AMSIERDAMSCHE BEURS Het drama te Koedijk voor het Hof te Amsterdam. LAATSTE BERICHTEN. Verdachte zeer rustig, blijft onschuld volhouden. Een stampvolle tribune. Ook vele juristen aanwezig. Morgen verhoor van hoofdgetuigen. Vestigingswet kleinbedrijf wordt herzien. TWEEDE BLAD Na een sensationeele terechtzitting van de rechtbank te Alkmaar sprak dit college den melkrijder B. uit Bergen vry van de hem tenlaste gelegden moord op zijn drie jeugdige kinderen, Anna, Emerentia en Wilhelmina en poging tot moord op zijn vrouw en zijn baby. Een afschuwelijk mis drijf, dat door den oficier van justitie te Alkmaar bewezen werd geacht en waar voor hij tegen verdachte na een bewogen zitting levenslange gevangenisstraf eischte. Het O. M. ging van het vrijsprekende von nis in appèl en vandaag stond de melkrij der terecht voor het gerechtshof te Amster dam, gepresideerd door mr. Joh. M. Jolles. Raadsheeren waren mr. W. Smit en mr. S. G. Canis. De advocaat-generaal, mr. dr. D. Reilingh nam het O. M. waar. In den laten avond van den 2en Januari van het vorige jaar had een vreeselijk on geluk plaats, door het O. M. in de dagvaar ding beschreven als opzettelijk veroorzaakt. De Melkrijder was dien dag per huurauto, die door hemzelf werd bestuurd, van Ber gen naar zijn schoonouders te de Weere ge reden. Op den terugweg, dien hij aan vaardde met zijn vrouw, de baby en zijn drie jonge kinderen, merkte hij, dat de weg glad was. Bij Koedijk reed hij langs het Noordhollandsch kanaal, de auto slipte bij het uitwijken voor een hond, aldus ver klaarde de man, en reed het water in. De auto verdween vrijwel geheel onder water. De verdachte, zijn vrouw en hun baby kon den worden gered. De drie dochtertjes ver dronken jammerlijk. Aanvankelijk dacht niemand aan misdrijf, zoodat de lijkjes van de kleine drenkelingen onmiddellijk door de justitie werden vrijgegeven. Geruimen tijd later ontving het parket te Alkmaar een brief van den oud-journa list R. K., vroeger redacteur bij een dagblad te Schagen. Deze man kwam met een ver haal voor den dag, dat hij van een meisje, juffrouw D. had gehoord, dat er opzet in het spel was. Dit meisje had een ongeoorloofde ver houding met den melkrijder. Deze wilde van zijn vrouw af en hij zou het vreeselijke ongeluk opzettelijk hebben veroorzaakt om haar op deze wijze van het leven te beroo- ven. Volgens het meisje, dat eenigen tijd huishoudster was bij K., had zij vroeger een verhouding gehad met B., n.1. toen zij te Bergen bij haar ouders vertoefde. Zij was naar Schagen gegaan en had de ver houding verbroken. Verdachte B. had haar eenige maanden vóór het ongeluk opge zocht; in een twistgesprek zou hij gezegd hebben alles voor haar over te hebben, hij zouzijn auto met vrouw en kinderen in het kanaal rijden om vrij te zijn om haar te trouwen. Na het ongeluk had het meisje hem in het ziekenhuis opgezocht. Volgens haar zou hij toen over een „mislukking" hebben gesproken. De journalist had het meisje er toe be wogen hem te vertellen, wat er tusschea haar en verd. B. was besproken. De journalist had nog lang geaarzeld, doch tenslotte had hij zich tot de justitie gewend. Reeds gingen er in Bergen en- om geving geruchten Verdachte werd gearresteerd, bij hoog en bij laag hield hij vol volkomen onschuldig te zijn. Wel was de gedachte aan een der gelijk ongeluk wel eens bij hem opgeko men, maar het gebeurde op 2 Januari was een ongeluk geweest. Zijn verdediger, mr. de Groot uit Alk maar, deed tevergeefs