11663 s Krachtige rede van Daladier, De samenwerking tegen agressie. Ruslands antwoord te Londen. Voornaamste moeilijkheid is de Baltische kwestie. De Japansche verliezen in China. Hitier spreekt voor oud-strijders. Noodlottige brand in een bioscoop. 70 dooden, 150 gewonden. Nieuws in 't kort. LIMMEN 14499 Sm 16644 17366 17666 '2 16191 Ifli 18860 5 SSg I99SÏ 60184 5 10614 TWEEDE BLAD fiuitffttatid In een rede voor het uitvoerend comité van de radicaal-socialistische partij heeft Daladier o.m. de houding van Frankrijk ten aanzien van de groote internationale vraag stukken uiteengezet. Na verklaard te hebben, dat ..alles doet hopen op een spoedig en gunstig besluit van de thans aan den gang zijnde internationale onderhandelingen", zeide de premier: „Ik zeg en herzeg, dat Europa de keus heeft tus- schen samenwerking en overheersching. Dc Fransche regeering heeft alles gedaan en doet nog alles om Europa in staat te stellen, gelukkig te leven in vrije samenwerking. Doch tegelijkertijd wil ik de wereld de verzekering geven, dat Frankrijk in het eerste gelid staat van de mogend heden, die zullen verhinderen, dat Europa geleid wordt naar rampen als gevolg van machtsondernemingen. Wij zijn voor samenwerking, hetgeen het tegenovergestelde van omsingeling is. Doch telkens wanneer wij een schrede gedaan hebben op den weg der samenwerking, heeft men ons met een gewelddadige actie geant woord. Telkens wanneer wij een aanbod tot sa menwerking hebben gedaan, werd dit van de hand gewezen. Zij die ons aanbod van de hand we zen, wilden ons tegelijkertijd het recht ontzeggen, met anderen samen te wer ken. Deze samenwerking, welke zij ge weigerd hebben, is het, die zij omsinge ling noemen. Welk duidelijker bewijs zouden zij nog kunnen geven van hun streven naar hegemonie? Zoo men dus de neiging heeft, het even wicht en den vrede in Europa te bedreigen, hebben wij alle reden, ons vastberaden te gen zulke avonturen te verzetten. Wij zeg gen neen op agressie, op autarkische tiran nie, op ideologisch fanatisme, op eischen van zoogenaamde levensruimte en wij zeggen neen op alles wat geweld en ruwheid is. Wij zeggen ja op elk streven naar goede verstand houding en loyale samenwerking, op alles wat zou kunnen leiden tot een hervatting van het economisch verkeer over de geheel? wereld en tot een billijker verdeeling van de grondstoffen. Uiteenzetting van Mistler. De voorzitter der Kamercommissie voor buitenlandsche zaken, Mistler, heeft nog o.m. gezegd, dat in de pacten, die thans gesloten werden terzelfdertijd voorzieningen worden getroffen voor de middelen om de gegeven garantie te verzekeren, terwijl alleen voor kwesties van vitaal belang de casus foederis kan optreden. Ook wordt er niet veel ruim te gelaten voor juridische exegese. Het pact met Turkije is nog slechts een kwestie van dagen. De sluitsteen echter van het systeem, dat thans uitgewerkt wordt, moet worden gevormd door het accoord met Rusland. ..Ongetwijfeld", zoo verklaarde spr., „waren de eerste Engelsche voorstellen niet van dien aard, dat zij konden worden aanvaard. Wat. men thans Rusland voorstelt is echter de af sluiting van een pact op voet van werkelijke gelijkheid en in een geest van algeheele wederkeerigheid. Het is thans aan Rusland een verzoeningsgezind gebaar te maken. Wij hopen, aldus spr., dat wij spoedig een einde zien komen' aan deze diplomatieke traaghe den, die