„Oproepen van werklooze dienstplichtigen geen onbillijkheid". Minister van Dijk zegt: Berekening der kosten nog niet mogelijk. Dekking uit buitengewoon crediet van honderd millioen. Vervanging van grens wachters. Reeds tegen de 10.000 met verlof naar huis. Lichtbehandeling voor de Leprozen. Adres aan de Eerste Kamer. De erfpacht-kwestie. Een sigaar in 't droge gras- Branden te Ommen en Ede. TV'EEÜE BLAD Verschenen is de Memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer betreffen de het onder de wapenen blijven van dienstplichtigen en het in werkelijken dienst houden van dienstplichtigen. Wij lezen daarin o.m.: Hoezeer het bezwaren ontmoet van spe- cialen en van militairen aard, dat de oudere lichtingen in de maatregelen tot grens- en kustbeveiliging werden betrokken was het uitgesloten een ander systeem toe te passen, zoolang niet een geheel nieuwe voorberei ding zou hebben plaats gehad. Tot het op roepen van jongere lichtingen zou niet al leen de mobilisatiebestemming van eenige tienduizenden groot-verlofgangers, alsmede van veel materieel wijzigingen hebben moe ten ondergaan, terwijl voorts alle gereed liggende instructies voor* de onderdeelen hadden moeten worden herzien, maar ook zou dan de samenstelling van het veldleger wijziging hebben moeten ondergaan, waar mede een regelmatige mobilisatie van het veldleger in gevaar zou zijn gebracht. Dit alles zijn maatregelen van zeer om vangrijken en tijdroovenden aard. In uren van spanning valt geen tijd te verliezen en dient te worden uitgevoerd hetgeen is voor bereid. Aangezien de normale vredessterkte aan geoefende troepen te gering is om bij ern stige internationale spanningen op voldoen de wijze in de grens- en kustbeveiliging te kunnen voorzien, ligt het in de bedoeling de thans ten gevolge van de genomen maat regelen bereikte troepensterkte in algemee- nen zin te handhaven, zoolang de buiten gewone omstandigheden voortduren, d.w.z. tot dat de internationale politieke verhou dingen in Europa naar het oordeel der re geering genoegzaam zullen zijn verbeterd, zulks ten einde bij het ontstaan van acute sterkere spanning terstond de noodige vei ligheidsmaatregelen te nemen. Indien het wetsvoorstel tot wijziging van de dienstplichtwet wordt aangeno men, zal onder buitengewone omstan digheden als hierboven bedoeld de vre dessterkte op andere wijze belangrijk kunnen worden opgevoerd, waarmede de thans bestaande bezwaren in be langrijke mate zullen worden onder vangen. Vervanging grenswachters. De regeering heeft, bij het treffen van maatregelen ter beveiliging van onze grens en van onze kust, de mogelijkheid onder de oogen gezien, dat de internationale verhou dingen het noodig zouden kunnen maken, die maatregelen gedurende geruimen tijd te bestendigen. Beseffende, dat zulks diep moest ingrijpen in het volksleven, heeft zij dan ook maatregelen getroffen om hen, die in de burgermaatschappij noode kunnen worden gemist, te vervangen bij voorkeur door dienstplichtigen, die zich daartoe vrij willig aanmelden en zoo dit niet mogelijk blijkt door werklooze dienstplichtigen, die tot opkomst onder de wapenen worden verplicht. „Geen onbillijkheid". De minister ziet In het oproepen van werklooze dienstplichtigen te hunnen opzichte geen enkele onbillijkheid. De opmerking, dat werklooze dienstplich tigen, voor zoo lang als hun verblijf on der de wapenen duurt, zijn uitgesloten van de mogelijkheid werkgelegenheid te vinden, geldt evenzeer ten aanzien van werkloozen, dit arbeid verrichten bij cultuur-technische werken e.d. Het aangevoerde nadeel weegt, volgens den minister, zeker niet op tegen het voor deel, dat voor den werklooze, die tot nuttigen arbeid wordt bestemd, in den getroffen maatregel ligt opgesloten. Een toelage voor vrijwillig in dienst tre den acht de minister ongewenscht, het schept ongelijkheid en