een beroep op de raadkamers van rechtbank en gerechtshof. Verd. bleef in arrest-en pas na het vrijspre kend vonnis werd hij in vrijheid gesteld. De dagvaarding. Aan verdachte is poging tot moord op zijn vrouw en baby ten laste gelegd. Ten gevolge van aan zijn wil onafhankelijke omstandigheden is deze poging mislukt. Dan is tenlaste gelegd dat hij ter uitvoe ring van zijn tevoren bëraamd plan en ge nomen besluit om opzettelijk zijn kinde ren door verdrinking van het leven te be- rooven, opzettelijk na kalm beraad en rus tig overleg, toen hij als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig, waarin behalve zijn echtgenoote ook de drie kinderen waren gezeten, daarmede reed over den Helder- schen weg onder Koedijk, met dat motor rijtuig opzettelijk overeenkomstig zijn be doeling in voormeld kanaal gereden, nadat hij zelf eerst tijdig zich daaruit had verwijderd, tengevolge waarvan over eenkomstig zijn bedoeling dat motorrijtuig met zijn daarin gezeten genoemde kinderen in het water terecht kwam en geheel of nagenoeg onder water ging en dat het wa ter het motorrijtuig binnenstroomde, waar door genoemde kinderen allen door ver drinking om het leven zijn gekomen. Al thans dat hjj opzettelijk zijn drie kinderen van het leven heeft beroofd door opzette lijk te handelen, zooals boven is omschre ven, tengevolge waarvan deze drie kinde ren allen door verdrinking om het leven zijn gekomen. Het Hof heeft twee dagen, n.1. vandaag en Donderdag "voor deze zaak gereserveerd. Op de vragen van den president naar naam, woonplaats en geboortedatum, ant woordt verdachte met een kort woord. Hij is kalm en beheerscht, staande hoort hij het voorlezen van de dagvaarding aan. Het O.M. heeft twintig getuigen gedagvaard, de verdediger heeft zijnerzijds geen getuigen opgeroepen. Blijft u bij uw verklaring in eersten aan leg?. Ja, zegt verdachte. Dus u blijft er bij, dat het een ongeluk was? Zeker. U hebt dus niets aan uw verklaringen toe te voegen? U hebt er ook nooit over ge dacht of gesproken, dat uuw vrouw door verdrinking om het leven wilde brengen? Ook nietik ben volkomen onschul dig. De eerste getuige is de landbouwer Prins. Hij had van een afstand het ongeluk zien gebeuren. De weg was tamelijk glad, de auto was hem met een kalm gangetje voorbijgereden, plotseling hoorde hij een vreemd geluid. Ge tuige keek om en zag de wagen pardoes in het kanaal verdwijnen. Direct was hij te hulp geschoten. Verd. was al uit de auto en schreeuwde om hulp. Hij deed zoo vreemd, dat ik dacht dat hij gek was. De auto stond parallel aan den weg op een afstand van een paar meter uit den wal. De koplichten brandden, maar in de auto waren de lichten uit. President: En wat deed verdachte? Getuige: Hij wilde het water in en riep: Help, help, m'n vrouw en de kinderen. Inmiddels waren er meer menschen te hulp geschoten en de vrouw en de baby wa ren met veel moeite uti de auto gehaald. Toen de drie zusjes op den wal waren ge bracht, bleken de levensgeesten reeds ge weken. President: En sprak verdachte direct na de redding reeds over een hondje, dat over den weg had geloopen? Getuige: Neen, daar praatte hij pas over. toen ik hem in het ziekenhuis bezocht. Getuige vertelt dan nog, dat ter plaatse geen kuil in den weg was: Ik ben huurder van de bermen, dus ik weet 't. Wel was de linkervoorband van de huur auto glad. President: En weet u iets van honden in de buurt. Neen, antwoordde de getuigen, daar is me niets van bekend. Ik ben een van