TUespij" "AKKEIÏÏJÉS. Spoct DERDE BLAD en tandpijn overvallen U meest al onverwachts. Zorg daarom steeds "AKKERTJES" in huis te hebben. Ze helpen U direct. De heer Blom was het met deze opvat ting eens: het moet een landbouwdag blijven en daarom moet ook de Holl. My. van Landbouw vertegenwoordigd zijn. De vertegenwoordigers van de volgende organisaties zegden hierop toe, dat een vertegenwoordiger in de commissie zitting zal nemen: Kon. Ned. Middenstandsvereeni- ging, Chr. Middenstandsvereeniging, Hanze, Ned. Kruideniersbond, A. V. E. S., Gros- siersbond A. G. F., bond van hotelhouders, V. V. V„ de Kamer van Koophandel en de Holl. Mij. van Landbouw. Getracht zal worden, de commissie nog uit te breiden met vertegenwoordigers van andere organisaties, ook van uit de omge ving. De door de genoemde organisaties aan te wijzen vertegenwoordigers in de com missie zullen binnenkort hun eerste verga dering houden. VOORLOOP1GE VASTSTELLING BEDRAGEN EX ART. 55TER, IE LID, DER LAGER-ONDERWIJSWET 1920 OVER 1938. In bijlage no. 69 stellen B. en W. na uit voerige toelichting voor, te besluiten: a. het bedrag, dat de gemeente over het jaar 1938 werkelijk heeft uitgegeven voor ae kosten, bedoeld in artikel 55bis der Lager-onderwijswet 1920, voorloopig vast te stellen als volgt: le. voor het openbaar gewoon lager on derwijs op 20769.34, vermeerderd wegens geschatte administratiekosten ad 0.50 per leerling met 1546 (gemiddeld aantal leerlin gen over 1938) x 0.50 is 773 of totaal op 21542.34; 2e. voor het openbaar uitgebreid lager on derwijs op 4066.30, vermeerderd wegens geschatte administratiekosten ad f 0.50 per leerling met 256 (gemiddeld aantal leerlin gen over 1938) x 0.50 is 128 of in totaal op 4194.30; b. het bedrag, dat in verband met het ge middeld aantal leerlingen over het jaar 1938, overeenkomstig art. 55bis, bij zijn be sluit van 23 December 1937 per leerling be schikbaar is gesteld, voorloopig vast te stel len als volgt: le. voor het openbaar gewoon lager on derwijs op 1546 x 15.06 14.56 plus 0.50 voor administratiekosten) is 23282.76; 2e. voor het openbaar uitgebreid lager onderwijs op 256 x 18.34 (17.84 plus 0.50 voor administratiekosten) is f 4695.04; c. het verschil tusschen de sub a en b be doelde bedragen voorloopig vast te stellen als volgt: le. voor het openbaar gewoon lager on derwijs op 1740.42; 2e. voor het openbaar uitgebreid lager onderwijs op 500.74. WONINGBOUWVEREENIGING „DE MIDDENSTAND". Het bestuur van de woningbouwvereeni- ging „De Middenstand" heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek, te willen be vorderen, dat haar een bijdrage wordt ver strekt tot dekking van het tekort, hetwe'k de exploitatie harer woningen in het exploi tatiejaar 1937 heeft opgeleverd. Uit de ingebonden verlies- en winstreke ningen van de laatste jaren is gebleken, dat over het jaar 1935 een verlies is geboekt, van 1933 en 1934 afkomstig (het jaar 1935 op zich zelf bezien leverde een batig saldo op van 751,12) van netto 585.38 over 1936 is dit vermeerderd met 1257.66 over 1937 met 1495.39 over 1938 met 1946.59 op 31 December 1938 bedroeg het verlies dus 5285.52 Volgen de gegevens had de gemeente op 31 December 1938 nog van de vereeni- ging te vorderen een bedrag van f 129151,26, zijnde dit het verschil tusschen de bedra gen, welke onder hypothecair verband zijn geleend en het bedrag, dat de vereeniging daarop heeft afgelost (met inbegrip van het aflossingsbestanddoel van de annuïteit, die per 31 December j.1. vervallen is.) Tegenover deze belangrijkste schuld kan als grootste actiefpost worden