Een zoon van z'n Vader üewtCeUm Congres van de Wereld Postvereeniging te Buenos-Aires. Dr. Colijn 70 jaar. De voor het publiek belangrijkste besiuiten. O BROS reepen voor 5 cent BROS ALS BESCHUIT d3en&dorp Veel belangstelling. Brand in pakhuis te Utrecht. Twee brandweermannen gewond. Radioredevoeringen van mr. P. J. Oud en dr. Van Dijk. Dertien boschbranden in 14 dagen. Brandstichting te Groesbeek. Tractor met opleggers in de sloot, Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. v. d. MADE. De Nederlandsche delegatie naar het congres van de Wereldpostvereeniging te Buenos Aires is uit Amerika terug gekeerd. De delegatie bestond uit de heeren dr. ir. M. H. Damme, directeur- generaal der P.T.T., A. P. F. Duijnstee, hoofdinspecteur der posterijen, W. R. van Goor, inspecteur der posterijen en telegrafie in algemeenen dienst en F. A. Hofman, referendaris 2e klasse der P.T.T., toegevoegd ambtenaar. De belangrijkste besluiten voor het publiek op dit congres genomen, laten we hier volgen. De grondporten, welke in het postvérdrag zijn vastgelegd, werden met 20 procent ver laagd, waarmede beoogd werd in de ver schillende landen waar de porten als ge volg van de in die landen getroffen mone taire maatregelen te laag waren geworden en waar op grond van practische overwegin gen niet tot verhooging kon worden over gegaan, deze weer met de internationale voorschriften in overeenstemming te bren gen. Een technische wijziging dus, welke geenszins de noodzakelijkheid medebrengt het buitenlandsche briefport van Nederland ad 12.5 cent te verlagen. Invoering van een nieuwe categorie van stukken „fonopostzendingen", dat zijn zen dingen, welke phonografische platen bevat ten, waarvoor een port werd vastgesteld, lager dan het briefport, t.w. 15 goudcentie men voor de eerste 20 gram en 10 goudcen tiemen voor elke volgende 20 gram (maxi mum gewicht 60 gram). Elk land moet nu voor zich zelf bepalen of het deze zendingen al dan niet wil toe laten. Om de verzending van gramofoonplaten, welke ten behoeve van blinden worden ge bruikt, de z.g. talking books, mogelijk te maken, is het maximumgewicht dezer zen dingen van 5 tot 7 K.G. per zendffig ver hoogd. Aangezien deze platen niet van ge wone gramofoonplaten kunnen worden on derscheiden, is als eisch gesteld, dat de pla ten ten dienste van blinden moeten worden verzonden door of zijn gericht aan officieel erkende blindeninstituten. Een maatregel, welke eveneens ten goede komt aan de blin den, is de toelating tegen het tarief der braillestukken, van cliché's met teekens voor blindenschrift. Het verlaagd drukwerktarief, dat in de daarvoor aangegeven gevallen van toepas sing is op de door de uitgevers of hun last hebbers verzonden couranten en tijdschrif ten zal, indien de betrokken administraties zulks overeenkomen, ook van toepassing zijn op de door het publiek verzonden stukken als bedoeld. Nagegaan wordt thans, welke landen genoemde stukken van Ne derland afkomstig tegen verlaagd tarief wenschen toe te laten. De mogelijkheid is geopend om verreken- bedragen waarmee briefpostzendingen en pakketten kunnen worden belast, na de ver zending van het stuk of pakket te doen ver- hoogen. Volgens de tot dusverre bestaande bepalingen was het alleen mogelijk het ver- rekenbedrag op te heffen of te verminde- rem De mogelijkheid is geopend tot verlaging van de volgende rechten: het inklarings- recht, het recht voor identiteitskaarten, dat verschuldigd wegens navragen of verzoe ken om inlichtingen, alsmede voor berich ten van ontvangst en antwoordcoupons. Een bijzondere regeling werd getroffen tot invoering, onder bepaalde voorwaarden van speciale schoolcorrespondentie tegen zeer verlaagde tarieven in vergelijking met het thans bestaande briefporttarief (Neder- landsch voorstel). Eenige uitbreiding werd goedgekeurd van de toegelaten „bijvoegingen" in de buiten landsche drukwerken. In een luchtdichte verpakking mogen worden verzonden monsters met industriee- le of landbouwproducten, mits de sluiting dezer stukken