s Qemeentecadea VRAAG EN AANBOD Jiidscfieifteti 7ledetlond Ooetnee SBucgeciijAe Stond $*^<&®0€mïjladUipCQQCCUiUiU& 1 8 OBDAM WINKEL WOENSDAGS en ZATERDAGS 35 cent per vijf regeli BERGEN Glimlachje TWEEDE BLAD Onder voorzitterschap van burgemees ter J. de Boer Wz. kwam de raad dezer ge meente Maandagavond te acht uur in vol tallige zitting bijeen. Medegedeeld werd, dat er momenteel 4 werkloozen staan ingeschreven. De werk verschaffing zal 28 Augustus wederom een aanvang nemen. Gezien werkobjecten plm. zes weken van te voren bij de bevoegde in stantie moeten worden ingediend, drong de voorzitter reeds nu op aanvragen aan, liefst zooveel mogelijk. Ingevolge de wet op het financieel ver- houdingsbesluit was van het provinciaal bestuur bericht ingekomen, dat de bijdrage per hoofd was bepaald op 9.88. Voorstel tot wijziging besluit kasgeldlee- ning. Met Juli loopt de leening tegen de rente van 'A pCt. af. Gezien het geld duur der wordt werd besloten het hoofdbedrag der leening met 1000 te verminderen en tegen 1 3/4 pCt. rente aan te gaan. Voorstel voor het beschikbaar stellen van gelden ten dienste van woningverbetering. Voorgesteld werd voor het verbeteren van de woning van P. Valkering 1/9 van de ge raamde kosten, ongeveer 350, beschikbaar te stellen, dus plm. 40. Aldus besloten. De woning van C. Mak, Spierdijk, wordt geheel gesloopt. Het nieuwe huis zal plm. 2000 moeten kosten. Aanvrager wenschte in aanmerking te ko men voor de gemeentelijke bijdrage, die in dit geval maximaal 300 kan bedragen, waarbij het Rijk dan een gelijk bedrag zal geven. B. en W. stelden voor om 200 uit de ge meentekas beschikbaar te stellen en wel op grond dat bij niet helpen de rentelast voor den betrokkene te zwaar zou worden. Aldus besloten. Inzake stemming Hoogheemraadschap werd voor de gemeente1 als gemachtigde burgemeester de Boer aangewezen. Voorstel tot verkoop van een strookje grond van het perceel Maars aan de zijde van de veiling. Het veilingbestuur van „De Tuinbouw", alhier, wilde gaarne de beschikking krijgen over een strook grond ter lengte van plm. 100 meter en zoo mogelijk ter breedte van plm. 2 meter, welke strook zal worden be stemd om te worden uitgegraven ten be hoeve van het verkeer te water bij de vei ling. B. en W. stelden voor dezen grond voor denzelfden prijs aan te bieden per vier kante meter als reeds werd ontvangen. Wanneer het voorstel zoowel door raad als veilingbestuur wordt aanvaard wen- schen B. en W., dat een en ander spoedig z'n beslag zal krijgen, zulks in verband met de herziening van het uitbreidingsplan, meer speciaal wat de ligging der toekom stige straten aangaat. Conform besloten. Verzoek van de commissie van buitenge meenten van 't Centraal Ziekenhuis te Alk maar om een verbintenis aan te gaan tot het subsidieeren van genoemd ziekenhuis met 95 's jaars gedurende een termijn van voorloopig 10 jaren. Hierop werd afwijzend beschikt, onder de motiveering, dat het B. en W. niet aanbevelenswaardig toescheen om met het subsidieeren van ziekenhuizen te beginnen. De geloofsbrieven van de be noemde raadsleden werden in orde bevon den te zijn verklaard. Ter tafel kwam nog het hechten van de goedkeuring van den raad aan de regeling van den B-steun. Deze is gelijk aan die van 't vorige jaar en berekend naar gemiddeld 29 werkloozen tegen f 5.78, waarvan regee ring 3.78 en gemeente 