gesteld het huizenbezit der vereeniging, waarvan de boekwaarde bedraagt 237151.26; de aan dacht zij er op gevestigd, dat de werkelijke waarde lager zal zijn. B. en W. meenen, dat thans het tijdstip gekomen is, waarop de gemeente deze ver eeniging de helpende hand moet bieden. Wel is bij ons de vraag gerezen, of liquidatie der vereeniging niet te verkiezen is boven voortzetting der exploitatie. Er zal echter waarschijnlijk nog geruime tijd verloopen, voordat, wanneer de ledenvergadering der vereeniging daartoe besluit, de liquidatie haar beslag zal hebben verkregen, geduren de welken tijd de tekorten zouden stijgen. Na uitvoerige overwegingen stellen B. en W. voor te besluiten: I. aan de Woningbouwvereeniging „De Middenstand" jaarlijks een bijdrage te ver- leenen ter voorziening in het ongedekte te kort op de exploitatie, te beginnen over het exploitatiejaar 1937, onder bepaling, dat a. het bedrag voor algemeene onkosten wordt verlaagd tot f 8.50 per woning per jaar; de storting in het onderhoudsfonds wordt beperkt tot f 45 per woning per jaar; de uitgekeerde bijdragen aan de ge meente moeten worden terugbetaald, in dien de exploitatie een batig saldo laar, of ingeval van liquidatie der vereeniging; de aan de vereeniging op grond van het besluit sub I uit te keeren bijdrage in het tekort over het exploitatiejaar 1937, groot 1495,59, te regelen bij suppletoire begroo ting voor het dienstjaar 1938. b. II HUIZE VOORHOUT. OVERDRACHT GROND EN VESTIGING ERFDIENST BAARHEDEN. In de raadsvergadering van 6 April j.1. werd aangehouden ons voorstel inzake rui ling van grond met de N.V. Noordholland- sche Levensverzekeringmaatschappij alhier, teneinde de mogelijkheid te onderzoeken, of genoemde N.V. zou kunnen volstaan met een overpad van 2 a 3 meter voor het plaat sen van ladders e.d. aan de Noordwestzyde van den nieuwen vleugel van huize Voor hout. Wij zyn daarvoor, aldus B. en W. in bijlage nr. 79, in onderhandeling getreden met de N.V., waarbij gebleken is, dat de N.V. in het algemeen kan volstaan met een recht van gebruik van een strook grond van on geveer 3 M. breed aan de Noordwestzijde van het rusthuis, met dien verstande, dat zij daarenboven nog ten behoeve van een in gang aan de Noordzijde van het gebouw den eigendom verkrijgt van een strook van 2 M. breed en ongeveer 14 M. lang. Voorts heeft de N.V. nog noodig een af zonderlijken in- en uitgang voor de lijken kamer, welke aan de Westzijde van het ge bouw zich bevindt. Aangezien de N.V. aan de gemeente zal overdragen een strook grond ter grootte van ongeveer 62.60 M2. ter verbreeding van het trottoir van den Kennemerstraatweg en de N.V. van de gemeente den eigendom vraagt van een strook groot ongeveer 30 M2., is een ruiling hier minder op haar plaats en wordt door de N.V. voorgesteld den prijs der over te dragen strooken wederzijds op 10 per M2. te stellen. Naar aanleiding hiervan stellen wij voor tot deze overdracht te besluiten onder voor waarde, dat de door de gemeente over te dragen strook grond nimmer afzonderlijk mag worden vervreemd of bezwaard, daar op nimmer mag worden gebouwd en de daarboven zich bevindende takken van boo- men van het gemeenteplantsoen niet mogen worden opgeruimd. Bij het vestigen van de erfdienstbaarheid van gebruik ten laste van het plantsoen der gemeente van een strook ter breedte van ongeveer 3 M. kunnen de noodige voorwaar den worden gesteld, dat de daarop aan wezige beplanting zooveel mogelijk be waard blijft. Het servituut van in- en uitgang ten be hoeve van de lijkenkamer lijkt ons niet be zwaarlijk, daar dit gebruik