Bosch- en heidebranden Duizenden kopspijkertjes op de rijwielpaden. GEMENGD NIEUWS. Glimlachje TWEEDE BLAD 3 Op de Leasderheide. Zaterdagavond om half acht brak een felle brand uit in de nabijheid van het militaire pionier*terrein op de Leusderheide. Brandweer en militairen, die in allerijl met vrachtauto uit Soesterberg waren aange rukt, wisten de vlammen vrij spoedig te dooven. Een aanzienlijke oppervlakte heide met laag struikgewas werd door het vuur vernield. Bij Beekbergen 54 H.A. verbrand. Vermoedelijk door het achteloos weg werpen van een brandend rookgerei heeft gistermiddag om vier uur bü Beekbergen een boech- en heidebrand gewoed, welke gestuit werd door de Veluwsche bosch brandweer, geholpen door militairen uit de Harskamp en Apeldoorn. Een heideveld van 50 H-A. werd door het vuur geteisterd. Een klein gedeelte was met jong denne- bosch beplant, dat eveneens in vlammen opging. Nabij Helmond 10 H.A. iwart gebrand. De bosch- en heidebranden in het Oosten van Noordbrabant groeien tot een ontstel lend aantal. Gistermiddag om ongeveer half vier brak onder de gemeente Bakel brand uit in een complex boschterrein in de na bijheid van den weg HelmondBakel. De Helmondsche brandweer werd gerequireerd, terwijl uit Bakel een aantal militairen te hulp werden geroepen. Het vuur had in- tusschen grooten omvang aangenomen en enkele zomerhuisjes liepen ernstig gevaar. Men wist het vuur echter meester te worden en om ongeveer half zes was de brand be dwongen. Circa tien HA. hoog opgaand dennenbosch, toebehoorende aan particu lieren te Helmond, is in vlammen opgegaar In de afgeloopen veertien dagen is al leen al in iiet oosten van Noordbratant evenveel bosch- en heidegrond door brand verwoest als in 1938 in het geheele land. Honderd H.A. heide en vliegden nen in zuidoost-Brabant afgebrand. Zaterdagmiddag omstreeks half één ontdekten arbeiders, die uit de werkver schaffing naar huis keerden nabij het Beu-ven aan het pad van Lierop naar So meren brand in de heide, nabij de bos- schen, welke met renteloos voorschot van den staat zijn aangelegd. Zij trachtten eerst zelf het vuur te blusschen, doch toen zij hierin niet spoe dig slaagden, waarschuwden zij de brand weer, die met de brandspuit en verder bluschmateriaal onmiddellijk derwaarts ging. Er werden meerdere arbeiders gere quireerd en met nog een aantal vrijwilli gers poogde men door water te geven, met zand te werpen en met bebladerde takken te slaan, het vuur tot staan te brengen. Eerst om half vijf was men zoover. De vlammen hadden zich in vier uur tijds, aangewakkerd door den noord oostelijken wind, in de richting van den provincialen weg Someren Heeze voortgevreten, zoodat een op pervlakte van honderd H.A., welke begroeid was met heide en vliegden nen, verbrandde. Een kostbaar na tuurmonument is hiermede verloren gegaan. Het Beu-ven was een geliefkoosde plek van talrijke watervogels, die in dit ven hun nesten hadden gemaakt. Een groot aantal moet in den verstikkenden rook zijn omgekomen. Donderdag j.L werd in dit gebied één hectare dennenbosch door brand vernield. Thans heeft het vuur veel groote.- omvang aangenomen, waardoor het verlies van fraai natuurschoon is te betreuren. Uit het feit, dat de brand by een pad is begonnen leidt men af, dat ook hier weer onvoor zichtigheid met een brandende lucifer of brandend rookmateriaal de oorzaak van den brand is. Twee branden op de Veluwe. Tweemaal Zaterdagmiddag zyn de bosch brandweren van de Veluwe gealarmeerd voor een heidebrand onder de gemeente Apeldoorn. Omstreeks 1 uur werd brand ontdekt in de heide bij Hoog-Buurlo. Dank zij krachtig ingrijpen was men spoedig het vuur meester. Slechts enkele hectaren heide gingen in