Halifax behandelt een aantal vragen. Een uiteenzetting in het Hoogerhuis. Onrust in het „Protec toraat". „Een ongelukkig volk." Het onderzoek inzake de ramp van de Thetis, Mededeelingen in het Lagerhuis. Hst drie mogendheden- verdrag. Hoe het er za' uitzien. Italiaansche luchtmacht in Spanje omvatte 6000 man. ïBuUeftfwuL In zijn antwoord zeide de minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax, ten aanzien van de onderhandelingen met de Sowjet-Unie, dat hij niet kan spreken over het vraagstuk van beginsel, aangezien dit een academische vraag is: de regeering heeft haar weg gekozen en kan hier niet meer van afwijken. Deze onderhandelingen zullen te Moskou beëindigd worden. Strang hoopt Woensdagochtend daar te zijn en derhalve kan op het oogenblik niet nader in deze kwestie worden getreden. Wat Dantzig betreft zeide lord Halifax, dat lord Elton de aandacht heeft gevestigd op dit probleem en hierbij heeft gewezen op het ingewikkelde van dit vraagstuk. Het Huis zal derhalve erkennen, dat het met het meeste geduld en terughoudend heid moet worden behandeld, wil men ge vaarlijke consequenties vermijden. De minister sloot zich aan bij de woor den van den minister-president, die onlangs heeft gezegd, dat de garanties aan Polen duidelijk en helder zijn. De minister zal blij zijn, wanneer 't geschil tusschen Po len en Duitschland langs vrierdschappelij- ken weg zal worden geregeld door middel van besprekingen. Hij is van meening, dat dit mogelijk is. doch indien gepoogd zou worden door geweld den toestand te wijzi gen en wel zoodanig, dat de onafhanke lijkheid van Polen wordt bedeigd, dan zou een oorlog uitbreken, waarin Engeland ge wikkeld zou worden. Naar aanleiding van de rede van Lord Ponsonby, Donderdag j.1., zeide Lord Hali fax, dat men, of men wil of niet, moet er kennen, dat men leeft in i n tijdperk van machtpolitiek en zoo lang geweld in de plaats van er scheidsgerecht staat, moet men zijn besluit nemen, voor welk doel men geweld zal gebruiken. Indien men ziet dat door geweld rechtvaardigheid en orde worden vernield en indien men niet wenscht dat deze dingen verdwijnen uit de wereld waneer men het kan voorkomen, dan moet men zeker bereid zijn geweld tegenover geweld te stellen. De minister gaf vervol gens Lord Ponsonby de verzekering, dat iedere verplichting, welke de Britsche re geering op zich neemt, openbaar zal wor den gemaakt. Gisteren is een synagoge afgebrand nabij Moravisch Ostrava de vierde in deze maand. Het incident van Kladno is nog niet opge lost. De politie volgt echter zekere aan wijzingen, welke naar zij gelooft zullen kunnen leiden tot de arres.atie van de moordenaars van deit Duitschen politie man, of definitieve beschuldigingen zullen kunnen opleveren tegen reeds gearresteer de personen. Dat is ook de reden, waarom geen verdere represaillemaatr.-gelen in het district zijn genomen, aldus deelde een hooggeplaatst Duitsch ambtenaar Reuter mede TLinderen mogen weer naar school gaan en de ramen mogt 1 open blijven tij dens de uren, waarvoor het verbod om op straat te zijn niet geldt. De overige maat regelen blijven echter gehanchaafd. De lyksprotector heeft een krans gezon den voor de teraardebestelling van den Tsjechischen politieman, die te Nochod gedood is. Fransche persstemmen. Over den toestand in Bohemen en Moravië schrijft Kerillis in de „Epoque": „Een ongelukkig volk is overgeleverd aan de blinde woede van zijn beulen. Men zou geheele bldazijden noodig hebben om de misbruikende onrechtvaardigheden en de wreede maatregelen van Gestapo en Duitsche autoriteiten tegen haar ontwa pende slachtoffers op te sommen. Geheel Bohemen wordt geplunderd. Het nieuwe bedrijf in dit drama toont aan, waartoe een