Het Britsche Koninklijke paar te Washington aangekomen. Wordt de Internationale Bank van Bazel opgeheven? Sport VRAAG EN AANBOD JiaduxpcoQtamina 8 Grootsehe ontvangst van een geestdriftig publiek. Het netelige vraagstuk van het Tsjechische goud. De algemeen© toestand. Bosma won in Uppsala. WOENSDAGS en ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels, DEBDE BLAD ALKMAARSCHE COURANT VAX VRIJDAG 9 JUNI 1939. Gistermiddag om ongeveer twaalf uur is het Engelsche koninklijke paar te Washington aangekomen. De reis van de Niagara Falls tot de Bondshoofdstad is een ware triomftocht geworden. Aan alle stations en langs de wegen stonden ondanks de hevige warmte duizenden menschen, die den trein wilden zien passeeren en die al tevreden schenen als ze een flits van den trein of een hoofd aan een portierraampje konden aan schouwen. In de stad zelf waren zeker een half mil- lioen vreemdelingen uit alle oorden des lands gearriveerd en de autoriteiten hadden moeite om deze menschen massa's te verdee- len, zonder dat tengevolge der drukkende hitte een paniek hier of daar zou ontstaan. De ambulances hadden al van tien uur af werk op de route van meer dan drie km., die van het station naar het Witte Huis leidt, en waar het gedrang af en toe angst wekkend dreigde te worden. Meer dan een half millioen menschen hebben hier de aan komst afgewacht en het is een grootseh schouwspel geworden. De trein reed precies op tijd binnen en Cordell Huil stapte het eerst uit, gevolgd door den koning en de koningin, die de staatssecretaris met een buiging aan presi dent Roosevelt voorstelde, die daarop zelf de honneurs waarnam ten opzichte van zijn gevolg. De ontmoeting in de wachtkamer van het Graet Union-station was misschien alleen in een zoo democratisch land als de Vereenig- de Staten mogelijk. De president kwam met uitgestoken hand op den koning toe, de handdruk was als die van een paar oude vrienden, die elkaar in langen tijd niet ge zien hadden, en er was geen spoor van for maliteit of plichtplegingen. De president maakte een zeer lichte neiging een bui ging kon men het niet noemen voor de koningin en stelde mevrouw Roosevelt voor met de eenvoudige woorden „Mijn vrouw", om onmiddellijk weer het woord tot den koning te richten. De koning was in admi raalsuniform, maar droeg slechts enkele ordeteekenen. De koningin was geheel in het wit en had een groote parasol, die zij ook in de tweede auto, waarin zij met mevrouw Roosevelt had plaats genomen, bleef ophouden, maar toch zoo dat het pu bliek haar goed kon zien. Naar het Kapitool. Toen de stoet het station verliet, drong het publiek van alle zijden op, maar een groote politiemacht was ter plaatse en de cavalerie heeft den rijweg vrij weten te houden. De koning inspecteerde de eere- wacht en nam daarna plaats in de eerste auto met den president, waarbij zich een schier onafzienbare menigte volgauto's aan sloten. Cavallerie en gemotoriseerde troe pen ten getale van 6000 man, trokken in den stoet mee, die een lengte had van meer dan vijfhonderd meter. In langzaam tempo werd langs de breede Constitutional Avenue de richting naar den heuvel van het Kapitool ingeslagen, welks hooge dom in het felle zonlicht schitterde en overal op den met tuinen en parken om zoomden weg voor den koning zichtbaar bleef. Vliegtuigen vlogen op vijf tot zes honderd meter boven den stoet en voerden ten slotte