8 i DE SINT-LOUIS TE ANTWERPEN. i©o©©©@@ jladiopcaqtaiftma GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD 3 (Van een bijzonderen correspondent). Ahasverus Het staat er zoo onbeduidend en verloren in het dagelijksch bericht van den Ant- werpschen Havendienst, tusschen de lange lijst der „Verwacht wordende schepen": 17 Juni, s.s. St. Louis, v. Havana. Maar hoe zullen de 900 asyl-loozen, die gis tennisballen werden heen en weer ge gooid, naar den dag verlangd hebben, dat dit bericht kon verschijnen Dan zou aan hun tragischen zwerftocht, aangevangen op 13 Mei, een, althans voor- loopig, einde komen. Sinds dezen dag vroegen zij aan de huidige „beschaafde" wereld een toevlucht, nadat zij eerst in hun eigen geboorteland als para's waren opgejaagd en verjaagd, zij, wier eenige misdaad was Jood te zijn. F.n toen de kapitein van de ,,St. Louis" tenslotte niets anders overbleef dan terug te keeren, ver klaarden een paar honderd uitgeworpenen den dood te verkiezen boven een terug keer in wat ook voor hen eens hun vader land was geweest. „Men kan nauwelijks beseffen", zeide ons Zaterdag een der opvaren den, dien wij met veel moeite konden benaderen, „wat het voor ons betee- kende, toen eindelijk dan toch het bericht kwam, dat Nederland, België, Engeland en Frankrijk zich over ons ontfermd hadden". 4 Zoo waren wij dan Zaterdagmiddag tegenwoordig bij de aankomst van het veelbesproken schip en met ons een leger van journalisten, fotografen, komiteits- leden, autoriteiten, gendarmen. De geheele kade, waar de boot zou meren, was streng afgezet. Op het Zuiderwandelterras en de voetpaden stond een dichte menigte van duizenden. Op het terrein van de Hamburg-Ameri- kalijn werd niemand toegelaten, tenzij hij in het bezit was van een officieel toe gangsbewijs. Eindelijk kwam dan toch het groote schip in zicht en na nog eenigen tijd wach- tens lag de boot, met de hakenkruisvlag in top, aan wal. Toen de landingsbrug was uitgebracht kwam evenwel de groote te leurstelling. Onmiddellijk werd een dub bele haag van gendarmen om de brug heen geplaatst en niemand, behalve de agenten van den openbaren veiligheidsdienst, mocht aan boord! Hoe sommige confraters en ook wij zelf aandrongen, het was alles tevergeefs, er waren strenge orders en zij werden stipt uitgevoerd. Zelfs de journalist, die een truc gebruikte en een sleepboot „charterde'" om hem zoo aan den anderen kant van het schip ongemerkt aan boord te helpen, baatte dit alles niet, Denalve dat hij een proces-verbaal opliep. v°°r de 250 passagiers, die in België mochten blijven, werd onderwijl een trein gereed gemaakt, die hen (binnen de af sluitingen, op het terrein der scheepvaart maatschappij) zou opnemen. De overigen moesten aan boord van de „St. Louis" blijven, de 194 Joden, die door Nederland zullen worden opgenomen zouden Zondag het schip mogen verlaten, d.w.z. overstap pen op een kleinere boot, die hen via Hansweert naar Rotterdam zal brengen. Voor de 250, die naar Frankrijk gaan en de 250 voor Engeland, zullen schepen langszij van de „St. Louis" komen te lig gen, waardoor zij, zonder aan wal te zijn geweest, het land kunnen verlaten. Dit waren, zeide men ons, de getroffen maat regelen. Ons dunkt, een quarantaine die niet mis is! Het was ongeveer 7 uur toen met de ontscheping der voor België bestemden werd aangevangen, 't Is begrijpelijk, dat er heel wat tijd verliep eer alle formali teiten vervuld waren en er een accoord was bereikt tusschen de belanghebbenden zelf, wat betreft het land hunner keuze. Tijdens het overstappen der in België achterblijvenden van het schip in den trein gelukte het ons toch met een hunner even in aanraking te komen en eenige woorden te wisselen. „Met goeden moed en..in van geldige papieren waren wij van Hamburg vertrokken, doch ook „papieren" hebben in dezen tijd voor ons geen waarde meer! Dat ondervonden wij toen aan slechts een tiental onzer in Hava na vergund werd te ontschepen. 