Aqwda FRANKENBERG N.V. ALKMAARSCHE COURANT GRATIS. SRucgcdifke Stand Rechtszaken De Alkmaarsche Courant en de verkiezingen. KANTOORBOEKEN «at 1 JULI DE STEMDAG. Als altijd hebben wij ook nu weer een verkiezings- dienst georganiseerd. Hedenavond direct na 5 uur ongeveer zal de ge luidsinstallatie in werking treden en vanaf dat oogen- blik zullen we alle ver- kiezingsnieuws onmiddel lijk doorgeven, zoodra het bij ons binnenkomt. Allereerst kunnen wij door geven de resultaten in de verschillende stembureaux en spoedig daarop den to taal-uitslag, de verdeeling der zetels en de namen der gekozenen. Dat alles kan men op het Waagplein hooren door onze luidsprekers. Daarnaast zullen wij op ruime schaal bulletins ver spreiden met vergelij kende cijfers van vorige keeren. alle liniaturen grootste keuze Indien men zich nu, voor mimtem drie maanden abonneert, ontvangt men de Alkmaarsche Politierechter maal Arrondissement* Rechtboek te Alkmaar. EERSTE 3LAD Alkmaar, Woensdag BEGRAFENIS A. BURGER. Onder groote belangstelling werd gister middag op de Algemeene Begraafplaats het stoffelijk overschot van den heer A. Burger ten grave gedragen. Vanuit het Centraal Ziekenhuis was de stoet nog langs de bak kerij van den heer Burger, waar hy zooveel jaren in noesten vlyt had gewerkt, gereden. Tal van bloemstukken dekten de baar. Deputaties waren aanwezig van het hoofd bestuur van den Ned. Banketbakkersbond, van het bestuur van het Weduwen- en Wezenfonds van den bond, van de afd. Alkmaar van de Handeldrijvende en In- dustrieele Midcienstandsvereeniging en van Volksonderwijs, in welke organisaties de overledene een werkzaam deel had gehad. Aan de groeve werd, namens de familie, de overledene herdacht door den heer Teerink. Namens den Banketbakkersbond en namens de afd. Alkmaar sprak de voorzitter van den bond, de heer Weyers uit Amster dam; namens het Weduwen- en Wezen fonds de heer van Breeda uit Den Helder; namens Volksonderwijs de heer Holsmuller en namens de vrienden de heer Nordemann. Een zoon bedankte voor de laatste eer, aan den overledene bewezen. AUTO TEGEN EEN BOOM. De chauffeur Kat, in dienst bij de firma H. W. Holsmuller te Alkmaar, overkwam Maandagavond tusschen Hoorn en Schel linkhout een ernstig auto-ongeval. Uitwij kende voor een paar fietsers slipte de wagen waardoor de auto tegen een boom vloog. De carrosserie geraakte hierbij van het chassis, wat een groote ravage teweegbracht door het vele gebroken glaswerk. Ook het chassis was geheel ontzet. Verzekering dekt de schade. De chauffeur kwam met den schrik vrij. ONDER INVLOED Gisteravond ongeveer 9 uur vond een aanrijding plaats in de Langestraat tus schen twee wielrijders. Een der wielrijders, zekere S. uit Alkmaar, bleek onder den in vloed van gebruikten alcoholhoudenden drank te verkeeren, ten gevolge waarvan hij op zoodanige wijze de vrijheid en de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht, dat hij in botsing kwam met een Wielrijder uit tegenovergestelde richting. Beide rij wielen werden ernstig beschadigd; persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. Tegen S. is door de politie proces-verbaal opgemaakt. „ZONNESTRAAL" JUBILEERT. In Augustus a.s. zal het 12*4 jaar geleden zijn, dat met het „Zonnestraal"-werk werd aangevangen. Zooals men weet, stelt de vereeniging „Zonnestraal" zich ten doel de verpleging van tuberculoselijders van alle