VERKWIKT Rechtszaken Lager opbrengst der Rijksmiddelen in Mei. GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD „St. Louis" op de reede van Vlissingen. Zomersproeten SPRUTOL Crisis-publicatie. De Alkmaarsche Courant OÓMEïiZÈlF.' Onnationale burgemeester in beroep. 2 Het s.s. „St. Louis", waarop zich de ongeveer negenhonderd vluchtelingen bevinden, die gedurende eenigen tijd op het schip moesten blijven, "omdat zij nergens werden toegelaten, is om half tien op de reede van Vlissingen aange komen en voor anker gegaan. De vluchtelingen van wie ongeveer 200 voorloopig in ons land zullen worden ondergebracht, blijven echter tot Ant werpen aan boord. Daar zal de ontscheping plaats heb ben. Blijkens het overzicht van den stand der rijksmiddelen (hoofdsom en opcenten) op ultimo Mei van het dienstjaar 1939 was het bedrag der kohieren voor de directe belas tingen in totaal 52.651.315 tegenover 47.259.701. Op ultimo Mei 1938. De grond belasting leverde i 8.9 millioen, de in komstenbelasting 31.4 millioen, de vermo gensbelasting 7.2 millioen, de verdedi gingsbelasting I 3.7 millioen en de belas ting van de doode hand 1.3 millioen op. De inkomstenbelasting bracht 6.480.745 meer op dan vorig jaar, de grondbelasting 927.797 minder en de verdedigingsbelas ting 197.215 minder. De overige verschil len waren gering. De „overige middelen" brachten in de maand Mei in totaal op: 36.538.534, tegen het vorig jaar Mei 41.403.504. Over de eerste vijf maanden van 1939 was de totaal-opbrengst dezer midde len 185.085.371 tegenover 177.946.215 in de overeenkomstige periode van 1938. De rechten op den invoer leverden in die periode in 1939 ruim 6.7 millioen meer, de dividend- en tantièmebelasting bracht 1 5.1 millioen minder en de rechten en de boeten van successie en van schenking enz. brachten ruim 1.2 millioen minder op dan de raming had aangegeven. Vergeleken bij de opbrengst in de eerste vijf aanden van 1938 brachten de rechten op den invoer 8.4 millioen meer, de omzetbe lasting 4.7 millioen meer op in 1939. Daar entegen was de opbrengst van de rechten en boeten van successie enz. ruim 5.8 millioen minder dan in de eerste vijf maanden van 1938. Overigens waren de verschillen naar verhouding gering. De gemeentefondsbelasting leverde 60.5 millioen, de opcenten vermogensbelasting leverden bijna 6 millioen ten bate van het gemeentefonds op. Ten bate van het werkloosheidssubsidie- fonds kwam tot ultimo Mei j.L ruim 52.6 millioen binnen op den dienst 1938 en ruim 27.2 millioen op den dienst 1939. De motorrijtuigenbelasting leverde in Mei j.L 3.06 millioen, de rijwielbelasting leverde in die maand slechts f 15.755 op (waarbij dient opgemerkt dat het loopende belastingjaar voor de rijwielen einde Juli zal zijn verstreken). Over de eerste 5 maanden van 1939 be droeg de opbrengst der motorrijtuigenbe lasting 13.05 millioen en die der rijwiel belasting 85.137. BOERDERIJBRAND TE DENEKAMP. Van den inboedel kon niets worden gered. Gistermiddag ontstond door onbekende oorzaak brand in de boerderij van den land bouwer H. Engelbertink aan den Brand- lichterweg te Denekamp. De bewoners slaagden er met veel moeite in het brandende perceel te verlaten. Van den inboedel kon niets worden gered. Nog voordat de brandweer van Dene kamp ter plaase gearriveerd was, lag de boerderij reeds in de asch. Ook de hooi oogst ging verloren. De brandweer be perkte zich tot het nathouden van een op eenigen afstand gelegen schuur. De schade wordt door verzekering gedekt. FELLE BRAND TE RIJSWIJK. In de gemeente Rijswijk (N.