overwinnend Duitschland in staat is. De „Oeuvre" zegt: „Het is heel aardig zoogenaamde levensruimte te veroveren en lijnen op de kaart te trekken, maar er zijn veroveringen die eer verzwakken dan versterken. Men maakt met Tsjechen geen Duitschers en met Abessijnen geen Italia nen. Men mag zelfs onderstellen, dat deze Tsjechen en Abessijnen in geval van een conflict hun aanvallers eenige etxra moei lijkheden zullen veroorzaken." Volgens de „Ordre" heeft Hacha een nationaal-socialistische lijfwacht. De poli tie oefent toezicht uit op zijn bezoekers. Zijn regeering kan niet bijeen komen, zon der dat de agenda door den ryksprotector is goedgekeurd. Zijn redevoeringen en be slissingen worden ondeworpen aan de goedkeuring van den protector, die de bevoegdheid heeft den zin er van geheel te veranderen, zooals ook het geval is ge weest bij de Jodenwet. Wie zal, aldus vraagt het blad, de Tsjechen tegen hun be schermers beschermen? Joodsche vrouw kreeg levenslang. - Gisteren is een jonge Joodsche vrouw te Jeruzalem veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf Zjj werd gearresteerd, toen zij zich met een mand, waarin een tijdbom lag, ophield bij de centrale gevangenis van Jeruzalem op het oogenblik, dat talrijke Arabieren voor de gevangenis stonden te wachten om de gevangenen te bezoeken. Dynamiet in spoorwegtunnel gevon den. - Volgens de „Detroit News" zouden verscheidene staafjes dynamiet gevonden zijn onder een spoorwegtunnel ten Oosten van Windsor in Ontario. Deze ontdekking zou gedaan zijn kort voor het bezoek van den koning en de koningin van Engeland op 6 Juni. De politie verklaart van een derge lijke ontdekking niets te weten. Chamberlain heeft in het Lagerhuis verklaard, dat het lichten van de Thetis voorloopig is uitgesteld, teneinde nieuwe werktuigen aan te brengen. Vermoedelijk zal het twee of drie weken duren, alvorens het benoodigde materiaal ter plaatse zali zijn. Fletcher, een lid van de labour-partij, vroeg den minister-president of hij zich er wel van bewust was, da. de openbare meening verwachtte, dat de Thetis zou worden gelicht er dat het buitengewoon onaangenaam zou zijn, wanneer men niet zou slagen in het lichten van dit schip, ge zien het succes in het lichten \an de Duit sche oorlogsschepen, welke te Scapa Flow tot zinken waren gebracht Chamberlain antwordde hierop, dat de regeering ver wacht dat de Thetis gelicht zal worden Voorts zeide hij, dal het onderzoek naar de oorzaken niet zal worden voltooid voer het Spoet Wielrennen DE tVFG KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Hellemons individueel kampioen. Engel amateurkampioen. Onder wel zeer slechte weersomstan digheden zijn gistermiddag de indivi- dueele kampioenschappen van Neder land op den weg verreden. Tijdens de wedstrijden heeft het vrijwel voortdu rend geregend, hetgeen voor de ren ners een groote handicap is geweest. De wedstrijd had een zeer merkwaardig verloop, door-Jat de beste renners moes ten opgeven. Direct na den start, welke precies om 2 uur was, bij het bestijgen van de Cauberg vormden zich drie groepen met onderling ongeveer tien meter verschiL Aan den kop reed Lambrichts, die voor de eerste ronde uui^curcn mei Zcti wuiucu vviiwtu 1Q tj „„i een tya van 18 min. 52 sec. noteerde. Enkele swt5e»ay.'asd»r t regeering reeds tot hoofd van het tribu naal van onderzoek naar de oorzaken van den ondergang der Thetis had aangewezen. Deze heeft om drie assessoren gevraagd om het Hof op technische punten van ad vies te dienen. Als zoodanig had de regee ring nu aangewezen den duikboot-deskun- strijd staken, de tweede ronde werd in 15 min. 53 sec. afgelegd. Aan den kop reed een groep van 15 renners, vervolgens eenige kleine groepen. Na