U t - ONS INDISCH HOEKJE. EGMOND BINNEN STOMPETOREN BROEK OP LANGENDIJK WARM EN HUIZEN TEXEL HEILOO Indisch aardewerk. V* EGMOND AAN ZEE OUDORP DERDE BLAD AUTOTOCHT OUDEX VAX DAGEN VAN ZLTDSCHARWOL'DE EN BROEK OP LANGENDUK. Donderdag hebben de ouden vmn dagen van Zuidscharwc ude en Broek op Langen- dijk hun jaarlijksch uitstapje gemaakt Deze tocht is, begunstigd door prachtig zomerweer, uiUtekend geslaagd. Niet één maal heeft men pech gehad onderweg, ter wijl de hulp van dokter Wilmink en zuster Falkena, die, zcoaj gewoonlijk, den tocht medemaakten, voor niemand noodig is ge weest Het reisje ging ditmaal naar Volendam en Marken, 's Morgens om ongeveer 9 uur zette de file auto's (er waren 25 luxe wa- ger.s en 2 autobussen) zich in beweging. In hotel Spaander werd een kop koffie met een gebakje genoten, waarna Volendam be zichtigd werd. Na eengen tijd in dit inte ressante dorp te hebben rondgewandeld, zochten de reizigers hun plaatsen in de auto's weer op en ging het naar Monniken dam, vanwaar men met twee motorbooten overstak naar Marken. Er stond vrij veel wind op de ruimte, waardoor de bootjes nogal schommelden, mssr de Langendijker ouden van dagen toonden zeemansbloed in de aderen te hebben: niet één is. noch op de heen- sis op de terugreis, zeeziek geworden. Op Marken werden wederom de verschil lende bezienswaardigheden bekeken. Weer terug in Monnikendam, werd koffie gedronken in hotel De Posthoorn, in de mooie bctterzaal. Ook dit oude, doode, Zui- derzee-stadje, werd doorkruist. Het was in middels een uur of vier geworden, eer allen weer in de auto's waren gezeten. Via Put to erend en Zaandam en door de Zaanstreek reed men naar Castricum en Bakkum, om tenslotte na een mooien rit door de duinen de laatste pleisterplaats ..Duinvermaak" van den heer Bruin te Bergen te bereiken. Daar werd eenigen tijd gezellig verpoosd. Tenslotte ging het op huis aan. Bij de kruising Nieuwe wegDorpsstraat te Noordscharwoude stond het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" van Zuidscharwoude reeds gereed. Onder de vroolijke tonen van de muziek bereikte men de woonplaats weer. Na een rondrit door de beide dorpen werden de boven 65-jarigen, die zeer veel genoten hadden op dezen dag, door de chauffeurs naar huis gebracht. Het was jammer, dat op den tocht door de dorpen het fanfarecorps „Advendo" van Broek op Langendijk, dat medewerking ge weigerd had, in den stoet ontbrak. De oud jes, die in de achterste auto's zaten, hebben van de muziek niets gehoord. Werkloosenzorg. Het totaal der uitgaven wegens werk- loozenzorg, is door den minister van sociale zaken, binnenlandsche zaken en financiën voor 1938 vastgesteld op 1 26.217.10: het subsidie-percentage voor de gewone bijdra ge uit het Werkloosheidssubsidiefonds op 84.5, zoodat de gewone bijdrage uit het fonds werd vastgesteld op 22.153.96. Te werk gesteld. De gemeente heeft dit jaar tot nog toe niet te klagen over het plaatsen van zijn werkloozen in het vrije bedrijf. Kon dit jaar vele maanden lang een groot aantal bij het vliegveld te Bergen geplaatst wor den, thans zijn er sedert eenigen tijd weder een 16-tal tewerkgesteld, waarvan 11 zijn aangenomen door de firma gebr. L. en J. L. Boeren te Sliedrecht en 5 door de N.V. Industrieele maatschappij „Mabeg" te Utrecht, welke firma en maatschappij t. b van het provinciaal waterleidingbedrijf, respectievelijk alhier en te Casrticum wer ken hebben aangenomen. Een nobele figuur. Er is een figuur uit onze raadszaal ver dwenen, waarvoor we nog even de aan dacht willen vragen. Uit eigen verkiezing zal de wethouder, de heer P. Dekker in de volgende raads periode niet meer zitting nemen Door de rust die er om hem was. Woensdag, toen hij zijn