2 bijdraagt. Inzake credietaanvrage landarbeiders plaatsjes van P. Schouten en P. Koning, schijnt naar voorloopig althans van regee- ringswege is gemeld, 100 te weinig aange vraagd. Zoo hier een abuis v§n gemeentewege zal blijken te zijn werden B. en W. gemachtigd nog 100 crediet aan te vragen. Het dak van 't gemeentehuis behoeft res tauratie. Machtiging werd verleend hier voor maximaal 600 aan te vragen, waar van het polderbestuur de helft bijdraagt. Deze post zal bij begrooting 1938 kunnen worden ondergebracht. Voor zoover dit het uitbreidingsplan be treft, zullen zoo werd besloten, geen bouw vergunningen worden verstrekt waar mo gelijk een weg zal worden geprojecteerd. Het verleenen van deze bevoegdheid geldt slechts tijdelijk en voor korten tijd. Een verzoek van 't bestuur van den plaat selijken middenstand om 't borgstellings- fcnds weer ter hand te nemen, kon voor dit jaar niet meer ingewilligd worden, daar de begrooting hiertoe geen mogelijkheid biedt. Bij de behandeling van de begrooting in 't najaar zal dit verzoek opnieuw ter sprake gebracht worden. De rondvraag leverde niets op. De raad vergaderde Dinsdagmiddag ten raadhuize onder leiding van burgemeester Zwart. Medegedeeld werd, dat tot tijdelijk vak onderwijzer aan de Ulo-school is benoemd de heer W. Barten te Alkmaar. De heer J. F. Lafeber verzocht, hem voor het vervoer van zijn zoontje naar de r.k. school te 't Veld, een vergoeding van 60 per jaar te verleenen. Het verzoek werd in gewilligd. Geen belasting op het tonnenstelsel. De verordening Reinigingsrechten is van Ged. Staten terugontvangen met het ver zoek om een recht te heffen voor het ton nenstelsel. Ged. Staten zijn van oordeel, dat door de heffing van dat recht het aanleggen van closets met waterspoeling zal worden bevorderd. De meerderheid van B. en W. stond hier afwijzend tegenover. De minderheid stelde voor hieraan te voldoen en een recht van 1.30 per kwartaal te heffen. De voorzitter lichtte als minderheid zijn siandpunt toe. Als de gemeente iets voor de ingezetenen doet, moet daarvoor iets ver goed worden. Aanstonds moeten de inge- Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend contant (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Te koop: keurige jongensfiets (10-12 jaar) met torpedonaaf, 10. KERKELAAN 16, Bergen. Te koop: een Damesfiets en een Heeren fiets. Spotprijs. STATIONSSTRAAT 78. Een pracht D. rijwiel 14.00, een prima H. rijwiel 12.00, een prima Jongensrijwiel 10.00. LANDSTRAAT No. 19. Te koop: een strandkinderwagen, in prima staat, een kampeeraanhang- wagentje voor fiets. CATSSTRAAT 2 bij de Kabelstraat'. Afbraak te koop. Prima best werk en timmerhout, hekpalen, antennepa- len, dakpannen, ramen en deuren. Afbraakhandel H. DE tUIJTER, bij het Oudorperdijkje, Alkmaar. Te koop: Jongensrijwiel, leeftijd 11 tot 12 jaar, als nieuw, 15. Jongens rijwiel, leeftijd 8 tot 9 jaar, 12.50, wegracefiets 15 LIMMERHOEK 18. Te koop een z. g. a. n. kippenhok. TIENEWAL 40. Te kooj uit netten inboedel: prima veerenbed vanaf 5, Engelsch Ledi kant 2 p. 5, Kleerenkast 6.50, Zit bad 3. Stoelen, Crapauds, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: prima Handnaaimachine werkt voor- en achteiuit m gar. voor 15, Naaimachines vanaf 5, pracht Duitsche Piano (koopje). DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop wegens plaatsgebrek