H ia Agenda FRANKENBERG N.V. li Stad en Omaeoiaa li JUïeepstiidiHQW Txovwciaal 7lieuws Koffer Schrijfmachine. REMETTE f 69.- (Remington fabrikaat). KOEDIJK HENSBROEK NOORDSCHARWOUDE LANGENDIJK Buitenlandsch weerov. KIJKENKOOPENTCLHYCI BROEK OP LANGENDIJK heerhugowaard EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. SPOORWEGONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gistermorgen had te Uitgeest een ernstig spoorwegongeval plaats, waarbij de machi nist, de heer P. van Diest van Amsterdam, het leven verloor. D. deed dienst op den goederentrein van Alkmaar naar Amster dam. Terwijl nu in Uitgeest gestopt moest worden, waar tevens nadere orders zou wor den gegeven voor den dienst, zou deze dienstorder hem overhandigd worden door een der spoorwegambtenaren. Doch juist toen deze van plan was de lijn over te ste ken, zag hij in de verte den sneltrein uit de richting Krommenie aankomen, zoodat hij nog even wachtte met oversteken. D., ziende dat de ambtenaar op het perron bleef staan, sprong van zijn locomotief, bepaald geen erg hebbende in den met 90 K.M. vaart aan komenden sneltrein, met als gevolg, dat hij een klap kreeg van dezen trein en naar ter zijde van de spoorbaan werd geslingerd. De klap was zoo hevig, dat de dood onmiddel lijk intrad. D., die 48 jaar oud is, was ge huwd en vader van een gezin. AUTO-AANRIJDING MET DE „BEKENDE" OORZAAK1 Chauffeur niet nuchter. Na aanrijding doorgereden. Slotbedrijf: proces-ver baal. Zondagavond omstreeks half elf naderde ccn luxe-auto in vrij snelle vaart uit de richting Alkmaar de bebouwde kom van Castricum. Ter hoogte van de r.k. school reed op dat oogenblik een vijftienjarige jongen, H. B., woonachtig in de Geelvinck- straat, op de fiets. Op deze plek schepte de auto jongen en fiets en sloeg beiden tegen den grond. De wagen sukkelde nog een eind verder en kon eerst ter hoogte van café De Vriend schap tot staan worden gebracht. Bij onder zoek bleek toen, dat de bestuurder ze kere C. van S. uit Heemskerk eenige biertjes gedronken had. Dientengevolge werd de auto in beslag genomen en tegen den chauf feur proces-verbaal opgemaakt, zoodat het slotbedrijf zich mettertijd in Alkmaar zal afspelen. Het geval zelf bleef intusschen onpleizie- rig genoeg. De jongen hoewel het onge luk in dit opzicht nog gunstig verliep had pijnlijke schaafwonden aan rug en bee- nen. De fiets was niet meer bruikbaar. Dr. Nieveldt van Castricum verleende aan het slachtoffer ter plaatse de noodige hulp. Hier na kon hij naar de ouderlijke woning wor den vervoerd. EEN AANSLAG TE HENSBROEK. Dader gearresteerd. Zondagnamiddag is een aanslag ge pleegd op de vrouw van den heer v. d. S. te Hensbroek. Zooals de gewoonte was, zou de heer v. d. S. Zondagmiddag om plm. 4 uur gaan 'melken, de knecht, die mee moest, was echter nog niet thuis. Na een poosje tc hebben gewacht, is de boer met de schuit weggegaan met de gedachte, dat de knecht hem wel achterna zou komen, wat echter niet het geval was. Toen de boer en zijn zoon van het melken thuis kwamen, vonden zij de vrouw bewusteloos en hevig toegeta keld op den koegang liggen. Direct werd de inwonende knecht (iemand van de reclasseering) verdacht. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd en 's avonds kon hij in Hoorn ge vat worden. Gistermiddag is hij onder strenge politiebewaking naar Alkmaar over gebracht. Het geheel betreft hier een zeer ernstig zedenmisdrijf. De toestand der vrouw is nog ernstig, vooral wat betreft de zenuwen. ALKMAARSCHE RECHTBANK. Uitspraken van op 23 Mei behandelde zaken. W. K., monteur te Enkhuizen. Heeft in hooger beroep terecht gestaan wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld bij een aanrijding te Heerhugowaard. Vonnis kantonrechter 20 boete of 10 da gen hechtenis. Thans geëischt 40 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis conform. C. de G., timmerman te Alkmaar. Heeft terecht gestaan wegens het vervalschen van een jachtacte. Eisch 250 boete of 100 dagen hechtenis. Vonnis 25 boete of 10 dagen hechtenis voorwaardelijk. C. B., winkelier te Alkmaar. Heeft in hooger beroep terecht gestaan wegens het van den openbaren weg af zichtbaar ten toonstellen van middelen ter voorkoming van zwangerschap. Vonnis kantonrechter 8 boete of 4 dagen hechtenis. Thans ge ëischt 50 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis conform. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Gister zijn voor het eindexamen gymna sium (afd. B.) de volgende candidaten ge slaagd: P. Baretta te Bergen, G. W. Boonstra te Wormerveer, H. Schiphorst, G. H. Visser cn Ch. L. Zaman, allen te Alkmaar. OP DE FIETS ER VAN DOOR. Ter hoogte van de opslagplaatsen van den Rijkswaterstaat aan den Alkmaarschen straatweg te Castricum, is een man aange houden, die zich op verdachte wijze in de omgeving ophield en tenslotte op klaarlich ten dag er met een fiets van een der werk lieden vandoor ging. De man werd op transport gesteld naar Alkmaar en aldaar bleek men een oude be kende van de politie te hebben gepakt, een man, die reeds verschillende vonnissen ach ter den rug had. DE POSTFANFARE ALKMAAR. Woensdagavond zal in den stedelijken muziektuin de trekking gehouden worden van de door B. en W. van Alkmaar toege stane verloting. Oorspronkelijk was de be doeling deze trekking in het najaar te hou den. De lotenverkoop heeft echter zoo vlot plaats gehad, dat het besluit werd genomen reeds nu de trekking te houden. De pachter van den muziektuin is zoo welwillend ge weest den tuin gratis ter beschikking van de vereeniging te stellen. De toegang tot den tuin is vrij. De trekking zal worden opge luisterd door muziek van het corps. Te 20 uur vertrekt het corps van het repe titielokaal aan de Gasthuisstraat en neemt de volgende route: Kerkplein, Laurensstraat, Ged. Nieuwesloot, Korte Nieuwesloot, Marktstraat, Houttil, Langestraat, Payglop, Ridderstraat, Zilverstaat, Emmastaat, Tous- saintstaat, Pr. Hendrikstraat, Emmastraat, Straatweg, muziek'uin. Ter gelegenheid van de opening der ver nieuwde zaak Flandria aan de Langestraat 21 zal aan deze firma, die geheel belangeloos een film van het eerste optreden van de Postfanfare heeft gemaakt en op de dona teursconcerten heeft vertoond, een muzikale hulde worden gebracht. NOORDERSTOOMTR AMWEG - MAATSCHAPPIJ N.V. In de op 5 dezer gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Noorderstoomtramwegmaatschappij N.V., gevestigd te Alkmaar, werden het verslag, de balans en de winst- en verliesrekening over het jaar 1938 goedgekeurd en vastge steld, met bepaling van het dividend op 2,4 of 12 per aandeel. De heer S. G. L. F. baron van Fridagh, aftredend bestuurslid, werd als zoodanig herkozen. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN 1939. Dezen keer naar Artis!? De zomer met zijn zonnige dagen is weer aangebroken. Velen zien reeds verlangend uit naar den dag of de week, die hen naar buiten zal brengen om te genieten van bosch, zee of heide. Sommigen zoeken hun genoegen nog verder van huis. Eén groep van personen is echter van dit alles verstoken; zij kunnen nauwelijks hun woning verlaten en van reizen naar buiten komt in het geheel niets. Het zijn onze ouden van dagen. Het comité voor den „Autotocht voor Ouden van Dagen" treft weder de noodige voorbereidselen voor de reis 1939. Dezer dagen wordt een vriendelijk beroep ge daan op de velen, die nog in staat zijn iets voor onze oudjes te doen. Dat zijn de be zitters van auto's, om deze we»r beschik baar te stellen voor den tocht. Maar dit beroep geldt evenzeer hen, die geen auto bezitten of deze bezwaarlijk kunnen missen, om een bijdrage te geven voor het huren van een autobus. En even als vcrige jaren wordt weder gerekend op de medewerking van bakkers, slagers, winkeliers in versnaperingen, eau de cologne, sigaren, fruit. Want ook deze ar tikelen zijn op de pleizierreis van de ouden van dagen hoogst welkom, zoo niet on misbaar. En dan nog iets: het comité hoopt dit jaar het lang begeerde bezoek aan Artis te kunnen brengen. Reeds jaren is daarnaar uitgezien, doch steeds stuitte het af op de hooge kosten (toegangsprijs). Dit bezwaar blijft gedeel telijk nog bestaan. Daarom wordt een extra beroep gedaan op allen, die onze oudjes dit bezoek aan Artis zouden gunnen. Toe, geef voor dezen keer eens een extra gift om daarmede dit bezoek mogelijk te maken. Het comité, maar nog meer de oudjes zelf, zullen u daarvoor zeker ook extra dankbaar zijn! ONZE VISSCHERS IN DUITSCHLAND. Ten aanzien van de Nederlandsche vis- schers, die op Duitsche treilers varen, is dezer dagen een beslissing gevallen, waar uit volgt, dat de achtergebleven familie leden van op zee gebleven visschers inge volge de wettelijke bepalingen in Duitsch- land recht hebben op een uitkeering, even als zulks in ons land het geval is. De genomen beslissing betrof het geval van P. W., die op 14 Dec. van het vorige jaar op den Duitschen treiler Innsbrück voer en op dien datum over boord sloeg en verdronk. Aan zijn vader is thans, daar hij diens kostwinner was, door de „Seeberufs- genossenschaft" te Hamburg, een zeer be hoorlijke lijfrente toegekend. VERBOUW SCHOLEN. Chr. school Palingstraat. Het bouwbureau fa. F. H. Ringers Zn., alhier, heeft namens het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Schoolonderwijs het verbouwen en uit breiden van de U. L. O. school door het aanbouwen van twee lokalen en het maken van een rijwielbeigplaats bij de school voor G. L. O. aan de Palingstraat, na aanbe steding per 26 Mei j.1., waarbij de gunning was aangehouden, thans opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer Schuit, Spoorstraat, Spoorstraat alhier, die had in geschreven voor resp. f 14800 en 300. Openbare school te Stompetoren. Aan den heer R. Kuijper te Heiloo is na aanbesteding per 19 Mei, waarbij de gun ning was aangehouden, thans gegund door het gemeentebestuur van Oterleek het ver bouwen en uitbreiden van o. 1. school te Stompetoren met twee lokalen en het maken van een rijwielbergplaats. De heer Kuijper had ingeschreven voor 11.270 en was daarmee laagsten inschrijver op cén na. Bioscopen. Victoria-theater, av. 8 uur, hoofdnummer De dans des doods (circusfilm), hoofdrol len Hertha Feiler en Hans Söhnker. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, des av. 8 uur, hoofdnummer Opent de ha ven (rom. marinefilm); hoofdrollen Victor Francen, Marcelle Chantal en Jean Pierre Aumont. Extra: Het bezoek van H. M. de koningin aan België. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 6 Juni. 8 uur, Oranje-hotel te Bergen, openb. verg. vrijz.-dem. bond; spr. de heer G. Rit meester, burgemeester van Den Helder. Woensdag 7 Juni. 8 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trainings wedstrijden. Donderdag 8 Juni. 4 en 8.30 uur, in bioscoop Harmonie, DKW-geluidfilm met tentoonstelling DKW- motoren en auto's. MIDDENSTANDSDIPLOMA „ALGEMEENE HANDELSKENNIS". Bij de Zaterdag te Schagen voortgezette examens voor het Middenstandsdiploma „Algemeen Handelskennis" slaagden o.m. mej. L. Stol te Alkmaar en de heeren P. J. G. Plevier te Schermerhorn, F. ten Pas, J. H. Rutten en J. N. Schuurman te Alkmaar, J. Vroegop en H. Vroegop te Broek op Lan- gendijk, allen cursisten van de Alkmaar sche Middenstandsavondschool uitgaande van de Neutrale en Christelijke Midden- standsvereenigingen te Alkmaar. NOORDHOLLANDSCHE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ VAN 1816 TE OUDKARSPEL. Vrijdag 2 Juni l.L werd door de directie rekening en verantwoording gedaan over haar beleid over het boekjaar 1938 aan de commissie, bestaande uit commissarissen, twee hoogste deelhebbers en twee agenten. Op Maandag 5 Juni d.a.v. werd in de alge meene vergadering van directie, commissa rissen, hoogste deelhebbers en agenten, na toelichting door de commissie, de rekening en verantwoording met algemeene stemmen goedgekeurd. De toename van de premie-ontvangst en het gunstige schadecijfer gaven reden tot volle tevredenheid. De aftredende commissaris J. W. L. Al- berdingk Thijm werd herkozen. DE VIER K'S EN DE SOLDATEN. Het Alkmaarsche cabaretgezelschap „De vier K's" kreeg gisteren een uitnoodiging om op te treden voor de in Zaandam gele gerde militairen. Natuurlijk hebben De vier K's aan deze uitnoodiging gevolg gegeven en zij zullen a.s. Donderdagavond de solda ten in de Zaanstreek gezellig bezig houden met hun revue, welke zij dezen winter in Alkmaar's omgving met zooveel succes heb ben opgevoerd. PAARD OP HOL TE UITGEEST. Ruit vernield. Maandagmiddag geraakte het paard van den heer T. op den Middelweg op hol. Het dier, gespannen voor een platten wagen, stond op den weg en terwijl de voerman J. even wegging, ging het paard er van door. Op den hoek van den Medlijk liep het paard m het raam van het woonhuis van den heer Boschman. De vrouw des huizes, die het paard zag aankomen, vluchtte net op tijd de kamer uit. Nauwelijks had ze die verla ten of het glas rinkelde. Met zijn kop had het paard de ruit, het paneel enz. ingedrukt en het bekwam daarbij een bloedende wond aan den nek. Toen viel het dier neer en bleef zoo eenige minuten liggen. Omstanders schoten toe en weldra stond het toen weer ter been. Van den wagen was het lemoen gebroken. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij gelukkig niet voor. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Achilles 5 Juni van R'dam n. A'dam; 6 Juni te Amsterdam. Ariadne 6 Juni 12 u. Lydd gepass. Aurora 5 Juni v. R'dam n. A'dam; 6 Juni te Amsterdam. Barneveld 5 Juni v. Curagao n. Aruba. Berenice 5 Juni te Genua. Crijnssen 5 Juni v. Madeira n. Barbados. Deucalion 4 Juni te Piraeus. Doros 5 Juni te Odense. Ganymedes 3 Juni te Liverpool. Hebe 5 Juni v. Livorno n. Civita Vecchia. Hercules 5 Juni 19 u. Ouessant gepass. Mars 5 Juni te en van Venetië n. Triest. Oberon 5 Juni 15 u. Ouessant gepass. Odyysseus 5 Juni 1 u. Brunsbuettel gepass. Orestes 5 Juni v. Caibarien n. Europa. Perseus 5 Juni te Amsterdam. Pluto 5 Juni te Gothenburg. Pygmalion 5 Juni v. Istanbul n. Yerakini. Simon Bolivar 5 Juni 9 uur van Havre naar A'dam: 4 Juni 23 u. te Havre. Stella 4 Juni te Calamata. Trajanus 5 Juni 10 u. Ouessant gapss. Triton 4 Juni te Istanbul. Ulysses 5 Juni te Piraeus. Stoomv. Mij. Nederland. Chris. Huygens uitr. 6 Juni te Port Said. Tarakan thuisr. 5 Juni van Port Said. Soemba uitr. 5 Juni van Siez. Tjikandit thuisr. 6 Juni te A'dam. Saleier thuisr. 4 Juni van Aden. Moena uitr. 4 Juni te Singapore. Kota Aboe J. N. L. 5 Juni van New York. Kon. Holl. Lloyd. Salland uitr. 5 Juni te Rio de Janeiro. Alcione 7 Juni v.m. 9 u. te R'dam verwacht EEN HINDERNIS WORDT OPGERUIMD. De nabij St. Maartensvlotbrug zeer dicht aan den Rijksweg staande boerderij, eigendom van de Noordholl. Levensverze kering Mij. te Alkmaar, zal worden afge broken en in plaats daarvan zal op iets groo teren afstand van den Rijksweg een nieuwe boerderij worden gebouwd, met de uitvoe ring waarvan is belast het bouwbureau der firma F. H. Ringers en Zoon te Alkmaar. Woningbouwveneenigtovg; „Goed Wonen". Maandagavond vergaderde de woning- bouwvereeniging „Goed Wonen" onder lei ding van den heer P. Hart in het lokaal van D. C. Butter. De voorzitter opende deze twintigste jaarvergadering met een woord van welkom aan de leden, mededeelende dat de late datum dezer vergadering was te wijten aan het wachten op de financieele afwikkeling. Uit het jaarverslag bleek, dat, dank zij de huurverlaging van het vorig jaar, nu alle woningen weer bezet zijn, maar dat door de vele veranderingen het onderhouds werk hoog was, zoodat het niet bewoond- zijn dubbele schade beteekent. De aftredende bestuursleden werden allen met groote meerderheid herkozen; als leden der financieele commissie werden gekozen de heeren S. Akerboom, W. Hartog en D. Klomp. Het accountantsrapport was zeer gunstig, terwijl er van regeeringszijde sterk werd op aangedrongen, dat geen achterstand van huur meer plaats heeft De rekening werd goedgekeurd. Besloten werd den weg te verbeteren, zoo mogelijk in werkverschaffing uit te voeren. De heer S. Akerboom besprak de wen- schelykheid van het stichten van een bad gelegenheid. Over het algemeen gevoelde men wel wat voor dit idee, maar allereerst zal de bouwkundige een bouw- en exploitatieplan samenstellen, opdat aan de hand daarvan berekend kan worden of er kans bestaat voor levensvatbaarheid. Hierna sluiting. Poldervergadering. Zaterdag werd er een algemeene verga dering van den polder en banne gehouden in de polderkamer ten gemeentehuize. Aan het in de N.H.Crt. voorkomende verslag dezer vergadering ontleenen wij het volgende: Aanwezig waren alle leden. Medegedeeld werd, dat de werkzaamheden wat betreft het leggen van takkebossen voor verzwaring van den dijk zijn afgeloopen. Voorgesteld werd echter om de laagste plekken met grond te verzwaren. Werd goedgevonden. Wat betreft onderhoudswerken aan de eigendommen van den polder besluit de vergadering den