gevaarlijk zijn, omdat zij zekere verwachtingen wekken te Rome en Berlijn. De Duitschers moeten thans begrijpen, dat zij slechts nuttige besprekingen op econo misch gebied kunnen krijgen, wanneer zij erknnen, dat het tijdvak van de geweldda dige overvallen gesloten is en dat het uit is met zekere unilaterale manieren om verdra gen te verscheuren". Het executief comité keurde vervolgens met algemeene stemmen de binnen- en bui tenlandsche politiek der regeering goed. Het Russische antwoord is te Londen ontvangen. De teksten zijn Vrijdag aan de Fransche en Britsche ambassadeurs te Moskou overhandigd. De Britsche regeering bestudeert het antwoord zorgvuldig, dat in overeen stemming is met de punten van de rede voering, die Molotof vorige week heeft uitgesproken. Reuter verneemt, dat de eerstvolgen de stap zal zijn het zoeken van een for- mul om tegemoet te komen aan de Rus sische voorwaarde, dat een drie-mo- gendhedenwaarborg moet worden gege ven aan de Baltische landen, ofschoon deze duidelijk hebben gemaakt, dat zij van niemand een waarborg wenschen. op grond van de overweging, dat hun veiligheid gelegen is in volkomen neu traliteit. De andere belangrijke punten in de rede van Molotof schijnen niet dezelfde moei lijkheid te bieden.'De afsluiting van een zuiver defensief pact tot onderlingen bij stand tusschn de drie landen wordt niet in twijfel getrokken. Met vertrouwen ver wacht men, dat de vorm en de omvang van den onmiddellijken, daadwerkelijken bij stand, die gegeven zal moeten worden in geval van agressie op andere staten dan Frankrijk, Engeland en Rusland, op bevre digende wijze zal worden geregeld. De Brit sche regeering publiceert de nota niet. Oordeel van Poolsch blad. Ten aanzien van de Britsch-Russische on derhandelingen schrijft het Poolsche orgaan der zware industrie „Kurjer Polski" o.m., dat het probleem van een waarborg aan de Baltische landen Polen van nabij raakt, aan gezien niets, wat de Baltische aangelegen heden aangaat, Polen onverschillig kan laten. Polen zal nooit toestaan, dat een vreemde mogendheid zich installeert in dit gebied. „De Baltische staten verhelen hun ongerustheid niet, welke gewekt wordt door den wensch der Sovjets om hun bescher ming uit te strekken over de Baltische sta ten en toonen weinig gehaastheid om de ga rantie van hun oostelijken nabuur te aan vaarden. Wie weet of in den tegenwoordi- gen toestand een nauwere aaneensluiting van de politiek der Baltische landen en die van Polen niet de rationeelste oplossing zou zijn". Heden Lagerhuiszitting. Heden, in de heropende zitting van het Lagerhuis, zal de kwestie der besprekingen met de Sovjet-Unie en der onderhandelin gen voor het sluiten va.i een anti-agressie pact ter sprake komen. De afgevaardigde David Adams is voornemens den minister president aan te bevelen, zich naar Moskou te begeven, overeenkomstig de verklrring, welke hij vóór München aflegde inzake de waarde van persoonlijk contact tusschen de regeer ingsleiders. In ieder geval verwacht men, dat Cham- berlain de eerste de beste gelegenheid zal aangrijpen om een verklaring af te leggen over de onderhandelingen met de Sovjet- regeering. Hooge Russische militairen ver tegenwoordigen Worosjilof. Uit goede bron wordt te Moskou verno men, dat Worosjilof op de uitnoodiging om de manoeuvres van het Engelsche leger bij te wonen in zeer beminnelijke en hoffe lijke bewoordingen