Een zoon van z'n Vader hlotom: ffeLa/l Yotmc/' ukrtóf/e Capefand ZeuMetm KOMKOMMERSLA Wijziging pensioenwet spoorwegambtenaren. Het noodlottig ongeluk te Soest. Een ooggetuige vertelt. GEPANEERDE Regeering gaat niet ver genoeg. Verplaatsing directie N.O.-polder. Vragen aan den minister. EEN ZEEREISJE NAAR ALKMAAR-HARWiCH en terug IIIkl trtlnillkl.beet,lnei.l««lee /A'S .50 •n ontbi|t atn boord aiMht»/ KANT EN KLAAR TOER naar jCo/tden GEMENGD NIEUWS. Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. v. d. MADE. Omtrent het auto-ongeluk te Soest ver telde een ooggetuige ons nog het volgende De inzittende, de heer Boom, die op het oogenblik in het ziekenhuis te Amersfoort ligt, zat achter in den wagen met een dame. Door den hevigen schok vloog Boom uit de dickeyseat over den kap van de cabine uit den wagen. De naast hem zit tende dame kreeg het deksel van de dickeyseat tegen het hoofd en was op slag dood. In de cabine van de auto zaten drie menschen: de bestuurder, een dame die in het midden zat, en een heer. Op het oogenblik dat het ongeluk ge beurde, passeerde per auto uit de richting Amersfoort de heer D. van Wijngaarden, die onmiddellijk stopte en hulp verleende. Het gelukte hem een der slachtoffers, Beekman, uit de cabine te trekken. Het slachtoffer was echter reeds overleden. Vervolgens probeerde hij de vrouw te red den. Zij had een verbrijzeld been, terwijl haar andere voet ir brand stond. Zij zat met de voeten onder in den wagen bekneld. Met zeer veel moeite kon zij bevrijd wor den, de levensgeesten waren reeds gewe ken. Toen trachtte de heer van Wijngaar den den bestuurder, die luidkeOr om hulp schreeuwde, uit zijn benarde positie te be vrijden. Zijn beide beenen brandden. Hij zat zoo vast bekneld, dat men hem onmo gelijk kon bevrijden. Intusschen passeer den eenige automobilisten, die onmiddel lijk stil hielden, doch zij waren bij het aanschouwen van de ramp zoo ontdaan, dat zij geen hulp konden bieden. Teneinde raad stapte de heer van Wijn gaarden in zijn eigen wagen en reed hij naar het politiebureau te Soest om hulp té halen. Hij keerde daarop met een snel- blusscher terug. Toen hij bij den veronge lukten wagen kwam, was de bestuurder geheel verkoold. Toen is hij wederom naar Soest teruggereden en wel naar het St. Jozefgebouw, waar op het oogenblik mi litairen zijn ondergebracht. Hier heeft hij een vrachtauto gehaald en militaire hulp. Op de plaats van het ongeluk terugge komen, heeft hij de lijken, allen, op den heer Boom na, waren dood naar het gemeentehuis in Soest vervoerd. De auto heeft met een formidabele snel heid gereden. OP HET BLIKJE VELERLEI KNAX-RECEPTEN VERKRIJGBAAR IN BLIKJES VAN 5 EN 10 STUKS De namen der slachtoffers. Thans zijn de namen der slachtoffers van het ontzettend auto-ongeluk op den rijks weg bekend geworden. Het zijn de 40-jarige gehuwde mevrouw J. A. V. Kruitwagen uit Amersfoort, moe der van 3 kinderen, de 33-jarige gehuwde mevrouw C. M. Goes uit Amersfoort, even eens moeder van 3 kinderen, de 34-jarige gehuwde groentehandelaar A. Beekman uit Amersfoort, en de 26-jarige gehuwde koopman J. C. Bruins uit Utrecht. De 46-jarige ongehuwde slager uit Amersfoort, E. Boom, de eer.ige die nog in leven is gebleven, is gisteren door de poli tie gehoord, waarbij kwam vast te staan, dat dra Jcmisbruik de oorzaak van het ongeluk moet zyn. De toestand van den heer Boom is be vredigend, alhoewel levensgevaar aan wezig blijft. Blijkens het voorloopig verslag over bo vengenoemd wetsontwerp kon men zich al gemeen vereénigen met het voorstel om de korting op pensioenen beneden 500 met ingang van 1 Juli 1039 ongedaan te maken. Verscheidene leden, die op het stand punt stonden, dat pensioenen onaan tastbaar zijn, brachten in herinnering, dat de Kamer zich op 19 October 1938 in groote meerderheid heeft uitgespro ken voor intrekking