boven het Witte Huis een alge- meene manoeuvre uit, die schitterend slaag de. Achter de beide auto's met de vorstelijke gasten liepen vijf agenten van de geheime politie met groote Panama-hoeden, want toen de stoet zich in beweging zette, was het 87 graden in de schaduw en meer dan hon derd in de zon. De agenten hebben den ge il eclen weg van ruim twee mijl achter ae auto's geloopen, waardoor het tempo be paald werd. Van den top van het departement van financiën in Pennsylvana Avenue leek het alsof een witte menschen zee daar beneden heen en weer golfde, want nagenoeg ieder een had het zich bij de warmte zoo gemak kelijk mcgelijk gemaakt en voor ex-En- gelsch publiek zou men het bepaald „shoc king" hebben gevonden om den koning en koningin in hemdsmouwen en bretels te ontvangen, maar dat was nu eenmael het toilet dat bijna alle mannen droegen, al of niet aangevuld met stroohoeden of zakdoe ken, die losweg om de hoofden gebonden waren. De dames hadden hier en daar iets meer toilet gemaakt, vooral aan de vensters der particuliere huizen die de stoet moest passeeren, maar op straat waren open witte blouses en rokken de heerschende mode. De schoolkinderen, die natuurlijk een vrijen dag hadden, stonden overal in het eerste gelid, de allerkleinsten het meest vooraan, en zij wuifden met vlaggetjes. Het gooien van bloemen was officieel ver boden, van de balcons en hier en daar uit de menigte werd dit gebod toch overtreden. De dichtstbijzijnde politieagent raapte de bloemen op en hield ze bij zich. De vrou wen uit het volk zeiden „Wat een flinke, rijzige kerel", de mannen keken meer naar de koningin en zeiden, dat ze er nog zoo jong en lief uitzag en zoo was de ontvangst van bet Amerikaanche volk hartelijk en joviaal, maar zonder eeni ge pretentie. De gasten werden ontvangen als de vertegen woordigers van een volk, dat dezelfde taal sprak en waarmee alle geschillen reeds jaren lang tot het verleden behoorden, zoo dat ook de door en door republikeinsche Amerikaan bij deze gelegenheid volkomen eerlijk gemeend „God save the King" kon roepen, welke kreet herhaalde malen werd gehoord. De omgeving van het Witte Huis zelf, waar de Engelsche gasten logee ren, was sterker afgezet dan de stad en slechts en kele duizenden konden het koninklijke paar toejuichen toen het met den president en mevrouw Roosevelt op een der balcons ver scheen. In 1930 werd. zooals bekend, te Bazel een internationale bank opgericht, ten doel hebbende de betaling van de volgens het Youngplan door Duitschland verschuldigde bedragen te vergemakkelijken. De werk zaamheid dezer instelling werd nog uitge breid, toen Schacht, als lid van den raai van beheer werd benoemd. Men koesterde toen de schoonste verwachtingen ten aan zien van de zending dezer bank, die o.a. enorme kapitalen zou mobiliseeren om de internationale economie nieuw leven in te blazen. Grootsehe plannen zouden in ver schillende werelddeelen kunnen worden uitgevoerd ten bate van den wereldruil handel. Kortom, de nieuwe instelling moest naar men toen in officieele redevoeringen voorspiegelde, een gouden tijdperk voor onze aarde voorbereiden. Zoo dacht niet al leen Schacht, doch ook Britsche en Fran- sche ministers, die zelfs de op rekening van England en Frankrijk door Duitschland ge storte herstelbetalingen op de bank depo neerden. De nationale banken werden daar enboven gemachtigd te