vlammen op. Militairen van het garnizoen te Apeldoorn verleenden assis tentie. Nauwelijks was het vuur bedwongen of een tweede heidebrand werd gemeld in het natuurreservaat De Gerritsrlesch. eigendom van het staatsboschbeheer. Aangewakkerd door den Noordoostenwind, breidde het vuur zich snel uit. Ook militairen van de leger plaats Harskamp verleenden assistentie. On geveer 40 hectaren heide en een complex dennen werden een prooi der vlammen. Om streeks 7 uur hedenavond was men het vuur meester. JONGETJE RAAKTE IN BRAND. Spel met brandglazen. Het spelen met zoogenaamde brandgla zen, waarvoor meestal het glas van een oude fietslantaarn dienst doet, is op het oogenblik een manie van de jeugd, ook te Den Bosch. Dat dit spel niet gerekend kan worden tot de onschuldige vermaken, is Zaterdag middag gebleken. Het zesjarig zoontje Floris van de familie Eeken uit de Willem van Nassaulaan had zijn spel gestaakt en een lossen schoenveter, die hij daarbij had gebruikt, in zijn zak gestoken. Blijkbaar w s de veter niet goed gedoofd, want even later stonden de kleeren van den jongen in brand. Buren snelden toe en een pas- seerend gemeentearbeider wikkelde het ventje in een deken om de vlammen te dooven. Met ernstige brandwonden is het jongetje in een St.-Carolusziekenhuis opgenomen. BEELDENFABRIEK AFGEBRAND. 7 a 8044 beelden vernield. Zaterdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd te Dongen voor een brand in de beeldenfabriek van de firma H. van MeerGe^rts aldaar. Dat de beeldenfabriek niet meer te houden zou zijn, was reeds terstond te zien en daarom concentreerde de brand weer zich op het localiseeren van het vuur. Deze fabriek, gevestigd in een vroegere leerlooierij, opgetrokken tot 4 M. boven den grond van steen, maar verder tot 12 M. hoogte uit hout, wordt binnen enkele meters begrensd door het woon huis van den heer Snoeren, het kantoor van de heeren Stams, de pastorie van de Laurent lusparochie, de nieuwe leder- fabriek Verasio van de firma Schuttelaar en de thans leegstaande reusachtige ge bouwen van de oude lederfabriek der firma Bressers. Op deze laatste gebouwen spreidde de brandweer een groot en hoog watergordijn. In de beeldenfabriek was een enorme massa pakmateriaal opgesla gen, er lagen massa's oude looiplanken. terwijl een 7000 k 8000 beelden klaar stonden. Alles is tot den grond toe afge brand. Toen de voor- en achtergevel met veel geraas waren neergestort, had het vuur vrij spel en het duurde dan ook nog ge- ruimen tijd eer de brandweer met veel bluschwater de resten had gedoofd. Het zeer brandbare materiaal ontwikkelde een dikke vette zwarte roetachtige rook en leverde een enorme hitte, zoodat de brandweerlieden daarvan veel last had den. De gemeentepolitie hield de vele belangstellenden op een behoorlijken afstand, daarbij geholpen door de man schappen van het 30e reg. inf.. die mo menteel in Dongen liggen. De oorzaak van den brand is niet be kend. Om één uur is de heer van Meer nog in de fabriek geweest bij het uitbeta len der loonen. De schade wordt gedekt door brandverzekering en bedrijfsschade- verzekering. DE LEGERDAG IN TWENTE. De legerdag in Twente werd gister be gunstigd door buitengewoon fraai zonnig weer. Duizenden verdrongen zich in den vroegen midr.ag reeds in de straten van Enschede om het défilé van de troepen langs het stadhuis gade te slaan. In de groote hall van het stadhuis verzamelden zich tal van genoodigden, o.w. de comman dant van het veldleger, baron van Voorts tot Voorst, gep. generaal-majoor Oudendijk, voorzitter van de Koninklijke Nederland- sche vereenigir.g „Ons Leger", generaal- majoor Sillevis, commandant der 2e divisie en de commissaris der koningin in Overijsel, baron