de derde ronde welke in 15 min. 36 sec. werd afgelegd, vielen weer enkele ren ners uit. Hiertoe behoorde ook Schulte. Lambrichts, Engel en de Groot hadden de dige kapitein Paton, professor Riley vanleiding genomen met 15 sec voorsprong op Trinity College, Lambridge en professor oen groot peiet0n in de vierde ronde wel- Abell ,-rofessor van scheepsbouw architec- ke in 15 min 53 sec afgelegd werd> en ver_ grootten hun voorsprong met 10 sec. in de volgende ronde. De regen hield toen even op, doch de donkere wolken beloofden niet veel goeds. De zesde ronde was de laatste voor de veteranen. Braspenning (Princen- hage) werd eerste. Hij legde de zes ronden tuur aan de universiteit van Liverpool. De assessoren zouden geen verantwoordelijk heid dragen voor het oordeel van het Hof en alleen als technische deskundigen op treden. Het Hof zou meestal te Londen zitten maar een deel der getuigenverkla ringen zou te Liverpool afgenomen worden om tijd en kosten te sparen. Er was geen reden om met de eerste open' ba-e zitting te wachten tot de Thetis ge borgen zou zijn omdat niet te zeggen viel wanneer en of dit zou kunnen geschieden zoodat dezer dagen een nadere bekendma king zou volgen. Op een paar vragen van leden der oppo sitie antwoordde de premier dat niemand ernstiger kon verlangen naar de berging van het schip dan de regeering maar d.it men goed deed thans niet in wild? specu laties en geruchten over de waarschiinlijke oorzaak te treden en het onderzoek aan de openbare commissie over ie laten. De „Jour" meldt uit Londen, dat, tenzij de Sovjet-regeering op het laatste oogen blik met onvoorziene bezwaren komt, het Fransch-Britsch-Russische verdrag de vol gende punten zal kunnen bevatten: 1 De Sovjet-Unie verplicht zich Frankrijk en Engeland te hulp te komen in geval van een directen aanval op hun onschendbaar heid en onafhankelijkheid. Zij verplicht zich met Frankrijk en Engeland hulp te bieden aan de gegarandeerde staten: Bel gië, Polen. Griekenland, Turkije en Roe menië. 2. Frankrijk en Engeland verplichten zich de Sovjet-Unie te hulp te komen bij een rechtstreekschen aanval tegen haar grond gebied en met haar samen te werken in geval van een aanval, die, zonder direct tegen haar gericht te zijn, haar onafhan kelijkheid en onschendbaarheid in gevaar zou brengen. 3. De drie mogendheden verplichten zich overleg te plegen met het oog op een ge meenschappelijke actie tot 't onderdrukken van iedere daad van agressie in Europa. 4. ZÜ verplichten zich, wanneer zij een maal in een oorlog gewikkeld ziin, niet af zonderlijk vredes- of wanenstilstandson- derhandelingen aan te knoopen. De preambule zal vaststellen, dat het verdrag een strikt defensief karakter heeft en in overeenstemming is met het ideaal van het Volkenbondshandvest. Het verdrag zal voor tien jaar gelden en onverwijld zul len technische besprekingen over de prac- tische samenwerking begonnen worden. De randstaten zullen niet genoemd worden, doch niets zal de militaire deskundige ver hinderen alle mogelijkheden van indirecte agressie te bestudeeren. De bladen melden, dat te Londen in den laatsten tijd rapporten zijn ontvangen, waaruit bliikt, dat Duitschland van ieder verschil van meening tusschen Rusland en Engeland zou profiteeren om nieuwe pene tratie te beproeven op de wijze, waarmede het vertrouwd is. De „Ordre" schriift in dit verband: „Men verneemt, dat de Britsche ambassadeur te Berlijn Londen heeft laten weten, dat het in het oog van den vrede dringend noodig is, dat een overeenkomst met Moskou wordt gesloten en dat men alleen daardoor het derde rijk zou kunnen verhinderen de da den ten uitvoer te leggen, die het voorbe reidt. De „Oeuvre" publiceert een dergelijk bericht. af