Bazel supplemen taire bedragen te deponeeren om de be drijvigheid van dit organisme te voeden en uit te breiden. Een jaar geleden beschikte de bank nog over een half milliard goud francs; thans zijn er nog 275 millioen, die in Engelsche en Amerikaansche banken be legd zijn. Behalve deze sommen heeft de bank een eigen bezit van 39 millioen Zwit- sersche francs. Een der motieven van het toentertijd be staande optimisme was het feit dat men de Vereenigde Staten bereid had gevonden zich voor de bank te interesseeren. De eerste directeur was ook een Ame rikaansche bankier.. Spoedig echter deden zich moeilijkheden voor wegens de groeiende onveiligheid en wisselvalligheid der geldmachten en ook wegens de tekortomingen, na 1933. van Duitschland, dat de schuldvorderingen niet meer betaalde. fep nieuw incident heeft thans de aan dacht op deze instelling gevestigd. Toen men na het verdrag van München in Octo- ber 1938 in Tsjechoslowakije, het ergste vreesde, had de Nationale Bank van Praag een groot deel van haar goudvoorraad, zegge vijf millioen pond sterling, te Bazel gedeponeerd. Berlijn heeft dit bedrag thans opgeëischt en het bestuur der Bank heeft gemeend, aan dit verzoek te moeten voldoen Als reden wordt aangegeven, dat dit goud geregistreerd werd op naam van de Bank van Tsjechoslowakije en niet van den Tsjechischen staat. Deze Bank fungeert trouwens met hetzelfde personeel en de zelfde juridische grondbeginselen als vroe ger. De zaak zou definitief geregeld zijn, doch het goud in kwestie bevindt zich op dit oogenblik niet te Bazel, doch in de kel ders der Bank van Engeland te Londen. Een paar Engelsche bladen oordeelen, dat de Britsche regeering zich tegen af stand van dit goud moet verzetten om het aan te wenden als betaling der Tsjechische schulden in het buitenland, in de eerste plaats van de te Londen geplaatste lee ningen. Andere organen, o.a. de Economist, meenen daarentegen, dat een dergelijke handelwijze de faam van „Londen als fi nancieel centrum" zou aantasten. Het goud moet afgestaan worden, te meer daar het teruggevraagd wordt door degenen zelf, die het aan de Internationale Bank van Bazel hebben toevertrouwd. Fransche bladen zijn van oordeel, dat het bestuur der bank te haastig is geweest en Spanje in Europeesch verband gezien. De burgeroorlog in Spanje is voorbij en Franco heeft reeds een begin gemaakt met de demobilisatie van zijn troepen. Men weet, dat de Italiaansche en Duitsche „vrij willigers" naar hun vaderland terugge keerd zijn. Thans moet generaal Franco denken aan den weder-opbouw van het land, wat tenslotte een intieme aangelegenheid is. En verderja verder is er nog heel veel, dat ons interesseeren kan. Daar is o.a. de buitenlandsche politiek, welke gevoerd zal worden, dan is er verder de samenstelling der regeering, welke van belang zal zijn in de toekomst. Er zijn op het oogenblik tal van gene raals, die in het kabinet zitting zouden willen hebben, in het buitenland en er is een zekere meneer Suner, die graag met de leiding van het kabinet belast zou worden. Echter, de vraag is, of Franco in elk geval dit jaar niet de macht in eigen hand zal wilien houden, nu alles nog gere organiseerd moet worden. Suner vertoeft thans in Italië. Volgens grensberichten zou generaal Queipo de Llano veel ambities koesteren voor de portefeuille van binnenlandsche zaken of van nationale defensie. Diezelfde