geschiedt door de fabriek, of door een controle-instantie gevestigd in het land van afzending. Aangenomen is, dat afzonderlijk verzon den geknipte patronen voor de vaststelling van het port tnet monsters zijn gelijkge steld. Het minimumport voor doosjes met aan gegeven waarde zal worden teruggebracht van 50 tot 40 cent. De bestaande gewichtsrubriek voor pak ketten boven 1 tot en met 5 K.G. werd ge splitst, n.1. in een rubriek van pakketten boven 1 tot en met 3 K.G. en in een andere voor pakketten boven 3 tot en met 5 K.G. Dit beteekent, dat het tarief voor pakketten boven 1 tot en met 3 K.G. bestemd voor landen, welke deze gewichtscoupure nog niet kennen, zal worden verlaagd. Ter voldoening aan een wensch van den handel nam het congres een door Zwitser land gedaan voorstel aan, waarbij de afzen der, in het verkeer met de landen welke zulks overeenkomen, en tegen betaling van een recht, kan vragen hem in te lichten, dat zijn via een ander land te verzenden pakket met overzeesche bestemming, is in gescheept. De verpakkingsvoorschriften zijn gewij zigd, zoo zullen alleen waardepakketten moeten worden verzegeld en kan voor de verpakking van zendingen met goud, voor zoover de verzending hiervan naar het bui tenland is toegestaan, gebruik worden ge maakt van dubbele naadlooze zakken Ook hierdoor wordt aan een wensch van den handel tegemoetgekomen. Alle getroffen bepalingen zullen 1 Juli IC 1J in werking treden. Inmiddels zal elk land moeten nagaan in hoeverre de binnen- landsche bepalingen met de buitenlandsche in overeenstemming moeten worden ge bracht. SCHILDER VAN HET DAK GEVALLEN. Ernstig gewond opgenomen. Vanmorgen is aan den overkant van het IJ te Amsterdam een ernstig arbeidsongeval gebeurd. Een schilder was bezig op het dak van het huis, toebehoorende aan Burgerlijk Armbestuur, op den hoek van de van der Pekstraat en het van der Pekplein, werk zaamheden te verrichten. Hij stond in de dakgoot en toen hij zich wilde verplaatsen, stapte hij mis met het gevolg, dat hij op straat stortte. Het slachtoffer werd ernstig gewond op genomen en met een hersenschudding naav het Binnengasthuis vervoerd. volle melk chocolade BIJ UWEN WINKELIER OF IN ONZE VERKOOPFILIALEN EN DEPOTS Dr. Colijn heeft na zijn werkzaamheden ten departemente het verdere gedeelte van zijn verjaardag te zijnen huize doorge bracht. Hoewel de minister bekend gemaakt had, dat hij geen receptie hield, zijn toch vele vrienden en kennissen van den jubila ris gistermiddag komen gelukwenschen. In de hall, de gangen en alle kamers, prijkte een rijke schat van bloemen, waar onder een bloemstuk van de koningin op viel. Voortdurend brachten telegrambestel lers pakken telegrafische felicitaties uit alle oorden des lands, de overzeesche gewesten en het buitenland. Zoo had de bond van Westlandsche tuin- bouwvereenigingen twee groote manden met de voortbrengselen van groentenkweekerij en tuinbouw gezonden. Vertegenwoordigers van de a.r. kiesver- eenigingen, den raad van beheer van de dr. Abraham Kuyper-stichting, en de anti-rev. fracties der Eerste en Tweede Kamer, heb ben aan dr. Colijn 'n schilderij met 't portret v. d. minister aangeboden. Op het schilderij is dr. Colijn in burger afgebeeld. Links op den achtergrond ziet men de beeltenis van Calvijn. De lezers en lezeressen van het dagblad „De Standaard" hebben dr. Colijn eveneens met een schilderij vereerd, een werk van den 17-eeuwschen meester Jan van Goyen. Onder de geschenken dié de jubilaris op zijn verjaardag ontving, was dok een album met Duitsch noodgeld, uit de inflatieperiode, vergezeld van een brief, waarin de bede werd uitgesproken dat Nederland gespaard moge blijven voor zulk een ramp. Namens een comité uit katholieken kring werd dr. Colijn een ets aangeboden, verge zeld van een album, verzorgd door prof. Huib Luns, met het volgende opschrift: „Aan dr. H. Colijn hebben zij-, wier namen in dit album vereenigd zijn, bij gelegenheid van zijn zeventigsten verjaardag eere en dank willen brengen als den man, die