werk verrichtte in het stembureau, was dit feit even vergeten. Het is ook nog zooiets onwaarschijnlijks, men vond het steeds zoo vanzelfsprekend dat zijn naam verbonden was aan het gemeentebestuur, van welks college hy langer dan twintig jaren deel uitmaakte, en velen sullen zijn heengaan betreuren Met hem verdwijnt weer iemand uit de liberale partij, die ons steeds deed denken aan wijlen den heer D. de Boer Dz., een man waarop men koa bouwen, van een hooge voornaamheid, die met den grootsten eenvoud gepaard gaat. Een van de zeld zame menschen, die met vuur strijden voor een goede zaak en berusten, wanneer het onmogelijk is. het gewenschte doel te be reiken. De raadsverslaggever, zal bij het afscheid misschien meer woorden aan het werk van den heer Dekker kunnen wijden Ons rest slechts te herhalen, dat men noode aan de gdachte kan wennen, hem niet meer by de besprekingen aanwezig te weten, als de nieuwe raad geinstalleerd zal zijn. Vele jaren wenschen wij hem toe. als meerdere rust zijn deel zal zijn geworden. L.G.C. en aangesloten tuinbouw- vereenigingen. Het dag. bestuur van de Langendijker Groenten-Centrale heeft een vergadering gehouden met de besturen van vier aange sloten tuinbouwvereenigingen, t.w. St. Pan- cras Zuid, Heerhugowaard L.T.B., Heerhu- gowaard en Hensbroek. De voorzitter, burgemeester Schelhaas, opende de vergadering met een woord van welkom, waarna hij het doel van deze ver gadering uiteenzette. Het gaat over het vei len van producten op een andere dan de eigen veiling. Het bestuur heeft hiertoe altijd vrijheid gegeven, wanneer het producten betrof, die niet op deze veiling infceemsch waren. De laatste paar jaren heeft dit echter zoo'n omvang aangenomen, niet alleen van bij zondere producten maar ook van producten, welke hier dagelijks geveild worden, dat het dag. bestuur gemeend heeft middelen te moeten beramen, om daaraan paal en perk te stellen. Het bestuur acht dit zeer noodig en is er van overtuigd, dat het m het belang van leden en veiling is. Hiervoor is echter aller medewerking noodig. ten eerste om de veiling groot te maken, maar ook omdat het van groot belang is, dat men een groote verscheidenheid van producten aan de vei ling krijgt. Het uitgebreide kooplieden corps, dat aan onze veiling komt, koopt be slist alle producten Als al die producten aan de veiling komen, zal dit nog koopers aantrekken De producten, welke hier ver kocht werden, worden steeds betaald met prijzen, welke een vergelijking met andere veilingen zeer goed kunnen doorstaan. Als de aanvoeren grooter worden, zal hierin al licht nog verbetering komen. Het U het be stuur bekend, dat van de artikelen sla- en snij boon en, witlof, druiven, spruiten en zelfs kool en uien, veel aan de eigen veiling wordt onttrokken. Daarin moet verandering komen. Gehoopt wordt, dat de moeilijk heden. welke er zijn. in samenwerking en overleg kunnen worden opgelost. Verscheidene sprekers, verschillende ver- een i gin gen vertegenwoordigende, voerden hierna het woord. Men was het er wel over eens. dat het noodig is, dat aan de eigen veiling wordt geveild, maar er waren toch verschillende bezwaren; de ophaaldienst van de Alkmaarsche veiling is voor deze tuinders zeer gemakkelijk. Anderen meen den. dat het sommige producten noodig is. naar een andere veiling te gaan, om een hoogeren prijs te kunnen maken. Het mee- rcndeel was van oordeel, dat dit wel denk beeldig zcu zijn. Het valt echter moeilijk te bewijzen. Ook werd nog gezegd, dat de keur aan de Alkmaarsche veiling niet zoo krap was. zoodkt er nogal wat afwijkend goed r.aar toe ging. Aangezien de keuringsvoor- schriften overal gelyk zyn, kon men dit moeilyk aannemen. Het U niet te beoor de» 1 en. of dit