in 1 uur 52 min. 13 sec Op hem volgden Rijken (Tilburg), Willemse (Nuth) de Greyp (Rotterdam) en de Zwaag (Rotterdam). De zevende rende, welke in een stroomenden regen werd gereden, werd in 16 min. 7 sec. afgelegd. Weder moesten enkele den strijd staken waardoor het peleton steeds kleiner werd. Na de negende ronde namen van Es en Hellemons de leiding over en op hen volgde een groep, getrokken door Lambrichts en Sijen. In de tiende ronde, afgelegd in 16 min. 18.8 sec. voegde Kroese zich bij de twee leiders. Lambrichts kreeg in de elfde ronde een kaderbreuk, waardoor hij moest opge ven. In de elfde ronde liep Hellemons alleen uit en nam de leiding met 1 min. 21 sec. op een groep van 3 renners. Montfroy (Brussel) die een ronde achterstand had op Helle mons, voegde zich in de twaalfde ronde bij dezen, en reed met hem verder. In de der tiende ronde werden Hellemons en Mont froy door de groep, getrokken door Sijen 9 sec. ingeloopen, zoodat de voorsprong nog 1 min. 12 sec. was. Op de course waren toen nog slechts 18 renners overgebleven. Sijen. die alle moeite aanwendde om Hellemons in te halen, kreeg in de veertiende ronde, af gelegd in 18 min. 7.2 sec., bandenpech en moest den strijd staken. Na de vijftiende ronde had Hellemons een grooten voor sprong op den volgenden, Engel, die op zijn beurt voor de Groot lag. Wel wist Engel nog iets op Hellemons in te loopen, doch deze ging onbedreigd over den eindstreep en won daarmede het individueele kampioenschap van Nederland op den weg in een tijd van 4 uur 47 min. 42.4 sec.; Engel werd kam pioen der amateurs, Tacken kampioen der onafhankelijken. De uitslagen luiden: afstand 148.823 K.M. beroepsrenners: 1. Hellemons 4 uur 47 min. 42.4 sec.; 2. Overwheel; 3. Kroese; Schilderij van Watteau gestolen. - Zondagmiddag is ontdekt, dat een der meesterwerken van de Fransche schilder kunst, „de Onverschillige" van Watteau u't het Louvre was verdwenen. Dit schilderij meet slechts 25 bij 20 cm. Het is eigendom van het museum, waaraan het in 1869 werd nagelaten door de Lacaze. De geheele politie van Frankrijk is ge alarmeerd. Het zal vrijwel onmogelijk zijn dit stuk van onschatbare waarde te vev- koopen. Stenografe of typiste Van den drukken advocaat: Hoo 't haar zuchten; hoon haar klagen Onder 't allersaaist dictaat Toch kan 't anders op 't bureau, Maar dan via H. L. O.! Er zijn thans officieele gegevens bekend gemaakt over de medewerking van de Italiaansche luchtmacht tijdens den Spaan- schen burgeroorlog. Het militaire personeel, dat aan de campagne deelnam, bedroeg bijna 6000 personen, het civiele personeel ruim 300 personen. De luchtmacht voerde 87.000 vluchten uit en wierp twaalf millioen kilo ontplofbare stoffen uit. Zij trof 224 „roode schepen", haalde 900 vliegtuigen neer en vernielde 40 toestellen op vlieg velden. Het aantal neergehaalde Italiaansche toestellen bedroeg 86. Het personeel, dat gedurende de krijgsverrichtingen is be zweken, bedroeg 175 en dat der gewonden 192. De Italiaansche pers bericht dat graaf Ciano zich einde Juni naar Spanje zal be geven, teneinde het bezoek van den Spaan- schen minister van binnenlandsche zaken, Serrano Suner, aan Rome te beantwoorden. Mussolini heeft Zaterdag hooge onder scheidingen verleend aan de generaals Bas- tico, Bergonzoli en Gambara, die de Itali aansche legioensoldaten in Spanje hebben aangevoerd. Mussolini heeft van generaal Franco een telegram ontvangen, waarin deze zegt, dat de nationale raad van de Spaansche phalanx en de nationale jeugdvakvereeniging hun uit drukking van erkentelijkheid en vriendschap willen vernieuwen, nu Spanjaarden en Italianen naast elkander defileeren in de straten van Rome. Hierop antwoordde Mus solini o.a.: „Ik ben