907 per sonen, waaronder 400 vrouwei en kinde ren, moesten terug. Wij deden een beroep op den president van Cuba, p president Roosevelt, op minister Chamberlain, op den Franschen minister, doch niets baatte, de autoriteiten van Cuba bleven halsstar rig weigeren. Gy kunt U niet voorstellen de bittere wanhoop, die zich van ons meester maak te, toen wy vernamen, dat de kapitein van de „St. Louis" besloten had naar Duitsch- land terug te keeren. Het was een vreese- lijke, alles vernietigende mededeeling. Doch tijdens dien tragischen terugtocht ontvingen wij tenslotte dan toch te elfder ure de blijde tijding, dat enkele landen, waaronder het uwe, ons voorloopig wilden opnemen. Nadat wij in Hamburg voor de reis 500 mark hadden betaald, moesten wij voor deze, ons opgedrongen terugreis, nog eens 250 mark bijpassen." „Wat is er waar van de berichten over zelfmoorden?" vroegen wij nog. „Inderdaad, deze hebben zich voorge daan", zeide ons zegsman, doch het zijn pogingen gebleven en slechts in een paar gevallen. Overigens hebben zich aan boord en te Havana genoeg droevige tooneelen afgespeeld. Zoo b.v. had iemand, die reeds een jaar op Cuba woont, eindelijk een visum voor zijn vrouw bekomen en kwam hy haar afhalen. Evenwel: zijn vrouw mocht niet van boord en is weer terug moeten gaan!"... Voor een langer gesprek was er geen gelegenheid meer, zoodat wij het, helaas, moesten afbreken. Toen wij weer buiten kwamen, stond het nog altijd zwart van de menschen, de massa nieuwsgierigen, ook familieleden, zelfs vrouwen en kinderen van passagiers, die zich nog aan boord bevonden. Laat in den avond, toen we eindelijk huiswaarts keerden, was de trein nog steeds niet ver trokken en de voor België bestemde op varenden waren dus nog steeds niet allen ontscheept Aankomst in het Quarantaine station bü Rotterdam. Gisteravond half acht is het voor Ne derland bestemde contingent vluchtelin gen, na hun zwerftocht heen en weer over den Atlantischen Oceaan, uit Antwerpen in het Quarantainestation Heiplaat onder Pernis aangekomen. Van de 940 hebben er 179 de reis naar Nederland mogen maken, terwijl de overi gen naar Frankrijk en Engeland zijn ge dirigeerd en een deel in België is gebleven. Het is de „Jan van Arkel", die deze 179 menschen uit de Antwerpsche haven langs de Nederlandsche binnenwateren naar het zeer afgelegen Quarantainestation heeft gebracht. Contact met de buitenwereld werd voor hen, althans voor den avond van aankomst, nog niot toegestaan, met uitzondering dan van enkele personen, die hen hadden te verwijzen naar hun logies in het Quarantainestation. Op het terrein werd buiten hen niemand toegelaten. De rijksveldwachters, die het streng afgezette terrein bewaakten by de toegangspoort aan de zijde van de „Qua rantainestraat" een onooglijk en kron kelig landweggetje lieten geen enkelen belangstellende toe en zij beschikten over eenige politiehonden om dengene, die zou trachten clandestien op het gebied te komen, onmiddellijk op te sporen en tot de orde te roepen. Eenige tientallen vluchtelingen van een vorige groep wandelden tusschen de ge bouwen van 't Quarantainestation heen en weer, in afwachting van de komst van hun lotgenooten. Na de aankomst van de „Jan van Arkel", gisteravond in de nog stralende zon, zijn er nu ruim 200 vluchtelingen