zijn spijt tot uitdrukking heeft gebracht, dat hij in Rusland zal moe ten blijven, omdat de manoeuvres van het Russische leger in denzelfden tijd zullen worden gehouden als die van het Engelsche. Hij geeft echter de toezegging, dat hij zich in Engeland zal doen vertegenwoordigen door een groep hooggeplaatste Russische militairen. Het Chineesche gezantschap te Den Haag heeft medegedeeld, dat volgens de verkla ringen van den woordvoerder van den Chi- neeschen militairen raad tot het einde van 1938 ten minste 283.333 Japansche officieren en manschappen aan de verschillende fron ten in China zijn gesneuveld. Gedurende de gevechten bij Nantsjang en in Noord- Hoepeh van den laatsten tijd reeds hebben de Japanneezen meer dan 60.000 man ver loren. „China zal tot het laatst toe vechten". Mevrouw Tsjang Kai Sjek heeft telegra fisch haar dank betuigd met de haar ver leende enderscheiding van doctor honoris causa in de rechten der universiteit van New Jersey. Mevrouw Tsjang gaf uitdrukking aan den wil van het Chineesche volk tot het einde toe te strijden. „Wij zullen vechten tot dat onze krachten zijn uitgeput, indien dat noodig is, bij onze inspanning ons land ongeschonden aan ko mende generaties over te dragen. Wij zullen zonder ophouden strijden voor de interna tionale beginselen van recht en rechtvaar digheid, welke den grondslag vormen van de volksregeering en zonder welke geen natie kan bestaan". Japansche protest wegens gebruik van de Engelsche vlag. Het Japansche ministerie van marine heeft een protest gericht tot de Britsche ma rine-autoriteiten te Sjanghai wegens het misbruiken van de Britsche vlag door de Chineezen en het vervoer van wapenen en munitie door Britsche schepen naar de aan hangers van Tsjang Kai Sjek. Het ministe rie deelt mede, dat de Japansche marine zich in sommige gevallen niet zal tevreden stellen met alleen een onderzoek naar de nationaliteit van een schip, dat de Britsche vlag voert en dat, meer in het algemeen, de Japansche autoriteiten niet langer kun nen dulden, dat derde mogendheden zich in laten met handeldrijven, dat Tsjang Kai Sjek kan helpen. Op een Britsch schip geschoten. Volgens een nog niet bevestigd bericht, zou het Britsche schip „Liwo" draadloos hebben medegedeeld, dat het door een Japansch schip beschoten was. Japansche troepen naar Swatau? Rekening houdend met de mogelijkheid van ontscheping van Japansche troepen te Swatau, de Zuid-Chineesche havenstad, in verband met activiteit van de Japansche vloot voor de kust van Foekien en Kwang- toeng, hebben de plaatselijke autoriteiten, naar het Chineesche persbureau meldt, den spoorweg, welke bij Swatau zijn beginpunt heeft, over een afstand van vijftig kilometer onbruikbaar gemaakt. Hitier heeft gistermorgen te Kassei op een bijeenkomst van oud-strijders o.m. gezegd: Duitschland had in 1914 geen enkel belang bij het ontketenen van een oorlog. „Het vredesverdrag van Versailles heeft daarentegen laten zien, dat de werkelijke oogmerken waren van de toenmalige Britsche en Fransche omsingelingspolitici, namelijk het rooven van de Duitsche kolo niën, vernietiging van den Duitschen han del, van de Duitsche handelsvloot en daar mede van de Duitsche bestaans- en levens voorwaarden, en vernietiging van iedere Duitsche politieke machtspositie. Het waren derhalve destijds dezelfde doeleinden als die welke de Britsche en Fransche omsingelings