ruim van blik en kloek van handelen zijn zeldzame talenten met oprechten zin aan zijn land heeft gegeven, die zijn vaderland als officier en als staatsman uitnemend met algeheele toewijding heeft gediénd, die door christe lijke overtuiging werd bezield en verdraag zaamheid betrachtte, wiens persoonlijkheid een karakteristiek Nederlandsch merk draagt, dien zij waardeeren als nationale fuguur". In het album staan de namen van een honderdtal personen uit het economi sche en sociale leven, uit kringen van we tenschap, kunst en onderwijs, staatkunde en recht. Aan de Oosterkade te Utrecht werd gis teravond een pakhuis, toebehoorende aan Benedictus Labre-huis, r.k. logement voor mannen, voor een groot gedeelte door brand vernield. Omstreeks zeven uur ontdekten eenige bewoners van een perceel, gelegen aan de Pelikaanstraat, welke uitmondt op de Oos terkade, vuürversehijnselen op het dak van het ongeveer dertig meter diepe pakhuis, waarin veel brandbaar materiaal, voorna- papierresten, lag opgestapeld. Zij waar schuwden de brandweer, die met groot ma teriaal uitrukte en op energieke wijze den strijd tegen het zich snel uitbreidende vuur aanbond. Op deze wijze gelukte het spoe dig uitbreiding te voorkomen, waardoor de aangrenzende perceelen, w.o. een brand- stoffenhandel en het kantoor van het Bene dictus Labre-huis, gespaard bleven. Verschillende perceelen liepen evenwel toch nog eenige materieele schade op, daal de brandweer genoodzaakt was zich een doortocht te banen, hetzij over het dak, waarbij vele dakpannen het moesten ont gelden, hetzij door de gangen, keukens en trappenhuizen. Een tweetal brandweerlieden kreeg eenige verwondingen, doordat zij in het brandende pakhuis getroffen werden door brokstukken van een plafond, dat met veel geraas be zweek. De bovenverdieping van het pakhuis is totaal uitgebrand. Het overige gedeelte heeft eveneens ernstig door het vuur geleden. Na een uur kon de brandweer tot de nablus-l sching overgaan. Gisteravond heeft mr. P. J. Oud, burge meester van Rotterdam en oud-minister van financiën voor de Avro-microfoon het woord gevoerd. Hij zeide o.m.: De moeilijkheid van het geven van een objectief oordeel aldus mr. Oud wordt door één ding vergemakke lijkt. In waardeering voor den per soon van den heer Colijn kunnen voor- en tegenstanders van zijn politieke op vattingen en zijn politiek beleid het eens zijn. Zijn verdiensten kunnen allen zonder uitzondering erkennen. Zoo hem één gevoel volkomen vreemd is dan is het het gevoel van wraak. Voor zijn medewerkers, onverschillig of het collega's of ondergeschikten zijn, is het een genot met hem te werken. Even voortreffelijk was de omgang met de collega's in het kabinet. Natuurlijk was er wel eens verschil van meening, ernstig verschil van meening zelfs, doch bij alle moeilijkheden is er toch eigenlijk in de vier jaren, waarover ik meespreken kan, nooit een onaangenaam woord gevallen. Vastgeworteld in zijn eigen beginsel, was hij er tevens van doordrongen, dat er op het terrein van den practischen staatkundigen arbeid zoo heel veel was, dat met vereende krachten tot stand kon worden gebracht. Hij voelde er eigenlijk bitter weinig voor, dat de tegenstelling rechts-links de politieke verhoudingen in Nederland zou blijven be- heerschen. Hij zag dat thans andere pro blemen op den voorgrond traden, die een ruimere samenwerking vorderden en zag in een regeering op breederen grondslag een eersterangs belang voor het land. In die gedachte waren wij beiden het eens. Gelijk wij beiden ook hetzelfde inzicht hadden omtrent het in onzen tijd zoo op den voorgrond tredende financieele probleem. Eerst toen het volstrekt onmogelijk was geworden hebben wij den gulden laten gaan. Dit was een zware dag voor dr. Co lijn. Hij vond dit besluit toch eigenlijk in strijd met onze financieele waardigheid. Wil dit alles nu zeggen, dat de heer Colijn zijn medewerkers nooit moeilijkheden heeft bezorgd? Natuurlijk niet. De groote spon taniteit van zijn karakter heeft hem dik wijls tot