van de in 1936 ingevoerde korting op de spoorweg- pensioenen. Deze leden betreurden, dat de regeering aan dezen wensch slechts ten deele gevolg wil geven en een tus- schenvoorstel doet, ingevolge hetwelk de korting op de pensioenen, hooger dan 500, met ingang van 1 Januari 1940 geleidelijk in vijf jaren zal ver vallen. De waardeering dezer leden voor het feit, dat de regeering aan den wensch der Ka mer een eindweegs wil tegemoet komen, was geringer dan hun teleurstelling óver het feit, dat de regeering eerst na vijf ja ren een einde wil maken aan de uitzonder lijke positie, waarin de spóorwegpensioenen véfkeeren. Nu de korting op de Indische pensioenen is vervallen. Nu op het einde van dit jaar dê eenige korting op ambte naarspensioenen, welke in het koninkrijk nog toegepast wordt, namelijk op de Suri- naamsche pensioenen, zal vervallen. Nu een wetsontwerp tot herberekening van de bv-êriykê en militaire pensioenen is in- gelokken, mag de korting op de spoorweg- pensioênèn niet Janger bestendigd blijven. Naar het oordeel van de hier aan het woord zijnde leden is er slechts één weg om aan de uitspraak der Kamer volkomen recht te doen wedervaren, namelijk het in trekken van de korting, niet in termijnen, doch ineens, en wel met ingang van 1 Juli 1939, den dag, waarop ook de korting op de laagste pensioenen wordt ongedaan ge maakt. Zouden tegen het terstond intrekken van de korting overwegende bezwaren bestaan, dan zou een deel dezer leden toch ten sterkste aandringen op inkorting van het overgangstijdperk tot twee of ten hoogste drie jaren. INVALIDEWAGENTJE DOOR TRAM GEGREPEN. Doodelyk ongeval te Amsterdam. Gistermiddag ii op de Rozengracht te Amsterdam een tragisch ongeluk gebeurd, waarbij een oude man om het leven is ge komen. Ter hoogte van de Eerste Rozen dwarsstraat werd een invalidewagentje bij het oversteken van den rijweg, door een motorwagen van lijn 13 gegrepen en om ver geworpen. De 80-jarige heer, die het wagentje bestuurde, geraakte onder de baanschuiver van de tram, waarbij de be jaarde man hoogst ernstige kneuzingen opliep. Kort na aankomst in het Binnengasthuis is het slachtoffer overleden. De heeren Bakker en Algera (a.r.) hebben aan de ministers van water staat en binnenlandsche zaken de vol gende vragen gesteld: Is het juist, dat krachtens besluit der regeering de directie van den Noordooste lijken polder is of zal worden gevestigd te Zwolle en de technische dienst van dezen polder te Kampen? Indien bovenstaande vraag bevestigend wordt beantwoord, zijn de ministers dan bereid mede te deelen: 1. Om welke algemeene en bijzondere redenen vestiging is gezocht in de provin cie Overijsel, die voor verreweg het groot ste deel door water van den N.O.-polder is en zal blijven gescheiden en niet in de provincie Friesland, die binnenkort direct, en wel met het eerst droogliggend gebied met den polder, verbonden zal zijn en waar de landbouworganisaties veel meer dan in Overijsel, zulks als gevolg van de bodem gesteldheid, van beteekenis zijn voor den N.O.-polder. 2. Of vestiging van een of meer bu- reaux in Friesland nader zal worden over wogen. 3. Dat deze vestiging van de directie en den technischen dienst, resp. te Zwolle 'en te Kampen geenszins vooruit loopt op tijdelijke of definitieve indeeling bij ge meenten en provincies? DE VOORGESTELDE WIJZIGING DER LANDBOUWCRISISWETGEVING. Nederlandsche Tuinbouwraad adresseert. De Nederlandsche Tuinbouwraad heeft naar aanleiding van het rapport inzake da overneming der crisismaatregelen door de bedrijfsgenooten een adres gezonden aan d6n minister, waarin opgemerkt wordt, dat de raad dit rapport niet heeft mogen ont vangen en bij den raad is in de eerste plaats de vraag gerezen, of, waar in dit rapport ge sproken wordt over den landbouw, onder dit begrip ook de tuinbouw en de sierteelt zijn begrepen. Tot