wel juist ia. Vanuit de vergadering werd nog medege deeld, dat men, als de veiling hier ook een ophaaldienst zou instellen en voor fust zorgt, de gerezen bezwaren wel zouden zijn opgeheven. Met verschillende bewijzen toonden aanwezigen aan, dat z.g. aan de L. G. C. veiling niet gangbare producten hier een goeden prijs hebben opgebracht, zoodat het wel denkbeeldig moet worden geacht, dat het veilen op een andere veiling, waaraan meestal meer onkosten zijn verbonden, een beteren prijs zou geven. De voorzitter zeide, verheugd te zijn over de eensgezindheid, welke in de vergadering bestond. Het bestuur zal zeker alles pro- beeren, om aan de bezwaren tegemoet te komen, ook wat betreft den ophaaldienst en de aanschaffing van fust. De medewerking van de leden is echter noodig. De voorzittër verzocht de vereenigingen binnen een maand te vergaderen en drang uit te oefenen op de leden om tot een goed resultaat te komen. Daarna kan men weer eens bijeen komen om deze zaak nader te regelen. In de ver gadering van het groote bestuur zal deze zaak ook nog besproken worden. Als het eenmaal zoover is, dat tot daadzaken wordt overgegaan, zullen de vrachtvaarders wor den uitgenoodigd voor een bespreking. Het bestuur zal trachten, deze zaken zoo goedkoop mogelijk uitgevoerd te krijgen. Daarna sluiting. Landbouwlesing. Wcensdag sprak de heer Rietserr.a. Rijkstuinbouwconsulent. over het bewaren van kool en verbeteren van onze bewaar plaatsen. De heer W. Gutker opende de vergade ring en heette welkom namens de bestu ren van de Noord, N.T.B. en L.T.B. De heer Rietsema ging in het kort na wat de oorzaken kunnen zijn van het z.g. rotten van onze kool in de schuur. In de eers-e plaats weet spr. dit aan een te hooge en te afwisselende temperatuur, waardoor schim mels en bacteriën ontstaan. Dit kunnen we voorkomen doo» onze schuren van onder van koude lucht te voorzien door middel van roosters, welke van buiten af midden onder de walen uitkomen, zcodat de koude lucht omhoog stijgt door de walen heen. Dit is de eerste stap in de goede richting. Ten tweede moeten we zorgen, dat de lucht, die verwarmd wordt door de kool zelf (ook *ij haalt adem evenals de menach) en daarna omhoog atygt, weer weg kan trekken door middel van luchtkokers, welke op het dak zyn geplaatst en het maken van luiken in den zolder. Indien we een nieuwe schuur zouden bouwen, zou spr. aanraden deze zoo te bouwen, dat er geen kcol op den zolder bewaard moet worden, dubbele zolder, zoo dat geen balken de luchtstroomingen tegen houden en de lambriseering tot boven aan toe. De vloer van losse steenen, waarover een leste vloer van planken een decimeter hooger. De planken moeten los liggen om de stukjes, die er bij het afbladen doorval- Merriekeuring. Woensdagmorgen is te De Cocksdorp op Texel een merriekeuring gehouden voor het atam'ooek N.H., type trekpaard. Ge primeerd zijn onderstaande, aan wie pre- miën zijn toegekend. De beide 3-jarige dieren zijn in het stamboek opgenomen. Éénjarige van den heer P. Dros, „Cera", premie 7.50. Tweejarigen: 1. van P Dros Bz., Bea", 25 plus medaille: 2. van J. C. Witte, ..Minke", 25; 3. dezelfde „Rosa" 5; 4. „Lidia" van P. de Ridder, 5. Driejarigen: „Flora", eigen. P de Ridder 20; „Selma", eig. C. J. Geense, 15. Vier tot 7 jaar: 1. van den heer Witte „Kora", 40; 2. van den heer P. Dros Bz., Zodia" 30; 3. van dezelfde, „Zita'\ 25; 4 van den heer J. de Wolf „Lidia". 