berichten melden, dat Franco definitief besloten zou njn, zich van elke deelneming in het kabinet te onthouden, mocht het werkelijk tot een kabinetswijziging komen. In Frankrijk is men ervan overtuigd, dat, in dien Suner die zeer Duitsch en Itali- aanschgezind is erin zou slagen, Span- je's premier te v orden, de buitenlandsche politiek van dat land daardoor zeer beïnvloed zou worden, terwijl ingeval Jordana of een andere generaal minister president wordt, Spanje waarschijnlijk een politiek van strikte neutraliteit zal volgen. Niettegenstaande de censuur lekken er toch berichten uit, die erop wijzen, dat Suners pogingen om de Carlisten en mo narchisten op den achtergrond te drin gen, met succes bekroond zijn en dat de oppositie van deze beide laatste groepen tegen een vreedzame Italiaansche en Duit sche penetratie in Spanje verzwakt wordt. Hun pogingen om de monarchie te her stellen en Don Juan (den jongsten zoon van ex-koning Alfonso XIII) op den troon te brengen, worden door de falangisten gesaboteerd. Is het dus te verwonderen, dat men in Fransche kringen Suners oponthoud te Rome met aandacht volgt? Volgens Fran sche persberichten uit Rome zijn daar, ge durende de plechtigheden ter eere van den terugkeer van de Italiaansche „vrijwilli gers" uit Spanje, zeer belangrijke politieke besprekingen gevoerd. Niettegenstaande de repatrieering van alle buitenlandsche vrijwilligers zouden volgens berichten, die Parijs bereiken honderden Italiaansche „burgers" om toe stemming verzocht hebben, zich in Spanje te mogen vestigen; het zouden voorname lijk ingenieurs, architecten en technici zijn. In Frankrijk verdenkt men deze Italianen ervan, dat zij op de een of andere wijze met den Italiaanschen generalen staf in verbinding staan of komen te staan. Hoewel de demobilisatie van het Spaan- sche leger met bekwamen spoed wordt voortgezet, totdat de weermacht op vóór- oorlogsche sterkte is teruggebracht, zal Franco als generalissimus het commando blijven voeren. Inmiddels wordt er koortsachtig aan den wezenlijken wederopbouw van het land gewerkt. Meer dan 26 handelsschepen, die in diverse havens gezonken waren, zijn reeds gelicht. Gisteren heeft Suner een bezoek ge bracht aan koning-keizer Victor Emma- nuëL Voorts heeft hij met Mussolni een onderhoud van twee uur gehad. Graaf Ciano woonde dit onderhoud bij. Gister avond bood Musolini een diner aan ter eere van de Spaan sche gasten. De Duce hield een tafelrede, waarin hij zeide, dat Italië niet geaarzeld heeft openlijk van het begin af aan Spanje heel zijn steun te geven. „Italië" wenscht een geestelijk en militair machtig Spanje. „Spanje zal steeds kunnen rekenen op de concrete, handelen de vriendschap van Italië." Suner beant woordde de toespraak met hulde te bren gen aan vriend Italië en beschuldigingen te uiten aan het adres van „vulgaire lasteraars". Volgens berichten van de Fransch- Spaansche grer.s is het, wat de oneenigheid tusschen generaal Franco en Francisco Herrara, eigenaar van het katholieke Ma- drileer.sche dagblad El Debate, betreft, tot een climax gekomen. Herrera is een oer vooraanstaande leeken-persoonlijkheden van de Jezuïetenorde. Gedurende den oorlog was Herrera een van Franco's meest actieve monarchisti sche aanhangers; hij stichtte 't „LOGOS"- nieuwsberichten-bureau te Burgos. Toen de oorlog geëindigd was, weigerde Herrera de officieele berichten