een zwarte Studiepiano. Pension HELMDUIN, Egmond a. Zee. zetenen toch gedwongen worden water closets aan te schaffen. De waterkosten daarvan zijn 5 per jaar. Het is billijk, dat een vergoeding wordt gegeven voor het tonnenstelsel als compensatie. Hoewel de heer Kamp het niet met de meerderheid eens was de overige maal, wil de spr. niet tot heffing over gaan, omdat men aanstonds toch overgaat tot het dwin gen der ingezetenen om waterclosets te stichten. De heer Brugman zeide dat het tonnen stelsel al een halve eeuw gratis wordt uit gevoerd. We zijn nu in een overgangssta dium. Als het plan voor de rioleering wordt doorgevoerd zullen slechts enkelen voor de belasting in aanmerking komen. De voorzitter merkte op, dat het nog wel eenigen tijd zal duren, eer dit plan is uitge voerd. Het was wel goed, nu nog eenigen tijd een vergoeding te heffen. Het voorstel van de minderheid van B. en W. werd met algemeene stemmen verwor pen. Op hun verzoek werden aan de navolgen de personen perceelen kade en rietgewas verhuurd: aan den heer A. Mul Pz. een ge deelte van de Bootskade voor 18 per jaar, de Zoutkaagkade vanaf de Bootskade tot de uitwatering van den Zoutkaagmolen voor 15 per jaar, de Zoutkaagkade vanaf de uit watering van den Zoutkaagmolen tot de Sluiskade voor 20 per jaar en het rietge was langs bovengenoemde panden en de Sluiskade voor 2.50 per jaar. Het gras gewas aan de Sluiskade voor f 15 per jaar aan den heer L. Wurkum te Winkel. B. en W. stelden voor, aan extra hulp aan werkloozen een bedrag van 20 maal 5.78 en voor extra hulp aan kleine boeren en tuinders 4 maal 2.89 beschikbaar te stel len. De kosten voor rekening der gemeente z(jn 44. Aangenomen. Ged. Staten verzochten de begrooting 1939 te wijzigen en den post voor luchtbe scherming te verhoogen tot 505. Aldus besloten. B. en W. stelden voor aan het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar op dezelfde voor waarden als nu gegolden hebben, voor den tijd van 10 jaar een zelfde subsidie toe te kennen. Zonder eenige discussie werd dit voorstel aangenomen. Van het Hoogheemraadschap was bericht ontvangen, dat de wijziging van 't bestuurs- regl., waarbij verschillende wegen dezer ge meente onder toezicht van het Hoogheem raadschap zijn gekomen, haar beslag heeft gekregen. Het toegezonden besluit werd aldus vast gesteld, evenals het besluit tot overdracht van de Leekerbrug. Aankoop van grond voor een sportterrein. B. en W. stelden den raad voor om van den heer G. Nobel te Lutjewinkel aan te koopen een perceel grond ten Noordwesten van het zwembad, met een uitgang naar den Lutjewinkelerweg, ter grootte van ongeveer 1.23 H.A. voor den prijs van f 2500 per H.A. De bedoeling is dan om dit terrein in werkverschaffing te laten inrichten voor sportterrein. De aankoop zal geschieden onder voor behoud, dat de noodige goedkeuring voor aankoop en inrichting wordt verkregen en dat de minister van Sociale Zaken zijn medewerking verleent door het verleenen van 100 subsidie op het arbeidsloon, en de rijksdienst voor Werkverruiming even eens medewerkt. De gemeente zal hiervoor jaarlijks aan rente en aflossing een bedrag van ongeveer 275 te betalen hebben en kan het terrein verhuren voor hetzelfde bedrag aan een plaatselijke vereeniging, zoodat het sport terrein aan de gemeente geen geld kost. De voorzittei lichtte het voorstel nader toe. De