gezindten en uit geheel ons land en staat bij deze verple ging de behandeling met arbeids-therapie op den voorgrond. In Februari 1926 werd hiermede begon nen met een 16-tal patiënten; een groote moderne inrichting met werkplaatsen werd gebouwd en het aantal plaatsen in de in richting werd gaandeweg opgevoerd tot ruim 180. In 1938 vonden niet minder dan 328 patiënten in „Zonnestraal" verpleging. De achterliggende 1/8 eeuw gaf dus wel een enormen groei van dit mooie werk in dienst van tuberculoselijders van alle gezindten mogelijk dank zij de algemeene offervaar digheid, die in geheel ons land en door alle kringen der bevolking voor dit werk werd betoond, vooral wel op de jaarlijksche „Zonnestraal"-dagen. De sanatoria genieten geen subsidie en zoo is „Zonnestraal" ook v/el aangewezen op de publieke offervaar digheid. Zaterdag 24 Juni a.s. zal in deze gemeente de jaarlijksche „Zonnestraal"-dag worden gehouden. Het comité voor de collecte ver trouwt ook nu weer op de vrijgevigheid der ingezetenen, ook vroeger menigmaal voor dit doel betoond. Het hoopt van harte, dat deze offerdag voor „Zonnestraal" speciaal moge staan in het teeken van het 12 *4-jarig jubileum, m.a.w. dat de giften rijkelijk mo gen vloeien en het resultaat der collecte de bijzondere waardeering van het publiek moge vertolken voor het nuttige werk van „Zonnestraal". Wie zich opgewekt mocht gevoelen mee te helpen met collecteeren, wordt vriende lijk verzocht zich aan te melden bij het se cretariaat van het Comité, dat gevestigd is fcij H. Habiecht, Rochdalestraat 11 en op den dag der collecte café Central, Hofplein in gang Magdalenenstraat, waarvan v.m. 9 uur tot n.m. 6 uur het Zonnestraalbureau zal zijn gevestigd. UITSLAG AANBESTEDING. De directie van de Wieringermeer hield Dinsdag te elf uur in het gebouw „de Unie" alhier een aanbesteding van bestek no. W 28: het bouwen van een vaste brug in gewapend beton over den Waterkaap- tocht in de Wieringermeer met bijkomende werken. Ingeschreven werd als volgt: Jac. van 't Hek en Joh. Stroet, Hoorn, 7452; G. C. van Hoften, Haarlem, 8770; N.V. P. Daalder's Aanneembedrijf, Alk maar, 8777; A. C. van Bezooien, Alk maar, 9210; P. Doorn, Sint Maartensbrug (gem. Zijpe) 9750; J. v. d. Meer, Bus- sum, 11285; J. Bontebal, Zevenhuizen (Z.-H.), 11144; J. Bot en A. Rustenburg, Medemblik, 10625; E. K. Pik. Barsinger- horn, 8645 (onder aftrek van 25 voor gebruik van vrij grint); Jac. van Veld hoven, Hoorn, 7893; F. Joh. v. d. Zande, Bilthoven, 13100 (met aftrek van 100 bij gebruik van vrij grint). De gunning is aangehouden. Over het algemeen kenmerkte de stemdag van de gemeenteraadsverkiezing zich heden door een grootere belangstel ling, dan in April voor de Provinciale Staten. Voor de Liberale Staatspartij en voor de Anti-Revolutionnairen werd de dag nog benut voor propaganda met reclameauto's, terwijl de R. K. Staatspartij en de S.D.A.P. per auto's kiezers naar de stembus brachten. Op de bureaux, waar de heeren Bonsema en Lovink als voorzitters fungeerden, waren zelfs vertegenwoordi gers van de S.D.A.P., voorzien van het partij-insigne, aanwezig voor controle. Op het bureau in de Kweekschool, waar Mr. de Groot voorzitter was, waren de stemhokjes thans zoo geplaatst, dat de leden van het stembureau de verrichtin gen in de stemhokjes konden overzien, al was het natuurlijk niet mogelijk te zien welk hokje werd rood gemaakt. Over