waterloop van binnen te laten invoegen door ingezetenen. De rekening en verantwoording over 1938 werd goedgekeurd met een nadeelig saldo van 726.78. Niettegenstaande dit tekort heeft het bestuur besloten niet" tot belasting- verhooging over te gaan. De heer D. Wit werd weder aangewezen als gevolmachtigde voor het hoogheemraad schap. De proefpolder kreeg bezoek. Naar wij vernemen, hebben Ged. Sta ten en de commissie uit Provinciale Staten Maandag een bezoek gebracht aan de proef polder ten Westen van den Langendijk, welke thans in cultuur wordt gebracht. Al heel wat vroege aardappelen aan de markt. Het gaat de Langendijker tuinbouwers niet erg voor den wind met de weersge steldheid. Hoewel het prachtig weer is, zouden de tuinders liever zien, dat er eens een weinig regen kwam. De verschillende te velde staande gewassen hebben het wel degelijk noodig. Bij het rooien van de vroe ge aardappelen komt dit wel tot uiting. De opbrengst per oppervlakte valt niet mee, wordt ons van tuinderszijde medege deeld. De aardappelen hebben gebrek aan water gehad. Sommige tuinders zijn reeds begonnen met het bespuiten van hun lan derijen met slootwater. Het resultaat zou met bloembollen goed geweest zijn, verle den jaar, doch of dit ook het geval zal zijn met vroege aardappelen, zal nog te bezien staan. De aanvoeren aan de veiling te Broek op Langendijk beginnen toe te nemen. Er waren in de afgeloopen week al dagen met een aantal van veertig aan voerders. Vrijdag was het totaal aanbod twee spoorwagons. Met de prijzen is het nogal geloopen, al zijn ze in den loop van de week wel iets gedaald. De gewone sor teering Schotsche muizen, welke Dinsdag verhandeld werd voor 9.10 tot 9.30 per 100 kg., steeg Woensdag weer tot maximum 11.80. Later werd het weer iets minder en tenslotte noteerden wij van 8.10 tot 8.60 per 100 kg. Als de aanvoeren straks op de andere veilingen ook wat beginnen toe te nemen, zullen de prijzen nog wel verder dalen, als tenminste de export niet aan de markt komt. De drielingen hebben vrijwel steeds 2 per 100 kg. meer opgebracht dan de groote aardappelen. De kriel, welke aan vankelijk nog betaald werd met 11 en ƒ18 per 100 kg., is op het einde van de week niet onbeduidend in prijs gedaald, zoodat Zaterdag van 6 tot ruim 8 per 100 kg. werd betaald. Voor rabarber bestond een vrij goede belangstelling. De prijzen waren nog niet hoog, de mooiste partijen noteerden meestal tot 3.50 en 3.80 per 100 kg. Zaterdag werd zelfs tot 4.9C per 100 kg. betaald. De eerste slaboor.en werden net 55 per 100 kg. goed betaald. Lr werd slechts TA kg. aangeboden. v f. Verwachting: Voor het noorden droog f der tot licht bewolkt, meL ki lijke tot zuidoostelijke wind ZWakke «o* Voor het zuiden, drooTL. licht tot half bewolkt, nfakkT Warm oostelijke tot zuidelijke wind Over de Britsche eilanden na!?Cht- hoog, luchtaruk ta Mk, van uuu&en rucniaruk in beteew' «M gisteren genoemde luchtdruk15 Duitschland en Polen zijn Si gen om niet tot staan gekomen, zoZT?** 4 barometerstanden thans in oost n worden gevonden. Dtardoor weraT^chW wind oost tot zuidoost. HedoJÜ blJ 0&sde het te de Bilt en Maastricht *üi mer dan normaal. In zuid- en T1 rijk komt plaatselijk onweer J Prs^> blijft het over het geheele vast^?