gemeente zal dit terrein kunnen exploiteeren met een dichte beurs. Het onderhoud van het terrein is voor rekening van den huurder. De voorzitter dankte de heeren Keetman, Nobel, Van Zoonen en Van Leersum, de leden van de commissie voor de wijze waarop zij den voorzitter ter zijde hebben gestaan. Veel dank is verschuldigd aan de Midden- standsvereeniging, die het terrein wil huren, dus het financieel risico wil dragen. De heer Kamp kon zich volkomen met het voorstel vereenigen. De heer Dekker was een groot voor stander van dit voorstel, dat zeer aanneme lijk is. Spr. wilde dat bepaald zal worden, dat het terrein niet voor andere doeleinden gebruikt mag worden. De voorzitter zeide, dat het de bedoeling is, dat het een sportterrein zal worden. Als het terrein niet meer voor sport ge bruikt wordt, zal het aan den eigenaar teruggaan. Nadat nog eenige besprekingen waren gevoerd, werd het voorstel aangenomen. Aankoop van bouwterrein. B. en W. stellen voor van de Woning- bouwvereeniging Winkel, die onder voor behoud van daartoe te verkrijgen hoogere goedkeuring, aan de gemeente wil ver- koopen, aan te koopen: 1. Een perceel grond aan den Winkeler- weg, kadastraal bekend gemeente Winkel, Sectie C no. 825 ter grootte van ongeveer 10 A. 30 c.A., voor den prijs van duizend gulden. 2. Een perceel grond aan den weg van Lutjewinkel naar de Weere, kadastraal be kend gemeente Winkel, Sectie A no. 1691, ter grootte van ongeveer 8 A. voor den prijs van 800. Aanvaarding en betaling op 25 December 1939 of zooveel eerder als de grond is ont ruimd. Verder onder onder door B. en W. te stellen conditiën. De heer Brugman zeide, dat het niet zijn bedoeling is, vier arbeiderswoningen te bouwen. De heer Dekker achtte dit wel een ge schikte gelegenheid. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen met alg. stemmen. De meerderheid van B. en W. stelde voor, vier arbeiderswoningen te bouwen op deze perceelen, in verband met de onbewoon baarverklaring van verschillende woningen. De heer Kamp vroeg of er gebrek aan arbeiderswoningen was. Spr. vond het altijd een schadepost, als de gemeente bouwt. De heer Brugman zou eerst dan tot bouw over willen gaan, als het particulier initia tief achter blijft. Dit is nu niet het geval. De voorzitter merkte op, dat het particu lier initiatief geen subsidie krijgt, zooals de gemeente. Daarom kan de gemeente goed- koopere woningen bouwen. Weth. Van Zoonen en de heer Dekker verklaarden zich voorstanders van den bouw. De heer Dekker vond, dat men daar toe verplicht was, door de onbewoonbaar verklaring van verschillende woningen. De voorzitter zeide, dat deze woningen geen 7000 per stuk, maar 9000 voor de vier zullen kosten. De huurprijzen zullen binnen het bereikbare liggen. Het voorstel van de meerderheid werd met de stem van den heer Brugman tegen, aangenomen. De schoolgeldverordening werd op ver zoek van Ged. Staten gewijzigd, waarna de af- en overschrijvingen van het dienstjaar 1938 werden aangebracht. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld op een totaal van f 411. De gemeenteraad kwam Dinsdagmorgen onder voorzitterschap van den heer Mr. H. D. A. van Reenen in openbare vergade ring bijeen. Ingekomen waren berichten van aanne ming der benoeming als raadslid van de heeren den Das, Dingerdis, Ellis, Macdo- nald, Miltenburg, Swaag, Vrije en Voute. De voorzitter stelde aan de orde het voorstel van B. en W. tot vaststelling van de ten behoeve van de R. K. Bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs „St Antonius" gedane uitgaven ingevolge art. 101 der lager onderwijswet 1920 over de jaren 1934, 1935 en 1936 overeenkom stig het door de raadscommissie uitge brachte rapport, over welk voorstel in de vorige vergadering de stemmen staakten. Aangezien niemand het woord verlang de, ging de voorzitter direct tot stemming over, met het resultaat dat de stemmen wederom staakten, zoodat het voorstel werd geacht niet te zijn aangenomen. Tegen het voorstel van B. en W. stemden de heeren Ellis, Dingerdis, de Koning en Miltenburg. In een volgende vergadering zal deze kwestie wederom besproken moeten wor den, omdat aan het wettelijk voorschrift inzake vaststelling van de uitgaven van de bijzondere scholen toch voldaan moet wor den. Mej. M. C. Schaap werd vervolgens met algemeene stemmen als gemeentevroed vrouw in vasten dienst benoemd. •Naar aanleiding van de voordracht voor de benoeming van een extra leerkracht aan de openbare lagere school, waarop in overleg met den inspecteur van het lager onderwijs te Alkmaar door burgemeester en wethouders waren geplaatst als nr. 1 J. G. Schultink en als nr. 2 W. J. Hiemstra, beiden wachtgelders der gemeente Pur- merend, deelde de voorzitter mede, dat in verband met het feit, dat de school te Pur- mer voor 1939 wederom voor Rijksvergoe ding in aanmerking komt, nr. 2 van de voordracht geen wachtgelder meer is en een functie te Bergen niet kan aanvaar den. Van nr. 1 van de voordracht was bericht ingekomen, dat hij wegens zijn tijdelijke betrekking te Apeldoorn niet in de ge legenheid was geweest de raadsleden, die hierop misschien gesteld geweest waren, persoonlijk te bezoeken. Na eenige discussie over de vraag of de raad genoegen zou nemen met een voor dracht, welke geen keus toeliet, werd de heer Schultink met algemeene stemmen benoemd. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het voor B. en W. een verheugend feit was te kunnen komen met een voordracht tot aanvaarding van het door den heer Wixforth aangeboden geschenk van ïen centrale verwarming voor het gemeente museum. Het gemeente museum was des tijds aan de gemeente ten geschenke ge geven door wijlen den heer Sterken, schoonvader van den heer Wixforth en deed het spreker buitengewoon veel ge noegen dat in de familie de belangstelling voor het museum blijft bestaan. Namens B .en W. stelde hij voor met een warm woord van dank het geschenk te aanvaar den, welke besluit met een hartelijk ap plaus werd aangenomen. De heer Dingerdis sloot zich Bij de woorden van den voorzitter aan en stelde voor het museum na afloop van den bon- nefaasschouw gezamenlijk te bezoeken, waarmede alle leden instemden. Ten slotte kwam in behandeling het voorstel van B .en W. ora een crediet te verleenen van 100 voor een ingevolge artikel 111 van het besluit bevolkings boekhouding, staatsblad nr. 342 te houden huis-aan-huis-controle. De heer Vrije achtte het bedrag wat krap begroot en stelde voor het crediet tot 125 te verhoogen, waarioe werd be sloten. Hierna sluiting, waarna de raadsleden zich naar de Rustende Jager begaven om de traditioneele bonnefaasschouw te gaan houden. Zij: Denk jij, dat de maan be woond is?" Hij: Nee, maar ik zou voor alle veiligheid de