in dit noodverblijf. EXCURSIE VAN DEN NEDER- LANDSCHEN JOURNALISTENKRING. De eerste dag van de excursie van den Nederlandschen Journalistenkring, waar aan ongeveer 300 personen deelnamen is met fraai weer begunstigd. De minister-president dr. H. Colijn heeft het gezelschap Zaterdagmiddag in de Ridderzaal ontvangen. Bij deze ontvangst waren o.m. aanwezig de burgemeester van den Haag mr. S. J. R. de Monchy, de secretaris van het departemen' van alge- meene zaken, dr. S. W. Reyseger, de heer D. J. Lambooy, sous-chef van den regee- ringspersdienst en dr. Knuttel, waarne mend directeur van het gemeente-museum. Dr. Colijn sprak een welkomstwoord, waarin hij deed uitkomen dat h j de Rid derzaal gaarne voor dit doel had afgestaan niet zoo zeer omdat het op den weg ligt van de regeering om de pers te ontvangen maar omdat hij zelf jaren lang lid is ge weest van deze vereeniging. Dr. Colijn zeide, dat de vraag van de verhouding van regeering en pers een belangrijke vraag is en dat geen regeering haar taak goed kan volbrengen zonder een goede pers. Wan neer er geen vrije pers is kan de regeering nooit de pols voelen van het volk. Het is noodig en nuttig dat een vrije pers khn oordeelen over de daden van de regeering. De pers moet evenwel altijd het goede zoeken voor land en volk, evenals de re geering dat moet doen, eerlijk en onbe vangen. Spreker is er zich van bewust, dat dit laatste vooral in dezen zenuwachtigen tijd voor de pers een moeilijke eisch is om aan te voldoen. Als de courant om één uur 's middags moet draaien en er komt om twaalf uur nog een belangrijk bericht binnen, dan wil de lezer toch de meening van de redactie kennen naast het bericht zelf. In de haast, de snelheid van werken, zit wel eens een gevaar. Desondanks ver heugt Nederland zich over het algemeen in een objectieve pers. Het verheugde spreker daarom, dat hij de pers van harte welkom kan heeten in een zaal, die eigen lijk een koningszaal is, maar juist daasom toegankelijk is voor de koningin der aarde. De minister-president eindigde zijn wel komstwoord met het uitspreken van de hoop, dat de Nederlandsche Journalisten kring groote voldoening van zijn verblijf in den Haag moge hebben. De heer G. Polak Daniëls dankte als waarnemend voorzitter van den Nedei - landschen Journalistenkring minister Colijn voor zijn hartelijke woorden. Hij sprak de hoop uit, dat dr. Colijn, die in 1933 na zijn aftreden als hoofdredacteur van de Standaard uit den Nederlandschen Journalistenkring moest treden eerlang zijn journalistieke taak weer zal opne men. De pers is inderdaad, zeide spreker, wel eens haastig en voorbarig. Daarom bood de heer Polak Daniëls namens den kring reeds thans dr. Colijn zijn hartelijke gelukwenschen aan voor zijn zeventigsten vei jaardag. Spreker wilde het niet hebben over den politicus Colijn, maar den mensch Colijn eeren allen, die in deze zaal aan wezig zijn. Daarna werden ververschingen aange boden. De buffetten waren verzorgd door Hotel des Indes. In twee groepen hebben excursisten vervolgens het gebouw van de Eerste en dat van de Tweede Kamer bezichtigd, waarna zij in zes autobussen van de H. T. M. naar hotel Wittebrug zijn gereden. Hier heeft'het bestuur van de Haagsche journa- listenvereeniging hen ontvangen in de nieuwe zalen, waar een Zweedsch buffet was aangericht. De heer van Bolhuis sprak by deze ontvangst woorden van wel kom. In den loop van den avond zijn de ex- cui sisten in het gemeente-museum aan de Stadhouderslaan ontvangen. Prof. van der Bilt sprak een welkomst woord waarin hy zeide, dat de Nederland sche Journalistenkring, die personen van alle