via zijn nieuwsberichtenbureau te verspreiden en het gevolg van deze halsstarrige houding is, dat hij thans van Madrid naar een dorp in de provicie Cuenca verbannen is. waar hy onder bewaking der politie staat. Herrera onderhield vóór de revolutie nauwe betrekkingen met der bekenden katholieken politicus Gil Robles. Zooals men zich zal herinneren, was de benoe ming van Gil Robles tot minister van Oor log in October 1934 het sein tot het uitbre ken van den opstand in Asturië. Ook zijn broeder Enrique Herrera speel de een rol in de katholieke politieke we reld. Zijn broeder Enriqué bevindt zich thans te Freiburg, Duitschland, waar .lij voor priester studeert om in de orde der Jczuïten te worden opgenomen. Naar thans vaststaat, zal de verplaat sing der Spaansche ministeries, die tot dusverre in Burgos, Vitoria, Santander en Bilbao waren ondergebracht, naar Madrid nog deze maand geschieden. De residentie van generaal Franco blijft tot nader order in Burgos. Het corps diplomatique zal in den zomer in San Sebastian verblyf houden. eerst Londen en Parijs had moeten raad plegen. In plaats daarvan heeft men blijk gegeven van „onbetamelijken spoed". Het eindresultaat was misschien hetzelfde ge weest, doch inmiddels hadden zich mis schien onvoorziene gebeurtenissen voorge daan Onderhandelingen zijn thans gaande tusschen de ministers van financiën van beide landen over de vraag, of Engeland en Frankrijk hun kapitalen van de Interna tionale Bank zullen terugtrekken. Tot een liquidatie zal het waarschijnlijk niet ko men, daar de westersche mogendheden dan de deviezen zouden moeten missen, die Duitschland nog steeds betaalt aan den dienst der fondsen, die het aan de bank schuldig is. W ielrennen Wy hebben gisteren gemeld, dat Neder land den landen wedstrijd in Uppsala won en daarmee dus de tweede zege behaalde. Thans mogen hier nog een paar bizonder- heden volgen over dezen rit Gestart werd door zeven ploegen van vier renners, t.w. drie uit Zweden en een uit Zwitserland, Duitschland, Denemarken en Nederland, waarbij Nederland vertegen woordigd werd door Bosma, Hofstede, Moe ke en v.d. Heide. Onze land genooten moes ten het laatst starten (elke minuut ver trok een ploeg). De eerste ronde was goed voor de Oranje truien.- Ze liepen toen 20 seconden in op ai de andere ploegen, maarin de volgende ronde werd een achterstand van 30 secon den geboekt. Die achterstand kon in de der de ronde niet ingehaald worden en vooral Duitschland bleek toen de gevaarlijke con current. De Duitsche ploeg liep in de vol gende ronde zelf nog meer uit en toen in de 5e ronde Moeke een lekke band kreeg, leek de kans voor Nederland verkeken. Maar het overgebleven trio zetten toen de tanden op elkaar en wist zoowaar weer iets van zijn achterstand in te loopen, terwijl een ronde later Duitschland en Nederland samen de leiding hadden Dat was dus een fraai stukje werk van onze vertegenwoordigers! Maar opnieuw kwam er tegenslag: op een der bergen liep v. d. Heiden's ketting van het wiel en waar men tenminste met drie man moest aankomen, waren Bosma en Hof stede gedwongen om af te stappen. De repa ratie kostte 15 sec., en waar het einde naderde, moest nu alles gegeven .worden. Spoedig waren de Zwitsers ingehaald, Duitschland's voorsprong verdween en Een lange eindspurt werd ingezet en ziet, het was Bosma, die zyn wiel het eerst over de finish drukte! Nog even