gordijnen maar dicht doen. ..In Weer en Wind" san deze maand be vat weer tal van interessante bijdragen over natuurleven in den ruimsten zin van het woord. A. B. Wigman pleit voor het behoud van een ongerept Wolfheze, ir. H. N. Duyf- jes schrijft over jonge roofvogels een meu prachtige foto's verlucht artikel. Chr. Sta pelkamp vertelt over het gebruik van Me- nyanthes trifoliliata in de volksgeneeskunst, Junius schrijft over de maand Juni, Simon de Waard over de vogels, van „De Beer" een artikel met veel mooie foto's. S. J. van der Molen wijdt een bijdrage aan een oud Pink- stergebruik op Terschelling, terwijl dr. E. M. van Zinderen-Bakker de artikelen-reeks over het Zwitsersche Nationale Park besluit en drs. J. J. Smith die over het zonnige zui den. Ook deze laatste twee artikelen vallen op door hun mooie foto's, die op het mooie witte kunstdrukpapier alle weer goed tot hun recht komen. WERK VAN H.B.S.-LEERAAR TE BANDOENG VOOR INDIE VERBODEN. Naar het Alg. Ind. Dagblad verneemt werd het jongste oeuvre van den heer dr. J. A. Koch, leeraar aan de H.B.S. te Ban- doeng, die thans met verlof in Nederland vertoeft, door de justitie voor Indië verbo den. De heer dr. Koch schreef onder den schuilnaam ter Haghe een boek, dat uitge geven werd door de N.V. Elsevier, in welk boek bij het proces-Soekarno behandelde op een wijze welke beleedigend geacht kan worden voor de justitie, de politie en tal van groepen en personen in Nederlandsch Indië. LIMMEN (Mei) Geboren: Johanna Geertruida d. van J. L. Hollander en A. Tromp. Anna Geer truida Maria d. van J. G. Limmen en C. K. Molenaar. Jacobus Christiaan z. van J. C. Polderman en M. M. Rens. Cecilia Maria d. van W. P. Mooij en M. W. van Kessel. Hermanus Paulus z. van S. Winder en G. M. Zonneveld. Simon Johannus z. van P. Bloedjes en G. M. Kenter. Catharina Ma ria Cornelia d. van M. A. F. Kuilman en M. M. Beentjes. Evaline Jacoba Emma d. van C. J. van Looy en L L. A. Louwes. Ondertrouwd: C. G. Ory te Jutphaas en A. Mooij. G. J. Seignette te Heems kerk en A. C. Heere. Getrouwd: W. J. Admiraal en G. C. Commandeur. W. A. Castricum en E. M. Romzijn. J. F. Kriek en M. J. Slooten. C. G. Ory en A. Mooij. Overleden: T. J. W. Marcker geb. de Winter, 73 j. J. Vergouw, 70 j. G. Wit tebrood, 85 j. C. de Winter geb. Koning, 57 j. A. Groen, 69 j. C. v. d. Laan geb. Mijnen, 77 j. M. Castricum geb. Kessel, 30 jaar. Donderdag 22 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. (8.15 Ber.) 10. Morgenwijding. 10.15 Gewijde mu ziek (gr.pL) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Orgelspel. 11.Voor de vrouw. 11.10 Avro-Aeolianorkest. 12.15 Ber. 12.17 De Romancers en soliste. 1.15 Avro-Amus.-orkest. 1.45 Zang met pianobegeleiding en het gitaarduo Ligtvoet. 2.30 Karolyi Arpad's ensemble. 3.Deel. 3.20 Gr.pl. met toelichting. 4.Voor zie ken en thuiszittenden. 4.30 Avro- Amus.-orkest (opn.) 5.Voor de jeugd. 5.30 De Twilight Serenaders. In de pauze pianoduetten. 6.28 Ber. 6.30 Sporthalfuur. 7.Cabaret- progr. 7.50 Dialoog: Hoe breng ik mijn vacantie door? 8.ANP-ber., radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Verkorte opera „La forza del des- tino". 9.20 Rep. 9.50 Avro-Amus.- orkest en gr.pl. 11.ANP-ber., Dansmuziek (gr.pl.) 11.4012.Or gelspel. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (8.—9.15 en 112.— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—12.