politici ook thans nastreven". „Zoo de Britsche omsingelingspolitiek al dezelfde gebleven is als voor den oorlog, dan is daarentegen de Duitsche afweer- politiek grondig veranderd. Ik heb er zorg voor gedragen, dat alles, dat ook maar eenigszins met de staatsleiding te maken heeft, slechts voor honderd procent een man en soldaat kan zyn". In een bioscoop-theater te Zacatepec in den staat Morelos (Mexico) is tijdens een film voorstelling brand uitgebroken. De zaal was op dat oogenblik geheel vol. Het vuur breidde zich zeer snel uit, zoodat onder de bezoekers een enorme paniek ontstond. Velen werden in het gedrang onder den voet geloopen. Ook de in de nabijheid lig gende huizen werden aangetast. Zij vorm den in een minimum van tijd een vuurzee. Brandweer, politie en troepen voerden een wanhepigen strijd tegen de vlammen. Het theater stond zeven minuten na het uitbreken van den brand reeds geheel in vlammen. Er zouden 70 dooden en 150 ge wonden zijn. Slechts 28 lijken konden ge ïdentificeerd worden. Bij het uitbreken van den brand waren er 800 bezoekers in het gebouw. Het vuur heeft ook een dertigtal hutten vernield. Brandweer en ambulance kwamen eerst na eenigen tijd aan. Het wachtpersoneel van de suikerfabriek te Zacatepec weigerde hulp te bieden met de bewering dat het geen orders had gekreger. en niet over blusch- mi''"~len beschikte. Bouw van een Fransch slagschip. - De scheepswerf „Loire" heeft opdracht gekre gen tot den bouw van een slagschip van 35.000 ton voor de Fransche marine. Het schip zal den naam ,Cascogne" krijgen. Handelsverdrag tusschen Polen en de Sovjet-Unie. - Het presidium van den opper sten raad der Sovjet-Unie heeft cp 1 Juni het handelsverdrag tusschen Polen en de Sovjet-Unie, dat op 19 Februari te Moskou is onderteekend, geratificeerd, evenals hel verdrag, waarbij de handelsvertegenwoor diging te Warschau wordt geregeld. Beschuldigde verwondt zich met een mes. - Tijdens het voorlezen van het vonnis van twintig jaar dwangarbeid, dat werd ge veld tegen een moordenaar, Gatt genaamd, door de rechtbank van Isère (Fr.) verwond de de veroordeelde zich ernstig met een mes, dat hij in zijn mouw had verborgen. Spoorwegongeluk in Japan. - Bij de stad Kotsji (Jap.) op het eiland Sjikokoe zjjn twee spcorwagens ontspoord en zestig meter omlaag gevallen. Dertien menscher. zijn om het leven gekomen, 33 gewond. De Venianminoff werkt. - De vulkaan Venianminoff op Alaska (V.S.) is opnieuw tot uitbarsting gekomen. De inboorlingen zijn uit Perryville gevlucht. De vulkaan werkt reeds sedert 23 Mei. Opgeven voor den militairen dienst in Engeland. - Zaterdag moesten in Engeland 250.000 jonge mannen van 20 en 21 jaar zich cpgeven voor den militairen dienst. In alfa betische volgorde moesten zij zich melden bij de verschillende arbeidsbureaux. In totaal hebben zich 220.018 jongelieden opgegeven voor den militairen dienst. Hier van verklaarden 3775 gewetensbezwaren te hebben. Bijna 30.000 personen gaven zich nog niet op. Reuter meldt nader, dat op en kele plaatsen pamfletten worden uitgedeeld ender de jongelieden die zich moesten op geven, door jeugd- en vredes-organisaties. Aardverschuivingen in Ncord-Italië. - Tengevolge van den zwaren regenval der laatste dagen in Noord-Italië, heeft zich nabij Montefiorino ten Zuiden van Modena een enorme aardlawine van den Ment Can- tiere losgemaakt. Te Maesta nabij Cigni moesten