zijn genoegen heeft de raad nadien vernomen, dat de gedachte uitge werkt is in dit rapport door den voorzitter der commissie, niet werd uitgebreid tot den tuinbouw. De raad juicht dit toe, omdat hiermede een principieel bezwaar, dat aan landbouw organisaties een cóördineerendé taak, ook Op het gebied van den tuinbouw bij de samen stellers van dit rapport zou zijn gedacht, is komen te vervallen. Toch meent de raad zijn meening in zooverre te moeten kenbaar maken, dat hij een scheiding tusschen tuinbouw- en landbouwaangelegenheden ook in de toekomst zeer gaarne zoude zien bevor derd, opdat de tuinbouw in zijn ver schillende onderdeelen naar zjjn eigen behoefte worde beoordeeld en niet als onderdeel van den landbouw. De raad heeft het daarom juist geacht als bijlage van het adres een overzicht te geven van de ontwikkeling van het verenigings leven op het gebied van tuinbouw en sier teelt. Dit verenigingsleven, dat culmineert in den tuinbouwraad, is zeer krachtig en zal ook voor de toekomst een van de belang rijkste middelen blijven om tuinbouw en sierteelt in stand te houden. Indien er in den geest van het rapport ook voor den tuinbouw behoefte zou zijn aan een coördineerend lichaam, dan zoude de tuinbouwraad daarvoor het aangewezen lichaam zijn en de raad vertrouwt, dat bij beschouwingen of plannen den tuinbouw en sierteelt betreffende, de regeering dit als uitgangspunt zal kunnen aanvaarden. De vraag, in hoeverre de beschouwingen in het rapport door den tuinbouw en sier teelt worden gedeeld, kan, 'aldus de raad, in verband met het voorgaande onbespro ken blijven. In het bijzonder ook de vraag, iu hoeverre een breeder wettelijke basis wordt wenschelijk geacht, dan wel of op de bestaande landbouwcrisiswet kan worden voortgebouwd. PER MAATSCHAPPIJ „2EELAND" den eenen dag heen, den daaropvolgenden dag terug I R Inlichtingen bij de Statlins, Reiebureaux en PER MAATSCHAPPIJ „ZEELAND" eiken Donderdag In Juli en Augustus 1 STERK VERLAAGDE SP00RBILJETTEN Rei»kotten Vllttlngen - Londen twee nachten loglea In goe# hotel te Londen maaltijden, sightseeing, en ft ALLES INBEGREPEN: «Ijlt*® Maatschappij „Zeeland"te Vliiiingen VERMINDERING VAN BLOEMBOLLEN- UITVOER VERWACHT. Adres van de Haarlemsche K. v. K. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken heeft een adres gezonden aan den minister van economische zaken, waarin zij uiting geeft aan haar be zorgdheid over de mogelijkheid, dat voor het derde kwartaal 1939 een lager uitvoer- contingent naar Duitschland voor tal van producten zou worden vastgesteld dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Enkele bedrijfstakken in het district dezer Kamer zouden daarvan de nadeelige gevolgen ondervinden. Met name geldt dat voor die bedrijven, welker producten door het nieuwe handelsaccoord met Duitschland bij den export door een verhoogd invoer recht zijn getroffen. De K. v. K. heeft daarbij in het bij zonder het obg op de bloembollen, een verlaging van het uitvöer-contingent van bloembollen naar Duitschland zou den handel in deze producten op dit land zeer ernstig benadeelen. Adressante merkt op, dat de contingenten- verdeeling wel zeer ongelijk is en dat be paalde bedrijfstakken over aanmerkelijk grootere bedragen de beschikking krijgen dan andere. In dat verband wijst zij op de Z.g. „diensten-rekening", welke tusschen 1935 en 1938 steeg van ruim 23 tot niet min der dan 82 mülioen gulden. De onevenredig heid der bedoelde verdeeling springt duide lijk in het Oog, wanneer men voorts bedenkt, dat voor deze diênstrekening in 1938 15 millioen gulden meer ter beschikking ge steld moest worden, terwijl voor dén tota len Nederlandschen export in 1938 minder ter beschikking gesteld kón wórden dan in 1937. Een en ander heeft tengevolge, dat mede de uitvoer der bloembollen heeft te lijden onder de onjuiste betalingscontingen