het algemeen heerschte er op de stembureaux groote belangstelling voor de vraag hoe de heer Bonsema het er zou af brengen. We beluisterden de stemming, dat men hem wel gunde, dat hij herkozen werd, doch men wenschten het liefst, dat hij zijn stemfnen zou halen van andere partijen dan de hunne. Slechts een enkele kiezer verklaarde, dat hij, ondanks het ping-pongspel, toch het hokje van lijst 10 maar rood zou maken. Wat zullen de 686 kiezers doen, die bij de Statenverkiezing hun stem op de N.S.B. uit brachten, welke beweging in Alkmaar aan de gemeenteraadsverkiezingen niet deel neemt? Ook voor deze vraag heerschte er op de stembureaux nogal belangstelling. Gezien het verschil tusschen de stemmen op de Liberale Staatspartij bij de gemeente raadsverkiezing 1935 en de statenverkiezing 1939, kan wel verwacht worden, dat het grootste deel n. s. b.-stemmen naar de Libe rale Staatspartij gaat, omdat deze vermoe delijk wel het nationale vóór het sociale zal stellen. Over het algemeen waren om 1.30 uur reeds 2/3 van de kiezers opgekomen. Het percentage kiezers, dat door ziekte was ver hinderd, kan op 2 gesteld worden. In totaal kan een 90 geldige stemmen worden ver wacht. Wanneer dit het geval is, dan be draagt de kiesdeeler 816; in dit geval be halen de katholieken hun achtsten zetel niet met volle kiesdeelers. Voor hen is van veel belang, hoeveel stemmen er van de kleine partijen verloren gaan. In het stemdistrict 2 bleek, dat er met het drukken aan de oproepingskaarten fouten waren gemaakt, waardoor kiezers, die in het 6e district moesten verschijnen, in het 7e verschenen. Mr. Leesberg, die daar voorzitter was, gaf lachende te kennen, dat hij voorne mens was hierover in den raad te inter- pelleeren. Wij merkten op, dat dit slechts mogelijk zou zijn als hij herkozen werd, doch mr. Leesberg voerde hiertegen aan, dat deze mop niet opging, omdat de oude raad in ieder geval nog vóór September bijeen komt. De voorzitter van het stemdistrict, dat in het bureau van Gemeentewerken zitting houdt, de heer v. d. Vall, was over de „trek kende" opkomst in zijn district niet tevreden, aangezien om 1.15 uur nog slechts 447 van de 795 kiezers hun stem hadden uitgebracht en het aantal zieken reeds toen ruim 2 pCt. bedroeg. Wij troostten den heer Van de Vall met de opmerking, dat deze wat trage opkomst nog geen slechte voorspelling voor zijn partij in hield, aangezien in het bourgeois-district in de Julianaschool, waar de heer Hoijtink als voorzitter zetelde, om 12.30 uur van de 660 kiezers nog slechts 315 waren verschenen. Daar waar de middenstand stemt in het Stadhuis toonden de kiezers grootere belang stelling, aangezien daar om 11.55 uur reeds 535 van de 793 kiezers waren verschenen. Om 12 uur waren in het Gymnastieklokaal van de Snaarmanslaan van de 933 kiezers er reeds 481 opgekomen. De drift om te stemmen was daar bij de kiezers zelfs zoo groot, dat 3/4 uur na de opening van het bureau daar reeds 100 kiezers hun stem had den uitgebracht. In het district, dat zetelt in de school aan den Koningsweg, waar de heer Couwenho- ven als voorzitter de heerschappij voert, waren om 1.30 uur van de 989 kiezers er al 601 verschenen. Het percentage zieken was hier al heel groot en bedroeg 414 pCt. Slechts twee kiezers, een aan den Ko ningsweg en één aan de Ridderstraat hadden geweigerd hun stembiljet in ontvangst te nemen. Zij gaan vrij