SPORT EN WEDSTRIJDEN. Hofstede wint de Ronde van Alkmaar. Savelkouls eerste bij de nieuwelingen. Federatie-kampioenschappen. Ekkel en Kuilboer titelwinnaars. De Zondagsche combine. En geen sprintnummers. Om het kampioenschap van Nederland. Ajax heeft zijn kans in eigen hand. De N. H. V. B.-Adspirantendag op het sportpark. Het jeugdfestijn ook nu weer volkomen geslaagd. ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 19 JUNI 193jL_ Wielrennen Twee dagen achtereen, een compxeci week-end dus hebben wij ons bezig moeten houden met de wielersport; Za terdag met de Ronde van Alkmaar en Zondag met de kampioenschappen der federatie van wielerclubs in Noordhol land, t,w. de sprint voor nieuwelingen en den langen afstand voor amateurs en onafhankelij ken. Twee prachtige zomersche dagen wa> ren het; de wielersport kreeg gelegen heid om een goede beurt te maken; zij maakte dit ook, al kunnen wij helaas niet voor de volle 100 pCt. juichen. Allereerst de wegwedstrijden van Zater dag. Wanneer wij een uitzondering maken voor het geluid de mededeelingen door de microfoon waren vrijwel onverstaan baar dan mogen wij zeggen, dat de orga nisatie van deze „Ronde van Alkmaar" vol komen klopte. Natuurlijk mag dit voor een deel worden toegeschreven aan de organi satrice, de wielerclub Alcmaria, wier „werk ploeg" reeds om half negen begon met het in orde maken van het terrein, maar hoofd zakelijk toch was dit te danken aan de groote medewerking der politie, die in sa menwerking met de leden der Burgerwacht voor een zeer afdoende afzetting zorgde. Langs de geheele route stonden ordebewaar ders opgesteld, terwijl bovendien voortdu rend werd gepatrouilleerd. En toen plotse ling een motor in de baan verscheen een Amsterdammer vond het „leuk", om achter het peleton aan te jakkeren was de mo torrijder in enkele minuten uit het „veld" gehaald. Afzettingen, hoe goed ook gemaakt, poli- tiemedewerking. hoe volledig ook gegeven, het zou nooit voldoende zijn, wanneer het publiek niet ook zijn medewerking gaf. Welnu, langs de geheele route heeft het pu bliek medegewerkt, om de Ronde te doen slagen. Iedereen bleef achter de afzettingen en op de trottoirs en nimmer heeft ook maar één renners hinder van iemand on dervonden. Dokter Louis had zijn E.H.B.O.-mannen ©ok al langs 't parcours opgesteld en geluk kig heeft hij het niet al te druk gehad. Slechts twee flinke blessures moesten ver zorgd worden, doch deze reparatie geschied de vlot in een door het St. Elizabeth-zieken- huis afgestane zaaltje ook al weer me dewerking! Wat de publieke belangstelling betreft, deze bleef ofschoon ze zeer voldoende was toch onder de maat. We hadden ver wacht, dat vele duizenden de wedstrijden hadden willen volgen, ook al omdat deze keer alles aanwezig was, om goede sport te zien. Toch groeit de belangstelling gestadig, maar het is, alsof het Noordhollandsche pu bliek nog niet geheel weet, wat een weg wedstrijd is. De strijd der nieuwelingen. Om klokslag half twee klonk het startschot en toen had voorzitter-kamp- rechter Visser welbekend van de wielerbaan j— dus een aanvang gemaakt met de Vierde Ronde. Ongeveer vijftig renners vertrokken, en direct een hoog tempo inzettend, wat geen wonder was. omdat er voor elke ronde een premie beschikbaar was gesteld. Zoo kon het gebeuren, dat al dadelijk uitlooppogingen gedaan werden, waarbij de renners trachtten te profiteeren van den steun van den wind op het lange stuk langs het kanaal. Het was dan ook Musch, een Amsterdammer, die na de eerste ronde een voorsprong van ongeveer 50 meter had, ge volgd door Platvoet, Savelkoyls en nog een derde. De tweede ronde bracht