-B.) is gister een woonhuis, toebehoorende aan den heer T. J. van Heulekom en bewoond door twee gezinnen, tot den grond toe afgebrand, het grootste gedeelte der inboedels, ging verlo ren. Een aan het huis grenzende schuur, waarin hout was opgeslagen, werd even eens een prooi der vlammen, terwijl tevens een daartegenovergelegen bakkerij ernstig door het vuur te lijden had. Het bij deze bakkerij behoorende bovenhuis kon ge spaard blijven. De oorzaak van den brand was het ontploffen van een benzine lamp, welke een schilder bij zijn werk gebruikte. AUTO IN HET DAMSTERDIEP GEREDEN. Drie licht gewonden. In den afgeloopen nacht om één uur is een personenauto uit Appingedam met be stemming Groningen bij Appingedam na het passeeren van een D.A.M.-bus in botsing gekomen met een truck met trailer. De per sonenwagen, waarin zich één dame en twee heeren uit Groningen bevonden, die in Appingedam op visite geweest waren, kwam in het Damsterdiep terecht De drie inzit tenden riepen luidkeels om hulp. Den chauffeur van de truck en den chauffeur van de D.A.M.-bus mocht het gelukken na veel moeite de drie inzittenden door het achterportier uit de geheel onder water lig gende auto te halen. Zij hadden lichte ver wondingen opgeloopen. Nadat dokter Sie- meling uit Appingedam hen had verbon den, zijn zij met een anderen wagen naar Groningen vervoerd. De auto, die totaal vernield is, is door een kraanwagen uit Groningen gelicht verdwijnen spoedig door een pot Bij alle Drogisten DE ONTWIKKELING VAN HET CADEAUSTELSEL. Minister beantwoordt vragen. Op de vragen van den heer I. H. J. Vos betreffende de ontwikkeling van het cadeau stelsel heeft de minister van Economische Zaken als volgt geantwoord: Inderdaad heeft de minister kennis ge nomen van de onlangs door de drie Neder- landsche Middenstandsbonden gedane pu blicatie van het resultaat van een onder zoek van het Nationaal Comité tot beteuge ling van het cadeaustelsel inzake den om vang van het bezigen van verbruiksartikelen als toegift in den detailhandel. De conclusie, als zoude vaststaan, dat reeds meer dan 350 verbruiksvoorwerpen in be langrijke mate bij de toepassing van het cadeaustelsel zijn betrokken, kan de minis ter op grond van hooger genoemde publi catie niet aanvaarden, omdat deze publi catie slechts een aantal artikelen opsomt, terwijl voor het vraagstuk van het cadeau stelsel essentieel is de quantitatieve toe name van de verspreiding der cadeau artikelen. Het is den minister op grond van boven genoemde publicatie, welke als propaganda geschrift moet worden beschouwd, dan ook niet gebleken, dat „het systeem zich op on- gewenschte wijze verder ontwikkelt", zoo dat voor het overige de tweede vraag ont kennend moet worden beantwoord. De mi nister blijft echter den gang van zaken met bijzondere aandacht volgen. ACCOUNTANTS ADRESSEEREN. Bedenkingen tegen de ontworpen regeling. Het Nationaal Genootschap van Accoun tants te Rotterdam, de Nationale Vereeni- ging van Accountants te 's-Gravenhage, het Nederlandsch College van Accountants te 's-Gravenhage en het Nationaal Genootschap van Accountants en Belastingadviseurs te Utrecht hebben een adres gericht aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het ontwerp van wet betreffende regeling van het accountantswezen. In dit adres wordt uitvoerig uiteengezet, dat de vereenigingen zeer ernstige bedenkingen hebben tegen het systeem van de ontworpen regeling, welke inhoudt, dat ten opzichte van de belangrijk ste onderdeelen der regeling, de aanwijzing van leden in de verschillende instanties van beheer en tucht, de regeling van examens enz., alles geschiedt in samenwerking tus- schen de overheid eenerzijds en eene ad hoe opgerichte particuliere vereeniging, het „Nederlandsch Instituut van register accountants" het lidmaatschap verplicht zal zjjn, anderzijds. Dit systeem wijkt geheel af van de re gelingen, welke sinds jaren in andere vrije beroepen bestaan. De inschakeling van het nieuwe instituut is noch noodzakelijk noch nuttig te achten. INTERESSANTE NIEUWELINGEN IN DE ANTILOPEN-COLLECTIE VAN ARTIS. In het antilopenhuis van „Artis", dat de grootere soorten dezer