van Voorst tot Voorst. De burgemeester van Enschedé, de heer J; J. G. E. Rückert, hield een toespraak, waarin hij er op wees, dat het leger in Twente weinig bekend is, doordat men hier geen garnizoen heeft. Vroeger was er hier weinig belangstelling voor het leger. Belangstelling voor het leger in Twente is sterk groeiende en deze dag zal er onge twijfeld toe bijdragen, den band met het leger nog aanzienlijk te versterken. De commandant van het veldleger wees daarna in een korte rede op de beteeken is van dezen legerdag. In het bijzonder schetste spr. nog de disciplne en den geest in het leger, welke geen zaak van het leger alleen zijn, maar van het geheele volk. Alleen wanneer de bevolking eensgezind is met het leger, kan de discipline volkomen goed zijn. De invloed van de gezinnen is van de allergrootste beteekenis. Op het luchtvaartterrein Twente ving om drie uur de eigenlijke legerdag aan, welke door vele duizenden werd bijgewoond. Van het Twentsche verband van den B. V. L. waren ongeveer 2.000 leden aan wezig, die des morgens door generaal L. F. Duymaer van Twist op het Volkspark waren toegesproken. De bedoeling van de demonstraties, waar bij de meeste leger-onderdeelen vertegen woordigd waren, was een indruk te geven van het karakter, de bewapening en de uit rusting van onze moderne weermacht. Deze indruk kon uiteraard niet volledig zijn, daar zulks op een effen grasveld niet mogelijk is. Aan de koningin werd het volgende tele gram gezonden: „Ter gelegenheid van de legerdemonstraties op het vliegveld Twente, welke door vele duizenden belangstellenden worden bijgewoond, verzoeken wij Uwe majesteit de betuiging onzer innige aanhan kelijkheid wel te willen aanvaarden. Het comité van den legerdag". TWEEDE KAMER. Eerstvolgende vergadering op 13 Juni. De eerstvolgende bijeenkomst van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is be paald op Dinsdag 13 Juni, des middags te een uur. Aan de orde is de behandeling van het verzoek van den heer Woudenberg om ver lof tot het richten van vragen aan den mi nister van sociale zaken, naar aanleiding van de stakingen bij de werkverschaffing in Drente ten gevolge van de daar heerschen- de toestanden ten opzichte van behuizing, belooning en regeling van de werkzaamhe den, mede in verband met de reeds plaats ge had hebbende stakingen en conflicten bij de tewerkgestelden elders, o.a. de PeeL De voorzitter zal om. aan de Kamer voorstellen in deze vergadering een aanvang te maken met de beraadslagin gen over o.a. het wetsontwerp wijziging van de Dienstplichtwet en het wetsont werp wettelijke regelen inzake kinder bij slagverzekerin g. De voorzitter zal mededeeling doen van het besluit der centrale afdeeling om op Vrijdag 16 Juni 1939, te elf uur, in de afdee- lingen te doen onderzoeken o.a. het wets ontwerp vaststelling van regelen betreffen de het accountantswezen, wetsontwerp vaststelling van nieuwe bepalingen betref fende de inenting tegen pokken, benevens nog andere ontwerpen van eenvoudigen nog spoedeischenden i.ard. Tal van fietsrijders, die Zondagoch tend in de vroegte de Merwedebrug in den rijksweg naar het Gooi passeerden, kwamen tot de minder prettige erva ring, dat (klaarblijkelijk in het nachte lijk uur) op deze brug, zoowel als op het Oostelijk viaduct, duizenden kóp- spijkertjes op het rijwielpad waren ge strooid, evenals eenige jaren geleden langs het Weesper Zandpad was ge schied. In tegenstelling echter met de motieven, welke destijds tot dit minderwaardig bedrijf geleid hadden, toen een bekende omroep- vereeniging duizenden leden in het Gooi verwachtte, moesten thans meer commer- cieele dryfveeren achter deze zeer laak bare daad gezccht worden. Eiken