er zeker van, dat uw overwinning een nieuw tijdperk opent voor het nieuwe Spanje, dank zy de geleverde prestaties, die zoowel nationaal als sociaal zijn, waardoor een steeds nauwere gemeen schap tusschen onze vólkeren gelegd wordt." De Paus heeft 3.200 Spaansche falangisten ontvangen, tezamen met minister Serrano Suner, generaal Gambara en de leden van de Spaansche militaire- en marine-missies. Pius XU verwelkomde zyn „zeer geliefde zonen, die hem grooten troost hadden ge schonken, want zij waren de verdedigers van het geloof en de Spaansche beschaving". Hy gaf zijn zegen aan Franco, aan zijn mede werkers, aan alle geloovigen en het katho lieke Spanje. Na de audiëntie hebben de legionnaires een mis in den St. Pieter bij gewoond. amateurs: I. Engel 4 uur 48 min. 56 sec, 2. de Groot; 3. de Hoog; onafhankelijken: 1. Tacken 4 uur 50 min. 5.6 sec.; 2. Textor; 3. Willems. Bos ma had pech. Onze eigen briefschrijver geeft nog het volgende relaas over het rijden van Bosma en Hofstede: Ab Bosma en zijn vriend Hofstede begon' nen beiden zeer goed. Ab zat meteen toen ze de 2e maal boven kwamen op kop en dit deed, gezien de kans voor valpartijen, mij een veilig gevoel geven. Maar het zou niet lang duren, want toen de kop weer door kwam, was er geen Bosma. Pas veel later kwam hij op een andere fiets, bij mij ver anderde hij weer en stuurde mij naar be neden om zijn fiets te halen, welke met een lekken band beneden moest staan. Helaas, waar ik ook keek. geen fiets van Bosma. Dit duurde twee ronden en in dien tijd had het versnellingsapparaat van de fiets die hij nu bereed, ook de geest gegeven in de bergen. Bosma's fiets werd niet terugge vonden en hij kon den wedstrijd staken...- Hofstede was het nu waaraan ik mijn aan dacht wijden kon. Jan fietste goed en ronde na ronde kwam hij geheel met modder be dekt boven op de berg en elke ronde deed de natte spons z'n dankbare taak naar be h'ooren! Jan behoorde steeds tot de kans hebbers, totdat.... een oproep om een Roode Kruis-wagen, mij de hoop op een goeden uitslag ontnam. Hofstede was met vijf anderen gelijk gevallen beneden in de vette modder, zeven ronden voor het einde. Hofstede kon later door Bosma naar Gou da gebracht worden en trots alle beroerdig heid was het bij het afscheid: „Nou, jon gens, tot de ronde van jullie in Alkmaar!" A.S.V. VICTRIX. A.S.V. Victrix heeft Zondag een clubwed- strijd gereden tegen Excelsior in Haarlem Het is Victrix niet erg meegeloopen; ten eerste was het weer van dien aard, dat het eigenlijk geen doen was om te rijden, en ten tweede waren de Alkmaarders niet allemaal opgekomen. Bovendien kregen verschillen de renners pech, zoodat Victrix het niet tot een overwinning kon brengen. De clubprijs werd gewonnen door Excelsior. De uitslagen zijn: A-klasse: 1. Smit (Haarlem); 2. Visser (Alkmaar), 3. te Verne (Haarlem), 4. Alles (Aklmaar), 5. Matzen (Haarlem), 6. West broek (Haarlem); B-klasse: 1. de Gier (Haarlem), 2. Schei- fout (H.), 3. v. Dijk (H.), 4. Vennis (H.), 5 Walging (H.), 6. Hiemstra (Alkmaar). C-klasse: 1. Klinkhout (H.), 2. Woning (H.), 3. v. Dijk (H.), 4. v. Bok (H.), 5. J Schelfout (H.), 6. C. Kusch (A.) ASTOLFI NAAR ALKMAAR! Wat Amsterdam (door de weersomstan digheden) Zondag het publiek niet kon bie den, zal Alkmaar Zondag 25 Juni geven een werkelijk duel tusschen Astolfi en Derksen. Beide renners zijn door de Alk- maarsche Wielerbaan-directie geëngageerd voor een sprintnummer, een tydrace over 500 M. en een klassementwedstrijd. Als der de zal Jan Pronk in deze nummers starten en als vierde waarschijnlijk Ooms of Smits. AB BOSMA AMATEUR-AF! Naar wij vernemen, zal Ab Bosma tot de gelederen der onafhankelijken toetreden. Hij zal voor een Fransche fabriek uitkomen in een jonge ploeg, die vermoedelijk bestaan zal uit Engel, Bosma, de Hoogh, de Groot Hofstede en nog een zesden renner, terwijl als soigneur voor die ploeg is aangewezen Piet Joon, die de laatste jaren met Bosma Nederland afreisde. De ploeg zal waarschijnlijk voor het eerst geheel compleet starten iri de Ronde rn Alkmaar, in welke Ronde ook de N.W.U.