vijftig huizen wegens gevaar van instorting ontruimd worden. Bij Tontola in het gebied van Forli is een plaatsje volko men onder de aardmassa's begraven. De in woners konden nog tijdig gewaarschuwd worden, dat zij hun huizen moesten ver laten. fxuuL en 'Juwtkxuw DE STRIJD VOOR MINDER FRUIT- BESCHADIGING IN WEST-FRIESLAND. Men schrijft aart de N. H. Crt.: Te Schellinkhout en ook in andere dor pen in de omgeving, waar voor meer en beter fruit ook de strijd tegen de spreeu wen is aangevangen, is het eerste bedrijf van die actie thans achter den rug. Het riet in de plassen in De Nek, waar de trekspreeuwen overnachten, is voor de eerste maal gemaaid, welke actie in alle opzichten naar wensch is verloopen. Ver der zijn op de gebouwen op 25 Mei de nesten verstoord, waarvan reeds het ge volg duidelijk merkbaar is door het mindere geschreeuw der jonge spreeuwen op de daken. Door de hulp van vier jonge mannen, alsmede door de vrij algemeen welwillende medewerking der inwoners, waarvan een groot deel de nesten zelf ver stoorde, mag wel aangenomen worden, dat verreweg het leeuwenaandeel niet aan de controle is ontsnapt; slechts enkele on bereikbare nesten, die niet dan met gevaar te bereiken waren geweest, moesten on verstoord blijven. Het voortdurend koude weer is oorzaak geweest, dat de spreeuwen veel later hebben gebroed dan in normale jaren, zoodat de verstoring der nesten in West-Friesland van 15 Mei werd uitge steld tot 25 Mei, welke datum daarvoor dit jaar de juiste bleek te zijn. Waar nu de oude spreeuwen door de verstoring onmid dellijk voor een tweede en laatste broedsel gaan zorgen, zal nog éénmaal tot versto ring oftewel verwijdering der broedsels worden overgegaan. De juiste tijd daar voor zal dit jaar ongeveer 20 Juni zijn. De hoop te Sch^llinkhout en elders, wa. r men eveneens zoo te werk is gegaan, dat men de vermindering der spreeuwen in de tijden van den fruitoogst zal bemerken is zeer gegrond, vooral als ook h|t tweede broedsel wordt verwijderd. En waar in de natuur de meeste spreeuwen geen drie jaar oud worden (de helft van de jongen wordt niet ouder dan een half jaar), daar kan het niet anders of na verloop van 2 a 3 jaar zullen slechts weinig nesten meer te verstoren zijn; dit mede in ver band met de gehechtheid der spreeuwen aan de geboorteplaats, waardoor „emigra tie" of verhuizing wordt vertraagd. DE AARDBEIENTEELT. Men schrijft ons uit Beverwijk: Eenige weken geleden verscheen in de bladen de beslissing van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, waarbij aan tuinders, wier aardbeiengewas door de vorstschade aanmerkelijk heeft geleden, extra vergunningen kunnen worden ver leend voor den aanplant van jonge aard beien. In de eerste plaats wordt dit gedaan om tegemoet te komen aan de teelt 1939 en vervolgens om voor 1940 weer een nor male teelt van aardbeien te verkrijgen. Voor de tuinders in Kennemerland zal deze beschikking van de Centrale al heel weinig effect opleveren. Noch voor deze teelt, noch voor die van het volgende jaar zou deze aanplant resultaten kunnen af werpen. De tuinders in Kennemerland hebben reeds lang hun jonge aardbeienplanten uitgezet. Deze vroeg in het voorjaar uit- geplante polier zullen, nadat de ranken nog dezen zomer talrijke jonge plantjes geleverd hebben, het volgend jaar een bed vormen en een flinken oogst opleveren. Het zou ook nog mogelijk zyn om in Au