sierlijke, tot de hol- hoornigen behoorende herkauwers herbergt afgezien dan van de eland-antilopen, wegens plaatsgebrek in het eenhoevigenhuis ondergebracht zijn twee merkwaardige nieuwelingen te zien. Uit het Kilimandsjaro- gebied werden een jonge kwastoor-spiesbok (Oryx callotis) en een witbaard-wildebeest (Connoehoetes albojubatus) geïmporteerd, twee antilopensoorten, die men betrekkelijk zelden te zien krijgt en die tot nog toe niet in de levende have van het Genootschap vertegenwoordigd zijn geweest. Naast de in „Artis" geboren Abessinische spiesbokken of Beisa's en de Zuid-Afrikaansche wit- staartgnoe's of wildebeesten, zijn deze nieu we aanwinsten een interessant vergelijkings materiaal, temeer daar men van deze jonge dieren bovendien nog den verderen groei zal kunnen volgen. Beiden zijn aan hun stallen en ruime buitenperken, alsook aan de voor vele dieren aanvankelijk schrik wekkend hooge giraffengestalte al volkomen gewend en met het voorbijgaan van bezoe kers vertrouwd geraakt. Opgewekt door het soms plotseling dartel aan 't hollen slaan der sabel-antilopen en witstaartgnoe's, geven de nieuwkomers soms het prachtig draven met hoogopgetrokken pooten en rhythmisch heen en weer zwaaien der ge hoornde koppen ten beste, dat zoo karak teristiek is voor de beisa's en wildebeesten en dat den indruk maakt van den z.g. „Spaanschen tred" der hoogeschool rijkunst. Wat schoolpaarden door aanleeren verwer ven moeten, blijkt bij deze antilopen op aangeboren aanleg te berusten. Voor de antilopen-verzameling van „Artis", die er overigens mag wezen, want ook elders in den tuin kan men interessante kleinere soorten vinden, weer een waardevolle aan winst! PLANNEN EN VOORUITZICHTEN VAN HET HOTELBEDRIJF. Het zal wel niemand verbazen, dat het Nederlandsche hotel-, restaurant-, en café bedrijf moeilijke tijden doormaakt niet al leen omdat het reizigersverkeer minder fre quent is geworden in verband met den in ternationalen toestand, doch ook door de zware lasten, welke op het bedrijf drukken. De voorzitter van Horecaf, de heer Th. v. Stigt, heeft op een persconferentie uiteen gezet welke plannen zijn uitgewerkt. Daar is het plan tot het bijhouden van een vreemdelingenstatistiek. In 1938 trad de sta tistiek in werking, zoodat het vreemdelin genverkeer kon worden gecontroleerd. Binnenkort zal nog een der wenschen van Horecaf worden ingewilligd en wel de wet telijke bescherming van den naam „hotel". Doch er blijft nog zoo veel te wenschen over: in het hotelbedrijf is een wettelijke beperking van nieuwe vestigingen dringend geboden, waardoor het vestigen van hotel- bedrijven te kust en te keur aan banden wordt gelegd. LEVERING VARKENS BOVEN HET ZOUTERSGEWICHT. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat zij, ten einde de varkensprijzen te steunen, met ingang van 26 Juni 1939 voor georganiseerden bij de provinciale landbouwcrisisorgani saties de gelegenheid zal openen varkens boven het zoutersgewicht aan haar ter levering op te geven, welke zij zal af nemen tusschen 14 Aug. en 16 Sept. van dit jaar. Bij levering zullen de varkens een levend gewicht moeten hebben van 150 kg. of meer. Niet meer varkens mogen ter levering worden opgegeven dan de toewijzing van het aantal tegelijkertijd te houden varkens boven 30 kg. bedraagt. Degene die van de geboden gelegenheid gebruik maakt, is verplicht de door hem opgegeven varkens op de door de Centrale vast te stellen tijd en plaats te leveren, et staat nog niet vast, of de varkens naar levend of naar geslacht gewicht zullen worden uitbetaald. In het eerste geval zal de prijs bedragen 0.52 per kg. zonder korting, in het laatste geval bedraagt de prijs voor varkens beneden 150 kg. ge slacht gewicht (doch boven 150 kg. levend gewicht) 0.63 per kg. en voor varkens boven 150 kg. geslacht gewicht 0.62 per kg- Opgave ter levering kan van 26 Juni 1939 af geschieden bij de zaakvoerders der Nederlandsche Veehouderijcentrale. 