moest gewacht worden op den officieelen uitslag, omdat alle ploegen verschillend gestart waren. En toen bleek, dat Bosma ook over 't geheel den besten tijd had gemaakt. De totale uitslag was; L Bosma, 2 uur 16 min. 7 sec.; 2. v. d. Heiden, 2 uur 16 min. 9.5 sec.; 3. Hofstede, 2 uur 16 min. 3 sec.; 4. Preiskeit (Duitschland); 5. Bartoskiewiea (Duitschland); 6. Saager (Duitschland); 7. Meurer (Duitschland, de winnaar van de Ronde van Keulen) en 8, 9 en 10 drie Denen. Bosma veroverde een zilveren beker, twee gouden medailles en een groote gouden wis selbeker ter waarde van 400 kronen. Voetbal Z.C.F.C.JONG HOLLAND. Finale NXR.-beker. Door 't bondsbestuur is Jong Holland, vanwege het niet opkomen jX Zaterdag middag van H.S.V. voor de demi-finale, in de finale geplaatst. Morgenmiddag om 5 uur wordt in Zaandam deze finale gespeeld. Onze plaatsgen oo ten ontmoeten daar Z.C. F.C. De krachten van beide ploegen ontloo- pen elkaar niet veeL We zijn er zeker van, dat het een spannende, enthousiaste wed strijd zal worden. Moge de sterkste winnen! Play up, Jong Hollandianen! DE OLYMPISCHE DAG. Alford vervangen door Ewery. Van den Engelschen athletiekbond is be richt ontvangen, dat men Alford op het oogenblik niet in voldoend goede conditie acht, om Engeland op den Olympischen dag te vertegenwoordigen. Hy zal thans vervangen worden door den niet minder bekenden myl-looper C. A. J. Emery van de Achilles-club. Emery en onze landgenoot de Ruyter ver trekken op de 1500 meter van meet, de an dere loopers ontvangen voorgiften, welke varieeren van 75 tot 100 meter. De joegoslavische voetballers onder lei ding van dr. Andrejovich, voorzitter van den Joegoslavischen bond arriveeren he den, Vrijdagavond, te Amsterdam. Het ge zelschap bestaat uit 17 personen. Ondanks de aanhoudende droogte is het terrein van het Olympisch stadion, dank zij de bijzondere zorgen welke er aan besteed werden, in uitstekenden staat. Het aanvangsuur. Het comité verzoekt dringend vóór half twee de plaatsen in het Olympisch stadion in te nemen opdat de gymnastiek-uitvoe- ring de volle aandacht genieten kan. Het be gin is op klokke half twee gesteld en men rekent er op weinige minuten over half zes met het volledige programma gereed te zijn. Alléén 2d* handsch goederen. uitsluitend 6 contant (Dinsdags en Vrijdags Inzenden). Zaterdag 10 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz.) 8.Gr.pl. (8.16 Ber.) 10. VPRO-morgenwijding. 10.20 Voor arb. in de Continubedr. 12.Gr.pl. (12.15 Ber.) 2.Door China langs onbekende wegen, causerie. 2.20 Or gelspel. 3.Rep. 3.30 VARA- orkest. 4.30 Esperanto-uitz. 4.50 VARA-orkest. 5.30 Filmland. 6. Rep. (opn.) 6.28 Ber. 6.30 Zeeuw- sche uitz. 7.VARA-kalender. 7.02 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojour naal. (7.308.— VPRO: Een half uur met ouders. 8.05 Herh. SOS- en 8.07 ANP-ber., VARA-Varia. 8.20 VARA-orkest. 9.Puzzle-uitz. 9.15 En nu... Oké. 10.30 ANP-ber. 10.40 Gr.pL 10.45 Radiotooneel. 11. VARA-orkest en solist. 11.3012. Orgelspel (opn.) HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.Gr.pL 11.30 Godsd. half uur. 12.Ber. 12.15 De Continental Six. (1.1.20 Gr.pL) 2.Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gr.pL 2.45 Kin deruur. 4.KRO-orkest 4.45 De KRO-melodisten en solist. 5.15 5.15 Filmpr. 5.30 Verv. KRO-melo disten. 5.45 De KRO-Nachtegaal- tjes. 6.15 Gr.pl. 6.20 Journ. week overzicht. 