uit, omdat zij aan hun opkomstplicht hebben voldaan. DE ALKMAARSCHE BRANDWEER IN ACTIE. Dinsdagavond was de Alkmaarsche brandweer, der traditie getrouw, in Oterleek om een demonstratie te geven. Het geheel droeg dezen keer 'n officieel tintje. Ten eer ste waren ze met twee autospuiten, waar van een voorzien was van de magirus-lad- der en ten tweede werd het dorp ingereden tot het gemeentehuis waar de burgemeester en alle raadsleden werden afgehaald en plaats namen in de auto's. Daarna ging het onder sirenegeloei naar de ringvaart. Onder groote belangstelling van de zijde der burgery werden de slangen uitgerold en de ladder in de hoogte gewerkt en in een minimum van tijd gingen geweldige massa's water de lucht in. De demonstratie slaagde bijzonder goed, zoodat een gevoel van te vredenheid by de burgerij niet achterwege kan blijven. Na afloop gingen de brand weerlieden plus de raad naar Stompetoren voor een herhaling. Bioscopen. Victoria-theater, av. 8 uur, hoofdnummer De onsterfelijke wals (rom.); hoofdrollen Fernand Gravey en Luise Rainer. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 's avonds 8 uur, hoofdnummer Jaloezie (dram.); hoofdrollen Gaby Morlay, Pierre Renoir, Jean YonneL Toegang boven 18 jaar. EINDEXAMEN RIJKSKWEEKSCHOOL. Groep III. Geëxamineerd zes vrouwelijke candidaten, afgewezen één. Geslaagd de dames: H Klimp en M. Klimp te Alkmaar, A. Saai te Zv/aag, J. van Veenendaal te Limmen en E. C. van der Worp te Alkmaar. NIEUWE HEERENKAPPERSSALON GEOPEND. De heeren, die zich vanmorgen in perceel 4 aan de Breedstraat aan een kappersbehan deling onderwierpen, hebben in een door bloemen gesierde salon gezeten, waar bo vendien alles nog ruikt en glimt van nieuw heid. Waarom? Wel, omdat de heer Ph. Ko ning, die voorheen ook al aan dezelfde straat resideerde, zijn zaak nu heeft ver plaatst naar bovengenoemd perceel. Het bestaande gebouw werd grootendeels ge sloopt en onder architectuur van de fa. Ringers weder opgebouwd met in acht neming van de eischen welke door den eige naar waren gesteld: er moest een ruime salon komen, ingericht zooals onzen tijd die eischt, een salon waar de heeren (de heer Koning is uitsluitend heeren- en kinder kapper) zich prettig zouden thuis gevoelen. Volkomen is aan een en ander beantwoord en de geheele inrichting is tip-top, waaraan natuurlijk ook heeft meegewerkt de uit voering van het schilderwerk door den heer Wansink. Het geheel beteekent voor den heer Koning zeker een groote verbe tering. CARILLONCONCERT. Het programma van het carillonconcert, te geven door den heer P. A. van Langen op Donderdagavond van 8.309.30 uur luidt: Preludium v. d. Ghein Gaillarde Thomé Courante Raick Menuet v. d. Ghein Rondo v. d. Ghein Ala venue de Noël Balbatre Ich liebe dich Beethoven Wenn sich Mendelssohn The Rosary E. Nevin Ases Tod Grieg OPLEIDINGSCURSUS GEMEENTE AMBTENAAR. Elders in v'.it blad vindt men bijzonder heden over de opleidingscursussen voor het voorbereidend examen gemeente-adminis tratie en bedrijfsambtenaar. Ds. Uitentuis, voorheen herv. predikant te Beets (N.H.), is Zondag door ds. Met uit Zaandam bevestigd als voorganger der vryz.