lingen waren uitgestald, binnenstapte, moet hem zijn opgevallen, met hoeveel enthou siasme en toewijding er van klein tot groot van de eerste klas van de lagere school tot de hoogste der meisjesschool moet zijn gewerkt. De met naïeve vrijmoedigheid uit klei in elkaar gezette kip-op-nest-met-kuikens-en- eieren van een boetseer-virtuoos uit de eer ste klas, zoowel als het kleedingstuk met een voor den leek niet te kwalificeeren brei- of haak techniek van een leerling van de Meisjesschool beide producten hebben één gemeenschappelijk kenmerk: ze zijn met veel animo en oorspronkelijkheid ge maakt en bewijzen, dat het vak handen arbeid in den ruimsten zin van het woord tal van mogelijkheden geeft. En die zijn op de Boschschool blijkbaar volledig benut. Papier, klei, karton, hout, leer, koper, wol al deze materialen wor den verwerkt op alle mogelijke manieren: Teeken-, knip-, plak- en kleiwerk in de laagste klassen; hout karton en leer in de hoogere klassen van de lagere school; op de meisjesschool bovendien nog oun. naaien, breien, haken, tin - en koperslaan in tal van variaties. We hebben niet de pretentie, volledig te zijn bij deze opsomming. Dat deze neutraal-bijzondere school, die tege lijkertijd nog met veel succes opleidt voor het middelbaar onderwijs, aan dit onderdeel toch zooveel aandacht schenkt, is een ge lukkige uitzondering op den bij de oJ-S. helaas bestaanden regel, dat aan het vak handenarbeid niets of heel weinig gedaan kan worden. De heer Beijneveld, de directeur der school, wees dan ook in zijn openings woord terecht op het aparte karakter van de school, dat, naar hij hoopte, door de ten toonstelling tot uiting zou komen. En, zooals gezegd, dit was inderdaad het geval. Niet alleen de tentoonstelling bewees dit ook de zang en de vlot uitgevoerde gymnastiek oefeningen van de meisjes der Meisjes school bij de opening toonden aan hoeveel ook op deze gebieden op een school met kleine klassen te bereiken is. De heeren G. Chr. Dun, inspecteur der inspectie Alk maar en L. Groeneweg, een der bekende figuren uit het persoonlijkheidsonderwij», getuigden door een bezoek van hun belang stelling. De tentoonstelling werd druk be zocht. De Berger Schoolvereeniging heeft niet over gebrek aan leerlingen te klagen. Er komen er niet alleen uit Bergen en Alk maar. maar bovendien velen uit de Zaan streek. Voor de lagere school, waar de aanwas ook bijzonder groot is, heeft men nog slechts een negental leerlingen noodig om recht te hebben op een derde leerkracht. De aantrekkelijkheid van deze school wordt voor een groot deel veroorzaakt door de kleine klassen. In deze klassen worden per leerkracht 2030 leerlingen ondergebracht en 30 is het maximum waarboven dus niet gegaan wordt. Vooral in de lagere klassen wordt een sterke aanwas geconstateerd. De meisjesschool waarop men diverse diploma's kan behalen en waar uiteraard groote aandacht wordt besteed aan de voor bereiding voor de specifiek vrouwelijke be roepen, trok een zestigtal leerlingen, ver deeld over 5 klaasen, zoodat ook hier de leeraren en leeraressen met middelbare acten les geven voor kleine klassen, zoodat meer aandacht aan het individueele onder wijs kan worden geschonken. Uit de tentoonstelling, hierboven beschre ven, blijkt reeds met hoeveel animo hier door de leerlingen aan handenarbeid wordt gedaan. De prettige verhoudingen op deze in het bosch gelegen school waar in den zomer vaak les in de buitenlucht wordt ge geven is zeker een der