uit den aard der zaak weinig voorkomt en het aanzien van den Hout daarvan niet behoeft te lijden. De Commissies van bijstand voor openbare werken en plantsoenen kunnen zich niet met het voorstel vereenigen, omdat de over dracht van grond niet met gesloten beurzen plaats heeft. Wij merken hierbij op, dat juist op verzoek van uwe vergadering afge weken is van het vroegere voorstel bijlage nr. 33, dat een ruiling van grond met geslo ten beurzen beoogde en daarvoor in de plaats is getreden de vestiging van een ser vituut van gebruik van grond met een over dracht door de gemeente van een kleinere oppervlakte grond. Naar wij meenen kar., nu eenmaal van afstand van grond aan de Westzijde is afgezien, niet de eisch worden gesteld, dat de N.V. voor het mindere recht evenveel betaalt als het geval zou zijn ge weest wanneer zij den eigendom verkreeg. Dat in het besluit niet van lijkenkamer, doch van diènstvertrekken is gesproken, is een kwestie van stijl. In de practijk komi het op hetzelfde neer, omdat in het hierbe- doclde gedeelte van het gebouw de lijken kamer wordt ingericht. B. en W. stellen mitsdien voor, de over eenkomst van kcop, verkoop en vestiging van erfdienstbaarheden met de N.V. Noord- hollandsche Levensverzekeringmaatschappij te Alkmaar aan te gaan. AANSTELLING GEMEENTELIJK VERIFICATEUR. Gelijk uit de met het Bureau voor verifi catie en controle gesloten contracten voort vloeide, bepaalde de controle zich voorname lijk tot een administratieve. Daarnaast ech ter blijft noodig een geregelde beoordeeling van de doelmatigheid der uitgaven, van de efficiency, de organisatie en economie der bedrijven. Wanneer een dergelijk onderzoek slechts incidenteel en dan nog alleen tegen afzonderlijke betaling kan worden inge steld, bereikt de gemeente niet wat zij be doelt. B. en W. blijven na uitvoerige motivee ring vasthouden aan de opvatting, dat de aanstelling van een gemeentelijken verifi cateur, wiens werkkring beantwoordt aan alle wenschen van den raad en van ons col lege de voorkeur verdient boven de thans geldende regeling. Immers, men verkrijgt daarmede ook het voordeel, dat de gemeente elk oogenbhk over een deskundig ambtenaar kan beschik ken en dat deze ambtenaar zich ook zijner zijds geheel en voortdurend aan den ge meentedienst kan wijden. Aan de werkzaamheden van een ambte naar in vasten dienst der gemeente zijn der halve voordeelen verbonden, die het Bureau niet kan verschaffen, hetgeen te meer klemt, nu de financiëele positie tot een zeer zuinig en omzichtig beheer dwingt en, om slechts één belangrijk punt te noemen, reeds aan stonds het vraagstuk van de concentratie der bedrijven tot een nauwgezette bestudee ring noopt. Naar ons voorkomt, aldus B. en W., zijn de omstandigheden ten gunste van de aan stelling van een verificateur gewijzigd. Im mers zij behoeft thans niet meer met een ingrijpende reorganisatie van bureaux en secretarie-afdeelingen gepaard te gaan. Slechts behoeft de verificateur met zelfstan dige positie, onder rechtstreeksche leiding van het college, aan de afdeeling financiën te worden toegevoegd. Hierdoor zal het mogelijk zijn, dat hy van de voorlichting en, zoo noodig, hulp van de overige ambte naren van die afdeelingen gebruik maakt. Met betrekking tot hetgeen de financiën, de verificatie en controle betreft, wordt op die wijze een sluitend geheel verkregen. Nadrukkelijk stellen wij vast, dat de veri ficateur met geen andere werkzaamheden zal mogen worden belast dan die, welke in den ruimsten zin betrekking hebben op verificatie en controle, overeenkomstig de opvatting, die