bovendien is het goedkooper. Wat nu betreft de maatregelen, welke zijn getroffen door het verleenen van ver lof aan buitengewoon opgeroepen dienst plichtigen, die in de burgermaatschappij noode kunnen worden gemist, alsmede voor hun vervanging, kan het volgende worden medegedeeld. Verleening van verlof. Aan het Departement van Defensie zijn opgericht een „Verlofbureau" en een „Ver vangingsbureau". Het eerstgenoemde behan delt de eigenlijke verlof aan vragen. Wanneer blijkt, dat er redenen zijn, het verlof te ver leenen waarbij een zoo ruim mogelijke maatstaf wordt aangelegd en een vervan ger moet worden aangewezen, zorgt daar na het bureau „Vervanging" voor het onder de wapenen roepen van een anderen dienst plichtige, waarbij in de eerste plaats wordt gezocht onder hen, die zich vrijwillig aan melden. De vele duizenden verzoeken hadden tengevolge, dat niet met voldoende snelheid de afdoening der verzoeken kon plaats heb ben. Ten einde aan de daardoor ontstane be zwaren zooveel mogelijk tegemoet te komen, heeft de minister daarna aan com pagnies- en overeenkomstige commandan ten machtiging verleend om aan 10 pCt. van de sterkte klein verlof e verleenen. Met betrekking tot de dienstplichtigen, be- hoorend tot de kustartillerie en de lucht verdediging, kon, in verband met de samen- In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het onder de wapenen blüven en in werkelijken dienst houden van dienstplichtigen, doet de minis ter eenige mededeelingen over de vervan ging. a. Doordat nog talrijke verzoeken in onderzoek zijn by de voor het uitbrengen van advies in aanmerking komende burger autoriteiten, en er bovendien nog dagelijks verzoeken binnenkomen, kan by benade ring niet worden opgegeven hoe groot het aantal van hen is, die werkelijk voor ver vanging in aanmerking komen. Wel kan worden gezegd, dat het aantal binnenge komen verzoeken ver over de 20.000 be draagt; vele verzoeken bevatten echter geenszins een afdoende reden om het ge vraagde verlof te verleenen. b. Als werklooze dienstplichtigen, die voor oproeping in aanmerking komen, stonden op 1 Juni by het vervangingsbureau ingeschreven pl.m. 19.000 dienstplichtigen. Echter worden dagelijks mededeelingen ontvangen, waaruit blykt, dat een belang rijk aantal niet meer als werkloos kan worden beschouwd. Dit heeft tengevolge, dat de verrichte vervangingswerkzaamheden ten aanzien van deze dienstplichtigen op nieuw moeten worden verricht. c. Ter vervanging van dienstplichtigen hebben zich tot 1 Juni vrywillig aangemeld pl.m. 2750 dienstplichtigen. d. Thans zijn pl.m. 2850 buitengewoon opgeroepen dienstplichtigen vervangen. Dit getal geeft echter geen beeld van het aantal dienstplichtigen, dat reeds met verlpf is vertrokken. Door de 10 pet. van de sterkte aan welke klein verlof is verleend en de regeling, welke werd getroffen ten aanzien van de dienstplichtigen, behoorende tot de luchtverdediging en de kustartillerie, be draagt dit aantal thans tegen de 10.000. stelling van deze oorlogsonderdeelen, geen vervanging geschieden, maar kan een vry ruime verlofregeling worden toegepast. Kostenberekening. Het is niet mogelijk thans reeds een vol ledige berekening samen te stellen van de kosten, welke gemoeid zijn met het buiten gewoon oproepen en buitengewoon onder de wapenen houden van dienstplichtigen. Deze uitgaven zullen worden gedekt uit het buitengewoon crediet van 100 millioen. Boven de bedoelde, rechtstreeks door de bij de grens- en kustbeveiliging betrokken korpsen gedane uitgaven, komen voorts de uitgaven voor het in staat van verdediging brengen van het grens- en kustgebied en voor noodzakelijke materieel aanschaffingen, welke eveneens uit het buitengewoon crediet dienen te worden gekweten. Wat betreft de opmerking, dat in geldelijk opzicht de vereischte soberheid en voorzich tigheid niet in acht werd genomen, in het byzonder in zake het vorderen van auto's, schepen en paarden, zegt de minister, dat klachten over te hooge vergoeding dadelijk onderzocht zijn. Anderzijds kwamen tallooze klachten in betreffende te geringe ver goedingen, die werden toegekend. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat de minister ïeeds eind April bevelen heeft gegeven om slechts die paarden, auto's en vaartuigen in gebruik te behouden, welke voor de uitvoering van den dagelijkschen dienst niet konden worden gemist en de overige aan de eigenaren terug te geven. Daardoor kon worden verkregen, dat de aantallen tot een derde gedeelte werden teruggebracht. Aanspraken vergoeding. Afgezien van hun eventueel recht op pen sioen, kunnen vrijwilligers evenmin als dienstplichtigen, wien een dienstongeval is overkomen, rechtens aanspraak jegens het ryk doen gelden op een geldelijke tegemoet koming in door hen tengevolge van het on geval geleden loonderving. Evenwel wordt hun in den regel overeen komstig de gevolgde gedragslijn terzake van tijdelijke invaliditeit een onverplichte gelde lijke uitkeering toegekend met toepassing van de in de artikelen 15, 16 en 28a der On gevallenwet neergelegde beginselen. De uit keering wordt toegekend uiterlijk tot den dag van het ontslag van betrokkene uit den militairen dienst, omdat alsdan de pensioen bepalingen op hem van toepassing worden. De heer D. Roelofsma, gep. kapitein der infanterie van het Indische leger en G. van Loghem, beiden woonachtig te Zeist, drin gen in een adres aan de Eerste Kamer aan op de noodige stappen, die er toe kunnen leiden, dat te Plantoengan gevestigde schenking-Bosscha op kosten van den lande weer wordt hersteld en de door Bosscha be doelde lichtbehandeling voor de leprozen aldaar weer kan worden hervat, of wel in overleg en in overeenstemming met den door wylen K. A. R. Bosscha aangewezen leider dier lichtbehandeling, dr. D. G. Mul der, op een andere voor het doel ge schikte plaats, met dien verstande, dat de patiënten van Plantoengan op kosten van den lande van die lichtbehandeling zullen kunnen profiteeren. Tfflgtë doet \e q oedf Naar wy vernemen Wordt thans door de raadscommissie van onderzoek inzake den handel in erfpacht te Amsterdam de laatste hand gelegd aan het eerste deel van haar rapport. Het ligt in het voornemen van de commissie, dit ge deelte in het laatst van de volgende week te doen verschijnen. Gistermiddag is vermoedelijk door het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret of sigaar een heidebrand ontstaan in het Varsenerveld onder Ommen. De boschbrandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhoeden, dat tien H.A. door het vuur werden vernield. Boschbrand te Ede. Gisteravond brak brand uit in het Eden- sche bosch, dat eigendom is van graaf Ben- tinck. De brand woedde op 500 meter afstand van het hotel „De Driesprong" bij Ede. De krachtige noord-oostenwind deed aanvan kelijk het ergste vreezen, doch door het snel ingrijpen van de boschbrandweer van Ede, die geassisteerd werd door burgers uit den omtrek, kon de brand beperkt worden tot eenige honderden vierkante meter vliegdennen, welke in vlammen' op gingen. De vermoedelijke oorzaak van den brand is het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret. TWEE WONINGEN TE ALMELO UITGEBRAND. Gisteravond is brand uitgebroken in de woning van de familie Drost aan de Wester straat te Almelo. Een kind van den heer Drost ontdekte het vuur en waarschuwde zijn ouders, die zich in den tuin bevonden In een oogwenk stond het oude huisje in lichterlaaie. De vlammen sloegen vervol gens over op de naastgelegen woning der familie Roelofs. De brandweer wist het vuur te beperken tot deze beide weningen, welke geheel uitbrandden. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. CENTRAAL GEORGANISEERD OVERLEG VOOR GEMEENTEN. Audiëntie verleend door den minister van Binnenlandsche Zaken. Men deelt ons van oi*ganisatiezyde mede: Eén dezer dagen ontving de minister van Binnenlandsche Zaken, de heeren L. J. Bakker en mr. J. G. M. Overmars in audiën tie ter bespreking van den gang van zaken met betrekking tot het centraal georgani seerd overleg over de arbeidsvoorwaarden van personeel in dienst van gemeenten met 40.000 en meer inwoners. Namens de besturen van de vier in dat overleg vertegenwoordigde centrales, t.w. het permanent comité van christelijke orga nisaties van personeel in publieken dienst, de r.k. centrale van burgerlijk overheids personeel, de centrale van Nederlandsch overheidspersoneel (C. N. O. P.) en het comité ter behartiging van de c.lgemeene belangen van overheidspersoneel (A. C. O. P.), verzochten genoemde organisatie vertegenwoordigers den minister, de ver dere ontwikkeling van het bovenbedoelde centraal overleg te willen bevorderen, als mede de invoering van het in dat overleg tot stand gekomen Algemeen Ambtenaren reglement. In verband met een door het centraal overleg behandelde gemeenschappelijke wachtgeldregeling spraken zij er verder hun verwondering over uit, dat van de zijde van het departement van Binnenlandsche Zaken op verschillende gemeenten, ook indien deze bij het centraal overleg zijn aange sloten, drang is of wordt uitgeoefend om haar plaatselijke wachtgeldregeling op hoofdpunten in overeenstemming te bren gen met de rijksregeling. In antwoord op de van organisatiezijde gemaakte opmerkingen deelde de minister mede, dat hy de verdere ontwikkeling van het centraal overleg met belangstelling zal volgen en uiteraard geen enkele belemme ring in den weg leggen. Echter dient de invoering van in dat overleg tot stand ge komen regelingen, geheel te worden overge laten aan het beleid der aangesloten ge meenten. Voorts stelde de minister zich op het standpunt, dat hy zich ter zake van de be oordeeling van den inhoud van het Alge meen Ambtenarenreglement volledige vrij heid van handelen moet voorbehouden. Nog deelde de minister mede, dat hij of ficieel nog geen bemoeiing heeft gehad met de ontworpen gemeenschappelijke wacht geldregeling. DE VEILIGHEID VAN NED. INDIE. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel dringt in een adres bij de regeering aan op een spoedige beslissing inzake de verster king der Defensie van Nederlandsch-Indië. Indien de regeering, overeenkomstig het advies van de verantwoordelijke deskun digen, haar keuze bepaalt op den bouw van groot materieel, moet aldus het adres aan dit voornemen gevolg worden gegeven en wel op een schaal, die voldoende defen sieve kracht verzekert en de meest moge lijke waarborgen voor de veiligheid geeft, en in het tempo, dat de omstandigheden vereischen: Geen offer aan de maatschappij hiervoor te groot. TERAARDEBESTELLING VAN FRANK VAN DER GOES. Groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling is gister middag op de Algemeene Begraafplaats te Blaricum ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Frank van der Goes. Omstreeks één uur verzamelden zich in de nabyheid van het sterfhuis aan de Lin- genskamp vele vrienden van den over ledene, ender wie zeer veel oudere arbei ders, die in de eerste tijden van de socialis tische beweging in ons land tot zijn leerlin gen en vrienden hadden behoord, alsmede zeer veel jongeren en anderen, die deel uit maken van de revolutionnaire socialisti- schen groepeering, waarvan van der Goes is zijn laatste levensjaren deel uitmaakte. Uit alle deelen des lands waren zij ge komen, vele per bus of per fiets. Uit de lei dende kringen der S.D.A.P. waren o.a. aan wezig de heer W. H. Vliegen, dr. Henri Polak, Ed. Polak, mr. M. Mendels, dr. Willy Polak, J. W. Sleef, S. de Wolf en verder de weduwe Adema van Scheltema, mr. J. H. Polenaar en vele anderen. Een schat van