Agenda FRANKENBERG N.V. tRuateeUilie Stand AMSTERDAMSCHE BEURS wsSbSSyr*1 benedenim KOFFER SCHRIJFMACHINES Jlcovinciaal Tlieuws VES&EZr*1 baron krayenhoff bevorderd tot commandeur in de oranje-nassau orde. Overeenstemming Frankrijk—Turkije. beroep aangenomen. AKERSLOOT BlROEK OP LANGENDIJK OUDKARSPEt STOMPETOREN BEVERWIJK ST. PANCRAS GRAFT alkmaar! DERDE BLAD Hedenochtend had een vergadering plaats van het dagelij ksche bestuur der algemeene Nederlandsche vereeniging voor vreemde lingenverkeer, de laatste welke door den scheidenden voorzitter, baron Krayenhoff, werd geleid. De minister van economische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, heeft er prijs op gesteld persoonlijk in deze verga dering te verschijnen om den heer Krayen hoff namens de regeering grooten dank te betuigen voor al datgene, wat hij in de lange reeks van jaren voor het Nederlandsche vreemdelingenverkeer heeft gedaan, de laatste elf jaren als voorzitter der A.N.V.V In aansluiting hierop deelde Zijne Excellen tie mede, dat 't Hare Majesteit de koningin behaagd heeft baron Krayenhoff als voor zitter der A.N.V.V. te bevorderen tot com mandeur in de Orde van Oranje-Nassau in erkenning van zijn groote verdiensten in de vergadering van het dagelij ksch bestuur wenschte de minister tevens te doen blij ken van de groote belangstelling die de re geering koestert voor het Nederlandsche vreemdelingenverkeer en in het werk der vereeniging. Bioscopen. Victoria-theater, av. 8 uur, hoofdnummer De onsterfelijke wals (rom.); hoofdrollen Fernand Gravey en Luise Rainer. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 's avonds 8 uur hoofdnummer Jaloezie (dram.); hoofdrollen Gaby Morlay, Pierre Renoir, Jean Yonnel. Toegang boven 18 jaar. f 65,-, f 69.-. f 85.-, f 95.-. Ook in huurkoop. WISSELING DER GOLFLENGTEN. De Nozema deelt ons mede, dat ge durende het tijdvak van 1 Juli tot 1 October 1939 de programma's v A. V. R. O. en V. A. R. A. over den 414.4 m. zender en die van K. R. O. en N. C. R. V. over den 301.5 m. zender zullen worden uitgezonden. INSPECTIETOCHT VAN DE KONINGIN. De koningin heeft heden in de Oostelijke provincie een inspectietocht gehouden, waarbij zij achtereenvolgens de troepen te De Krim, Coevoerden, Dalen, Sleen, Em- men, Barnflair, Ter Apel, Stadskanaal en Veendam bezocht. Er was over het alge meen veel belangstelling voor dezen tocht. SYBRIGJE VEROORDEELD TOT ANDERHALF JAAR GEVANGENISSTRAF. Haar vriend vrijgesproken. De Amsterdamsche rechtbank heeft van daag vonnis gewezen in de strafzaak tegen de 32-jarige vrouw Sybrigje V., wonende te Groningen, die terecht heeft gestaan wegens diefstal subs. verduistering van 45.000 ten nadeele van den bejaarden landbouwer P. B. Zij zou het geld hebben weggenomen uit een safe-loket in een groote bankinstelling te Amsterdam. Verdachte was met B., met wien zij een verhouding had, naar Amster dam gekomen. De oude man had ongeveer f 100.000 aan bankpapier en effecten mee naar Amsterdam genomen. Hij had dit kapi taal in een safe gedeponeerd, Waartoe ook Sybrigje toegang had. Een paar dagen later verliet zij B., nam uit de safe f 45.000 en vertrok met haar jongen vriend M. naar Groningen. Sybrigje en haar vriend M. werden gearresteerd. Het O.M. eischte tegen de vrouw drie jaar en tegen M. twee jaar gevangenisstraf wegens vervoeren van gestolen geld met het oogmerk om daaruit voordeel te trek ken. Op verzoek van den verdediger mr. F. Kokosky stelde de rechtbank den man in vrijheid. Vonnis wijzende veroordeelde de recht bank Sybrigje V., wegens diefstal tot anderhalf jaar gevangenisstraf en ge laste teruggave van den bankbiljetten aan B. De vriend van Sybrigje, de koopman H. M. werd vrijgesproken van het eerste ten laste gelegde, het vervoeren van de gesto len bankbiljetten. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Emoe te Singapore, Gier te Basra; thuisreis: Pelikaan te Athene en Reiger Rangoon. Morgen worden overeenkomsten geteekend. Morgenmiddag zullen te Parijs en te Ankara de Fransch-Turksche overeen komsten geteekend worden. Het verdrag over de aanhechting van het Sandjak ben Turkije wordt te Ankara geteekend. de verklaring van wederzijdschen bij stand te Parijs. Een speciale verklaring, waarbij Frank rijk de verzekering geeft, dat het de onaf hankelijkheid van Syrië tijdens den duur van het mandaat niet zal prijsgeven ten voordeele van een derde mogendheid, zal op 24 Juni door den Franschen ambassadeur te Ankara ter kennis van de Turksche regeering worden gebracht in den vorm van een nota. GEMEENTERAADSVERKIEZING IN ONZE OMGEVING. BEVERWIJK Bij de gisteren gehouden verkiezing is de samenstelling van den nieuwen gemeente raad geworden: V.D. 2; S.D.A.P. 3; Neutrale groep 1; A.R. en C.H. 2 (1 winstzetel); R.K 7; Comm. 1; Diss. SJJ. 1. De namen van de gekozenen zijn: H. B, Vink, N. J. Out, A. N. Aardenburg, J. P. N, van Doorn, G. Welagen, J. L. F. Post en B Schelvis (r.k.); W. van Dok, mevr. T. Kemp- Haan en A. L. van Groningen (s.d.a.p.); K. Steijn en J. P. Melchers (v.d.); N. Passchier en L. Baas (a.r. en c.h.); F. R. C. Rijkens (Neutr. Kiesver.); J. Visser (dess. s.d.); G, A. Rollenberg (comm.) ZAANDAM In Zaandam verliezen de liberalen een zetel, de A.R. en C.H. winnen er een, even als de R.K. De Rev. Soc. hebben er een ver loren. De namen van de gekozenen zijn: R. Plooijer, L. Kelder, J. J. Koeman, M. Plooijer, D. Metselaar, mevr. M. J. Ever- hard-Dik, J. Gorris, J. Krook en L. A. An- kum (s.d.); J. Tilkema, J. Dor jee, A. Krom mendijk en Joh. Pieters (a.r.), (voor den 5den zetel van a.r. en c.h. moet worden ge loot); D. A. Flentrop, H. L. Hallie en H. Brinkman (v.d.); J. F. Kamphuys, J. J Meulenkamp en F. A. Th. van Ditshuizen (r.k.); D. Makliinga en M. P. Siffels (com munisten); F. Bosman (r.s.) DEN HELDER. De V.D. heeft 3 zetels gewonnen, de S. D. A. P. een zetel verloren, de A.R en C.H. e°ri zetel gewonnen, de R.K., de Chr. Dem. er Nat. Herst elk een zetel verloren. De namen van de gekozenen zijn: P. S. van der Vaart, R. Boogaard, J. H. Smith, W. Kraak en H. J. Bulten (s.d.a.p.); L. F. van Loo, J. B. F. Meijer, K. Hoornsman, J Kreuger, P. van Twisk, P. I. Trap en S. Ma- keiaar (v.d.); C. Bot, P. van der Veer, mr. J. Mulder en J. van Zwijndrecht (a.r. en c.n.); C. Ran en Th. A. A. Terra (r.k.); J. J. Schoeffelenberger (econ. groep); P. Feenstra Kuiper en A. Uithol (gem. bel.) Ds. P. Prins van Wijngaarden te Bergen op Zoom heeft het beroep naar de herv. gemeente te Alkmaar aangenomen. WIJZIGING DER BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN, behoorende bij de uitbreidingsplannen „West", „Berger-Zuid", „Tienenwal en Omgeving", „Rozenstraat en Omgeving", „Overdie en Ach- termeer", „Noord", en „BergerwegSpoorwijk". Het hoofd van het gemeentebestuur van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat van 24 Juni tot en met 21 Juli a.s. ter secretarie der gemeente voor ieder ter inzage is gelegd een ontwerp voor een be sluit van den Gemeenteraad tot wijziging der bebouwingsvoorschriften, behoorende bij de uitbreidingsplannen „West", „Bergerweg Zuid", „Tienenwal en Omgeving", „Rozen straat en Omgeving", „Overdie en Achter- meer", „Noord" en „BergerwegSpoor wijk". Alkmaar, 22 Juni 1939. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Wegverbetering Zeer binnenkort zal een aanvang wor den gemaakt met de verbetering van den Boschweg. Deze weg zal n.L van een geslo ten wegdek worden voorzien. De verbete ring wordt uitgevoerd door het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier. De gemeente zal in eigen beheer binnenkort uitvoeren het teeren van den Koningsweg. Kadeverbetering. Door de bij het werkverschaffingsobject „Kadeverbetering Alkmaardermeer" betrok ken polders werd heden een excursie geor ganiseerd door de besturen van deze pol ders. De technische leiding was in handen van een ingenieur van het Technisch Bu reau van de Unie van Waterschapsbonden. Begunstigd door prachtig zomerweer werd een tocht over het prachtige Alkmaarder meer per motorboot naar het werk gemaakt. De polderbesturen waren zeer tevreden over de uitvoering van de kadeverbetering. Reeds is een afstand van ruim 2000 M. dijk verbeterd. Verwacht wordt dat dit werk binnen den gestelden termijn gereed zaï zijn. Bij dit centrale werkverschaffings object zijn werkloozen uit 12 verschillende gemeenten tewerkgesteld. De voor de kade verbetering benoodigde klei wordt uit Zuid en Noordscharwoude gehaald en overgela den in Alkmaar. De raad dezer gemeente kwam Woens dagavond bijeen onder leiding van burge meester H. Schelhaas. Na opening op de gebruikelijke wijze heeft de voorzitter een herdenkingsrede uitgesproken ter nagedach tenis van wijlen den heer J. Zaal, die jaren lang hoofdonderwijzer aan de O.L. schcol te Broek op Langendijk is geweest. De voor zitter zeide, er behoefte aan te hebben, den arbeid te gedenken van den man, die vele jaren aan het onderwijs in deze gemeente verbonden is geweest. Zijn beste krachten heeft hy gewijd aan de opvoeding van de jeugd tot goede burgers van de maatschap pij. Hij heeft de gaven en krachten, welke God hem gegeven heeft, besteed aan de opvoeding van burgers, waarop wij trotsch kunnen zijn. Zijn werk en zijn persoon zul len lang in onze herinnering blijven. Moge God zijn echtgenoote en familie de kracht geven, dit verlies te dragen. Aan de orde kwam hierna een voorstel van B. en W. het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening voor het gasbedrijf te wijzigen. De tegenwoordige geldgever wenscht niet meer tegen de lage rente van X te leenen. De Robaver vraagt nu een rente van 21/4 Van de N.V. Bank voor Nederl. gemeenten is een aanbieding van IX ontvangen. B. en W. stelden nu voor, deze geldleening bij de Bank voor Ned. Ge meenten te sluiten en het raadsbesluit te doen vermelden, dat de rente ten hoogste 1 boven het promesse-disconto van de Nederl. Bank zal zijn. Aangenomen. Daarna s'uiting. De steunregeling is verlengd. Blijkens een ontvangen schrijven van den minister van Sociale Zaken is de steunregeling voor deze gemeente ver lengd tot 30 December 1939. Openbare verkooping. Ten overstaan van notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude werd in