ons college en naar wij mee nen ook uw vergadering thans daaromtrent heeft. De kosten van de tegenwoordige controle bedragen per jaar 3485. Hoewel de aanstelling van een verifica teur in den rang van hoofdcommies (sala- risgrenzen 33004300) een hoogere uit gave zal tengevolge hebben, moet men daar bij in aanmerking nemen, dat voor bijzon dere opdrachten aan het Centraal Bureau af zonderlijke bedragen verschuldigd zijn, ter wijl de verificateur uiteraard tot taak heeft, zonder extra-vergoeding over allerlei aan gelegenheden te rapporteeren. B. en W. stellen in bijlage nr. 78 voor haar te machtigen met ingang van 1 Januari 1940 over te gaan tot aanstelling van een verificateur der gemeentefinanciën in den rang van hoofdcommies en met ingang van denzelfden datum het contract met het Centraal Bureau voor verificatie en finan- cieele adviezen der Vereeniging van Neder- landsche gemeenten op te zeggen, BESCHIKBAARSTELLING GRONDEN VOOR KAZERNEBOUW EN OEFENTERREIN. In bijlage No. 80 schrijven B. en W.: Gelijk wij U hebben medegedeeld, is de Minister van Defensie bereid een bedrag van 1500 gedurende 40 jaren voor re kening van zijn Dep. te nemen, als bijdrage in de door de gemeente te maken kosten voor de kazerneering van het 2e Regiment Luchtdoelartillerie te Alkmaar. De Mi nister gaf in overweging de Raadsbeslui ten te herzien in dien zin, dat voor de uitgifte van de terreinen in erfpacht aan het Rijk zal worden betaald een vergoe ding van 1500 's jaars gedurende 40 ja ren. in verband waarmede het beroep bij H. M. de Koningin tegen het niet-verlee- nen van goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Noordholland aan die beslui ten kan worden ingetrokken. Wij hebben nadien nog een bespreking gehad met den Kapitein Eerst-Aanwezend Ingenieur van het Genie-Commandement te Haarlem, die medegedeeld heeft, dat indien Uwe Vergadering besluit in den door den Minister bedoelden zin, het Departe ment van Defensie ongeveer 1 Augustus a.s. zal beginnen met het storten van be ton ten behoeve van 6 logiesgebouwen en bijtehoorende privaatgebouwen, terwijl de gemeente onmiddellijk na afloop der werk zaamheden (1 November a.s) of. indien dit technisch voor een deel van het terrein mogelijk is, reeds vroeger zou v.oeten be ginnen met de ophooging van het ove rige voor den bouw bestemde kazerne terrein. Was het door de gemeente op te hoogen terein aanvankelijk groot 9 H.A., dit is door een hermeting en door de hiervoor genoemde werkzaamheden vanwege het Departement van Defensie successievelijk teruggebracht tot 7 en 5% H.A., hetgeen voor de gemeente een niet onaanzienlijke besparing van kosten geeft. Oorspronkelijk bedroeg de raming van kosten voor het ophoogen van het kazer neterrein, het draineeren van het oefen terrein en het dempen van de daar aan wezige slooten 121.900.terwijl de kosten daarvan thans worden geraamd op 105.000.met inbegrip van de kosten van bestrating van het voorpleintje, dat buiten het kazerneterrein ligt en derhalve deel blijft uitmaken van den openbaren weg. De van de gemeente gevraagde ophoo ging zou op 1 Maart 1940 gereed moeten zijn. opdat het Rijk op dat tijdstip tot de aanbesteding der gebouwen zou kunnen overgaan. Met het oog op den spoedeischenden aard dezer werkzaamheden en de omstandig heid, dat de gemeente hierbij niet het minste risico van stagnatie of minder vlotte uitvoering mag lijden, achten wij het noodig, dat dit deel van het werk wordt aanbesteed onder de normale ar beidsvoorwaarden. Of de egaliseering enz. van het oefen terrein in werkverschaffing kan worden