de wei nigen in de buurt, die een hond heeft cn de mijne lag kalm achter de kachel. Getuige vertelt dan nog het een en ander over de diepte van het kanaal. Bij mij voor de deur even verder is het veel dieper, daar zou van de auto niets meer te zien zijn geweest. De tweede get., M. Muis, was thuis door Prins gwaarschuwd dat er een ongeluk ge beurd was. Hij was direct naar de plaats des onheils gesneld. De auto lag betrekkelijk dicht bij den kant; het dak stak deels boven water uit. Verdachte wilde op den kant. Toen hij ge red was wilde hij weer in 't water gaan om ziin vrouw en kinderen te helpen. Verdachte was in de woning van Muis gebracht en het bleek, dat de jekker die hij droeg nagenoeg droog was. Wel waren de slippen en zijn broekspijpen nat. Over een hondje en slippen had verdachte ook tegen over dezen getuige niet gesproken. Later wel, toen hij uit het ziekenhuis was ontslagen en hem getuige had opge zocht om hem te bedanken. Verdachte, zegt de president, u blijft er dus bij, dat u bij het uitwijken voor een hondje, slipte. Ja, zegt verdachte met zachte stem en op de kaart, die op de tafels voor het ge rechtshof ligt, wijst hij aan welke manoeu vre de auto maakte. President: En wanneer sprong u er uit? Verdachte: De auto hing boven het water, op dat oogenblik sprong ik er uit en kwam half in het water terecht. Ik voelde bij het slippen, dat het niet goed ging. Ik schreeuw de en rukte het portier open. Even later zakte de auto weg Een juffrouw uit de buurt had in de verte de auto zien aankomen. Zij zag de lichten, plotseling hoorde zij een plons, en de auto lichten waren verdwenen. Een hond had zij evenmin als de andere getuigen in de buurt gezien. Getuige J. Steyn, die bij de redding ge holpen had en die het dak van de auto had opengesneden, vertelt, dat de weg ter plaatse erg glad was. Een paar uur tevoren had hij van gladheid niets gemerkt. Visser was met Steyn over een ladder op de kap van de auto geklommen. De vrouw, twee meisjes, en de baby waren op het droge gebracht. Later kwam men tot de ontdek king, dat er nog een derde meisje in de auto zat. De drie meisjes waren reeds overleden, kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Tegen een agent van politie uit Alkmaar, die kort na het ongeluk ter plaatse ver scheen had verdachte gezegd: Wat ben ik stom geweest. Herinnert u zich dat verdachte? vraagt de president. Ik herinner me daar niets van, maar het is wel mogelijk; ik zal dan bedoeld hebben, dat het stom was om te gaan rijden met die gladheid. President: Waarom was u er zoo op ge steld om dienzelfden avond nog naar huis te gaan? Verdachte: Ik had de auto voor dien dag gehuurd en ik moest weer thuis zijn. President: Waarom hebt u geen anderen weg genomen? Verdachte: Toen ik wegreed was het nog maar weinig glad. De chef-veldwachter A. van der Kooy uit Bergen was ter plaatse gekomen, toen alle inzittenden zich op het droge bevon den. Verdachtes jas was droog. Uitvoerig bespreekt het Hof met dezen getuige de situatie, waarin de auto door hem werd aangetroffen. Een slipspoor had getuige niet gevonden, wel had hy een wielspoor op den weg berm gezien. Dr. J. H. den Hartogh was de eerste dok- (ONGECORRIGEERD). Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging der Vestigingswet Kleinbedrijf 1937: Aan de toelichting ontleenen wij het vol gende: Bij het in werking treden der Vestigings wet Kleinbedrijf 1937 was nauwelijks te voorzien, dat zij reeds zoo spoedig op zóó ruime schaal toepassing zou vinden: voor acht bedrijfstakken zijn thans reeds vesti- gingseischen afgekondigd, terwijl voor vijf andere takken een tijdelijk vestigingsver bod van kracht is. Uit deze spoedige toe passing blijkt wel, hoezeer genoemde wet in een dringende behoefte voorziet Me de heeft die toepassing tot gevolg gehad, dat de minister van Economische Zaken reeds na korten tijd over ruime ervaring met betrekking tot de toepassing kon be schikken. Deze ervaring nu heeft punten in de wet aan het licht gebracht, waarvan verbetering gewenscht zou zijn, zoodat een herziening eerlang aan de orde zal moeten komen. Een dergelijke herzie ning, welke reeds een onderwerp van vooronderzoek aan het departement van Economische Zaken uitmaakt, zal waarschijnlijk van meer vèrstrekken- den aard zijn. Het onderhavige wetsontwerp evenwel heeft in de eerste plaats ten doel, een aan vullende regeling te treffen met betrekking tot de financieele gevolgen van de toepas sing der wet. Het komt den minister ge wenscht voor, de totstandkoming daarvan niet te vertragen door het voorstellen van wijzigingen op punten van principieel be lang, maar hij geeft er de voorkeur aan, een daartoe strekkend afzonderlijk wets ontwerp op een later tijdstip in te dienen. De minister stelt voor de kosten voor een aanvragen voor een vergunning op 5 te stqllen. De minister gelooft dat, gelet op den arbeid, die met de behandeling van een ver zoek gemoeid is en het belang dat voor den betrokkene er mede verbonden is. dit bedrag eerder aan den lagen dan aan den hoogen kant is en dat hierdoor zeker geen druk kende last wordt gelegd op het bedrijfs leven Hetzelfde geldt met betrekking tot het instellen van beroep tegen beslissingen van de Kamers van Koophandel en Fabrieken. Ook hier zou, naar de minister meent, een bedrag van 5 ter bestrijding van de kosten kunnen worden geheven. Echter komt het hem voor, dat het billijk is, dat restitutie van vergoede kosten geschiedt, wanneer de aan vrager in het gelijk gesteld en de beslissirg van de Kamer van Koophandel verniet'gd wordt. In de praktijk wordt een nuttig gebruik gemaakt van de z.g. ministerieele verkla ringen Dit zijn bescheiden, waarbij de minister van Economische Zaken verklaart, dat een aanvrager, hoewel deze niet over de voorgeschreven diploma's beschikt, toch op grond van zyn leeftijd en ervaring geacht kan worden te vcldoen aan de gestelde eischen van handelskennis of vakbekwaam heid. Deze verklaringen, die eveneens alleen na grondig onderzoek worden verstrekt, hebben snel burgerrecht verkregen en hun onontbeerlijkheid inmiddels bewezen, de minister stelt er prijs op, van deze gelegen heid gebruik te maken om deze practijk op de wet te doen steunen. De kosten dienen volgens den minister ook hier 5 te bedragen. VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP. In den afgeloopen nacht is bij een vechtpartij te Deurne een 25-jarige jongen met een mes zoo ernstig gewond, dat hij onmiddellijk dood was. Omstreeks midder nacht ontstond nabij cfaé Den Dolder, in de Sint Jozefparochit te Deurne twist tus- schen eenige jongelui, waarbij de circa 25-jarige van G. zoodanig door den 25- jarigen L. met een mes werd gestoken, dat hij vrijwel onmiddellijk dood was. Zekere F. liep bovendien een snijwonde in den schouder op. Hij werd door dokter Wie- gersma behandeld en kon naar zijn woning worden overgebrcaht. De gemeentepolitie heeft den dader in zijn woning gearresteerd. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Omtrent de oorzaak van den noodlot- tigen twist verkeert men nog in het on zekere. Vermoedelijk heeft men met een oude voetbalkwestie te doen. L. is naar Roermond overgebracht. AANKOMST NEDERLAND EXPRESS. De N.V. Stoomvaart Maatschappij Neder land meldt, dat de speciale trein met pas sagiers en post in aansluiting op het s.s. Johan de Witt, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, Donderdagmorgen van Ge nua zal vertrekken. Aankomst Vrijdagmor gen 16 Juni om 10.07 te den Haag S.S. en 10.12 te Amsterdam C.S. 250 JOODSCHE VLUCHTELINGEN NAAR BELGIE. De Belgische regeering heeft besloten 250 opvarenden van de „St. Louis" voor- loopig in België toe te laten De onder houdskosten voor deze Joodsche vluchte lingen zullen worden gedragen door een Joodsch comité in de Vereenigde Staten. EEN AFSCHEID TE WIERINGERWAARD. Onder zeer groote belangstelling heeft de heer C. A. Korndörffer Zondagmorgen afscheid genomen van de kerkelijke ge meente te Wieringerwaard. Als tekst had hij gekozen Markus 13, vers 37. En hetgeen ik u zeg, dat zeg ik u allen: Waakt. Spr. zeide o.m., dat het hem zwaar viel, nu afscheid te nemen. Dit mooie dorp, waar hij nu 2 jaar met plezier werkzaam was geweest, was hem lief geworden. In een kernachtige rede deed spr uitkomen, hoe noodig het is, waakzaam te zyn. In zijn speciaal afscheidswoord werden verschillende dingen gememoreerd. Vaders en moeders werden opgewekt om toch vooral hun kinderen naar de catechisatie te laten gaan. Aan den kerkeraad werd dank ge bracht voor allen steun, dien hij heeft mogen ontvangen. Kerkvoogden en nota belen dankte hy voor de manier, waarop zij hem en zijn gezin tegemoet zyn gekomen, ter, die ter plaatse kwam. Verd., die onder gebracht was in de woning van Mens, was overspannen. Hij wilde naar buiten om zijn vrouw en kinderen te redden. Getuige had niet den indruk, dat verd. comedie speelde. De weg was zeer glad, de dokter wilde het zuurstofapparaat laten halen, maar niemand had er gezien de gladheid van den weg zin in, zoodat getuige zelf gegaan was. Dr. J. A. Blok uit Bergen had de vrouw van verd. en de zuigeling zuurstof toege- dend. Getuige had aan verd., die wild om vrouw en kinderen schreeuwde, een injec tie gegeven. Hij kon moeilijk in bedwang worden gehouden, doch hij had zich door den dokter rustig de pols laten voelen en een injectie doen toedienen. „Ik vond zijn reactie niet normaal, hij deed erg vreemd", concludeert de dokter, die echter niet nader kan definieeren, waar om hy verd.'s reactie niet normaal vond. Dr. H. W. J. M. Poot uit Bergen is verd.'s huisarts. Hij heeft den doodschouw op de drie meisjes van drie, vier en vyf jaar, verricht. In het ziekenhuis was verdachte nog overspannen. Hij riep voortdurend om vrouw en kinderen. Deze getuige had geen moment aan een misdrijf gedacht, hij vond dat verd. hoewel uiterst opgewonden normaal reageerde. President: en vond U het gezin vroeger gelukkig? Deskundige: Buitengewoon! President: Maar toen wist U niets van een onwettige verhouding. „Neen", antwoordt de dokter. Dr. Poot is ook niet van oordeel, dat verdachte in het ziekenhuis simuleerde of zijn toestand overdreven heeft. De dokter heeft verdachte die psychisch gestoord was, een slaapkuur laten ondergaan. Het is mogelijk, dat verd.'s herinneringsvermo gen verzwakt was in den tijd, door hem in het ziekenhuis doorgebracht. Zoo kan hij zich misschien ook niet nauwkeurig her inneren of Maria