Zondag worden n.L den laatsten tijd langs den rijksweg driewielige bakfiet sen aangetroffen, ingericht als volledige rywielherstelplaatsen. En ditmaal waren het niet minder dan negen van zulke fiet sen reparateurs. die zich op de bennen van den vorenbedoelden weg tusschen de Vin- kenbrug en den Hakkelaar ophielden. Het strcoien van de kopspijkertjes was wel mei listig overleg geschied, want op de Mer wedebrug plegen, zoowel autobestuurder als fietsrijders hun blikken over het laag liggende fraaie landschap te laten gaan, zoo dat zij niet altijd hun volle aandacht wijden aan hetgeen zich op den weg bevindt. Zoo dra dan de brug gepasseerd is, gaat het In zéér snellen rit langs het vrü sterk hellend Oostelijk viaduct, zoodat het zoo goed als onmoge'ijk is, obstakels als de bovenbe doelde kopspijkertjes te mijden. Rijwielherstellers verwijderd De gevolgen zijn dan ook niet uitgeble ven. In sommige gevallen veroorzaakten de in den band dringende spijkertjes al dade lijk een lek, maar het kwam ook voor, dat het defect aan den band eerst eenige kilo meters verder geconstateerd werd. Zoodra de rijksveldwachter en de kantonnier te Muiden met het gebeurde in kennis werden gesteld, togen zij gezamenlijk per fiets er op uit. Hun eerste werk was, om de duizen den spijkertjes van het rijwielpad te ver wijderen. Terwijl dit geschiedde, zagen zij op tal van plaatsen langs den weg rijwielen met lekke banden, welker berijders om hulp moesten aankloppen bij degenen, die met hun reparatiemateriaal langs den weg stonden. Daar de rijkspolitie wel vermoed de, dat er eenig verband moest bestaan tusschen het groot aantal rijwielherstellers en het strooien van de duizenden kopspij kertjes, heeft zy de vorenbedoelde personen gefouilleerd, die echter allen, met een stort vloed van woorden, hun onschuld betuigden. Er werd geen spijkertje op hen bevonden, maar dit was voor de rijksveldwacht geen afdoende bewijs, dat alle herstellers, die op den weg waren aangetroffen, volkomen on schuldig zouden zijn aan het uitstrooien der spijkertjes. Alle reparateurs, die zonder uitzondering in de hoofdstad thuishooren, zijn van den rijksweg verwijderd. Tot nu toe werden zij slechts oorluikend toegelaten, ook al om de fietsers te gerieven, doch na de ditmaal ge constateerde wandaad, zal niet één repara teur meer langs den rijksweg worden ge duld. Ook de Amsterdamsche venters met zure bommen en limonades, die hun geluk op den rijksweg beproeven (waartoe zij ech ter evenmin gerechtigd zijn) kregen Zon dagochtend van de rijkspolitie de order, om zich zoo spoedig mogelijk te verwijderen. OVERVAL IN WISSELKANTOOR. Dader ontkomen. Zaterdagmiddag omstreeks half drie heeft een onbekende man een overval ge pleegd op de wisselbank in de Willem straat te Heerlen. De man legde drie Duitsche munten op de toonbank, waar schijnlijk om ze voor Nedeiiandsch geld in te wisselen. De 18-jarige kantoorbediende, die zich alleen in het kantoortje bevond, draaide zich even om, waarvan de man gebruik maakte om hem met een zwaren knuppel, dien hy onder zijn jas verborgen gehouden had, een slag achter het linker oor en in den nek te geven. De kantoor bediende kreeg een bloedende wond, maar was nog bjj bewustzijn en week naar ach teren. De man was hem inmiddels achter de toonbank gevolgd en wilde hem een tweeden slag toebrengen. Deze miste, maar verbrijzelde een schakelaar van het elec- trische licht aan den muur. Intusschen was de eigenaar van de wis selbank op det hulpgeroep van zijn be diende van de bovenverdieping toegesneld, waarop de indringer ijlings de vlucht nam. Te voet vluchtte hij den overweg over naar de Gringel, waar hij een fiets neer gezet had. Met behulp hiervan zette hij zijn vlucht voort. De marechaussee zette spoedig een achtervolging in. maar zonder succes. De kantoorbediende kon een vrij nauwkeurige beschrijving geven van den man, die in het bezit was van een bruine actetasch. Daar de man geen woord ge sproken had, kon men niet nagaan, of hij buitenlander was of niet. Intusschen heeft de bank vier R.M. aan deze hardhandige wisselmanieren verdiend. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Jongen voor de oogen van zijn vader door trein overreden en gedood. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur is op den onbewaakten overweg in de Woesten, even buiten Almelo, de ongeveer 16-jarigen H. onder den sneltrein geraakt, die van De venter kwam en op slag gedood. De jongen was met zijn vader en zijn broertje en zusje naar het land geweest en samen zouden zij naar huis teruggaan. Bij den overweg ge komen, zagen ze een losse locomotief uit de richting van het station Almelo komen. Hiervoor bleven ze wachten. Zoodra deze gepasseerd was, fietste de jongen door. Hij schijnt den sneltrein, die van Wierden kwam, niet opgemerkt te hebben en werd door dezen gegrepen. De knaap was op slag dood. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE ZUTVELBOND. (F.N.Z.) Blijkens het jaarverslag van den F.N.Z. waren op 31 December 1938 bij de vereem- ging aangesloten 8 provinciale bonder met 420 leden-fabrieken (vorig jaar 423), ver werkende 2.586.281.948 kg. melk, tegen 2.588.349.180 kg. melk in 1937. De gemiddeld per fabriek verwerkte hoeveelheid melk steeg van 6,1 millioen kg. tot 6,2 millioen kg. per jaar. De proefnemingen inzake de duurzaam heid der boter werden, na het bereiken van een gunstig resultaat, beëindigd; de desbetreffende commissie werd omgezet in een commissie voor kwaliteitsverbetering. Proefnemingen op practischen grondslag inzake de bereiding van textielcaseïne leid den tot het verkrijgen van volledig inzicht, wat betreft deze bereiding, de benoodigde installatie en de bereidinskosten. Naar aanleiding van onderzoekingen omtrent de fabricage van melkwol door de Coöp. Condensfabriek „Friesland" te Leeu warden, die voorloopig tot een goed resul taat hadden geleid, werd besloten de on derzoekingen omtrent het melkwolvraag- stuk van 1 Januari 1939 af voor gezamen lijke rekening der C.C.F. en de geheele ge organiseerde ccöp. zuivelbereiding in een proefbedrijf voort te zetten. Wat het handelsverkeer met het buiten land betreft, wordt in het verslag opge merkt, dat het meer en meer blijkt dat, zoolang er voor de zuivelproducten in de clearing met Duitschland geen meer bevre digende regeling wordt bereikt, er geen uit zicht op terugkeer tot eenigszins normale verhoudingen in het veehouder- en zuivel bedrijf bestaat. De commissie van advies voor afzetbelan gen stelde zich, in verband met de defini tieve inwerkingtreding van het zuivel-kwa- liteitscontrole-bureau, in haar advies aan het bestuur in meerderheid op het stand punt, dat alleen eerste klasse boter in aan merking diende te komen voor export. Aan den directeur-generaal van den land bouw werd verzocht, de grond der land- bouwuitvoerwet bepalingen in het leven te roepen, waarbij een controle wordt inge steld op het vetgehalte van gecondenseerde melk wordt gecontroleerd. Eenigen tijd daarna heeft de directeur-gencaal een com missie tot onderzoek van deze aangelegen heid ingesteld. De regeling van den uitvoer van melk producten naar Engeland blijft groote moei lijkheden opleveren, doordat andere melk producten exporteerende landen niet aan minimumprijzen zijn gebonden, maar zich bovendien niet blijken te houden aan den z.g. .standstill", welke voor deze landen vastgesteld is. Voor de moeilijkheden, ondervonden