- ploeg zal starten, t.w. Moeke, v. d. Heiden en Evers. Motoren T.T.-RACES OP HET EILAND MAN. Stanley Woods winnaar. Gisteren zijn onder groote belangstelling de T.T.-races op het eiland Man begonnen De 61 deelnemers moesten het parcours, ter lengte van 62 K.M., zeven maal afleggen. De Ier Stanley Woods won de race voor motoren tot 350 c.c.m. voor de tiende keer achtereenvolgens, in 3 uur 10 min. 30 sec. In de eerste viel Bogner uit, terwijl White en Ruehr-Schmkidt in de tweede ronde en Frith in de vijfde ronde den strijd moesten staken. Daniël maakte de snelste ronde n.L in een tijd van 26 min. 39 sec., wat een gemiddelde uursnelheid van 136.5 K.M. beteekende. De uitslag luidt: race voor motoren tot 350 c.c.m.: 1. Stanley Woods (Ierland) op Velocette in 3 Uur 10 min. 30 sec. (gemiddelde uursnelheid 133.769 K.M.); 3. Daniël (Engeland) op Norton in 3 uur 10 min. 38 sec.; Fleischmann (Duitsch land) op D.K.W. in 3 uur 12 min. 5 sec.; 4. Mellors (Engeland) op Velocette in 3 uur 12 min. 28 sec.; 5. Whitworth (Engeland) op Velocette in 3 uur 19 min. 9 sec.; 6. Weun- sehe (Duitschland) op D.K.W. 3 uur 20 min. 57 sec. Voetbal LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Eerste nederlaag van Oudesluis, door Alkmaar toegebracht. Schrale oogst van Alkmaarsche Boys III. De Oudesluizers die op zulk een fraaie wyze in de kampioens-competitie den eere-titel wisten te behalen, zullen niet ongeslagen door deze competitie heen ko men. J.L Zaterdag memoreerden we reeds, dat het treffen van de groen-witte Alkmaar ders aan den Westerweg tegen de „Noor derlingen", alleen dit belang had, of de Oudesluizers wel of niet ongeslagen zouden blijven. Natuurlijk zetten de Alkmaarders hun beste beentje voor, doch het had er nog veel van, dat voor de Provinciale kampioenen de eerste nederlaag zou uitblijven. De rust liet een gelijken 1—1-stand zien en al namen de gastheeren vervolgens een 3—1-voorsprong; Twisk I Twisk I de gasten lieten het er niet bij ötteB nieuw werd de stand gelijk, 33 jj .en °b- naderdezou dan toch'N*ei^e ongeslagen record bleef niet gehanTv 1 want nog juist voor tijd maakten de witten er 4—3 van. Bravo Alkmaar! De stand is inmiddels: Oudesluis I 5 4 0 1 ii_o K.F.C. IV 6 M 2 uq l n o 2 10=10 l 5 0 2 3 2 _iQ Hier resteert nu nog de ontmoet in? rv.j 2 sluis I—Twisk I. g °ude* Promotie 2e klasse R Opnieuw is de oogst voor de rood geblokten schraal geweest, al werd het" d nu geen nederlaag en leverde de tweed*1 ontmoeting een winstpunt op. Maar, en d t mag toch niet uit het oog worden verlore het betrof thans een thuiswedstrijd wel tegen den degradant K.V.V. ni d volgende thuiswedstrijd zal meer winst o6 moeten leveren, wil men kans op promotie maken, want dan nog moet een bezoek aan de Krommenieërs worden gebracht Het was zeer jammer dat de rood-witten zoo spoedig een 2—0-achterstand kregen te verwerken, doch nog voor de rust werd de stand op 1—2 gebracht. En toen na de thee de stand eindelijk gelijk was, toen was alles nog mogelijk. Maar de rood-zwarte Zaan- kanters profiteerden van een fout in dè Alkmaarsche defensie en.... opnieuw een achterstand, 23. De geblokten hielden ech- ter vast en.... wederom werd de stand ge- lijk, 3—3, waarmede tevens het einde kwam. Een resultaat waar de Rijp natuur lijk het meest mee gebaat is, zooals de stand laat zien: De Rijp I 2 2 0 0 71 K.V.V. m 2 0 11 35 Alkm. Boys m 2 0 1 1 4. 