uitlatingen gebracht, die deze medewerkers met schrik vervulden. Zoo heeft hij zichzelf en het kabinet, waarvan hij deel uitmaakte, meermalen in moeilijkheden gebracht door uitlatingen te doen over de beraadslagingen in den boezem van het kabinet. Maar hij is zelf ook de eerste, om als men hem zijn fout onder het oog brengt, die eerlijk te erkennen. Dit is ales uitvloeisel van de eigenschappen, die zijn militaire loopbaan, al moge zij betrek kelijk kort hebben geduurd, tot een voll. dig succes hebben gemaakt. Wat voor de" militair onmisbaar is, kan echter juist de" staatsman wel eens moeilijkheden bezorgen* In de politiek heeft voortvarendheid na tuurlijk ook groote verdiensten, doch zij kan op een gegeven oogenblik in een moeilijke situatie ons ook parten spelen. Zoo is het gebeurd, dat dr. Colijn een kabinet vormde zonder dat de zekerhe'd was verkregen, dat op bepaalde punten niét spoedig moeilijkheden zouden rijzen. Deze dingen zijn de schaduwzijden van de voortreffelijke eigenschappen, waarover de heer Colijn beschikt. Er is in de jaren dat ik met dr. Colijn samengewerkt heeft,' een hechte vriendschap tusschen ons gegroeid De kabinetsformatie van 1937 heeft daarin geen verandering gebracht Er lag hier een zakelijk verschilpunt tusschen ons. Ik achtte de formatie van 1937 een fout. De heer Co lijn achtte haar een noodzakelijkheid, waar aan niet te ontkomen was. Dit alles' raakt echter den persoon van den heer Colijn niet Niemand kan sterker overtuigd zijn dan ik dat alleen het landsbelang, zooals hy het zag, hem zoo heeft doen handelen. Dat landsbelang bevorderen is ten slotte het groote doel van dit leven geweest In de rijen dergenen, die hecht en sterk overtuigd zijn, dat wij het staatsbestel van vrijheid en verdraagzaamheid met al omze krachten moeten handhaven, staat dr. Colijn vooraan. Nederlanders van allerlei richting zijn heni daarvoor erkentelijk en zijn getuigen van deze erkentelykheid op dezen dag. Rede dr. van Dijk. Dr. J. J. C. van Dijk, minister van de fensie, heeft gisteravond voor de N.C.R.V. o.m. het volgende tot dr. Colijn gesproken: Het was uw wensch, dat op uw 70sten ver jaardag elk openbaar huldebetoon achter wege zou blijven. Vooral de groote schare van geestverwan ten zouden het u op dezen dag zoo gaarne hebben gezegd wat in hun hart voor u leeft, Dat kan nu eenmaal niet, maar er is een middel om u een kort oogenblik te bereiken, waarin althans een kort woord tot u kan doordringen. Gaarne voldoe, ik dan ook aan het tot mij gerichte verzoek om namens die groote schare langs dezen weg een geluk- wensch tot u te richten. Wij willen het u zeggen, dat er een stroom van hartelijke sympathie naar u uitgaat om uw werk, ja, maar nu allereerst om uw per soon, die in en door uw werk ons zoo ver trouwd is geworden. De heer van Dijk leg de vervolgens den nadruk op de onbaat zuchtigheid en den trouw aan het beginsel, waardoor zoovelen zich zoo sterk met dr. Colijn verbonden voelen. God heeft het u geschonken om veel voor anderen te kunnen zijn. Die anderen heb ben dat met dankbaarheid ontvangen en ge denken u in liefde en trouw; u toebiddende, dat onze God u nog lang moge sparen en uw leven ook verder met zijn rijken zegen moge kronen. Wij brengen u met al de uwen onze har telijke gelukwenschen op dezen dag. Gisteravond is een hevige brand uit gebroken in de bosschen van het kasteel de Mookerheide, eigendom van den heer Vroeg. Dit is reeds de dertiende maal in veertien dagen tijd, dat in de omge ving van Groesbeek een boschbrand is ontstaan. Wederom woedde het vuur in jong hout. De brand sloeg over naar de aangrenzende staatsbos§chen. Door de activiteit van mili tairen uit Heumen en Groesbeek en het tal rijke personeel van de staatsbosschen kon den de vlammen vrij spoedig worden ge stuit. In totaal werden ruim 2 H.A. ver nield. Na dezen brand is in de afgeloopen veer tien dagen een oppervlakte van meer dan tien H.A. bosch verwoest. Zooals men weet is de boschwacht ver sterkt, omdat men vermoedt, dat hier kwaadwilligheid