6.45 Ber., gr.pL 7.Ber. 7.15 Causerie: 't abnormale schuld- gevoeL 7.35 Act. aetherflitsen. 8. ANP-ber., mededeelingen 8.15 Over peinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gr.pL 8.45 Gev. concert. (9.30 Uitz. namens de Nat. R.K. Com missie voor Jeugdwerkloozenzorg). 10.30 ANP-ber. 10.40 Het onver gankelijke Rijk, causerie (met gra- mofoonplaten). 11.1012.Gr.pL) DROITW1CH, 1500 M. 11.20 Gr.pL 11.40 Het BBC-Northern Ireland- orkest en J. Moody's dansorkest. 12.20 Zang- en cello-voordr. 12.50 Gr.pL 1.20 Rep. 1.C0 New Hippo- drome-orkest. 2.50 Pianovoordr. 3.20 Het Melingriffith Silver-orkest. 3.50 Scholierenkoor met orgel- en pianobegeleiding. 4.25 Uit New York: Rep. 5.05 Geraldo's orkest. 5.50 Rep. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 Zang en piano. 7.50 Radiotoo- neeL 8.20 Variété-progr. 9.20 Ber., nieuws uit New York. 9.50 Uit Amerika: Amer. weekoverzicht RADIO PARIS, 1648 M. 9—, 10— en 11.20 Gr.pL 12J0 Zang. L— Gr. pL 1.25 Het Visciano-orkest. 2.35 Gr.pL 2.50 en 3.35 Zang. 3.50 Piano voordr. 4.05 en 5.05 Zang. 5.50 Pianovoordr. 7.20 Gr.pL 8.50 Zang. 9.05 Zie Brussel 484 M. 10.20 Gr.pL 11.2012.50 Jo Bouillon en zijn orkest KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pL 7.35 Het Kur-orkest van Bad Pyrmont. 8.50 Danziger Landes-orkest. 12.20 Het Omroeporkest. 2.30 Gr.pL 4.20 Het Omroeporkest en solisten. 6.05 Pianovoordr. 7.30 Mandoline-orkes ten. 8.50 L. Eysoldt's orkest en vroolijk instr. kwintet. 9.50 Vroolyk progr. 10.55 H. Hagestedt's orkest en solist. 12.20 Gr.pL 2.203.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Het Om roeporkest. 1.50 Gr.pL 2.25 Gr.pL (met toelichting). 3.25 OrgelspeL 4.35 Gr.pL 4.50 Zang. 6.20 Het Om roeporkest mmv. soliste en gr.pL 8.20 Gr.pL 8.50 Radiotooneel met muziek. 9.40 Gr.pL 10.30 Dansmu ziek (gr.pL) 11.20—12.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Het Omroepdansorkest. 12.50 Gr.pl. 1.30 Het Omroepdans orkest. 1.502.15 Gr.pL 2.55 G. Ego's orkest. 3.20 Zang. 3.35, 4.en 4.30 Gr.pL 5.35 Cellovoordr. 5.55 M. Burton's Musette-ensemble. 6.35 Gr.pl. (met toelichting). 7.35 Gr.pL 8.20 Vroolyk progr. 9.05 Het Om- roep-Symph.-orkest en solist. 10.30 Het Omroepdansorkest en solist. 11.20—12.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 O. Dobrindt's orkest en solis ten. 10.20 Ber. 10.40 Saxofoonkwar tet en piano. 11.05 Ber. 11.2012.20 Het Omroepkleinorkest en solisten. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Parijs R. 10.20—10.50, Radio PTT Nord 10.50 —11.20, Parijs R. 11.20—11.50, Radio PTT Nord 11.50—12.20, Brussel VL 12.20—12.50, Fr. 12.50—13.20, VL 13.20—14.20, Keulen 14.20—15.50, Brussel VL 15.50—16.30, Fr. 16.30— 18.20, Lond. Reg. 18.20—18.35, Brus sel Fr. 18.35—19.20, VL 19.20—19.50, Keulen 19.5020.30, Brussel VL 20.3020.50, Keulen 20.50—21.40, Brussel VL 21.40—22.55, Keulen 22.55—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9 20, Parijs Radio 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.309.50, Normaidië 9.5010.35, Lond. Reg. 10.35—11.30, Droitwich 11.30—13.20, Lond. Reg. 13.20— 13.50, Droitwich 13.50—14.50, Lond. Reg. 14.5015.50, Droitwich 15.50— 17.50, Parijs R. 17.5018.05, Radio PTT Nord 18.05—18.20, Droitwich 18.2018.50, Lond. Reg. 18.50 19.40, Brussel Fr. 19.40—19.50, Lon- don Reg. 19.50—20.20, Droitwich 20.20—24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9