uitgevoerd, vormt nog een punt van overleg. Met het bestuur van den Monniken- Raven- en Robonsbospolder hebben wij inmiddels een regeling getroffen, als be doeld in het Raadsbesluit van 19 Mei 1939, omtrent het recht van notweg en overrede, welke thans zijn verlegd naar den dijk van de Krommesloot en uitkomen op den Hoeverweg nabij de eerste brug. Voorts moet nog de eigendom worden vei kregen van het perceel Sectie D. nr. 3521 door aankoop van het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwar tier en van het perceel Sectie D. nr. 305, dat aan de provincie Noordholland toebe hoort en bestemd is voor transformatorge bouwtje ten dienste van het P.ov. Electr. bedrijf van Noordholland. Blijkens inge wonnen inlichtingen heeft de Directie van het P.E.N. geen bezwaar tegen ruiling van het perceel Sectie D. nr. 305 tegen een ander terreintje in de nabijheid, mits dit eveneens in der. Monniken-Raven- en Robonsbospolder nabij den Hoeverweg ligt. Het Genie-Commandement heeft tegen het uitzonderen van bedoeld terreintje van de erfpacht geen bezwaar. In verband met de wijziging van de be stemming en de verkaveling van den grond in den zooevengenoemden polder gelegen, zal het uitbreidingsplan „West", voor zoo veel noodig, moeten worden gewijzigd, welke wijziging wij intusscher, ter visie hebben gelegd. Aangezien het voorplein op den hoek van den Hoeverweg en den Bergerweg buiten het erfpachtsterrein blijft, zal de oppervlakte van dit terrein eenigszins kleiner worden. Tenslotte is nog een voorziening noodig, nu door de toekomstige verandering van het waterpeil van de gracht, rondom het kazerneterrein de afwatering van het laaggelegen terrein ten Noorden van den Bergerweg zal worden belet. Het ligt in onze bedoeling hiervoor een nadere voor ziening te treffert. Wij stellen U voor, met inachtneming van het vorenstaande, Uwe besluiten van 19 Mei 1938 te vervangen door nieuwe besluiten en het beroep tegen de niet- goedkeuring dezer besluiten door Gedep. Staten in te trekken. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 glazenwasscher, 1 walsmachinist, 1 steenbikker, 3 straten makers, 2 stratenm. opperlieden, 1 stuc. opperman, 1 steenzetter, 1 fundeeringwer- ker, 1 uitvoerder, 6 betonvlechters, 14 voe gers, 3 stucadoors, 30 opperlieden, 5 schil ders, 11 metselaars, 144 grondwerkers, 42 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 2 autog. las- schers, 2 afbramers, 4 bankwerkers, 2 blikslagers, 1 constructiewerker, 8 electri- ciens, 2 instrumentmakers, 2 kernmakers, 1 ketelmaker, 4 klinkers, 3 loodgieters, 2 lijnwerkers, 3 machinisten, 1 machine- teekenaar, 5 metaaldraaiers, 2 metaalsly- pers, 8 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 4 plaatwerkers, 1 ponser, 4 rijwelherstellers, 1 rijwiellakker, 2 scheepsbouwers, 9 smeden, 8 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 3 vuurwer kers, 2 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 2 ijzerboorders, 3 zandvormers. Groep verkeerswezen: 56 chauffeurs, 14 schippers, 1 expeditieknecht, 7 koet siers, 23 pakhuisknechten, 25 magazijnbe dienden, 1 emballeur, 4 kellners, 5 loop knechten. Groep voedings- en genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 5 sorteerders, 2 tabaksbe werkers, 1 kok, 6 slagers, 1 bierbottelaar, 1 koffiestroopbrander, 6 chocoladebewer kers, 3 zuivelbereiders, 18 bakkers. Groep houtbewerking: 7 meubelmakers, 3 stoffeerders, 3 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeldhouwer. Groep handel: 19 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek en steendrukkerijen: 1 let