25; 5. van den heer J. Witte, „Julia", 5. len, weer weg te kunnen vegen. Een klein voorportaaltje achtte spr. ook wel gewenscht om het binnentreden van warme lucht tegen te gaan. Bij voorkeur moeten we 's nachts luchten. Spreker wees op het voorbeeld van de moderne fruitschuren. Ook een spouw muur is aan te bevelen. Verschillende systemen werden nog be sproken. ox het systeem-Bonnet om de kool op te hangen. Nadat door vele aanwezigen een 'vraag was gesteld, deelde spr. mee eerstdaags een bespreking te zullen houden met de vak lieden uit den omtrek om hun oordeel te vragen in verband met kosten enz. Hierna dankte de voorzitter den spreker voor dezen leerzamen avond en sloot de vergadering. Tocht ouden van dagen. Wederom gaan onze ouden van dagen op reis. Het comité heeft dezer dagen besloten dit jaar weder een prachtreis te onder nemen. Dit zal de 12de zijn, welke het comité organiseert Het doel zal thans Texel zijn, tenminste wanneer er voldoende op de lysten wordt geteekend. Maar de heer Groot de voorzitter van het comité, kent z'n Heilooërs. Die staan nooit ten achter, wan neer een beroep op hun beurs wordt ge daan en zeer zeker niet voor zoo'n pracht- doel. De datum voor den tocht werd bepaald op 5 Juli ax Ook werd besloten, dat de deel nemers den leeftijd moeten bereikt hebben van 65 jaar. De aangifte moet uitsluitend geschieden bij mevr. A. Bammens, doch de datum er voor wordt nog nader bekend gemaakt. De heer Groot nam op zich de bezitters van auto's te vragen, hun wagen voor dien dag voor het goede doel te gebruiken. Een afdeeling van de Vrtjs.-Dem. Jongerenorganisatie opgericht. Donderdagavond waren in de tuinzaal van De Rustende Jager een 25-tal jongeren bijeen gekomen om zoo mogelijk een af deeling op te richten van de vrijz. dem. jongerenorganisatie. De heer A. du Bois Az. trad als voorzitter op. Spr. was de heer D. Geluk, lid van het hoofdbestuur van de v. d. J. o. Ook waren eenige ouderen aanwezig, waaronder weth. Akkerman. De spreker, een jeugdige verschijning, met een jong en frisch geluid, zeide, dat de jon geren lederen iedereen opnemen, die de zienswijze der jeugdorganisatie kan onder schrijven. Godsdienst en politiek wenschen we gescheiden te houden. Bijv. een katho lieke jongere zou best bij ons kunnen aan sluiten. Godsdienst heeft niets met poli tiek inzicht en economische vraagstukken te maken. Wanneer we bij de katholieken zien hun afwijkend politiek inzicht en zij komen samen in één kerk en belijden één godsdienst, dan heeft men het beste bewijs voor deze meening, zeide spr. De v.d. j. o. wenscht geen dogmatiek op politiek en economisch terrein.^Men verwart dit wel eens met godsdienstige vrijzinnige beginse len en daarom weidde spr. er met voor beelden over uit. Wjj willen ook samen werken met andere groepen van denk richtingen. Het is heelemaal niet onmoge lijk det onze tegenstander een anderen of beteren kijk op de dingen heeft en dan valt daar over te praten. Wij willen verdraag zaam zijn en een anders overtuiging eer biedigen. Dat streven wint ook veld, de moreele en christelijke herbewapening ia eigenlijk niet nieuw, de v.-d. hebben het altijd zóó aangevoeld; geen verdeeldheid, als het niet noodig is. Wel staan wij afwijzend tegenover het standpunt van de katholieken, wanneer zü zich op het terrein van sport bewegen, de kerk moet zich hiervan afzijdig houden, meende spr., wij kunnen dat best met alle groepen samen doen. Dat staat los van de kerk. Wij hebben een ruim inzicht in het bestuur van overheidsbedrijven en het besturen van openbare lichamen. Doch we willen wat mee te zeggen hebben. Daarom willen we ook geen éénhoofdige leiding. We willen zoo noodig het werk van de over heid becritiseeren. En daarom zijn we voor standers van een vrye pers, waarin we ons kunnen uiten. Op sociaal en economisch ter rein verschillen wij wel wat met het oude liberale stelsel. In de vorige eeuw zijn er wel dingen gebeurd die wij niet onder schrijven. Het principe „iedereen vrij laten" heeft geleid tot