gustus nog te planten op bloembollen- grond. Maar de tuinders in Kennemerland denken daar nie aan. omdat de in die maand uitgezette planten niet meei ran ken en dus geen nieuwe generatie, nog minder in het volgende seizoen oogst op leveren. Alleen in de omgeving van Rotterdam, op de Zuidhollandsche eilanden zullen de kweekers van aardbeien van de extra- aanplant kunnen profiteeren, omdat de grond daar veel zwaarder kleiachtiger is en voor de teelt van aardbeien geen bij zondere bemesting vraagt. De tegemoetkoming in de vorstschade, die in Kennemerland belangrijk is. heeft voor de tuinders weinig of niets te betee- kenen. Wij hebben zelfs wel kunnen con- stateeren, dat deze beslissing van de Cen trale den tuinders onbegrijpelijk voorkomt. JUovmciaal Tlieuws VLEESCHKEUR1NGSDIENST KRING BARSINGERHORN. Gunstiger resultaten. Uit het verslag van den keuringsdienst vooi vee en vleesch in den kring Barsin- gerhorn over 1938 valt te vermelden, dat de financiëele resultaten over dit jaar gunstiger zijn geweest dan vorige jaren het geval was. Uit de 370.000 kg. mate riaal, welke is verwerkt, is verkregen 94.650 kg. diermeel en 30.521 kg. vet, waarvan de opbrengst resp. was 8240.86 en 4431.76. Aan dt inbrengers van afge keurde dieren kon worden uitgekeerd 2301.75. Het belangrijkste feit is wel, dat de rekening, na de groote inzinking van de prijzen van diermeel en vet, voor de eerste maal weder zonder bijdragen der aangesloten gemeenten sluitend kon wor den gemaakt en dat het restant verlies van de voorgaande jaren ad. 415.44 is weggewerkt, terwijl 768.11 in het reser vefonds is gestort. De keuringsdienst als zoodanig gat een winst van 2046.29, ter wijl de noodslachtplaats met destructor een verlies boekte van 862.74. Door het afsluiten van contracten met alle daarvoor in aanmerking komende gemeenten en tevens door de grootere productie uit de Wieringermeer. is de rekening gunstig be- invloed en worden hoopvolle perspectieven voor de toekomst geopend. Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank hield Vrijdag avond jaarvergadering in de tooneelzaal van de heer A. C. de Graaf. Tegenwoordig wa ren 124 leden. De voorzitter, de heer D. D. Swart, zeide dat het afgeloopen jaar een ongunstig jaar was. De land- en tuinbouw maakte een on gunstig jaar door, door het mond- en klauw zeer en matige prijzen voor den tuinbouw. De bloembollenteelt was een goede cultuur, doch de saneeringsmaatregelen waren een rem om de cultuur loonend te doen zijn. Ook voor de bi nk is het jaar niet gunstig geweest, doordat het geld niet rendabel be legd kon worden, reden waarom de winst gering was. Er is een reserve van 14696.29, doch de winst is slechts f 301.66. Niettemin is de toestand niet ongunstig. Het ledental iï 183 en het aantal spaarders 352. Met den wensch dat 1939 voor de leden en de bank een gunstig jaar moge zijn, opende spreker de vergadering. In dit jaar, nl. cp 16 Febr., herdacht ons bestuurslid, de heer J. Al. zijn zilveren jubileum. Spr. stelde in het licht wat de jubilaris voor de bank heeft gedaan en dat is niet weinig. Het bestuur heeft dit feit niet onopgemerkt laten voorbij gaan en heeft hem een gemakkeliiken stoel aangeboden. Hierna kwamen aan de orde de rekening en balars over 1938. De heer H. Metselaar verklai rde alles in de beste orde te hebben bevonden Hierm bracht de heer Keesom, accoutan* te Alkmaar een lijvig rapport