— 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr. pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 KRO-orkest. (1.— 1.15 Gr.pl.) 2.Handwerkcursus. 3.Viool en orgel. In de pauze gr.pL 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gr.pl. 5.Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 All Round sextet en gr.pl. 6.45 Causerie „Voor onze jonge a.s. zee lieden". 7.Ber. 7.15 Boekbespr. 7.457.55 Vacantie met de A.M.V.J. naar bosch en zee, causerie. 8. ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Christ. Harmonie ,,Het Geklank des Ko- nings" en gr.pL 9.Idealisme en opvoeding, causerie. 9.30 Utr. Sted. orkest (opn.) 10.Ber. ANP., act. halfuur. 10.30 Gr.pL 10.45 Gym nastiekles. 11.Gr.pL 11.5012. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.45 Gr.pL 12.05 Sectie van het BBC- Northern Ireland-orkest en solist. 12.35 Alfred van Dam's orkest. 1.20 Orgelspel. 1.502.20 Gr.pL 3.10 DecL 3.30 Rep. 3.50 Sted. orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Voorde vrouw. 5.20 Gr.pL 5.45 Rep. 6.20 Ber. 6.40 Voor de boeren. 7.BBC- orkest en soliste. 8.The Arctic •today: Further expeditions, discus sie. 8.20 Gev. progr. 9.05 Radio- tooneeL 9.20 Ber. 9.50 Zang en piano. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Or gelspel. 10.55 Maurice Winnick's Band. 11.50 Gr.pL 12.15—12.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 12.35 Zang. I.25 Gr.pL 2.35 en 3.50 Zang. 4.35 Vioolvoordr. 4.50 Zang. 5.25 Zang en piano. 6.05 RadiotooneeL 7.20 Bailly-orkest. 8.50 Pianovoordr. 9.20 Parijsch Philh. orkest en -koor, kerkkoor en solisten. 11.2011.35 Gramofoonplaten. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pL 7.35 Dresdener orkest. 8.50 Omroep- kleinorkest. 10.2010.50 Volksliede- renconcert. 12.20 Leo Eysoldt's orkest. 2.303.20 Populair concert. 4.20 O. Dobrindt's orkest. 5.30 Gev. concert. 6.50 Gr.pL 7.30 Omroep orkest. 9.30 Gr.pL 11.Sted. orkest Düsseldorf en solisten. 11.45 Popu lair concert. 12.203.20 Populair concert en dansmuziek (opn.) BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Gev. progr. 5.20 en 6.50 Gr.pL 8.20 en 9.20 Omroep orkest en solisten. 10.3011.20 Gr. pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.502.20 en 5.20 Gr.pL 6.35 Radio-orkest. 7.35 en 8.20 Gr.pL 9.20 Omroepsymph.-orkest. 10.30—11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Em. Rambour's orkest. In de pauze rep. 9.35 Viool en piano. 10.20 Ber. 10.40 Hoorbericht. 11.Ber. 11.2012.20 Augsburger Amus.- orkest en solisten. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.50, Radio PTT Nord 10.50—11.20, Droitwich II.20—11.50, Radio PTT Nord 11.50 12.20, Brussel VL 12.20—14.20, Keulen 14.2015 20 Hamburg 15.20 —16.20, Keulen 16.20—17.20, Brus sel Fr. 17.2017.30, Keulen 17.30 18.20, Lond. Reg. 18.20—19.20, Radio PTT Nord 19.20—19.50, Keulen 19.5021.20, Parijs R. 21.2022.50, Boedapest 22.5023.20, Keulen 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.—9.20, Parijs Radio 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.3010.05, Luxemburg 10.0510.35 Lond. Reg. 10.3512.05, Droitwich 12.05—14.20, Lond. Reg. 14.20— 15.30, Droitwich 15.3017.05, Lond. Reg. 17.0517.20, Droitwich 17.20 18.40, Brussel Fr. 18.4019. Droitwich 19.—20.—Lond. Reg! 20.21.20, Droitwich 21.2024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7