in het spel is. Intocht 12de regiment motorartillerie te Ede. - Onder groote belangstelling der bevolking van Ede heeft het nieuwe, 12e regiment motorartillerie, vanochtend zijn in tocht door Ede's bevlagde "straten gemaakt. BOSCHBRAND TE TEGELEN. Een h.a. dennenbosch verwoest. Gistermiddag is brand uitgebroken in de uitgestrekte bosschen aan den Drachterweg'" te Tegelen. De brandweer van Tegelen was spoedig aanwezig. Zjj slaagde er in samenwerking met militairen uit Venlo, het vuur na drie uur hard werken, te stuiten. Een h.a. den nenbosch was toen verwoest. Dit was in tien dagen tijd de tweede maal, dat in deze grensstreek een bosch brand woedde. Vanochtend is een tractor met oplegger op den weg ArnhemNijmegen, ter hoogte van Eist in een sloot gereden. De lading van den oplegger schoot door de cabine. Omstanders trokken den chauffeur uit den wagen. Nadat hem ter plaatse genees kundige hulp was verleend, is 't slachtoffer naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Bij de opruimingswerkzaamheden van de auto vond men nog 'n tweede slachtoffer: de schoonmoeder van den chauffeur. De vrouw was echter overleden. De slachtof fers zijn vermoedelijk afkomstig uit Apel doorn. 18) ,'t Gaat niet om het land" zei ze een voudig. „Wat het vechten, bedriegen, stelen en omkoopen betreft, hebt u gelijk Maar de strijd gaat om de fortuinen". Ze lachte even. „Fortuin beteekent alles voor de te genwoordige mannen. Voor sommige vrou wen ook wel, maar toch niet in die mate als voor een man. Vroeger was de stryd om het bestaan heel anders. En ondanks de ruwheden van vroegere tijden, denk ik wel eens, dat de menschen toen toch eerlijker en minder bedorven waren dan nu. Maar de natuur moet nu eenmaal strijden en de menschelyke natuur wil altijd een ander den loef afsteken. Het leven is een voort durende stryd. Vroeger uitte men zich in bloed vergieten en oorlogen en men telde trotsch zijn overwinningen. Tegenwoordig zijn we trotsch op onze beschaving en ky- ken medelijdend neer op den tyd van onze voorouders. In plaats van bloed vergieten, moorden, vechten, massaslachting en al dergelijke slechte gewoonten van vroeger, beliegt en bedriegt, besteelt men elkaar en koopt men elkaar om in onze tegenwoordi ge beschaving". Gordon lachte en zei: „Op die manier lijkt het, alsof die kerels van vroeger een soort heiligen waren bij ons vergeleken". Hazel schudde haar hoofd. Ze glimlachte even, maar haar oogen stonden ernstig en Gordon deed zyn uiterste best om ook ern stig te blijven. Hazel zei: „Ik geloof, dat onze zoo geprezen cul tuur en beschaving de oorzaken zijn van het raffinement, waarmee die stryd om het bestaan gevoerd wordt. Ik vind de heele beschaving een aanfluiting. En het is meestal maar een vuil zaakje. Maar", ver volgde ze en haar oogen dansten van ent housiasme, „ik ben dol op den modernen strijd om het fortuin. Het lijkt een beetje op de champagne van het leven. Er bestaat maar één ding, dat nog pittiger is". Gordon dacht niet meer aan zijn span paarden en liet ze stapvoets toeloopen op het huis, dat nu vlak by was. „Wat is dan de ware champagne?" vroeg hy. „Het leven zelf natuurlijk", riep ze uit. „Wat anders?" „Zeker, miss Mallinsbee" antwoordde Gordon „ik heb geen bezwaren tegen het leven in het algemeen, maar soms is 't net zoo dwars als een verwend kind en moet je het vertroetelen en vleien, om iets te bereiken. „Kijk, daar staat vader op de veranda!" riep Hazel Mallinsbee uit. Gordon keek en zag den ouden man, die zijn dochter toewuifde. HOOFDSTUK VIII. Op Buffalo Point. Gordon vond, dat miss Hazel veel te veel notitie nam van haar vader op de veranda. Mallinsbee had daar heelemaal niet behoe ven te staan volgens hem en eerlijk gezegd vond hij het vervelend. Hij had Silas graag mogen lijden, toen hij hem voor het eerst onder die ietwat eigenaardige omstandig heden had ontmoet. Maar nu kon hy hem niet al te best zetten en hy voelde niet de minste sympathie voor diens sterke, wel willende, maar vastberaden gezicht. Trouwens, het