factoren, waar door het aantal leerlingen steeds grooter wordt. Zooals bekend worden de leerlingen uit Alkmaar en die uit de Zaanstreek (van af het station) eiken dag gratis per school bus gehaald en gebracht, zoodat de afstand geen moeilijkheden oplevert. ALKMAAR. GEBOREN: Trijntje H., d. van Pieter Kranenburg en E. Zwart. Adelbertus A. M. en Cornelis F. M., zoons van Albertus Kleverlaan en S. C. L. Grolman. Alfred R. W., z. van Al- bert Dijkstra en F. Vooistra. Johanna R. J., d. van Jan Burges en M. S. Tuithof. Nelly D., d. van Johannes S. Krijgsman en E. Zeeman. Duifje A. Th., d. van Fran- ciscus A. Boersen en D. Bobbeldijk. OVERLEDEN: Catharina Kapteijn, wed. van J. Ros, 68 jaar. Anthonia G. de Visser, wed. van N. van der Voort, 85 jaar. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 5 Juni 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prfj- en als volgt: 2 Paarden, prijs niet geno teerd; 102 Vette koeien 130300, handel matig; 10 Graskalveren 30f 48; 154 Nuchtere kalveren (slacht) 614; ^4 Vette Schapen 16.50—24; 363 Vette var kens 4347 cent per kga Handel stug. AMSTERDAM, 5 Juni 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 412 Vette koeien, le kw. 72 80 cent, 2e kw. 6070 cent en 3e kw. 48 58 cent per kg, slachtgew.; 12 Stieren 4654 cent per kg slachtgew.; 52 Melk- en kalf- koeien 180260, 57 Vette kalveren, 2e kw. 5260 cent, 3e kw. 4050 cent en on dermelkers 3238 cent per kg levendgew.; 125 Nuchtere kalveren 610; 130 Scha pen 1622; 42 Zuiglammeren 8—14; 505 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg, 5657 cent. zware varkens 55 56 cent en vette varkens 5455 cent per kg slachtgewicht. AMSTERDAM, 5 Juni 1939. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsohe: Bintjes t 1.50— f 1.70, Bonte en Blauwe f 22.50, Red SUr 2—2.25. Industrie 1.50—1.60. Be velanders f 1.50f 1.70, Poters f 1.50— f 1.60; Friesche: Bintjes 1.501.70, In dustrie 1.501 60 Redstar 1 22.50 en Alva's 1.501.60; NoordholL Bevelan ders 1.501.60: Andijker bonte en blauwe 1.80f 1.90; Duinzand aardappe len 3.503.75; Anna Paulowna zand- aaid appelen 1 3.253.50; Drentsche zand- aardappelen 1.50—/ '.75; alles per H.L. SpringmalU's 12 '413 cent, Groote muizen 1011 cent en kleine muizen 11 cent per kg Aanvoer 139000 kg. TEXEL. 5 Juni 1939. Op de vierde groote lammerenmarkt waren heden aangevoerd 5462 lammeren (vorig jaar 3328). De prijzen waren 4.757.59 (middenprijs 5.75). De handel was stug. Om 11 uur heeft de heer Keesom in op dracht van de regee'ing lammeren opge kocht en het liet zich aanzien, dat groote partijen uit de mark* zouden worden geno men. De regeeringsprijs was iets hooger dan de middenprijs van de markt, namelijk 3. BROEK OP LANGEND IJK, 5 Juni 1939. (Langendijker Groentenveiling). 240 stuks Bloemkool 21.70, 2e s17.90; 4000 kg To maten: A 36.90, B 26. C 38.30 en CC f 30; 3330 bos Rabarber 5.50—6.60; 20300 kg Aardappelen: Schotsche muizen 7.40 8.50, Drielingen 7—8, Kriel 3.80 6.10. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax 4 Juni mm. Holtenau gpass. Ariadne 5 Juni 9 u. Ouessant gepass. Ast re a 4 Juni te Amsterdam. Cottica 4 Juni 10 uur van Madeira naar Plymouth. Deucalion 3 Juni te Patras. Droa 3 Juni v. A'dam n. Odense. Draco 4 Juni te Amsterdam. Euterpe 4 Juni te Stettin. Hebe 4 Juni te Livorao. Helder 4 Juni 20 u. te Hamburg. Hermes 3 Juni v. R'dam n. Portimao. Iris 3 Juni v. A'dam n. Bordeaux. Nereus 3 Juni R'dam n. Pasajes. Odysseus 3 Juni v. Dantrig n. A'dam. Orpheus 3 Juni te Candia. Perseus 4 Juni n.m. Brunsbuettel gepass. Rhea 3 Juni n.m. Azoren gepass. Simon Bolivar 6 Juni 17.30 uur te Amster dam verwacht Steila 3 Juni v. Piraeus n. Calamata. Theseus 4 Juni te Amsterdam. Tiberius 4 Juni te Alexandrië. Titus 3 Juni te Valencia. Trajanus 4 Juni 12 u. 210 m. Z.W. Ouessant Triton 3 Juni van Thessaloniki n. IstanbuL Ulyysses 4 Juni v. Izmir na Piraeus. Vulcanus 3 Juni 24 uur van Bremen naar Amsterdam. Baralt 3 Juni van Curagao naar Bovenw. eilanden. Calypso 31 Mei van Curagao n. Maraibo. Dido 30 Mei van Cura;ao n. Dom. havens. El Libertador 2 Juni van Cura;ao naar Maracaibo. Midas 1 Juni van Cura^ao n. O.-Venezuela. Plato 30 Mi van Curagao n. Haiti. Strbo 3 Juni van Curagao n. Maracibo. Do ros 5 Juni v.m. Holtenau gpass. Vulcanus 5 Juni te Amsterdam. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Laut uitr. te Amsterdam 4 Juni. Tjiakndi thuisr. te Londen 4 Juni. Tarakan thuisr. te Suez 4 Juni. Saparoea S. J. P. L. van San Francisco 3 Juni. Tabian thuisr. te Amsterdam 3 Juni. HollandAmerika Lijn. Boschdijk 3 Juni n.m. van Havana. Burgerdyk 4 Juni v.m. te Havana. Blommersdijk 4 Juni v.m. te Baltimore. Zaandam 5 Juni v.m. te New York. Bilderdijk 3 Juni n.m. van Antwerpen. Dinteldijk 4 Juni v.m. te LiverpooL Lerdam 4 Juni v.m. te Antwerpen. Rotterdam 3 Juni n.m. van New York. Kon. HoII. Lloyd. Amstelland thuisr. 3 Juni van Amsterdam naar Hamburg. Zaanland thuisr 3 Juni van Rio de Janeiro. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. 961/, 92% 217/8 van Maandag 5 Juni 1939. Vor. k. STAATSLEENINGEN. 3—3)4 NederL 1938 3 Ned.-lndië 1937 5H P i'.achl. m. verkl. BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd Bank 120 Handel Mpij Cert. v. 250 130'/a Koloniale Bank168% Ned. Ind Handelsbank 126 INDUSTR OND. BINNENL. Aid Kunstzijde Unie 37'/, CaTvé Delft Cert. 857e Nederl. Ford 341'/, Lever Bros 13ö7/8 Philips Glocil Gem. Bezit 202 INDUSTR OND. BUITENL, Am Smelting Anaconda - Bethleh Steel Citiea Service General Motora Kannecott Copper Nortb American Rayon Rap. Steel Standard Brands, Steel comm. U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind. Suikar Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Esplor. Mij. Redjang Lebong 100 PETROLEUM. 32»/m 19'/, 43'/. 4'/« 33»/, 24 13 12'/, VJn 36% 37/i, 433*/, 206 234 90'/, 57 302 319-1/» 60 27'/, 19'/« Dordticbe Petr. 300 Kon Petr316'/, Perlak 62 Phillipa OU 27% Shell Union 9 Tide Water 9% RUBBERS. Amsterd Rubber 195'/, 200 Deli Bat Rubber 146' 4 150 Hessa Rubber 96»/, 97'/4 Oostkust 120 125 Serbadiadi89'/, 911/, Interc Rubber2'/, 21/, SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 102 102 JavaChina—Japan lijn 76 78 Kon. Ned. Stoomboot. 112 112 Scheepvaart Unie 119 121 TABAKKEN. Deli Batavia 156 151 Oude Deli 214 213 Senembah179*/a 181 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 23'/4 23y, Illinois Central 10% 10z/j^ Southern Pacific 11 ÏO'A'^-I Southern Railw. Certll7/s 127* Union Pacific 74'/, Can Pac.3',, 3% tExclaim. 'Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 2.45-3.00 96 V, 93 21»/s 121 132'/, 169'/, 127 37'/, 85 342'/, 138'/, 205-'/, 327, 197, 4P/8-44 4% 347* 247, 13»/, 12% 371-7* 37* 436-7 206 234'/, 907,-1 57 100 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.87»/, 8.78 75.20 4.97 31.92)4 42.31 H 39.20 45.20 44.12)4 heden 1.88 8.80*/, 75.40 4.98)4- 32.02 42.42 39.32)4' 45.37)4 4127i£

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3