-herv. gemeente te Oostzaan. ALKMAAR. GEBOREN: Jan, z. van Antoon J. Klompmaker en W. Boekestein. Cornelia, d. van Bernardus van der Wissel en E. Konijn. Fenny M. A„ d. van Albert van Nijen en A. van Urk. GETROUWD: Pieter G. Stikker en Anna M. Haas. Hij zal nader bekeken worden De 18-jarige boerenknecht Jac. O. te Kwadijk, had een paar maanden geleden verschil van meening gehad met zijn vroegeren patroon over de behandeling van een lammetje. Als gevolg daarvan meende de jeugdige pleegdochter van den boer zich eenige beleedigingen aan het adres van den knecht te mogen permit- teeren, maar deze raakte daardoor zoo opgewonden, dat hy een mestvork nam en het meisje er een paar klappen mee gaf Zelf schrok hij van die daad zoo, dat hij zich zelf bij de politie ging aangeven, als had hij een moord gepleegd. De heer Wiggers, de reclasseeringsamb' tenaar, was niet al te best te spreken over den wat koppigen jongeman, die met zijn moedér overhoop lag in tegen stelling met de verhouding met zijn vader, die goed was en was eigenwijs, Als de jongeman zich niet onvoorwaarde lijk aan zijn ouders wilde onderwerpen moest hij de gevangenis maar in. Deze opmerking was den politierechter, mr. Krabbe, wat al te bar en deze merkte dan ook op, dat de verstandhouding tus schen moeder en zoon toch eigenlijk buiten de zaak stond, waar het om ging. De heer Wiggers ried, na veel heen en weer gepraat, tenslotte aan een psychia trisch onderzoek van den jongen te gelas ten, waartoe werd besloten, zoodat men over een paar maanden de zaak nog eens kan bekijken. Inkomsten verzwegen De Alkmaarsche sigarenmaker en hulp- brievenbesteller J. moest als de zoo- veelste terecht staan, omdat hij verleden jaar als steuntrekkend werklooze in totaal een tiental guldens bijverdienste had ver zwegen. Hoewel anders zonder pardon gevangenisstraf wordt opgelegr werd dit keer de zaak aangehouden, omdat er fac toren waren, die een nader ond.rzoek ge- wenscht maakten. De man was zeven jaar werkloos geweest, hau vijf kinderen, waarvan de oudste 15 jaar was en leed zelf aan een maagkwaal, die een duur diëet noodig maakte. De heer Wiggers zal een rapport moeten uitbrengen. Bij een verschil van meening in een café Een dure klap te Bovenkarspel, gaf de Grootebroeker arbeider L. den niets met de zaak te maken hebbenden B. uit Bovenkarspel, plotseling een slag tegen diens kaak. De kaak brak en B., die tegen den grond sloeg, kreeg een hersenschudding op den koop toe. Met elkaar was B. ruim vier veken ziek ge weest, terwijl de kaakbreuk nog niet heelemaal genezen was. De ziek.nhuis- en dokterskosten beliepen ongeveer 500. L., die inderdaad een paar heel stevige knuisten bleek te hebben, hoorde door den officier één maand gevangenisstraf tegen zich eischen. Het vonnis was: 60 of 30 dagen en drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, met twee proefjaren. Wanneer de staat van den tamelijk be rooiden L. de zestig pop binnen heeft, zal B. wel naar zijn 500 schadevergoeding kunnen fluiten. Ten onrechte van beschuldigd. steunfraude De kantoorbediende K. K. uit Den Hel der kwam op het zondaarsbankje te zit ten, omdat hij in Maart en April van dit jaar als steuntrekkende had verzwegen, dat hij twee maanden lang een gezin van man, vrouw en een klein kind op kamers had, waarvoor hij 30 per maand ont ving. De man gaf het feit op zich zelf toe, maar meende niet schuldig te zijn, omdat hy in een voorafgaand geval ook vry van aftrek van steun was geweest en omdat hij van tevoren op M. H. de zaak al eens had besproken, welke bewering voor een deel door de getuigende ambtenaren voor onjuist werd verklaard. De officier