reeds ver andering in de leiderspositie, want na het passeeren van de jury gingen Verhagen en v. d. Elsher op kop, gevolgd door 'n kleine groep renners, w.o. de toekomstige win naar. En nog een ronde later was de aanblik weer geheel gewijzigd, want niet minder dan 30 renners zaten gezamenlijk in de kop groep, waarbij het verheugend was, dat de Alkmaarder Glas zich wonderwel thuis voelde in het leidende peleton. Geleidelijk kwam nu ook Sanou naar vo ren en hij wist zich in de komende ronden verschillende keeren eerste te plaatsen. Van serieus uitloopen was echter nu geen sprake meer, totdat de laatste ronde hoopvol voor Alkmaar inging: vier renners, t.w. Sanou, Petri, Dietvorst en de Alcmariaan Glas, had den toen een 20 meter voorsprong genomen op het groote peleton, dat er echter geducht achteraan joeg. De voorsprong bleek dan ook niet voldoende, want op den Kanaaldijk was ales al weer bijeen en natuurlijk bood de Heilooërdijk geen gelegenheid meer om weg te komen. Een eindspurt moest dus beslissen en hier in was Savelhouts de sterkste. Hy won met ruim een lengte, het 63 K.M. lange traject afleggend in 1 uur 33 min. 47 sec. Jammer genoeg was Sanou in de laatste ronde ge sneuveld, zoodat men hem, die toch anders zeker geweest was van een goede plaats, in den prijslijst moest missen. De volledige uitslag was: L G. Savelkouls, den Bosch; 2. J. Midde ling Amsterdam; 3. H. Keizer, Amsterdam, 4. A. Verhage, Assendelft; 5. W. Adelaar, Jutfaas: 6. F. Hulst, Zaandam; 7. F. Petri, Amsterdam; 8. A. Woldering, Leeuwarden; 9. J. v. d. Elsher, Amsterdam; 10. L. J. Diet vorst, Amsterdam; 11. A. J. Rangelrooij, den Haag; 12. J. Glas, Heiloo; 13. H. H. Vos, den Haag: 14. C. van Leeuwen, Boskoop; 15 W. Bas, Wormerveer; 16. C. Meerkerk. Rot terdam. De strijd der amateurs Nadat de nieuwe kampioen Jaap Engel gehuldigd was geworden en met bloemen getooid was, konden om pre cies half vier de amateurs en onafhan- kelijken, ongeveer 75 in totaal, vertrek ken voor 15 ronden, oftewel 105 K.M. Natuurlijk was dit het hoofdnummer en vanzelfsprekend verwachtte men hier feilen strijd, omdat alle sterke ren ners hier bijeen waren. 't Ging direct zeer snel, hetgeen wel uit den ronde-tijd blijkt. Legden de nieuwelin gen de eerste ronde af in 10 min. 16 sec., de amateurs deden er 9 min. 54 sec. over. De eerste ronde bracht geen enkele verrassing, doch jammer genoeg werden enkele ren ners op den Kanaaldijk de dupe van een val. Zoo moest o.a. Moeke het strijdperk verlaten, terwijl Jan Groot een reserve-fiets moest nemen en daardoor ook al kansloos was. Na de tweede ronde vormde zich een kop- ploeg van vijf man, t.w. Lodewijks, v. d. Stel, Hofstede .Heerland en de Hoog. In de volgende ronde voegde Chris Smits zich nog bij hen, en samen trachtten zij verder uit te loopen. Dat lukte echter niet, zoodat de voorsprong nimmer grooter werd dan 100 meter. Inmiddesl hadden reeds 12 renners opgegeven, waaronder Panman, die een de fecten rem kreeg. Het scheen dat in de zesde ronde de slag geleverd zou worden, want toen hadden v. d. Heiden en de Hoog zich van het peleton los gemaakt en een voorsprong van 300 me> ter genomen ,maar hoewel zij zich langen tjjd handhaafden, bleef de strijd spannend. Vooral ook, omdat achter hen in snelle vaart onze Alcmarianen Evers en Bosma voort joegen en met veel gemak het hooge tempo volhielden. Helaas moest een ronde later Bosma den strijd verlaten met machinepech: zijn trapas was vastgeloopen Groot was de belooning niet, die het lei dende peleton kreeg, want ondanks het felle rijden van het trio naderden het hoofdpele- ton geleidelijk en de voorsprong van 25 