's-Gravenhage, 16 Juni 1939. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN BOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedena tureerd van 12 tot en met 17 Juni 1939, voor groene erwten, door handelaren ge denatureerd en voldoende aan de stan daardmonsters van de kwaliteitsklassen A, B, of C, respectievelijk 2.90, 2.40 en 1.90 per 100 kg. zal bedragen, en voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld 1.40 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938 in hetzelfde tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en voldoende aan de kwaliteitseischen, zal 1.50 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 16 Juni 1939. PRIJZEN DER BACONVARKENS. VEROOGING MET TWEE CENTS. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 19 Juni 1939 aan haar te leveren varkens, welke bestemd zijn voor baconbereiding, tot nadere aan kondiging als volgt zijn vastgesteld: Prijs per kg. geslacht gewicht in centen. van van van van van boven beneden 50 54 58 75 81 85 Kwaliteit 50 tot tot tot tot tot kg. kg 53 57 74 80 85 kg kg" kg kg kg IA naar 63 67 69 65 61 57 IBIIA kwali- 61 65 67 63 59 55 IC IIBIIIA teit 59 63 65 61 57 53 IICIIIBmax. 57 61 63 59 55 51 IIIC 53 55 59 61 57 53 49 CC cent 53 57 59 55 51 47 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2 De leveringsvoorwaarden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April 1937, zijn ongewijzigd gebleven. 's-Gravenhage, 16 Juni 1939. De Zondagswet 1815 vormt een gevaar voor de gewenschte vrijheid in het hotelbe drijf en zoo zijn er meer punten, welke een gevaar zijn voor de ontwikkeling van het hotel-, café- en restaurantbedrijf. Voor het komende reisseizoen is de voor spelling minder optimistisch van klank. Het is een bekend feit, dat vele menschen thans liever in eigen land blijven, zoodat het be zoek van vreemdelingen aan ons land zon der twijfel geringer zal zijn dan vorige ja ren het geval was. Dit zal moeten worden goedgemaakt door het feit, dat de Neder landers ook hun vacantie in eigen land door brengen en geen geld naar het buitenland brengen, waarvoor men in eigen land niets kan terugverwachten. Het toerisme in eigen land moet met volle kracht bevorderd wor den en het is loffelijk, dat de verschillende vereenigingen van vreemdelingenverkeer zich daarvoor buitengewoon inspannen. ARBEID VAN 14- EN 15-JARIGE MEISJES. Adres van de Federatie voor de Waschindustrie. Het bestuur van de federatie voor de waschindustrie, gevormd door de beide groote werkgeversbonden, den bond van waschindustrieëlen in Nederland en den r. k. nationalen bond van waschindus trieëlen, vertegenwoordigende ruim 65 pet. van den omzet van deze industrie heeft zich met een adres gericht tot de leden der beide kamers van de Staten Generaal en van den Hoogen Raad van Arbeid, waarin het bezwaren aanvoert tegen het door den minister van sociale zaken ingediend voor ontwerp van wet, betrekking hebbende op den arbeid van 14- en 15-jarige meisjes. Adressant wijst er op, dat de werkzaam heden in het wasscherijbedrijf van speci fiek vrouwelijken aard zijn, zoodat het per centage personeel over het geheel geno men, varieert tusschen 7085 pet., mede omdat de werkzaamheden van dien aard zijn, dat zij weinig geëigend zijn voor jeug dige mannelijke werkkrachten. In een zestal punten worden door adres sant de moeilijkheden opgesomd waarmede de bedrijven te kampen hebben en hij geeft daarnaast een overzicht van de te verwach ten moeilijkheden, indien onverhoopt het onderhavige voorontwerp tot wet zou wor den verheven. Adressant acht zich mede teleurgesteld door de door den minister in de memorie van toelichting aangevoerde motieven voor de indiening van dit ontwerp, met name die, als zou het ondernemingsmilieu voor