door bedrijven die „contingenten" consumptie- melk voor levering in het z.g. wettelijk con- sumptiemelkgebied hebben, kon in het ver slagjaar, ook na herhaald overleg met de desbetreffende autoriteiten, geen bevredi gende oplossing worden gevonden. De samenwerking met de centrale land bouworganisaties betrof o.m. een actie om te komen tot een wijziging van het melkbe- sluit, zoodanig, dat het vetgehalte der melk op een bepaalden standaard kan worden vastgesteld, bevordering van het gebruik van boter i.p.v. margarine door de weer macht, de instelling eener commissie in samenwerking mede met de maatschappij voor dierengeneeskunde ter behandeling van vraagstukken, verband houdend met de bestrijding van mond- en klauwzeer, run- dertuberculose enz., extra kalverschetsen tor aanvulling van verliezen als gevolg van het hevig heerschen van het mond- en klauw zeer en de hoogte der boterprijzen in voor- en najaar In het slotwoord van bet jaarverslag wordt er op gewezen dat, terwijl het jaar 1937 een gerechtvaardigde hoop op herstel van het maatschappelijk leven te zien gaf, deze hoop in 1938 weer teloor gegaan is en daarmede tevens de kans, dat langzamer hand de crisismaatregelen meer en meer vereenvoudigd en afgeschaft zouden kun nen worden. Het vraagstuk, hoe men verder met de maatregelen voor den landbouw aan moet, is nog lang niet opgelcst. De regeering staat op het standpunt dat de belanghebbenden hierbij meer en meer moeten worden inge schakeld. doch onder de belanghebbenden zelf is daaromtrent nog groote aarzeling. DEN HAAG EN HET VREEMDELINGENVERKEER. De vacantie is in aantocht. Allerwege worden plannen gesmeed. Het buitenland lokt. Maai de voortdurende onrust heeft op deze plannen reeds vele dompers gezet. En dus richt zich het oog meer dan voorheen naar het binnenland. De Spoorwegen hebben voor twee groote ver rassingen gezorgd: het weekeindretour en het maandretour. De Haagsche V. V. V. zorgt voor de derde verrassing: een couponkaart voor een bezoek aan de Residentie en haar badplaats, welke van 15 Juni tot 30 September aan nrgenoeg alle stations voor een luttel bedrag ver krijgbaar zal worden gesteld. De Nederlandsche Spoorwegen, de Haagsche Tramweg Maatschappij en een groot aantal Haagsche instellingen (mu sea. Planetarium, Dierentuin en vele an dere) hebben voor deze plannen hunne medewerking verleend. Ook van den Particulier Secretaris van H. M. de Koningin heeft de Haagsche V. V. V. de zeer gewaardeerde medewer king mogen ontvangen. Al deze toezeggingen hebben er toe ge leid, dat thans een couponkaart is ontwor pen, welke den houder (ster) recht geeft op een gratis dagkaart op de Haagsche Tram. reducties op den toegangsprijs van de meest belangrijke bezienswaardigheden en reductie op den logies- of pensionprijs van een groot aantal Haagsche en Scheve- ningsche hotels. Als binnenkort de affiches op de stations verschijnen en een lawine van brochures en vouwbladen over Nederland wordt uit gestort. dan zal het geheele land weten, dat Den Haag en Scheveningen dezen zomer iets bijzonders hebben te bieden. TWEE 60-JARIGEN VOCHTEN. Zaterdagavond, omstreeks half twaalf, is in de Anna Paulownastraat te Tilburg een vechtpartij tusschen twee mannen ontstaan, waarbij een der vechtersbazen zoodanige verwondingen opliep, dat hij in een zieken huis moest worden opgenomen. De drank schijnt aan den twist niet onschuldig te zijn. Enkele bewoners der straat hoorden hulp geroep en naar buiten snellende zagen zij twee mannen vechtend op den grond liggen. Het bleken te zijn de 60-jarige A. Meelis en zekere W. Jongen. De 60-jarige M. bloedde hevig. De vuisten van J. hadden hem zoo danig bewerkt, dat diens neusbeen was ver brijzeld