excessen. In dit verband wees spr. op de toestanden op het einde der vorige eeuw: onmenachelijk lange arbeids dagen. karig loon en kinderarbeid. Dat was bevoorrechting van het kapitalisme en die „vrijheid" willen wij niet. Sinds 1874, toen een aarzelende schrede werd gedaan om wijziging in de Arbeidswet, is men wel zachtjes aan vooruit gegaan, doch het ging den liberalen toch te aneL En nog zijn zij de rem. Spr. meende, dat de staat nog - veel verder moet gaan. De woningtoestanden laten nog veel te wenschen over. Het pro bleem van de werkverschaffing moet op gelost worden in dier voege, dat er méér moet gebeuren. Na de pauze zette de spr. meer in het bijzonder het doel en streven van de V.D. J. O. uiteen. Hij wees er op, dat zij een zelfstandige vereeniging is en geheel loe staat van den geestverwanten v.d. bond. De VJ5. J. O. is een vereeniging van jongeren, die met eerbiediging van ieders godsdien stige overtuiging gemeenschapszin wenscht te doen samengaan met erkenning van de waarde van de persoonlijkheid, en die be paalde beginselen onderschrijft. Nog wees spr. op de weekend-conferen ties, den centralen landdag, de kampen en al het andere wat in de organisatie een plaats inneemt. Spr. eindigde om de jongeren van Heiloo op te wekken om mee te strijden voor het behoud der democratie, voor gees telijke vrijheid, sociale rechtvaardigheid, vrede en verdraagzaamheid. Hierna gaven zich 16 jongeren ala lid op, waardoor een afdeeling is opgericht. Als voorloopig bestuur zullen fungeer en de heeren A. du Bois Az. en J. Mulder. In een binnenkort te houden vergadering zal een definitief bestuur worden gekozen. Met een dankwoord werd de vergadering gesloten. De aardewerkindustrie staat in den grooten Indischen archipel niet op hoogen trap. Dit is te wijten aan de omstandig heid, dat de menschen er overal de be schikking hebben over het door de natuur geleverde vaatwerak, de holle bamboe. In lange, dikke bamboe's, waarvan de tusachenschotten worden stuk gestoken, wordt drink- en huishoudwater uit de rivier gehaald. Ze worden thuis neergezet om er gebruik van te maken bij het be reiden van de maaltijden, enz. In bamboe's werd soms wel rijst gekookt! Versche, nog groene bamboe's worden met rijst en water gevuld en boven vuur geplaatst. Wanneer de bamboe begint te branden, zwart ver koolt, is de rijst gaar. Kleine drinkbeker- tjes worden er ook van gemaakt. Ze wor den op Bomeo b.v. met kleuren versierd, er wordt een voeststukje aan bevestigd en zoo heeft de Dajak bij feestelijkheden zyn roemer! Op tal van plaatsen wordt evenwel aar dewerk gemaakt, als pannen, potten en komforen. De laatste twee zag ik op Sa- leier, een eiland ten Zuiden van Celebes, maken. Ze zijn op de foto afgebeeld, rechts de potten, links de komforen met de maaksters (dat zijn overal steeds de vrou wen) er achter gezeten. Het pas gevormde aardewerk wordt eerst gedroogd en daar na in een houtvuurtje op den grond ge plaatst, gebakken. Ovens kent men niet. Op enkele plaatsen, b.v. in Apo-Kajan middenBorneo) worden de nog heete pot- t envan buiten en van binnen ingewreven met poeder van dammarhars. Dit smelt en dringt in de poriën; zoodat de potjes wa terdicht zyn. Het aardewerk is niet sterk, zoodat het overal vervangen wordt door ingevoerde ijzeren potten. Op tal van. plaatsen is dé Kunst aardewerk te maken verdwenen, zooals dit met zooveel andere gewoonten het geval Is geweest en nog het geval is! Aardewerk wordt ook gebruikt bij godsdienstige gewoonten, bij den oogst e. d. Op de Noordkust van Nieuw-Guinea zag ik een oude vrouw, die bezig was een groote pot te maken. Uit klei gevormd werd hy door middel van een houten plankje dun uitgeklopt. Een ronde steen, die er van