bloemen werd op twee auto's geladen. Vrienden van den overledene, grootendeels behoorend tot den kleinen kring van dtn Bond van revolutionnaire socialisten, droe gen de met rood doek bedekte kist uit, waar na de stoet zich in beweging zette. Eenige honderden volgden te voet de baar op den weg van Laren naar Blaricum, terwijl ach ter dezen stoet de volgauto's aansloten. Op de landelijke algemeene begraafplaats te Blaricum hadden zich eveneens, in af wachting van den stoet, een groot aantal belangstellenden verzameld. Hier bevonden zich o.m. de partijvoorzitter van de S.D. A.P., Koos Vorrink en de leden van het partijbestuur, ir. J. W. Albarda. J. van der Kieft, het Kamerlid dr. ir. Th. van der Waerden en verder het oud-Kamerlid A. H. Gerhard, de heer J. van Zutphen, prof. A. Pannekoek, pref. dr. J. Romein en mevrouw Romein—Verschoor, mr. A. P. L. Wiessing, dr. Garmt Stuiveling, dr. F. Wibaut en me vrouw de weduwe WibautBerdenis van Berlekom. Namens allen werd aan het graf het woord gevoerd door den heer S. Goudeket, een vriend van den overledene. Hij zeide o.m.: „Allen, die hier samen zijn, zijn gekomen uit eerbied, de eerbied, die van der Goes tijdens zijn leven vrienden en vyanden af dwong. Deze „vaderlandslooze" socialist heeft een onuitwischbaren invloed gehad op de na tionale cultuur van ons land" Spreker richtte woorden van deelneming en vriend schap tot mevrouw M. van der Goes, die jarenlang haar echtgenoot zoo trouw ter zijde heeft gestaan en hem zyn werk heeft mogelyk gemaakt. De oudste schoonzoon Van den overledene dankte namens de familie voor de belang stelling van de vrienden, medestanders, maar ook tegenstanders, die hier aanwezig waren .Hiermede was de sobere plechtig heid teneinde. DWAZE FANTASIEËN OVER NEDERLAND. De dagbladen van Groningen. Een medewerker van het „Nieuwsblad van het Noorden" lucht op de volgende wyze zyn hart: „Men stuurt my de „Bremer Nachrichten" en daar lees ik: „In Groningen verschijnen drie kranten, die elkaar zeer fel bestrijden. Maar 's avonds zitten de redacteuren van de drie bladen met elkaar als de beste vrienden in het café. „Herrie doet de oplaag stijgen", zggen zy. Zij hebben dat van hun uitgever geleerd, een Jood, wien het is geen mop alle drie bladen in Groningen behooren". Dat staat in een Duitsche krant en het is geen mop. Maar wat is het dan wel? Ik heb geen moed gehad het heele artikel te lezen, waarvan het stukje, dat ik hierboven in ver taling gaf, een fragment is. U zult het kun nen billijken. Een schrijver, die geen mop pen verkoopt en zulke fantastische dingen over mijn stad verteltja, wat zou dat voor iemand zijn? Men is in Duitschland niet be nauwd, de buitenlandsche pers te becriti- seeren en men is er nog al gauw mee klaar, die buitenlandsche bladen te betitelen met „leugen-pers". Maar hoe nu?" „Inderdaad is van de drie belangrijkste Groningsche bladen niet één in Joodsche handen", zoo merkt de liberale Vrijheid van 31 Mei j.1. naar aanleiding van het boven st aande op. „Het neutrale „Nieuwsblad van het Noorden", waaraan sinds jaar en dag de „arische" familie Hazewinkel haar naam verbonden heeft, het roomsch-katholieke „Ons Noorden" en de anti-revolutionnaire „Nieuwe Provinciale", waarin het Kamerlid Zijlstra pleegt te schrijven, zouden, wat de directie en redactie betreft, geen van allen voor een banvloek in „Der Stürmer" in aan merking komen UIT ROEIBOOT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Gisteravond is in de haven te Bergen op Zoom een engeluk gebeurd, waarbij de 16- jarige M. Chapel om het leven is gekomen. De jongen wilde met een paar jongere kin deren in een roeibootje in de haven gaan varen. Toen hy met een roeispaan de boot van den muur wilde duwen, gleed hy uit en sloeg over boord. Het ongeluk gebeurde tegenover het sleepschip „Zuid-Nederland'.'