en hij een hoofdwonde had bekomen boven het linkeroog, benevens inwendige kneuzingen. De dader werd gearresteerd. Hij is Zondagvoormiddag weer op vrije voeten gesteld. LICHTKROON IN EEN KERK GEVALLEN. Geen persoonlijke ongelukken. Tijdens versieringswerkzaamheden in de SL Janskerk van Waalwijk, waar de pastoor morgen zijn zilveren priesterjubileum zal vieren, is een enorme lichtkroon, welke een gewicht heeft van tweeduizend kilo, omlaag gestort. De arbeiders stonden gelukkig niet onder de kroon, zoodat niemand door het zware gevaarte getroffen werd. De lichtkroon bestond uit een grooten krans van elf meter doorsrtede. Hieraan hingen twaalf lampen. De bronzen band was aan twaalf stangen opgehangen, welke zich twee aan twee vereenigden, zoodat het geheele gevaarte met zes stangen aan den koepel hing. Deze stangenconstructie zag er voor den leek gevaarlijk en fragiel uit. Het enorme gewicht van de kroon is te zwaar gebleken voor de lichte bevestiging. Juist was men begonnen de versiering aan te brengen toen het gevaarte begon te kraken. De kroon boog door en schoof daarna met groot lawaai in elkaar. Zij werd zoodanig vernield, dat men haar heeft moe ten afbreken en uit de kerk verwijderen. Het geval heeft In Waalwijk, vooral om dat er steeds een meenlngenstrijd over heeft bestaan of het gevaarte „het al of niet hou den zou", nogal consternatie verwekt. (De Crt.) PAARDENDIEF AANGEHOUDEN. De justitieele dienst van het politiebureau Linnaeusstraat te Amsterdam is er in ge slaagd den man te arresteeren, die dezer dagen uit een weide aan den Middenweg al daar een paard stal en dit verkocht aan een slager. Toen de recherche den diefstal tot klaar heid had gebracht, bleek het paard reeds op het abattoir te zijn geslacht. Het zoeken was nog naar den dief, die zeer snel kon wor den gegrepen. Bij een nader onderzoek bleek, dat de man ook in andere plaatsen in Noordholland zich aan diefstal van paarden had schuldig gemaakt Hij werd in het po litiebureau aan de Linnaeusstraat opgeslo ten. Zondagmorgen in alle vroegte ontdekte een politieman van dit bureau, die den ar restant controleerde, dat de verdachte ern stig gewond moest zijn. Op den grond van de cel lag een plas bloed. Het bleek, dat de man kans had gezien zichzelf zoodanig aan den buik verwondingen toe te brengen, dat hij naar het Wilhelminagasthuis moest wor den overgebracht. Hier is de man ter ver pleging opgenomen. Aan de gevolgen overleden. - Op den avond van den eersten Pinksterdag had op den hoek van de Jacob Catslaan en de Bui- tenrustweg te Den Haag een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. Deze laatste, de 52-jarige H. B., kreeg daar bij een verwonding aan het achterhoofd en een hersenschudding, waaraan hij Zaterdag is overleden. Het slachtoffer had zonder tee- ken te geven van richting veranderd. Vereeniging voor internationaal recht. - De Nederlandsche vereeniging voor inter nationaal recht heeft Zaterdag haar jaar vergadering gehouden in de nieuwe gehoor zaal van den Hoogen Raad te 's-Graven- hage. Onder de aanwezigen bevond zich o.m. de minister van justitie mr. C. M. J. F. Goseling. De voorzitter, prof. mr. J. A. van Hamel, sprak een jaarrede uit. Ir. Collette f. - In bijna 82-jarigen ouderdom is Zaterdag te 's-Gravenhage overleden ir. A. E. R. Collette, oud-hoofd ingenieur der telegrafie en telefonie en oud-voorzitter van de Vereeniging voor handel, nijverheid en. gemeentebelangen te Den Haag. „Ziet U meneer Meijer, Zondags hebben we geen zin aan afwas- schen". Zes verschillende persen staan altijd n»» voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ N.V. Hr.KM.S, CCSZES b ZN.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7