uit. Hieruit teekenen we aan dat de bank, trots alle onzekerheid in handel en economische verwikkelingen, het groot ste vertrouwen geniet, wat tot uiting komt in de groote belegging in soaargelden. Wat de liouide middelen betreft, kan de bank aan alle verplichtingen voldoen. Ook als er een „run" uitbrak zou zij al dadelijk een groot bedrag „op tafel" kunnen brengen. En spr. achtte zich gelukkig een comoliment ie kunnen maken aan bestuur, raad van toe zicht en kassier. Ingelegd zijn aan spaargelden 130802.71 en terugbetaald 122746.22. Aan gemeente, polder en vereenigingen zijn ontvangen f 39200 en gegeven 9200. Aan voorschotten is ontvan-en 3101P.84 en gegeven voor schotten 61881 50. De rekening is in totaal 572173.18. De balans geeft aar, f 379317.21. Aan voorschon eil%, 171834.28. v,„ de^'^CS» gemeente, polder en verü ^l-44% Het passief bedraagt giW,N 320375.70 en in loonf a aan si J V De accoutant stelde balans goed te keuren rs m reke-j^'. De voorzitter stelde J Pont«an H de reserve ,oe d, rente werd bepaald als vo??edgeÖ schotten en hypotheken spaargelden 2y, pCt. en *PCt- en pCt. minder. Evenwel zóóh stuur, zoo noodig, den renW® **5 gen, zoo het belang van Ho ,0et en wel tot 31 December 19™ ank dit Tot bestuurslid werd hei-!' Al en tot lid van den raad ,°Zen W heer N. Kuijs. Tot afge^?>^' gaderingen de heerer. D n <5 g e "Ur kering Tzn. Na rondvraag STAATSLotÈrj^" (Niet officieel) 5de klasse, »de Iijsl Trekking van Maandag S Hoofe Prtfeen 5000.— 19642 1000— 5936 7213 12206 16821 400— 12850 19330 20636 200— 189991 I tmi a» 100- 4936 6749 6859 966, 17080 1082 1133 1481 1702 2152 2227 2557 2601 2984 2992 3415 3799 4865 4883 5714 5748 6426 6464 7276 7731 8094 8105 8519 8804 9202 9317 Prijzen van 1164 1198 1207 I2is 1755 1778 1791 2273 2354 2410 2723 2814 2819 3032 3106 3217 3949 4323 4369 5059 5064 5091 5848 5940 5960 6489 6584 6628 7817 7853 7855 8110 8178 8242 8943 8971 9036 9366 9384 9497 Ut» 1865 2486 2879 3286 4392 5120 6091 6693 7897 8287 9068 9585 1445 1934 250J 2901 3374 «34 5357 6165 6789 7939 8362 9066 9596 Xfl «I 3» 34»! 54* «SS «B3 «8» «4U 111 1300 1686 1501 1719 10015 10184 10233 10315 10488 10554 10917 10945 10976 10981 11578 11710 S IJ? 11935 11937 12079 12084 12200 12335 S 12508 12549 12578 12594 12621 12748 12853 *2 13008 13084 13098 13109 13225 13249 13«b JJÏ 13858 13948 13960 14164 14186 14217 1«* ,12 14481 1 1*3" 14529 14662 14670 14728 14733 14835 14839 ia» 14919 15000 15032 15041 15288 15325 1537n 15715 15951 16025 16075 16079 16182 16196 lm! 16230 16257 16360 16424 16435 16448 16642 lm- 16914 16980 17129 17212 17387 17594 17671 \rm 17818 17834 18140 18377 18530 18608 18792 Wte 19116 19137 19244 19302 19316 19430 19441 urn 19610 19611 19782 19817 19850 19865 19921 jua 20000 20135 20136 20173 20191 20351 20397 20«s 20589 20599 20606 20616 20626 20737 20767 20773 20842 20844 20909 20954 21158 21293 21423 21513 21572 21801 21831 21881 21953 Aielen 1135 1158 1201 1222 1257 1224 1522 1529 1590 1606 1610 1664 1731 1737 1746 1760 1794 1844 1869 1886 1902 1946 1964 1967 2056 2077 2088 2107 2188 2189 2269 2276 2343 2392 2412 2435 2490 2504 2512 2516 2536 2553 2628 2660 2661 2775 2803 2851 2977 3010 3081 3083 3121 3192 3254 3289 3301 3369 3434 3460 3491 3526 3570 3589 3612 3632 3719 3727 3746 3800 3801 3806 4008 4052 4066 4078 4083 4267 4331 4379 4418 4422 4435 4452 4484 4552 4583 4607 4610 4656 4849 