het jonge meisje niet geschikt zijn en hij acht dit door de feiten niet gerechtvaar digd. Voorts wordt gewezen op de sociale taak, die de waschindustrie vervult en op het reeds nu bestaande doorloopend tekort aan vrouwelijk personeel, dat door het voorgesteld wettelijk verbod nog zal wor den vergroot, omdat jonge meisjes, die in genoemde leeftijden een andere op gezins- arbeid georiënteerde opleiding krijgen, zich nadien zich niet meer zoo spoedig voor werkzaamheden in de waschindustrie zullen aanmelden, zoodat er ook onder het oudere personeel een nog grooter tekort dan het huidige zal optreden. Op grond van een en ander verzoekt adressant de colleges bij de behandeling van dit voorontwerp met zijn bezwaren rekening te willen houden. Adres aan de Tweede Kamer. - Naar aanleiding van het ontwerp-wet tot regeling van het voorbereidend hooger en het alge meen vormend middelbaar onderwijs heb ben curatoren der openbare gymnasia van Amsterdam een adres gezonden aan de leden der Tweede Kamer, waarin o.m. wordt uiteengezet, dat het niet onredelijk zou zijn, het gymnasium in de nieuwe wet te doen erkennen als de bij uitstek aangewezen in richting voor voorbereidend hooger onder wijs. Dit zou geen afbreuk doen aan de er kenning van de groote beteekenis van het middelbaar onderwijs, een beteekenis ech ter, welke het naar de meening van adres santen in de voornaamste plaats ontleent aan zijn ipeer naar de practijk neigende algemeene vorming en zijn degelijke oplei ding voor maatschappelijke betrekkingen, waarin met eenvoudige kennis kan worden volstaan. Voorts achten adressanten een zoo ver gaande centralisatie als in het ontwerp wordt voorgesteld, niet in het belang van het onderwijs. Beslaglegging Mexicaansche gasolie. Met verlof van den president der Rotter- damsche rechtbank heeft de Mexican Eagle gisteren beslag doen leggen op 5427 ton en 944 kg. gasolie, welke opgeslagen waren in de tanks van „Pakhuismeesteren" te Rotter dam. Deze gasolie was ingevoerd door het s.s. „Sunbeam", dat het product geladen had op de raffinaderijen van de Eastern States Pe troleum Company in Houston (Texas), waar de gasolie geraffineerd was uit Mexi caansche olie, afkomstig van de geconfis- keerde eigendommen van de Mexican Eagle Oil Company in den staat Veru Cruz (Mexico). Bij het spelen verdronken. - Gistermid dag is de zevenjarige P. Bruinings te Maas sluis bij het spelen in het Hellinggat ge raakt en verdronken. De politie slaagde er wel in den knaap spoedig op het droge te brengen, maar kunstmatige ademhaling ver mocht niet de levensgeesten op te wekken. Dreigende staking in de metaalin dustrie. - Het bestuur van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond deelt mee, dat de samenwerkende organisaties in de metaalin dustrie aan de Nederlandsche vereeniging van electro-technische werkgevers te Am sterdam en den Nationalen bond van r.k. electro-technische werkgevers „St. Antho- nius" een ultimatum hebben gesteld, dat vandaag afloopt. In verband hiermede is gistermiddag een bespreking gehouden met den rijksbemiddelaar. Besloten werd het ultimatum voorloopig uit te stellen. Bij een aantal bedrijven, aangesloten bij werk- geversvereenigingen, zal door den rijks accountant een onderzoek worden ingesteld naar de bewering van de werkgevers, dat de bedrijven niet in staat zijn de bestaande loonen te handhaven. Gedurende dit onderzoek zal de loopende C.A.O. worden gehandhaafd. De gasvergiftiging te Zaandam. - Om trent het geval van gasvergiftiging in de Jan Sybrandsteeg te Zaandam, waarbij het echtpaar van Zanen in bewusteloozen toe stand op bed gevonden werd, vernemen wij, dat na de vrouw gisteravond ook de man in het gemeente-ziekenhuis is over leden. Voor het behoud der Wolfhezer bos- schen. - Zooals reeds vroeger gemeld, tracht de Vereenging tot behoud van natuurmo numenten