terzetter, 3 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 14 tuinlieden, 23 landarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 4 boekbinders, 4 was- schers, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 2 kalkbranders, 1 hui- denzouter, 1 zakkenstopper, 2 papierbe werkers, 1 verzekeringsagent, 2 incas seerders, 1 secretarieambtenaar, 1 be drijfsleider, 1 controleur, 1 tegelmaker, 1 reclameteekenaar, 1 administrateur, 3 boekhouders, 1 kantoorbediende, 38 transport- en 200 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 7, overige beroepen 8. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 6. Vrouwelijk personeel: 1 kantooorbedien- de, 1 winkeljuffrouw. Alkmaar, 24 Juni 1939. De directeur, v. d. HEUVEL. Athletiek ATHLETIEKWEDSTRIJDEN VOOR DE SCHOLEN. Zooals bekend mag worden veronder steld, organiseert de commissie voor het schoolvoetbal dit jaar op den verjaardag van prins Bernhard athletiekwedstrijden voor de leerlingen van middelbare scholen. Tot nu toe werd op den Juliana-dag een klein half uurtje aan de lichte athletiek ge wijd, maar gelukkig heeft de commissie thans kans gezien, om een heelen dag aan de athletiek te wijden. Zoowel voor de jongens als voor de meis jes is een vijfkamp uitgeschreven, bestaande voor de jongens uit 100 M. hardloopen, 4 x 100 M. estafette, hoogspringen, ver-springen en kogelstooten en voor de meisjes uit 80 M. hardloopen, 4 x 80 M. estafette, hoogsprin gen, ver-springen en balwerpen. Elke school mag met hoogstens twee jon gens- en twee meisjesploegen uitkomen en voor elk nummer komt één van elke ploeg aan den start. Verder is nog bepaald, dat een deelnemer hoogstens aan twee nummers mag meedoen, waarbij ook de estafette als een nummer geldt. Natuurlijk is een reglement samenge steld, waaraan alle deelnemers zich hebben te onderwerpen. Het moge hier volgen: Bij ver-springen en kogelstooten (balwer pen) mag iedere deelnemer drie pogingen doen. De drie finalisten werpen vervolgens nogmaals drie keer. By hoogspringen zyn voor elke hoogte drie sprongen geoorloofd. De aanvangs- hoogte voor jongens is 1.10 M. en voor meis jes 0.90 M. De loopnummers geschieden op tijd. Als tien ploegen deelnemen, krijgt num mer 1 tien punten, nummer 2 negen punten en zoo vervolgens voor elk nummer. De ploeg met het hoogst aantal punten wordt winnaar. Helaas zeggen wij wordt er weer op Qlimiactve en ik dan een 5 cent postzegel moet gebruiken, dan heb je er natuurlijk geen een. t«d geloopen. Dat beteekent, dat voor u publiek deze nummers niets zeezen u men hier niet beter gedaan met het W? m series en finales? 't Zou zoowel vo?^ deelnemers als voor de toeschouwer?,. aantrekkelijker geweest zijn. Nu wordt? meest interessante kijknummer een vL lend iets. Misschien kan de commissie*?" nog een verandering aanbrengen aLv omdat de tijd ruimschoots voldoende is Het chronologisch overzicht* den is als volgt: weartry- Terrein A (voor de hoofdtribuneV 2.00-2.15 uur: 100 M. hardloopen (ton gens); lJ0n* 2.152.45 uur: kogelstooten; 2.45—3.00 uur: 80 M. hardloopen (raei< jw) 3.003.45 uur: balwerpen; 3.454.15 uur: estafette meisjes- 4.15—4.30 uur: 4.305.00 uur: estafette jongens; Terrein B (athletiekhoekje): 2.00—2.45 uur: ver-springen meisjes- 2.45—3.30 uur: idem jongens; 3.30—4.15 uur: hoogspringen jongens- 4.15500 uur: idem meisjes. Eenige pryzen zijn reeds beschikbaar oo steld, o.a. door de A.V.A. Alkmaar d\„" kring Noordholland der K.N.A.U. en de Alk maarsche Courant. Natuurlijk hoopt rt~ commissie (secr. Landstraat 60) op meerder6 prijzen. De loting. De uitslag der