sec. gmg in de 9e ronde zelfs geheel verloren. De situatie was toen zoo, dat zich een kop' groep van 15 renners gevormd had en daar achter op 100 tot 150 meter een tweede groep van ongeveer dezelfde sterkte. Ir dat tweede peleton zat Eveis, die helaas toen de eenige Alkmaarder was geworden Het tempo zakte niet. Bijna voortdurend werden de rondjes binnen de 10 minuten af gelegd, zoodat het geen wonder was, dat de zwakke broeders sneuvelden. En toen 2/3 van den wedstrijd voorbij was, lagen nog slechts 20 renners in den stryd. De rest had opgegeven of was op andere wijze uitgeval len! Toen bleek echter ook, dat de jury hier een gemakkelijke taak zou hebben: ze zou geen groote groep, aaneengesloten, door de finish krijgen. Want telkens weer veran derde de samenstelling der kopgroep, die langzamerhand gedund was tot zes man met op 20 tot 30 meter er achter een groep van 8 man. En verder enkele zwervers, die volhielden en een zeer zwaren strijd te strij den hadden. Tot die enkelingen behoorde Evers, die zich goed verweerd had, maar in de 12e en 13e ronde een inzinking kreeg. Hij hield echter vol en zou den rit dan ook uit rijden. Van der Stel werd nu langzamerhand fa voriet, temeer, waar hij steeds in de leidende groep gezeten had, hoe veranderlijk de sa menstelling daarvan overigens ook was! Maar er zou nog veel gebeuren. Want wat niemand verwacht had, geschiedde: in de laatste ronde zagen 9 achtervolgers de kans om bij de twee uitloopers te komen en zoo snelden elf renners den Heilooërdijk af in de richting van de finish. Daar kwam de scherpe bocht van de van Houtenkade. Remmen, schuiven, een duw, een val en vier renners liggen op den weg.... Onder hen was Engel, de kampioen, die het zoo graag op een eindspurt had laten aankomen. Weg was zyn kans en nu had Hofstede, de oud-kampioen, geen concur rent meer. Hij won, onverwacht misschien, maar wei-verdiend ook. Want hij had een zeer tactische koers gereden, zat met Engel steeds daar, waar hy het verloop van den strijd kon overzien en sloeg zijn slag, zooals Engel dien had willen slaan! Tweede is Cor de Groot, derde Werdler en dan volgende anderen. De tijd was 2 uur 31 min. 4 sec. De totaal-uitslag luidde: 1. J. Hofstede, Gouda; 2. C. de Groot. Am sterdam; 3. G. Werdler, Jutphaas; 4. Cr. Smits, Rotterdam; 5. J. Ryneveld, Haarlem; 6. B. v. Gemonde, Apeldoorn; 7. Alb. Lode wijks, Leiden; 8. v. d. Heide, Haarlem; 9. Jac. v. Vliet. Gouda; 10. J. v. d. Stel, Apel doorn; 11. P. Roes, Amsterdam; 12. A. Kui per, Amsterdam; 13. J. Engel, Amsterdam; 14. M. C. Segaar, Leider; 15. H. Bloem, Am sterdam; 16. P. Evers, Alkmaar; 17. T. H. de Boer, Harlingen. Des avonds had in het clublokaal (café K. Groot) de prijsuitreiking plaats en het duur de toen niet lang, of niets herinnerde meer aan de Ronde van Alkmaar., 't Was gloeiend heet in de kuip, die men in de gewone taal wielerbaan pleegt te noemen. De wind was gaan liggen, de zon straalde van een wolk- loozen hemel; het waren twee factoren, die zeer gunstig moesten werken op de verrichtingen der baanrenners, die de zen middag om twee federatie-titels zouden strijden: het sprintkampioen schap nieuwelingen en het amateur kampioenschap langen afstand. De series sprint brachten geen sensatie, tenzij men het ondoordachte rijden van Zo merdijk als zoodanig wil noemen. Hij lette in zijn serie niet op, vergat ook in de ner- kansing, om zijn tegenstander in de gaten te houden en verloor dus roemloos zijn kans. En daarmee is feitelijk alles gezegd. Het waren geen sprintritten, 't waren meer tijd- races over 500 meter. Of liever, het waren ritten, waarbij de tegenstanders probeer den