richtingen vereenigt, een symbool is van éénheid en samenhoorigheid. Het Nederlandsche volk is dank verschuldigd aan den kring, aangezien de Nederlandsche pers uitmunt door onafhankelijkheid en zuiverheid. Daarna zette dr. Knuttel de, beteekenis van het museum uiteen en deed een beroep op de pers om voor de cultureele doelein den van het museumwezen een maximum aan publiciteit in de redactioneele kolom men te verleenen. Een concert van een half uur op in strumenten uit de muziek-historische af- deeling (collectie Scheurleer) dat vervol gens ten gehoore werd gebracht met me dewerking van Toos KingmaVerhey (sopraan), Johan F. Jalink (viola da gamba) en Elizabeth Everts (clavichord, spinette en tafelpiano) werd door den conservator dier afdeeling, den heer Bal- foort, ingeleid. Daarna werd in vijf groepen een rond gang door het museum gemaakt, waarbij ook de Heemkunde-tentoonstelling „Waar wonen wy" bezichtigd. Nadat de excur sisten nog geruimen tijd in den tuin van het museum bijeen waren geweest hier waren buffetten opgesteld werd deze avond beëindigd op het Kurhaus-terras, in den foyer van het Kurhaus, in het Pa lais de Danse en in het Pierpaviljoen. Tot laat in den nacht duurde dit samenzijn. Des Zondags werd per autocars een tocht door den Haag gemaakt en 'n bezoek gebracht aan het secreatie-oord van de Koninklijke te Rijswijk, he t huis „Te Werve" en een tocht door het Westland gemaakt. Op seinpost te Scheveningen bood de Kamer van Koophandel een dejeuner-dinatoir aan, terwyl de dag werd beëindigd met een thé op het Solo- rium van het Palace-hotel, aangeboden door de Koninklijke. TEGEN EEN DEPARTEMENT LANDBOUW. Het verbond van Nederlandsche werkgevers tegen wederinstel ling van een afzonderlijk depar tement van landbouw. Naar aanleiding van het feit, dat er in den laatsten tijd an landbouwzijde wordt aangedrongen op wederinstelling van een afzonderlijk departement van landbouw, omdat de taak van een minis ter van economische zaken tweeslachtig en onoverzichtelijk wordt geacht, heeft het verbond van Nederlandsche werk gevers zich daartegen in een request aan den raad van ministers uitgesproken. De belangen van industrie, landbouw en han del worden thans behartigd door één departement onder leiding van den mi nister van economische zaken. Deze toe stand lijkt het verbond in alle opzichten de eenig juiste, omdat de belangen van industrie, landbouw en handel in vele opzichten met elkaar vervlochten zyn. Maar bovendien hebben de crisismaat regelen ten behoeve van landbouw en industrie alsmede de handelspolitiek een toestand geschapen, waardoor er meer dan ooit behoefte is aan de behartiging van de economische bedrijfsbelangen door één departement. Opgemerkt wordt, dat industrie, land bouw en handel in zeer vele opzichten nauw met elkaar kunnen en moeten samenwerken. Dat er tusschen de samen werkende deelen van ons bedrijfsleven tegenstellingen bestaan, kan niet worden ontkend, al meent het verbond, dat het hier veelal vermeende tegenstellingen be treft. Een zoo groot mogelijke samenwer king tusschen industrie, landbouw en handel blijft in hooge mate gewenscht. De instelling van een afzonderlijk depar tement van landbouw zou echter met deze doelstelling in strijd komen, omdat daar door een onjuiste scheiding zou worden aangebracht in het bestuursapparaat, dat de bevordering van het Nederlandsche bedrijfsleven in zyn geheel tot taak heeft. Met alle klem wordt daarom een pleit gevoerd voor handhaving van het thans bestaande departement van economische zaken. DE EERSTE KONINGINNEHARING. Heden kwam te Vlaardingen haring van den stoomlogger