4864 4867 4888 4898 4927 5011 5034 5063 5068 5072 5089 5099 5169 5199 5211 5215 5233 5248 5255 5263 5274 5324 5384 5435 5467 5471 5472 5554 5655 5745 5750 5780 5783 5835 5931 6006 6057 6094 6106 6196 6358 6631 6658 6745 6753 6757 6772 6817 6844 6921 6970 7007 7041 7135 7153 7169 7188 7195 7202 7315 7337 7383 7122 7462 7463 7501 7533 7574 7589 7609 7611 7705 7754 7756 7804 7828 7840 7903 7912 7920 7932 7976 7984 8008 8054 8058 8065 8080 8088 8263 8266 8386 8434 8466 8488 8582 8592 8614 8636 8670 8700 8810 8845 8861 8870 8872 8942 9031 9046 9051 9054 9066 9081 9102 9130 9150 9174 9188 9248 9277 9348 9391 9402 9417 9432 9523 9577 9580 9633 9648 9681 9724 9734 9760 9763 9851 9866 9905 9945 9952 9963 9998 9990 10028 10083 10118 10125 10208 10209 10343 10350 10356 10393 10394 10397 10458 10475 10496 10536 10538 10593 10692 10769 10778 10797 10829 10847 10893 10912 10926 10960 10963 10674 11035 11090 11114 11224 11233 11296 11339 11402 11418 11422 11424 11598 11651 11729 11735 11742 11780 11783 11791 11818 11826 11867 11886 11934 11939 11976 12004 12009 12127 12138 12188 12356 12387 12400 12407 12411 12440 12511 12633 12643 12645 12655 12695 12788 12812 12815 12823 12825 12860 12950 12982 12998 13027 13048 13066 13169 13199 13202 13226 13247 13259 13575 13579 13383 13635 13657 13700 13716 13723 13751 13807 13818 1382U 13871 13880 13923 13946 13958 14028 14038 14075 14195 14220 14234 14244 14257 14277 14335 14346 14357 14450 14496 14541 14555 14574 14623 14627 14692 14708 14737 14825 14832 14877 14920 14944 14953 14960 14998 1»006 15100 15140 15359 15391 15467 15491 15560 15577 15614 15651 15653 lrf® 15743 15747 15751 15752 15814 1581! 15970 15992 15994 16003 16033 16®" 16144 16228 16241 16287 16315 1631» 16371 16399 16411 16465 16518 165!" 16819 16833 16837 16843 16866 168» 17059 17067 17093 17109 17118 UI" 17226 17276 17291 17300 17315 173» 17388 17399 17428 17460 17530 1 17585 17635 17685 17732 17821 17» 17884 17930 18052 18115 18130 181 18260 18317 18324 18349 18376 84U» 18446 18460 18499 18544 18549 »w 18684 18728 18742 18770 18835 884 18869 18887 18924 18930 18946 189® 19100 19141 19167 19183 19191 1919 19329 19353 19355 19383 19405 19* 19538 19567 19578 19604 19666 19830 19832 19904 19906 19915 19952 20042 20090 20098 20110 20 20244 20246 20264 20205 20352 20 20373 20376 20392 20448 20452 20»» 20593 20594 20629 20639 20661 - 20925 20957 20971 20977 20980 21090 21120 21157 21214 21265 2 21371 21395 21397 21403 21424 2 21495 21579 21584 21597 21603 21 21601 21704 21700 21T26 21732 J 21833 21877 21879 21898 21917 21 Verbeteringen 5e Kin* 'Jjj UH. 4Aaa HZ Ib nm 1850 1864 1986 19S1 2191 2216 2437 2411 2563 2513 2904 2912 3218 3234 3463 346) 3647 3651 3823 3813 4293 4311 4469 4416 4616 4611 4988 4999 5094 5098 5234 5343 5403 5405 5690 51(6 5964 5901 6575 6603 6173 6197 7016 7111 7282 1311 7484 7409 7618 *38 7810 1991 8001 8008 8188 «304 8559 «512 8720 8955 «985 9082 «9! 9260 9» 9440 9494 9693 9121 9871 9004 10005 100" 10288 IBS 10420 104K 10654 106» 10668 10«3 10092 110» 11349 ll*1 11675 11® 11813 11®' 11944 119® 12196 ffl» 12444 IJ® 12745 12W 12929 1»« 13073 130* 13436 13*| 13703 131* 13832 13» 14045 l«g 14246 1«* 14460 14634 H» 15066 k® 15106 16»! 15843 1»; 16090 1«£ 16368 ie" l®34 «a 11143 1"* 11572 1** 18411 18648 19852 30362 11061 s 11336 s 11460 2» 217* 319®

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8