direct na de start zoo snel mogelijk weg te komen en dan maar door te jagen en door te stampen. En als we al die series en herkansingen nog eens even nagaan, dan blijkt, dat er van die heele groep slechts een renner was, die weet, wat een sprint is en die aanleg heeft, om een sprinter te worden Ekkers. Hij bekijkt den wedstrijd tenminste, hij tracht met taktiek zyn tegenstander te verrassen; hij heeft om een groot woord te noemen een demarrage en een sprong. Beiden zijn nog lang niet ontwikkeld, doch dat kan men ook niet verwachten bij nieu welingen. Ekkers werd kampioen. Zonder moeite en zonder concurrentie. Zoodat de titel terecht kwam bij hem, die er de meeste rechten op kon doen gelden. Het waren Ekkers, Ravenstein, v. d. Bos en Berkhout, die zich als laatste vier plaatsten en in de halve finales had Ekkers met v. d Bos al even weinig moeite als Ravestein met Berkhout. Laatstgenoemde klopte daarna v, d. Bos en veroverde daarmee de derde plaats, terwijl de finale tusschen Ekkers en Ravestein met groot gemak door eerstge noemde gewonnen werd. 1. Ekkers (kampioen der federatie); 2. Ravestein; 3. Berkhout; 4. v. d. Bos. Voordat de 50 K.M.-wedstrijd gehouden werd, kreeg men eerst nog een 5 K.M.- wedstrijd voor alle amateurs en onafhaix- kelijken. Piet Evers wa de snelste; hij won op zijn gemak na 5 ronden voor tijd zijn po sitie te hebben gekozen. Tweede werd Pan man en derde Kusch. Een volledige Alk- maar-zege dus. Een af val wedstrijd voor nieuwelingen bracht toen een verdiende zege aan Zomer dijk, gevolgd door Schilte, Wester en Pater. En hier bleek, dat Zomerdijk toch wel fiet sen kan! Het „hoofdnummer 't Is maar goed, dat wij niet in de jury zitten! Was dat gisteren bijvoor beeld het geval geweest en zou onze stem den doorslag hebben moeten ge ven, we hadden geen titel toegekend, doch den wedstrijd kalm geannuleerd. Want wat we hier zagen als kam pioenswedstrijd, was geen strijd om den titel. Daarvoor zat er veel te veel com bine in het veld, daarom was de strijd naar onzen smaak te unfair, te onspor tief. Er waren diverse renners, kansloozen overigens, die zich bepaalden met zich ach ter in 't veld op te houden. Zaten ze toevallig eens aan den kop en liep er op hetzelfde ciogenblik een weg, dan verhoogde zij het tempo niet, maar lieten den vluchteling rus tig gaan. Dat zware werk moest maar door de anderen opgeknapt worden Liep er een weg, die met een of meer in combine zat, dan stopte zijn „maat" het veld af, zoo lang mogelijk. En dan moest een concurrent het veld maar weer bijtrekken. Waarna nummer twee dan gecombineerd wegvluchtte en hetzelfde spelletje herhaald moest worden. En dan leek het er heel veel op, of Piet Evers, die voor het eerst weer mee reed, geen goed kon doen. Het was soms, of het geheele veld aan ieder den titel gunde behalve aan Evers, zoodat deze on gelooflijk veel werk moest doen. We kunnen ons vergissen, doch we kregen het idee, dat slechts Evers, Bos en Andrie- sen voor hun eigen kansen reden en dat aJ de overigen onderlinge combine hadden en gezamenlijk tegen Evers optrokken. Een fraaien strijd kreeg men dan ook niet te zien. Tenminste niet in de tweede helft van den wedstrijd. In de eerste helft was nog wel een aardige jacht te noteeren: toen na vele korte jachtjes van anderen Panman wegliep. Toen werd'er snel en hard gejaagd, en toen scheidden zich acht ren ners van het veld af en wonnen een ronde. Maar daarna was de aardigheid er af. Zelfs moest de strijd nog even geneutraliseerd worden voor een reparatie in den baan, dcch ook de resteerende 60 ronden brachten geen fraaien strijd meer. Een lange eindspurt moest de beslissing brengen en het was heel natuurlijk, dat Evers nu een tekort aan krachten had. Kuil boer won de zeer lange eindspurt en werd kampioen. 