D. hem alleen of in ge zelschap van zijn vrouw heeft opgezocht. J. E. Miltenburg, directeur van de melk fabriek te Bergen, in wiens dienst verd. was, is zeer over verdachte te spreken. Hij deed zijn werk zeer goed. Hij heeft geleerd een auto te besturen en door hem werd een rijbewijs aangevraagd, omdat hij hoopte als vaste chauffeur in dienst van de fabriek te kunnen komen als opvolger van een ouden chauffeur. P. Bakker uit Bergen had aan verdachte op 2 Januari de auto verhuurd tegen 6 ct. per K.M. President: En wanneer hij den volgenden dag pas was teruggekomen, had hij dan meer moeten betalen? Getuige: Och, dat weet ik niet, waar- scnijnlyk niet, maar we hadden er niet over gesproken. De auto was goed in orde, alleen de linkervoorband was afgesleten. Een religicuse verpleegster rit Alkmaar had verdachte var. 2 tot 17 Januari ver pleegd in het r.-k. ziekenhuis te Alkmaar. Aanvankelijk riep hij voortdurend om zijn vrouw en kinderen. En kreeg hij wel eens bezoek? Getuige: Ja. een meisje bezocht hem. President: Was dat Maria D. of zijn zuster? Getuige weet dit niet, want de bezoek ster had zich niet voorgesteld. President. En heeft verdachte toen een stuk geteekend? Getuige: Daar weet ik niets van. President: Maar het meisje beweert dat u pen en inkt hebt gegeven. Getuige: Dat is absoluut niet waar. Tij dens het bezoek was getuige niet in de kamer gebleven. wist ook niet. hoe lang het meisje gebleven was. Wel had zij erg aangedrongen om bij verd. te v orden toe gelaten. De zitting werd dan geschorst tot 2 uur. Na de pauze stijgt de spanning in de zaal, want Maria D., de hoofdgetuige en vroegere vriendin van verdachte, verschijnt voor het getuigenhekje. Zij is 26 jaar en dienstbode te Heemstede. Zij houdt zich aan haar ver klaringen voor de rechtbank, zy heeft er niets aan toe te voegen, noch wil zij iets in trekken. Eerst confronteert de president haar met de zuster uit het ziekenhuis. Het meisjs houdt vol, dat verd. in het ziekenhuis een stuk een machtiging tot ontvangen van steun heeft geteekend. De zuster houdt vel, dat zij geen pen en inkt op de kamer heeft gebracht Pres.: Meisje D., kan het niet zijn, dat ver dachte heeft gezegd: „teeken het thuis maar voor mij". Neen, dat weet ze zeker, zoo is het niet gebeurd. Ze heeft van de zuster schrijf materiaal gekregen. President (tot verd.): Kunt U die mach tiging later hebben geteekend? Verdachte weet het niet, hij herinnert zich niets van een machtiging. Mr. Canis: Wie heeft dan het geld ge kregen op die machtiging? Het meisje: Dat weet ik niet meer Mf'„C.a.nlj:,Lag hÜ in bed, toen hy tee- kendeHad hij een onderlegger' Neen, een onderlegger om het papier te steunen had hy niet gehac.. Hij had in bed geteekend, hy was nog erg suf. De zitting duurt voort. in 't bijzonder de vrouwenclub di» heeft gedaan. z°ove«l Voorts sprak de scheidende leeraar den van dank tot den burgemeester w°°r- echtgenoote (die ook beiden dien* waren), den heer Haringhuizen, den^6*** nist Oudendijk, den koster Zeeman genoote, de dames van de zondagsschol" de leidsters van de meisjesclub. A.s 7 zal de heer KorndörffeT in zjjn woonplaats Zuidscharwoude ziin 'fUw' preeken. J mtre«« STOOMVAARTLIJNEN^ Kon. Holl. Lloyd. Salland uitr. 12 Juni 11 u. te Montevidon Stoomv. Mij. Nederland. Modjokerto S. J. P. L. v. N. York 12 jun- Kota Nopan J. N. L. te New York 11 jüI' Tanimbar J. N. L. van Colombo 12 Juni. Tjikandi thuisr. te Hamburg 11 junj Sembilan uitr. te Makassar 11 Juni. Simaloer thuisr. van Abang 11 junj J. Pzn. Coen uitra te Colombo 10 Juni Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax 12 Juni n.m. Brunsbuttel gep. Ariadne 11 Juni 17.30 u. te Hamburg. Baarn 13 Juni 4 u. Vlissingen gepass. Barneveld 11 Juni v. Balbao n. Buena Ventur. Breda 10 Juni te Callao. Douro 12 Juni v. Cristobal n. Pto Barriog Euterpe 13 Juni te Amsterdam. Fauna 11 Juni te Piraeus. Hebe 12 Juni v. Messina n. Palermo. Helder 12 Juni 23 u. v. A'dam n. Antwer. pen; 4.30 u. 13 Juni Vlissingen gepass.