Vlaardingen 97, schipper A. Poot van de reederij Dogger Mij. N.V., directeur de heer I. Hoogendijk, aan de markt. Deze haring werd aangevoerd door den jager Vlaardingen 216, schipper A. Visser. De rijkskeurmeesters achtten thans de kwaliteit van dien aard, om, volgens traditie, H. M. de Koningin een eerste proeve van dit bij uitstek nationaal pro duct te doen aanbieden. Een vertegen woordiger van de reederij, schipper en opperkeurmeester zullen hedenmiddag het puikje van deze nieuwe Hollandsche haring in de bekende oranje geschilderde vaatjes aan Hare Majesteit offreeren. EEN DIEVENCOMPLOT TE RAVENSTEIN. Het Maasstadje Ravenstein is in op schudding gebracht door twee arrestaties, welke verband houden met een zeden- schandaal, dat daar eind vorige week aan het licht is gekomen en waarbij, voor zoover thans valt na te gaan, 21 personen betrokken zyn. Reeds sedert lang werd er ter plaatse regelmatig aangifte gedaan van kleine diefstallen. De gemeenteveldwachter be sloot een oogje in het zeil te houden en inderdaad gelukte het hem den 16-jarigen J. de K. te Ravenstein op heeterdaad te betrappen, terwijl hij een fiets van een belastingplaatje ontdeed. De jongen werd naar het politiebureau overgebracht en aan een streng verhoor onderworpen, waarna hy een bekentenis aflegde. Toen hij verder nog stevig aan den tand gevoeld werd, bleek dat hij ook betrok ken was bij een zedenmisdrijf. Naar aan leiding van deze verklaringen stelde de gemeenteveldwachter een uitgebreid on derzoek in, dat leidde tot de arrestatie van den 19-jarigen A. v. d. H„ die eveneens het hem ten laste gelegde bekende. Deze bekentenis gaf weer aanleiding tot een nieuwe arrestatie, ditmaal van den 64-jarigen gepensionneerden Indischen militair W. v. S., die de hoofddader in deze affaire moet zijn. Zijn invloed op de jongens was zoo noodlottig, dat de mees ten het slechte pad opgegaan zijn. Zij had den een complot gevormd, dat zich bezig hield met het stelen van rijwielplaatjes, kippen, eieren en andere voorwerpen, die naar hun gading waren. Een twintigtal jongens van twaalf tot zestien jaar zijn reeds ten gemeentehuize ontboden en aan een streng verhoor onderworpen. Het onderzoek wordt met kracht voort gezet. JEUGDIGE DIEVEN. De politie te Groningen heeft een on derzoek ingesteld nSar een aantal jongens tusschen de 9 en 13 jaar, die den laatsten tyd allerlei rooveryen pleegden, o. a. op het voetbalterrein in Helpman ,waar zij zich toegang tot de kleedkamers en de cantine verschaften en chocolade, sigaret ten, pepermunt e. d. stalen. Terwyl de recherche bezig was met het onderzoek, werden de knapen voorloopig aan hun ouders teruggegeven; in dien tyd pleegden de jongens echter nieuwe dief stallen. De aanvoerder van de jongens, de 13-jarige B. J. B. is gearresteerd en ter beschikking gesteld van den kinderrech ter. BETER LAAT DAN NOOIT. Op 19 Mei 1939 zond de burgemeester van Vreeswijk aan oud-gemobiliseerden 19141918 in zijn gemeente een oorkonde, behoorende bij het toegekende Mobilisatie- kruis. Deze oorkonde is eind 1926 aan den burgemeester van Vreeswijk toegezonden, aldus het begeleidende schrijven, dat ver volgt: „Er was toen echter een vacature, waardoor deze stukken in de kast van den gemeente-secretaris zijn beland. Eerst he den zijn zij in mijn handen gekomen". De, betrokkenen vragen zich af, op welke vacature hier gedoeld wordt, aangezien de tegenwoordige burgemeester reed» sinds Nov. 1925 in functie is. AUTOBUS VERBRAND. De vlammen hadden haar achter volgd. Een autobus van de Maasbuurtspoorwe gen is Zaterdagavond onder de gemeente Herpen in brand gevlogen en volkomen