het openbaar verkocht het pakhuis van de fa. Jac. van As, staande aan het Mandenpad. alhier. Kooper werd de fa. gebr. Kloosterboer te Sint Pancras voor 1380. Schoolfeestvergadering. Dinsdag werd in een der lokalen van de Openbare Lagere school te Oudkarspel de jaarlijksche schoolfeestvergadering ge houden. Aanwezig waren 25 personen. De rekening en verantwoording van de pen- ningmeesteresse werd goedgekeurd op ad vies van mevr. KalverdijkWillemse. Bij de verkiezing waren aan de beurt van aftreden mevr. KalverdijkWillemse, de heer L. Breed en mevr. Van Hout Kaptein, die ook moest aftreden, omdat zij geen kinderen meer op school heeft. De voorzitter, het hoofd der school, heeft al len hartelijk toegesproken. Gekozen werden mevr. Jongsmade Vries, de heer C. Voogt en als plaatsver vangster voor een jaar mevr. VlugVan Hout. Besloten werd, met de groote kinderen op Vrijdag 7 Juli een reisje te maken naar Amsterdam. Het volgend jaar zou men dan naar Valkeveen gaan. Met de laagste klas sen zal op Donderdag 20 Juli a.s. een reis je naar Bergen worden gemaakt Nog werd een andere keuze-regeling be sproken voor de geleiders, welke uit de ouders worden gekozen. Het bestuur stelde voor, dit nog eens te overdenken en het volgende jaar met nieuwe voorstellen te komen.Daarna volgde sluiting met het uit spreken van den wensch, dat de burgerij de lijsten goed gal gedenken. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer Goof Heringa is geslaagd voor het eerste gedeelte van het propaedeutisch examen in de geneeskunde, aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam. Pols gebroken. Tijdens de gymnastiekles in café Kam steeg had Chris Leegwater het ongeluk te struikelen over de mat, waardoor hij viel, en zijn pols brak. Dr. Heringa verleende de eerste hulp, waarna de breuk in het zieken huis behandeld moest worden. Aanvoer van aardbeien Aan de B.E.T.-veiling werden op de eer ste speciale veiling van aardbeien aange voerd 19394 K.G. De gemiddelde prijs was 30.95 per 100 K.G. Op de eerste veiling van het vorig jaar was de aanvoer 20.750 K.G. en de gemid delde prijs 20.65 per K.G. De resultaten van den proeftuin. Vorig jaar werd op een stuk teelland aan de Duinwijklaan te Beverwijk een proeftuin aangelegd ten einde te trachten door het kweeken van nieuwe soorten ver betering te brengen in de aardbeiencultuur Zoowel de beide Beverwijksche veilingen als de betrokken regeeringsinstanties heb ben aan deze pogingen krachtigen steun verleend. Ook werd deze proeftuin dienst baar gemaakt aan het onderzoek, dat mej. ir. Kronenberg instelt naar de ziekten, die onder het aardbeiengewas voorkomen. De inbrengers van de Ver. Veilingen en van de B.E.T.-veiling zullen a.s. Zondag van 25 uur in de gelegenheid zijn den proef' tuin te bezichtigen. De tuinders zullen on getwijfeld met groote belangstelling van de reeds bereikte, zeer mooie resultaten kennis nemen. Het aardbeienseizoen. De eerste exportveilingen van aardbeien zijn gehouden en daarmede werd het aard beienseizoen, waarvan voor midden-Kenne- merland zoo heel veel afhangt, min of meer officieel geopend. Dat wil niet zeggen, dat voor dien dag geen aardbeien geveild zou den zijn, integendeel, honderden kilogram men passeerden reeds de veilingklokken, maar deze aanvoeren werden gelijk met de groenten verkocht. Zoodra de aanvoeren echter in aantal en in omvang toenemen worden speciale