was niet goed te praten dat iemand, die de vader was van zoo'n prachtige dochter als het meisje naast hem, rondliep in een oude broek met een riem en riilaarzen en het was bepaald onfat soenlijk, dat hij niets anders op zyn boven lijf droeg dan een katoenen hemd, dat ver re van schoon was. Hy liet echter niets van deze gedachten blijken, toen Hazel hem opgewonden op haar vader wees. En hy was achteraf maar bly, dat hy zich had ingehouden, want zoodra ze by het huis waren aangekomen, werd hy uitgenoodigd om met hen mee het middagmaal te gebruiken, dat Hip-Lee, de zwijgende, ondoorgrondelijke Chinee- sche kok, al op tafel had gebracht. De paarden werden naar den stal achter het huis gebracht en gevoerd, en met hun drieën hadden ze Sunset's verwonding be keken en behandeld. Daarna waren ze naar binnen gegaan aan tafel. Hip-Lee sloop zacht heen en weer en had een bord voor den bezoeker bijgezet. Silas Mallinsbee stond tegen den deurpost geleund en keek uit over de veranda, ter wijl Hazel Hip-Lee hielp. Gordon dacht na over al die onverwachte gebeurtenissen na elkaar sedert zyn aankomst en praatte on derwijl met den man, die de op handen zijnde „boom" in Snake's Fall teweeg had gebracht. „Eerst dacht ik, dat ik in handen van de Philistijnen terecht was gekomen, toen ik aankwam tenminste", zei hij. „Toen is er een Samaritaan gekomen, die me plot seling in het Beloofde Land heeft gebracht, waar het overvloeiende is van melk en ho ning. Ik ga er op uit om de grauwe in- dustriebergen te bekijken en in plaats daarvan kom ik in de vlakten van rust en vrede. Ik ben u zeer veel verplicht, mr. Mallinsbee". Onderwijl sloeg hy het gracieuse figuur tje van het meisje gade, zooals ze zich door de keurige kamer bewoog en zei: „Alle kantoren in het Westen zien er toch zeker niet uit, zooals dit?" Mallinsbee lachte, en zei zonder zich om te keeren: „Kantoor? Zoo noemt Hazel het alleen maar. Dat is maar een idee van haar sinds ze haar opvoeding in Boston heeft gehad. Ze bracht allerlei ideeën en andere rom mel mee terug, o.a. het costuum, dat ze aan heeft. Zie je, zy is mijn eerste pikeur en daarom moet ze van rokken en dergelijke niets hebben. Kantoor? 't Is maar een huis je. Je moet eens naar het huis van de boer derij komen kyken. Daar is het pas mooi", voegde hy er met eenvoudigen trots aan toe. Hazel kwam naar haar vader toe en dreigde hem met haar vinger. „Zeg, vadertje, moet je de menschen nu altijd over mijn ideeën vertellen? Zegt u nu eens, mr. Van Henslaer", zei ze, zich tot Gordon wendend, „worden er op kantoren nu niet groote transacties gedaan en for tuinen gemaakt?" „Dat hopen de menschen tenminste, als ze het huren", zei Gordon. „Ik heb echter ook wel lui gekend, die er sliepen, en weer* anderen die het gebruikten als rooksalon en voor sommige mannen dient het als toe vluchtsoord van hun thuis. Ik heb ook een kantoor gehad". Silas Mallinsbee keerde zich om en zyn schrandere oogen bekeken Gordon met be langstelling. Hazel klapte in haar handen en vroeg ondeugend: „En waarvoor gebruikte u het?" „Wacht, laat me eens bedenken. Meestal, als een adres vanwaar ik bericht liet stu ren aan lui, die het niet hoefden te weten, als ik uit was. Op die manier heb ik er veel gemak van gehad". Malmsbee proestte, maar Hazel keek kwasi misprijzend en zei: „Dat dient niet aangemoedigd te wor den", en vervolgens tot haar vader: „U bent al even erg. En nu is het eten klaar, dus kom aan tafel. We kunnen beter pra- ten, als we bij elkaar zitten, dan als de een naar den horizon staat te staren en de an der loopt te ijsbeeren. En, mr. Van Hens laer, dit kantoor is inderdaad om zaken te doen. En ik laat het niet kleineeren door mijn vader of iemand anders. Het moe diens» doen voor een groot doel, wat ons betreft tenminste". Daarna voegde ze er een beetje bedeesd aan toe: „Weet u, we zijn gewoonweg een en al opwinding 0,n geld te gaan verdienen, louter om den sportieven kant ervan, hè vader?" (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6