vond het, vooral omdat de man geen schuldbesef had, zoo erg wat was gedaan, dat hij twee maanden gevan genisstraf vorderde. De verdediger, mr. Mulder, die pro-deo pleitte, stelde in het licht, dat verdachte te goeder trouw was geweest, omdat hij bij een vorige, soortgelijke gelegenheid ook de verdiensten van de kamerverhuur mocht houden. Overigens had verdachte, die aan een gezin met een klein kind kamers ver huurde met vry vuur en licht en derge lijke, van de zeven gulden per week hoogstens twee gulden overgehouden. Bovendien, wanneer men, rekening hou dende met de aftrektechniek, alles goed uitrekende, had verdachte van het ver zwijgen geen enkel noemenswaardig voor deel. Van opzet was geen sprake. Verdach te was diciplinair reeds met 30 boete gestraft, hetgeen voor den man zeer veel is. Pleiter vroeg, omdat van opzettelijke vervalsching van het steunformulier niets gebleken, was, vry spraak. Tijdens de re- en dupliek voerde mr. Mulder nog aan, dat verdachte feitelijk ten onrechte werd vervolgd, omdat hij niet in de rijkssteunregeling was, maar gehol pen werd door M. H., dat in zijn geval als Burgerlijk Armbestuur fungeerde. Daar door viel verdachte niet onder de vastge stelde steunnormen, maar diende hij ge holpen te worden naar behoefte. Men had hem daarom ten onrechte een formulier voor de rijkssteunregeling laten invullen heele zoodat van fraude eigenlijk niet gesproken kon worden. Deze mededeeling gaf eenige 4. en inderdaad bleek, dat verdachte f armlastige gesteund werd en jat hT onrechte wegens steunfraude en benari*611 ling van het rijk was aangebracht De officier kon toen niet anders d vrijspraak vragen. Het vonnis was conform11 Zal verdachte nu ook zijn aan M H h^' taalde boete terug krijgen? Zitting van Dinsdag 20 Junk Voor de Alkmaarsche rechtbank stond Dinsdagmorgen terecht, de arbeider CL Bergen, die in het najaar van 1938 uit d'" school van de Berger schoolvereeniging e paar dameshandschoenen, een kostba^ postzegelalbum en een naaidoos had gestoÜ len, ten nadeele van mevr. S., van wie dez zaken waren. Voorts ontvreemdde hij van F. A. de B. te Alkmaar een beurs met 4/1 en bij een inbraakje bij den heer J H O Bergen 3.50. te Verdachte bekende de diefstallen. Door dr. J. Barnhoorn uit Heilóo werd een psychiatrisch rapport uitgebracht, waar in werd gezegd, dat L. een typisch psyche patische persoonlijkheid is, wiens geestver mogens op 't oogenblik van misdadige hanl delingen niet normaal werken. Niettemin is verdachte wel voor een -deel verantwoorde lijk voor zijn daden. Er bestaat, aldus dé dokter, kans op genezing van het defect. De verdachte is geestelijk nog niet volwassen De heer Wiggers, reclasseeringsambtenaar' gaf een reclasseeringsverslag, waarin hij concludeerde, dat verdachte een moeilijk te leiden persoon is. Het beste zou wellicht zijn een gecombineerde straf met opzending later naar het Hoogeland. De officier, mr. G. v. d. Feen de Lille, vond het, gezien de droevige ervaring met verdachte, noodig, dat deze ook te voelen kreeg, wat hij had misdaan. Spr. vorderde zes maanden onvoorwaardelijke gevange nisstraf en zes maanden voorwaardelijk met drie proefjaren en oplegging van bijzondere voorwaarden en opzending naar het Hooge land voor hoogstens één jaar. De verdediger, mr. Kamminga, achtte den eisch van den officier wel wat al te zwaar en gecompliceerd bovendien. Pleiter vond