vernietigd. Twee passagiers, de chauffeur en de conducteur moesten ijlings de bran dende bus verlaten, hetgeen zonder onge lukken kon geschieden. Door onbekende oorzaak was de benzinetank van de auto bus, die in de richting Oss reed, lekgesla gen. Een breede stroom benzine verspreid de zich over den provincialen weg en het schijnt dat een weggeworpen sigaret deze benzine heeft doen vlamvatten. Toen de buschauffeur, gewaarschuwd door een voorbijganger, stopte, kregen de vlammen kans de bus te bereiken. Letterlijk als een loopend vuur hadden zij reeds over een afstand van een dertig meter de autobus gevolgd. In een oogwenk verspreidde het vuur zich van achteren naar voren en het voertuig was verloren. Ook de brandweer was machteloos. VRIJZ.-DEM. JONGEREN. Bijeenkomst te Amersfoort. In het openluchttheater Birkhoven heeft de Vrijz. Dem. Jeugdorganisatie Zondag den jaarlykschen landdag gehouden, waar voor zeer groote belangstelling was. Nadat de vele deelnemers in een langen optocht van het station af met ontplooide vaandels en banieren naar het openlucht theater waren gemarcheerd, sprak de bondsvoorzitter, de heer D. J. A. Geluk, een openingswoord. De Jeugdorgansatie is dit afgeloopen jaar met 18 afdeelingen gegroeid en over de geheele lijn ziet spr. groei def democra tie. Aan deze nieuwe afdeelingen werd de bondsvlag uitgereikt. Ir. S. A. Posthumus hield een rede over De Toekomst, mr. Slingenberg sprak na mens het hoofdbestuur van den v. d.-bond; mr. Oud sprak over het onderwerp Vrijheid en Eenheid en mr. Joekes had tot onder werp gekozen Verweer en Opbouw. Dagschool voor de Rijn- en binnen vaart. - B. en W. van Rotterdam stellen den raad voor medewerking te verleenen aan de oprichting van een dagschool voor de Rijn- en binnenvaart te Rotterdam uitgaan de van het bestuur van de stichting Onder wijsfonds voor de scheepvaart te Amster dam. Het onderwijs aan deze school zal op den grondslag en met voortzetting van het algemeen vormend onderwijs in hoofdzaak op de practijk gericht zijn. Alleen die theo retische kennis zal worden bijgebracht, welke noodig is voor het goed leeren ken nen van de aan boord voorkomende werk tuigen en machines. De koningin in de Geldersche Vallei. - Vrijdagmiddag bezocht H.M. de koningin met klein gevolg de werken, welke de pro vincie Utrecht uitvoert in de Geldersche Vallei ten behoeve van den aanleg van het Valleikanaal. Steun oesterbedrljf. - De minister van economische zaken besloot, uitsluitend voor het seizoen 1939/1940, steun te verleenen aan pannenleggers, die in het voorafgaande seizoen pannen als collecteurs van oester- broed hebben uitgezet. Schip voor Russische rekening ge bouwd. - Zaterdagmiddag is bij de N.V. Ne derlandsche Scheepsbouw-Maatschappij te Amsterdam te water gelaten het turbo- electrische passagiersschip „Iosif Stalin", het eerste der beide voor Russische rekening in aanbouw zijnde passagiersschepen, welke een inhoud hebben van circa 7500 bruto register ton en zullen behooren tot de snelste passagiers- en vrachtschepen. Gift van het prinselijk paar. - Het prinselijk paar heeft aan het comité, dat zich ten doel stelt verbetering van het in terieur van de hervormde kerk te Bunscho ten, een gift doen toekomen. Dinsdag 20 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uiti.) 8.Orgelspel. 8.15 Ber. 8.17 Gr.pl, 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijd concert (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Viool en piano. 11.De vrouw en het wereldbeeld, causerie. 11.10 Huish. wenken. 11.35 Omroeporkest en solist. 12.15 Ber. 12.17 Gr.pl. 1.15 Avro-Amusements- orkest. 