®* west-Europa mooi zomerweer Vaa temperaturen. In Schotland dalP*7 hoo«« meters onder invloed van storm bar°' oceaan, die in activiteit toenf0VP> trekken tusschen IJsland en SeW? Deze naar de Noorache kun SeSS4 regen. ngen da« veel LICHT OP' Voor rijwielen, motorrijtuigen en an* voertuigen van 21.45 tot 4.10 Uur licht ïp De tomaten kunnen behoorlijk houden. Wij constateerden zelfs een niet onbelangrijke prijsstijging. In het bef werd meestal ongeveer 31 a 32 peMOfl kg. betaald. Zaterdag ging de A vo^f 3? B voor 33 en C voor 37.J3 van de hand Ook CC kon een goeden prijs opbreng nl. 32.20. Deze prijzen zijn ongeveer f ui per 100 kg. hooger dan verleden jaar m dezelfde week. 1 m Late aardappelen werden practisch niet meer aangevoerd. Een enkel partijtje Be velanders werd verkocht tegen 1 r>P- 100 kg. Deensche witte kool is ook bijna niet meer in voorraad., De prijzen van de ter veiling verhandelde partijen waren zeer laag. Van 1.90 tot 2.70 per 100 kg. konden wij noteeren. Een adres aan den Raad. De afd. Broek op Langendijk van den Chr. Werkmansbond heeft een adres aan den gemeenteraad gericht, waarin herin nerd wordt aan de circulaires omtrent de uitkeeringen van verschillende zaken le vensmiddelen) aan werkloozen en armlasti gen, bijv. voor het verstrekken van groen ten in blik, tomaten in blik, distributie van visch, brandstoffen, groenten, vleesch in bussen, boter en vet, welke steun kan wor den verstrekt aan hen, die in werkverschaf fing zijn, aan degenen, die door het Burg. armbestuur gesteund worden, die door de diaconie gesteund worden, aan kleine tuin ders en kleine zelfstandigen, die steun ge nieten. Bij ministerieele beschikking is aan den burgemeester de bevoegdheid gegeven om aan personen, die niet tot bovengenoemde groepen behooren, eveneens steun in natura (groenten en vleesch) te verstrekken, in ge vallen, waar de burgemeester zulks noodig mocht achten. Gelet op den nood des tjjds en overtuigd, dat door deze ministerieele beschikkingen het volksbelang gediend wordt, verzoekt de Chr. Werkmansbond B. en W. en den raa der gemeente dringend, voor zoover M* geen uitvoering is gegeven aan bovenge noemde missives van den minister van s ciale zaken, ten spoedigste de noodige m regelen te nemen en de voorzieningen treffen, zooals die reeds elders van kra zijn. Adressante verzoekt tevens, de sPa geling (voor allen die in werkversc en steunregeling zijn opgenomen en voo kleine tuinders) bekend te maken, zoo noodig per circulaire aan de urg bekend te maken waar de grens is 8 'om in aanmerking te komen voor kleinen tuinderssteun. Geboren: Jacob z. van L. de Gra"f A. C. Hart. - Aarjen z. van J. G' en M. Balder. Arjaan z. van J. Vroeg v A. Plugboer. Joannes z. van G. G. Ploeger. Anthonius Johannes J. Kruk en C. J. Schneithorst. Tmffletje Getrouwd: Dirk Bakker en Janssen. Jacob Smit en Aaltje Johannes Glas en Grietje Timme Jan Strijbis en Grietje Huibers. Viscbweds^f Zondag j.1. hield de hengelspo1^^ ging „D. V. S", begunstigd d°or oorbrug weer, een hengelwedstrijd aan matié- bij den Boterweg. De °Pkoms oanWezig- Slechts de helft der leden was aag baarze° werd weinig gevangen: slech s B| lieten zich verschalken. ans, 2e Pr; De uitslag was: le pr. K. a 8 pr. W. Berkman, 3e pr. D. BeI"gIT a,-erschilieI1* P. de Jong en 5e pr. C. Ba veri0ot, daaf de pryzen werden hierna nog had ge* de rest niet het vereischte aan.. n \verden vangen, terwijl er ook nog F1 aangehouden tot een volgenden

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2