in Nederland een bedrag van 60.000 bijeen te brengen voor den aankoop van de bekende en terecht geroemde Wolf hezer bosschen. Het reeds toegezegd bedrag aan giften, rentelooze voorschotten enz., voor dit doel is gestegen tot bijna 50.000, De vereeniging moet trachten vóór 1 Juli het ontbrekende bedrag van ruim 10.000 bijeen te brengen en zij doet daartoe een dringend beroep op het Nederlandsche volk in het algemeen en op de natuurvrienden in het bijzonder. De vereeniging is gevestigd Heerengracht 540 te Amsterdam, postreke ning nr. 32391. Kindje doodgevallen. - In de Eerste Jan Steenstraat te Amsterdam is gister middag een zeer ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een meisje van anderhalf jaar het leven heeft verloren. De ouders waren even voor familiebezoek naar den overkant ge gaan en hadden hun beide kinderen, twee meisjes van vijf en anderhalf jaar in de gesloten achterkamer, naar zij meenden, veilig achtergelaten. Het oudste kind is er echter in geslaagd de deur open te maken, waarop de kinderen naar de voorkamer zijn gegaan. Hier klommen de kleinen op een divan, die voor een open raam stond. De jongste zette de gevaarlijke escapade voort en kroop op de vensterbank. Het kind viel van de derde verdieping op straat en werd dood opgenomen. is het ËENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADHKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. Op elke o.rigineele verpakking vindt U deze garantie. Deze met deskundige zorg samengestelde American Cigarette heeft de bijzondere eigenschap iedere keelprikkeling te ver. mijden; zij verkwikt door haar zachten aangenamen smaak. 20 stuks 25 et. j TOASTED AMERICAN CIGARETTES Gisteren is in het gebouw van de arrondissementsrechtbank te Almelo het ambtenarengerecht uit Arnhem bijeenge komen ter behandeling van de zaak van jhr. E. L. H. T. J. vonBönpinghau- s e n, die, zooals bekend, met ingang van 1 Maart oneervol is ontslagen als burge meester van Ootmarsum, wegens het be zigen van onnationale uitdrukkingen. Van dit ontslag was de heer Von Bönning- hausen in beroep gekomen bij het ambte narengerecht te Arnhem, dat heden in Almelo zitting hield. Na voorlezing van het ontslagbesluit werd mededeeling gedaan van het beroep. Kla ger wenscht in ieder geval eervol ontslag en inzage van alle stukken. De minister ver zoekt de klacht niet ontvankelijk te verkla ren. Daarna wordt jhr. Von Banninghausen gehoord. Hij deelt mede, dat de beide wet houders vier jaren in functie zjjn. De wet houdersvergaderingen werden om de veer tien dagen op Donderdagavond gehouden. Een enkele maal was er een extra vergade ring. De vergaderingen droegen een officieel karakter en het was niet de gewoonte over koetjes en kalfjes te spreken. In de span nende Septemberdagen werd echter wel eens over de politiek van den dag gespro ken. ,',Hebt u zich over de politiek van den dag in bepaalden zin tegenover de wethouders uitgelaten?" vraagt de president, „Een zeer zeldzame maal heb ik", aldus de heer Von Bönninghausen „pro-Duitsch en militaristisch gezind en in anti-social»- tischen zin gesproken". „U was dus over het algemeen P*0" Duitsch gezind", aldus concludeert de pre' sident, „overigens blijft u bij uw verkie* ring?" „Ja, mijnheer de president." Enkele getuigen bevestigen deze a*' kentenis. Of de heer von B. zich .'C sproken had vóór aansluiting bij Duitse - land werd niet recht duidelijk. Wel ha - den de uitlatingen deze tendenz. De verdediger van klager hield een zee uitvoerig pleidooi, waarin hij de rechtsge - digheid van het ontslag bestreed. De vertegenwoordiger van den minister van binnenlandsche zaken heeft het on slag verdedigd Het bezwaarschrift bef*1* z.i. op feitelijk onjuiste gronden. Het niet mogelijk in dit geval in beroep komen. Uitspraak 7 Juli a.s.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6