1. Kuilboer; 2. Panman; 3. Bos; 4. Schel lingerhout. WIELERCLUB ALCMARIA. Alcmaria hield Zondagmorgen weer een trainingsrit op den weg. De wedstrydcom- missie had in verband met de Ronde van den vorigen dag en met de federatiewed strijden van den komenden middag een wedstrijd over korte afstemden in elkaar ge zet en wel een voor de B-kleisse over 46.5 K.M., voor de C-klasse over 37 K.M. en voor de junioren over 28 K.M. Er werd door een groot aemtal deelnemers hard gereden en de kwaliteit van den wed strijd was zeer goed. De uitslagen waren: B-klasse: 1. J. Glas; 2. J. Schouten; 3. B. Eenhoorn; 4. R. Band. C-klasse: 1. W. Wester; 2. Kemps; 3. G. Schouten; 4. Groot; 5. Spaan; 6. v. d. Molen; 7. de Boer; 8. Wiemeen; 9. Schot. Junioren: 1. A. Koenen; 2. C. Meijer; 3. P. de Boer; 4. Freuling. ZAANSCHE WIELERBAAN. Gisteravond werden ten aanschouwe van een talrijk publiek op de Zaansche wieler baan wedstrijden gehouden. Een omnium tusschen Pijnenburg, Cees Bakker, v. d. Linden en Cools werd door laatstgenoemde gewonnen. Bakker werd tweede en Pijnen burg derde Helvoirt won verder een afval- wedstrijd van Panman en van Driese, ter- wijd Helvoirt eveneens een 50 ronden-race won van Scheffer en Lust. De 50 K.M. koppelwedstrijd bracht zeer veel strijd; voortdurend werd er gejaagd en het gevolg was, dat het koppel LustHel voirt twee ronden winst noteerde. De uitslag was: 1. HelvoirtLust, 12 pt.; 1 uur 35 sec. Op 2 ronden: 2. SchipperMalzen, 8 pt.; 3. OttenbrosKuilboer; 4. DrostScheffer. Voetbal De rooster van de wedstrijden om het voetbalkampioenschap van Nederland is thans afgewerkt tot op de ontmoeting Ajax- Eindhoven na. Ajax, dat de beste kansen had, heeft zijn positie nog verbeterd door een 52-over- winning op Achilles. De strijd tusschen de beide runnersup, D.W.S. en N.E.C., heeft een groote overwinning voor de hoofdstedelin gen gebracht, die met 72 revanche namen voor de in Nijmegen geleden nederlaag. N.E.C. is dus uitgeschakeld en D.W.S. heeft af te wachten wat Ajax de volgende week op eigen terrein tegen Eindhoven doet. Ajax zal reeds door een gelijk spel het kampioenschap verwerven en naar men- scheljjke berekening zal het die kans niet laten glippen. Indien Ajax verliest, zal een beslissingswedstrijd tegen D.W.S. uitmaken, welke der Amsterdamsche clubs den hoog sten Nederlandschen voetbaltitel zal dra gen. De stand luidt: Ajax 7 4 2 1 16—11 10 D.W.S. 8 3 4 1 20—11 10 N.E.C. 8 4 0 4 12—20 8 Eindhoven 7 2 3 2 1412 1 Achilles 8 116 12—28 I GROOTE OVERWINNING VAN D.W.S. OP N.E.C. D.W.S. heeft in het Olympisch Sta dion revanche genomen voo. de neder laag, die het in de eerste ronde van de kampioenscompetitie tegen N.E.C. h- geleden. En een s—vige rev: 72 moesten de Nijmegc he on- d' delven. 'jfers zijn dien nauwelijks geflatteerd, want vooral de meerdere duidelijk is, dat slechts een slechte dag in Nijmegen den Amsterdammers een nederlaag bezorgde. Voor de rust was het verschil niet zóó groot. Zelfs wist N.E.C. na drie minuten de leiding te nemen, toen Lodesteijn Bruist den bal uit de handen trapte (0—1). Maar teen reeds kwamen de Amsterdammers duidelijk in de meerderheid. Drager op de rechtsbuitenplaats was buitengewoon actief en het duurde dan ook niet al te lang, of D.W.S. had gelijk gemaakt. De Amsterdammers bleven in de meer derheid en na een half uur scoorde Drager zijn tweede doelpunt in een algemeen ge drang voor het doel van N.E.C. (21). N.E.C. begon de tweede helft nog vol goe den moed, maar spoedig had D.W.S. zyn