loting voor de verschillen de loopnummers is als volgt: meisjes: 1. Kweekschool I; 2. Huis houdschool II; 3. Huishoudschool I; 4. H B S* I; 5. Gymnasium I; 6. Ulo Alkmaar I; 7. m Alkmaar II; 8. Kweekschool II; 9. Ulo' ju lianaschool I; jongens: 11. H.B.S.; 12. Lyceum; 13 Kweekschool II; 14. Handelsschool; 15. Ul<j Julianaschool; 16. Kweekschool I; 17. Gym. nasium I. Iedere deelnemer krijgt als rugnummer het nummer van zyn ploeg. Wielrennen.. A. S. V. VICTRIX. De A. S. V. Victrix hield Zondag haar trainingsrit op den weg voor de twaalf- weeksche competitie. De opkomst van de zijde der renners was heel goed. Er werd gereden door de A- klasse 81 K.M., de B-klasse 72, de C-klasse 45, en de Junioren 36 K.M. De A- en B-ers startten tegelijk. In de eerste drie ronden bleef alles bij elkaar, maar in de vierde ronde vonden Visser, Alles en Ravenstein het welletjes en gingen er vandoor. Zij namen een flinken voorsprong, welken zij tot het einde wisten te houden. Visser bleek de sterkste te zijn in de sprint. In de C-klasse is niet zoo snel gereden. Hier laten de renners het meer op de eind spurt aankomen, wat toch niet goed is. Daar entegen gaven de Junioren zich geheel en leverden pracntigen strijd. De uitslagen zijn: A-klasse 81 K.M.: 1. Willem Visser, 2. Jan Alles, 3. Jaap Schipper. B-klasse 72 K.M.: 1. Jan Ravenstein, 2. Constant. Kusch, 3. Roël Hiemstra, 4. Joop Mulder. C-klasse 45 K.M.: 1. Piet Wanten, 2. Joop Hennink, 3. Henk Peerenboom, 4. Cees Pol, 5. Piet Egbergen, 6. A. Beenards. Junioren 36 K.M.: 1. Constant, 2. Jan Hennink, 3. Henk Smit, 4. Cees Stroomberg, 5. Jan Ooievaar, 6. Joop Wanten. INDIVIDUEELE BAANKAMPIOENSCHAPPEN 1939. De individueele kampioenschappen van Nederland op de baan zullen worden ver reden op de stadion wielerbaan te Amster dam en we op Zaterdag 22 Juli, Zondag 23 Juli en Dinsdag 25 Juli a.s. Deze kampioen schappen zijn opengesteld voor amateurs, onafhankelijken en beroepsrijders. Het programma bestaat uit: le. Kampioenschap van Nederland sprin;. 2e. Kampioenschap van Nederland ach tervolging over maximaal 5 K.M. alleen voor beroepsrijders. 3e. Kampioenschap van Nederland over 100 K.M. met motorgangmaking alleen voor beroepsryders. Visschen. VISCHWEDSTRIJD TE OUDKARSPEL. Zondag werd door de hengelclub te Oud karspel een vischwedstrijd gehouden. Er werden in totaal 86 stuks ontvangen. De uitslagen waren als volgt: le pr. grootste baars A. Timmerman; 2de pr. grootste baars K. Drost; 3de pr. grootste baars B. Drost (bij loting). Grootste aantal maat baarzen: le pr. F. Polman 5 stuks, 2de pr. K. Koster, 2 stuks, 3de pr. A. Kroon, 1 stuks. Grootste hoeveelheid: le pr. J. M. Hejjd- veld, 23 stuks, 2de pr. O. Bakker, 7 stuks, 3de pr. D. Plakman, 5 stuks. Paarden. DRAVERIJEN TE AKERSLOOT. De uitslagen van de door de V. V. V. Akersloot Vooruit gehouden handicap draverij luiden: 1. Flora Mc. Wijn; 2. Wel kom; 3. Zorra; 4. Maya Toddington. LEERT VAN HEN DIE SUCCES HEBBEN. Een winkel in zekere stad wist in de periode 1932 tot 1937 haar omzet te verdrievoudigen. Deze prestatie ver dient te meer onze aandacht, wijl juist in deze jaren de meeste bedrijven ernstig achteruit liepen. Een der leiders van deze zaak ver klaart waaraan dit succes is toe te schrijven: „Het is aan niets anders te danken dan aan onze reclame. Geen reclame middel is zoo doeltreffend. Wij hebben allerlei andere reclamemiddelen ée' probeerd, maar deze stelden ons te leur. Er is geen reclame, die zulke directe resultaten oplevert als adver- teeren in dagbladen."

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10