. De vrouw van schipper Posthuma, die het ongeval zag gebeuren, reikte den jongen een haak toe, doch de drenkeling wist dezen niet te grij pen. De schipper Landa kwam daarop met een roeiboot te hulp en reeds by zyn eerste poging gelukte het den jongen, die buiten kennis was, naar boven te halen. Onmiddellyk ging men over tot het toe passen van kunstmatige ademhaling, doch dit mocht niet meer baten. ARBEIDERslT^ gevRaagd Hl*V Blijkens mededeeling v J van den rijksdienst der den dh». zekering en arbeidsbemidd^rkl^S> aantal arbeiders gepla^t aantal arbeiders geplaTS' land by de Hermann-GrJ in IV, tenstedt. Voorloopig kunr'"8'^ ut |d„, worde» „epfiL^ «O S„*», bod groot genoeg ia, kan ^en ffj grooter aantal ongehuwde geen aanspraak maken 0D van loonoverschotten, genl».£ zullen dus alleen 30 R.M Wr Nederland kunnen overma^ i Gevraagd worden grondt^V grondloon 60 Rpf. per er^, per uur; hulparbeiders in h' etontt-' orrvllo-,„ en r,_, "1 Qe smeden, klinkers, aanhouders In V- schoolde metaalbewerkers ind(I? H grondloon 70 Rpf. per wie De normale arbeidsweek ït' Voor overwerk wordt 20 v e,.ap 50 at- Zondagsarbeid wordt met 50 taald, nachtarbeid met 10 tot 20 «*t®1 Na een dienstverband van wordt een verlof verleend en «J biljet verstrekt tot aan de woonni^^' de terugreis mag men 10 Rw B grens nemen. w ov«t i. De arbeiders worden gehuisve* s ingerichte barakken. Voor kost vesting moet 1 R.M. per dag betaald Arbeiders, die meer dan 30 R m kwartaal willen overmaken k,,™. geplaatst worden. kuwien «fe WERKKRACHTEN GEDURENDE PINKSTERDAGEN ONTSLAGEN Defensie betracht „zuinishew Het Tweede Kamerlid mejuffr0uw i Jong (s.d.a.p.) heeft aan den minister va defensie de volgende vragen gesteld- 1. Is het den minister bekend, dat aan fc hulpkrachten werkzaam in de garnizoen! werkplaatsen o.m. te Utrecht en te Aaar geen loon over den tweeden PinkstmV werd uitbetaald? 2. Is het den minister bekend, dat de vraag 1 genoemde hulpkrachten op Zate-' dag 27 Mei jL werden ontslagen en op Jo Mei den dag volgende na dei. tweede- Pinksterdag weer te werk zijn gestel: waardoor ontkomen werd aan het uitbetale van het loon over den tweeden Pinksterdag'' 3. Acht de minister de onder 1 en 2 ge noemde handelwyze niet in strijd met de sociale rechtvaardigheid ten aanzien van de toepassing der arbeidsvoorwaarden? 4. Is de minister bereid te bevorderen, dat alsnog aan deze hulpkrachten het loon over den verstreken 2en Pinksterdag wordt uit betaald? 5. Is de minister bereid maatregelen te treffen, dat voortaan het in de wagen 1 es 2 genoemd worde voorkomen? GEMENGD NIEUWS. De boterhefflng. - De heffing en steur- uitkeering op boter is, behoudens tusscher- tydsche wyziging, voor de week van 8 tr 15 Juni vastgesteld op 60 cent per kg. (on veranderd). Biggenmerken. - In de week van 12 W 27 Mei 1939 zyn aangebracht 45837 biggtr merken, tegen 41985 in de overeenkonuW periode van hét vorig jaar. van 1 Januari tot 27 Mei 1939 zijn in tott gemerkt 873135 biggen en in hetzelfde vak van 1938 868805. Deensche boternoteerinf. De cieele boternoteering is gisteren vastgW*1 op 222 kronen of 87 ct. per kg. De boternoteering. - De commiM^ teering van Nederlandsche boter ffl v r steld op 78 cent. Nieuwe Peruaansche gezant bied I loofsbrief aan. - De koningin hi middag ten paleize Noordeinde den heer Dr. Alberto Ulloa, ter ging van zyn geloofsbrieven woon gezant en gevolmachtigd de republiek Peru by Harer MJ, alsmede van den terugroeping»®®^ zyn ambtsvoorganger. ,rnnkta Van wallekant gevallen en verd - Het negenjarig zoontje van Karsen te Rotterdam is g«terav°°„ hij ai' wallekant van de Zalmhaven, het spelen was, in het water g Ofschoon de jongen reeds sp te droge was gebracht, bleek de zyn ingetreden. Glimlachje ^pjPIlP Tandarts: toCh, Wat vreemd, ik juffrouw Kruize zei, kamer vol patiënten z®

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6