meerderheid herwonnen en binnen het kwartier loste Drager opnieuw een hard en diagonaal schot. Wel stopte Nachtegaal den bal, maar hy liet hem uit de handen vallen en Ruineman kon gemakkelijk den voor sprong van zijn ploeg verhoogen (31). Zeven minuten later kon Slot doorbreken en doelpunten (41). Een kwartier voor het einde doelpuntte Ruineman van vrij grooten afstand, al weer na een fout in de verdediging (51). Slot kreeg nog een kans, die niet te missen was en die hij dan ook niet miste (61). Onmid dellijk daarna schoot Schrot een van den lat terugstuitenden bal in het D.W.S.-doel (62). De doelpuntenregen hield aan, want in de laatste minuten vergiste een der Nij- meegsche verdedigers, die op zijn doelman wilde terugkoppen, zich en Beukering was door zijn clubgenoot gepasseerd (72). ACHILLES—AJAX 2—5. Een handicap was het voor Achilles dat bet met een geheele reserve-achterhoede moest spelen, waardoor den Amsterdammers kansen werden geboden om zich 'n nuttigen voorsprong te verschaffen. En dat deed de Amsterdamsche ploeg on omwonden: na ruim tien minuten spelens had Anderiessen c.s. een 02-voorsprong behaald. Maar de noorderlingen bleken na dien tegenslag allerminst ontmoedigd: enkele snelle aanvallen van van Zant, die door Schubert in snelheid lang niet konden wor den bijgehouden, luidden een periode van goed tegenspel van Achilles. Vooral de jonge Kamphuis, de aanvals leider, zat er meermalen prachtig tusschen en toen doelman Keizer een groote fout be ging door een schot van Dekker te stompen in plaats van te vangen, was Kamphuis er direct bij om Keizer van dichtbij te passee ren (12). Er was toen bjjna een half uur gespeeld en daar de verdediging van Ajax enkele storende fouten maakte, waarbij de Achil- les-aanval echter de stootkracht miste om daarvan gebruik te maken, bleef de stryd toch geheel open. Na de hervatting hadden de gasten de op stelling van de voorhoede gewijzigd: Byl bleek als aanvalsleider opgesteld terwijl v ji Reenen de linksbinnenplaats bezette. De Amsterdammers begonnen aanstonds weer met enkele felle aanvallen, waarbij van Reenen een paar goede kansen onbenut In een periode van weinig krachtsverschil maakte Achilles gelijk. Kamphuis pikte een van achter komenden bal op en met een ver laag schot, waarop doelman Keizer te laat reageerde, deponeerde Kamphuis het leder in de touwen. Bij een aanval van Stam zette Bruinsma echter zijn tegenstander te hardhandig op zij en de heer Boeree gaf een strafschop. Blomvliet kwam van achter en schoot in (2—3). Toen was Achilles een geslagen ploeg: weliswaar ondernamen de Assena ren nog enkele aanvallen maar Ajax Dracht het veldspel steeds meer en meer in haar voordeel. Uit een voorzet van Stam kopte Bijl voor de vierde keer langs doelman Brons, terwijl van Reenen een der laatste minuten benutte om, geheel vrijstaande op gemakkelijke wijze den stand op 25 te brengen. PROMOTIE TWEEDE KLASSERS. Gisteren zijn de twee laatste promotie wedstrijden voor een plaatsje in de eerste klasse gespeeld. In het Zuiden moest de extra-wedstrijd BleyerheideHelmond een beslissing brengen en Helmond was zoo gelukkig, om de puntjes te veroveren. Met 20 won zij en veroverde daarmee het eerste klasserschap. En Bleyerheide degra deert naar de tweede klasse. In het Noorden speelden G. N. C. en W. V. V. voor de vierde maal tegen elkaar in de promotie-competitie. Eerst won G. R. C„ daarna werden twee wedstrijden gelijk ge speeld en gisteren won W. V. V. met 10. Bij een gelijk spel zou G. N. C. gepromo veerd zijn. En zoo heeft Winschoten na 10 jaar weer een eerste-klasser. Resumeeren wij de promotiewedstrijden, dan