aardbeienveilingen gehou den. Dan beginnen ook de fabrieken te koo- pen. Groote hoeveelheden worden na ge veild te zijn op de fabrieksterreinen afge leverd. Deze aardbeien worden voor de jam- fabricage ingepulpt in vaten. Maar ook de binnenlandsche handel koopt gaarne op deze middagveilingen. De snelle transport middelen stellen de handelaren in de gele genheid vooral de steden nog voor den avond van versche aardbeien te voorzien. Zoo werd op deze eerste veilingen menige koop gesloten voor Amsterdam, Leiden en zelfs den Haag. Voor den aanvang van de speciale veilin gen heeft de heer W. de Groot, directeur van de Vereenigde Veilingen, een kort woord gesproken, waarin hy wees op de regeling dervonden tegenspoeden zal mogen slagen. Daarna verhief de veilingmeester zijn stem om de eerste lading aardbeien aan te kondigen. Het bleek al aanstonds, dat de markt „willig" was. Vooral de mooie con sumptie-aardbeien en de voor de fabrieken geschikte vruchten waren gezocht. Moulin Rouge, met dop voor het binnenland geplukt brachten het soms tot f 1 per slof. De markt vertoonde een stijgende tendenz met prijS' yerschillen naar gelang van de kwaliteit Deze liep dikwijls inderdaad zeer veel uit een. De uitwerking van vorst en droogte is wel zeer wisselvallig geweest. Amazone zonder dop voor de fabrieken werden betaald met 24 tot soms 33 cent per K.G., dat is van 60-96 cent per slof. Vorig jaar kon op de eerste veilingsdag de Moulin Rouge het niet verder brengen dan 40-60 cents per slof. Nog sterker trad dit verschil op den voor grond bij de Dutch Evern. Deze werd door de fabrieken gretig gekocht, omdat deze aardbei goed houdbaar is in het vat. Aan beide veilingen noteerden wy 33 ct. per K.G., aan de B.E.T.-veiling gaf de wij zer zelfs 1.07 per slof aan. Vorig jaar be taalden de fabrieken op den eersten dag voor deze Dutch Evern 20 ct. per K.G. De gemiddelde prijzen zullen nu aanmerkelijk hooger liggen dan in het vorige jaar. Hoe de markt zich in de komende dagen zal hou den is natuurlijk niet te zeggen. Maar het is in verband met de te verwachten oogst opbrengst zeer wel mogelijk dat de aard beien dit seizoen op prijs zullen blijven Zoowel wat de aanvoer als wat de prijs be treft waren de eerste veilingdagen niet on gunstig. Schoolfeestvergadering, De schoolfeestvereeniging van de open bare school vergaderde Woensdagavond in het lokaal van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer P. de Ruiter. De voor' zitter opende met een woord van welkom Op het oogenblik telt de vereeniging 165 leden. De penningmeester deed verslag van zijn financieel beheer, waaruit bleek, dat de ontvangsten bedroegen 198.27, de uitga ven 196.47 en het saldo f 1.80. De feesten zullen worden gehouden, in dien de financiën dit toelaten, op 14 en 21 Juli a.s. Men heeft er over gesproken naar Volen dam en Marken te gaan. Dit berust echter nogal op bezwaren. Voor de kinderen is het een te lange bootreis. Besloten werd om met de grooten het Gooi te bezoeken en de kleintjes naar Schoorl, Kamperduin en Ber gen te laten gaan. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de heer de Ruiter werd herkozen. Voor den heer T. Groen, die niet meer in aanmer king wenschte te komen (de heer Groen meent dat de commissie moet bestaan ui ouders van kinderen), werd gekozen de heer J. Bouwstra, na loting met den heer T. Bobeldijk, die hetzelfde aantal stemmen verwierf. De rondvraag leverde weinig stof op, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Werkloozenzorg De uitgaven inzake de werkloozenzorg over 1938 hebben in deze gemeente bedra gen 8568.72, subsidiepercentage 78.9 pCt., bedrag der gewone bijdrage 5650. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 glazenwasscher, steenbikker, 1 steenhouwer, 3 stratenma kers, 2 stratenm.-opperlieden, 2 stuc.-op perlieden, 1 granietwerker, 1 steenzetter, 1 fundeeringwerker, 8 betonvlechters, 14 voegers, 3 stucadoors, 30 opperlieden, schilders, 6 metselaars, 146 grondwerkers, 47 timmerlieden. Groep Metaalindustrie: 2 autog. las- schers, 2 afbramers, 4 bankwerkers, 2 blik slagers, 1 carrosseriebouwer, 2 constructie werkers, 7 electiciens, 2 instrumentmakers, 2 kernmakers, 1 ketelmaker, 4 klinkers, 3 loodgieters, 2 lijnwerkers, 3 machinisten, 1 machineteekenaar, 4 metaaldraaiers, 2 me taalslijpers, 8 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 4 plaatwerkers. 1 ponser, 4 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 2 scheepsbouwers, 1 scheepswerktuigkun- dige, 9 smeden, 8 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 3 vuurwerkers, 2 wagen makers, 4 ij zer werkers, 2 ijzerboorders, 4 zandvormers. Groep verkeerswezen: 53 chauffeurs, 14 schippers, 7 koetsiers, 21 pakhuisknechten, 23 magazijnbedienden, 1 emballeur, 4 keil- ners, 4 loopknechten. Groep voedings- en genotmiddelen: 59 sigarenmakers, 5 sorteerders, 3 tabaksbe werkers, 2 koks, 6 slagers, 1 bierbottelaar. 1 koff iesti oopbrander, 7 chocoladebewer kers, 3 zuivelbereiders, 19 bakkers. Groep houtbewerking: 7 meubelmakers, 3 stoffeerders, 3 mach.houtbewerkers 1 beitser, 1 kistenmaker, 1 beeldhouwer' 1 borstelmaker. Groep handel: 19 vertegenwoordigers 2 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 letter zetter, 3 boekdrukkers, 4 boekbinders. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 15 turnlieden, 25 landarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 4 wasschers, 1 rietwer ker 3 schoenmakers, 1 port.huisknecht, 2 1 i?uidenz°uter, 1 zakken- stopper 2 papierbewerkers, 1 verzekerings- agent, 2 incasseerders, 1 gesproken, waarin hij wees op de regeling m^sseeraers, 1 secr.ambtenaar, 1 tot bestrijding van het misbruik maken van bedrijfsleider, 1 controleur, 1 tegelmaker 1 reclameteekenaar, l administrateur 3 boeknouders, 11 kantoorbedienden, 38 transport- en 223 los-arbeiders fust. De veilingen zullen alles in het werk stellen om Beverwijk weer tot een centrum te maken voor de levering van een mooi product. Wat het zoogenaamde „oppronken" betreft, waarover in den jongsten winter zooveel is te doen geweest, ook dit euvel zal krachtig worden bestreden. Bedrog wordt gestraft met een boete van 10 pCt. nadat de prijs verlaagd is tot den gewonen marktprijs. Tenslotte sprak de directeur den wensch uit, dat het aardbeienseizoen ondanks de on- GEBOREN: Martinus C., z. van Martinus C <5t»„u M. C. Min. erk GETROUWD: Johannes H. Molenkamp en Ann Kraakman. Hilbertus Zinger en Kaaa^t Th. Veverka. Nicolaas de Voogd erT^ST lie H. Keijser. - Klaas Poeze en Helw Phaff. OVERLEDEN: Matthijs C. Blankendaal oud 1 jaar Gerarda Visser, gehuwd met H. WesterbtT* 77 jaar. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Alkmaar 21 Juni 5 uur te Hamburg. Ariadne 21 Juni 18.30 uur van HambuTz naar Amsterdam. Berenice 21 Juni v. Sushak n. Dubrovnik Cottica 21 Juni v Dover n. Madeira. Deucalion 21 Juni te Mutzuna. Ganymedes 21 Juni te en v. Faro n. Tunis Irene 21 Juni e Catania. Juno 21 Juni v. Izmir n. Haidar Pasha. Nereus 22 Juni te Amsterdam. Notos 21 Juni v. A'dam n. Hamburg. Oberon 21 Juni te Lissabon. Orestes 20 Juni te Havre. Pereus 21 Juni v. A'dam n. Kopenhagen. Plato 20 Juni te Cristobal. Pluto 21 Juni te Stettin. Tiberius 21 Juni v. Djidpelli n. Roterdam. Triton 21 Juni v. Candia n. Santa Maura. Vulcanus 21 Juni te Genua. Baarn 22 Juni 4 u. te Hamburg. Rotterdamsche Lloyd. Dempo uitr. 21 Juni 17.40 u. v. R'dam. Indrapoera thuisr. 21 Juni 5 u. Perim gep. Slamat uitr. 21 Juni 18 u. Suez gepass. Kota Baroe uitr. 22 Juni 2 u. Ouessant gep. Palembang thuisr. 21 Juni 14 u. v. Marseille Tapanoeli thuisr. 21 Juni 21 u. v. P. Said. Brastagi uitr. 22 Juni 6 u. van Hamburg. Kedoe thuisr. 22 Juni 1 uur te Hamburg. Japara itr. 22 Juni 3 uur van Suez. Weltevreden thuisr. 22 Juni 7 uur Kaap Del Armie gepasseerd. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland 21 Juni v.m. v. Las Palmas. Zaanland 23 Juni 21 u. te IJmuiden verw. HollandAmerika Lijn. Statendam 21 Juni v.m. te New York. Sommelsdijk 21 Juni 8 u. G. T. Scilly gep. Noordam 20 Juni 12 u. te Philadelphia. Drechtdijk 21 Juni v.m. te Seattle. Damstrdijk 20 Juni n.m. te Vancouver. Kon. Paketv. Mij. Bandjermasin pass. 21 Juni Kaap Guardafui ,7' OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 22 Juni 1939. Vor. k STAATSLEEN1NGEN. 3—3'A Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937 5)4 P .chl. m verkl. B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank1184/s Handel Mpij Cert. v. 250 1297, Koloniale Bank163V* Ned Ind Handelsbank 118'/, INDUSTR. OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl Ford Lever Bros Philips Gloeit Gem Bezit INDUSTR OND BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper Nortb American Rayon Rep Steel Standard Brands Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. L Redjang Lehong103 PETROLEUM Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil SI >11 Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber 917, Oostkust U35/, 35V« 837, 342 133'/, 206'/, 31% I8"/m 427. 4'Tl 33»/„ 247, 117, 113/lcj 357, 37, 417t/4 197 218 907, 587, 29l'/4 305'/, 5/'/, 26 87, 9% 1897, 136 Serbadiadi 82Vi Interc Rubber2'/i« SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn lGOy, JavaChina Japan lijn 267, Kon Ned Stoomboot108'/, Scheepvaart Unie 1097e TABAKKEN. Deli Batavia 149 2.45-3.C0 96JA, 92% 197,-20 1187, 130 1647, 118 357, 837, 3407, 133'/, 2057,-6 32 187,-7, 41 i-% 47, 337, 247» II»/, 11% 57, 357,-78 37, 401 Vi 195 215«/, 897, 587, 103 29J 3057,-7 57 26 87, 187 112 27, 100 73V» ios'/s 109 144 202 HO Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 3 overige beroepen 6. Alkmaar, 17 Juni 1939. De directeur, v. d. HEUVEL. Oude Deli202 Senembab1747, AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 4 Illinois Central9»/i» V Southern Pacific 9"/,, JOJA* Southern Railw. HVl6 8 Union Pacific75 '5 Can Pac3»/» 3»/» Exclaim. 'Exdividend. jNoteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorig? koers 1.887, New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 8.82 75.60 4.99'/. 32.03 Yt 42.4754 39.37 X 45.45 44.32 X heden 1.887» 8.817» 75.55 4.997* 32.04 42.47 39.37 45.42# 44.32#

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10