gevangenisstraf voor dezen verdachte zonder nut en vroeg een geheel voorwaarde lijke veroordeeling met opzending naar het Hoogeland voor geruimen tijd. De officier en de heer Wiggers waren het daar niet mee eens, maar mr. Kamminga hield vast en betoogde, dat men wilde hin ken op twee gedachten. Eenerzijds had men geen vertrouwen in den verdachte en wilde men dezen in de gevangenis stoppen en an derzijds wilde men hem door een extra- voorwaardelijke veroordeeling een kans geven. Hij had beter bij zijn aambeeld kunnen blijven. Op 14 Maart werd te Anna-Paulowna in gebroken b(j den heer J. Keuris, waarbij de inbreker ongeveer 60 buit maakte. Op 9 April volgde een inbraak by den heer Lief hebber met als resultaat, dat de dief 105 buit maakte ten nadeele van den heer Lief hebber en 38 ten nadeele van de plaatse lijke oudercommissie, waarvan mevr. Lief hebber deel uitmaakte. De dader bleek te zijn de smidsknecht C. E., die vroeger bij den heer L. in dienst was geweest en die thans in Kerichem woont. Thans terecht staande, bekende E. volledig. Het geld van den heer Keuris was door hem heelemaal opgemaakt en van het geen bij den heer Liefhebber was gestolen was nog een aardig bedrag over, alsmede een door verdachte gekochte verrekijker en eenige kleedingstukken. Verdachte bleek bereid de schade aan de bestolenen te vergoeden. De heer L. kreeg bet geld terug en mocht ook den kijker heb ben, welks waarde van hetgeen verdachte nog aan hem moest terugbetalen, werd af getrokken.' De heer Wiggers, die ook in deze zaak rapporteerde, achtte verdachte een moeilijk persoon, die een slechte jeugd heeft gehad. Getuige adviseerde een voorwaardelijke veroordeeling met plaatsing op de Wilhelmi- nahoeve. De officier vorderde 10 maanden voor waardelijke gevangenisstraf met 3 proef jaren en oplegging van voorwaarden, als door den heer Wiggers voorgesteld. De verdediger, mr. Winkel, sloot zich daarbij aan. Had hij zijn kameraad willen helpen? Voor de rechtbank verscheen thans ook de tweede verdachte van den inbraak, welke op 24 Januari bij den heer Koets te Limmen werd verpleegd. Gelijk men weet is onlangs de andere verdachte, een zekere C. uit Am sterdam tot 3 jaar veroordeeld. Deze vermoedelijke compagnon was de Amsterdamsche timmerman P. A. M. S., die wegens een andere inbraak te Amsterdam in voorarrest zit en tot de zware jongens ge rekend kan worden. Hoewel S. tijdens het vooronderzoek te genover den gemeenteveldwachter te Lim men een volledige bekentenis had afgelegd, ontkende hij nu iets met den inbraak uit staande te hebben. Hy had indertijd bekend om zijn kameraad te helpen, maar omdat zulks niets had gegeven trok hij zijn beken tenis weer in. Verdachte was reeds vier keer wegens dergelijke feiten veroordeeld en in Amster dam had hy nog een vonnis tegoed. De officier aanvaardde, na het getuige^'* verhoor, de ontkentenis niet en vorderde drie jaar gevangenisstraf. De ruitenwisscher kon zijn schuld niet wegwasschen. In de middagzitting had zich te verant woorden de te Heiloo wonende L. Ldie op 24 April te Limmen uit de garage van 5. een electrischen ruitenwisscher zou heb ben gestolen, welke toebehoorde aan den te Bakkum wonende koopman C. Lute. De rui tenwisscher was bij de garage in reparatie gegeven. Verdachte ontkende beslist het ding te hebben gestolen, al gaf hy toe veel in de

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2