zien we, dat de Westelijke hekkesluiters H. B. S. en D. F. C. zich handhaven, maar dat in Oost, Noord en Zuid resp. Ensch. Boys, W. V. V. en Helmond de plaatsen van Z. A. C., F. V. C. en Bleyerheide zullen innemen. PROMOTIE DERDE KLASSE. De beslissings-wedstrijd A. P. G. S. A. E. D. is na een hardnekkigen en langen strijd het resultaat bleef onbeslist zonder eenig resultaat gebleven, daar beide ploegen zelfs in de verlenging niet bij machte waren ook maar een enkele maal te scoren, zoodat het einde met blanco (00) stand kwam. Een hernieuwd treffen zal dus moeten plaats vinden, terwijl de politiemannen dus nog niet kansloos zijn. Het adspiranten-tournooi van den Noord- hollandschen voetbalbond dat gisteren op ons sportpark gehouden werd, is tot in alle onderdeelen volkomen geslaagd. Om het met den bonds-voorzitter te zeg gen; mogelijk was het wel de schoone be looning voor dit prachtige sportieve jeugd feest, dat de traditioneele zonneschijn en de werkelijk heerlijke temperatuur, de jeugd geheel deelachtig was. Het was dan ook weer een dag van pret en jolijt, van jeugdige voetbalvreugd en voetballeed het laatste geval vooral, als Koning Voetbal met z'n grillige luimen het lot anders beschikte, dan men had verlangd. Heel spoedig echter werd dit „leed" opgelost in de sfeer van aigemeene jolijt. Ook nu weer hadden de gelijke spelen tot gevolg, dat de diverse aanvallers een vijftal strafschoppen mochten verwerken, öf zoo noodig nog eens vijf enopnieuw weer vijf, indien het resultaat onbeslist was gebleven. Van daar dan ook eenmaal de merkwaardige score van 1012. Dat niet alle voorwaartsen over een „schotvaar digheid" beschikten, bleek maar al te vaak. Zagen we er enkele malen slechts één die succes had, het kwam zelf nog voor, dat iedere kans verloren ging Zoo iets overkwam de jeugdige withemden in de ontmoeting K. F. C. aAlcmaria a. Dat de ze strafschoppen-historie nog steeds de grootste attractie vormt, bleek ook nu weer, want we zagen eens een jeugdig strijder uit den „trechter" vluchten, omdat z'n teamgenoten reeds enkele minuten hard nekkig voor de overwinning streden Z'n „oponthoud" was gelukkig niet van nadee- ligen invloed geweest. Ook nu weer zagen we vaak fraaie voet balstaaltjes en vooral de H. R. C.-elftallen lieten veel goed werk zien. In het bijzonder het c-team, terwijl we uitzonderlijk de kleine linksbuiten van het g-elftal willen noemen, die wist wat opstellen was en uit die goede positie doelpunten kon ma ken. De jeugdige rood-jakken hadden trou wens toch al het leeuwen-aandeel met hun groote aantal elftallen (acht) lagen ze be slag op niet minder dan zes eerste prijzen, ongetwijfeld een mooie prestatie! De kaasstedelijke elftallen vervulden de rol van onhebzuchtige gastheeren te zyn, want zoowel Alcmaria, als de Boys en Alkmaar, namen allen genoegen met slechts één serie spelj es en lieten de rest aan de gasten over. Onprettig was het weer, dat de ochtend-wedstrijden ook nu van pu blieke belangstelling verschoond moesten blijven, daar het sportpark voor 12 uur uit sluitend voor de deelnemers toegankelijk was. Overigens een teleurstelling voor de diverse ouders en menschen van buiten. Het behoeft geen betoog, wat het verspe len van 92 wedstrijden door hetzelfde aan tal elftallen, over 8 speelvelden, van de or ganisatoren eischt. Hier is dan ook zeer zeker een woord van hulde op zijn plaats, want het „raderwerk" liep met den regelmaat van een klok en alles sloot als een bus. De eerste-hulp-by- ongelukken behoefde gelukkig maar spora disch op te treden en niet voor ernstige ge vallen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9