ten, toegekend aan andere bedrijfstakken. Aangezien de export van bloembollen in het derde jaarkwartaal plaats heeft, en het van overwegend belang is, dat een ruimer contingent voor den export van bloem bollen zoo spoedig mogelijk ter beschikking wordt gesteld, dringt de Haarlemsche K. v. K. er bij den minister op aan, die maatregelen te helpen bevorderen, dat daaraan kan worden voldaan. GEEN VERBOD VAN PREMIE VERHAAL GEWENSCHT. A.r. amendementen op het ontwerp- kinderbijslagverzekering. De heeren Smeenk en van den Heuvel (a. r.) hebben op het ontwerp wettelijke regelen in zake kinderbijslagverzekering een tweetal amendementen voorgesteld. Blijkens de toelichting tot het eerste amendement schijnt het den voorstellers niet wenscheijk, om in de wet een vol strekt verbod van premieverhaal op te ne men. Evenmin is er h. i. aanleiding, om uitdrukkelijk te bepalen, dat premiever haal geoorloofd is, hetgeen als een sugges tie in deze richting opgevat zou kunnen worden. Beter is het h. i., om de vraag, of en in hoeverre premieverhaal plaats zal hebben, geheel over te laten aan het over leg tusschen werkgevers en arbeiders. De bedoeling van het tweede amendement is, om, ook met het oog op de kosten, de uitvoering van de kinderbijslagverzekering te combineeren met de uitvoering van de ziekteverzekering, en daarbij toch de mo gelijkheid open te houden, dat straks even tueel de bedrijfsraden met de uitvoering van beide verzekeringen wórden belast. HAVENPLAN TE HAARLEM WORDt" UITGEVOERD. Gemeeenteraad verleent cregj.t van ruim een half millioen. Reeds geruimen tijd bestonden er by het gemeentebestuur van Haarlem plannen om over te gaan tot den aanleg van een haven in den Waarderpolder aan het Noorderbui- ten-Spaarne en de omringende gronden tè bestemmen tot industrie-terreinen. Daar de gemeente onlangs de beschikking h«eft gekregen over deze gronden, hadden B. en W. thans een voorstel bij den raad inge. diend, om tot een gedeelteiyke Uitvoering van het havenplan over te gaan, en de grond- en rioleeringswerken in werkver schaffing te doen geschieden. Dë kosten van het geheele werk worden geraamd op 634.734. Het werkfonds had zich bereid verklaard een bedrag van 386.255 te financieren en van den minis ter van sociale zaken was bericht ont vangen, dat op een bijdrage uit het werk- loosheidssubsidiefonds ad 198.478 kon worden gerekend. De raad vereenigde zich gistermiddag zonder hoofdelijke stemming met het voor stel. WIELRIJDS a'ER DOOR AUTO AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. Gisteren is bij het oversteken van den rijksweg te IJsselmonde de 51-jarige wiel- rijdster mej. van Zwol door een personen auto aangereden, Welke bestuurd werd door den heer H. J. A. B. uit Rotterdam. Mej. van Zwol werd tegen den grond ge slingerd en met een ernstige hoofdwonde en een hersenschudding naar het Diacones- senziekenhuis te Rotterdam overgebracht. Zij is aldaar in den loop van den dag aan de gevolgen van haar verwondingen over leden. DOODELIJKE VAL VAN EEN SCHILDER. Gister was een 32-jarige schilder bezig werkzaamhede.te verrichten aan de ach terzijde van een huis aan de Stadhouders kade te Amsterdam. Om de raamkozijnen op de derde verdieping te schilderen, had hij tusschen twee haaks op elkaar staande ramen een plank gelegd. Met de êene Vóet stond, hij op de vensterbank, met de ande re op de plank. Vermoedelijk is op een gegeven oogen blik de plank losgeschoten, waardoor de man zijn evenwicht verloor en viel. Het slachtoffer kwam op een binnenplaatsje terecht en werd zoo ernstig gewond, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. De man was gehuwd en had een kind, Nederlandsch-Duitsch verdrag. - Inge diend is een ontwerp van wet, houdende goedkeuring van het Nederlandsch-Duitsch verdrag, houdende vaststelling van een ónt- ginnigsgrens voor de