3 j UIT HET KATHOLIEKE KAMP. A.E.C. Ie k lasser. Het zal ongetwijfeld zelen tot voldoening strekken, dat Alkmaar eindelijk een le klasser heeft gekregen. Zondag j.L speelde A.F.C. de ontmoeting voor promotie naar deze klasse tegen Geel-Wit uit Haarlem. Dat A F.C. tot een der sterkste clubs in deze afdeeling zal gaan behooren lijdt geen twij fel, want de ontmoetingen tegen le klassers gespeeld bewezen voldoende dat haar spel op die hoogte staat. De wedstrijd van Zon dag echter kon ons niet direct bekoren, maar verschillende oorzaken werkten hieraan mede. Vooral het gladde terrein en bal had hierin een groot aandeel, terwijl waarschijn lijk ook de zenuwen de spelers parten speel den. De 50-overwinning der Alkmaarders bewyst echter, dat zij de uitgesproken meer deren der Haarlemmers zijn geweest. Na af loop van deze ontmoeting had A.F.C. feli citaties in ontvangst te nemen en werd nog gezellig nagefuifd in het café St Willi- brord. Ook vanaf deze plaats willen wij de A.F.C.-ers feliciteeren! Olympische Spelen DE OLYMPISCHE SPELEN 1944. Het verluidt, dat nu de Olympische Spelen 1944 aan Londen zijn toegewezen, overwo gen wordt een nieuw, reusachtig stadion bij de Engelsche hoofdstad te bouwen. Dit sta dion zou 163.000 zitplaatsen tellen, waarvan 119.000 overdekt. Er zou een parkeerplaats worden aangelegd, dat aan 10.000 auto's een plaats zou bieden, terwijl door een onder- grondsche gang 1000 toeschouwers per mi- ruut het stadion zouden kunnen verlaten. fuchtuaart ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Reiger te Jodhpur, Pelikaan te Singapore, Valk te Bandoeng. Thuisreis: Buizerd te Jodhpur, Zilver reiger te Athene/ Hedenmorgen is van Schiphol de Wiele waal vertrokken met als gezagvoerder Both. Aan boord van dit vliegtuig bevindt zich 373 k.g. briefpost, 16 54 pakketpost en 187 k.g. vracht. Jiacktb ecichten N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 12 Juni 1939. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen N. 7.208.80 per 100 kg; Aard beien per slof 0.901.12; Aalbessen per 100 doos 19; Andijvie 0.80—/ 3.80, Bloem kool 10—18 2e s. 69, Kropsla f 0.50 1.50 en Komkommers f 4f 8 per 100 stuks; Asüerges 1235, Peterselie 0.50 1.20, Rabarber 3.50—f 6, Selderie 0.50 1.40, Uien 1.102.60 en Wortelen S 0 f 10.50 per 100 bos; Druiven 4548, Peulen 912, Dubb. spercieboonen f 27 29, Tuinboor.en f 6.50—7.50 en Toma ten 1518 per 100 pond; Postelein pee bakje 2435 cent; Spinazie per bak O® pond) 0.30—1.06. PURMEREND, 13 Juni 1939. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 20 partijen, wegende 94000 kg. Hoogste prijs 17-50. Handel matig. Kaas. 6 stapels Kleine boeren 21 en 1 stapel Volvette 23 per 100 kg; 2612 kS Boter 1.30—1.37 per kg; 190 Vette koeien 6570 cent per kg, 89 Geldekoeien f 115— f 170, 800 Melkkoeien 180—f 260, 25 Stie ren 4455 cent per kg handel matig; 30 Paarden f 70—150, «5 Vette kalveren 70— 85 cent per kg, handel stug; 685 Nuchtere kalveren: slacht 411 en fok f 12—' j® handel matig; 257 Vette varkens (slacht) 4446 cent per kg handel vlug; 39 Magere varkens 27—32, 361 Biggen f 13—17« 651 Schapen 16—22, 47 Bokken f 3—/.11 er. 391 Lammeren f 4—/ 5, handel matig: Kipeieren f 3.20?.50 en Eendeieren 1 2.45 per 100 stuks; 8200 Piepkuikens 77'j 85 cent; 3700 Oude kippen en hanen: witte en roode 35—42)4 cent, blauwe 40—45 cent per kg; Konijnen f 0.30—/ 1.70; 800 Eenden 2040 cent; 40 Duiven (per paar) prijs ">e genoteerd; 45 Jonge hanen 35—42cent, uitz. 45 cent. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A- (Afd. eieren). 90000 stuks Eendeieren f 2-5j 2.70 en 9000 stuks Kippeneieren 1 2.95— 3.30.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10