2.Zang 'liet pianobegelei ding. 2.30 Ensemble J. Cantor en solist. 4.30 Kinderkoor. 5.Kinder halfuur. 5.30 Omroepokest. In de pauze gr.pL (6.25 Ber.) 7.Re- nova-septet. 7.40 Hoe breng ik mijn vacantie door?, interview. 8. ANP-ber.( Radiojournaal, mededee- lingen. 8.25 Gr.pl. 9.10 Deel. 9.30 Omroeporkest. 10.Radiotooneel. 10.25 Avro-Amus.-orkest. 11. ANP-ber., gr.pl. 11.3012.Avro- Dan ce-Band. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.Gr.pL 11.30 Godsd. half uur. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.1.20 Gr.pL) 2.Vrouwenuur. 3.Gr.pL 3.15 KRO-Kamerorkest. (4.HIRO: Gr.pl. 4.05 Zy zijn niet dood, lezing. 4.30 Gr.pL 4.35 Ber. 4.40 Gr.pL 4.45 Eenheid als beginsel der theosofie, causerie. 5.10 KRO- melodisten. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.05 KRO-melodisten. (6.30 Ber.) 6.35 Sporthalfuur. 7.Ber. 7.15 „De Stichting „Nationaal Centrum", cau serie. 7.35 Gr.pl. 7.45 Zwemcursus. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Sted. orkest van Maastricht. 9.15 Gr.pL 9.30 De Meesterzangers. (9.40 —9.50 Gr.pL) 10.— Gr.pL 10.30 ANP-ber. 10.40 Lajcs Veres en zijn Hongaarsch orkest. 11.12.Gr.pL DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.45 en 12.20 Gr.pL 1.20 Rep. 1.50—2.20 Pianovoordr. 4.20 Rep. 5.20 Gr.pL 5.50 Rep. 6.20 Ber. 6.50 Solistencon cert. 7.25 Het Bonnybridge en Dis trict-orkest. 7.50 Town planning in Germany, dialoog. 8.20 Radiotoo neel met muziek. 9.20 Ber. 9.50 Act. causerieën. 10.10 BBC-Theater- orkest en solisten. 11.Grosvenor House dansorkest. 11.50 Gr.pL 12.15 12.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 9.—9.20 Gr. pL 12.35 Zang. 1.25 Stafmuziek van de Garde Républicaine. 2.35 Piano- voordracht. 3.50 en 4.40 Zang. 5.20 Derveaux-orkest. 6.35 Cello en piano. 7.20 Cantrelle-orkest. 8.50 Trioconcert. 9.5011.50 Radiotoo neel. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pL 7.35 Sted. orkest van Osnabruck. 8.50 9.50 Münch. Schrammslensemble en solisten. 12.20 Omroeporkest en solist. 2.30—3.20 Populair concert. 4.20 Sted. orkest van Osnabruck. 7-Gr.pL 8.50 H. Hagestedt's orkest en solisten, 12.20—3.20 Nachtcon cert (opn.) BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20, 1.30—2.20, 5.20, 6.50, 7.20 en 8.20 Gr.pL 9.20 en 10.30 Omroep- symph.-orkest. 10.50—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50—2.20 Gr.pL 5.20 Orgelconcert. 6.35 en 7.35 Gr.pL 8,20 en 9.35 Radio-orkest en solist. 10.30 11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Politiek dagbladoverzicht. 8.50 Lutz-kwartet en solisten (opn.) 9.35 Zang met pianobegeleiding. 10.20 Ber. 10.40 Berlijnsch strijktrio. 11. Ber. 11.2012.20 Omroepklein- orkest. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.20, Radio PTT Nord 10.20—11.20, Normandië 11.2011.50, D.sender 11.5012.15, Parys R. 12.1512.35, Brussel VL 12.35—14.20, Keulen 14.20—15.20, Droitwich 15.2015.55, Radio PTT Nord 15.5516.20, Keulen 16.20 17.20, Brussel VI. 17.20—19.05, Keu len 19.0519.20, Brussel VL 19.20— 19.50, Keulen 19.5020.30, Brussel Fr. 20.3021.20, Keulen 21.20— 21.35, Brussel Fr. 21.3522.20, VL 22.20—22.30, Fr. 22.30—23.15, Keu len 23.15—24—, Lijn 4: Brussel VL 8.—9.20, Parijs Radio 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.3010.05, Luxemburg 10.05— 10.35, Lond. Reg. 10.3512.20, Droitwich 12.20—13.20, Lond. Reg. 13.2016.20, Droitwich 16.2016.40 Lond. Reg. 16.4017.20, Droitwich 17.2017.50, Radio PTT Nord 17.50 —18.20, Droitwich 18.20—18.45, Lon- don Reg. 18.45—19.20, Parys Radio 19.20—20.05, Lond. Reg. 20.05— 21.20, Droitwich 21.2024 Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7