aan beide zijden van de grens langs de Worm gelegen steen kolenmijnen met bijbehoorend slotprotOCol te 's-Gravenhage 17 Mei 1939 gesloten. A. M. Vaz Dias overleden. - Te Am sterdam is Dinsdagavond plotseling in den ouderdom van 62 jaar overleden de héér A. M. Vaz Dias, die groote bekendheid ge noot door zijn vele onderzoekingen in het AmBterdamsche archief en zijn publicaties, vooral op Joodsch-historisch gebied. Met zeer veel nauwgezetheid heeft hij zün ge gevens geordend, waardoor zijn conclusies door tal van geschiedschrijvers als juist zjjn erkend en menigmaal worden gecitèerd. 11) HOOFDSTUK V. In het Hotel. Die badkamer leek wel een konijnenhol, maar het was er schoon. Gordon verbaasde zich er over, dat hij het oude leven zoo makkelijk achter zich had gelaten. Het kale kamertje hinderde hem niet in het minst. Hij waschte zich in de kuip en droog de zich af met een handdoek, die schooner tijden had gekend. Hij liet zich evenwel niet verleiden om den vuilen kam te gebrui ken die stevig geklemd zat naast den ka- potten spiegel in den gang naar de buiten deur, maar toen hij weer op zijn slaapka mertje terugkwam, kon hij die twijfelach tige lufce van zijn omgeving best waardee- ren. Mallinsbee was weggereden op een groOt kastanjebruin paard. Pas toen Gordon hdm te paard zag zitten, kreeg hij eenig idee tot welk type menschen deze vriendelijke vreeffl deling behoorde. Hij zat in het zadel alsof hij erop geboren was en hij hanteerde zijn paard, zooals alleen menschen dat doen. die veel met dieren in aanraking komen. Aan den avondmaaltijd kreeg hij gele genheid de andere gasten eens op te nemen. Het was een gemengd gezelschap, maar elk tafeltje in de gelagkamer was tjokvol. Mc. Swain scheen inderdaad gelijk te hebben, toen hij zei, dat de zaken hier goed liepen. Gordon zag al gauw, dat deze menschen geen inboorlingen van deze streek waren. De meeste waren ongetwijfeld zakenlui: slimme, scherpe mannen van het specula tieve soort, hetgeen Gordon opmaakte uit de gesprekken rondom hem. Voor zoover hij begreep was het eenige belang van het plaatsje land- en nog eens landspeculatie. Met het oog op de vriendschap met Mallinsbee, had Peter Mc. Swain hem ver zocht aan zijn speciale tafel naast hem te komen zitten. En hij begon dadelijk zijn gastheer te ondervragen. „Er schijnt hier enkel over land gespro ken te worden'", zei hij onder het etén van zijn macaronisoep. Peter slurpte een lange sliert marcaroni naar binnen, waarin hij bijna bleef steken. „Zeker"', zei hij met groote oogen, waar van Gordon de uitdrukking niet recht be greep. Beteekende het enkel verwondering. Was hy gekrenkt? „Natuurlijk gaat het over land. Waar zouden ze hier in Snake's Fall anders over praten, behalve dan over kolen en land? Al die lui, die je hier ziet zitten, zijn alle maal landhaaien, zooals Mallinsbee hen noemt; hetgeen beteekent", voegde hij er met een grijns aan toe, „dat ze er opuit zijn om land in den omtrek van Snake's Fall te koopen of te stelen. Ze stelen natuurlijk liever. Het zit hier vol met zulke kerels". Gordon's belangstelling nam toe. „Maar, neem me niet kwalijk, waarom juist in den omtrek van Snake's Fall". „Jonge man", zei Peter plechtig, „je bent hier een nieuweling en dat is dan ook je eenige excuus voor zooveel onwetendheid". Hij schoof zijn half leeg soepbord op zij en nam een indrukwekkende houding aan, waarbij hij zijn ellebogen op tafel zette, zijn handen in elkaar sloeg en met een vinger krullen in de ruimte beschreef om Zijn woorden te bekrachtigen Zijn toehoor der kwam er bepaald van onder den in druk. Mc Swain vervolgde: „Laat ik u vertel len, meneer, dat Snake's Fall het nieuwe kolengebied van dit groote land is. Me neer", voegde hij er met dramatisch effect aan toe: „Snake's Fall kan de heele wereld van kolen voorzien. Er liggen honderden, millioenen