* 13 Juni te Amsterdam. Hercules 12 Juni 11 u. v. Brake n. Hamburg Iris 13 Juni te Amsterdam. Nereus 12 Juni v. Musel n. Oporto. Orpheus 12 Juni te Rotterdam. Stuyvesant 12 Juni te en van Paramaribo naar Trinidad. Theseus 13 Juni te Stettin. Titus 12 Juni 16.50 u. Lydd gepass. Triton 12 Juni te Limni. Kon. Paketvaart Mij. M.S. Straat Malakka 12 Juni te hoogte van Beira. HollandAmerika Lijn. Burgerdijk 11 Juni v.m. te Puerto Mexico. Edam 12 Juni v.m. te New Orleans. Rotterdam 12 Juni v.m. te New York. Deiftdijk 12 Juni 8.30 u. n.m. v. Londen. Drechtdijk 10 Juni n.m. te San Francisco. Damsterdijk 12 Juni v.m. te Los Angelos Harbor. Rotterdamsche Lloyd. Kota Nopan J. N. L. 12 Juni te New York. Buitenzorg uitr. 12 Juni 23 u. pass. Kaap Bon. Japara uitr. 13 Juni 7 u. pass. Ouessant. Modjokerto J. N. P. L. 12 Juni van New Orleans. Kota Radja uitr. 13 Juni 3 u. pass. Gibraltar OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van F'-:dag 13 Juni 1939. Vor. k. 2.45-3.00 STAATSLEEN1NGEN. 3—3H Nederl. 1938 96% 961/» 3 Ned-lndië 1937 92'/» 92% 5H P -chl. m verkL 21 21% BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank1221/» 122 Handel Mpij Cert. v. 250 135 135 Koloniale Bank171 171 Ned Ind Handelsbank 123% 12ii/4 iNDUSTR. OND B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 36% 36% Calvé Delft Cert. 84 831/» Nederl Ford 343'/» 340 Lever Bros 136'/» 1353/» Philips Gloeil Gem Bezit 20»% 202-'/» INDUSTR OND BUITENL. Am Smelting 32% Anaconda 19% Bethleh Steel 431 Cities Service4>% General Motors 34-% Kennecott Copper 25% Nortb American Rayon 12u/j» Rep Steel 121% Standard Brands5%6 Steel co mm.37 U S Leather3% CULTUUR MAATSCH. H V A 431i/« Java Cultuur 208 Ned Ind Suiker Unie 238% Verg Vorstenlanden 93% MIJNBOUW. Alg Explor Mij. 59 Rediang Lehong 103 PETROLEUM Dordlsche Petr298 Kon Petr311% Perlak 35% Phillips Oil27%» SI *11 Union 8% Tide Water 91% RUBBERS. Amsterd Rubber 195'/» Deli Bat Rubber 1371/» Hessa Rubber 95 Oostkust .......1'4 Serbadiadi 91 Interc Rubber 2% SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 190 Java—China—Japan lijn 77 Kon Ned Stoomboot. 111% Scheepvaart Unie Ul'/s TABAKKEN. Deli Batavia149 Oude Deli 217 Senembab175% AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka 23% Illinois Central10%. Southern Pacific 918/1o Southern Railw. 12% UnioD Pacific 76 Can Pac3% tExclaim. 'Exriividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pd* WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. heden 1.88%. 8.81 75.50 4,98'/. 31.97/» 42.423$ 39.35 45.40 44.30 31% '9-% 43 i-% 4"/!, 34% 25-% 12% 12% 5% 36%,-f 431-3 20 2361/, 93 58'/, 103'/, 296% 411»/«-2 5t) 27% 8is/is 9i% 19)%-6 135V, 9» 115 2% 100 76% 1121/» U'% 149 220-2 180 22% 9%-l0 75 3%. Vorige koers New-York 1.88'/.» Londen 8.8154 Berlyn 75.50 Parjjs 4.99 Brussel (Belga) 32.04 Zürich 42.42)4 Kopenhagen 39.37)4 Stockholm 35.42)4 Oslo 44.30

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8