binnen tegen aan werd gehou den, bevorderde het uitkloppen en voor kwam indeuken en beschadigen. Aan den rechter-bovenarm draagt de vrouw een ring van vezelstof gemaakt. Die dient voor bewaarplaats van een glad stukje hout of been, waarmee de pot als hy ge- vprmd is, wordt gepolijst. Typisch is het zooals zendeling Van Hasselt Jr. my ver telde, dat de vrouwen aan de Dorehbaal (bij Manokwari, West-Noord-Nw. Guinea) de beenen spatels niet kennen. r-tmnt- ifK Viste her» naar Duitse hl and. Heden is weder een dertiental Egmond- sche visschers naar Duitschland vertrokken, als deel van een contingent van 110 vis schers, verder afkomstig uit Umuiden, Sche- veningen en Katwijk. Er waren nog wel meer liefhebbers, doch meer dan 110 visschers konden de Duitsche readers op het oogenblik niet gebruiken. Benoeming. Tot onbezoldigd gemeenteveldwachter is door den commissaris der koningin benoemd de heer W. Dekker. Ingekomen personen. W. Froschhart. geen dragéwerker, en echtgenoote, Ooievaarstraat E 7, van Brus sel- M. Zwakman (wed. C. Kaal), N.H., en dochter. Kanaaldijk E 18. van Alkmaar. A. Kruyer (wed. J. Leering). R.K., en dochter, Kievitstraat E 22, van Heerhugo- waard. A. Langedyk (wed. A. Kist), N.H., zonder, Friescheweg E 9, van Zuid- Scharwoude. P. J. Buren, R.K., landar beider. Schermerdyk D 2, van Assendeift. J. Komen, R.K.. dienstbode. Wester straat A 76, van Heerhugowaard.' C. Heinis, geen, rijwielhandelaar en herstel- Ie, ren echtgenoote, Kievitstraat E 37, van Alkmaar. J. C. van Zwanenburg, geen, hulp in de huish.. Friescheweg E 57a, van Alkmaar. C. Dekker, R.K.. tuinbouwer en echtgenoote. Breeiaan C 18. van Koe dijk, C. M. Bes. R.K.. huishoudster, Halvemaansbrug C 10, van Heerhugo waard. J. Nieboer, N.H., ondermach. Ned. Spoorw.. en gezin. Kievitstraat E 40. van Amsterdam. L. Datema, N.H., va rensgezel. Kievitstraat E 21, van Amster dam. E. Molenaar (echtgen. L. Date- V. - f. 7- TA i ma), N.H., zonder, Kievitstraat E 21, van Ursem. E. van Rookhuizen, geen, chauf feur, en gezin, Kievitstraat E 23, van Vel- sen. M. Wieringa, N.H., grondwerker, en echtgenoote in woonw. by Halvemaans brug, van Wieringen. J. Heddes. RK bakkerksnecht. Munnikenweg A 49, van Oterleek. T. van Twisk, N.H., landar beider. Schermerweg D 33, van Oterleek. P. Paulusma, Ger. k., monteur. Burg. G. Bosstraat E 49, van Alkmaar. E. B. J. van Nieuwkerk (echtg. P. Paulusma), Chr. Ger., zonder, Burg. G. Bosstraat E 49, van Amersfoort. Vertrokken personen. H. Sterk, N.H., handelaar in oliën en vetten, en echtgenoote, van Ooievaartstr. E 1, naar Koedijk. C. Tol, R.K., zonder, van Heerenweg B 34, naar Druten. J. C. Sülzle. N.H., beambte Ned. Spoorw., en echtgenoote, van Kievitstraat J 23, naar Alkmaar. C. Hooge boom, R.K., maga zijnbediende, en gezin, van Heerenweg B 5b, naar Koedijk. D. Hes, R.K., bak kersknecht, van Heerenweg A 58, naar Heemskerk. S. H. de Goede, N.H., zon der. van Ooievaarstraat E 2, naar 's-Gra- venh -ae A. van Dyk, N.H., geleidster, van Kievitstraat E 37, naar Ermelo. A. de Jong, Ger. k., boerenknecht, en broeder, van Noordervaart D 28, naar Leeuwar- deradeel. Th. C. Schot. R.K., bakkers knecht, van Friescheweg E 43, naar Haar lem. P. Koppes. R.K., boerenknecht, van Huigendijk C 27, naar Wormer. S. Wester, N.H.„ zonder, en echtgenoote, vai» Noordervaart D 20, naar Oterleek. A. Koeman, R.K.. dienstbode, van Heerenweg A 33. naar B.okker. LI. Wolvers (echtg. J. C. Reijers), N.H. zonder, en kinderen! var. Kievitstraat E 3, naar Den Helder. P. Bleeker. R.K., grondwerker, en gezin, van Kievitstraat E 7, naar Alkmaar. G. Piersma (echtg. J. Vries), N.H.. zonder, van Heerenweg B 14, naar Callantsoog.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 11