tonnen beste kwaliteit kolen onder deze dwaze bobbels die ze heuvels noemen. Al het land rondom Snake's Fall behoorde aan Mallinsbee en hij heeft de kolen ontdekt. Daarom zei ik, dat Silas Mallinsbee de vader is van Snake's Fall. Hij heeft dit land verkocht aan een groote ko lenmaatschappij en heeft zelf land gekocht verderop in de heuvels, waar hij nog steeds Zijn bedrijf heeft. Hij is een groot man en schatrijk. En hij is knap bovendien. Hij heeft al het land aan den anderen kant van den spoorweg voor zichzelf gehouden, be halve dit dorp. En daarom zwermen al die gauwdieven hier rond. De spoorweg heeft zijn houding nog niet bepaald, en nu zit iedereen te wachten tot ze toe kunnen hap pen. De kolen liggen vijf mijl ten Westen van hier en de spoorweg moet beslissen, of ze het depot laten staan, of een nieuw zul len bouwen vlak aan de kolenaders. En daar wachten we nu op. We willen dadelijk koopen, voordat de groote vraag naar den grond begint. Deze kerels hier willen den grond koopen en dan de prijzen hoog op drijven. Er zullen heel wat duiten gewon nen worden en verloren gaan bij deze boom". Toen hij zweeg was Gordon een en al op winding. Hij wist zelf niet, hoe het kwam, maar toen Peter met zijn verhaal begon, had het hem dadelijk te pakken. En lang zamerhand nam zijn belangstelling toe. En hij werd zich even bewust, hoe de hand der Voorzienigheid hem deze laatste paar da gen geleid scheen te hebben. Hij had zelf plannen gemaakt, of liever gezegd, hij had zich laten meesleepen tot dat plotseling Fortuna hem te hulp was gekomen en hoe. Hij moest onwillekeu rig glimlachen. Wat was dat alles vreemd gegaan: eerst de reis en dan de ontdekking, toen het te laat was, dat zijn plannen hee- lemaal verkeerd waren. Zijn bezoek aan de rookcoupé en het spelletje gokken met dien oplichter. Daarna zijn vechtpartijtje en zijn plotseling, totaal onverwachte aankomst te Snake s Fall. En hier was hij nu, geheel en al buiten zijn eigen plannen om, op de eenige plaats, waar het misschien mogelijk was spoedig fortuin te maken. Hij was be nieuwd, hoe hy het er in een stryd tegen die grondhaaien af zou brengen. Hij moest lachen bij de gedachte. Mc Swain keek hem wantrouwend aan. „Lollig hè", zei hij droog. Gordon schudde het hoofd en zei. „Je weet niet half, hoe grappig het in derdaad is". Peter at eenige oogenblikken lang zwij gend door. „Die vraag zal enorm groot worden, denk ik, is het niet?" begon Gordon weer. „Groot? Och man, je hebt er nog geen voorstelling van, hoe de zaken staan. Sna ke's Fall zou de heele wereld ik zeg niet de halve, maar de heele wereld yan eerste kwaliteit kolen kunnen voorzien. Zegt je dat niets? Nee? Nu dan, het betee kent, dat als de spoorweg het goede woord eenmaal heeft gesproken, dat honderd dol lar plotseling duizend dollar ih een week opbrengen en misschien tienduizend in een maand of nog eerder. Ik voorspel jet dit een half jaar nadat de spoorweg gesprokén heeft, er hier vijftig duizend speculanten zullen zijn en dat wij dan bijna allemaal dik in ons geld zullen zitten. We moeten alleen toehappen, zoodra de boom begiflT of misschien nog iets eerder en dan zullih wij de heele zaak in handen hebben. Snap je? En je zult zien, meneer, deze ruih wordt grooter dan eenige anderéi Gordon was ervan onder den indruk ih zei: ,,En dan te denken dat ik hier per onge luk terecht ben gekomen". „Per ongeluk?" „Ja; zie je, ik werd er, tegen mijn toe gedwongen", en zijn oogen tintêldéh vroolijk, toen hy dit zei. „O, Mallinsbee haalde je over onidi je een vriend van hem bent". j „Nee. Ik geloof, dat de treinconducteur me ertoe heeft gedwongen". „Dan was dat een verstandige vent". „Ja. Ik geloof niet, dat ik hem ooit zal zien, ofschoon ik hem zeker heel dank baar ben, voor wat hy deed". (Wordt vervolgd^

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6